Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Ηταν να μην μπει ο Οκτώβριος! Τι υπέροχη μέρα σήμερα! @Renez Δεν προλαβαίνεις να ανανεώνεις το πινακάκι! 

Αχχχ πως μ'αρεσει να διαβάζω να λες για τον γιόκα σου :x

@Anastasia05 Μπράβοο βρε κορίτσι μου! Να τον χαίρεστε τον παίδαρο, καλότυχος και ευτυχισμένος!!! Όλα πήγαν περίφημα κ στο τρίτο δεν θα έχεις ούτε την αναμονή ;)

@Hope89 Ήρθαν και οι νεραιδουλες!!! Να σας ζήσουν! Μόνο τα καλύτερα εύχομαι! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 μου ,κοπελάρα μου μπράβο σας! Να χαίρεσαι το αντράκι σου! Καλοτυχος να είναι και γεροί κι οι 2 σας! Είσαι δύναμη τι να λέμε τώρα!!!

@Hope89 κοριτσάκια μου γλυκά και τα 3! Γερές κ τυχερές οι ομορφιές σου! Θηλαζεις κι εσύ 2 μωρά βρε αστέρι? Μπράβο σου! Πώς είσαι με τη καισαρική από πόνους? Για πες να προετοιμαζομαι γτ στο 1ο ήμουν καλα κ τώρα φοβάμαι λιγάκι!

@elenioz καλό μου συμφωνω6με την Νίνα και την Αντα! Σαν φίλη θα σου έλεγα αν δεν έχει γυρίσει μν πας για πρόκληση κι αν πας κ δεις ότι ζοριζεστε ζητά καισαρική! Τπτα δεν είναι, σημασία έχει να είστε καλά κ οι 2!

@Renez μια χαρά είναι το γαλατακι σου! Φαντάσου εγώ μετά από 2 μήνες έβγαζα 100-120ml. Θα αυξηθεί κ θα χορταίνει ο φαγανιαρης σου!

Αχ δεν μπορώ με κλάμα έχω βγάλει την εβδομάδα με συγκηνειτε με τα γεννητούρια σας!!! Φτάσαμε στο τέλος κορίτσια μου! Ωραίο ταξίδι είχαμε μέχρι εδώ παρεούλα! Και έρχονται τα καλύτερα!!!!:wub:

@Jasmine@ για πες εσύ που εκανες κ ενεσουλες, μόνο την μέρα πριν τη γέννα δεν έκανες? Κ ακόμα έχεις αιμορραγία μετά λόγω αυτών? Εγώ για 2 εβδομάδες μετά θα τις συνεχίσω μου είπε! Στο 1ο δεν έκανα κ είχα κόψει καιρό το σαλοσπιρ τότε, οπότε δν έχω εμπειρία κ τότε δν είχα κ πολύ αιμορραγία! Απ ότι βλέπεις με έχουν πιάσει όλα τα άγχη! Φιλιά στα μπουτινια των μικρών! Εμένα μου πετάει κωλι κ της κάνω μπατσακια  RnB και γελάμε!:P

Ναι την ημέρα πριν τη γεννα τις σταμάτησα κ τις ξεκίνησα μια μέρα μετά για δέκα μερες, ευτυχώς τελείωσε κ αυτή η ταλαιπωρία που ενώ στην αρχή μου φαινόταν βουνο τώρα τα έχω ξεχάσει... δεν είχα αιμορραγία όμως φοβερή, γενικως κ στην περίοδο έχω πολύ λίγο αίμα, κ τώρα νομίζω σταματάνε τα λοχεία. Άντε με το καλό κ εσυ....

@Anastasia05 να σου ζήσει το αντράκι σου, με το καλό να πάτε σπίτι να δεις κ τον μεγάλο! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλα

  • Ευχαριστώ 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Ηταν να μην μπει ο Οκτώβριος! Τι υπέροχη μέρα σήμερα! @Renez Δεν προλαβαίνεις να ανανεώνεις το πινακάκι! 

Αχχχ πως μ'αρεσει να διαβάζω να λες για τον γιόκα σου :x

@Anastasia05 Μπράβοο βρε κορίτσι μου! Να τον χαίρεστε τον παίδαρο, καλότυχος και ευτυχισμένος!!! Όλα πήγαν περίφημα κ στο τρίτο δεν θα έχεις ούτε την αναμονή ;)

@Hope89 Ήρθαν και οι νεραιδουλες!!! Να σας ζήσουν! Μόνο τα καλύτερα εύχομαι! 

 

Κάποιες φορές τον χαζεύω κ λέω "γίνεται αυτό το πλάσμα να είναι δικό μου? Είμαι αλήθεια ευλογημένη τελικά.."

Κ σύντομα θα μας λες κ εσύ για το κοριτσάκι σου..αχχχ κορίτσια μου πόσα όμορφα συναισθήματα ζούμε κ θα ζήσουμε με τα μωρά μας..

Όσο για το πινακακι πραγματικά χαμουλης!! Ελέγξτε το κ εσείς μήπως εχασα ή ξεχασα κάτι.. τη κοπέλα προχθές δεν την έχουμε στο πινακακι ούτε ξέρω στοιχεία της οπότε κ δεν την έβαλα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κάποιες φορές τον χαζεύω κ λέω "γίνεται αυτό το πλάσμα να είναι δικό μου? Είμαι αλήθεια ευλογημένη τελικά.."

Κ σύντομα θα μας λες κ εσύ για το κοριτσάκι σου..αχχχ κορίτσια μου πόσα όμορφα συναισθήματα ζούμε κ θα ζήσουμε με τα μωρά μας..

Όσο για το πινακακι πραγματικά χαμουλης!! Ελέγξτε το κ εσείς μήπως εχασα ή ξεχασα κάτι.. τη κοπέλα προχθές δεν την έχουμε στο πινακακι ούτε ξέρω στοιχεία της οπότε κ δεν την έβαλα..

Καλέ κοίτα τον πρίγκιπα σου και άσε το πινακακι! Και να ξεχάσεις κάτι δεν έγινε τίποτα! Αχ με αυτά που διαβάζω γίνομαι ακόμα πιο πολύ ανυπόμονη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλέ κοίτα τον πρίγκιπα σου και άσε το πινακακι! Και να ξεχάσεις κάτι δεν έγινε τίποτα! Αχ με αυτά που διαβάζω γίνομαι ακόμα πιο πολύ ανυπόμονη!

Χαχαχαχα δε σας αφήνω ρεειιιι μαζί φτάσαμε ως εδώ!! Αδημονω για τις δικές σας γέννες κ να ξέρω πως πήγαν όλα σε όλες καλά όσο δε φαντάζεστε!!

Κ για να συνεχίσουμε όλες μαζί το next level της παρεουλας μας!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Θεωρώ έφταιγε η λάθος στάση..βασικά κατέληξα μετά από έρευνα κτλ ότι σωστή στάση δεν είναι μόνο ότι βλέπουμε σε φωτό ,έχει να κάνει κ με το παιδί,την ανατομία του κεφαλιού κ του στόματος του..πχ μπορεί να έχω σωστή στάση αλλά για το μωρό μου κ το στήθος μου να μην βολεψει..στο ένα στήθος έχω βρει μια που είμαι οκ..στο άλλο η ίδια στάση με πεθαίνει..

Πάντως όταν ξέρουμε τι θέλουμε κ το θέλουμε πραγματικά πάντα υπάρχει λύση! Ότι κ αν γίνει φτιάχνεται!! Πχ εγώ ξέρω ότι θέλω να του δίνω όσο μπορώ το γάλα μου,δε μου έκατσε ο θηλασμός οκκκ δε θα το βάλω κάτω παλεύω αλλιώς (με θηλαστρο) μετά ίσως ξανά καταφέρουμε στήθος αλλιώς δε με νοιάζει,η ουσία είναι να πίνει της μανουλας κ το πίνει..

Αν πάλι δε μπορούσα ούτε αυτό θα το εκοβα δε θα έσκαγα κιόλας κ θα έβρισκα τη καλύτερη εναλλακτική..

Ξυπνάει ανα 2.5/3 ώρες περίπου..αλλά δε με νοιάζει καθόλου αλήθεια στο λέω..

Τον μυρίζω ,τον αγγίζω κ το μάτι μου γαρίδα για παρτη του!! Οπότε μη σε νοιάζει καν !! Το απόλυτο τιπ είναι εννοείται να κοιμάσαι όταν κοιμάται,πχ εγώ κοιμαμαι το βράδυ όσο μπορώ μαζί του κ το μεσημέρι επίσης..

Όσο για τις μαίες κ το προσωπικό εκεί έχεις δει κ τη δική μου εμπειρία κ άποψη..τους αγαπώ!!

 

Κορίτσι μου δεν κατάλαβα εγώ .. έκοψες τον θηλασμό γιατί πονάς τόσο πολύ?  Σε δαγκώνει τόσο πολύ? Καλά εγώ πιστεύω ότι ότι κ να διαλέξει μια μαμά δεν έχω σημασία, αρκεί να είναι το μωρό χορτάτο.  

Εγώ από την άλλη σήμερα κατάφερα να πιάσει το στήθος αλλά έχει προτίμηση το αριστερό!!! Με το δεξί το παλευουμε. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσι μου δεν κατάλαβα εγώ .. έκοψες τον θηλασμό γιατί πονάς τόσο πολύ?  Σε δαγκώνει τόσο πολύ? Καλά εγώ πιστεύω ότι ότι κ να διαλέξει μια μαμά δεν έχω σημασία, αρκεί να είναι το μωρό χορτάτο.  

Εγώ από την άλλη σήμερα κατάφερα να πιάσει το στήθος αλλά έχει προτίμηση το αριστερό!!! Με το δεξί το παλευουμε. 

Χαχχαχα κ εμένα στο αριστερό είναι που το βρήκαμε:P τον έκοψα προς το παρόν γτ έχω πληγές κ στα δύο στήθη κ ναι πονάω πολύ γμτ..

Τώρα με το θηλαστρο κ γαλατάκι μου κ λανολινη ήδη 2η μέρα είναι πολύ καλύτερα!! Ευελπιστώ να κλείσουν κ να ξανά προσπαθήσω!! Από την άλλη επειδή ούτως η άλλως λόγω επιστροφής στη δουλειά σε 2-3 μήνες ίσως καλύτερα έτσι ώστε να μην έχουμε θεμα αποχωρισμού/αποθηλασμου τότε κ οι δύο..λέω εγώ.. 

Γρομπαλακια σου κάνει κ εσένα το ζυζι?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marianna1986 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα κ όσες περιμένετε να έχετε έναν εύκολο τοκετό!

Δεν ήταν εύκολο όλο αυτό που έζησα, λίγο ακόμα να αργούσα κ θα ειχα γεννήσει στο αμάξι, δεν κρατιομουν! Δεν είμαι για τέτοια, η πρώτη μου γέννα ήταν πιο κυριλέ. Επισης, έκανα ένα ράμμα και καθόλου περινεοτομη.

Ο μικρός είναι ερωτας:wub: δεν έχω λόγια!

@Nina13 όπως βλεπεις κ οι τρεις δευτερομανουλες σήμερα γεννησαμε εύκολα οπότε πάρε το χρόνο σου, εξάντλησε όσο μπορείς τις μέρες και θα δεις που όταν έρθει η ώρα όλα θα πάνε μια χαρά και τους πόνους θα αντέξεις κ ούτε που θα το καταλάβεις πως θα γεννήσεις!

@P.L.L. και @Anastasia05 να σας ζήσουν τα αγόρια σας! Καλή ανάρρωση!

@P.L.L. δεν ξέρω αν ήμουν εγω, γέννησα 4 τη νύχτα. Ο άντρας μου ξεροσταλιασε κάνα τρίωρο στην υποδοχή. Εσύ τι ώρα γεννησες;

 

Λοιπόν μου έλεγε ο άντρας μου λεπτομέρειες για το συμβάν. Η κοπέλα που είδε λέει βογκουσε και φαινόταν να υπόφερε πολύ. Μαζί με κάποιον αλλο προσπάθησαν να τη βοηθήσουν και τη ρωτούσαν αν θέλει κάτι να κάνουν αλλά εκείνη δεν ήθελε. Μετά κάθισε λέει η κοπέλα σε μια καρέκλα και άρχισε να τρέμει και να φωνάζει βοήθεια! βοήθεια! και ήρθαν δυο τραυματιοφορείς και την εβαλαν σε κρεβάτι και την πήραν. Εσυ ήσουν;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Renez με θηλαστρο δεν πονάς; Πόσο καιρό έκαναν να σου το φέρουν το θηλαστρο; Νοσοκομειακό δεν είπες έχεις;

Όχι δεν πονάω καθόλου..απλά γμτ είναι μλκια ότι πρέπει να τα κρατάω(πήρα διπλό δλδ κ για τα δύο στήθη ταυτόχρονα είναι καλύτερο λένε να βγάζουν μαζί,πιο αποδοτικό!)

Μου το έφεραν αυθημερον κ το εκτίμησα γτ πραγματικά τους πήρα σε απελπισμένη φάση μετά από ένα βράδυ πόνου κ ο άντρας μου δεν μπορούσε να πάει λόγω δουλειάς..

10 πήρα τηλ 1 μου το έφεραν με συνοδία μαίας που μου εξήγησε πως δουλεύει κτλ..ένας μήνας μαζί με τα εξαρτήματα που μου μένουν μετά εμένα 125€.. αν πάει καλά θα αγοράσω δικό μου στον επόμενο μήνα,συμφέρει πιστεύω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

  Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (26/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 12!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

 

3/10 γέννησα εγώ!! :wub:

Να ζήσουν όλα τα καινούργια νινακια κ οι μαμάδες καλή λοχεία!!!!:)

Μαριάννα επεισοδιακη γεννα!!!

Με το καλό στις υπόλοιπες!!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Hope89 να σου ζήσουν τα κορίτσια σου!! Γερά κ ευτυχισμένα να είναι και εσύ να τις καμαρωνεις! Ο μπαμπάς θα έχει μουρλαθει ε;

@Renezολα μια χαρά! Αρκεί να πίνει μητρικό γαλατάκι! Είναι κουραστικο το άρμεγμα αλλά έχει τα θετικά του πως ξέρεις πόσο πίνει!  

Στο πινακακι με έχεις λάθος... 3/10 γέννησα!

@P.L.L. ναι εγώ ήμουν! Πωπω ρεζίλι εγινα.... Στον 6ο είμαι εγώ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλά είναι λες για αρχή ε?? Δεν έχω ιδέα γμτ..οκ οπότε συνεχίζω ,θα πάρω κ κάτι σε βοήθημα κ βλέπουμε..όχι τίποτε άλλο ο μικρός όπως είπα πήγε στα 95 μλ άρα θέλει σχεδόν 2 αντλήσεις μου για να φάει ένα γεύμα.. πφφφ πριν με τα 60μλ εφτανε μια άντληση για καθε γεύμα..

Δε πειράζει ας τρώει το αγγελούδι μου κ δε με νοιάζει..

@elenioz τράβηξες ταλαιπωρία μαναρακι μου αλλά να δεις που όλα για κάποιο λόγο γίνονται κ στο τελος θα έχεις κ εσύ έναν υπέροχο τοκετό να μας διηγηθείς,το πιστεύω!! 

Τον γιατρό σου τον εμπιστεύεσαι?

@Nina13 αλήθεια ρε συ τέτοια εμπειρία βη φίλη σου από το Έλενα??? Εγώ,το Μαρακι κ 2 φίλες μου ποτέ ζουν γεννήσει εκεί ειδικά από το προσωπικό ήμασταν όλες φουλ ευχαριστημένες..όσο για τη μάσκα δε ξέρω για το δωμάτιο γτ είχα μονοκλινο οπότε έκανα ότι ήθελα αλλά αν είναι σε δωμάτιο με άλλες κοπέλες κ τα μωρά τους το θεωρώ λογικό μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα των τεστ μετά αν όλες είναι αρνητικές μου ακούγεται οντως κουλό:|

Ναι ναι αλήθεια.. Και θέλει να σηκωθεί να φυγει αλλά.... Ας κάνει υπομονή

Οχι δεν μίλησα για προσωπικο.. 

Για γιατρους εκεί μέσα μιλάω.. Ταλαιπωρήθηκε χωρίς λόγο θεωρώ.. 

Δεν ξέρω. Όταν θα βγει θα μάθω. 

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κορίτσια μου! Δεν σας διάβασα,αλλά θα το κανω αργότερα! Η δεύτερη γέννα σχεδον σαν τη πρώτη, διεφεραν μόνο στο ότι δεν πόνεσα τόσο!

Διάρκεια ίδια, μωρό βγήκε πάλι με το κεφάλι προς τα πάνω, κ λίγο πιο μεγάλος!

Α!!! Δεν έκανα περινεοτομη!!!

Θηλάσε αμέσως,κ τώρα είναι στο παιδιατρο!:wub: σας ευχαριστώ για την θετική σας σκεψη:)

Τελεια... Μια χαρά δλδ.. Τέλος καλό όλα καλά αγάπη 

Κάτσε να ξεκουραστείς και να ζήσεις τον τρίτο σου έρωτα... Χαχα

Είναι κουκλος??? Θέλω να μάθω ωωω

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Γενικά στα δημόσια σε περιμένουν αρκετά για να γεννήσεις φυσιολογικά σε αντίθεση με τις κλινικές.  Για αυτό την άφησαν 12 ώρες κ μετά καισαρική.  Επίσης όσο για την μάσκα κ εμένα στην αίθουσα υποτίθεται ότι έπρεπε να την φοράω ενώ γενναω !!!! άσε που εμένα ξέχασαν να μου κάνουν τεστ!! Αλλά μετά στο δωμάτιο δεν την βάζαμε εμείς οι κοπέλες..

Εμενα στο Ρέα με περιμεναν 17ωρες να γεννήσω. Δεν παιζει ρόλο το ιδιωτικό η το δημόσιο.. Ο γιατρός παιζει ρόλο.. Εγώ αυτό πιστευω 

Ενώ γέννας μάσκα? Ε Οχι  τραγικό. 

Θα σου κοβόταν η αναπνοή... Δεν γίνεται σε φυσιολογικό τοκετό να φοράει η γυναίκα μάσκα.. Κουλοοο

2 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα κ όσες περιμένετε να έχετε έναν εύκολο τοκετό!

Δεν ήταν εύκολο όλο αυτό που έζησα, λίγο ακόμα να αργούσα κ θα ειχα γεννήσει στο αμάξι, δεν κρατιομουν! Δεν είμαι για τέτοια, η πρώτη μου γέννα ήταν πιο κυριλέ. Επισης, έκανα ένα ράμμα και καθόλου περινεοτομη.

Ο μικρός είναι ερωτας:wub: δεν έχω λόγια!

@Nina13 όπως βλεπεις κ οι τρεις δευτερομανουλες σήμερα γεννησαμε εύκολα οπότε πάρε το χρόνο σου, εξάντλησε όσο μπορείς τις μέρες και θα δεις που όταν έρθει η ώρα όλα θα πάνε μια χαρά και τους πόνους θα αντέξεις κ ούτε που θα το καταλάβεις πως θα γεννήσεις!

@P.L.L. και @Anastasia05 να σας ζήσουν τα αγόρια σας! Καλή ανάρρωση!

@P.L.L. δεν ξέρω αν ήμουν εγω, γέννησα 4 τη νύχτα. Ο άντρας μου ξεροσταλιασε κάνα τρίωρο στην υποδοχή. Εσύ τι ώρα γεννησες;

 

Ειμαι σίγουρη ότι θα τα παω τέλεια... Μετά την κουβέντα με τον γιατρό μου το πιστεψα πολυ τον φυσιολογικό τοκετό παλι και θα τα καυαφερωωωω

Σε ευχαριστώ παρα πολθ κουκλα μου και σου ευχομαι με το καλό να πατε σπιτάκι σας...!!! :x

1 ώρα πρίν, Hope89 είπε:

 

 

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Γερά κ καλότυχα να είναι πάντα!  Πόσο διαφορετικές εμπειρίες μεταξύ τους!! Καλά αναθρεματα τώρα μανουλιτσες!!

Λοιπόν κορίτσια μου...γέννησα κ εγώ!! Εχθές Παρασκευή πρωί με καισαρική τις κουκλιτσες μου! 2400 κ 2500, ευτυχώς δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτιδα, τις έχω μαζί μου στο δωμάτιο, θηλάζουμε κ όπως καταλαβαίνετε ύπνος μηδέν! Μονίμως κάποια είναι στο στήθος! Είμαι όμως τόσο χαρούμενη κ ανακουφισμένη που όλα πήγαν καλά!!!

Να σας ζήσουν οι γυναικαρες σας!!!! Με το καλό να πατε σπίτι. 

Καλοτυχα και γερά να ναι

Πείτε μου για τα μωράκια σας... Θέλω λεπτομέρειες... Χαχαχ είναι κουκλί αααα?????????? 

@Anastasia05 @P.L.L. @marianna1986 @Hope89

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...