Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, silverstar είπε:

Γειά σας κορίτσια, σπάνια γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά συνήθως σας παρακολουθώ. Έχω ΠΗΤ 16/10, αλλά θα μπω για καισαρική στις 2/10, είναι προγραμματισμένη λόγω του ότι και με τον πρώτο μου γιό κατέληξα σε καισαρική, κι έχουν περάσει μόλις 2 χρόνια.

Γεννάω στο Λητώ, αρκετά αργά με ενημέρωσαν ότι θέλουν και αιμοδότες να δώσουν αίμα για μένα πριν την καισαρική, για παν ενδεχόμενο, μιας και λόγω της πανδημίας οι τράπεζες αίματος έχουν αδειάσει, υπάρχει μεγάλη έλλειψη. Με άγχωσε κι αυτό γιατί έπρεπε ξαφνικά να βρω αιμοδότες, αλλά οκ, τελικά βρήκα και εύχομαι να δώσουν κανονικά από βδομάδα όπως έχουμε πει.

Αυστηρά έναν συνοδό επιτρέπει το μαιευτήριο, αφού έχει κάνει φυσικά το τεστ, ελεύθερο να έρχεται από τις 10 το πρωί και να κάθεται με ανώτατο όριο τις 9 το βράδυ. Επίσης μπορεί να έρχεται μόνο μία φορά την ημέρα κι όχι να μπαινοβγαίνει μέσα στην ίδια μέρα. Πάλι καλά, γιατί πριν μήνες που η πανδημία ήταν σε μεγαλύτερη έξαρση δεν επέτρεπαν στον συνοδό να βγαίνει καθόλου, έπρεπε να κάθεται εκεί μέρα-νύχτα μέχρι το εξιτήριο, πράγμα πολύ βασανιστικό. Επισκεπτήριο εννοείται απαγορεύεται. Τα μέτρα βέβαια αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή, ανάλογα με την κατάσταση όπως μου είπαν.

Με αγχώνει και λίγο το θέμα του ζαχάρου, είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη ενώ στη δεύτερη επειδή ακολούθησα σε μεγάλο βαθμό τη διατροφή που είχα πάρει δεν έκανα. Αλλά όταν βγήκε καλή και η καμπύλη μου τέλη Ιουλίου, από κει και πέρα έκανα γαϊδουριά και χαλάρωσα, έφαγα αρκετά γλυκά. Μα πως να βγει και όλο το Καλοκαίρι με μεγάλη κοιλιά χωρίς ένα δροσιστικό παγωτάκι; Από τότε δεν έχω ξαναμετρήσει το ζάχαρο, πόσο πιθανό είναι άραγε να έχω πάθει τους δύο τελευταίους μήνες; Εύχομαι το μωρό τουλάχιστον να μην έχει τέτοιο θέμα, ο πρώτος ευτυχώς δεν έκανε.

Εύχομαι μία πολύ καλή γέννα σε όλες και υγιέστατα μωράκια!

Me το καλό κορίτσι μου και σε λίγες μέρες θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιτσα και θα είναι υγιεστατο.... Όλα καλά θα πανε!!! Και το δευτερο τώρα αγοράκι είναι? 

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Να σου ζήσει!!!!:wub: Καλή λοχεία κ καλή ανατροφή !!

Πολύ ευχάριστο που ήταν τόσο θετική η εμπειρία σου από τη γέννα!!! Περιμένουμε λεπτομέρειες οταν θελεις!

 

Να σας πω κ τα δικά μου, 3475 ο κύριος, λίγες συσπάσεις στο nst κ πάμε για πρόκληση Σάββατο ,εκτός κι αν μας κανει έκπληξη νωριτερα:mrgreen:

Μακάρι να είμαι η επόμενη!!!:D

Πολυ καλός ο κυριος!!!!! Έτοιμος είναι....!!!! Με το καλό να μας έρθει στο παρεακι μας....... Τον περιμενουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@silverstar με το καλό το μωράκι σου! Να χαίρεστε την οικογρνεια σας!

@Anastasia05 @Aurora Sθεοτρελεεεες!!!

Λέτε να μας κάνει έκπληξη η αρετουλα!? Να της έκανε τη χάρη ο παιδαρος? Μπορεί να είχε κ αργά ραντεβού!

@Renezπου είσαι???? Στείλε κάτι θα μας σκάσεις!

Βρε που φτάσαμε??? Αν δεν γέννησε θα της βάλω απουσία και θα φαει τιμωρία η ίδια 3ωρα babysitting σε όλες μας! Αχαχαχαχ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 πωπω ένα παιδί να τσιμπας μπουτακια κ να χαίρεσαι!!!

Να ξέρεις προς στιγμήν όταν είπες τις προάλλες ότι θα κλείσεις βαλίτσα , ανησύχησα, σήμερα έβαλες τα πράγματα στην θέση τους!! :D 

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Me το καλό κορίτσι μου και σε λίγες μέρες θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιτσα και θα είναι υγιεστατο.... Όλα καλά θα πανε!!! Και το δευτερο τώρα αγοράκι είναι? 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ, ναι, αγορομάνα για δεύτερη φορά! Κορίτσι ήθελα κανονικά για την εμπειρία, αλλά οκ, εννοείται να είναι γερό και μία χαρά χάρηκα και για τον γιό. Να σε ρωτήσω, επειδή είχα δει ότι ρωτούσες, μήπως κατάφερες να μάθεις ποιά είναι η κλινική στο Περιστέρι με το τεστ κορωνοιού στα 30 ε; Μπορείς να μου το στείλεις με πμ; Ρώτησα τη Βιβή αλλά μπορεί να είναι απασχολημένη τώρα με το μωρό και δεν ξέρω αν θα απαντήσει, και πρέπει να το κάνω Τετάρτη. Το κανονικό μοριακό θέλει το Λητώ, όχι αντισώματα. Μέχρι τώρα με 70 είχα βρει το πιο φθηνό. Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, silverstar είπε:

Ναι, αγορομάνα για δεύτερη φορά! Κορίτσι ήθελα κανονικά για την εμπειρία, αλλά οκ, εννοείται να είναι γερό και μία χαρά χάρηκα και για τον γιό. Να σε ρωτήσω, επειδή είχα δει ότι ρωτούσες, μήπως κατάφερες να μάθεις ποιά είναι η κλινική στο Περιστέρι με το τεστ κορωνοιού στα 30 ε; Μπορείς να μου το στείλεις με πμ; Ρώτησα τη Βιβή αλλά μπορεί να είναι απασχολημένη τώρα με το μωρό και δεν ξέρω αν θα απαντήσει, και πρέπει να το κάνω Τετάρτη. Το κανονικό μοριακό θέλει το Λητώ, όχι αντισώματα. Μέχρι τώρα με 70 είχα βρει το πιο φθηνό. Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!

Νομίζω ότι μπορουμε να το πουμε και εδώ! Η όχι???? Είναι οι Ταξιάρχες στο περοστερι αλλά αυριο θα παρω κ εγώ να ρωτήσω αν είναι για το μοριακό. Στην διαδίκτυο που κοιταξα αναφέρει ότι είναι το μοριακό αλλά δεν λέει τιμή οπότε θα παρω να ρωτήσω αυριο. Επίσης εγώ με 60 είχα κλείσει στο cytogenomics  στο ν. Ηράκλειο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Eirini_ka said:

@Vivi8 τι τέλεια νέα!! Να σας ζήσει, γερό και ευτυχισμένο να είναι!! 

Κορίτσια με βάση την ΠΗΤ (1/10) είμαι θεωρητικα η επομενη, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα επαληθευτώ.. ουφ να δουμε..καντε καμία προσευχή κ για μένα χαχα..

πολύ φοβάμαι ομως μην πάω με αναγκαστική πρόκληση γιατί ο άντρας μου είναι με άδεια Θεσκη, τον κουβάλησα από Αθήνα ήδη από την 37η εβδ. φοβούμενη μη γεννήσω και ακόμα 39+3 κανένα ουσιαστικο σύμπτωμα.. σήμερα είδα λίγα παραπάνω κολπικά υγρα.. λέτε;; και τα ψιλοακουω να σας πω που τον κουβάλησα νωρις, έχει και τα δίκια του.. αλλά που να ξέρουμε πότε τα μικρακια μας θα ναι πραγματικά έτοιμα..

Έχεις δίκιο, όλη αυτή η αναμονή χωρίς να ξέρεις πότε θα έρθει να σε βρει ο τοκετός είναι αγχωτική, αλλά δυστυχώς έτσι είναι, και συνήθως τα μωράκια αργούν λιγάκι στην πρώτη εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι να σου έρθει το μωράκι σου σύντομα και να έχεις έναν καλό τοκετό, με τον άντρα σου παρέα. Κι εγώ ελπίζω να μην αργήσω πολύ παραπάνω από την πητ μου, γιατί, εκτός του ότι δε θέλω να μεγαλώσει πολύ ακόμα το μωρό, δε θέλω να με αναλάβει άλλος γιατρός... ο γυναικολόγος μου άλλαξε τις διακοπες του από αρχές Οκτωβρίου για 15 Οκτωβρίου (η πητ μου είναι 11/10) για να μπορέσει να με ξεγεννήσει ο ίδιος και μου είπε ότι θα έχουμε γεννήσει μέχρι τότε, αλλά ποιός ξέρει? Φαντάζομαι αν δεν έρθει από μόνος του μέχρι τότε ο μπέμπης θα πάμε με πρόκληση, αλλά θέλω όσο γίνεται να το αποφύγω. Έχω βέβαια κάποια πονάκια περιόδου που και που και πολλές συσπασούλες τελευταία, ειδικά τα βράδια πετρώνει η κοιλιά μου πολύ συχνά, αλλά αν εξαιρέσεις αυτό δεν έχω κάποιο άλλο σημάδι ότι πλησιάζει ο τοκετός... η κοιλιά μου είναι ακόμα ψηλά, το μωρό δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα, δεν νιώθω πίεση χαμηλά στη λεκάνη και δεν περπατάω σαν πιγκουίνος όπως λένε άλλες τελειόμηνες, όπως η @Anastasia05 μας. Τί να πω... ελπίζω να μωράκια μας να είναι συνεπείς στο ραντεβού τους!

 

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου, κι εγώ θα πάρω αύριο γιατί πρέπει να κλείσω το ραντεβού σύντομα. Θα είναι τέλειο να ισχύει για το μοριακό το τριαντάρι. Εγώ είχα βρει το πιο φθηνό μοριακό στα 70, στο Ιατρικό Κέντρο που υπάρχει σε πολλές περιοχές. Ελπίζω να υπάρχει η επιλογή να στο κάνουν από τη μύτη, με το στόμα έχω ένα θέμα, δυσκολεύομαι πολύ να το ανοίξω καλά και να χαλαρώσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Νομίζω ότι μπορουμε να το πουμε και εδώ! Η όχι???? Είναι οι Ταξιάρχες στο περοστερι αλλά αυριο θα παρω κ εγώ να ρωτήσω αν είναι για το μοριακό. Στην διαδίκτυο που κοιταξα αναφέρει ότι είναι το μοριακό αλλά δεν λέει τιμή οπότε θα παρω να ρωτήσω αυριο. Επίσης εγώ με 60 είχα κλείσει στο cytogenomics  στο ν. Ηράκλειο. 

Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά η κλινική Ταξιάρχες ήταν αυτή που κλείσανε το καλοκαίρι γιατί είχε πόσα κρούσματα , κ τους κατήγγειλαν ότι δεν τηρούσαν τα πρωτόκολλα ασφαλείας...:roll:


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Anastasia05 πωπω ένα παιδί να τσιμπας μπουτακια κ να χαίρεσαι!!!

Να ξέρεις προς στιγμήν όταν είπες τις προάλλες ότι θα κλείσεις βαλίτσα , ανησύχησα, σήμερα έβαλες τα πράγματα στην θέση τους!! :D 

Ναι ακόμη μισοτελειωμένη ειναι:mrgreen: όλα καλά!!

Η ζουζούνα σου τι κάνει?? Βρίσκετε τους ρυθμούς σας?!!

Just now, silverstar είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ, ναι, αγορομάνα για δεύτερη φορά! Κορίτσι ήθελα κανονικά για την εμπειρία, αλλά οκ, εννοείται να είναι γερό και μία χαρά χάρηκα και για τον γιό. Να σε ρωτήσω, επειδή είχα δει ότι ρωτούσες, μήπως κατάφερες να μάθεις ποιά είναι η κλινική στο Περιστέρι με το τεστ κορωνοιού στα 30 ε; Μπορείς να μου το στείλεις με πμ; Ρώτησα τη Βιβή αλλά μπορεί να είναι απασχολημένη τώρα με το μωρό και δεν ξέρω αν θα απαντήσει, και πρέπει να το κάνω Τετάρτη. Το κανονικό μοριακό θέλει το Λητώ, όχι αντισώματα. Μέχρι τώρα με 70 είχα βρει το πιο φθηνό. Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!

Εγώ Πέμπτη πρωι θα πάω να το κάνω. Ελπίζω να έχουμε τα αποτελέσματα Παρασκευή πρωί για να μπω το βράδυ για πρόκληση.

Ξέχασα να σας πω..ο γιατρός μου είπε αν πάνε όλα καλά μπορούμε να φύγουμε κ στις 2 μέρες. :)

  • Μου αρέσει 5

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι ακόμη μισοτελειωμένη ειναι:mrgreen: όλα καλά!!

Η ζουζούνα σου τι κάνει?? Βρίσκετε τους ρυθμούς σας?!!

Εγώ Πέμπτη πρωι θα πάω να το κάνω. Ελπίζω να έχουμε τα αποτελέσματα Παρασκευή πρωί για να μπω το βράδυ για πρόκληση.

Ξέχασα να σας πω..ο γιατρός μου είπε αν πάνε όλα καλά μπορούμε να φύγουμε κ στις 2 μέρες. :)

Όλα καλά θα πάνε! Και θα γυρίσεις σπίτι σου στον μικρό γρήγορα γρήγορα με το αδερφάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Και θα γυρίσεις σπίτι σου στον μικρό γρήγορα γρήγορα με το αδερφάκι!

Σ' ευχαριστώ πολύ! :wub:

Just now, Eva137 είπε:

Έχεις δίκιο, όλη αυτή η αναμονή χωρίς να ξέρεις πότε θα έρθει να σε βρει ο τοκετός είναι αγχωτική, αλλά δυστυχώς έτσι είναι, και συνήθως τα μωράκια αργούν λιγάκι στην πρώτη εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι να σου έρθει το μωράκι σου σύντομα και να έχεις έναν καλό τοκετό, με τον άντρα σου παρέα. Κι εγώ ελπίζω να μην αργήσω πολύ παραπάνω από την πητ μου, γιατί, εκτός του ότι δε θέλω να μεγαλώσει πολύ ακόμα το μωρό, δε θέλω να με αναλάβει άλλος γιατρός... ο γυναικολόγος μου άλλαξε τις διακοπες του από αρχές Οκτωβρίου για 15 Οκτωβρίου (η πητ μου είναι 11/10) για να μπορέσει να με ξεγεννήσει ο ίδιος και μου είπε ότι θα έχουμε γεννήσει μέχρι τότε, αλλά ποιός ξέρει? Φαντάζομαι αν δεν έρθει από μόνος του μέχρι τότε ο μπέμπης θα πάμε με πρόκληση, αλλά θέλω όσο γίνεται να το αποφύγω. Έχω βέβαια κάποια πονάκια περιόδου που και που και πολλές συσπασούλες τελευταία, ειδικά τα βράδια πετρώνει η κοιλιά μου πολύ συχνά, αλλά αν εξαιρέσεις αυτό δεν έχω κάποιο άλλο σημάδι ότι πλησιάζει ο τοκετός... η κοιλιά μου είναι ακόμα ψηλά, το μωρό δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα, δεν νιώθω πίεση χαμηλά στη λεκάνη και δεν περπατάω σαν πιγκουίνος όπως λένε άλλες τελειόμηνες, όπως η @Anastasia05 μας. Τί να πω... ελπίζω να μωράκια μας να είναι συνεπείς στο ραντεβού τους!

 

Στη πρώτη εγκυμοσύνη ούτε εγω είχα αυτές τις ενοχλήσεις! Ούτε συσπάσεις ούτε πονακια ουτε τίποτα ! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Σ' ευχαριστώ πολύ! :wub:

Στη πρώτη εγκυμοσύνη ούτε εγω είχα αυτές τις ενοχλήσεις! Ούτε συσπάσεις ούτε πονακια ουτε τίποτα ! 

Και που έχω συσπασούλες και λίγα πονάκια δηλαδή πάλι καλά να λέω... (αν και νομίζω ότι τα πονάκια οφείλονται στο ότι η καημένη η μήτρα μου έχει πια τεντωθεί σαν μπαλόνι και το μωρό κουνιέται συνέχεια). Επίσης, πολύ ανακατωσούρα, αναγούλες και παλινδρόμηση βρε κορίτσια, λες και είμαι στο 1ο τρίμηνο πάλι!

  • Λυπημένη/-ος 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Και που έχω συσπασούλες και λίγα πονάκια δηλαδή πάλι καλά να λέω... (αν και νομίζω ότι τα πονάκια οφείλονται στο ότι η καημένη η μήτρα μου έχει πια τεντωθεί σαν μπαλόνι και το μωρό κουνιέται συνέχεια). Επίσης, πολύ ανακατωσούρα, αναγούλες και παλινδρόμηση βρε κορίτσια, λες και είμαι στο 1ο τρίμηνο πάλι!

Ααααα πάλι αυτά τα συμπτώματα που καθόλου δεν μας έλειψαν??? Υπομονή ,που θα πάει θα γεννησουμε κ θα περάσουν όλα αυτά!!:)

Εγώ μόνο εχθές το βράδυ,γύρισα δεξί πλευρό κ τα ένιωθα όλα τα ανεβαίνουν...Οπότε όλη τη νύχτα την έβγαλα γυρισμένη αριστερά κ το πρωί πιασμένη παντού :lol:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, P.L.L. said:

Μπορείς να μου πεις πως το έκανες; Παίρνω κάπου τηλ; Γιατί αραγε εμενα να μου είπε για κόστος ο γιατρος μου;;; Δε μου αρέσει αυτό..

Όχι δεν κοιμάται εκεί. Πάει για λίγες ώρες. Την παίρνω νωρίς. 

Αρα συμβαίνει από ότι βλέπω! Μήπως είναι φάση και βρουν πάλι τους ρυθμούς τους γιατί αλλιώς την πατήσαμε! 

Κι εγώ δεν θα αντέξω την κλεισούρα. Από τώρα τη σκέφτομαι! 

Μπορεί έτσι να νόμιζε..

Λοιπόν λέγεται Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και το τηλ είναι 2106597697. Αν μπεις στο σαιτ έχει μια φόρμα που συμπληρώνεις και σε παίρνουν αυτοί τηλ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Έχεις δίκιο, όλη αυτή η αναμονή χωρίς να ξέρεις πότε θα έρθει να σε βρει ο τοκετός είναι αγχωτική, αλλά δυστυχώς έτσι είναι, και συνήθως τα μωράκια αργούν λιγάκι στην πρώτη εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι να σου έρθει το μωράκι σου σύντομα και να έχεις έναν καλό τοκετό, με τον άντρα σου παρέα. Κι εγώ ελπίζω να μην αργήσω πολύ παραπάνω από την πητ μου, γιατί, εκτός του ότι δε θέλω να μεγαλώσει πολύ ακόμα το μωρό, δε θέλω να με αναλάβει άλλος γιατρός... ο γυναικολόγος μου άλλαξε τις διακοπες του από αρχές Οκτωβρίου για 15 Οκτωβρίου (η πητ μου είναι 11/10) για να μπορέσει να με ξεγεννήσει ο ίδιος και μου είπε ότι θα έχουμε γεννήσει μέχρι τότε, αλλά ποιός ξέρει? Φαντάζομαι αν δεν έρθει από μόνος του μέχρι τότε ο μπέμπης θα πάμε με πρόκληση, αλλά θέλω όσο γίνεται να το αποφύγω. Έχω βέβαια κάποια πονάκια περιόδου που και που και πολλές συσπασούλες τελευταία, ειδικά τα βράδια πετρώνει η κοιλιά μου πολύ συχνά, αλλά αν εξαιρέσεις αυτό δεν έχω κάποιο άλλο σημάδι ότι πλησιάζει ο τοκετός... η κοιλιά μου είναι ακόμα ψηλά, το μωρό δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα, δεν νιώθω πίεση χαμηλά στη λεκάνη και δεν περπατάω σαν πιγκουίνος όπως λένε άλλες τελειόμηνες, όπως η @Anastasia05 μας. Τί να πω... ελπίζω να μωράκια μας να είναι συνεπείς στο ραντεβού τους!

 

Ευχαριστω κορίτσι μου μακάρι και σε σενα πάνε όλα καλά!! Είναι αγχωτικό όλο αυτό αλλά τι να κάνουμε, τα μωράκια μας φαντάζομαι ξέρουν καλύτερα!! Με έναν πόνο όλες μας κορίτσια!!:)

Λετε όντως η @Renez να γέννησε;; :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...