Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Όλες μας φιληηηη!!

Κ δω πάει η φράση "θέλω να τραβήξω τα ζυζια μου":mrgreen: πολλές φορές έχω σκεφτεί τι καλά θα ήταν να του τα έδινα στο χέρι:D

Πααααρα πολλές φορες,! 

Να πάρτε τα κι αφήστε με λίγο να ασχοληθώ με κάτι άλλο,!!!!

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Κοριτσι μου καλημέρα ήθελα να σε ρωτησω. Εσυ ειπες θα πας να παρεις φάκελο από το Ρέα για το μωράκι σας?? Τι φάκελος είναι??? Με όλα τα έγγραφα και τις εξετάσεις που του έκαναν? 

Κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια ήθελα το πρώτο αποτύπωμα από την πατουσίτσα της που το βγαζουν την ώρα της γέννησης και ζήτησα όλο τον ιατρικό φακελο που είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Κάναμε την αίτηση στο εξιτήριο και υπέγραψα μια υπεύθυνη δήλωση για να πάει ο άντρας μου να τα πάρει. Στο Ρεα μας είπαν ότι από τη στιγμή της αίτησης θέλει 2-3 εβδομάδες για να ετοιμαστεί και να πάρουμε πρώτα ένα τηλ πριν πάμε.

  • Ευχαριστώ 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όλες μας φιληηηη!!

Κ δω πάει η φράση "θέλω να τραβήξω τα ζυζια μου":mrgreen: πολλές φορές έχω σκεφτεί τι καλά θα ήταν να του τα έδινα στο χέρι:D

χαχαχαχαχα ή έστω μαζι με τη λεχώνα να είχε γάλα και η μάνα της!! :D

  • Χαχα 3

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

χαχαχαχαχα ή έστω μαζι με τη λεχώνα να είχε γάλα και η μάνα της!! :D

Καλά θα ήταν αλλαααα σιγά μην τον μπιραζομουν:twisted: μόνο εγώ έχω δικαίωμα να αγανακτώ μαζί του παρακαλώ!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Marti said:

Περιμενω ξανα την τρίτη τον γιατρό να δούμε ξανά τα κιλά του και ναι μαλλον το βράδυ θα δίνω ξενο γιατί δε πρόλαβαινω ή όταν θα χω μαθημα.. Θα δω .. Ολη μερα μόνο μονο με ταψβ@@α μου ασχολουμαι.. 

 

2 hours ago, Renez said:

Όλες μας φιληηηη!!

Κ δω πάει η φράση "θέλω να τραβήξω τα ζυζια μου":mrgreen: πολλές φορές έχω σκεφτεί τι καλά θα ήταν να του τα έδινα στο χέρι:D

 

1 hour ago, Anastasia05 said:

Πααααρα πολλές φορες,! 

Να πάρτε τα κι αφήστε με λίγο να ασχοληθώ με κάτι άλλο,!!!!

Χαχα, ακριβώς έτσι όμως! Αυτό πιστεύω ότι είναι το μόνο αρνητικό του θηλασμού. Κι εγώ αγανακτώ κάποιες φορές, αλλά τότε υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι κάνω το καλύτερο που μπορώ για το μωρό και για μένα, ότι είμαι τυχερή που έχω τη δυνατότητα (γιατί δε χρειάστηκε να πάω στη δουλειά ακόμα) και ότι αν του έδινα φόρμουλα θα είχα άλλες δυσκολίες: αγορά σκόνης, πλύσιμο μπουκαλιών, αποστειρώσεις κτλ. Ας κάνουμε υπομονή και κάποια στιγμή θα μειωθεί η συχνότητα του θηλασμού... έτσι λένε, για να δούμε!:)

 

Πάντως, όσο βολικός ήταν ο μπέμπης τις προηγούμενες μέρες, τόσο μας δυσκόλεψε χθες. Από τις 10:30 μέχρι τις 3 περίπου προσπαθούσαμε να τον ηρεμήσουμε με ό,τι τρόπο μπορούσαμε να σκεφτούμε (θηλασμό, κούνημα, περπάτημα, αγκαλιά, τραγούδια, λευκούς ήχους...) και δεν έπιανε τίποτα. Αφού τον θήλαζα για μια ώρα συνεχόμενα (πρωτοφανές γι'αυτόν) και αυτός όλη την ώρα μία έπινε μία έπαιζε-πιπιλούσε και συνεχώς κουνιότανε, τραβούσε τη θηλή, αγκομαχούσε, με πονούσε κιόλας και ήταν εξαντλητικό... δε ξέρω τί έπαθε. Μετά αφού είδα ότι δε σταματούσε το κλάμα τον ξαναθήλασα ένα μισάωρο, και πάλι τα ίδια. Τελικά ξάπλωσα στο κρεβάτι και τον άφησα δίπλα μου να θηλάσει ξαπλωμένος στο πλάι γιατί δεν είχα κουράγιο να τον κρατήσω άλλο αγκαλιά και μας πήρε ο ύπνος έτσι. Μετά από ένα 3ωρο περίπου άνοιξα τα μάτια μου και μας βρήκα στην ίδια στάση. Τώρα αναρωτιέμαι αν τον πήραξε κάτι που έφαγα ή αν έχει τελικά κολικούς. Και σήμερα πάντως είναι πολύ ανήσυχος... τί να πω!


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

 

 

Χαχα, ακριβώς έτσι όμως! Αυτό πιστεύω ότι είναι το μόνο αρνητικό του θηλασμού. Κι εγώ αγανακτώ κάποιες φορές, αλλά τότε υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι κάνω το καλύτερο που μπορώ για το μωρό και για μένα, ότι είμαι τυχερή που έχω τη δυνατότητα (γιατί δε χρειάστηκε να πάω στη δουλειά ακόμα) και ότι αν του έδινα φόρμουλα θα είχα άλλες δυσκολίες: αγορά σκόνης, πλύσιμο μπουκαλιών, αποστειρώσεις κτλ. Ας κάνουμε υπομονή και κάποια στιγμή θα μειωθεί η συχνότητα του θηλασμού... έτσι λένε, για να δούμε!:)

 

Πάντως, όσο βολικός ήταν ο μπέμπης τις προηγούμενες μέρες, τόσο μας δυσκόλεψε χθες. Από τις 10:30 μέχρι τις 3 περίπου προσπαθούσαμε να τον ηρεμήσουμε με ό,τι τρόπο μπορούσαμε να σκεφτούμε (θηλασμό, κούνημα, περπάτημα, αγκαλιά, τραγούδια, λευκούς ήχους...) και δεν έπιανε τίποτα. Αφού τον θήλαζα για μια ώρα συνεχόμενα (πρωτοφανές γι'αυτόν) και αυτός όλη την ώρα μία έπινε μία έπαιζε-πιπιλούσε και συνεχώς κουνιότανε, τραβούσε τη θηλή, αγκομαχούσε, με πονούσε κιόλας και ήταν εξαντλητικό... δε ξέρω τί έπαθε. Μετά αφού είδα ότι δε σταματούσε το κλάμα τον ξαναθήλασα ένα μισάωρο, και πάλι τα ίδια. Τελικά ξάπλωσα στο κρεβάτι και τον άφησα δίπλα μου να θηλάσει ξαπλωμένος στο πλάι γιατί δεν είχα κουράγιο να τον κρατήσω άλλο αγκαλιά και μας πήρε ο ύπνος έτσι. Μετά από ένα 3ωρο περίπου άνοιξα τα μάτια μου και μας βρήκα στην ίδια στάση. Τώρα αναρωτιέμαι αν τον πήραξε κάτι που έφαγα ή αν έχει τελικά κολικούς. Και σήμερα πάντως είναι πολύ ανήσυχος... τί να πω!

Νομίζω τελικά φίλη όλα τους περνάνε ένα στάδιο δυσκολίας με τα εντερικά τους..είναι το αδύναμο σημείο τους προφανώς..

Ευελπιστώ απλά να είναι παροδικά πονακια κ όχι κολικοί..υπομονή φίλη,το ζήσαμε/ζούμε όλες..

Ρε συ τι γίνεται εκεί στο Αμέρικα με τις εκλογές???? Πάει για εμφύλιο στο τέλος ε??:huh:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

 

 

Χαχα, ακριβώς έτσι όμως! Αυτό πιστεύω ότι είναι το μόνο αρνητικό του θηλασμού. Κι εγώ αγανακτώ κάποιες φορές, αλλά τότε υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι κάνω το καλύτερο που μπορώ για το μωρό και για μένα, ότι είμαι τυχερή που έχω τη δυνατότητα (γιατί δε χρειάστηκε να πάω στη δουλειά ακόμα) και ότι αν του έδινα φόρμουλα θα είχα άλλες δυσκολίες: αγορά σκόνης, πλύσιμο μπουκαλιών, αποστειρώσεις κτλ. Ας κάνουμε υπομονή και κάποια στιγμή θα μειωθεί η συχνότητα του θηλασμού... έτσι λένε, για να δούμε!:)

 

Πάντως, όσο βολικός ήταν ο μπέμπης τις προηγούμενες μέρες, τόσο μας δυσκόλεψε χθες. Από τις 10:30 μέχρι τις 3 περίπου προσπαθούσαμε να τον ηρεμήσουμε με ό,τι τρόπο μπορούσαμε να σκεφτούμε (θηλασμό, κούνημα, περπάτημα, αγκαλιά, τραγούδια, λευκούς ήχους...) και δεν έπιανε τίποτα. Αφού τον θήλαζα για μια ώρα συνεχόμενα (πρωτοφανές γι'αυτόν) και αυτός όλη την ώρα μία έπινε μία έπαιζε-πιπιλούσε και συνεχώς κουνιότανε, τραβούσε τη θηλή, αγκομαχούσε, με πονούσε κιόλας και ήταν εξαντλητικό... δε ξέρω τί έπαθε. Μετά αφού είδα ότι δε σταματούσε το κλάμα τον ξαναθήλασα ένα μισάωρο, και πάλι τα ίδια. Τελικά ξάπλωσα στο κρεβάτι και τον άφησα δίπλα μου να θηλάσει ξαπλωμένος στο πλάι γιατί δεν είχα κουράγιο να τον κρατήσω άλλο αγκαλιά και μας πήρε ο ύπνος έτσι. Μετά από ένα 3ωρο περίπου άνοιξα τα μάτια μου και μας βρήκα στην ίδια στάση. Τώρα αναρωτιέμαι αν τον πήραξε κάτι που έφαγα ή αν έχει τελικά κολικούς. Και σήμερα πάντως είναι πολύ ανήσυχος... τί να πω!

Είναι κ τα άλματα που προκαλούν τέτοιες συμπεριφορές! Το πρώτο αλμα είναι της 5ης εβδομάδας κ μετά από αυτό χαμογελάνε!!! Εσύ @Renez που το πέρασες, χαμογέλασε;

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Είναι κ τα άλματα που προκαλούν τέτοιες συμπεριφορές! Το πρώτο αλμα είναι της 5ης εβδομάδας κ μετά από αυτό χαμογελάνε!!! Εσύ @Renez που το πέρασες, χαμογέλασε;

Αααα δε το ήξερα αυτό!!

Ναι η αλήθεια είναι πως εδώ κ μια εβδομάδα περίπου κάνει πολλά ασυναίσθητα νομίζω χαμόγελα κ κάτι αστεία που βγάζει κ τη γλωσσιτσα έξω κ είναι σαν να χαμογελάει:x

Υγ: σίγουρα όμως μετά από κάθε άλμα χαμογελάει ξανά η μάνα:mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ γενικά δεν μπουκωνω...ούτε τον μικρό ούτε τον μεγάλο! 

Έκανα εχθές άντληση κ ρωτάω για  να ξέρω πόσο περίπου θα χρειαστεί στο 7ωρο κι αν μπορώ να το καλυψω με αντλημενο

Θα δεις σημάδια πείνας αλλά συνήθως στο 3ωρο πεινανε. Γύρω στα 4-5κιλα πίνουν 120 ml.  Η μπέμπα μ το σο πίνει πάντα είτε αντλημενο είτε σκόνη. Και οι σκόνες λένε πάνω 120 σε αυτά τα κιλά. Διαφέρει από παιδί σε παιδί όμως.  Χώρισε μεριδες των 120 θα έλεγα, 2 στο 7ωρο.

Just now, marianna1986 είπε:

Είναι κ τα άλματα που προκαλούν τέτοιες συμπεριφορές! Το πρώτο αλμα είναι της 5ης εβδομάδας κ μετά από αυτό χαμογελάνε!!! Εσύ @Renez που το πέρασες, χαμογέλασε;

Χαμογελάνε συνειδητά τότε?

Η δικιά μ γελάει πάρα πολύ η γλυκούλα κ κάνει κι αυτό με τη γλωσσιτσα που λέει η @Renez κ έναν ήχο σαν φιδάκι...χιχι ασυναίσθητα όμως αλλ τα απολαμβάνω!

Just now, Christinα είπε:

Θα δεις σημάδια πείνας αλλά συνήθως στο 3ωρο πεινανε. Γύρω στα 4-5κιλα πίνουν 120 ml.  Η μπέμπα μ το σο πίνει πάντα είτε αντλημενο είτε σκόνη. Και οι σκόνες λένε πάνω 120 σε αυτά τα κιλά. Διαφέρει από παιδί σε παιδί όμως.  Χώρισε μέριδες των 120 θα έλεγα, 2 στο 7ωρο.

Χαμογελάνε συνειδητά τότε?

Η δικιά μ γελάει πάρα πολύ η γλυκούλα κ κάνει κι αυτό με τη γλωσσιτσα που λέει η @Renez κ έναν ήχο σαν φιδάκι...χιχι ασυναίσθητα όμως αλλ τα απολαμβάνω!

 

Σήμερα έκανα μεγάλη βλακεία! Έμεινα 8 ώρες χωρίς να ανακούφιση το στήθος μ. Γύρισα σπίτι κ ήταν πρησμένο τέρμα. Ευτυχώς πεινούσε το παιδί κ κατευθείαν ηρέμησα,έπινε από το 1ετρεχε το άλλο. Χόρτασε το παιδί, έκανα κ άντληση μετά...χαμός! Είχα το θήλαστρο μαζί αλλά με τα νέα δεδομένα όλο κ κάποιος γονιός ερχόταν για δούμε τι θα κάνουμε κ δν πρόλαβα,δεν πονούσα όμως κ το δεξί ήταν κ σχετικά μαλακό. Να είναι έτσι επειδή δν εχ πολύ γάλα?

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez said:

Νομίζω τελικά φίλη όλα τους περνάνε ένα στάδιο δυσκολίας με τα εντερικά τους..είναι το αδύναμο σημείο τους προφανώς..

Ευελπιστώ απλά να είναι παροδικά πονακια κ όχι κολικοί..υπομονή φίλη,το ζήσαμε/ζούμε όλες..

Ρε συ τι γίνεται εκεί στο Αμέρικα με τις εκλογές???? Πάει για εμφύλιο στο τέλος ε??:huh:

Ναι, ένας ψιλοπανικός γίνεται! Ευτυχώς εμείς εδώ μένουμε σε χωριό και τίποτα συναρπαστικό δε συμβαίνει ποτέ, οπότε ελπίζω να γλιτώσουμε τυχόν επεισόδια... για να δούμε!

 

Just now, marianna1986 said:

Είναι κ τα άλματα που προκαλούν τέτοιες συμπεριφορές! Το πρώτο αλμα είναι της 5ης εβδομάδας κ μετά από αυτό χαμογελάνε!!! Εσύ @Renez που το πέρασες, χαμογέλασε;

Λες να περνάει άλμα το παιδάκι μου? Ίσως... ειδικά αυτό που θήλαζε τόοοοσο πολύ ώρα, έπαθα πλάκα!

 

Πάντως και ο δικός μου κάνει αυτά τα ασυναίσθητα χαμογελάκια και τα κόλπα που βγάζει τη γλώσσα έξω, έχει πολύ γέλιο!:P


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Θα δεις σημάδια πείνας αλλά συνήθως στο 3ωρο πεινανε. Γύρω στα 4-5κιλα πίνουν 120 ml.  Η μπέμπα μ το σο πίνει πάντα είτε αντλημενο είτε σκόνη. Και οι σκόνες λένε πάνω 120 σε αυτά τα κιλά. Διαφέρει από παιδί σε παιδί όμως.  Χώρισε μεριδες των 120 θα έλεγα, 2 στο 7ωρο.

Χαμογελάνε συνειδητά τότε?

Η δικιά μ γελάει πάρα πολύ η γλυκούλα κ κάνει κι αυτό με τη γλωσσιτσα που λέει η @Renez κ έναν ήχο σαν φιδάκι...χιχι ασυναίσθητα όμως αλλ τα απολαμβάνω!

 

Σήμερα έκανα μεγάλη βλακεία! Έμεινα 8 ώρες χωρίς να ανακούφιση το στήθος μ. Γύρισα σπίτι κ ήταν πρησμένο τέρμα. Ευτυχώς πεινούσε το παιδί κ κατευθείαν ηρέμησα,έπινε από το 1ετρεχε το άλλο. Χόρτασε το παιδί, έκανα κ άντληση μετά...χαμός! Είχα το θήλαστρο μαζί αλλά με τα νέα δεδομένα όλο κ κάποιος γονιός ερχόταν για δούμε τι θα κάνουμε κ δν πρόλαβα,δεν πονούσα όμως κ το δεξί ήταν κ σχετικά μαλακό. Να είναι έτσι επειδή δν εχ πολύ γάλα?

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ήταν μαλακό επειδή εδραιώνεται ο θηλασμός! Να προσπαθείς έστω κ δέκα λεπτακια να αντλείς στην δουλειά, να ηρεμεις.

Αν συνεχισεις έτσι όμως,θα προσαρμοστεί το στήθος κ δεν θα πρήζεται τόσο!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια ήθελα το πρώτο αποτύπωμα από την πατουσίτσα της που το βγαζουν την ώρα της γέννησης και ζήτησα όλο τον ιατρικό φακελο που είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Κάναμε την αίτηση στο εξιτήριο και υπέγραψα μια υπεύθυνη δήλωση για να πάει ο άντρας μου να τα πάρει. Στο Ρεα μας είπαν ότι από τη στιγμή της αίτησης θέλει 2-3 εβδομάδες για να ετοιμαστεί και να πάρουμε πρώτα ένα τηλ πριν πάμε.

Ευτυχως που σε ρώτησα δλδ.. Πήρα τηλ σήμερα και θα παω να κάνω αίτηση, να παρω και τον περσινο φάκελο, του γιου.. Δεν είχα ιδέα ότι έπρεπε να παρω κάτι φευγοντας... Χαχαχα

Να σαι καλά και χίλια ευχαριστώ.... 

8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλά δόξα τον Θεό Νίνα μου,έχουμε βρει τα πατήματα μας πλέον βέβαια με κάποια εντερικά που κ που κ διακεκομμένο ακόμη ύπνο σε 2.5ωρα κ 3ωρα αλλά έχω συνηθίσει η μάνα χαχα ,τα δικά σου πλάσματακια πως είναι?? Κοιμάται καθόλου η μικρή? 

Ναι όσοι ρώτησα εκεί στο 20€ λένε οποτε τόσα θα δώσω κ εγώ..

Ααααα τώρα κοίτα εγω αντλημενο δικό μου δίνω μόνο όταν βγαίνουμε έξω..συνήθως ανα 2 ώρες πεινάει το πρωί είτε με θηλασμό είτε με αντλημενο..κ πίνει εκεί 90 τη φορά. Μόνο το βράδυ στον πρώτο ύπνο του πίνει 120 κάποιες φορές..ίσως γτ το πίνει κ κοιμισμένος..

Αν έχω θηλάσει κ δώσω καπάκια αντλημενο για να τον πιάσει σκέψου δε πίνει πάνω από 40μλ..

Καλό είναι να μην το ταιζουμε αν δεν δείχνει μόνο του πείνα κ να μη το ζοριζουμε ποτέ για παραπάνω γτ τα κάνει να μην έχουν αυτοέλεγχο στο ποτέ έχουν χορτάσει..κ μακροπρόθεσμα ίσως ευθύνεται κ για παραπάνω κιλά λένε σε παιδάκια αυτή η τακτική. 

Στο λέω γτ ο εγώ σκεφτόμουν να τον μπουκωνω λίγο παραπάνω κ το είχα ψάξει..

Μια χαρά σας βρίσκω δλδ.. Όλα κομπλέ. 

Μπράβο 

Κι εμείς όλοι καλά δόξα το θεο.. Ως τώρα όλα βαίνουν καλά και περναμε όμορφες στιγμές... 

Ναι ναι κοιμουνται και τα δυο, ανά τρίωρο τρώει η μπεμπα, όποτε κοιμάμαι ένα πενταωρακι το βράδυ στις καλές μας βραδιές δλδ... Όποτε μια χαρά 

Ειναι ακομα στην φάση νεογέννητου, μα πιστευω έχει μάθει να ξεχωρίζει τη μέρα με τη νυχτα καθώς όλη μέρα είναι στο φως και το βράδυ σκοτάδι.. 

Θα δουμε.. Είναι νινι ακόμα... 

Επεξεργάστηκαν by Nina13
  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Eva137 είπε:

 

 

Χαχα, ακριβώς έτσι όμως! Αυτό πιστεύω ότι είναι το μόνο αρνητικό του θηλασμού. Κι εγώ αγανακτώ κάποιες φορές, αλλά τότε υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι κάνω το καλύτερο που μπορώ για το μωρό και για μένα, ότι είμαι τυχερή που έχω τη δυνατότητα (γιατί δε χρειάστηκε να πάω στη δουλειά ακόμα) και ότι αν του έδινα φόρμουλα θα είχα άλλες δυσκολίες: αγορά σκόνης, πλύσιμο μπουκαλιών, αποστειρώσεις κτλ. Ας κάνουμε υπομονή και κάποια στιγμή θα μειωθεί η συχνότητα του θηλασμού... έτσι λένε, για να δούμε!:)

 

Πάντως, όσο βολικός ήταν ο μπέμπης τις προηγούμενες μέρες, τόσο μας δυσκόλεψε χθες. Από τις 10:30 μέχρι τις 3 περίπου προσπαθούσαμε να τον ηρεμήσουμε με ό,τι τρόπο μπορούσαμε να σκεφτούμε (θηλασμό, κούνημα, περπάτημα, αγκαλιά, τραγούδια, λευκούς ήχους...) και δεν έπιανε τίποτα. Αφού τον θήλαζα για μια ώρα συνεχόμενα (πρωτοφανές γι'αυτόν) και αυτός όλη την ώρα μία έπινε μία έπαιζε-πιπιλούσε και συνεχώς κουνιότανε, τραβούσε τη θηλή, αγκομαχούσε, με πονούσε κιόλας και ήταν εξαντλητικό... δε ξέρω τί έπαθε. Μετά αφού είδα ότι δε σταματούσε το κλάμα τον ξαναθήλασα ένα μισάωρο, και πάλι τα ίδια. Τελικά ξάπλωσα στο κρεβάτι και τον άφησα δίπλα μου να θηλάσει ξαπλωμένος στο πλάι γιατί δεν είχα κουράγιο να τον κρατήσω άλλο αγκαλιά και μας πήρε ο ύπνος έτσι. Μετά από ένα 3ωρο περίπου άνοιξα τα μάτια μου και μας βρήκα στην ίδια στάση. Τώρα αναρωτιέμαι αν τον πήραξε κάτι που έφαγα ή αν έχει τελικά κολικούς. Και σήμερα πάντως είναι πολύ ανήσυχος... τί να πω!

Και εμείς σε αυτήν την κατάσταση βρισκόμαστε. Μια παράνοια :lol: Παθαίνει υστερία θέλει μόνο στήθος κ μετά την πιάνουν κάτι τρελά και χτυπιέται κ εκεί πάνω κοπαναει με τα χέρια της το κεφάλι της, κουνάει κεφάλι σαν τρελή δεξιά αριστερά αναπόφευκτα βγαίνει το στήθος κ ξανά έχουμε υστερία (την πρώτη φορά που μου το έκανε λέω πάει χαζεψε το παιδί μ)  Μόλις ξανά πιάνει στήθος ηρεμεί κ μετά από κανένα δυοωρο από την εξάντληση κοιμάται με το στήθος μέσα στο στόμα... Αν το βγάλω ξανά από την αρχή.... Μπορεί να είναι πράγματι άλμα είμαστε περίπου στην 5η εβδομάδα μας. 

@Christinα Νομίζω δεν είναι κακό που ειναι μαλακα! Και εμένα έχει δύο - τρεις μέρες δεν σκληραίνουν πλέον κ ούτε τρέχουν όπως πριν. Στην αρχή νμζ δεν έχω γάλα αλλά έβαλα το θηλαστρό και έβγαλα μόνο από το ένα στήθος σε λίγα λεπτά 100 ml. Μην φοβάσαι! Σιγά σιγά θα μάθει κ αυτά τα ωράρια κ δεν θα πρήζεται καθόλου. 

Καλά μας κουράγια μανούλες :) 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Και μεις χθες περάσαμε περίεργη νυχτα.. Αρχικά κοιμήθηκε ενα 5ωρο (9 με 2 το βράδυ) μέχρι που τρόμαξα ότι κάτι έγινε.. Μετά τις 2 είχαμε ψιλό πάρτι (λογικό) 

Και μενα γλωσσίτσα μου βγάζει από χθες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...