Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα ! τελικα θυμηθηκα απο τον γιο μου!!! τον εβαζα στο στηθος καθε 2 ωρες σχεδον την μερα κ την νυχτα επειδη ηταν χορτατος κοιμοταν 4-5 ωρες.. ετσι θα κανω κ με τηνμπεμπα γτ αλλιως η νυχτα δεν παλευεται .. αν κ ανησυχω αν θα μου ξυπνησει  τον μεγαλο η μπεμπα γτ κανει πολυ ελαφρυ υπνο .. για να δουμε .. ευτυχως εχει ανακτησει το βαρος γεννησης οποτε ειμαστε καλα . Χθες παντως απο τις 1.30 ξυπνουσε ανα 1 ωρα μεχρι τις 5.15 που κοιμηθηκε ..κ εγω κομματια ...

 

Καταλαβα.. ναι το στηθος ειναι παρηγορια ! εγω με το στηθος , γλιτωσα απο κολικους στον γιο μου ! αλλα την μερα τον ειχα ανα 2 ωρες το πολυ να πινει ( τωρα θμηθηκα!!!) τωρα με την μπεμπα θελει λιγο υπομονη γτ εμαθε στο μπιμπερο στην ΜΕΝΝ κ οταν την βαζω στο στηθος επειδη εχω πολυ γαλα πινει 10 λεπτα κ κοιμαται την μερα! απλα αργει να πιασει την θηλη γτ εχω κ μεγαλες ... καλα το θηλαστρο ειναι μαγικο για μενα! θα σου προτεινα να αγορασεις δικο σου αν δεις οτι εχεις πολυ γαλα . εγω εχω ενα απλο της cangaroo  k χθες που δεν ηπιε αλλο το μωρο , εβγαλα 140 κ απο τα 2  με μια αντληση . σκεφτομαι να βαλω καταψυξη . εσυ θα βαλεις? 

Οσο για τις πληγωμενες θηλες , οσο μπορεις να μην φορας σουτιεν  κ να βαζεις το δικο σου γαλα πανω .

Με το καλο κοριτσι μου! με εναν πονο σου ευχομαι !

Να σου ζησει !!!! γερο κ καλοτυχο να ειναι ! παραλιγο να γεννησεις στον δρομο βρε ! σαν κ εμενα κ εσυ ! να λεω θελω τωρα επισκληριδιο κ να γελανε μαζι μου! χαχαχαχαχα 

Θα βάλω οπωσδήποτε γτ από Γενάρη αρχίζω δουλίτσα με το καλό οπότε θέλω να έχει απόθεμα..

Εγώ τώρα κάνω άντληση 15' ανά 2.5 ώρες κ βγάζω από 60-90μλ γμτ..δε ξέρω αν θα ανέβει..λέω να πάρω κάνα τσάι ειδικό..έχεις πάρει κάτι ποτέ για αύξηση γάλακτος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Μια ωραία ιστορία να αφηγούνται μετά! Μια περιπέτεια ευχάριστη!

Τη Τετάρτη!!! Ελπίζω να κρατηθεί μέχρι τότε η μπεμπουκα μου γτ με έχει προβληματίσει με τα τσαλιμακια της! Εσύ πως είσαι?

Με το καλό αγάπη μου!!! Να πανε ολα καλα.. 

Εγώ μια χαρά, πλησιαζωαπ ότι νιώθω... Θα δουμε.. Πάω για φυσιολογικό τοκετό, εκτός απροόπτου.. Ελπίζω να αλλάξει στάση η μπεμπα αν και με την μαία που έχω, πιστευωκαι στον τοκετό μπορεί να γυρίσει... 

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσιιιι!!! Που είσαι; Συγχαρητηρια!!! Να σου ζήσει!!! Είναι γραφτό μας να μη μας προλαβαίνουν οι επισκληρίδειοι! 

Τι ώρα ακριβώς γέννησες; Γιατί μου περιέγραψε μια τέτοια περίπτωση ο άντρας μου. Κάπου στα ξημερώματα όμως. Και καθόταν και μιλούσε με τον άντρα της. 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και την συμπαράσταση!!! Και στα δικά σας οι φουσκωμένες! 

Η δικη μου περίπτωση τώρα. Όλα πήγαιναν πολύυυ αργά μέχρι να μου σπάσει τα νερά ο γιατρος. Εκείνη την ώρα όμως με έπιασαν τρελοί πόνοι που ηταν παρα πολύ συχνοί. Φώναζα για επισκληρίδειο και έπρεπε να περιμένω να κάνουν στην διπλανή κοπέλα. Αλλά δεν την πάλευα. Έρχεται η αναισθησιολόγος και λέει στον άντρα μου βγείτε για 20’ με μισή ώρα έξω. Σκέφτομαι εγώ τι λέει αυτή; Μισή ώρα;; Εγώ γεννάω τώρα! Τέλος πάντων πράγματι μέχρι να γυρίσει ο άντρας μου είχα γεννήσει! Και δεν είχε προλάβει να με πιάσει η επισκληριδειος οποτε πάλι τα ενιωσα όλα! Πωωω τι πόνος ήταν αυτος! Και τι ωραία ανακούφιση που το παιδί βγήκε έξω με δυο σπρωξίματα!!! Κάπου εκεί με έπιασε και η αναισθησία και δεν κατάλαβα τα ράμματα. Αλλά γαμωτο κι εμενα δεν ήταν εκεί ο άντρας μου. 

Λεγαμε για τα προγνωστικά στο βάρος.. Ήμουν χεσμενη πάνω μου ότι έχω ένα τεράστιο μωρό και το κουκλί μου βγήκε 3500 παρα λίγα γραμμάρια! Ψηλος αλλά λεπτούλης! Και την ώρα που εσπρωχνα έλεγα στον γιατρό «γιατρέ φοβάμαι να σπρώξω!!» Χαχαχα Και καλά επειδή ήταν μεγάλο το μωρό. Μας την έσκασε τελικά! Τζάμπα τόσο αγχος! Ωστόσο τώρα είναι στη μενν λόγω του διαβητη μου. Ελπίζω να τον δω σύντομα. Μου λείπει ήδη! 

Αχ τέλος καλό όλα καλά αγαπητή

Με το καλό να το έχεις παλι δίπλα σου... :x

Just now, elenioz είπε:

Μαριάννα μου να το χαίρεστε τον παίδαρο :x Πραγματικά φουλ επεισοδιακή γέννα. Και το έλεγες εσύ αν θα προλάβω! Το ένιωθες φαίνεται!!!! Όλα καλά να σας πάνε από εδώ και πέρα! Καλή ανάρρωση!!!!

@silverstar Να σας ζήσει! Γερό και καλότυχο να είναι!!! 

Εγώ κορίτσια σήμερα γύρισα σπίτι - δεν επιανα ίντερνετ για να σας γράψω! Αρχικά να σας πω ότι δεν γέννησα :lol: Με κράτησαν δύο μέρες έκανα εκατό nst, υπερήχους κ κολπικους ελέγχους. Πέρασε με είδε όλο το διευθυντικό προσωπικό του Έλενα. Έμαθαν οι πάντες το επιθετο μου. Και μου ανακοίνωσαν ότι αποφάσισαν πως είναι κρίμα να με βάλουν από τώρα για καισαρική κ θα περιμένουμε μέχρι 40 εβδομάδες. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά γτ ήμουν συνεχώς σε αναμονή ότι θα με βάλουν να γεννήσω αλλα δεν.... Γενικά από ότι κατάλαβα θέλουν να μου έρθουν πρώτα οι πόνοι και μετά αν χρειαστεί (λόγο της στάσης του μωρού που έρχεται με τα πόδια) να γίνει η καισαρική. Αυτά γενικά!

@Anastasia05 Με το καλό κορίτσι μου! Να έρθουν όλα ομαλά! Η σκέψη μας μαζί σου! @P.L.L. Μπραβοο! Να τον χαίρεστε αγάπη!!! Ένας ψηλός μπόμπιρας τελικά!!!! Καλή λοχεία τώρα ! 

Αχ κορίτσι μου... Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο στο έκαναν αυτό.. Κανονικά από την αρχή θα πρεπε να περιμενουν... Να φτάσετε την πητ και μετά να αποφασίσετε.. Δλδ μου φαίνεται περιεργο να θέλουν να σε βάλουν νωρίτερα χωρίς να περιμενουν

Εμένα που δεν έχει καλή θέση και τελικά θα παμε για φυσιολογικό, μου είπε να περιμενουμε μήπως γυρίσει και βλέπουμε.. Ίσως να γυρίσει και την ώρα του τοκετό. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα όπως και αν γεννήσεις.. Σημασία έχει να ΣτΕ εσείς γερές. Πάντως η φίλη μου, πουγεννησε στο ελενα σήμερα, δεν έχει μείνει καθόλου ευχαριστημενη... Με μάσκα την έχουν στο δωμάτιο.. Δεν έχω καταλάβει το λόγο

Πέρασε όλους τους πονους, τις έβαλαν τεχνιτους πονους και παρ ολα αυτα μετά από ένα 12ωρο της έκαναν καισαρική... Ε εντάξει δεν υπάρχουν.. 

 

 

Τώρα πεταω στα συννεφα με τόσες γέννες σήμερα... Λες και γέννησα εγώ.. καποιες απο εμάς τις δευτερο μανουλες μαζί σήμερα... Να σας ζήσουν κορίτσια μουυυυ @Anastasia05 @P.L.L. @marianna1986

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Θα βάλω οπωσδήποτε γτ από Γενάρη αρχίζω δουλίτσα με το καλό οπότε θέλω να έχει απόθεμα..

Εγώ τώρα κάνω άντληση 15' ανά 2.5 ώρες κ βγάζω από 60-90μλ γμτ..δε ξέρω αν θα ανέβει..λέω να πάρω κάνα τσάι ειδικό..έχεις πάρει κάτι ποτέ για αύξηση γάλακτος?

Βρε μια χαρά ποσότητα βγάζεις.  5 μέρες έχεις που γέννησε ς!!! 15 λεπτά σε κάθε στήθος έτσι?? Κ εγώ μέχρι προχθές που έκανα  ανά 3 ώρες τόσο έβγαζα.  

Εγώ παίρνω χάπια μάγια μπύρας  lanes. Κ την πρώτη φορά με βοήθησαν κ τώρα.  Παίρνω 4 χάπια 3 φορές την μέρα. Από τσάι έχω ακούσει αλλά δεν έχω πάρει. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@P.L.L. να σου ζήσει κορίτσι μου! Μπράβο σου,όλα τέλεια πήγαν! Γρήγορα να τον πάρεις αγκαλίτσα να τον χαρείς!!!

@elenioz μας ξεγέλασε η κόρη σου μικρακι μου! Καλύτερα άσε να πάρει τον χρόνο της, νωρίς ήταν άλλωστε, βρε αγάπη ταλαιπωρηθηκες! Χαλάρωσε και θα έρθει όπως θέλει! Ειμαστε μαζί 18 εγώ 19 εσύ ΠΗΤ, μπες κι εσύ Τετάρτη να τις έχουμε μαζί τις πριγκιπισσουλες μας:wub:

Μακάρι! Να έχουν και μαζί γενέθλια :wub: 

Η αλήθεια είναι πως ήταν σκέτη ταλαιπωρία. Αφού σήμερα λέω αχχ θα κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου επιτέλους! Με το καλό να έρθει η πριγκιπέσσα Χριστινάκι μου!  

@Aurora S Χαλάλι όπως λες! Η μικρή να είναι καλά κ τα άλλα έρχονται κ φεύγουν. Ελπίζω φυσικά να μην έχουμε τα ίδια πάλι την άλλη εβδομάδα :D Εσύ πως είσαι από συμπτώματα κορίτσι μου; 

@Nina13 Και σκέψου Νίνα μου ότι την έχουν προγραμματίσει εδώ κ δύο εβδομαδες. Το ήξεραν δηλαδή, αυτοί το κανόνισαν. Αφού ήθελαν να το αφήσουν να έρθει φυσικά ας το άφηναν. Πραγματικά δεν ξέρω με πιο σκεπτικό έγιναν όλα αλλά εντάξει δεν πειράζει.... 

Αχχχ και έχω ένα φόβο ότι έτσι θα μου κάνουν κ εμένα. Ότι θα πάω με πόνους θα προσπαθήσουν αρχικά για κανονικά κ επειδή δεν θα έχει καλή στάση η μικρή θα με βάλουν μετά και για καισαρική... Αλλά εντάξει έχω πολύ θετική στάση γενικά! Ότι και να γίνει θα το αντιμετωπίσουμε. Οι ιστορίες σας μου δίνουν ακόμα περισσότερη δύναμη για εκείνη την ώρα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Μακάρι! Να έχουν και μαζί γενέθλια :wub: 

Η αλήθεια είναι πως ήταν σκέτη ταλαιπωρία. Αφού σήμερα λέω αχχ θα κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου επιτέλους! Με το καλό να έρθει η πριγκιπέσσα Χριστινάκι μου!  

@Aurora S Χαλάλι όπως λες! Η μικρή να είναι καλά κ τα άλλα έρχονται κ φεύγουν. Ελπίζω φυσικά να μην έχουμε τα ίδια πάλι την άλλη εβδομάδα :D Εσύ πως είσαι από συμπτώματα κορίτσι μου; 

@Nina13 Και σκέψου Νίνα μου ότι την έχουν προγραμματίσει εδώ κ δύο εβδομαδες. Το ήξεραν δηλαδή, αυτοί το κανόνισαν. Αφού ήθελαν να το αφήσουν να έρθει φυσικά ας το άφηναν. Πραγματικά δεν ξέρω με πιο σκεπτικό έγιναν όλα αλλά εντάξει δεν πειράζει.... 

Αχχχ και έχω ένα φόβο ότι έτσι θα μου κάνουν κ εμένα. Ότι θα πάω με πόνους θα προσπαθήσουν αρχικά για κανονικά κ επειδή δεν θα έχει καλή στάση η μικρή θα με βάλουν μετά και για καισαρική... Αλλά εντάξει έχω πολύ θετική στάση γενικά! Ότι και να γίνει θα το αντιμετωπίσουμε. Οι ιστορίες σας μου δίνουν ακόμα περισσότερη δύναμη για εκείνη την ώρα. 

Οχι μη πας με το σκεπτικο ότι θα σου κάνουν τα ίδια... Όλα θα πανε μια χαρά μα αν δουν ότι δεν κατεβαίνει στο τρίωρο, πεςτους να το παρουν με καισαρική.. Κρίμα να φας ταλαιπωρία και εσυ και το μωρό.. Γιατί και τα μωρά δεν περνανε ευχάριστα εκεί μέσα εκείνες τις δυσκολες ώρες.. Ταλαιπωρούνται... 

Να είσαι ξεκάθαρη και να ζητήσεις αυτά που δικαίου σαι... Εγώ αυτό θα σε συμβουλευα.. Να χεις μια ομορφη εμπειρία και να πανε ολα καλα... Μη χαλιεσαι. 

Κάτσε ξεκουρασου και κάνε πραγματα που σε ευχαριστουν

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Βρε μια χαρά ποσότητα βγάζεις.  5 μέρες έχεις που γέννησε ς!!! 15 λεπτά σε κάθε στήθος έτσι?? Κ εγώ μέχρι προχθές που έκανα  ανά 3 ώρες τόσο έβγαζα.  

Εγώ παίρνω χάπια μάγια μπύρας  lanes. Κ την πρώτη φορά με βοήθησαν κ τώρα.  Παίρνω 4 χάπια 3 φορές την μέρα. Από τσάι έχω ακούσει αλλά δεν έχω πάρει. 

Καλά είναι λες για αρχή ε?? Δεν έχω ιδέα γμτ..οκ οπότε συνεχίζω ,θα πάρω κ κάτι σε βοήθημα κ βλέπουμε..όχι τίποτε άλλο ο μικρός όπως είπα πήγε στα 95 μλ άρα θέλει σχεδόν 2 αντλήσεις μου για να φάει ένα γεύμα.. πφφφ πριν με τα 60μλ εφτανε μια άντληση για καθε γεύμα..

Δε πειράζει ας τρώει το αγγελούδι μου κ δε με νοιάζει..

@elenioz τράβηξες ταλαιπωρία μαναρακι μου αλλά να δεις που όλα για κάποιο λόγο γίνονται κ στο τελος θα έχεις κ εσύ έναν υπέροχο τοκετό να μας διηγηθείς,το πιστεύω!! 

Τον γιατρό σου τον εμπιστεύεσαι?

@Nina13 αλήθεια ρε συ τέτοια εμπειρία βη φίλη σου από το Έλενα??? Εγώ,το Μαρακι κ 2 φίλες μου ποτέ ζουν γεννήσει εκεί ειδικά από το προσωπικό ήμασταν όλες φουλ ευχαριστημένες..όσο για τη μάσκα δε ξέρω για το δωμάτιο γτ είχα μονοκλινο οπότε έκανα ότι ήθελα αλλά αν είναι σε δωμάτιο με άλλες κοπέλες κ τα μωρά τους το θεωρώ λογικό μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα των τεστ μετά αν όλες είναι αρνητικές μου ακούγεται οντως κουλό:|

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@marianna1986 @P.L.L. κοριτσαρες μου υπέροχες να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!η κάθε μία σας έχει μια όμορφη ιστορία τοκετού!!καλή λοχεία εύχομαι και πολλές αγαπουλίτσες με τα λεχουδάκια σας!

@elenioz μου πολύ χαίρομαι που έχεις τόσο θετική στάση,είσαι θηριακι!Όλα για κάποιο λόγο γίνονται,συνέχισε να βλέπεις μόνο τα θετικά και είμαι σίγουρη πως όλα θα σου έρθουν πολύ όμορφα και αβίαστα!!!Χαλάρωσε τώρα στο κρεβατάκι σου κ αποφορτισου στο φουλ!!!

 

@Renez μου έχω μια απορία!

Γνωρίζεις τί είναι αυτό που σου προκάλεσε τον τραυματισμό της θηλής;;

Γιατί όλα στη θεωρία τα λέμε και τα διαβάζουμε και τα συζητάμε αλλά εσύ τώρα σαν πρωτομανουλα που βίωσες το θηλασμό μπορεί βιωματικά κάπως αλλιώς να το έζησες!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά είναι λες για αρχή ε?? Δεν έχω ιδέα γμτ..οκ οπότε συνεχίζω ,θα πάρω κ κάτι σε βοήθημα κ βλέπουμε..όχι τίποτε άλλο ο μικρός όπως είπα πήγε στα 95 μλ άρα θέλει σχεδόν 2 αντλήσεις μου για να φάει ένα γεύμα.. πφφφ πριν με τα 60μλ εφτανε μια άντληση για καθε γεύμα..

Δε πειράζει ας τρώει το αγγελούδι μου κ δε με νοιάζει..

@elenioz τράβηξες ταλαιπωρία μαναρακι μου αλλά να δεις που όλα για κάποιο λόγο γίνονται κ στο τελος θα έχεις κ εσύ έναν υπέροχο τοκετό να μας διηγηθείς,το πιστεύω!! 

Τον γιατρό σου τον εμπιστεύεσαι?

@Nina13 αλήθεια ρε συ τέτοια εμπειρία βη φίλη σου από το Έλενα??? Εγώ,το Μαρακι κ 2 φίλες μου ποτέ ζουν γεννήσει εκεί ειδικά από το προσωπικό ήμασταν όλες φουλ ευχαριστημένες..όσο για τη μάσκα δε ξέρω για το δωμάτιο γτ είχα μονοκλινο οπότε έκανα ότι ήθελα αλλά αν είναι σε δωμάτιο με άλλες κοπέλες κ τα μωρά τους το θεωρώ λογικό μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα των τεστ μετά αν όλες είναι αρνητικές μου ακούγεται οντως κουλό:|

Μακάρι !!! Ναι αρκετά! Και γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη ως τώρα από όλοι την ομάδα του κ τις νοσοκόμες/μαίες που γνώρισα. Με έχουν κ σαν το μικρό τους και με προσέχουν λίγο πάρα πάνω νμζ. 

Οι μόνοι που μου έκαναν τρομερά κακή εντύπωση, ήταν δύο διευθυντές που γνώρισα (μεγάλοι σε ηλικία 60+) αγενεστατοι. Τον έναν τον χαιρέτισα και συστήθηκα μιας και μιλούσαν για εμένα μπροστά μου κ το μόνο που έκανε ήταν να μου ρίξει ένα βλέμμα χιλίων καρδιναλίων και να μην πει τίποτα :mrgreen: Το μόνο κακό είναι πως επειδή είναι μεγάλα κεφάλια από ότι κατάλαβα αυτοί έπαιρναν τις τελικές αποφάσεις. 

Εσύ πως τα πας με τον μπόμπιρα; Βλέπω μεγαλώνει ο φαγανας!!! Ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές ; 

@Nina13 @Hliolousti Ευχαριστωω κορίτσια μου! 

Πάω για ύπνο! Μακάρι όταν μπω να έχουμε νέα κ από την Αναστασία μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenioz μην ανησυχείς, αν δεν αλλάξει θέση ως τελευταία στιγμή δε θα προσπαθήσουν για φυσιολογικά. Το είχα συζητήσει με το γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι αντένδειξη να μπει ορός για πόνους αν το μωρό δεν έχει πάρει θέση. Από την άλλη μου είχε πει ότι οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις μπορεί να το βοηθήσουν να γυρίσει σωστά! Οπότε μην αγχώνεσαι!! Εγώ έχω πολλές συσπάσεις, κάποιες τις καταλαβαίνω αλλά σπάνια έχω πόνο. Θα κάνουμε εξέταση τραχήλου από Δευτέρα κ βλέπουμε! Πιστεύω μέχρι το άλλο Σάββατο θα γεννήσω!

@Anastasia05 συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσει ο μπέμπης! Να είναι γερός και ευτυχισμένος! Καλή λοχεία :)

Πολλά μωράκια σήμερα!!! Λέτε να έχουμε και τέταρτο;;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κορίτσια μου! Δεν σας διάβασα,αλλά θα το κανω αργότερα! Η δεύτερη γέννα σχεδον σαν τη πρώτη, διεφεραν μόνο στο ότι δεν πόνεσα τόσο!

Διάρκεια ίδια, μωρό βγήκε πάλι με το κεφάλι προς τα πάνω, κ λίγο πιο μεγάλος!

Α!!! Δεν έκανα περινεοτομη!!!

Θηλάσε αμέσως,κ τώρα είναι στο παιδιατρο!:wub: σας ευχαριστώ για την θετική σας σκεψη:)

Να σας ζήσει κοπελαρα μου!!!!Καλή ανάρρωση τώρα,καλή λοχεία και πολλές αγκαλίτσες στο λεβέντη σου!!!Με το καλό σπιτάκι σας να ανταμωθουν τα αδερφακια!!!:wub:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσιιιι!!! Που είσαι; Συγχαρητηρια!!! Να σου ζήσει!!! Είναι γραφτό μας να μη μας προλαβαίνουν οι επισκληρίδειοι! 

Τι ώρα ακριβώς γέννησες; Γιατί μου περιέγραψε μια τέτοια περίπτωση ο άντρας μου. Κάπου στα ξημερώματα όμως. Και καθόταν και μιλούσε με τον άντρα της. 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και την συμπαράσταση!!! Και στα δικά σας οι φουσκωμένες! 

Η δικη μου περίπτωση τώρα. Όλα πήγαιναν πολύυυ αργά μέχρι να μου σπάσει τα νερά ο γιατρος. Εκείνη την ώρα όμως με έπιασαν τρελοί πόνοι που ηταν παρα πολύ συχνοί. Φώναζα για επισκληρίδειο και έπρεπε να περιμένω να κάνουν στην διπλανή κοπέλα. Αλλά δεν την πάλευα. Έρχεται η αναισθησιολόγος και λέει στον άντρα μου βγείτε για 20’ με μισή ώρα έξω. Σκέφτομαι εγώ τι λέει αυτή; Μισή ώρα;; Εγώ γεννάω τώρα! Τέλος πάντων πράγματι μέχρι να γυρίσει ο άντρας μου είχα γεννήσει! Και δεν είχε προλάβει να με πιάσει η επισκληριδειος οποτε πάλι τα ενιωσα όλα! Πωωω τι πόνος ήταν αυτος! Και τι ωραία ανακούφιση που το παιδί βγήκε έξω με δυο σπρωξίματα!!! Κάπου εκεί με έπιασε και η αναισθησία και δεν κατάλαβα τα ράμματα. Αλλά γαμωτο κι εμενα δεν ήταν εκεί ο άντρας μου. 

Λεγαμε για τα προγνωστικά στο βάρος.. Ήμουν χεσμενη πάνω μου ότι έχω ένα τεράστιο μωρό και το κουκλί μου βγήκε 3500 παρα λίγα γραμμάρια! Ψηλος αλλά λεπτούλης! Και την ώρα που εσπρωχνα έλεγα στον γιατρό «γιατρέ φοβάμαι να σπρώξω!!» Χαχαχα Και καλά επειδή ήταν μεγάλο το μωρό. Μας την έσκασε τελικά! Τζάμπα τόσο αγχος! Ωστόσο τώρα είναι στη μενν λόγω του διαβητη μου. Ελπίζω να τον δω σύντομα. Μου λείπει ήδη! 

 Να σας ζήσει!!! Να είναι γερό κ καλοτυχος!!! Καλή ανάρρωση να έχεις! Μια χαρά μωρό γεννησες! Να ξέρεις ότι τα μωρά μας θεωρούνται μεγάλα άπο τους γιατρούς....


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Λοιπόν κορίτσια γέννησα...!!!

Ακολουθεί επεισοδιακη γέννα!

Ήμουν σπίτι, είχα κοιμήσει τη μικρή κ άρχισα να πονάω πολυ κ ξαφνικα ανά 5 λεπτά! Πήρα το γιατρό κατά τις 2 και μου είπε να φύγω σφαίρα, πήρα και τον άντρα να ξεκινήσει γιατί ήταν Πάτρα, εγώ Ναύπλιο θα συναντιομασταν ισθμό να πάμε μαζί! Σε όλο το δρόμο να σφαδαζω από πόνους, ο πατέρας μου τα άκουσε όλα... Αφού συναντηθήκαμε με τον άντρα μου, οι πόνοι από εκεί και πέρα κ μέχρι να φτάσω στο Ρέα ήταν αφόρητοι κ προς το τέλος όταν μπήκαμε Αθήνα ένιωθα έντονα την ανάγκη να σπρώξω:unsure: Τελικά φτάσαμε στην κλινικη όπως οπως, στην είσοδο μου έσπασαν τα νερά. Με μάζεψαν άρον άρον σε ένα φορείο, με έβαλαν σε μια αίθουσα τοκετού κ ζήτησα επισκληριδιο γιατί δεν πάλευα... Τι επισκληριδιο κοπέλα μου μου λέει αυτή, το κεφάλι είναι στον κόλπο! Για να μην πολυλογω στα επόμενα πέντε λεπτά μια νοσοκόμα προσπαθούσε να μου κάνει τεστ κοβιντ, μια άλλη να μου βάλει πεταλούδα κ ένας ξεμπαρκος γιατρός με ξεγεννουσε.:lol: Σε πέντε λεπτά είχαν τελειώσει όλα! 

Τελικά ο γιατρός μου έφτασε 10 λεπτά αργότερα! 

Ο μικρός γεννήθηκε 2.800 κ τώρα τον έχω δίπλα μου!

Ο άντρας μου δεν ήταν παρών γιατί περίμενε το τεστ κοβιντ το οποίο βγήκε 3 ώρες αργότερα:angry:

@P.L.L. κ @Anastasia05 περιμένουμε νέα σας!!! Τελικά τα μωρά μας έμελε να γεννηθούν ίδια μέρα!

Επεισοδιακος τοκετος!!! Να τον χαιρεσαι τον μικρο σου! Μπράβο σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κορίτσια μου! Δεν σας διάβασα,αλλά θα το κανω αργότερα! Η δεύτερη γέννα σχεδον σαν τη πρώτη, διεφεραν μόνο στο ότι δεν πόνεσα τόσο!

Διάρκεια ίδια, μωρό βγήκε πάλι με το κεφάλι προς τα πάνω, κ λίγο πιο μεγάλος!

Α!!! Δεν έκανα περινεοτομη!!!

Θηλάσε αμέσως,κ τώρα είναι στο παιδιατρο!:wub: σας ευχαριστώ για την θετική σας σκεψη:)

Να σου ζήσει!!!! Γερό και καλοτυχο να είναι!!!! Άντε να περάσουν οι μέρες να πάτε σπίτι και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...