Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Ορίστε κ οι πατουσαρες μας !!:wub:

Επιτέλους τα πρωτα πατουσακια... Και χαίρομαι τρέλα που ναι τα δικά σας.... Αγάπη μ έρωτας είναι... Να τον χαιρεστε

Just now, P.L.L. είπε:

Άντε καλε που έγινες ρεζίλι! Κοιτα να δεις σύμπτωση όμως! Να κανονίσουμε να βρεθούμε. Εγώ είμαι ακόμα κομμάτια. Παρόλο που δεν έχω τον μικρό εδώ πρέπει συνέχεια να προσπαθώ με το θηλαστρο αλλά δεν έχω καταφέρει να βγάλω πάνω από μια σταγόνα. Και στην κόρη μου με το θηλαστρο εμενα δεν έβγαινε πολύ. Στεναχωριεμαι που δεν καταφέρνω να του πάω το πρωτογαλα γιατί ξέρω ποσο σημαντικό είναι. Αλλά ελπίζω πως θα μου τον φέρουν το μεσημέρι και θα ξεκινήσουμε με θηλασμους κανονικούς μπας και πάρει τίποτα κι από εμενα!

Ευχομαι να τον εχεισ συντομα κοντά σου... :x

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κορίτσια τι γίνεται;;;η όλες μαζί η τίποτα???

@marianna1986 @P.L.L. κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας κ εύχομαι από δω κ έπειτα μόνο ηρεμία!! Γενικά φαίνεται ότι η ομάδα μας το έχει με τις επεισόδιακες γέννες!! Σας ζηλεύω λίγο που τα καταφέρατε κ γεννησατε παρέα κ εγώ λειπωωωωωω:x

@Anastasia05 να σου ζήσει ο μπεμπακος με τα υπέροχα πατουσινια !!! Γέρος κ δυνατός!!

Καλή λοχεια κοριτσουδια , με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!!! Κ να μας πείτε λεπτομέρειες για τα μπέμπακια.

 

14 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

 

 

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Γερά κ καλότυχα να είναι πάντα!  Πόσο διαφορετικές εμπειρίες μεταξύ τους!! Καλά αναθρεματα τώρα μανουλιτσες!!

Λοιπόν κορίτσια μου...γέννησα κ εγώ!! Εχθές Παρασκευή πρωί με καισαρική τις κουκλιτσες μου! 2400 κ 2500, ευτυχώς δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτιδα, τις έχω μαζί μου στο δωμάτιο, θηλάζουμε κ όπως καταλαβαίνετε ύπνος μηδέν! Μονίμως κάποια είναι στο στήθος! Είμαι όμως τόσο χαρούμενη κ ανακουφισμένη που όλα πήγαν καλά!!!

Να σου ζήσουν τα δεύτερο διδυμακια μας!

Γερές κ τυχερές να είναι στην ζωή τους, είδες που ανησυχουσες κ βγήκαν μια χαρά κοριτσαρες, ρε τα διδυμακια της ομάδας είναι σούπερ κορίτσαροι!!!:x

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

@Irinoula86 δε θέλω να σε αγχωσω φίλη αλλά σύμφωνα με τα στατιστικά από το πινακακι μας you are next:x

Κια η @Efi@ ώστε να τελειώσει το πρώτο δεκαήμερο του Οκτώβρη!!

Μακαριιιιιι......αντε να δουμε εεεε...... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλέ κορίτσια τι γίνεται;;;η όλες μαζί η τίποτα???

@marianna1986 @P.L.L. κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας κ εύχομαι από δω κ έπειτα μόνο ηρεμία!! Γενικά φαίνεται ότι η ομάδα μας το έχει με τις επεισόδιακες γέννες!! Σας ζηλεύω λίγο που τα καταφέρατε κ γεννησατε παρέα κ εγώ λειπωωωωωω:x

@Anastasia05 να σου ζήσει ο μπεμπακος με τα υπέροχα πατουσινια !!! Γέρος κ δυνατός!!

Καλή λοχεια κοριτσουδια , με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!!! Κ να μας πείτε λεπτομέρειες για τα μπέμπακια.

 

Να σου ζήσουν τα δεύτερο διδυμακια μας!

Γερές κ τυχερές να είναι στην ζωή τους, είδες που ανησυχουσες κ βγήκαν μια χαρά κοριτσαρες, ρε τα διδυμακια της ομάδας είναι σούπερ κορίτσαροι!!!:x

Ευχαριστούμε πολύ! 

Εμεις εδώ θηλαζουμε! Μου τον έφεραν τον κούκλο!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Κοριτσια μου γέννησα και εγώ την Παρασκευή το μεσημέρι μετά από 12-13 ώρες!! Συγχαρητήρια σε όσες γεννησαν επίσης αυτές τις μερες!! Έχουμε χάσει τον αριθμό!!

Να σας πω και εγώ την ιστορία μου!!

Ήταν να πάω με πρόκληση την Παρασκευή  μετά τις 12 το βράδυ (ξημέρωμα Σαββάτου) .. την Πέμπτη όμως μέρα της ΠΗΤ μου από το απόγευμα μέχρι το βράδυ μου ξεκίνησαν οι πόνοι οι οποίοι έγιναν 10 λεπτοί και όλο και πιο αφορητοι, οπότε και φύγαμε για κλινική στις 2 το βράδυ.. το δεκάλεπτο έγινε 5 λεπτό και εγώ να υποφέρω απτους πόνους.. το αποκορύφωμα;;  είχα 0 διαστολή, το πιστεύετε;; Αφού έλεγα δεν είναι δυνατόν ν πονάω να κάνω τέτοιες συσπασεις και να έχω 0!! Ο τράχηλος βέβαια ήταν έτοιμος αλλά τι να το κάνω! Τεσπα μέχρι να μου κάνουν επισκληριδιο είχαμε φτάσει ήδη 3λεπτο ο πόνος αφορητος, μου έβαλαν υπόθετο μήπως και ξεκινήσει πιο σύντομα η διαστολή και έτσι σιγά σιγά αλλά πολύ σιγά φτάσαμε στο 10, η ώρα είχε πάει 12 μεσημέρι Παρασκευής.. μέχρι τότε είχα κάνει 2μιση δόσεις επισκληρηδιου, όμως ήθελε ο γιατρός να περιμένουμε κ άλλο να κατέβει ακόμα πιο χαμηλά, ε τότε η αναισθησιολογος ενώ Μ πρότεινε ν μην κάνω καθόλου της λέω φοβάμαι μη φύγει εντελώς η δόση και αντί να μου κάνει μισή Μ κάνει μια ολόκληρη.. ε αυτό ήταν δ ένιωθα τπτ.. μα τπτ.. που σημαίνει; Ότι έπρεπε να περιμένουμε με 10 διαστολή ν Μ φύγει η τόση νάρκωση.. αφού περιμέναμε Μ λέει μια μαία στην αρχή τι θα γίνει θα σπρώξεις ή θες καισαρική; Μένω παγωτό... Με πιάνουν τα κλάματα.. ήδη ήμουν ζαλισμενη με τοσες επισκληριδιους βέβαια δ γινόταν κ αλλιώς.. την ώρα του τοκετού δυσκολεύτηκα πολύ ένιωσα κανονικότητα το κεφάλι να βγαίνει και το σωματακι να ξεγλιστραει.. μοναδικό αίσθημα!  με τα λίγα και με τα πολλά γεννιέται η μικρούλα μου σκέτη γλύκα.. στην αρχή έπαθα ένα σοκ γτ δεν έκλαψε αμέσως, αλλά όταν την πήρε ο παιδίατρος μετα από κάποια δευτερα και έχασα τη γη κάτω απτά πόδια μου.. ευτυχώς όλα καλά το κοριτσάκι μου.. ps ενώ Μ έκαναν τα ράμματα ένιωθα τα πάντα κ πάλι Μ κάνουν επισκληριδιο... Ps2 θαυμάζω όσες κοπέλες έκαναν φυσιολογικό χωρίς επισκληριδιο απλά δ μπορώ να το διανοηθω.. βέβαια ο γιατρός Μ για να με καθησυχάσει Μ λέει υπάρχουν άνθρωποι π δ είναι τόσο ανεκτοί στον πόνο.. μάλλον ανήκω σε αυτή την κατηγορία τι να πω..

Στο μετά τοκετού ήμουν πάρα πολύ χάλια πονούσα απίστευτα με τα ραμματα και γενικά όλη η περιοχή από κοιλιά μεχρι κάτω κ πισω .. να φανταστείτε Μ έβαλαν όρους π βάζουν στην καισαρική.. μέχρι κ ηρεμιστικό Μ έδωσαν.. σήμερα κάπως καλύτερα αλλά πάλι πονάω αν κ παιρνω παυσίπονα.. 

Το κοριτσάκι μου το θηλαζω ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό και όχι rooming in γιατί απλά δεν θα μπορούσα.. έχουν αρχίσει όμως κ οι θηλες μου να έχουν θεματακια.. πονάω όταν παίρνει το στήθος η μπέμπα και έχουν πληγωθεί αρκετά.. Μ λένε είναι φυσιολογικό τον πρώτο καιρό, αλλά με πληγωμένο στήθος πώς θα τα καταφερω;  Βάζω λίγο γαλατάκι μετά τον θηλασμό όσο έχω γτ είναι νωρις και λανολινη.. κανένα άλλο tip?

Με το καλό κ οι υπόλοιπες γέννες και όσες θα γεννήσουν πρώτη φορά όπως εγώ με φ.τ. μην λαμβάνουν υπόψη εμενα μάλλον ανήκω στις εξαιρέσεις..

Να σου ζήσει!!! Να ναι καλότυχο και γέρο.. 

Να στε παντα χαρουμενοι!!!! 

Ευχομαι καλη ανάρρωση και να περασουν όλοι οι πονοι σου συντομα.... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eirini_ka Συγχαρητήρια για το παιδάκι σας, και κυρίως σ'εσένα που τα πέρασες όλα αυτά! Για τις θηλές, εννοείται να ρωτήσεις τις μαίες να σου δείξουν πως να πιάνει καλά ούτως ώστε να μή σε πληγώνει, υπάρχει η λύση της ψευδοθηλής επίσης, αλλά άμα δεις τα σκούρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού που να ρχεται σπίτι (ή απο skype άμα φοβάσαι με τον ιό) για να σε βοηθήσει με το θηλασμό και τα θεματάκια του. 

Αυτό ισχύει για όλες τις κοπέλες που έχετε αναφέρει προβληματάκια! Όποιες μένετε Αθήνα και σας ενδιαφέρει, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα να σας δώσω τηλέφωνα. 

Εγώ καλά είμαι (έγινα και 32 σήμερα, να με χαίιιιρεστεεεε!) αν και κοιμάμαι σπαστά, λες κι έχω ήδη νεογέννητο...! Έχω μια 3κιλη μπέμπα βέβαια εγώ ακόμα μέσα (εξαιρέσεις καταντήσαμε!!!) και ΝΑΙ, συνεχίζω να δουλεύω μέχρι την Παρασκευή! Νομίζω ότι αυτό με κρατάει και δεν έχω ξεσπάσει στο nesting τελείως (μόνο τα μισά μου τα παπούτσια καθάρισα με πανάκι και οδοντόβουρτσα, μ'έπιασε στα πράσα ο σύζυγος γυρνώντας απ'τη δουλειά και μαζεύτηκα...). 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 5

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Άντε καλε που έγινες ρεζίλι! Κοιτα να δεις σύμπτωση όμως! Να κανονίσουμε να βρεθούμε. Εγώ είμαι ακόμα κομμάτια. Παρόλο που δεν έχω τον μικρό εδώ πρέπει συνέχεια να προσπαθώ με το θηλαστρο αλλά δεν έχω καταφέρει να βγάλω πάνω από μια σταγόνα. Και στην κόρη μου με το θηλαστρο εμενα δεν έβγαινε πολύ. Στεναχωριεμαι που δεν καταφέρνω να του πάω το πρωτογαλα γιατί ξέρω ποσο σημαντικό είναι. Αλλά ελπίζω πως θα μου τον φέρουν το μεσημέρι και θα ξεκινήσουμε με θηλασμους κανονικούς μπας και πάρει τίποτα κι από εμενα!

Παιδί μου είσαι καλά?? Εγώ τώρα 7η μέρα κ με φουλ αυτόν στον ζυζι από τη πρώτη μέρα κ βγάζω 60-80μλ πάνω κάτω!! Τις 3 πρώτες μέρες δεν έχει καμία μας μόνο το πρωτογαλα!! Μην τρελαίνεσαι θα βγάλεις όσο ακριβώς χρειάζεται για το νινακι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, OctoberMom είπε:

@Eirini_ka Συγχαρητήρια για το παιδάκι σας, και κυρίως σ'εσένα που τα πέρασες όλα αυτά! Για τις θηλές, εννοείται να ρωτήσεις τις μαίες να σου δείξουν πως να πιάνει καλά ούτως ώστε να μή σε πληγώνει, υπάρχει η λύση της ψευδοθηλής επίσης, αλλά άμα δεις τα σκούρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού που να ρχεται σπίτι (ή απο skype άμα φοβάσαι με τον ιό) για να σε βοηθήσει με το θηλασμό και τα θεματάκια του. 

Αυτό ισχύει για όλες τις κοπέλες που έχετε αναφέρει προβληματάκια! Όποιες μένετε Αθήνα και σας ενδιαφέρει, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα να σας δώσω τηλέφωνα. 

Εγώ καλά είμαι (έγινα και 32 σήμερα, να με χαίιιιρεστεεεε!) αν και κοιμάμαι σπαστά, λες κι έχω ήδη νεογέννητο...! Έχω μια 3κιλη μπέμπα βέβαια εγώ ακόμα μέσα (εξαιρέσεις καταντήσαμε!!!) και ΝΑΙ, συνεχίζω να δουλεύω μέχρι την Παρασκευή! Νομίζω ότι αυτό με κρατάει και δεν έχω ξεσπάσει στο nesting τελείως (μόνο τα μισά μου τα παπούτσια καθάρισα με πανάκι και οδοντόβουρτσα, μ'έπιασε στα πράσα ο σύζυγος γυρνώντας απ'τη δουλειά και μαζεύτηκα...). 

Να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου.. Ζυγινααααα

Με το καλό το μωράκι σας. 

Καλές δουλειές στο μαγαζί σας και να πανε ολα καλα στη ζωή σας

πρίν από 28 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! 

Εμεις εδώ θηλαζουμε! Μου τον έφεραν τον κούκλο!

Αχ θελωωω περιγραφηηηηη

Πως είναι ο παιδαρος??? 

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Λοιπόν! Έχει μαύρο μαλλάκι,είναι άσπρος με ροζ μαγουλάρες,ματάκια αμυγδαλωτα (απροσδιοριστου χρώματος ακομη)χειλακια πεταχτά,μυτούλα-πριζουλα!

Κάπως έτσι ήμουν κι εγώ νεογέννητο! Μια ζωγραφιά!

Να σου ζησει κοριτσαρα μου! Κ μπράβο για την υπομονή σου!

Το στήθος να το αφήνεις γυμνό όσο μπορείς:)

Εγώ όσο πόνεσα να μου περάσουν την επισκληριδιο τόσο δεν την χρειαστηκα.. έκανα μια μισή αλλά την έκανα την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Γενικά ήμουν πολύ πιο ανεκτική με τον πόνο,καθώς ήξερα τι να περιμενω!!

Αχ είναι γλυκαςς

Φαε μπουτακι για μενααααα

  • Ευχαριστώ 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@Eirini_ka Συγχαρητήρια για το παιδάκι σας, και κυρίως σ'εσένα που τα πέρασες όλα αυτά! Για τις θηλές, εννοείται να ρωτήσεις τις μαίες να σου δείξουν πως να πιάνει καλά ούτως ώστε να μή σε πληγώνει, υπάρχει η λύση της ψευδοθηλής επίσης, αλλά άμα δεις τα σκούρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού που να ρχεται σπίτι (ή απο skype άμα φοβάσαι με τον ιό) για να σε βοηθήσει με το θηλασμό και τα θεματάκια του. 

Αυτό ισχύει για όλες τις κοπέλες που έχετε αναφέρει προβληματάκια! Όποιες μένετε Αθήνα και σας ενδιαφέρει, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα να σας δώσω τηλέφωνα. 

Εγώ καλά είμαι (έγινα και 32 σήμερα, να με χαίιιιρεστεεεε!) αν και κοιμάμαι σπαστά, λες κι έχω ήδη νεογέννητο...! Έχω μια 3κιλη μπέμπα βέβαια εγώ ακόμα μέσα (εξαιρέσεις καταντήσαμε!!!) και ΝΑΙ, συνεχίζω να δουλεύω μέχρι την Παρασκευή! Νομίζω ότι αυτό με κρατάει και δεν έχω ξεσπάσει στο nesting τελείως (μόνο τα μισά μου τα παπούτσια καθάρισα με πανάκι και οδοντόβουρτσα, μ'έπιασε στα πράσα ο σύζυγος γυρνώντας απ'τη δουλειά και μαζεύτηκα...). 

Πολύχρονη κορίτσι! Με το καλό η κορούλα σου! 2 ζυγινες δυναμίτης!!!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Παιδί μου είσαι καλά?? Εγώ τώρα 7η μέρα κ με φουλ αυτόν στον ζυζι από τη πρώτη μέρα κ βγάζω 60-80μλ πάνω κάτω!! Τις 3 πρώτες μέρες δεν έχει καμία μας μόνο το πρωτογαλα!! Μην τρελαίνεσαι θα βγάλεις όσο ακριβώς χρειάζεται για το νινακι σου!!

Ναι εντάξει τώρα δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Μου τον έφεραν και έγινε κανονικό βυζοτσιμπουρο! Του δίνω και 5μλ συμπλήρωμα γιατί δε με αφήνει σε ησυχία αλλιώς! Χαχαχα

Just now, Nina13 είπε:

Να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου.. Ζυγινααααα

Με το καλό το μωράκι σας. 

Καλές δουλειές στο μαγαζί σας και να πανε ολα καλα στη ζωή σας

Αχ θελωωω περιγραφηηηηη

Πως είναι ο παιδαρος??? 

Αχ είναι γλυκαςς

Φαε μπουτακι για μενααααα

Όπως είπα πήρε το βυζι αμέσως και μετά δεν το άφηνε!!! Τις πρώτες δυο ώρες έλιωνα από τη χαρά. Μετά είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι θα τον κρατήσω μόνιμα εκεί γιατί με το που τον έβγαζα ξεκινούσαν τα δράματα. Αλλά τελικά του έδωσα λίγο συμπλήρωμα δυο φορές και κοιμηθηκε ο καλός μου. Το στήθος μου σιγά σιγά κατεβάζει το γαλα και πιστεύω πως δεν θα έχω θέμα σε λίγες μέρες. Ευτυχως ψυχολογικά είμαι παρα πολύ καλά! Ψύχραιμη και αισιόδοξη! Δεν έφαγα τη φλασια που είχα φάει την άλλη φορά! (Ως τώρα τουλάχιστον! Χαχαχα Μ εμενα δε μπορείς να ξέρεις ποτε!)  Μην ανησυχεις καθόλου παντως. Θα δεις. Με το δεύτερο θα είσαι πια «παλιά καραβάνα»! Δεν θα κάνουμε τα ίδια λάθη. Τώρα θα κάνουμε αλλά λάθη! Χαχαχα 

Η κόρη μου μου λείπει αλλά εντάξει μου στέλνουν βιντεάκια που τα περνάει τελεια χωρις εμενα (η γαϊδούρα!) και εγώ δεν της λείπω καθόλου οποτε δεν στεναχωριεμαι γι αυτό. Είμαι ήρεμη. 

Αχ αυτή η μυρωδιά ρε κοριτισα. Αυτη η μωρουδιλα. Τωρα που τη μύρισα θυμήθηκα ποσο μου είχε λείψει!!! Άντε με το καλό να τη μυρίσουμε όλες μας! 

Just now, OctoberMom είπε:

@Eirini_ka Συγχαρητήρια για το παιδάκι σας, και κυρίως σ'εσένα που τα πέρασες όλα αυτά! Για τις θηλές, εννοείται να ρωτήσεις τις μαίες να σου δείξουν πως να πιάνει καλά ούτως ώστε να μή σε πληγώνει, υπάρχει η λύση της ψευδοθηλής επίσης, αλλά άμα δεις τα σκούρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού που να ρχεται σπίτι (ή απο skype άμα φοβάσαι με τον ιό) για να σε βοηθήσει με το θηλασμό και τα θεματάκια του. 

Αυτό ισχύει για όλες τις κοπέλες που έχετε αναφέρει προβληματάκια! Όποιες μένετε Αθήνα και σας ενδιαφέρει, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα να σας δώσω τηλέφωνα. 

Εγώ καλά είμαι (έγινα και 32 σήμερα, να με χαίιιιρεστεεεε!) αν και κοιμάμαι σπαστά, λες κι έχω ήδη νεογέννητο...! Έχω μια 3κιλη μπέμπα βέβαια εγώ ακόμα μέσα (εξαιρέσεις καταντήσαμε!!!) και ΝΑΙ, συνεχίζω να δουλεύω μέχρι την Παρασκευή! Νομίζω ότι αυτό με κρατάει και δεν έχω ξεσπάσει στο nesting τελείως (μόνο τα μισά μου τα παπούτσια καθάρισα με πανάκι και οδοντόβουρτσα, μ'έπιασε στα πράσα ο σύζυγος γυρνώντας απ'τη δουλειά και μαζεύτηκα...). 

Χρόνια πολλά!!!!!! Έπρεπε να γεννήσεις σήμερα εσυ! 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@Eirini_ka Συγχαρητήρια για το παιδάκι σας, και κυρίως σ'εσένα που τα πέρασες όλα αυτά! Για τις θηλές, εννοείται να ρωτήσεις τις μαίες να σου δείξουν πως να πιάνει καλά ούτως ώστε να μή σε πληγώνει, υπάρχει η λύση της ψευδοθηλής επίσης, αλλά άμα δεις τα σκούρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού που να ρχεται σπίτι (ή απο skype άμα φοβάσαι με τον ιό) για να σε βοηθήσει με το θηλασμό και τα θεματάκια του. 

Αυτό ισχύει για όλες τις κοπέλες που έχετε αναφέρει προβληματάκια! Όποιες μένετε Αθήνα και σας ενδιαφέρει, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα να σας δώσω τηλέφωνα. 

Εγώ καλά είμαι (έγινα και 32 σήμερα, να με χαίιιιρεστεεεε!) αν και κοιμάμαι σπαστά, λες κι έχω ήδη νεογέννητο...! Έχω μια 3κιλη μπέμπα βέβαια εγώ ακόμα μέσα (εξαιρέσεις καταντήσαμε!!!) και ΝΑΙ, συνεχίζω να δουλεύω μέχρι την Παρασκευή! Νομίζω ότι αυτό με κρατάει και δεν έχω ξεσπάσει στο nesting τελείως (μόνο τα μισά μου τα παπούτσια καθάρισα με πανάκι και οδοντόβουρτσα, μ'έπιασε στα πράσα ο σύζυγος γυρνώντας απ'τη δουλειά και μαζεύτηκα...). 

Να τα εκατοστήσεις και με το καλό οοοο!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...