Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

@Vivi8  περαστικά! Να το περάσει πολύ ελαφρά! Νομίζω παίζει ρόλο το ιικό φορτίο κι αφού εσύ το πέρασες ελαφρά θα το περάσει κι το μωρό ήπια!

Ευχαριστώ πολύ! Με καθησυχάζει αυτό που μου λες. Δεν το είχα ακούσει. 
 

@Anastasia05 Μπουκάλι δίνω εδώ και δέκα μέρες μόνο για ένα βραδινό γευμα. Την υπόλοιπη μέρα μόνο στηθος. Δυστυχώς τώρα αναγκάζομαι επειδή δεν χορταίνει και επειδή έχει πυρετό. Ελπίζω να μην τα καν χειρότερα. Ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση. Κι εγώ βάζω τα πάντα στον αποστειρωτη. Εξαρτήματα θήλαστρου, πιπίλες και μπιμπερό. Αν τα χρειάζομαι άμεσα τα βγάζω όλα και τα βάζω στο ψυγειο. Αν όχι τα αφήνω κλειστά στον αποστειρωτη μέχρι να τα χρειαστώ. Εμενα ποτε δεν είναι εντελώς στεγνά όταν βγαίνουν από τον αποστειρωτη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vivi8 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πάνε κ το μωράκι σου θα βγει αλώβητο κ υγιές! Θα γεμίσει κ αντισώματα η ψυχούλα..νόμιζα πως το ντεπον επιτρέπεται από τον 3ο μηνα κ μετά ,όχι? Ο παιδίατρος τι σου είπε?

Εγώ κορίτσια μου τα αποστειρωνω κ τα βάζω όσα έχουν προλάβει να στεγνώσουν σε ένα ντουλάπι που έχω του μπέμπη μόνο μπιμπερο κτλ. Ξέρω έτσι ουσιαστικά είναι σαν να φεύγει περίπου η αποστείρωση αλλά φεύγει κ μόνο που τα αγγίζουμε για να φτιάξουμε το γάλα οπότε...δεν είμαι τόσο μη μου άπτου με αυτό το θέμα εγώ..

Επίσης να σας πω οτιιιι ΣΤΟΛΊΣΑΜΕΕΕ και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!! Γενικά πάντα ομολογώ στολίζω νωρίς γτ τα Χριστούγεννα είναι η λατρεμένη μου εποχή κ φέτος ειδικά είχα ανάγκη να αλλάξει λιγάκι το σπίτι κ οι παραστάσεις μου..νιώθω ότι ζεσταίνει κ τον χωρο:x

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

@Vivi8 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πάνε κ το μωράκι σου θα βγει αλώβητο κ υγιές! Θα γεμίσει κ αντισώματα η ψυχούλα..νόμιζα πως το ντεπον επιτρέπεται από τον 3ο μηνα κ μετά ,όχι? Ο παιδίατρος τι σου είπε?

Εγώ κορίτσια μου τα αποστειρωνω κ τα βάζω όσα έχουν προλάβει να στεγνώσουν σε ένα ντουλάπι που έχω του μπέμπη μόνο μπιμπερο κτλ. Ξέρω έτσι ουσιαστικά είναι σαν να φεύγει περίπου η αποστείρωση αλλά φεύγει κ μόνο που τα αγγίζουμε για να φτιάξουμε το γάλα οπότε...δεν είμαι τόσο μη μου άπτου με αυτό το θέμα εγώ..

Επίσης να σας πω οτιιιι ΣΤΟΛΊΣΑΜΕΕΕ και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!! Γενικά πάντα ομολογώ στολίζω νωρίς γτ τα Χριστούγεννα είναι η λατρεμένη μου εποχή κ φέτος ειδικά είχα ανάγκη να αλλάξει λιγάκι το σπίτι κ οι παραστάσεις μου..νιώθω ότι ζεσταίνει κ τον χωρο:x

 

Η παιδίατρος μου είπε να δώσω 2.5 mg! Δεν ήξερα ότι είναι για μετά τον τρίτον μήνα :(


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Η παιδίατρος μου είπε να δώσω 2.5 mg! Δεν ήξερα ότι είναι για μετά τον τρίτον μήνα :(

Καλε ότι σου είπε η γιατρός!!!! 

Ούτε εγώ είμαι βέβαιη για αυτό σε ρώτησα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Christinα Εγώ έβαλα στο σαλόνι γτ κρύωνα. Βάζω και μια χοντρή κουβέρτουλα κάτω και καθόμαστε με την μικρή κ παίζουμε. Αχχ άσε κ εγώ ήθελα φέτος να πάρω χάλια για όλο το υπόλοιπο σπίτι αλλά δεν ξέρω πότε με τα νέα δεδομένα. Είχε και προσφορές η Βιο...πέτ. Πιστεύω Δεκέμβριο θα μας ανοίξουν οπότε όλα τότε :mrgreen: Εγώ λέω να στολίσετε πιο νωρίς, επιβάλεται φέτος με όλα αυτά!!! Κ εγώ δεν νμζ να αντέξω ως το Δεκέμβρη. Σίγουρα όχι από τώρα αλλά μετά τις 17 μπορεί να το σκεφτώ :grin:

@Anastasia05 Εγώ το χρησιμοποιούσα και λίγο βρεγμένο όταν το ήθελα εκείνη την ώρα. Σχεδόν όλα μου βγαίνουν ελαφρώς υγρά οπότε.... 

@Marti Από το στήθος είναι μάλλον. Και εγώ είχα κάνει δέκατα μια μέρα κ είχα γεμίσει φουλ γρουμπαλακια στις αρχές. Ζεστά μπανάκια. Και ζεστές κομπρέσες βάζε πάνω κ ταυτόχρονα βγάζε με το θηλαστρό κ θα ηρεμήσεις. Και μετά κρύες. Εγώ 2-3 μέρες το έκανα κ συνήλθε. Μακάρι να ηρεμήσεις γρήγορα. 

@Vivi8 Αχ περαστικά σας βρε αγάπη. Δεν πειράζει αναπόφευκτο ως ένα σημείο να συμβεί. Να σκέφτεσαι ότι θα πάρει αντισώματα η μικρούλα. Όλα καλά θα πάνε! Να μας ενημερώνεις κ για τις δύο σας! 

@Renez Αχχ για πες τι χρώμα μπάλες έχεις βάλει;! :x Εγώ είχα τις κλασσικές κόκκινες - χρυσές αλλά έλεγα να αλλάξω φέτος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Christinα Εγώ έβαλα στο σαλόνι γτ κρύωνα. Βάζω και μια χοντρή κουβέρτουλα κάτω και καθόμαστε με την μικρή κ παίζουμε. Αχχ άσε κ εγώ ήθελα φέτος να πάρω χάλια για όλο το υπόλοιπο σπίτι αλλά δεν ξέρω πότε με τα νέα δεδομένα. Είχε και προσφορές η Βιο...πέτ. Πιστεύω Δεκέμβριο θα μας ανοίξουν οπότε όλα τότε :mrgreen: Εγώ λέω να στολίσετε πιο νωρίς, επιβάλεται φέτος με όλα αυτά!!! Κ εγώ δεν νμζ να αντέξω ως το Δεκέμβρη. Σίγουρα όχι από τώρα αλλά μετά τις 17 μπορεί να το σκεφτώ :grin:

@Anastasia05 Εγώ το χρησιμοποιούσα και λίγο βρεγμένο όταν το ήθελα εκείνη την ώρα. Σχεδόν όλα μου βγαίνουν ελαφρώς υγρά οπότε.... 

@Marti Από το στήθος είναι μάλλον. Και εγώ είχα κάνει δέκατα μια μέρα κ είχα γεμίσει φουλ γρουμπαλακια στις αρχές. Ζεστά μπανάκια. Και ζεστές κομπρέσες βάζε πάνω κ ταυτόχρονα βγάζε με το θηλαστρό κ θα ηρεμήσεις. Και μετά κρύες. Εγώ 2-3 μέρες το έκανα κ συνήλθε. Μακάρι να ηρεμήσεις γρήγορα. 

@Vivi8 Αχ περαστικά σας βρε αγάπη. Δεν πειράζει αναπόφευκτο ως ένα σημείο να συμβεί. Να σκέφτεσαι ότι θα πάρει αντισώματα η μικρούλα. Όλα καλά θα πάνε! Να μας ενημερώνεις κ για τις δύο σας! 

@Renez Αχχ για πες τι χρώμα μπάλες έχεις βάλει;! :x Εγώ είχα τις κλασσικές κόκκινες - χρυσές αλλά έλεγα να αλλάξω φέτος. 

Ακριβώς αυτές έχω..μ αρέσει το πιο κλασσικό στο δέντρο...:x

Απλά έχω διαφορετικές υφές για "στιλ":D έχω κ ματ,γιαλιστερες, με χρυσόσκονη, με lazer cut κ καποια ξύλινα στολίδια..

Τι χρώμα λες να πάρεις?? 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ακριβώς αυτές έχω..μ αρέσει το πιο κλασσικό στο δέντρο...:x

Απλά έχω διαφορετικές υφές για "στιλ":D έχω κ ματ,γιαλιστερες, με χρυσόσκονη, με lazer cut κ καποια ξύλινα στολίδια..

Τι χρώμα λες να πάρεις?? 

 

Κι εμένα έτσι τα στολίδια μου,!!! Από χρώματα μόνο κόκκινο όμως:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Αναστασία μου δεν πρόκειται να το βάλω κάτω απλά από εχτές γκρινιάζει όταν τον έχω στο στήθος και χάνει τη θηλή πολύ εύκολα. Δεν κάνει τις κινήσεις και τους ήχους που έκανε όταν έτρωγε και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν τρώει παρόλο που όταν βγάζω τη θηλή είναι λερωμένη από γαλατάκι στο πρόσωπο. Το συμπλήρωμα που της δίνω το πίνει όλο. Ελπίζω να μην το χάσω με τον θηλασμο. Τα πήγαινα πολύ καλα μέχρι τώρα..

Κοριτσια μου δεν την γλίτωσε το μπεμπακι. Έχει 38 πυρετό. Έδωσα ντεπόν σιροπακι και περιμένω. Πραγματικά ελπίζω να πέσει! Τα χω κάνει πάνω μου..

Το πουλακι μου!!! Καλα εκανες και έδωσες ντεπονακι, ο,τι σου πει ο γιατρός! Τα μωρά δεν έχουν πολύ ιικο φορτίο, το περνούν ελαφρά! Γρήγορη γρηγορη αναρρωση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου και εμείς λέμε φέτος να στολίσουμε νωρίς! Βέβαια εμείς έχουμε το μπαμπά μας που του αρέσει τσίρκο το δέντρο οπότε εμείς βάζουμε όλα τα χρώματα! Τουλάχιστον προσέχουμε να είναι λίγο ποιοτικές οι μπάλες για να φαίνεται λίγο πιο σικ... Αλλά γενικά τσίρκο :-P

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Αχ κορίτσια μου και εμείς λέμε φέτος να στολίσουμε νωρίς! Βέβαια εμείς έχουμε το μπαμπά μας που του αρέσει τσίρκο το δέντρο οπότε εμείς βάζουμε όλα τα χρώματα! Τουλάχιστον προσέχουμε να είναι λίγο ποιοτικές οι μπάλες για να φαίνεται λίγο πιο σικ... Αλλά γενικά τσίρκο :-P

Δε πειράζει,έτσι χρωματιστό θα το εκτιμήσει κ το ζουζούνι σας αργότερα!!! Τους αρέσουν τα χρώματα:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε πειράζει,έτσι χρωματιστό θα το εκτιμήσει κ το ζουζούνι σας αργότερα!!! Τους αρέσουν τα χρώματα:x

Αυτό είναι που φοβάμαι όταν θα αρχίζει να το εκτιμά και η μπέμπα θα μου το κάνουν ακόμα πιο τσιρκο:roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Αυτό είναι που φοβάμαι όταν θα αρχίζει να το εκτιμά και η μπέμπα θα μου το κάνουν ακόμα πιο τσιρκο:roll:

Μααα αυτή δεν είναι η αξία του?? Η χαρα:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vivi8 είπε:

Αναστασία μου δεν πρόκειται να το βάλω κάτω απλά από εχτές γκρινιάζει όταν τον έχω στο στήθος και χάνει τη θηλή πολύ εύκολα. Δεν κάνει τις κινήσεις και τους ήχους που έκανε όταν έτρωγε και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν τρώει παρόλο που όταν βγάζω τη θηλή είναι λερωμένη από γαλατάκι στο πρόσωπο. Το συμπλήρωμα που της δίνω το πίνει όλο. Ελπίζω να μην το χάσω με τον θηλασμο. Τα πήγαινα πολύ καλα μέχρι τώρα..

Κοριτσια μου δεν την γλίτωσε το μπεμπακι. Έχει 38 πυρετό. Έδωσα ντεπόν σιροπακι και περιμένω. Πραγματικά ελπίζω να πέσει! Τα χω κάνει πάνω μου..

Το πουλακι μου!!! Καλα εκανες και έδωσες ντεπονακι, ο,τι σου πει ο γιατρός! Τα μωρά δεν έχουν πολύ ιικο φορτίο, το περνούν ελαφρά! Γρήγορη γρηγορη αναρρωση! 

Link to comment
Share on other sites

@Vivi8περαστικα στο μωράκι σου! Ελπίζω να του έπεσε ο πυρετός και να μην ξανανέβει... Φαντάζομαι τη στεναχώρια σου γιατί είναι πολύ μικρουλι ακομα... Να μας πεις τα νέα οπότε μπορέσεις...

Κ εμείς φέτος δέντρο αλλά οχι ακόμα! Πάντα στολιζα καράβι αλλά φέτος η κόρη μου ζήτησε δέντρο οπότε δεν μπορώ να της χαλάσω χατηρι! Και δεν έχω τπτ απο στολίδια ούτε μπαλες, ούτε φωτάκια και με την καραντίνα τώρα τρέχα γυρεύε...


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...