Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Εμένα είναι στα κλασικα: θα ξυπνήσει 3-3.30  από τις 10 και μετά 6.-6.30! Και κάπου εκεί αρχίζει η μέρα μας!

Χτες μετά τις 7.30 προσπαθούσα να τον κρατήσω μέχρι τις 10 κ ξύπνιο αλλά και να πεινάσει ώστε να πιει το ξένο. Ε, λοιπόν 9 παρέδωσε και ότι και αν έκανα... Τι κ αν του έριχνα κρύο νερό στα μούτρα, τι κ αν έβαζα τη μεγάλη να ουρλιάζει στο αυτί του, τελικά με όρο στην μύτη κατάφερα να τον ξυπνήσω και έμεινε ξύπνιος μέχρι 10.30 κ ήπιε όλο το ξενο! Κ λέω ωραία τα κατάφερα θα κοιμηθώ απόψε! Αμ δε, 3.30 ξύπνησε πιστός στο ωράριο... Τεσπά τέρμα τα πειράματα γιατί προφανώς ειναι μικρούλης ακόμα για κάτι καλύτερο. Τουλάχιστον ξυπνάει μια φορά, πίνει το γαλατάκι του και τεζα πάλι μετά...


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα!!!

Εμένα είναι στα κλασικα: θα ξυπνήσει 3-3.30  από τις 10 και μετά 6.-6.30! Και κάπου εκεί αρχίζει η μέρα μας!

Χτες μετά τις 7.30 προσπαθούσα να τον κρατήσω μέχρι τις 10 κ ξύπνιο αλλά και να πεινάσει ώστε να πιει το ξένο. Ε, λοιπόν 9 παρέδωσε και ότι και αν έκανα... Τι κ αν του έριχνα κρύο νερό στα μούτρα, τι κ αν έβαζα τη μεγάλη να ουρλιάζει στο αυτί του, τελικά με όρο στην μύτη κατάφερα να τον ξυπνήσω και έμεινε ξύπνιος μέχρι 10.30 κ ήπιε όλο το ξενο! Κ λέω ωραία τα κατάφερα θα κοιμηθώ απόψε! Αμ δε, 3.30 ξύπνησε πιστός στο ωράριο... Τεσπά τέρμα τα πειράματα γιατί προφανώς ειναι μικρούλης ακόμα για κάτι καλύτερο. Τουλάχιστον ξυπνάει μια φορά, πίνει το γαλατάκι του και τεζα πάλι μετά...

Καλημέρα!!!είναι στο παιδί!!εμενα ξυπνουσε μες στην νύχτα κ ξυπνάει ακόμα που είναι 9 μηων κ τρωεει φαγητό!!κ πιο μικρούλης θήλαζα κ έδινα ξένο γάλα κάθε βράδυ πάλι ξυπνούσε!!ούτε ο θηλασμός φτα'ιει ούτε κάνεις κάτι λάθος!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλημέρα!!!είναι στο παιδί!!εμενα ξυπνουσε μες στην νύχτα κ ξυπνάει ακόμα που είναι 9 μηων κ τρωεει φαγητό!!κ πιο μικρούλης θήλαζα κ έδινα ξένο γάλα κάθε βράδυ πάλι ξυπνούσε!!ούτε ο θηλασμός φτα'ιει ούτε κάνεις κάτι λάθος!!

Καλημέρα!!

Ναι δεν με πειράζει, ένα ξύπνημα=κανένα εφόσον κοιμάται αμέσως. Εσένα ξυπνάει κάθε βράδυ; Τι ώρα; Τι εννοείς τρώει φαγητό; :shock: αλεσμένα;


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα!!

Ναι δεν με πειράζει, ένα ξύπνημα=κανένα εφόσον κοιμάται αμέσως. Εσένα ξυπνάει κάθε βράδυ; Τι ώρα; Τι εννοείς τρώει φαγητό; :shock: αλεσμένα;

Εμενα πιο μικρουλής ξυπνούσε κάθε 2 ώρες θήλαζε έτρωγε κ κοιμόταν αμέσως κάθε 2 ώρες όμως ξυπνούσεκ με το ξένο γάλα στις 3 ώρες!!ευτυχώς θήλασε κ η κολλητή μου κ το δικό της μωράκι ξυπνούσε στις 5 ώρες οπότε κατάλαβα κ εννοείτε απ τον γιατρό που μου είπε ότι είναι στο παιδί είναι άλλα μωράκια κοιμούνται σερί!!

εννοείτε κ το δικό σου στην πορεία μπορεί να σταματήσει αυτό το ξυπνήμα!!κάθε βράδυ εμένα ξυπνάει ακόμα που είναι 9 μηνών 2 φορές μες στην νύχτα!!!τρωεει αλεσμένα ναι τα πάντα απο φαγητά!!ακόμα τον θηλάζω 3 φορές πλέον μες στην μέρα!!μου λέγανε φταίει που θηλάζω αλλά το δικό μου μωρό αν δν πεινάει δν ασχολείτε με την θηλή μου την δαγκώνει κ απομακρύνεται!!κ τρώει μέσα σε 10 λεπτά!!επίσης έχει να κάνει με το κάθε μωράκι!!

Κορίτσια όσες θηλάζετε ήθελα να σας πω την εμπειρία μου γτ διάβασα τα μυνηματα σας!!Τα χω και πρόδφατα ακόμα θηλάζω!!μην ακούτε κανέναν που μπορεί να σας δώσει λάθος συμβουλές!!

Πχ μπορεί να νιώθετε τύψεις για κάτι που φάγατε!!δν ισχύει!!το πέρασα κ γω πρόσεχα τι έτρωγα χωρίς να χρειάζεται κ ευτυχώς με βοήθησε ο παιδίατρος!!αν το παιδί δν έχει σημάδια αλλεργίας όπςω αίμα στα κακα ή δν πέρνει βάρος δν υπάρχει λόγος πχ να μην τρώτε γαλακτοκομικά ή ξηρους καρπούς!!οκ δν θα φας φάβα ή φασολάδα εννοείτε!!κολικούς έχουν τα μωράκια απ την φύση τους ξεκινούν απο 10 ημερων ως 3 μηνων!!εκει οπλιστείτε με δύναμη κ υπομονή!!εμενα στο μωράκι με βοηθησαν προβιοτικέςς σταγόνες με συνταγή του γιατρού εννοείτε!!

Και με τον ύπνο άλλο θέμα λογικό μωράκια που θηλάζουν να ξυπνουν συχνά γτ πέφτει το μητρικό πιο ελαφρύ!!λογικό να κάθονται ώρες στην θηλή μεχρί να εδραιωθεί ο θηλασμός που θέλει κοντα 2μηνο!!είτε σε κάποιο άλμα!!Υπομονή κορίτσια μετά γίνεται μια χαρα ο θηλασμός!!δν τρέχει το στήθος γάλα,δν πρήζεται,δν πονάει!!κ όντως όπωε λέτε μαλακώνει!!αφού απούρουσε ο άντρας μου πως εία γάλα!!ξέρει η φύσ κ κατεβάζει όσο γάλα χρειάζεται το μωρό!!

Αν επιθυμείτε πραγματικά θα τα καταφέρετε με τα πάνω κ τα κάτω όλα στο τέλος θα πάνε καλα΄!!

Και μην ξεχνάμε είτε θηλα΄ζουν τα βρέφη είτε όχι αυτό που χρειάζονται είναι αγάπη κ όλες είναι υπέροχες μανούλες!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Τα λες πολύ ωραία! Να σου ζήσει!!!

Είχα καλομαθει από την κόρη μου που κοιμόταν σερί από 2 μηνων και ούτε δόντια την επιρρεαζαν, ούτε τπτ (στις αρρώστιες το χάναμε λίγο) κ ελπίζω να μου βγει κ αυτός έτσι. 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

@marillia πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου για εμάς που θηλάζουμε και που δεν κοιμόμαστε! Ευχαριστούμε!

Κοριτσια πέρασα μαύρο βράδυ και ξύπνησα με 38 πυρετό! Τώρα έχει πέσει σε 36.5 αλλά ποιος ξέρει! Επειδή έχω το μωράκι μου και φοβάμαι πήγα κι έκανα το τεστ για COVID-19 και περιμένω.. Είχα από χτες λίγο βήχα και πονόλαιμο! Θηλάζω κανονικά με μάσκα.. όλη μέρα μέσα στο σπίτι με μάσκα! :(

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα!!!

@marillia πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου για εμάς που θηλάζουμε και που δεν κοιμόμαστε! Ευχαριστούμε!

Κοριτσια πέρασα μαύρο βράδυ και ξύπνησα με 38 πυρετό! Τώρα έχει πέσει σε 36.5 αλλά ποιος ξέρει! Επειδή έχω το μωράκι μου και φοβάμαι πήγα κι έκανα το τεστ για COVID-19 και περιμένω.. Είχα από χτες λίγο βήχα και πονόλαιμο! Θηλάζω κανονικά με μάσκα.. όλη μέρα μέσα στο σπίτι με μάσκα! :(

Εύχομαι να ναι κατι απλο! Περαστικά σου κοριτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα!!!

@marillia πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου για εμάς που θηλάζουμε και που δεν κοιμόμαστε! Ευχαριστούμε!

Κοριτσια πέρασα μαύρο βράδυ και ξύπνησα με 38 πυρετό! Τώρα έχει πέσει σε 36.5 αλλά ποιος ξέρει! Επειδή έχω το μωράκι μου και φοβάμαι πήγα κι έκανα το τεστ για COVID-19 και περιμένω.. Είχα από χτες λίγο βήχα και πονόλαιμο! Θηλάζω κανονικά με μάσκα.. όλη μέρα μέσα στο σπίτι με μάσκα! :(

Αχ ρε φίλη κ σήμερα 40ντισατε κ εσείς ε? Πήγατε για την ευχουλα?

Ευελπιστώ πως έχεις απλά ένα κρυωματακι κ τίποτε άλλο,βγαθνεις γενικά?ο άντρας σου δουλεύει? Θα μπορούσες εννοώ να έχεις κολλησει τον ιό?:|

Όσο για το βράδυ άσε κ εγώ έχασα την ευκαιρία μου στον ππρωτο βραδυνό του ύπνο που ήταν 3.5 ώρες γτ ροχαλιζε ο άντρας μου κ μου έσπασαν τα νεύρα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ από την υπερένταση κ μετά μου ξύπνησε 3 φορές ανά 1.5 ώρα!!

Κ όχι,δεν έχει καμία σημασία το ξένο κορίτσια καθαρά το μωρό όπως έχουμε ξανά πει κ είπε κ η φίλη @marilia (και ευχαριστούμε για την ενθάρρυνση!) γιατί πχ εχθές θήλασε 18' ,έφαγε καπάκια 70μλ ξένο κ ξυονησε σε 1 ώρα κ 20' σας πληροφορω!! Μια ομορφιά..υπομονή μας λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα!!!

@marillia πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου για εμάς που θηλάζουμε και που δεν κοιμόμαστε! Ευχαριστούμε!

Κοριτσια πέρασα μαύρο βράδυ και ξύπνησα με 38 πυρετό! Τώρα έχει πέσει σε 36.5 αλλά ποιος ξέρει! Επειδή έχω το μωράκι μου και φοβάμαι πήγα κι έκανα το τεστ για COVID-19 και περιμένω.. Είχα από χτες λίγο βήχα και πονόλαιμο! Θηλάζω κανονικά με μάσκα.. όλη μέρα μέσα στο σπίτι με μάσκα! :(

Περαστικά να περάσει γρήγορα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχ ρε φίλη κ σήμερα 40ντισατε κ εσείς ε? Πήγατε για την ευχουλα?

Ευελπιστώ πως έχεις απλά ένα κρυωματακι κ τίποτε άλλο,βγαθνεις γενικά?ο άντρας σου δουλεύει? Θα μπορούσες εννοώ να έχεις κολλησει τον ιό?:|

Όσο για το βράδυ άσε κ εγώ έχασα την ευκαιρία μου στον ππρωτο βραδυνό του ύπνο που ήταν 3.5 ώρες γτ ροχαλιζε ο άντρας μου κ μου έσπασαν τα νεύρα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ από την υπερένταση κ μετά μου ξύπνησε 3 φορές ανά 1.5 ώρα!!

Κ όχι,δεν έχει καμία σημασία το ξένο κορίτσια καθαρά το μωρό όπως έχουμε ξανά πει κ είπε κ η φίλη @marilia (και ευχαριστούμε για την ενθάρρυνση!) γιατί πχ εχθές θήλασε 18' ,έφαγε καπάκια 70μλ ξένο κ ξυονησε σε 1 ώρα κ 20' σας πληροφορω!! Μια ομορφιά..υπομονή μας λοιπόν!!

Ο άντρας μου δουλεύει. Έχει μαγαζί.Από τότε που γέννησα έχω βγει 3-4 φορές αλλά γενικά προσέχουμε πολύ. Τι να πω..;

Δεν πήγαμε για την ευχή. Είχε έρθει στο σπίτι παπάς στις 20 μέρες.

Για το ροχαλητό εγώ δεν είμαι να μιλάω! Ο άντρας μου συνήθως κάνει σα φορτηγο στα νορμαλ του και σαν τρακτέρ όταν είναι κουρασμένος. Το έχω συνηθίσει αλλά κι εμενα τώρα με τη μπεμπα έχει αρχίσει να με εκνευριζει πάλι όπως στις αρχές!

Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν χορταίνει η μπεμπα! Όλο τρώει τρώει τρώει.. Μόλις τώρα έφαγε στο στήθος για 10-15 λεπτά και ήπιε και αλλά 130ml αντλημένο! Την Δευτέρα θα ρωτήσω τη γιατρό μήπως κάτι γίνεται λάθος με το θηλασμό και χρειάζεται συμπλήρωμα. Αχ μακάρι να μπορούσε να μιλήσει να μου πει αν χόρτασε.. :neutral:


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα!!!

@marillia πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου για εμάς που θηλάζουμε και που δεν κοιμόμαστε! Ευχαριστούμε!

Κοριτσια πέρασα μαύρο βράδυ και ξύπνησα με 38 πυρετό! Τώρα έχει πέσει σε 36.5 αλλά ποιος ξέρει! Επειδή έχω το μωράκι μου και φοβάμαι πήγα κι έκανα το τεστ για COVID-19 και περιμένω.. Είχα από χτες λίγο βήχα και πονόλαιμο! Θηλάζω κανονικά με μάσκα.. όλη μέρα μέσα στο σπίτι με μάσκα! :(

Περαστικά κορίτσι! Πότε θα βγει το τεστ; 

Το καταλαβαίνεις αν πεινάει από το κλάμα, είναι ασταμάτητο! (Στον πόνο σταματάνε λιγο και ξαναρχίζουν). Αυτό που όλο τρώει το περνάνε τα μωράκια γιατί είναι σε φάση ταχείας ανάπτυξης (είπαμε, ατιμα άλματα). Κάποια άλλη μερα δεν θα τρώει και θα είναι ήρεμο και θα στεναχωριέσαι γιατί δεν τρώει κ τι επαθε:lol:

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Περαστικά κορίτσι! Πότε θα βγει το τεστ; 

Το καταλαβαίνεις αν πεινάει από το κλάμα, είναι ασταμάτητο! (Στον πόνο σταματάνε λιγο και ξαναρχίζουν). Αυτό που όλο τρώει το περνάνε τα μωράκια γιατί είναι σε φάση ταχείας ανάπτυξης (είπαμε, ατιμα άλματα). Κάποια άλλη μερα δεν θα τρώει και θα είναι ήρεμο και θα στεναχωριέσαι γιατί δεν τρώει κ τι επαθε:lol:

 

Το κλαμα με κανάκεμα και παιχνίδι σταματάει και ίσως ξαναρχίσει μιας που το λες αλλά θέλει υπομονή πολλή!

Σημερα θα βγει το τεστ το απόγευμα λογικά! Περιμένουμε..


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Το κλαμα με κανάκεμα και παιχνίδι σταματάει και ίσως ξαναρχίσει μιας που το λες αλλά θέλει υπομονή πολλή!

Σημερα θα βγει το τεστ το απόγευμα λογικά! Περιμένουμε..

Τι έγινε τελικά,? Πώς είσαι τώρα?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos!!!

Ξέρετε αν επιτρέπεται να έρχονται σπίτι οι κοπέλες που προσέχουν τα παιδάκια μας? Εγώ θα δουλεύω από το σπίτι κ ο άντρας μ κανονικά, ποιος υποτίθεται θα προσέχει τα μωρά? Μήπως στέλνουν μνμ για βοήθεια ή κάποιο εντυπο? Υπάρχει κάτι νόμιμο έχετε ακούσει?

Η κοπέλα που έρχεται μένει πολύ κοντά στο σπίτι μας αλλά αυτές τις μέρες θέλει να πάει στο πατρικό της που είναι σε ένα χωριό μισή ώρα μακριά για να μην είναι μόνη της κ θέλουμε να έρχεται 2 φορές την εβδομάδα,τι κάνουμε?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κορίτσια sos!!!

Ξέρετε αν επιτρέπεται να έρχονται σπίτι οι κοπέλες που προσέχουν τα παιδάκια μας? Εγώ θα δουλεύω από το σπίτι κ ο άντρας μ κανονικά, ποιος υποτίθεται θα προσέχει τα μωρά? Μήπως στέλνουν μνμ για βοήθεια ή κάποιο εντυπο? Υπάρχει κάτι νόμιμο έχετε ακούσει?

Η κοπέλα που έρχεται μένει πολύ κοντά στο σπίτι μας αλλά αυτές τις μέρες θέλει να πάει στο πατρικό της που είναι σε ένα χωριό μισή ώρα μακριά για να μην είναι μόνη της κ θέλουμε να έρχεται 2 φορές την εβδομάδα,τι κάνουμε?

Ακουσα στις ειδήσεις.. με βεβαίωση εργοδότη( δική σου δηλαδή αν πχ εργάζεται με εργοσημο) ή με δική της βεβαίωση (σε περίπτωση που εργάζεται σαν Ελ. Επαγγελματίας).

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...