Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κ εμένα ζοριζεται κάποιες φορές το βράδυ..όπως όταν θέλουν κακά κ αυτό θέλει βασικά κ μετά ηρεμει απλά το βράδυ το κάνει σαν να υποφέρει:sad:

Κ μόνο με αγκαλιά κ νανουρίσματα ησυχάζει κ πρέπει να κοιμηθει καλά για να τον μεταφέρω στο λίκνο..

Δεν είναι κολικοί εμένα γτ γίνεται μεν βράδυ πάντα αλλά άσχετες ώρες κ μετά από πολλές κλανιτσες κ κακά ησυχάζει..είναι απλά εντερικό όπως είπε η @Hliolousti είναι πολύ μωράκια κ ακόμη ωριμάζει το γαστρεντερικό τους σύστημα από 3ων μηνών έχει λενε ώριμασει πλήρως για αυτό κ αρχίζουν από 4-5 μηνών τις τροφές κ όχι νωρίτερα..

Κατά τ αλλά πώς πάνε τα νινακια σας??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Κ εμένα ζοριζεται κάποιες φορές το βράδυ..όπως όταν θέλουν κακά κ αυτό θέλει βασικά κ μετά ηρεμει απλά το βράδυ το κάνει σαν να υποφέρει:sad:

Κ μόνο με αγκαλιά κ νανουρίσματα ησυχάζει κ πρέπει να κοιμηθει καλά για να τον μεταφέρω στο λίκνο..

Δεν είναι κολικοί εμένα γτ γίνεται μεν βράδυ πάντα αλλά άσχετες ώρες κ μετά από πολλές κλανιτσες κ κακά ησυχάζει..είναι απλά εντερικό όπως είπε η @Hliolousti είναι πολύ μωράκια κ ακόμη ωριμάζει το γαστρεντερικό τους σύστημα από 3ων μηνών έχει λενε ώριμασει πλήρως για αυτό κ αρχίζουν από 4-5 μηνών τις τροφές κ όχι νωρίτερα..

Κατά τ αλλά πώς πάνε τα νινακια σας??

Εμείς όλη μέρα παλεύουμε!! Έχω κ τον μεγάλο κ προσπαθώ να τους συντονίζω λιγάκι:D

Ξεκίνησε ο μικρός να βάζει καλό βάρος μετά από μαχη όλη μέρα στο βυζι! Επισης σταματησε να πονάει το στήθος κ έκοψα κ τη ψευδοθηλη! Το στήθος έχει σταματήσει να πετρώνει κ μου φαίνεται πως θα εδραιωθεί πιο γρήγορα ο θηλασμος αυτή τη φορά!!

Εντάξει έχουμε και δυσκολίες μας κ είναι αρκετές αλλά δεν μένω εκεί, εστιάζω μόνο στα θετικά:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς όλη μέρα παλεύουμε!! Έχω κ τον μεγάλο κ προσπαθώ να τους συντονίζω λιγάκι:D

Ξεκίνησε ο μικρός να βάζει καλό βάρος μετά από μαχη όλη μέρα στο βυζι! Επισης σταματησε να πονάει το στήθος κ έκοψα κ τη ψευδοθηλη! Το στήθος έχει σταματήσει να πετρώνει κ μου φαίνεται πως θα εδραιωθεί πιο γρήγορα ο θηλασμος αυτή τη φορά!!

Εντάξει έχουμε και δυσκολίες μας κ είναι αρκετές αλλά δεν μένω εκεί, εστιάζω μόνο στα θετικά:)

Έτσι σε θέλω φίλη!! Όλες έχουμε τις δυσκολίες μας αλλά μονο εστιάζοντας στα θετικά θα τη παλέψουμε:P

Ααα δλδ όταν σταματήσει να πετρώνει εδραιώνεται ο θηλασμός ? Κ γενικά πως κατάλαβαινουμε ότι έχει εδραιωθεί? Πχ εμένα εδώ κ μια εβδομάδα τρώει από 10 ως 15 λεπτά ανά 1.5 ώρα το πρωί κ ανά 2.5-3 το βράδυ ενώ πριν ήθελε τουλάχιστον μισή ώρα ζυζι..επίσης πλέον ούτε εμένα πετρώνει..σκληραίνει λίγο περισσότερο το βράδυ στις 3 ώρες κ τρέχει μόνο του σε εκείνη τη φάση αλλά αυτό..ενώ πριν πετρωνε κ έκανε γρομπαλακια..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marti είπε:

Ικα για αδεια σε πρόλαβα την προηγούμενη εβδ. Χωρίς ραντεβού στη θεσνικη! Boυρ για πετρολουκα χαλκια!!! Μπας και κατεβει κανα χιλιοστό ακόμα!!! Εγω συσπάσεις εχω! Κεφαλι κάτω έχω αλλα θέλει πιο κάτω.. @Annou ελέφαντες θα γεννήσουμε!

 

Αααα κι εγώ έχω σήμερα μερικές συσπάσεις αλλά θα βάλω και κλαρίνα και κανά καλαματιανό καλού κακού γιατί είναι κι ένα τέταρτο μεσσήνια, μπας και συγκινηθεί!

Άσε, συγχίστηκα με το Ικα, τίποτα δε δίνουν για κυοφορία/λοχεια αν δεν έχεις ήδη ένσημα στο Ικα (Οαεε δε μετράνε), ούτε καν σου κολλανε ένσημα κατά τη διάρκεια της άδειας... τζάμπα η χαρά!

@Annou συνεχίζουμε δυναμικά με τις κοιλιές μας παρέα! φήμες λένε οτι θα βγουν κάποια στιγμή... καμια σύσπαση??

Ιχχ κορίτσια έκανα το κόβιντ, πώς δεν έβγαλα το πρωινό μου... χαλάλι της!

 

 

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Αααα κι εγώ έχω σήμερα μερικές συσπάσεις αλλά θα βάλω και κλαρίνα και κανά καλαματιανό καλού κακού γιατί είναι κι ένα τέταρτο μεσσήνια, μπας και συγκινηθεί!

Άσε, συγχίστηκα με το Ικα, τίποτα δε δίνουν για κυοφορία/λοχεια αν δεν έχεις ήδη ένσημα στο Ικα (Οαεε δε μετράνε), ούτε καν σου κολλανε ένσημα κατά τη διάρκεια της άδειας... τζάμπα η χαρά!

@Annou συνεχίζουμε δυναμικά με τις κοιλιές μας παρέα! φήμες λένε οτι θα βγουν κάποια στιγμή... καμια σύσπαση??

Ιχχ κορίτσια έκανα το κόβιντ, πώς δεν έβγαλα το πρωινό μου... χαλάλι της!

 

 

Θα βγουν βρε θα βγουν κ θα γκρινιάζετε για την αϋπνία κ τον πόνο στα ζυζια κ εσείς σαν χαρούμενες λεχώνες:P

Πιο έκανες? Το μοριακό απο τη μύτη ε??

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Έτσι σε θέλω φίλη!! Όλες έχουμε τις δυσκολίες μας αλλά μονο εστιάζοντας στα θετικά θα τη παλέψουμε:P

Ααα δλδ όταν σταματήσει να πετρώνει εδραιώνεται ο θηλασμός ? Κ γενικά πως κατάλαβαινουμε ότι έχει εδραιωθεί? Πχ εμένα εδώ κ μια εβδομάδα τρώει από 10 ως 15 λεπτά ανά 1.5 ώρα το πρωί κ ανά 2.5-3 το βράδυ ενώ πριν ήθελε τουλάχιστον μισή ώρα ζυζι..επίσης πλέον ούτε εμένα πετρώνει..σκληραίνει λίγο περισσότερο το βράδυ στις 3 ώρες κ τρέχει μόνο του σε εκείνη τη φάση αλλά αυτό..ενώ πριν πετρωνε κ έκανε γρομπαλακια..

Καταλαβαίνουμε ότι εδραιώθηκε όταν το στήθος παραμένει μαλακό κ δεν πετρώνει(νομιζω:P

Κ μένα λιγάκι το βράδυ γίνεται πιο σκληρό αλλά με λίγο θηλασμό , περνάει αμέσως. Όχι το χαλί της προηγούμενης εβδομάδας που ούτε σουτιέν δεν άντεχα να  ακουμπάει!!!

Κ μένα τρέχει ,δεν πάω πουθενά χωρίς επιθέματα ! Κι άμα κλάψει το μωρό(κ εννοώ οποιοδήποτε μωρό) τρεεεεεχει 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Είμαι λίγο χαμένη αυτές τις μέρες, αλλά ο μικρός μας έχει βάλει σε πρόγραμμα. Ο άντρας μου βοηθάει πολύ με τις πάνες (εκείνος αλλάζει τις περισσότερες), αλλά φυσικά επειδή δουλεύει κιόλας κάποιες ώρες και εγώ έχω αναλάβει τη διατροφή του μωρού (θέλω δε θέλω, αφού εγώ έχω τα ζιζιά:P) είναι full time δουλειά όλο αυτό... μέχρι να φάει, να ρευτεί και να αλλαχτεί, ίσως ρίξει και κάνα μισάωρο υπνάκο μετά, ήρθε πάλι η ώρα για να ξεκινήσει το πρόγραμμα από την αρχή. Προσπαθώ να συμμαζέψω επιτέλους τα ρούχα στη ντουλάπα μου και να βάλω κάποια διακοσμητικά στο σπίτι, και δε μου αφήνει ο κύριος αρκετό χρόνο ενδιάμεσα από όλα αυτά για να κάνω καμιά δουλίτσα. Τα τελευταία 2 βράδια δεν κοιμάται και καθόλου καλά όπως πριν. Παιδευόμαστε 3-4 ώρες να τον συνεφέρουμε γιατί σφίγγεται και κλαίει ο γλυκούλης, και μετά αναγκαστικά τον παίρνω αγκαλιά στο κρεβάτι και προσπαθώ να τον ηρεμήσω μέχρι να κοιμηθεί επιτέλους δίπλα μου και να καταφέρουμε κι εμείς να κοιμηθούμε κάνα 3-4ωρο μέχρι το πρωί. Ίσως να φταίει και που ήπια καφέ τα τελευταία δυο απογεύματα... θα τον κόψω τώρα πάλι να δω αν θα αλλάξει κάτι.

Εν τω μεταξύ, τώρα που το λέτε, και ο δικός μου πνίγεται πολύ με το γάλα αυτές τις μέρες. Ενώ πριν δεν τον κρατούσα καν να ρευτεί (είχα διαβάσει ότι με τον θηλασμό δε χρειάζεται και δε μου φαινόταν να το έχει ανάγκη), τώρα πρέπει να τον κρατάω όρθιο τουλάχιστον κάνα 20λεπτο μετά το τάισμα και πάλι μόλις τον ακουμπήσω να ξαπλώσει ζορίζεται και βγάζει γουλίτσες. Πόση ώρα πια να τον κρατήσω παραπάνω? Μετά από λίγο πεινάει πάλι ο λαίμαργος και θέλει τάισμα από την αρχή. 

Σχετικά με τις πάνες, εσείς πόσες αλλάζετε περίπου? Είμαι περίεργη γιατί διάβασα online ότι τα νεογέννητα μπορεί να χρησιμοποιήσουν 8-12 πάνες την ημέρα, αλλά αυτό είναι άπιαστο όνειρο με τον δικό μας. Εμείς εδώ αλλάζουμε περίπου 17 πάνες... και παραπάνω αν λερωθεί την ώρα που τον αλλάζουμε!:wacko: 

 

On 10/18/2020 at 5:08 AM, marianna1986 said:

@Aurora S να σου ζήσει! :grin: περιμένουμε να μας πεις λεπτομέρειες!!!

Κορίτσια καλημέρα!

Πώς τα πάτε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Εγώ τρέχω κ δεν φτάνω, η μέρα περνάει χωρίς να το καταλάβω... Έχω ήδη χάσει τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης κ ελπίζω να χάσω κ μερικά ακόμα!

Κι εγώ το ίδιο περίπου... έχω χάσει ήδη τα 9 από τα 10 κιλά που έβαλα στην εγκυμοσύνη και ελπίζω να χάσω λίγα παραπάνω. Το μόνο κακό είναι ότι έχω πολλή όρεξη για γλυκά τελευταία, και μαζί με την εγκυμοσύνη μου πέρασε και η όρεξη που είχα για φρούτα τόσο καιρό, οπότε το ρίχνω σε κέικ, κουλουράκια, παγωτά... ό,τι βρω!

 

On 10/18/2020 at 7:15 AM, Mariamaraki said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εμείς περνάμε δύσκολα από χθες... δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κοιμάται και ξυπνάει κάθε δέκα λεπτά και μουρμουριζει.. 

Επίσης παρατήρησα ότι κάθε φορά που πινει το γαλατακι της από χθες ρευεται και κλαίει το γλυκό μου ..

Τώρα ηρέμησε που την έβαλα μπρούμυτα με μια Κουβερτουλα από κάτω και κοιμάται μισή ώρα...

Σίγουρα πονάει..αλλά δεν ξέρω τι να κάνω...απελπισία με έχει πιάσει...

Είναι πράγματι πολύ δύσκολο όλο αυτό και θέλει πολλή υπομονή. Και ο δικός μου έχει τα ζόρια του τελευταία... δυσκολεύονται πολύ στη χώνεψη ακόμα. Αν βρεις κανένα κόλπο που να δουλεύει πες το και σε εμάς! 

 

On 10/18/2020 at 1:38 PM, P.L.L. said:

 

Είχε ένα εξάνθημα που ήταν μάλλον σταφυλόκοκκος και η γιατρος μας φοβόταν μην περάσει στο αίμα πράγμα πολύ επικίνδυνο για μωρό μόλις κάποιων ημερών. Και έτσι το πήγαμε. Και ευτυχως γιατί οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν ότι όντως είχε περάσει στο αίμα... Ευτυχως όμως μας λένε ότι πάει καλά. Του δίνουν αντιβίωση και θα πρέπει να πάρει όλη την αγωγή που είναι τουλάχιστον 10 ημέρες. Στο μεταξύ απαγορεύεται να τον δούμε. Προχθες παρακάλεσα και με άφησαν να μπω για λίγο και να του χαϊδέψω τα ρουχαλάκια. Είναι πολύ σκληρό να είσαι μακριά από το παιδί σου. Όλο σκέφτομαι κι αν πονάει και θέλει να τον πάρω αγκαλιά;; Αχ ας πάνε καλά τα πράγματα να τον πάρουμε πάλι στο σπίτι μας να αναπληρώσω όλη την αγάπη που του χρωστάω. Κάντε καμία προσευχή και για εμάς. 

Σας φιλω όλες. Μακάρι να περνάτε υπέροχες στιγμές με τα μωράκια σας. Να σας ζήσουν και να τα φιλάτε και να τα αγκαλιάζεται όσο μπορείτε! Δεν πειράζει για την κούραση. Σύντομα θα στρώσουν όλα. Αρκει να έχουμε όλες τα παιδιά μας καλά μαζί μας! 

Ό,τι και να πεις έχεις δίκιο... πρέπει να είναι πάρα πολύ δύσκολο να είσαι μακριά από το παιδί σου. Προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο ότι τον φροντίζουν εκεί και ότι σε λίγες μέρες θα είναι καλά και έχετε όλη τη ζωή μπροστά σας να αναπληρώσετε τις χαμένες μέρες. Η υγεία του είναι το πιο σημαντικό τώρα. Εσύ όσο μπορείς ξεκουράσου και προσπάθησε να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη για να σε βρει ξεκούραστη και χαρούμενη όταν έρθει σπίτι!:)

 

20 hours ago, Annou said:

Koritsi mou polu stenaxwrithika diavazontas ta nea sou!Sou euxomai na pane ola kala k na pareis to ninaki sou suntoma sto spiti!Na eisai thetiki,ola tha pane kala!!! @P.L.L. 

Ax vre koritsia lete gia thilasmous kai bibero k an tuxei k s’emena tpt(xtupa xulo,euxomai na pane ola kala),den tha thumamai tpt ap’oti lete!E tha sas prizw e!!!:D

Emena i mikri pragmatika kalopernaei mesa!Akoma edw eimai!Perasa k tin pit mou kai anamenw...:P

Θα τα ξαναλέμε όλα και για σένα... μην ανησυχείς καθόλου! :wink:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Θα βγουν βρε θα βγουν κ θα γκρινιάζετε για την αϋπνία κ τον πόνο στα ζυζια κ εσείς σαν χαρούμενες λεχώνες:P

Πιο έκανες? Το μοριακό απο τη μύτη ε??

Όχι, απ το φάρυγγα μου το πήρε! Αμυγδαλή βασικά...

  • Μπερδεμένη/-ος 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Αααα κι εγώ έχω σήμερα μερικές συσπάσεις αλλά θα βάλω και κλαρίνα και κανά καλαματιανό καλού κακού γιατί είναι κι ένα τέταρτο μεσσήνια, μπας και συγκινηθεί!

Άσε, συγχίστηκα με το Ικα, τίποτα δε δίνουν για κυοφορία/λοχεια αν δεν έχεις ήδη ένσημα στο Ικα (Οαεε δε μετράνε), ούτε καν σου κολλανε ένσημα κατά τη διάρκεια της άδειας... τζάμπα η χαρά!

@Annou συνεχίζουμε δυναμικά με τις κοιλιές μας παρέα! φήμες λένε οτι θα βγουν κάποια στιγμή... καμια σύσπαση??

Ιχχ κορίτσια έκανα το κόβιντ, πώς δεν έβγαλα το πρωινό μου... χαλάλι της!

 

 

Filenada tipota!Oute ligo!!
Sunexizw k eimai power!Simera piga k sto grafeio kai pira k kati formes apo zara magazara k genika eimai ok!Avrio exw giatro k tha mou kanei kolpiki exetasi!Mou eipan oti meta tin kolpiki thelei kapoies wres gia na xekinisei o toketos!!Opoia xerei i to exei perasei as mou pei tin ebeiria tis parakalw:P Axx me exei piasei aaaaaapisteuti agwnia!!To kalo pragma argei na ginei alla anteeeeee!Tha skasw,thelw na tin dwwww!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Annou είπε:

Filenada tipota!Oute ligo!!
Sunexizw k eimai power!Simera piga k sto grafeio kai pira k kati formes apo zara magazara k genika eimai ok!Avrio exw giatro k tha mou kanei kolpiki exetasi!Mou eipan oti meta tin kolpiki thelei kapoies wres gia na xekinisei o toketos!!Opoia xerei i to exei perasei as mou pei tin ebeiria tis parakalw:P Axx me exei piasei aaaaaapisteuti agwnia!!To kalo pragma argei na ginei alla anteeeeee!Tha skasw,thelw na tin dwwww!!

Χθες γύρισα από γιατρο ο οποίος μου έχει κανει ηδη 3 δακτυλικες εξετάσεις γιανα δει τράχηλο /διαστολή κλπ.. Χθες μου είπε οτι κατι εχει γινει και εχει ανοίξει καπως. Ειχα και λιγο αιμα.. Αλλα μετα οκ.. Και γω βγαίνοντας λεω αυτός θέλει με την εξέταση αυτή να γεννήσω αλλα φευ! Τώρα θα με βλέπει ανα 2 μέρες για καρδιοτοκογραφο και κολπικη(οχι αλλο..).. Και μετα αλλη μια εβδομάδα και αν δεν πρόκληση! Μην αγχώνεσαι! Δε πονάει τρελα η εξέταση ειναι άβολη αρκετά με το που βγαίνει δε νιώθεις τίποτα.. Εύχομαι ολα καλα! 

@OctoberMom.. Χθες οδηγούσα και λεω να ακουσω μεινστριμ ελληνικο σταθμό θεσνικης.. Με σχοινα και συγκοινωνουντα δοχεία χαμός.. Τρατζικ.. Αλλα όνειρα ειχα αλλα διαψευδομαι.. Σε σκεφτόμουν και γελούσα..βάλτε τα κλαρινα στο φουλ:P

Δράμα η κατάσταση στο ικα! Και γω τίποτα.. Μου έλειπαν καμια 20αρια ενσημα για να πάρω κατι ωρομισθια γαρ .. Ξενέρωμα όντως 

@Renez... Θα βγουν που θα πάει.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Χθες γύρισα από γιατρο ο οποίος μου έχει κανει ηδη 3 δακτυλικες εξετάσεις γιανα δει τράχηλο /διαστολή κλπ.. Χθες μου είπε οτι κατι εχει γινει και εχει ανοίξει καπως. Ειχα και λιγο αιμα.. Αλλα μετα οκ.. Και γω βγαίνοντας λεω αυτός θέλει με την εξέταση αυτή να γεννήσω αλλα φευ! Τώρα θα με βλέπει ανα 2 μέρες για καρδιοτοκογραφο και κολπικη(οχι αλλο..).. Και μετα αλλη μια εβδομάδα και αν δεν πρόκληση! Μην αγχώνεσαι! Δε πονάει τρελα η εξέταση ειναι άβολη αρκετά με το που βγαίνει δε νιώθεις τίποτα.. Εύχομαι ολα καλα! 

@OctoberMom.. Χθες οδηγούσα και λεω να ακουσω μεινστριμ ελληνικο σταθμό θεσνικης.. Με σχοινα και συγκοινωνουντα δοχεία χαμός.. Τρατζικ.. Αλλα όνειρα ειχα αλλα διαψευδομαι.. Σε σκεφτόμουν και γελούσα..βάλτε τα κλαρινα στο φουλ:P

Δράμα η κατάσταση στο ικα! Και γω τίποτα.. Μου έλειπαν καμια 20αρια ενσημα για να πάρω κατι ωρομισθια γαρ .. Ξενέρωμα όντως 

@Renez... Θα βγουν που θα πάει.. 

Πόσων εβδομάδων έχεις φτάσει?? 

Κι εγώ σαν κι εσάς με ΙΚΑ,δεν δικαιούμαι κάτι.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Νομίζω ξεκίνησαν οι κολικοί... Κάπου τωρα ξεκινάνε... Κ εμένα μόνο αγκαλιά θέλει και κατά προτίμηση να είμαι κ ορθια:wacko:. Μάλλον πρέπει σιγά σιγά να ξεκινήσουν οι αποχες στην διατροφή μας...

Το ίδιο έχω κ εγώ το βράδυ μέχρι τις 1.30. Μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί κ όρθια να περπατάω. Αλλιώς καθίστή στην καρέκλα με τον απόρροφητηρα ανοιχτό 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x) 20η

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) 19η

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 23!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

ΕΝΑΠΟΜΕΊΝΑΝΤΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ ΙΔΟΎ ΤΟ review ΣΑΣ!!

 @Vaso.D. @Blossombaby @Flaquita @Tsampika98 @Annou @Marti @OctoberMom @Thalia30 @Biscottinomum @Nina13 ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΡ 10!! ΣΑΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΟΟΟΝ!!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κ εμένα ζοριζεται κάποιες φορές το βράδυ..όπως όταν θέλουν κακά κ αυτό θέλει βασικά κ μετά ηρεμει απλά το βράδυ το κάνει σαν να υποφέρει:sad:

Κ μόνο με αγκαλιά κ νανουρίσματα ησυχάζει κ πρέπει να κοιμηθει καλά για να τον μεταφέρω στο λίκνο..

Δεν είναι κολικοί εμένα γτ γίνεται μεν βράδυ πάντα αλλά άσχετες ώρες κ μετά από πολλές κλανιτσες κ κακά ησυχάζει..είναι απλά εντερικό όπως είπε η @Hliolousti είναι πολύ μωράκια κ ακόμη ωριμάζει το γαστρεντερικό τους σύστημα από 3ων μηνών έχει λενε ώριμασει πλήρως για αυτό κ αρχίζουν από 4-5 μηνών τις τροφές κ όχι νωρίτερα..

Κατά τ αλλά πώς πάνε τα νινακια σας??

Αυτό που περιγράφεις έχω κ εγώ.  Λες να μην είναι κολικοί ? πολλά αέρια βρε παιδί μου το βράδυ κ κλάμα! Αν όμως είμαι όρθια δεν κλαίει!! αισθητήρα έχουν???Κ ο απόρροφητηρας την ηρεμεί.  Αν όμως την αφήσω κάτω , ξυπνάει κατευθείαν

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εμείς όλη μέρα παλεύουμε!! Έχω κ τον μεγάλο κ προσπαθώ να τους συντονίζω λιγάκι:D

Ξεκίνησε ο μικρός να βάζει καλό βάρος μετά από μαχη όλη μέρα στο βυζι! Επισης σταματησε να πονάει το στήθος κ έκοψα κ τη ψευδοθηλη! Το στήθος έχει σταματήσει να πετρώνει κ μου φαίνεται πως θα εδραιωθεί πιο γρήγορα ο θηλασμος αυτή τη φορά!!

Εντάξει έχουμε και δυσκολίες μας κ είναι αρκετές αλλά δεν μένω εκεί, εστιάζω μόνο στα θετικά:)

Άντε ωραία να μην ανησυχείς κ εσύ. 

Καλά με τα 2 επικρατεί μια τρέλα στο σπίτι.  Εγώ μόνο το βράδυ μπορώ να κρατήσω υν μπέμπα γτ την μέρα δεν με αφήνει ο μεγάλος! 

Όσο για το θηλασμό το έγραψα κ εγώ . Νιώθω ότι εδραιώνεται Άρα δεν κάνω λάθος..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...