Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια!!!!

λοιπόν εμείς κλείσαμε μια εβδομάδα σήμερα και είμαστε σε καλά επίπεδα νομίζω,...έχω λίγη αιμορραγία ακόμη....θα σταματήσει πιστευω τις επόμενες ημέρες.

Θηλάζουμε αποκλειστικά από την πρώτη μερα και καθε μερα γινεται ολο και καλύτερο το πράγμα.....το μόνο που με ανησυχεί λίγο είναι ότι τα κάνει συνέχεια..... μετά από καθε θηλασμό λερώνει πάνα......όχι μονο με τσισακια αλλα και με κακακια!!!!είναι φυσιολογικό αυτο?

ρώτησα και την παιδίατρο και μ είπε ότι ειναι φυσιολογικό.

 

το έχει κάποια άλλη?

 

Είναι φυσιολογικό! Κ εμένα εισαγωγες-εξαγωγες είναι σχεδόν πάντα!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

On 14/10/2020 at 6:01 ΜΜ, Renez είπε:

Εγώ προσωπικά έκανα ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ κ το είχα συζητήσει από πριν με τον γιατρό γιατι μου είπε ότι το πιο πιθανό θα είναι να με σκίσει ο μπέμπης (γεννήθηκε κ μεγαλουτσικος) οπότε από το να με σκίσει εκείνος ατσαλα κ να το ράβουμε όπως να ναι θεωρήσαμε καλύτερο να κάνει μια ίσια τομή ο γιατρός κ να τη ράψει..

Εσύ?ποτέ γεννησες?

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 21!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

 @Aurora S @Vaso.D. @Blossombaby @LadyP  @Flaquita @Tsampika98 @Annou @Marti @OctoberMom @Thalia30 @Biscottinomum @Nina13

12 μείνατε φουσκωκοιλιτσες μας!! Χαρείτε καμία κλωτσιά για εμάς που ακόμη ασυναίσθητα χαϊδεύουμε τις άδειες μας κοιλιτσες!!:x

υγ: το έχει πάθει άλλη αυτό η μόνο εγώ τρελαινομαι αργά κ σταθερά?? Ειδικά τις πρώτες ημέρες όλο κρατούσα κ χαιδευαν τη κοιλιά μου όπως όταν τον είχα μέσα..

@Renez ακομα μερικές φορές νιώθω καποιες κλωτσίτσες στην κοιλιά!!!!εχω τρελαθει κ εγω ....το παραδεχομαι!!!!

 

οι κολίκοι αρχιζουν σε συγκεκριμένη περίοδο????

για να ξερω πότε να εχω το νου μου!

 

On 14/10/2020 at 6:01 ΜΜ, Renez είπε:

Εγώ προσωπικά έκανα ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ κ το είχα συζητήσει από πριν με τον γιατρό γιατι μου είπε ότι το πιο πιθανό θα είναι να με σκίσει ο μπέμπης (γεννήθηκε κ μεγαλουτσικος) οπότε από το να με σκίσει εκείνος ατσαλα κ να το ράβουμε όπως να ναι θεωρήσαμε καλύτερο να κάνει μια ίσια τομή ο γιατρός κ να τη ράψει..

Εσύ?ποτέ γεννησες?

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 21!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

 @Aurora S @Vaso.D. @Blossombaby @LadyP  @Flaquita @Tsampika98 @Annou @Marti @OctoberMom @Thalia30 @Biscottinomum @Nina13

12 μείνατε φουσκωκοιλιτσες μας!! Χαρείτε καμία κλωτσιά για εμάς που ακόμη ασυναίσθητα χαϊδεύουμε τις άδειες μας κοιλιτσες!!:x

υγ: το έχει πάθει άλλη αυτό η μόνο εγώ τρελαινομαι αργά κ σταθερά?? Ειδικά τις πρώτες ημέρες όλο κρατούσα κ χαιδευαν τη κοιλιά μου όπως όταν τον είχα μέσα..

@Renez ακομα μερικές φορές νιώθω καποιες κλωτσίτσες στην κοιλιά!!!!εχω τρελαθει κ εγω ....το παραδεχομαι!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x) 20η

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) 19η

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 23!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Aurora S να σου ζήσει κοπέλα μου!! 

Υγεία ,τύχη κ ευτυχία να έχει σε οοολη του τη ζωουλα κ εσύ περιφανή μανούλα να το καμαρωνεις!!

Just now, marianna1986 είπε:

@Anastasia05 ποια είναι η κρέμα για τους κολικούς; 

Πετάγομαι!!

Colic relief massage gel

Και υπάρχει κ ένα φυτικό το gripe water neo baby..

Βέβαια πολλά ακόμη οπότε..ρώτησε κ τη παιδίατρο..να δούμε πιο θα μας πει κ η Αναστασία..

Σας άρχισαν οι κολικοί φίλη??

Just now, Irinoula86 είπε:

εγω με frezyderm ειμαι οκ προς το παρόν!οντως δεν εχουν καποια ιδιαίτερη μυρωδιά.... αλλά δεν έχουμε κανει ξηροδερμία προς το παρόν....

να σου ζήσει κορίτσι μου να είναι γερός και καλότυχος!!!!!!

Ναι μωρέ μα δε πρέπει να φταίει η εταιρεία (της έχω κ ιδιαίτερη αδυναμία δικές μου κρέμες κ αντιηλιακη/κρέμα ημέρας από εκεί παίρνω χρόνια τώρα..),έχει να κάνει με το δέρμα του μωρού προφανώς..

Είναι λογικό να μην κάνουν όλα για όλα..

πρίν από 4 λεπτά , elenioz είπε:

Ευτυχώς έχουμε κάνει ένα ψηλό πρόγραμμα. Ξυπνάμε κάθε 2.5-3 ώρες για φαγακι κ το βραδάκι κοιμάται αρκετά πάρα πάνω 4-5 ώρες. 

Αλλά έχουμε αρκετά αέρια τις τελευταίες μέρες κ ζοριζεται λιγάκι η κακομοίρα μου. Δηλαδή πολύ κλανιααα βρε κορίτσιααα :mrgreen:50 εκ μωρό από πού βγαίνουν όλα αυτά. 

Γενικά πάντως αν μου έλεγες πριν ένα μήνα ότι μπορώ να χωρέσω μέσα μου τόση αγάπη δεν θα το πίστευα. Τι συναίσθημα και αυτό :x

@Aurora S Μπράβο κοριτσάκι μου! Καλότυχο να είναι το μωράκι σας! Ξεκουράσου και περιμένουμε νεότερα. 

Αυτό με τη κλανιά κ το σκατό πραγματικά απίστευτο από τόσο μικρά κωλακια χαχαχα

Αυτό ξανά πες το φίλη..είναι πραγματικά όλος μου ο κόσμος πλέον γμτ του!!:x

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια!!!!

λοιπόν εμείς κλείσαμε μια εβδομάδα σήμερα και είμαστε σε καλά επίπεδα νομίζω,...έχω λίγη αιμορραγία ακόμη....θα σταματήσει πιστευω τις επόμενες ημέρες.

Θηλάζουμε αποκλειστικά από την πρώτη μερα και καθε μερα γινεται ολο και καλύτερο το πράγμα.....το μόνο που με ανησυχεί λίγο είναι ότι τα κάνει συνέχεια..... μετά από καθε θηλασμό λερώνει πάνα......όχι μονο με τσισακια αλλα και με κακακια!!!!είναι φυσιολογικό αυτο?

ρώτησα και την παιδίατρο και μ είπε ότι ειναι φυσιολογικό.

 

το έχει κάποια άλλη?

 

Ναι βρε...εμένα τώρα 2-3 μέρες έπεσε στις 3-4 φορές τη μέρα..πριν είχαμε 7-8!!

Ελπίζω να παραμείνει στις 3..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/10/2020 at 12:42 ΜΜ, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!!

Ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζετε,δινετε βιταμίνη d στα μωρά σας;

Εμένα η κλινική έγραψε στο βιβλιάριο της μπεμπας να της χορηγηθεί,αλλά ο παιδίατρος μας είπε πως δεν χρειάζεται κ να τη βαζω στον ήλιο.

Όμως τώρα σκέφτομαι πως φθινόπωρο-χειμωνα πόσο να την βγάζω στον ήλιο;

εμενα μου εδωσαν απο το νοσοκομείο d3 και συμφώνησε και η παιδιατρος....μου είπε για αρχή 1 μήνα θα το δινουμε και μετά βλέπουμε...

On 17/10/2020 at 6:52 ΠΜ, ada32 είπε:

 Ευχαριστώ πολύ! Αχ μακάρι .. μπράβο σου που κατάφερε να αυξήσεις τν παραγωγή σου !!

Πόση ώρα κάθεται στο στήθος το μωρό? Από την κλινική ποσό βγήκατε? Εχασε πολύ βάρος τώρα?Μην ανησυχείς, Σίγουρα θα πάρει βάρος Αφού θηλαζες τον πρώτο σου γιο, έχεις σίγουρα αρκετό γάλα πάλι. 

Κ εγω από βδομάδα θα την πάω παιδίατρο να δούμε βάρος γτ ανησυχώ λίγο αν παίρνει. Εμένα είναι 21 μερών κ ακόμα πίνει 10-15 λεπτά κ κοιμάται μετά. Κ ξυπνάει στο 3ωρο να θηλάσει . Ενώ τν νύχτα κοιμάται 4-5 ώρες. 

 Ναι μου βγάλανε τελικά ΑΜΑ . φαίνεται κανονικά η μικρή.

εσεις κορίτσια τα ασφαλίσατε σε εσας τα παιδιά? γτ εγω ετσι έκανα.... και λίγο νομίζω καθυστερεί η διαδικασια.....

 

On 17/10/2020 at 12:10 ΜΜ, LadyP είπε:

Καλημέρα!!! Γεννησαμεχτες το μεσημεράκι μια μπουμπού 3260 με φ.τ.! Όλα πήγαν τέλεια ( λίγο σοκ ο φυσιολογικός τοκετός δεν ήξερες από που θα σου έρθει). Τελικά η διαστολή μου προχωρούσε αρκετά γρήγορα και για να κατέβει η μικρή έκανα όσο υπομονή είχα χωρίς επισκληριδιο και με μικρές δόσεις μετά για να κουνιέμαι να κάθομαι να γυρνάω κτλ! Λόγω της γρήγορης διαστολής φυσικά και με έπιανε για πολύ λίγο... δεν ξέρω πως το κάνετε χωρίς κάποιες ειλικρινά! η μικρή έπιασε βυζί κατευθείαν το οποίον δεν μπορώ να ακουμπήσω από το πόνο κάνω προσπαθεια! Έρωτας ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να τη κοιτάω... Μα τι συναισθήματα είναι αυτά? Δεν σκέφτεσαι κούραση δεν σκέφτεσαι πόνο όταν το έχεις αγκαλιά!Ότι θέλετε κορίτσια μου που μείνατε με ρωτάτε! 

να σου ζησει κορίτσι και εσενα το μπεμπακι σου!!!!!!!να ειναι γερη και ευτυχισμενη και με το καλό να επιστρεψετε σπίτι σας!!!!!φιλιά πολλά στα μπουτάκια!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@Anastasia05 ποια είναι η κρέμα για τους κολικούς; 

Την πρώτη που είπε η @Renez χρησιμοποιούμε εμείς!!

Just now, Renez είπε:

@Aurora S να σου ζήσει κοπέλα μου!! 

Υγεία ,τύχη κ ευτυχία να έχει σε οοολη του τη ζωουλα κ εσύ περιφανή μανούλα να το καμαρωνεις!!

Πετάγομαι!!

Colic relief massage gel

Και υπάρχει κ ένα φυτικό το gripe water neo baby..

Βέβαια πολλά ακόμη οπότε..ρώτησε κ τη παιδίατρο..να δούμε πιο θα μας πει κ η Αναστασία..

Σας άρχισαν οι κολικοί φίλη??

Ναι μωρέ μα δε πρέπει να φταίει η εταιρεία (της έχω κ ιδιαίτερη αδυναμία δικές μου κρέμες κ αντιηλιακη/κρέμα ημέρας από εκεί παίρνω χρόνια τώρα..),έχει να κάνει με το δέρμα του μωρού προφανώς..

Είναι λογικό να μην κάνουν όλα για όλα..

Αυτό με τη κλανιά κ το σκατό πραγματικά απίστευτο από τόσο μικρά κωλακια χαχαχα

Αυτό ξανά πες το φίλη..είναι πραγματικά όλος μου ο κόσμος πλέον γμτ του!!:x

Ναι βρε...εμένα τώρα 2-3 μέρες έπεσε στις 3-4 φορές τη μέρα..πριν είχαμε 7-8!!

Ελπίζω να παραμείνει στις 3..

Είναι νωρίς για κολικούς όμως... Ενόχληση στα εντερακια όμως υπάρχει κι ας είναι νωρίς:(


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Γεννησαμε! είμαι εξαντλημένη αλλά σύντομα θα σας γράψω λεπτομέρειες!

να σας ζήσει!!!!!!!

1 hour ago, marianna1986 είπε:

@Aurora S να σου ζήσει! :grin: περιμένουμε να μας πεις λεπτομέρειες!!!

Κορίτσια καλημέρα!

Πώς τα πάτε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Εγώ τρέχω κ δεν φτάνω, η μέρα περνάει χωρίς να το καταλάβω... Έχω ήδη χάσει τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης κ ελπίζω να χάσω κ μερικά ακόμα!

κοριτσι μια από τα ίδια κ εγω!!!!!η μερα περνάει χωρις να το καταλάβω!!!!!

και εγω τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα!!!!κοιλίτσα τώρα πώς φτιάχνει?πως μαζευεται?

 

επίσης κορίτσια έχω κ αλλες 2 ερωτήσεις:

 

ο αφαλουλης μας πότε πεφτει συνήθως?????

και 2 ) κανετε καμια βόλτα με τα παιδακια σας??????? πήρατε κάποια ευχούλα από την εκκλησία? δεν τα ξέρω αυτα ρε κορίτσια!!!! εγώ εν τω μετάξυ ήδη βγηκα με το μωρο από την πρω΄τη μερα καθώς βγηκαμε τρίτη και τεταρτη ξαναπήγαμε νοσοκομείο για να κανουμε την εξέταση για ίκτερο καθώς ο αντράκος μας έχει έλλειψη ενζύμου και φοβήθηκαν για ίκτερο αλλα ολα οκ τελικα΄!

και την δευτερη μέρα βγηκα πάλι εγώ και πήγα ικα γτ κατι με χρειαστηκε ο αντρας μου! το είπα σε κάποιους και μονο π δεν με χτυπησαν πως βγηκα ετσι έξω χωρίς ευχή????

μπορείτε λίγο να με διαφωτισετε τι γντ σε τετοιες περιπτώσεις γτ ειμαι λίγο ασχετη??????

 

@Vaso11.4.11Κορίτσι μου εγω γέννησα στο Μητέρα! σε γενικές γραμμές ήταν όλα άψογα..... υπήρχαν κάποια μελανα σημεία αλλά με λίγη πίεση εκεί στις μαιες κααφερνεις τα πάντα γτ εσυ είσαι αυτή που πληρωνείς και εσυ πρπ να τα διεκδικήσεις!!!!έχε μονο αυτό στο μυαλό σου και όλα θα είναι τέλεια!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

να σας ζήσει!!!!!!!

κοριτσι μια από τα ίδια κ εγω!!!!!η μερα περνάει χωρις να το καταλάβω!!!!!

και εγω τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα!!!!κοιλίτσα τώρα πώς φτιάχνει?πως μαζευεται?

 

επίσης κορίτσια έχω κ αλλες 2 ερωτήσεις:

 

ο αφαλουλης μας πότε πεφτει συνήθως?????

και 2 ) κανετε καμια βόλτα με τα παιδακια σας??????? πήρατε κάποια ευχούλα από την εκκλησία? δεν τα ξέρω αυτα ρε κορίτσια!!!! εγώ εν τω μετάξυ ήδη βγηκα με το μωρο από την πρω΄τη μερα καθώς βγηκαμε τρίτη και τεταρτη ξαναπήγαμε νοσοκομείο για να κανουμε την εξέταση για ίκτερο καθώς ο αντράκος μας έχει έλλειψη ενζύμου και φοβήθηκαν για ίκτερο αλλα ολα οκ τελικα΄!

και την δευτερη μέρα βγηκα πάλι εγώ και πήγα ικα γτ κατι με χρειαστηκε ο αντρας μου! το είπα σε κάποιους και μονο π δεν με χτυπησαν πως βγηκα ετσι έξω χωρίς ευχή????

μπορείτε λίγο να με διαφωτισετε τι γντ σε τετοιες περιπτώσεις γτ ειμαι λίγο ασχετη??????

 

@Vaso11.4.11Κορίτσι μου εγω γέννησα στο Μητέρα! σε γενικές γραμμές ήταν όλα άψογα..... υπήρχαν κάποια μελανα σημεία αλλά με λίγη πίεση εκεί στις μαιες κααφερνεις τα πάντα γτ εσυ είσαι αυτή που πληρωνείς και εσυ πρπ να τα διεκδικήσεις!!!!έχε μονο αυτό στο μυαλό σου και όλα θα είναι τέλεια!

 

Εμάς μας έπεσε ακριβώς τη 10η ημέρα ο αφαλός..

Όσο για βόλτα εμείς έχουμε πάει 3! Για την ακρίβεια πάμε κάθε Κυριακή οικογενιακη βόλτα με τα σκυλιά κ τον μπέμπη στο καρότσι..

Περπατάμε κάνα 2ωρο πάμε σε κάποιο παρκο κ 2 φορές έχουμε κάτσει για καφεδάκι απλά οκ όχι κ στα πιο ιν καφέ που γίνεται χαμουλης από κόσμο..πάμε στης γειτονιάς σε κάποια πιο ήσυχα..

Υπάρχει κ καλά κ η μισή ευχή στις 20 ημέρες,δε τη δέχονται καν όλοι οι παπάδες κ κατ εμέ χαζομάρα είναι σιγά..όλη μια και καλή!

Θα πάμε φυσικά όταν 40ντισει για την ευχή(μιλάς με τον παπά της εκκλησίας που θα πας ώστε να κανονίσετε ημέρα να είναι εκεί) αλλά δε θα άντεχα κλεισμένη 40 μέρες σπίτι..κ με τέτοιο καιρό κ ο παιδίατρος με προέτρεψε να βγούμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

να σας ζήσει!!!!!!!

κοριτσι μια από τα ίδια κ εγω!!!!!η μερα περνάει χωρις να το καταλάβω!!!!!

και εγω τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα!!!!κοιλίτσα τώρα πώς φτιάχνει?πως μαζευεται?

 

επίσης κορίτσια έχω κ αλλες 2 ερωτήσεις:

 

ο αφαλουλης μας πότε πεφτει συνήθως?????

και 2 ) κανετε καμια βόλτα με τα παιδακια σας??????? πήρατε κάποια ευχούλα από την εκκλησία? δεν τα ξέρω αυτα ρε κορίτσια!!!! εγώ εν τω μετάξυ ήδη βγηκα με το μωρο από την πρω΄τη μερα καθώς βγηκαμε τρίτη και τεταρτη ξαναπήγαμε νοσοκομείο για να κανουμε την εξέταση για ίκτερο καθώς ο αντράκος μας έχει έλλειψη ενζύμου και φοβήθηκαν για ίκτερο αλλα ολα οκ τελικα΄!

και την δευτερη μέρα βγηκα πάλι εγώ και πήγα ικα γτ κατι με χρειαστηκε ο αντρας μου! το είπα σε κάποιους και μονο π δεν με χτυπησαν πως βγηκα ετσι έξω χωρίς ευχή????

μπορείτε λίγο να με διαφωτισετε τι γντ σε τετοιες περιπτώσεις γτ ειμαι λίγο ασχετη??????

 

@Vaso11.4.11Κορίτσι μου εγω γέννησα στο Μητέρα! σε γενικές γραμμές ήταν όλα άψογα..... υπήρχαν κάποια μελανα σημεία αλλά με λίγη πίεση εκεί στις μαιες κααφερνεις τα πάντα γτ εσυ είσαι αυτή που πληρωνείς και εσυ πρπ να τα διεκδικήσεις!!!!έχε μονο αυτό στο μυαλό σου και όλα θα είναι τέλεια!

 

Της μπέμπας 11 μέρες τώρα δεν έχει πέσει αλλά τον βλέπω μέσα στη βδομάδα έτοιμο. Μου είπε η παιδίατρος ότι έτσι αργεί σε μερικά παιδάκια,δεν μας απασχολεί. Βάζεις οινοπνευματακι συχνά?

Για βιβλιάριο θα πάω μάλλον μέσα στη βδομάδα. ΑΜΚΑ μου έβγαλαν στο μαιευτήριο κ ήρθε ο αριθμός σε μνμ από το ebirth αλλά για το επίδομα για ογα που έχω εγω θέλουν και ληξιαρχική πράξη γέννησης κ μάλλον πρέπει να τη παρω απο ληξιαρχείο η ΚΕΠ. Θα τα φτιάξω αυτές τις μέρες ελπίζω.

Εγώ βγήκα μέχρι τον φούρνο κ το φαρμακείο απέναντι κ βόλτα το τετράγωνο με τον μικρό κάποιες φορές! Η μαμά μ γκρινιάζει,ευχή δν έχω πάρει Αλλά κ στο 1ο στις 40 μέρες πήρα κι ας είχα πάει κανονικά για δουλειά πιο πριν. Λένε μπορείς να πάρεις μισή ευχή στις 20 μέρες αν σε ενδιαφέρει.  Εμενα δν με πολυαπασχολουν αυτά.

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Της μπέμπας 11 μέρες τώρα δεν έχει πέσει αλλά τον βλέπω μέσα στη βδομάδα έτοιμο. Μου είπε η παιδίατρος ότι έτσι αργεί σε μερικά παιδάκια,δεν μας απασχολεί. Βάζεις οινοπνευματακι συχνά?

Για βιβλιάριο θα πάω μάλλον μέσα στη βδομάδα. ΑΜΚΑ μου έβγαλαν στο μαιευτήριο κ ήρθε ο αριθμός σε μνμ από το ebirth αλλά για το επίδομα για ογα που έχω εγω θέλουν και ληξιαρχική πράξη γέννησης κ μάλλον πρέπει να τη παρω απο ληξιαρχείο η ΚΕΠ. Θα τα φτιάξω αυτές τις μέρες ελπίζω.

Εγώ βγήκα μέχρι τον φούρνο κ το φαρμακείο απέναντι κ βόλτα το τετράγωνο με τον μικρό κάποιες φορές! Η μαμά μ γκρινιάζει,ευχή δν έχω πάρει Αλλά κ στο 1ο στις 40 μέρες πήρα κι ας είχα πάει κανονικά για δουλειά πιο πριν. Λένε μπορείς να πάρεις μισή ευχή στις 20 μέρες αν σε ενδιαφέρει.  Εμενα δν με πολυαπασχολουν αυτά.

Mπορεις να την εκτυπώσεις από το ermis την ληξιαρχική πράξη γέννησης.

Εμείς δεν έχουμε βγει ακόμη. Περιμένω να περάσουν λίγο ακόμη οι μέρες κ θα βγούμε όλοι μαζι:wub:

Για τις ευχές το μόνο που ξέρω είναι που είχα πάει το πρώτο παιδί στις 40 μέρες κ το διάβασε ο παπάς. 

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

να σας ζήσει!!!!!!!

κοριτσι μια από τα ίδια κ εγω!!!!!η μερα περνάει χωρις να το καταλάβω!!!!!

και εγω τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα!!!!κοιλίτσα τώρα πώς φτιάχνει?πως μαζευεται?

 

επίσης κορίτσια έχω κ αλλες 2 ερωτήσεις:

 

ο αφαλουλης μας πότε πεφτει συνήθως?????

και 2 ) κανετε καμια βόλτα με τα παιδακια σας??????? πήρατε κάποια ευχούλα από την εκκλησία? δεν τα ξέρω αυτα ρε κορίτσια!!!! εγώ εν τω μετάξυ ήδη βγηκα με το μωρο από την πρω΄τη μερα καθώς βγηκαμε τρίτη και τεταρτη ξαναπήγαμε νοσοκομείο για να κανουμε την εξέταση για ίκτερο καθώς ο αντράκος μας έχει έλλειψη ενζύμου και φοβήθηκαν για ίκτερο αλλα ολα οκ τελικα΄!

και την δευτερη μέρα βγηκα πάλι εγώ και πήγα ικα γτ κατι με χρειαστηκε ο αντρας μου! το είπα σε κάποιους και μονο π δεν με χτυπησαν πως βγηκα ετσι έξω χωρίς ευχή????

μπορείτε λίγο να με διαφωτισετε τι γντ σε τετοιες περιπτώσεις γτ ειμαι λίγο ασχετη??????

 

@Vaso11.4.11Κορίτσι μου εγω γέννησα στο Μητέρα! σε γενικές γραμμές ήταν όλα άψογα..... υπήρχαν κάποια μελανα σημεία αλλά με λίγη πίεση εκεί στις μαιες κααφερνεις τα πάντα γτ εσυ είσαι αυτή που πληρωνείς και εσυ πρπ να τα διεκδικήσεις!!!!έχε μονο αυτό στο μυαλό σου και όλα θα είναι τέλεια!

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου κοριτσι μου και να χαίρεσαι το νινακι σου!!! Να ειναι γερο και τυχερο ❤ ήσουν σε 3κλινο; εγω σε 3κλινο θα ειμαι. Για τις μαιες κ εγω εχω ένα άγχος, είμαι κ ντροπαλή σαν άνθρωπος κ ειδικά αν ειμαι κ μόνη δεν θα μπορώ να μιλήσω πολυ εύκολα. Τον σύζυγό τον αφήνουν στο τοκετο και μετα; ή μονο στις ώρες του επισκεπτηριου μπορεί να ερχεται;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez εύχαριστω πολύ! Όχι δεν έχουν αρχίσει ακόμα κολικοί αλλά θα την πάρω να είμαστε σε ετοιμότητα!

@Irinoula86 εγώ έχω βγει! Φοράω το μωρό στο σλινγκ και μαζί και με την μεγάλη πάμε κούνιες, για καφέ έχουμε πάει γενικά κάνω ο,τι και πριν γιατί ο παιδίατρος μου είπε για να μην έχω ζηλιες και για να αποδεχτεί πιο ευκολα το μωρό δεν πρέπει να της χαλάσουμε το πρόγραμμα της και να κάνουμε κοινές δραστηριότητες! Μέχρι στιγμής λειτουργεί και δεν έχω δράματα. Και ΙΚΑ έχω να πάω αυτή την εβδομάδα και αναγκαστικά θα πάρω κ το μωρό μαζί. 

Ο αφαλός έπεσε την επόμενη μέρα που γυρίσαμε σπίτι.

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Αχαχαχα Ελένη μου κι εμένα είναι λίγο πριτσινουλα κι έλεγα ότι ως δεσποινίδα θα είναι πιο διακριτική από το αγόρι! Πάντως νομίζω ότι καλό είναι αυτό από το να είναι δυσκοιλια, για να δούμε τι θα γίνει γτ είναι κ σχετικά νωρίς και για κολικούς! Ελπίζω να τους γλιτώσουμε!

Βρε κορίτσια η μπέμπα μου όλο κάνει κι από λίγα κακά κ είναι υδαρη.κι όταν την αλλάζω αν τη πιέσω λιγάκι στον ποπο με το μαντηλάκι κάνει κι άλλο, όλο πάνες αλλάζουμε! Εν τω μεταξύ τώρα που δεν πίνει πολύ συμπλήρωμα δεν έχουν σποράκια τα κακαζινια της,είναι πιο νερουλα! Εσάς πως είναι??? :lol:

Αφήσαμε τις δικές μας σκ@+0συζητήσεις και ανοίγω των μωρών...αχ Καλημέρα είπαμε???

@P.L.L. τι κάνετε? Πως είναι ο μπεμπαρος και η μανούλα?

Κι άσχετο...καφέ πίνετε? Εγώ όχι κι ήπια μια μέρα ένα ντεκαφεινε κ νομίζω η μπέμπα ήταν λιγάκι ξαγρυπνη, μπορεί να είναι κ ιδέα μου!?

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κορίτσι μου γιατί με στεναχωρεί πολύ. Ο μικρός είναι στο παίδων από την προηγούμενη Τρίτη και θα μείνει ακόμα άλλες 4-5 μέρες. Δε μου επιτρέπεται να τον δω καθόλου.. προσπαθώ να κάνω υπομονή και με κάποιον τρόπο να περάσουν οι μέρες. Και στο μεταξύ όλο προσεύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Τέλεια! Τί ωραία που είχες τόσο καλή εμπειρία!!! Να χαίρεσαι την μπουμπού σου και να χορτάσετε αγκαλίτσες, φιλάκια και ματάκια!

Το στήθος μου και μένα είναι ευαίσθητο και δε μπορώ να το ακουμπάει τίποτα, άσε που με πιάνει ένας πολύ διαπεραστικός πόνος κάθε φορά που ξεκινάει να θηλάζει ο μικρός, αλλά μετά από λίγο περνάει. Το καλό είναι βέβαια ότι δεν έχω πληγές, οπότε για τους πόνους που με πιάνουν κάνω απλά υπομονή. Με έχουν βοηθήσει αρκετά και τα κοχύλια. Είμαι σίγουρη ότι θα νιώσεις καλύτερα κι εσύ με τον καιρό, με πολύ θέληση και υπομονή... μέχρι τότε βρες κάποιους τρόπους να σε βοηθήσουν να συνεχίσεις, π.χ. ψευδοθηλές, κοχύλια, καλό αερισμό, λανολίνη, μερική άντληση και σίτιση με σταγονόμετρο κτλ. 

 

Είναι διαφορετικό για κάθε οργανισμό... πάντως εμένα με έπιασε ελαφριά διάρροια ακριβώς όταν ξεκίνησαν οι πόνοι της γέννας / συσπάσεις, δηλαδή λίγο πριν πάμε στο νοσοκομείο. Άλλους τους πιάνει από λίγες μέρες πριν. Όπως και να χει, πλησιάζεις πάντως! :wink:

 

Εγώ το καταλαβαίνω ότι καταπίνει γάλα ο μπέμπης από μια χαρακτηριστική κίνηση που κάνει στο μάγουλο/λαιμό, κοντά στο αυτί του κάθε φορά που καταπίνει! 

 

Κι εγώ ανησυχούσα τις πρώτες 2 μέρες γιατί δεν καταλάβαινα αν έβγαζε τίποτα το στήθος μου και κάθε φορά που γκρίνιαζε ο μικρός ανησυχούσα ότι πεινούσε (πόσο μάλλον που είναι μεγάλο μωρό). Ευτυχώς στο νοσοκομείο εδώ είναι πολύ υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού, οπότε κανένας δεν με τρομοκράτησε, όπως ακούω ότι κάνουνε σε κάποιες κοπέλες στην Ελλάδα (όπως και στην Αρετή και την Ελένη μας) ούτε προσπάθησε να μου προωθήσει φόρμουλα. Βέβαια ο μπέμπης μου είχε από την αρχή πολύ καλό βάρος, χρώμα, υγεία κτλ. και δεν είχανε ενδείξεις ούτε για ζάχαρο, ούτε για ίκτερο ούτε για κάτι άλλο ανησυχητικό. Κατά τη γνώμη μου, αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα υγείας, δεν υπάρχει λόγος για συμπλήρωμα τις πρώτες δυο μέρες. Την τρίτη μέρα που μεγαλώνει κι άλλο το στομαχάκι τους, έρχεται το γάλα κανονικά έτσι κι αλλιώς.

Ναι αυτό εννοούσα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...