Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Κι εγώ γέννησα δυο εβδομάδες νωρίτερα αλλά δε μου είπαν κάτι από τη δουλεια ότι αλλάζει. Είναι λογικό αν σκεφτείς ότι και η άδεια εγκυμοσύνης σου τελείωσε δυο εβδομάδες νωρίτερα απ’οτι ήταν υπολογισμένο με βάση την ΠΗΤ, οπότε είναι μία ή άλλη.

Κοριτσι μου καλημέρα ήθελα να σε ρωτησω. Εσυ ειπες θα πας να παρεις φάκελο από το Ρέα για το μωράκι σας?? Τι φάκελος είναι??? Με όλα τα έγγραφα και τις εξετάσεις που του έκαναν? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημερούδια μανουλιτσες!!

Πως είστε?? Τα μπουμπούκια σας??

Εμείς αύριο θα πάμε να σαραντησουμε όπως σας είπα κ εχθές κ ήθελα να ρωτήσω...θα πρέπει να δώσω κάτι τις κ στον πατερ?:| κ αν ναι,πόσα?

Ρε τι έχουμε πάθει με αυτά τα "φακελάκια" σε τούτη τη χώρα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημερούδια μανουλιτσες!!

Πως είστε?? Τα μπουμπούκια σας??

Εμείς αύριο θα πάμε να σαραντησουμε όπως σας είπα κ εχθές κ ήθελα να ρωτήσω...θα πρέπει να δώσω κάτι τις κ στον πατερ?:| κ αν ναι,πόσα?

Ρε τι έχουμε πάθει με αυτά τα "φακελάκια" σε τούτη τη χώρα!!

Καλημερα μανουλα! Πως τα πατε? Καλε μπράβο σας 

Σαραντισατε!!!! Φτου φτου

Εγώ στον γιο, όταν είχα παει στην εκκλησία είχα δώσει 20 ευρώ... 

Αλλά γενικά δώσε ότι θες. Δεν νομίζω να έχουν ταρίφα... Χαχα κανονικά δεν θα πρεπε να το συζητάμε καν τώρα αυτό αλλά ξέρεις πως είναι αυτά.. Παντου φακελακι

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κοριτσι μου καλημέρα ήθελα να σε ρωτησω. Εσυ ειπες θα πας να παρεις φάκελο από το Ρέα για το μωράκι σας?? Τι φάκελος είναι??? Με όλα τα έγγραφα και τις εξετάσεις που του έκαναν? 

Πάρε τους ένα τηλέφωνο. Το είχα κάνει  κι εγώ στο πρώτο παιδί,πριν ακόμη πάρω εξιτήριο. Αυτή τη φορά θα τους καλέσω να μου το στειλουνε.

Όσες δίνετε αντλημενο, πόσο περίπου τρώνε σε κάθε γεύμα?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημερούδια μανουλιτσες!!

Πως είστε?? Τα μπουμπούκια σας??

Εμείς αύριο θα πάμε να σαραντησουμε όπως σας είπα κ εχθές κ ήθελα να ρωτήσω...θα πρέπει να δώσω κάτι τις κ στον πατερ?:| κ αν ναι,πόσα?

Ρε τι έχουμε πάθει με αυτά τα "φακελάκια" σε τούτη τη χώρα!!

Καλή η ερώτηση! Στο πρώτο παιδί δεν θυμάμαι αν είχα δώσει κάτι... Με το καλό να σαραντησετε!

Just now, Anastasia05 είπε:

Πάρε τους ένα τηλέφωνο. Το είχα κάνει  κι εγώ στο πρώτο παιδί,πριν ακόμη πάρω εξιτήριο. Αυτή τη φορά θα τους καλέσω να μου το στειλουνε.

Όσες δίνετε αντλημενο, πόσο περίπου τρώνε σε κάθε γεύμα?

Εμένα πίνει ανάλογα... Βάζω 150 μλ κάθε 3-4 ωρες κ όσο πιει. Συνήθως αφήνει 20-50 μλ...

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Πάρε τους ένα τηλέφωνο. Το είχα κάνει  κι εγώ στο πρώτο παιδί,πριν ακόμη πάρω εξιτήριο. Αυτή τη φορά θα τους καλέσω να μου το στειλουνε.

Όσες δίνετε αντλημενο, πόσο περίπου τρώνε σε κάθε γεύμα?

Εμένα Μαξ 120 σε τρελές πεινες!! Συνήθως 90-100..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμένα Μαξ 120 σε τρελές πεινες!! Συνήθως 90-100..

Κάθε πότε?

Just now, marianna1986 είπε:

Καλή η ερώτηση! Στο πρώτο παιδί δεν θυμάμαι αν είχα δώσει κάτι... Με το καλό να σαραντησετε!

Εμένα πίνει ανάλογα... Βάζω 150 μλ κάθε 3-4 ωρες κ όσο πιει. Συνήθως αφήνει 20-50 μλ...

Περιμενεις να δεις σημάδια πείνας πρώτα ή το δίνεις όπως κ να έχει? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα μανουλα! Πως τα πατε? Καλε μπράβο σας 

Σαραντισατε!!!! Φτου φτου

Εγώ στον γιο, όταν είχα παει στην εκκλησία είχα δώσει 20 ευρώ... 

Αλλά γενικά δώσε ότι θες. Δεν νομίζω να έχουν ταρίφα... Χαχα κανονικά δεν θα πρεπε να το συζητάμε καν τώρα αυτό αλλά ξέρεις πως είναι αυτά.. Παντου φακελακι

Καλά δόξα τον Θεό Νίνα μου,έχουμε βρει τα πατήματα μας πλέον βέβαια με κάποια εντερικά που κ που κ διακεκομμένο ακόμη ύπνο σε 2.5ωρα κ 3ωρα αλλά έχω συνηθίσει η μάνα χαχα ,τα δικά σου πλάσματακια πως είναι?? Κοιμάται καθόλου η μικρή? 

Ναι όσοι ρώτησα εκεί στο 20€ λένε οποτε τόσα θα δώσω κ εγώ..

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάθε πότε?

Περιμενεις να δεις σημάδια πείνας πρώτα ή το δίνεις όπως κ να έχει? 

Ααααα τώρα κοίτα εγω αντλημενο δικό μου δίνω μόνο όταν βγαίνουμε έξω..συνήθως ανα 2 ώρες πεινάει το πρωί είτε με θηλασμό είτε με αντλημενο..κ πίνει εκεί 90 τη φορά. Μόνο το βράδυ στον πρώτο ύπνο του πίνει 120 κάποιες φορές..ίσως γτ το πίνει κ κοιμισμένος..

Αν έχω θηλάσει κ δώσω καπάκια αντλημενο για να τον πιάσει σκέψου δε πίνει πάνω από 40μλ..

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάθε πότε?

Περιμενεις να δεις σημάδια πείνας πρώτα ή το δίνεις όπως κ να έχει? 

Καλό είναι να μην το ταιζουμε αν δεν δείχνει μόνο του πείνα κ να μη το ζοριζουμε ποτέ για παραπάνω γτ τα κάνει να μην έχουν αυτοέλεγχο στο ποτέ έχουν χορτάσει..κ μακροπρόθεσμα ίσως ευθύνεται κ για παραπάνω κιλά λένε σε παιδάκια αυτή η τακτική. 

Στο λέω γτ ο εγώ σκεφτόμουν να τον μπουκωνω λίγο παραπάνω κ το είχα ψάξει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά δόξα τον Θεό Νίνα μου,έχουμε βρει τα πατήματα μας πλέον βέβαια με κάποια εντερικά που κ που κ διακεκομμένο ακόμη ύπνο σε 2.5ωρα κ 3ωρα αλλά έχω συνηθίσει η μάνα χαχα ,τα δικά σου πλάσματακια πως είναι?? Κοιμάται καθόλου η μικρή? 

Ναι όσοι ρώτησα εκεί στο 20€ λένε οποτε τόσα θα δώσω κ εγώ..

Ααααα τώρα κοίτα εγω αντλημενο δικό μου δίνω μόνο όταν βγαίνουμε έξω..συνήθως ανα 2 ώρες πεινάει το πρωί είτε με θηλασμό είτε με αντλημενο..κ πίνει εκεί 90 τη φορά. Μόνο το βράδυ στον πρώτο ύπνο του πίνει 120 κάποιες φορές..ίσως γτ το πίνει κ κοιμισμένος..

Αν έχω θηλάσει κ δώσω καπάκια αντλημενο για να τον πιάσει σκέψου δε πίνει πάνω από 40μλ..

Καλό είναι να μην το ταιζουμε αν δεν δείχνει μόνο του πείνα κ να μη το ζοριζουμε ποτέ για παραπάνω γτ τα κάνει να μην έχουν αυτοέλεγχο στο ποτέ έχουν χορτάσει..κ μακροπρόθεσμα ίσως ευθύνεται κ για παραπάνω κιλά λένε σε παιδάκια αυτή η τακτική. 

Στο λέω γτ ο εγώ σκεφτόμουν να τον μπουκωνω λίγο παραπάνω κ το είχα ψάξει..

Εγώ γενικά δεν μπουκωνω...ούτε τον μικρό ούτε τον μεγάλο! 

Έκανα εχθές άντληση κ ρωτάω για  να ξέρω πόσο περίπου θα χρειαστεί στο 7ωρο κι αν μπορώ να το καλυψω με αντλημενο


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ γενικά δεν μπουκωνω...ούτε τον μικρό ούτε τον μεγάλο! 

Έκανα εχθές άντληση κ ρωτάω για  να ξέρω πόσο περίπου θα χρειαστεί στο 7ωρο κι αν μπορώ να το καλυψω με αντλημενο

Ναι βρε εγώ στο είπα επι της ευκαιρίας γτ είναι πολλές που το κάνουν! Η μάνα μου πχ το εκανε σε εμάς λέει! :evil: κ να μαθαινουν κ οι άλλες μανουλες να ξέρουν αν το σκέφτονται γτ μερικές νομίζουν πως είναι για καλό του παιδιού..

Στο 7ωρο αν τον έχεις ταισει εσύ πριν φύγεις πιστεύω θα ήταν καλύτερο να αφήνεις 2 γεύματα των 100μλ(ώστε να είσαι εξασφαλισμένη στο φουλ!) Θα είναι ότι πρέπει! Το πολύ πολύ να προλαβαίνεις κ να μένεις το 2ο γεύμα για την επόμενη σιγα,αφού διατηρείται φρέσκο στο ψυγείο 3-4 μέρες μια χαρά θα είναι κ την επόμενη! Ο τώρα μιλάμε για την ηλικία αυτή..γτ εγώ ετοιμάζω στη κατάψυξη σακουλάκια των 150 γτ απο Γενάρη που θα πάω εγώ δουλειά λογικά θα τρώει παραπάνω..ε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ναι βρε εγώ στο είπα επι της ευκαιρίας γτ είναι πολλές που το κάνουν! Η μάνα μου πχ το εκανε σε εμάς λέει! :evil: κ να μαθαινουν κ οι άλλες μανουλες να ξέρουν αν το σκέφτονται γτ μερικές νομίζουν πως είναι για καλό του παιδιού..

Στο 7ωρο αν τον έχεις ταισει εσύ πριν φύγεις πιστεύω θα ήταν καλύτερο να αφήνεις 2 γεύματα των 100μλ(ώστε να είσαι εξασφαλισμένη στο φουλ!) Θα είναι ότι πρέπει! Το πολύ πολύ να προλαβαίνεις κ να μένεις το 2ο γεύμα για την επόμενη σιγα,αφού διατηρείται φρέσκο στο ψυγείο 3-4 μέρες μια χαρά θα είναι κ την επόμενη! Ο τώρα μιλάμε για την ηλικία αυτή..γτ εγώ ετοιμάζω στη κατάψυξη σακουλάκια των 150 γτ απο Γενάρη που θα πάω εγώ δουλειά λογικά θα τρώει παραπάνω..ε?

Σίγουρα θα τρώνε παραπάνω!!! 

Θα τον θηλάζω πριν φύγω,  θα έχω το αντλημενο κ θα θηλάζω κι όταν γυρίσω. 

Βλέποντας και κάνοντας! :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια.. Εγω δε πολυπρολαβαινω να αντλησω.. Οταν ανα 2ωρες τρωει.. Βγαζω 60ml   το πρωί και άλλα 60ml το βραδάκι και τρωειωτο βραδινό γεύμα με μπιμπερό γυρω στα 70 με 90 ml.. Μήπως αργότερα βγαζω πιο πολύ? Νιώθω ότι την αλλά εβδ που θα ξεκινήσω τα μαθήματα δε θα προλαβαίνω να αντλω και να ταΐζω.. Δε προλαβαίνω ν κανω και τίποτα αλλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάθε πότε?

Περιμενεις να δεις σημάδια πείνας πρώτα ή το δίνεις όπως κ να έχει? 

Κάθε 3-4 ώρες! 

Αφού δώσω το κάθε γευμα, καθόμαστε 1-1.5 ώρα και μετά νυσταζει! Κοιμάται 1-2 ώρες και ξυπνάει με κλάμα αφού έχει πεινάσει η κοιλίτσα και μετά ξανά όλα από την αρχή!

Για πιο σίγουρα άσε 3 γευματα των 100. Δεν ξέρεις πως θα το πιάσει η πείνα!

Just now, Marti είπε:

Ρε κοριτσια.. Εγω δε πολυπρολαβαινω να αντλησω.. Οταν ανα 2ωρες τρωει.. Βγαζω 60ml   το πρωί και άλλα 60ml το βραδάκι και τρωειωτο βραδινό γεύμα με μπιμπερό γυρω στα 70 με 90 ml.. Μήπως αργότερα βγαζω πιο πολύ? Νιώθω ότι την αλλά εβδ που θα ξεκινήσω τα μαθήματα δε θα προλαβαίνω να αντλω και να ταΐζω.. Δε προλαβαίνω ν κανω και τίποτα αλλο.. 

Ναι θα βγάζεις παραπάνω αν αντλείς με σύστημα! Τώρα με τα μαθήματα πως θα γίνει αυτό δεν ξέρω αλλά προσπάθησε οπότε μπορείς!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Ρε κοριτσια.. Εγω δε πολυπρολαβαινω να αντλησω.. Οταν ανα 2ωρες τρωει.. Βγαζω 60ml   το πρωί και άλλα 60ml το βραδάκι και τρωειωτο βραδινό γεύμα με μπιμπερό γυρω στα 70 με 90 ml.. Μήπως αργότερα βγαζω πιο πολύ? Νιώθω ότι την αλλά εβδ που θα ξεκινήσω τα μαθήματα δε θα προλαβαίνω να αντλω και να ταΐζω.. Δε προλαβαίνω ν κανω και τίποτα αλλο.. 

Όπως σας βγει! Μπορείς να δίνεις κ ένα συμπλήρωμα το βραδυ πχ..

Εγώ δίνω το βράδυ κ κάνω άντληση ενώ έχει να αγγίξει ο μικρός 3 ώρες το στήθος γτ έχει πιει ξένο κ βγάζω πλέον 100+μλ τη φορά όταν είναι τούμπανο το ζυζι..έτσι κάνω αποθήκη..κ το μεσημέρι αντλώ αλλά επειδή θηλάζω όλη μέρα εκεί βγάζω κ εγώ 60 περίπου κ κάτι παραπάνω..

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ξανα την τρίτη τον γιατρό να δούμε ξανά τα κιλά του και ναι μαλλον το βράδυ θα δίνω ξενο γιατί δε πρόλαβαινω ή όταν θα χω μαθημα.. Θα δω .. Ολη μερα μόνο μονο με ταψβ@@α μου ασχολουμαι.. 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...