Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eva137 είπε:

Γι'αυτό το λόγο κι εγώ αλλάζω τόσο συχνά πάνες στον μικρό. Εκτός του ότι θέλω να είναι καθαρός, έχω ακούσει ότι αν του αλλάζω πάνα κάθε φορά αμέσως μόλις κατουρήσει/τα κάνει θα συνηθίσει να είναι πάντα στεγνός, δε θα του αρέσει μετά να είναι βρεγμένος και έτσι θα μάθει να πηγαίνει τουαλέτα πιο εύκολα και γρήγορα... θα το δούμε αργότερα και στην πράξη!:unsure:

Κάθε φορα που κάνει τσισα? Πόσες φορές τον αλλάζεις μέσα στη μέρα περίπου?

Ειναι κ στο παιδί . Ο πρώτος μου ποτέ δεν είχε ενόχληση από τη πάνα,ότι κ να ειχεμέσα.:P Ο μικρός νευριάζει κ ενοχλείται συχνά από την πάνα του.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ρε συ με κούφανες τώρα... Ποτε προλαβαίνεις με δυο παιδιά και βλέπεις σειρές;;; Εγώ δεν προλαβαίνω να βήξω. Οκ είναι κάτι μέρες που ο μικρός κοιμάται πιο πολύ και είναι ήρεμος (γιατί συνήθως κλαίει σχεδόν όλη μέρα) αλλά εκεί πρέπει να ασχοληθώ με τη μεγάλη ή έχω ενα σωρό δουλειες που πρέπει να γίνουν. Μόνο βιβλία διαβάζω κι αυτό επειδή μπορω να το κάνω την ώρα που θηλάζω η που τρώω η είμαι στην τουαλέτα κτλ. Πες μου το μυστικό σου σε παρακαλώ! 

Καλε τι λεει? Αλλα κι εσυ κάτι κάνεις, εύγε! @Anastasia05πως διαβάζετε ενω θηλάζετε καλε? Εγω με το ζορι κραταω κινητό η τηλεκοντρόλ. Οταν τη θηλαζω διαβάζω την ομαδα ή βλεπω τηλεχαζομαρες(gntm) ή καμμια σειρα ελαφριά(Emily in Paris) που δν χρειάζεται αφοσίωση. 9.30-10.30 προλαβαίνουμε να δούμε με τον άντρα μ καποιες φορεςκαμμια σειρουλα. Είμαστε πολυ τηλεορασακιδες αλλα βλέπουμε κυριως sci fi μαζι που του αρεσουν. The rain κ Dirk gently ,Locke&key εχουμε δει τελευταια.

@Eva137 μακαρι να ειναι ετσι με τη πανα! Εμενα το αγορακι μ δν ηθελε καθόλου να ειναι λερωμένο ως μωρο. Τωρα που κόψαμε τα τσισα πολλους μηνες τωρα,το no2 μονο στη πανα το κανει, κλαει κ δεν θέλει αλλού κ οχι μονο αυτο, μετά δεν θελει να τη βγαλει αμεσως:shock: Η μπέμπα δν ενοχλείται απο τη πανα! 

Για τις πλενομενες τι να πω @OctoberMom? Το ειχα σκεφτεί αλλα μου φαίνεται μεγάλη διαδικασία! Χαρα στο κουράγιο σου!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλε τι λεει? Αλλα κι εσυ κάτι κάνεις, εύγε! @Anastasia05πως διαβάζετε ενω θηλάζετε καλε? Εγω με το ζορι κραταω κινητό η τηλεκοντρόλ. Οταν τη θηλαζω διαβάζω την ομαδα ή βλεπω τηλεχαζομαρες(gntm) ή καμμια σειρα ελαφριά(Emily in Paris) που δν χρειάζεται αφοσίωση. 9.30-10.30 προλαβαίνουμε να δούμε με τον άντρα μ καποιες φορεςκαμμια σειρουλα. Είμαστε πολυ τηλεορασακιδες αλλα βλέπουμε κυριως sci fi μαζι που του αρεσουν. The rain κ Dirk gently εχουμε δει τελευταια.

@Eva137 μακαρι να ειναι ετσι με τη πανα! Εμενα το αγορακι μ δν ηθελε καθόλου να ειναι λερωμένο ως μωρο. Τωρα που κόψαμε τα τσισα πολλους μηνες τωρα,το no2 μονο στη πανα το κανει, κλαει κ δεν θέλει αλλού κ οχι μονο αυτο, μετά δεν θελει να τη βγαλει αμεσως:shock:

Για τις πλενομενες τι να πω @OctoberMom? Το ειχα σκεφτεί αλλα μου φαίνεται μεγάλη διαδικασία! Χαρα στο κουράγιο σου!

Με το μαξιλάρι θηλασμού! Κ το μωρό βολεύεται καλυτερά κ η μαμά!:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Με το μαξιλάρι θηλασμού! Κ το μωρό βολεύεται καλυτερά κ η μαμά!:)

Ε λοιπον θα το δοκιμασω σήμερα. Καπου το εχω καταχωνιασει,δν με βοηθουσε στην αρχη. Επισης τη νυχτα εγω διορθώσω εκθέσεις μαθητών απο φωτο σε μια εφαρμογή...Αχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σαν την @Anastasia05 κάνω. Όποτε την ταίζω κάθομαι και βλέπω σειρές κ διαβάζω βιβλία στο Kindle. Ρε συ εγώ το How to get away with murder το παράτησα στην αρχή της 5ης σεζόν. Είχε καταντήσει το σενάριο επιστημονική φαντασία. Αλλά με ψήνεις με αυτά που λες. Έχω ακούσει κ από άλλους ότι βελτιώνεται. 

Να δείτε σίγουρα το The Queen's Gambit, επίσης καλό για όσους αρέσουν τα πιο θρίλερ είναι το The haunting of bly manor ( @Renez για σένα ;-) ) και το Unbelievable που είναι μίνι σειρά. 

Τελος από βιβλία διάβασα κ προτείνω το Σκοτεινή μου Βανέσα πολύ δύσκολο και σκληρό βιβλίο - δεν νμζ ότι είναι για όλους (μιλάει για σεξουαλική κακοποίηση έφηβης) αλλά συγκλονιστικά. Είχα καιρό να διαβάσω κάτι τόσο δυνατό!

Εμένα το χειρότερο μου με τις πλενομενες πάνες είναι που με τα σκατα πρέπει να τις πλένεις :-| Τουλάχιστον τις άλλες τις τυλίγεις τις πετάς και δεν τις ξανά βλέπεις. @OctoberMom Τις βαζεις κατευθείαν πλυντήριο ή τις κάνεις ένα πλύσιμο πρώτα στο χέρι; 

Καλημερούδια! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ο μεγάλος κοιμάται νωρίς, το πιο αργά που πάει είναι 9. Ο μικρός εκείνη την ώρα είναι συνήθως σε φάση μαμ κ λαγοκοιμαται μέχρι να τον πιάσει καλά ο ύπνος. Ε όσο τον θηλάζω ή βλέπω σειρά ή διαβάζω!

Μετά κοιμάται κι αυτός κ ή συνεχίζω διάβασμα/ σειρά ή ασχολούμαι με κάτι άλλο που με ευχαριστεί κ με χαλαρώνει! Δουλειά δεν παίζει να κάνω κ να ρισκάρω να τους ξυπνήσω!

Για παράδειγμα σήμερα ξεκίνησα ένα επεισόδιο με το που κοιμήθηκε ο μικρός κ στα μισά πήγα για άντληση κ συνέχισα εκεί το υπόλοιπο επεισόδιο

Μέσα στην μέρα ο μεγάλος δεν κοιμάται καθόλου κ ο μικρός κάποιες μέρες κ όχι πολύ!! Οπότε οι νύχτες μου ανήκουν!!:)

Σειρες κ βιβλία το πάω εναλλάξ! Μια το ένα μια το άλλο! 

Αυτό είναι αρα το μυστικό. Εμενα η μικρή κοιμάται μια ώρα το μεσημέρι και μετά πάει 11 για να κοιμηθεί το βράδυ. Κι αφού την κοιμισω αναλαμβάνω τον μικρό για να πάρει τον καλό βραδινό ύπνο. Και με το που κοιμηθεί συνήθως στις 12, πέφτω κι εγώ για να προλάβω να κοιμηθώ καθόλου 

Just now, Christinα είπε:

Ε λοιπον θα το δοκιμασω σήμερα. Καπου το εχω καταχωνιασει,δν με βοηθουσε στην αρχη. Επισης τη νυχτα εγω διορθώσω εκθέσεις μαθητών απο φωτο σε μια εφαρμογή...Αχαχαχα 

Δεν υπάρχετε οι μάνες! Εσυ δουλευεις κιολας!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αυτό είναι αρα το μυστικό. Εμενα η μικρή κοιμάται μια ώρα το μεσημέρι και μετά πάει 11 για να κοιμηθεί το βράδυ. Κι αφού την κοιμισω αναλαμβάνω τον μικρό για να πάρει τον καλό βραδινό ύπνο. Και με το που κοιμηθεί συνήθως στις 12, πέφτω κι εγώ για να προλάβω να κοιμηθώ καθόλου 

Δεν υπάρχετε οι μάνες! Εσυ δουλευεις κιολας!

Καλημερα κορίτσια μου... Κι εγώ τα ίδια με την @P.L.L.

Ξυπναμε όλοι μαζί στις εφτα το πρωι και ο γιος κοιμάται κανα τρίωρο μέσα στην ημέρα, η μικρή κοιμάται μια χαρά συχνά, και μετά το απόγευμα παμε βόλτα όλοι μαζί, και έντεκα ξανά νάνι όλοι μαζί... Όποτε δεν προλαβαινω και δεν παιζει να χαραμισω τον πολυτιμο χρόνο του υπνου μου. Χαχαχα

Την καλημερα μου σε όλες!!!! 

 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Και εγώ σαν την @Anastasia05 κάνω. Όποτε την ταίζω κάθομαι και βλέπω σειρές κ διαβάζω βιβλία στο Kindle. Ρε συ εγώ το How to get away with murder το παράτησα στην αρχή της 5ης σεζόν. Είχε καταντήσει το σενάριο επιστημονική φαντασία. Αλλά με ψήνεις με αυτά που λες. Έχω ακούσει κ από άλλους ότι βελτιώνεται. 

Να δείτε σίγουρα το The Queen's Gambit, επίσης καλό για όσους αρέσουν τα πιο θρίλερ είναι το The haunting of bly manor ( @Renez για σένα ;-) ) και το Unbelievable που είναι μίνι σειρά. 

Τελος από βιβλία διάβασα κ προτείνω το Σκοτεινή μου Βανέσα πολύ δύσκολο και σκληρό βιβλίο - δεν νμζ ότι είναι για όλους (μιλάει για σεξουαλική κακοποίηση έφηβης) αλλά συγκλονιστικά. Είχα καιρό να διαβάσω κάτι τόσο δυνατό!

Εμένα το χειρότερο μου με τις πλενομενες πάνες είναι που με τα σκατα πρέπει να τις πλένεις :-| Τουλάχιστον τις άλλες τις τυλίγεις τις πετάς και δεν τις ξανά βλέπεις. @OctoberMom Τις βαζεις κατευθείαν πλυντήριο ή τις κάνεις ένα πλύσιμο πρώτα στο χέρι; 

Καλημερούδια! 

Το the haunting καλό αλλά όχι σαν την πρώτη σεζόν! Πολύ δυνατό!!

Το queens gambit θελω να το δω!

Βάλε 6 η σεζόν ,μην δεις άλλο 5η! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα! Μετά απο νύχτα μαραθώνιου θηλασμού... Φωναξα στον άντρα μου απ'τα νευρα μου κ τωρα το πρωί του απολογούμαι :

-"Βγαζω νύχια όταν δεν κοιμάμαι ε??" 

-"Γκασμάδες...".

@Christinα, @elenioz Βασικά δεν έρχεσαι σχεδόν καθόλου σ'επαφή... Έχεις την πάνα απο fleece ή πετσετέ ύφασμα (το λεω γιατί με τον όρο "υφασμάτινη" μπορεί να φαντάζεστε κάτι διαφορετικό!) η οποια έχει κι επίθεμα μέσα για να κρατάει τα τσισα (ή βαζεις εσύ δικό σου/δεύτερο).

Κι απο πάνω βαζεις κάτι σαν χαρτί κουζινας (αυτό το ρολό της popolini) το οποίο συγκρατεί τα κακά. Το οποίο μόλις ανοιγεις την πάνα το πετάς. Κι απλά πλένεις την πάνα με τα τσισα.

Παρένθεση: Τότε με το περιβόητο σύγκαμα, σταμάτησα τα χαρτάκια κι έβαλα κάτι υφασμάτιμα πλενόμενα για τα κακά (για να ναι πιο απαλά στο δέρμα του μωρου), πάλι καλά μου τα χε βάλει στο πακέτο μια κυρία που μου πούλησε τις δικες της!

Το τόλμησα γιατί ειχα διαβάσει οτι τα κακά των αποκλειστικά θηλαζόμενων είναι υδατοδιαλυτά... Δεν ξέπλυνα τίποτα, τα έπλυνα μαζι με τις πάνες στους 40 κι όντως βγήκαν κάτασπρα και καθαρά! Μετά απ'αυτό το πείραμα νομίζω πλέον οτι για μέσα στην ημέρα έτσι θα κάνω κ θα βάζω χαρτάκι τη νύχτα! 

 

  • Μου αρέσει 3

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Καλημέρααα! Μετά απο νύχτα μαραθώνιου θηλασμού... Φωναξα στον άντρα μου απ'τα νευρα μου κ τωρα το πρωί του απολογούμαι :

-"Βγαζω νύχια όταν δεν κοιμάμαι ε??" 

-"Γκασμάδες...".

@Christinα, @elenioz Βασικά δεν έρχεσαι σχεδόν καθόλου σ'επαφή... Έχεις την πάνα απο fleece ή πετσετέ ύφασμα (το λεω γιατί με τον όρο "υφασμάτινη" μπορεί να φαντάζεστε κάτι διαφορετικό!) η οποια έχει κι επίθεμα μέσα για να κρατάει τα τσισα (ή βαζεις εσύ δικό σου/δεύτερο).

Κι απο πάνω βαζεις κάτι σαν χαρτί κουζινας (αυτό το ρολό της popolini) το οποίο συγκρατεί τα κακά. Το οποίο μόλις ανοιγεις την πάνα το πετάς. Κι απλά πλένεις την πάνα με τα τσισα.

Παρένθεση: Τότε με το περιβόητο σύγκαμα, σταμάτησα τα χαρτάκια κι έβαλα κάτι υφασμάτιμα πλενόμενα για τα κακά (για να ναι πιο απαλά στο δέρμα του μωρου), πάλι καλά μου τα χε βάλει στο πακέτο μια κυρία που μου πούλησε τις δικες της!

Το τόλμησα γιατί ειχα διαβάσει οτι τα κακά των αποκλειστικά θηλαζόμενων είναι υδατοδιαλυτά... Δεν ξέπλυνα τίποτα, τα έπλυνα μαζι με τις πάνες στους 40 κι όντως βγήκαν κάτασπρα και καθαρά! Μετά απ'αυτό το πείραμα νομίζω πλέον οτι για μέσα στην ημέρα έτσι θα κάνω κ θα βάζω χαρτάκι τη νύχτα! 

 

Να σε ρωτησω στους 40 με συμβατικό απορρυπαντικό ή  αυτο με το σαπουνι που λέγαμε κάποτε ως εγκυουλες? Ρε συ εμενα απο ρουχαλακι δν μου εχει βγει εντελως λεκες απο κακακια(αυτα τα τζουσι βρεφικά απο θηλασμο),στους 60 και με baby pl@νeτ.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Να σε ρωτησω στους 40 με συμβατικό απορρυπαντικό ή  αυτο με το σαπουνι που λέγαμε κάποτε ως εγκυουλες? Ρε συ εμενα απο ρουχαλακι δν μου εχει βγει εντελως λεκες απο κακακια(αυτα τα τζουσι βρεφικά απο θηλασμο),στους 60 και με baby pl@νeτ.

Σε 1-2 φορμακια ούτε εμένα μου έχει βγει. Στους 60 όμως με λευκαντικό κ δικό μας απορρυπαντικό σκόνη,συνήθως βγαίνουν.

 

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Οι μαμάδες που δε θηλάζουν μπορούν να με βοηθήσουν; Ποσα ml δίνετε και κάθε ποτε; Η μπεμπα μου κοντεύει 5 κιλά.

Είμαι προβληματισμένη γιατί μάλλον έχω λίγο γάλα στο στήθος. Επειδή γκρινιάζει και θηλάζει συνέχεια είπα να κάνω το πείραμα με την ζυγαριά. Τη μέτρησα πριν θηλάσει και μετά από 35 λεπτά θηλασμού είχε πάρει μόλις 20γραμμαρια και με ελαφρώς βρεγμένη πάνα. Η κάτι κάνω λάθος με τη ζυγαριά και τρώει κανονικά αλλά γκρινιάζει λόγω κολικών η το παιδί δεν τρώει πολύ. Τώρα επειδή γκρίνιαζε της έφτιαξα 150ml φόρμουλα και το ήπιε όλο με μιας. Πριν μια ώρα την είχα θηλάσει.. Δε μπορώ να ζω με αυτή την αγωνία συνέχεια..


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια τι κανετε; Μπαίνω κλεφτά κ σας διαβαζω όταν προλαβαίνω! Εμείς κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα το πρώτο μας εμβόλιο! Όλα πήγαν καλά... έχουν περάσει τα 5 κιλά τα κορίτσια μου κ είμαστε 58.5εκ ! Αντλώ, θηλάζω κ δίνω κ ξένο όπως τα ξέρετε.... απαντάω γρήγορα στα τελευταία που είδα! Βιβη οι δικές μου πίνουν 150ml... κ τα φορμάκια που δεν καθαρίζουν εγώ τα βάζω δε λεκάνη με ζεστό νερό κ βιονολ να μοθλιασουν! Μετά τα ξεπλένω πολύ καλά στο χέρι κ έπειτα πληντυριο με το βρεφικό απορρυπαντικό! 

  • Μου αρέσει 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα!! Οι μαμάδες που δε θηλάζουν μπορούν να με βοηθήσουν; Ποσα ml δίνετε και κάθε ποτε; Η μπεμπα μου κοντεύει 5 κιλά.

Είμαι προβληματισμένη γιατί μάλλον έχω λίγο γάλα στο στήθος. Επειδή γκρινιάζει και θηλάζει συνέχεια είπα να κάνω το πείραμα με την ζυγαριά. Τη μέτρησα πριν θηλάσει και μετά από 35 λεπτά θηλασμού είχε πάρει μόλις 20γραμμαρια και με ελαφρώς βρεγμένη πάνα. Η κάτι κάνω λάθος με τη ζυγαριά και τρώει κανονικά αλλά γκρινιάζει λόγω κολικών η το παιδί δεν τρώει πολύ. Τώρα επειδή γκρίνιαζε της έφτιαξα 150ml φόρμουλα και το ήπιε όλο με μιας. Πριν μια ώρα την είχα θηλάσει.. Δε μπορώ να ζω με αυτή την αγωνία συνέχεια..

Καθε μωρο τρώει διαφορετικά αλλα 120-150 συνηθως! Το λεει κ πισω το κουτί με το γαλα.

Εμενα κυριως θηλάζει αλλα για 10 μέρες περιπου γκρίνιαζε στο στήθος,δν χόρταινε κ εδινα συμπλήρωμα σκονη ή αντλημενο . Ισως ηταν φαση; ισως επειδή πινει 2-3  γεύματα μπιμπερό λογω δουλειας, οταν την εβαζα στο στήθος βαριοταν κ κουραζοταν; τελοσπαντων δεν ξερω γτ παντως τωρα παμε καλα ,δν ξερω για ποσο. Σκεφτομουν να ρα παρατήσω αρκει να τρωει το παιδι αλλα τωρα νομιζω εχει εδραιωθεί ο θηλασμος, νιωθω κ βλεπω το στηθος μ διαφορετικό. Στο 1ο μ παιδάκι δν ηταν ετσι κ εδινα μισα μισα τα γεύματα 3 μήνες.

Καταλάβαινώ την ανησυχία σ κ θα σου πρότεινα ή να αντλεις ή να δινεις εναλλάξ ζιζι κ σκονη ετσι ώστε να εχει περισσότερο γαλα αλλα κ οταν δινεις σκονη να το βάζεις 1 τεταρτακι στο στηθος πρωτα. Αυτα ειναι δικά μ πειράματα, δν βαζω χερι στη φωτια! Κανε τα δικα σ πειραματα κ βλεπεις αλλα μν τα παρατάς αν εχεις λιγο ακομα κουραγιο. Ταλαιπωρηθηκατε κ οι 2 βρε κορίτσι !

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια τι κανετε; Μπαίνω κλεφτά κ σας διαβαζω όταν προλαβαίνω! Εμείς κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα το πρώτο μας εμβόλιο! Όλα πήγαν καλά... έχουν περάσει τα 5 κιλά τα κορίτσια μου κ είμαστε 58.5εκ ! Αντλώ, θηλάζω κ δίνω κ ξένο όπως τα ξέρετε.... απαντάω γρήγορα στα τελευταία που είδα! Βιβη οι δικές μου πίνουν 150ml... κ τα φορμάκια που δεν καθαρίζουν εγώ τα βάζω δε λεκάνη με ζεστό νερό κ βιονολ να μοθλιασουν! Μετά τα ξεπλένω πολύ καλά στο χέρι κ έπειτα πληντυριο με το βρεφικό απορρυπαντικό! 

Χαριτωμένα κοριτσάκια! Μεγαλώνουν γρήγορα τα ατιμουτσικα! 

Βιονολ ναι! Η λυση για ολα!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...