Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@OctoberMom πολύχρονη κορίτσι μου!!με το καλό το μπεμπακι σου!!!

Κορίτσια εγώ ετοιμάζομαι να πάω για nst!!!θα πάμε να δούμε αν η μπέμπα είναι καλά λόγω περιτυλιξης.

Δώστε συσπασοευχουλες γιατί δεν αντέχω άλλο!!!είμαι ολόκληρη ένα οίδημα πλέον!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

@OctoberMom πολύχρονη κορίτσι μου!!με το καλό το μπεμπακι σου!!!

Κορίτσια εγώ ετοιμάζομαι να πάω για nst!!!θα πάμε να δούμε αν η μπέμπα είναι καλά λόγω περιτυλιξης.

Δώστε συσπασοευχουλες γιατί δεν αντέχω άλλο!!!είμαι ολόκληρη ένα οίδημα πλέον!

Έτσι για να σε ενθαρρύνω θα σου πω πως κ εγώ τη προηγούμενη Κυριακή για ένα nst ξεκίνησα καιιιι γύρισα μανουλα:x

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti said:

@OctoberMom πολύχρονη κορίτσι μου!!με το καλό το μπεμπακι σου!!!

Κορίτσια εγώ ετοιμάζομαι να πάω για nst!!!θα πάμε να δούμε αν η μπέμπα είναι καλά λόγω περιτυλιξης.

Δώστε συσπασοευχουλες γιατί δεν αντέχω άλλο!!!είμαι ολόκληρη ένα οίδημα πλέον!

Με το καλό!! Όλα καλά θα είναι, κοντεύεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Κοριτσια μου γέννησα και εγώ την Παρασκευή το μεσημέρι μετά από 12-13 ώρες!! Συγχαρητήρια σε όσες γεννησαν επίσης αυτές τις μερες!! Έχουμε χάσει τον αριθμό!!

Να σας πω και εγώ την ιστορία μου!!

Ήταν να πάω με πρόκληση την Παρασκευή  μετά τις 12 το βράδυ (ξημέρωμα Σαββάτου) .. την Πέμπτη όμως μέρα της ΠΗΤ μου από το απόγευμα μέχρι το βράδυ μου ξεκίνησαν οι πόνοι οι οποίοι έγιναν 10 λεπτοί και όλο και πιο αφορητοι, οπότε και φύγαμε για κλινική στις 2 το βράδυ.. το δεκάλεπτο έγινε 5 λεπτό και εγώ να υποφέρω απτους πόνους.. το αποκορύφωμα;;  είχα 0 διαστολή, το πιστεύετε;; Αφού έλεγα δεν είναι δυνατόν ν πονάω να κάνω τέτοιες συσπασεις και να έχω 0!! Ο τράχηλος βέβαια ήταν έτοιμος αλλά τι να το κάνω! Τεσπα μέχρι να μου κάνουν επισκληριδιο είχαμε φτάσει ήδη 3λεπτο ο πόνος αφορητος, μου έβαλαν υπόθετο μήπως και ξεκινήσει πιο σύντομα η διαστολή και έτσι σιγά σιγά αλλά πολύ σιγά φτάσαμε στο 10, η ώρα είχε πάει 12 μεσημέρι Παρασκευής.. μέχρι τότε είχα κάνει 2μιση δόσεις επισκληρηδιου, όμως ήθελε ο γιατρός να περιμένουμε κ άλλο να κατέβει ακόμα πιο χαμηλά, ε τότε η αναισθησιολογος ενώ Μ πρότεινε ν μην κάνω καθόλου της λέω φοβάμαι μη φύγει εντελώς η δόση και αντί να μου κάνει μισή Μ κάνει μια ολόκληρη.. ε αυτό ήταν δ ένιωθα τπτ.. μα τπτ.. που σημαίνει; Ότι έπρεπε να περιμένουμε με 10 διαστολή ν Μ φύγει η τόση νάρκωση.. αφού περιμέναμε Μ λέει μια μαία στην αρχή τι θα γίνει θα σπρώξεις ή θες καισαρική; Μένω παγωτό... Με πιάνουν τα κλάματα.. ήδη ήμουν ζαλισμενη με τοσες επισκληριδιους βέβαια δ γινόταν κ αλλιώς.. την ώρα του τοκετού δυσκολεύτηκα πολύ ένιωσα κανονικότητα το κεφάλι να βγαίνει και το σωματακι να ξεγλιστραει.. μοναδικό αίσθημα!  με τα λίγα και με τα πολλά γεννιέται η μικρούλα μου σκέτη γλύκα.. στην αρχή έπαθα ένα σοκ γτ δεν έκλαψε αμέσως, αλλά όταν την πήρε ο παιδίατρος μετα από κάποια δευτερα και έχασα τη γη κάτω απτά πόδια μου.. ευτυχώς όλα καλά το κοριτσάκι μου.. ps ενώ Μ έκαναν τα ράμματα ένιωθα τα πάντα κ πάλι Μ κάνουν επισκληριδιο... Ps2 θαυμάζω όσες κοπέλες έκαναν φυσιολογικό χωρίς επισκληριδιο απλά δ μπορώ να το διανοηθω.. βέβαια ο γιατρός Μ για να με καθησυχάσει Μ λέει υπάρχουν άνθρωποι π δ είναι τόσο ανεκτοί στον πόνο.. μάλλον ανήκω σε αυτή την κατηγορία τι να πω..

Στο μετά τοκετού ήμουν πάρα πολύ χάλια πονούσα απίστευτα με τα ραμματα και γενικά όλη η περιοχή από κοιλιά μεχρι κάτω κ πισω .. να φανταστείτε Μ έβαλαν όρους π βάζουν στην καισαρική.. μέχρι κ ηρεμιστικό Μ έδωσαν.. σήμερα κάπως καλύτερα αλλά πάλι πονάω αν κ παιρνω παυσίπονα.. 

Το κοριτσάκι μου το θηλαζω ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό και όχι rooming in γιατί απλά δεν θα μπορούσα.. έχουν αρχίσει όμως κ οι θηλες μου να έχουν θεματακια.. πονάω όταν παίρνει το στήθος η μπέμπα και έχουν πληγωθεί αρκετά.. Μ λένε είναι φυσιολογικό τον πρώτο καιρό, αλλά με πληγωμένο στήθος πώς θα τα καταφερω;  Βάζω λίγο γαλατάκι μετά τον θηλασμό όσο έχω γτ είναι νωρις και λανολινη.. κανένα άλλο tip?

Με το καλό κ οι υπόλοιπες γέννες και όσες θα γεννήσουν πρώτη φορά όπως εγώ με φ.τ. μην λαμβάνουν υπόψη εμενα μάλλον ανήκω στις εξαιρέσεις..

Να το χαίρεστε! Καλότυχο να είναι! Σε λίγο καιρό θα σου μείνει μόνο η γλυκιά ανάμνηση από τις μέρες αυτές.

@OctoberMom Χρόνια πολλά!!! Να μας χαίρονται :tongue: Ίδια μέρα έχουμε γενέθλια. Και εγώ σήμερα. 

@Hliolousti Θα πάνε όλα περίφημα κοριτσάκι μου! Μην φοβάσαι τίποτα. Περιμένουμε νέα!!!

@Anastasia05 Αχουυυ λιώνω με πατουσάκια :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Eirini_ka συγχαρητήρια! Όμορφη η περιγραφή σου! Να σου ζήσει το μωράκι σου και να το καμαρώνεις! 

Ανυπομονώ για την επόμενη περιγραφή!

@Irinoula86 είσαι η μόνο από το πρώτο δεκαήμερο που έχεις μείνει! Αλλά δεν πιστεύω πως θα είσαι η επομενη:-(

@Hliolousti καλά αποτελέσματα! Εύχομαι να γεννήσεις άμα το θες σήμερα! Βάσει πινακακιου θα μπορούσες να είσαι η επόμενη!!! Περιμένουμε νέα!

@P.L.L. ναι να συναντηθούμε!!! Ελπίζω να καταφέρουμε να συντονιστουμε με τα μωρά και να βρεθούμε... Είμαι κ εγώ ψιλοκομματια... Έχω αποφασίσει να το πάω με θηλαστρο κ έχω ξεκινήσει να αντλω αλλά οι λιγες σταγόνες μένουν κολλημένες στο μπουκαλάκι κ στεναχωριέμαι γιατι είναι πολύτιμες... Μέχρι να βγαλω αρκετό πίνει ξένο περίπου 30 μλ.

@OctoberMom και @elenioz  χρόνια σας πολλά! Με το καλό και τα μωράκια σας! Κ μπορεί κάτι να γίνει σήμερα κ να γεννήσετε και να έχετε ίδια μέρα γενέθλια με τα μωρά! Αχαχαχα

@Nina13 εμένα μοιαζει πολύ στην κόρη μου νεογέννητο! Έχει καστανό ανοιχτό μαλλί και τέλος οι ελπίδες μου για μελαχρινό αντράκι! Είναι μικρουλι σαν γατάκι και μυρίζει υπέροχα!!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι εντάξει τώρα δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Μου τον έφεραν και έγινε κανονικό βυζοτσιμπουρο! Του δίνω και 5μλ συμπλήρωμα γιατί δε με αφήνει σε ησυχία αλλιώς! Χαχαχα

Όπως είπα πήρε το βυζι αμέσως και μετά δεν το άφηνε!!! Τις πρώτες δυο ώρες έλιωνα από τη χαρά. Μετά είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι θα τον κρατήσω μόνιμα εκεί γιατί με το που τον έβγαζα ξεκινούσαν τα δράματα. Αλλά τελικά του έδωσα λίγο συμπλήρωμα δυο φορές και κοιμηθηκε ο καλός μου. Το στήθος μου σιγά σιγά κατεβάζει το γαλα και πιστεύω πως δεν θα έχω θέμα σε λίγες μέρες. Ευτυχως ψυχολογικά είμαι παρα πολύ καλά! Ψύχραιμη και αισιόδοξη! Δεν έφαγα τη φλασια που είχα φάει την άλλη φορά! (Ως τώρα τουλάχιστον! Χαχαχα Μ εμενα δε μπορείς να ξέρεις ποτε!)  Μην ανησυχεις καθόλου παντως. Θα δεις. Με το δεύτερο θα είσαι πια «παλιά καραβάνα»! Δεν θα κάνουμε τα ίδια λάθη. Τώρα θα κάνουμε αλλά λάθη! Χαχαχα 

Η κόρη μου μου λείπει αλλά εντάξει μου στέλνουν βιντεάκια που τα περνάει τελεια χωρις εμενα (η γαϊδούρα!) και εγώ δεν της λείπω καθόλου οποτε δεν στεναχωριεμαι γι αυτό. Είμαι ήρεμη. 

Αχ αυτή η μυρωδιά ρε κοριτισα. Αυτη η μωρουδιλα. Τωρα που τη μύρισα θυμήθηκα ποσο μου είχε λείψει!!! Άντε με το καλό να τη μυρίσουμε όλες μας! 

Χρόνια πολλά!!!!!! Έπρεπε να γεννήσεις σήμερα εσυ! 

Αχ αυτή η μωρουδιλα, όπως το είπες!!!

Χρόνια πολλά στις ζυγινες μας!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι εντάξει τώρα δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Μου τον έφεραν και έγινε κανονικό βυζοτσιμπουρο! Του δίνω και 5μλ συμπλήρωμα γιατί δε με αφήνει σε ησυχία αλλιώς! Χαχαχα

Όπως είπα πήρε το βυζι αμέσως και μετά δεν το άφηνε!!! Τις πρώτες δυο ώρες έλιωνα από τη χαρά. Μετά είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι θα τον κρατήσω μόνιμα εκεί γιατί με το που τον έβγαζα ξεκινούσαν τα δράματα. Αλλά τελικά του έδωσα λίγο συμπλήρωμα δυο φορές και κοιμηθηκε ο καλός μου. Το στήθος μου σιγά σιγά κατεβάζει το γαλα και πιστεύω πως δεν θα έχω θέμα σε λίγες μέρες. Ευτυχως ψυχολογικά είμαι παρα πολύ καλά! Ψύχραιμη και αισιόδοξη! Δεν έφαγα τη φλασια που είχα φάει την άλλη φορά! (Ως τώρα τουλάχιστον! Χαχαχα Μ εμενα δε μπορείς να ξέρεις ποτε!)  Μην ανησυχεις καθόλου παντως. Θα δεις. Με το δεύτερο θα είσαι πια «παλιά καραβάνα»! Δεν θα κάνουμε τα ίδια λάθη. Τώρα θα κάνουμε αλλά λάθη! Χαχαχα 

Η κόρη μου μου λείπει αλλά εντάξει μου στέλνουν βιντεάκια που τα περνάει τελεια χωρις εμενα (η γαϊδούρα!) και εγώ δεν της λείπω καθόλου οποτε δεν στεναχωριεμαι γι αυτό. Είμαι ήρεμη. 

Αχ αυτή η μυρωδιά ρε κοριτισα. Αυτη η μωρουδιλα. Τωρα που τη μύρισα θυμήθηκα ποσο μου είχε λείψει!!! Άντε με το καλό να τη μυρίσουμε όλες μας! 

Χρόνια πολλά!!!!!! Έπρεπε να γεννήσεις σήμερα εσυ! 

@marianna1986 Χαχαχα, θα μου έκλεβε τη λάμψη, θα μπαινα σε δεύτερη μοίρα! Αν και πάλι το βλέπω: μια τουρτίτσα στα γρήγορα στις συγκεντρώσεις για τα γενέθλια της μικρής θα χω δικαίωμα απο δω κ μπρος εκτός αν καβατζάρει το Νοέμβρη ( και κάνουμε 2 διαφορετικά πάρτεϊ! 

@Anastasia05 τελικά τώρα που το σκέφτομαι, χειρότερο απο Σκορπίνα κόρη θα ναι να ξεμείνω ετοιμόγεννη για κανα μήνα ακόμη :-? Δεν πέρασα καραντίνα γτ δούλευα, θα την περάσω τώρα τη φαση που όλοι καθάριζαν κ τακτοποιούσαν απ'τη βαρεμάρα! Θ αγοράσω ατμοκαθαριστή απ το Τελεμάρκετινγκ, το βλέπω!!!

@elenioz μου, Χρόνια μας Πολλάααα!! Είμαστε ξεκάθαρα οι καλύτερες... Τί τουρτίτσα φάγατε?? Εμείς σοκολάτα-καραμέλα! Ντερλικωσα και κάτι παραδοσιακά Χίου που έφερε ο κουνιάδος (μα τί καλό παιδί....). 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας!!! Λεχώνες και Χελώνες ενωμένες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@marianna1986 Χαχαχα, θα μου έκλεβε τη λάμψη, θα μπαινα σε δεύτερη μοίρα! Αν και πάλι το βλέπω: μια τουρτίτσα στα γρήγορα στις συγκεντρώσεις για τα γενέθλια της μικρής θα χω δικαίωμα απο δω κ μπρος εκτός αν καβατζάρει το Νοέμβρη ( και κάνουμε 2 διαφορετικά πάρτεϊ! 

@Anastasia05 τελικά τώρα που το σκέφτομαι, χειρότερο απο Σκορπίνα κόρη θα ναι να ξεμείνω ετοιμόγεννη για κανα μήνα ακόμη :-? Δεν πέρασα καραντίνα γτ δούλευα, θα την περάσω τώρα τη φαση που όλοι καθάριζαν κ τακτοποιούσαν απ'τη βαρεμάρα! Θ αγοράσω ατμοκαθαριστή απ το Τελεμάρκετινγκ, το βλέπω!!!

@elenioz μου, Χρόνια μας Πολλάααα!! Είμαστε ξεκάθαρα οι καλύτερες... Τί τουρτίτσα φάγατε?? Εμείς σοκολάτα-καραμέλα! Ντερλικωσα και κάτι παραδοσιακά Χίου που έφερε ο κουνιάδος (μα τί καλό παιδί....). 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας!!! Λεχώνες και Χελώνες ενωμένες!!!

Αγαπημένη μου τούρτα!!!!

Δεν σου έμεινε πολύ!!!! 2 εβδομάδες κ 5 μέρες το πολύ:lol: 

 

Εγώ έχω κ τα γενέθλια του άλλου γιου αυτό το μήνα,θα γίνει τρελή παρταρα (νοτ) 4 ατόμων:mrgreen:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αγαπημένη μου τούρτα!!!!

Δεν σου έμεινε πολύ!!!! 2 εβδομάδες κ 5 μέρες το πολύ:lol: 

 

Εγώ έχω κ τα γενέθλια του άλλου γιου αυτό το μήνα,θα γίνει τρελή παρταρα (νοτ) 4 ατόμων:mrgreen:

 

Αααα, έκτακτα, πάρτυ εκθρονισμού απο το status "μοναχοπαίδι" ε? Πλάκα κάνω... Το δώρο του να χεις αδέρφια είναι ανεκτίμητο!

Πωωωω, κι εμάς ήταν λίγο sad σήμερα, σβήσαμε μια τουρτίτσα μόνοι μας με τον άντρα μου, μου τραγούδησε 1 άτομο μόνο... Δεν ντυθηκα Όρκα που ηθελα... 

Μου θύμισε το Πάσχα που ψήναμε παϊδάκια μόνοι μας, τί χρονιά κι αυτή ρε κορίτσια! Θα χουν να το λεν τα βλαστάρια μας!!! 2020...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elenioz είπε:

Να το χαίρεστε! Καλότυχο να είναι! Σε λίγο καιρό θα σου μείνει μόνο η γλυκιά ανάμνηση από τις μέρες αυτές.

@OctoberMom Χρόνια πολλά!!! Να μας χαίρονται :tongue: Ίδια μέρα έχουμε γενέθλια. Και εγώ σήμερα. 

@Hliolousti Θα πάνε όλα περίφημα κοριτσάκι μου! Μην φοβάσαι τίποτα. Περιμένουμε νέα!!!

@Anastasia05 Αχουυυ λιώνω με πατουσάκια :wub:

Χρονια πολλα και σε εσένα μέλλουσα μανουλα!!!! Του χρόνου μαζί με το παιδακι σου θα κάνετε το παρτυ!!!! 

Just now, Hliolousti είπε:

@OctoberMom πολύχρονη κορίτσι μου!!με το καλό το μπεμπακι σου!!!

Κορίτσια εγώ ετοιμάζομαι να πάω για nst!!!θα πάμε να δούμε αν η μπέμπα είναι καλά λόγω περιτυλιξης.

Δώστε συσπασοευχουλες γιατί δεν αντέχω άλλο!!!είμαι ολόκληρη ένα οίδημα πλέον!

Καλη επιτυχία!!!!! Καλες και πολλες συσπάσεις!!!!! Αναμένουμε νέα σας!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Renez είπε:

Χαχχαχα κ εμένα στο αριστερό είναι που το βρήκαμε:P τον έκοψα προς το παρόν γτ έχω πληγές κ στα δύο στήθη κ ναι πονάω πολύ γμτ..

Τώρα με το θηλαστρο κ γαλατάκι μου κ λανολινη ήδη 2η μέρα είναι πολύ καλύτερα!! Ευελπιστώ να κλείσουν κ να ξανά προσπαθήσω!! Από την άλλη επειδή ούτως η άλλως λόγω επιστροφής στη δουλειά σε 2-3 μήνες ίσως καλύτερα έτσι ώστε να μην έχουμε θεμα αποχωρισμού/αποθηλασμου τότε κ οι δύο..λέω εγώ.. 

Γρομπαλακια σου κάνει κ εσένα το ζυζι?? 

 Κατάλαβα.. Ναι αν γυρίσεις για πολλές ώρες στην δουλειά τότε καλύτερα έτσι.. ελπίζω μόνο να μην έχετε κολικούς.  Κ χρειάζεσαι σίγουρα νοσοκομειακό  θηλαστρο. Κοίταξε μήπως αγόρασεις το  sprectra από το εξωτερικό.  Λένε καλά λόγια.  Εγώ θα γυρίσω στην δουλειά τον Ιούνιο οπότε με βολεύει ο θηλασμός. 

Εμείς παλεύουμε να πιάσει την θήλη για 5 λεπτά , κλαίει , νευριάζει κ μετά όλα οκ. Ναι έχω γρομπαλακια.., Για αυτό βγάζω το βράδυ για να μην γίνει μαστιτιδα. Κάνε μασάζ όταν βάζεις το θήλαστρο.  

Έχεις συσπάσεις- πόνους περιόδου όταν βγάζεις με το θήλαστρο? Εγώ έχω από χθες κ με χτυπάει κ στην μέση. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@marianna1986 Χαχαχα, θα μου έκλεβε τη λάμψη, θα μπαινα σε δεύτερη μοίρα! Αν και πάλι το βλέπω: μια τουρτίτσα στα γρήγορα στις συγκεντρώσεις για τα γενέθλια της μικρής θα χω δικαίωμα απο δω κ μπρος εκτός αν καβατζάρει το Νοέμβρη ( και κάνουμε 2 διαφορετικά πάρτεϊ! 

@Anastasia05 τελικά τώρα που το σκέφτομαι, χειρότερο απο Σκορπίνα κόρη θα ναι να ξεμείνω ετοιμόγεννη για κανα μήνα ακόμη :-? Δεν πέρασα καραντίνα γτ δούλευα, θα την περάσω τώρα τη φαση που όλοι καθάριζαν κ τακτοποιούσαν απ'τη βαρεμάρα! Θ αγοράσω ατμοκαθαριστή απ το Τελεμάρκετινγκ, το βλέπω!!!

@elenioz μου, Χρόνια μας Πολλάααα!! Είμαστε ξεκάθαρα οι καλύτερες... Τί τουρτίτσα φάγατε?? Εμείς σοκολάτα-καραμέλα! Ντερλικωσα και κάτι παραδοσιακά Χίου που έφερε ο κουνιάδος (μα τί καλό παιδί....). 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας!!! Λεχώνες και Χελώνες ενωμένες!!!

Εμείς χλαπακιάσαμε μια σοκολατίνα (ας τολμούσαν να μου φέρουν άλλη γεύση :mrgreen: )

Αλλά έκανε κ η μανούλα μου μια πάστα ταψιού. Την οποία μάλλον θα τρώμε κανένα μήνα γτ είχε την φαεινη ιδέα να πάρει το μικρότερο ταψί του σπιτιού. 

@Anastasia05 Δεν πειράζει! Φέτος θα έχετε τα ωραιότερα γενέθλια με το νέο μελος παρέα. Φουλ οικογενειακά και γλυκά!!! 

@Christinα & @Irinoula86 Ευχαριστωω! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Hope89 να σου ζήσουν τα κορίτσια σου!! Γερά κ ευτυχισμένα να είναι και εσύ να τις καμαρωνεις! Ο μπαμπάς θα έχει μουρλαθει ε;

@Renezολα μια χαρά! Αρκεί να πίνει μητρικό γαλατάκι! Είναι κουραστικο το άρμεγμα αλλά έχει τα θετικά του πως ξέρεις πόσο πίνει!  

Στο πινακακι με έχεις λάθος... 3/10 γέννησα!

@P.L.L. ναι εγώ ήμουν! Πωπω ρεζίλι εγινα.... Στον 6ο είμαι εγώ!

 Πλάκα μου κάνεις!!! Που έγινες κ ρεζίλι!!! Εδώ κόντεψες να γεννήσεις βρε στο αμάξι.. άσε τον πόνο που περνάμε εκείνη την ώρα.. Να φανταστείς με διαστολή 7-8 κ να μου παίρνει η μαία ιστορικό κ να με ρωτάει αν παίρνω φάρμακα κτλ κ της απαντάω να με παρατήσει ήσυχη γτ ούτε να μιλήσω δεν μπορώ από τον πόνο!!! χαχαχα κ έμεινε... 

17 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Ναι ναι αλήθεια.. Και θέλει να σηκωθεί να φυγει αλλά.... Ας κάνει υπομονή

Οχι δεν μίλησα για προσωπικο.. 

Για γιατρους εκεί μέσα μιλάω.. Ταλαιπωρήθηκε χωρίς λόγο θεωρώ.. 

Δεν ξέρω. Όταν θα βγει θα μάθω. 

Τελεια... Μια χαρά δλδ.. Τέλος καλό όλα καλά αγάπη 

Κάτσε να ξεκουραστείς και να ζήσεις τον τρίτο σου έρωτα... Χαχα

Είναι κουκλος??? Θέλω να μάθω ωωω

Εμενα στο Ρέα με περιμεναν 17ωρες να γεννήσω. Δεν παιζει ρόλο το ιδιωτικό η το δημόσιο.. Ο γιατρός παιζει ρόλο.. Εγώ αυτό πιστευω 

Ενώ γέννας μάσκα? Ε Οχι  τραγικό. 

Θα σου κοβόταν η αναπνοή... Δεν γίνεται σε φυσιολογικό τοκετό να φοράει η γυναίκα μάσκα.. Κουλοοο

Ειμαι σίγουρη ότι θα τα παω τέλεια... Μετά την κουβέντα με τον γιατρό μου το πιστεψα πολυ τον φυσιολογικό τοκετό παλι και θα τα καυαφερωωωω

Σε ευχαριστώ παρα πολθ κουκλα μου και σου ευχομαι με το καλό να πατε σπιτάκι σας...!!! :x

Να σας ζήσουν οι γυναικαρες σας!!!! Με το καλό να πατε σπίτι. 

Καλοτυχα και γερά να ναι

Πείτε μου για τα μωράκια σας... Θέλω λεπτομέρειες... Χαχαχ είναι κουκλί αααα?????????? 

@Anastasia05 @P.L.L. @marianna1986 @Hope89

Ναι ρε συ τραγικό.. Να φοράς μάσκα κ να παίρνεις αναπνοές... Απλά την είχα στο πηγούνι.. τι να κάνεις..

Όσο για το ότι περιμένουν , λίγοι περιμένουν τόσο πολύ όσο εσένα Δυστυχώς

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Άντε καλε που έγινες ρεζίλι! Κοιτα να δεις σύμπτωση όμως! Να κανονίσουμε να βρεθούμε. Εγώ είμαι ακόμα κομμάτια. Παρόλο που δεν έχω τον μικρό εδώ πρέπει συνέχεια να προσπαθώ με το θηλαστρο αλλά δεν έχω καταφέρει να βγάλω πάνω από μια σταγόνα. Και στην κόρη μου με το θηλαστρο εμενα δεν έβγαινε πολύ. Στεναχωριεμαι που δεν καταφέρνω να του πάω το πρωτογαλα γιατί ξέρω ποσο σημαντικό είναι. Αλλά ελπίζω πως θα μου τον φέρουν το μεσημέρι και θα ξεκινήσουμε με θηλασμους κανονικούς μπας και πάρει τίποτα κι από εμενα!

Εγώ με το θήλαστρο εβγαλα 8 μλ 3η μερα κ απογοητεύτηκα! Κ δν το συνεχισα .. μετα στο σπίτι από την 4η μέρα εβγαζα λίγο λίγο..  Μόλις πάρεις το  μωρό θα έχεις πολύ γαλα .Είναι το ερέθισμα!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Αγαπημένη μου τούρτα!!!!

Δεν σου έμεινε πολύ!!!! 2 εβδομάδες κ 5 μέρες το πολύ:lol: 

 

Εγώ έχω κ τα γενέθλια του άλλου γιου αυτό το μήνα,θα γίνει τρελή παρταρα (νοτ) 4 ατόμων:mrgreen:

 

Κ εμείς μια από τα ίδια!! 13.10 πάρτυ πριβέ!!!

@Eirini_ka να σας ζήσει ! Να είναι γερό κ καλοτυχο ! Καλή ανάρρωση να έχεις! 

Δυστυχώς δεν μπορούν όλοι να ανεχτούν τον πόνο, Πόσο μαλλον της γέννας.  Εγ ω που γέννησα 2 φορές χωρίς επισκ κ θα το ξανά έκανα κ 3η αλλά δεν είναι για όλες.. μου κανει εντύπωση γιατί πονάς τόσο από τα ράμματα,Σου έκαναν πολλά? Πόσο γεννήθηκε το μωρό?  Όσο μπορείς να πλένεσαι  κάτω για να είναι μαλακά κ να μην σε τραβάνε.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...