Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Πέμπτη εγώ Παρασκευή  εσύ κορίτσι μου!!!! Όλες με την σειρά πάμε!!!  Εύχομαι τα καλύτερα! 

Αυτό για την απαγόρευση το έχω και εγώ απορία... Επίσης λογικό είναι να πάω με τον σύζυγό θα στείλει και εκείνος μάλλον το ίδιο μήνυμα?  Αν γνωρίζει καμία..

Εγώ Σάββατοοοοο μια μία στην σειρά όλες!!! Ναι κορίτσια στέλνετε κ οι δυο μνμ με τον κωδικό 1 και εννοείται ταυτότητες μαζί εεεεε;

@Renez κ εγώ αυτό σκέφτομαι όσο ουδέτερα κ να είναι μια τσαχπινια ανάλογα με το φύλο την θες!! Εγώ ήδη του μιλάω στο μπιζελακι μου ,κυρίως του λέω να κάτσει λίγο φρόνιμο γιατι με έχει τσακίσει:mrgreen:

Καλά να είμαστε να περάσει κ αυτή  η μπόρα και να βγούμε με την ησυχία μας να ψωνίσουμε για τα μικρακια μας!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

πρίν από 15 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Πέμπτη εγώ Παρασκευή  εσύ κορίτσι μου!!!! Όλες με την σειρά πάμε!!!  Εύχομαι τα καλύτερα! 

Αυτό για την απαγόρευση το έχω και εγώ απορία... Επίσης λογικό είναι να πάω με τον σύζυγό θα στείλει και εκείνος μάλλον το ίδιο μήνυμα?  Αν γνωρίζει καμία..

Στείλαμε απλά 1 κενό το ονοματεπώνυμο κ τη διεύθυνση μας κ ήρθε ένα μνμ σαν επιβεβαίωση. Όχι δε μας σταμάτησε κάνεις αν κ στη Βασιλίσσης Σοφίας (που είναι το ιατριο) είδα 2 μπλόκα αστυνομίας κ στα 2 ρεύματα κ σταματούσαν..βασικά απ' ότι είδα ταυτότητες τους έδειχναν τα αμάξια..οπότε βασικό είναι να έχετε κ τις ταυτότητες σας μαζί!! :-)

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ Σάββατοοοοο μια μία στην σειρά όλες!!! Ναι κορίτσια στέλνετε κ οι δυο μνμ με τον κωδικό 1 και εννοείται ταυτότητες μαζί εεεεε;

@Renez κ εγώ αυτό σκέφτομαι όσο ουδέτερα κ να είναι μια τσαχπινια ανάλογα με το φύλο την θες!! Εγώ ήδη του μιλάω στο μπιζελακι μου ,κυρίως του λέω να κάτσει λίγο φρόνιμο γιατι με έχει τσακίσει:mrgreen:

Καλά να είμαστε να περάσει κ αυτή  η μπόρα και να βγούμε με την ησυχία μας να ψωνίσουμε για τα μικρακια μας!!

Ναι γμτ..να ευχαριστηθουμε κ λίγο το καλοκαίρι..το περίμενα πως κ πως με άνετα φορεματακια βολτουλες τα βράδυα για περπάτημα και τώρα..?! Πφφφ ελπίζω να μη μας "κλέψει" και το καλοκαίρι ο παλιό ιός.. :-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους μας!!!!κ εμεις το μνμ στειλαμε και οι δυο μας!δεν μαε σταματησε κανεις αν κ ειχε αστυνομια σε διάφορους δρομους..... 

Εγω απο χθες κοιταζω ολα τα αγοριστικα..... H αλήθεια ειναι πως τα κοριτσιστικα ειναι λιγακι πιο ωραια στο ματι...... Εχουν αλλη χαρη.... Αλλα και για τα αγορακια μας υπαρχουν πολλα.... Νομιζω ειναι παρα πολλα που πρεπει να ετοιμαστουν για το τριτο μέλος της οικογενειας μας..... Πρέπει να βαλουμε μια σειρα.... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους μας!!!!κ εμεις το μνμ στειλαμε και οι δυο μας!δεν μαε σταματησε κανεις αν κ ειχε αστυνομια σε διάφορους δρομους..... 

Εγω απο χθες κοιταζω ολα τα αγοριστικα..... H αλήθεια ειναι πως τα κοριτσιστικα ειναι λιγακι πιο ωραια στο ματι...... Εχουν αλλη χαρη.... Αλλα και για τα αγορακια μας υπαρχουν πολλα.... Νομιζω ειναι παρα πολλα που πρεπει να ετοιμαστουν για το τριτο μέλος της οικογενειας μας..... Πρέπει να βαλουμε μια σειρα.... 

Αυτό ξανά πες το..γτ ποτέ τελειώσαμε το 1ο τρίμηνο ούτε που πήρα χαμπάρι..εγώ θέλω να αρχίσω σιγααα σιγααα μια έρευνα αγοράς κ από τον 6ο μήνα να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jasmine εσύ σίγουρα θα χρειαστείς ο,τι θα χρειαζοσουν για ένα εις διπλούν!!! Σίγουρα όμως διδυμοκαροτσο. Η νυφη μου εχει πάρει το peg perego book for two  και ειναι πολύ ευχαριστημένη! Υπάρχει ένα θεμα με το ασανσέρ αλλά αυτό το έχουν όλα τα διδυμοκαροτσα.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Jasmine εσύ σίγουρα θα χρειαστείς ο,τι θα χρειαζοσουν για ένα εις διπλούν!!! Σίγουρα όμως διδυμοκαροτσο. Η νυφη μου εχει πάρει το peg perego book for two  και ειναι πολύ ευχαριστημένη! Υπάρχει ένα θεμα με το ασανσέρ αλλά αυτό το έχουν όλα τα διδυμοκαροτσα.

Το έχω δει αυτό το καρότσι κ γενικως η σκέψη μου είναι πως θα μπαίνω στο ασανσέρ κ τις πόρτες, έχω σκεφτεί μέχρι κ 2 μονα καρότσια τα οποία ενώνουν με ένα μηχανισμό! Ώστε όταν είμαστε δυο στη βόλτα να λειτουργούμε ανεξάρτητα στα πεζοδρόμια πχ. Επίσης όλα τα καρότσια για διδυμα δεν αλλάζει η φορά από Ότι έχω δει, δλδ όταν είναι πολύ μωρά που θες να τα κοιτάς στη βόλτα... δε ξέρω πολύ μπερδεμένη! Επίσης δεν πρόκειται να με βολέψει λίκνο, όποτε σκεφτομουν για αρχή η μια κούνια να μπει στην κρεβατοκάμαρα κ να τα έχω μαζί εκεί.... δε ξέρω! Όλα είναι φτιαγμένα για ένα παιδί! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Το έχω δει αυτό το καρότσι κ γενικως η σκέψη μου είναι πως θα μπαίνω στο ασανσέρ κ τις πόρτες, έχω σκεφτεί μέχρι κ 2 μονα καρότσια τα οποία ενώνουν με ένα μηχανισμό! Ώστε όταν είμαστε δυο στη βόλτα να λειτουργούμε ανεξάρτητα στα πεζοδρόμια πχ. Επίσης όλα τα καρότσια για διδυμα δεν αλλάζει η φορά από Ότι έχω δει, δλδ όταν είναι πολύ μωρά που θες να τα κοιτάς στη βόλτα... δε ξέρω πολύ μπερδεμένη! Επίσης δεν πρόκειται να με βολέψει λίκνο, όποτε σκεφτομουν για αρχή η μια κούνια να μπει στην κρεβατοκάμαρα κ να τα έχω μαζί εκεί.... δε ξέρω! Όλα είναι φτιαγμένα για ένα παιδί! 

Όχι κορίτσι μου μη σε αγχωνει σίγουρα θα βρείτε.. τώρα υπάρχουν κ οι πολυμορφικες κούνιες που από κούνια την έχει μετά ως κρεβάτι Δημοτικού,ίσως υπάρχει κάτι παρόμοιο που να γίνεται δύο κούνιες ή δύο κρεβατάκια σαν κουκέτα.. θα βρείτε τρόπους με τον άντρα σου..όσο για τα καροτσια αν υπάρχει όπως λες μηχανισμός που τα ενώνει ναι κου φαίνεται καλύτερη ιδέα τα δύο ξέχωρα ώστε να τα πηγαίνετε πιο άνετα βόλτες αλλά αν είσαι μόνη θα μπορείς να τα κουμανταρεις ή θα είναι ακόμη πιο ογκώδη τα δύο μαζί από το ένα για δίδυμα..?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια? Έχετε ακόμη ανεβασμένη θερμοκρασία εσείς? Εγώ από όταν έμεινα έγκυος (που έβαζα θερμόμετρο μετά την ωορρηξία για να δω μην πέσει η θερμοκρασία κ αδιαθετησω) μέχρι τώρα που ειμαι 12 εβδομάδων έχω 36.7-36.9 ενώ πριν την εγκυμοσύνη είχα 36.5-36.6.. κοινώς έχω ανέβει περίπου 0.3.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Επίσης να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια? Έχετε ακόμη ανεβασμένη θερμοκρασία εσείς? Εγώ από όταν έμεινα έγκυος (που έβαζα θερμόμετρο μετά την ωορρηξία για να δω μην πέσει η θερμοκρασία κ αδιαθετησω) μέχρι τώρα που ειμαι 12 εβδομάδων έχω 36.7-36.9 ενώ πριν την εγκυμοσύνη είχα 36.5-36.6.. κοινώς έχω ανέβει περίπου 0.3.. 

Εγω αυτες τις μέρες που μετριεμαι κυριως απο το φοβο μου μηπως κανω πυρετο εχω μεχρι 36.4 και τπτ παραπανω. Ειναι αυτο φυσιολογικο? Δεν ξερω..... Για ρωτα και το γιατρο σου κοριτσι μου.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Επίσης να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια? Έχετε ακόμη ανεβασμένη θερμοκρασία εσείς? Εγώ από όταν έμεινα έγκυος (που έβαζα θερμόμετρο μετά την ωορρηξία για να δω μην πέσει η θερμοκρασία κ αδιαθετησω) μέχρι τώρα που ειμαι 12 εβδομάδων έχω 36.7-36.9 ενώ πριν την εγκυμοσύνη είχα 36.5-36.6.. κοινώς έχω ανέβει περίπου 0.3.. 

Εγώ ποτέ δεν είχα, σκέψου Έβαζα θερμόμετρο μετά τις γόνιμες για να δω μήπως ανεβεί η θερμοκρασία μέχρι κ δέκα μερες μετά την καθυστερηση(ενώ ήξερα ότι είμαι έγκυος) τίποτα, 36,5 σταθερά 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Εγω αυτες τις μέρες που μετριεμαι κυριως απο το φοβο μου μηπως κανω πυρετο εχω μεχρι 36.4 και τπτ παραπανω. Ειναι αυτο φυσιολογικο? Δεν ξερω..... Για ρωτα και το γιατρο σου κοριτσι μου.... 

Ρώτησα κ στις μανουλες Σεπτεμβρίου και 2 κορίτσια που απάντησαν η μία έχει 37 σταθερά στην εγκυμοσύνη και η άλλη 36.8 οπότε μάλλον έχει να κάνει με τις ορμόνες μας..επίσης απ' ότι διάβασα καλύτερα να μετράμε το πρωί τη θερμοκρασία μας γτ το απόγευμα ανεβαίνει σε όλους ούτως ή άλλως..κ ενώ σας το λέω τώρα εγώ πάντα απόγευμα μετριεμαι η χαζή :-) θα δω κ αύριο το πρωί!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε??

@Renez εγώ που μετριεμαι γιατί έχω πολλές κρυαδες προφανώς λόγω εμετών κυμαινομαι μεταξύ 36.5 με 36.7 δεν είμαι σταθερή..

Να σας ρωτήσω με το νερό πως πάτε;;; πίνετε;γιατί εγώ με το ζόρι να πιω 1 λίτρο την ημέρακ πολύ λέω! κ έχω τρομοκρατηθεί λιγάκι η αλήθεια είναι.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε??

@Renez εγώ που μετριεμαι γιατί έχω πολλές κρυαδες προφανώς λόγω εμετών κυμαινομαι μεταξύ 36.5 με 36.7 δεν είμαι σταθερή..

Να σας ρωτήσω με το νερό πως πάτε;;; πίνετε;γιατί εγώ με το ζόρι να πιω 1 λίτρο την ημέρακ πολύ λέω! κ έχω τρομοκρατηθεί λιγάκι η αλήθεια είναι.

Κι εγώ δεν έπινα πολύ ποτέ όμως μου προέκυψε ένα θέματακι με το αμνιακό και αναγκάστηκα να πίνω 3 λίτρα τη μέρα!! Να σου πω τι με βοήθησε να το πίνω με ευκολία, πίνω νερό μόνο σε εμφιαλωμένο μπουκαλάκι ,μου είναι πιο εύκολο και να το μετράω και να το πίνω πιο εύκολα και με βοηθάει και περισσότερο να βάζω καλαμακι!!! Ξεκιναω απο το πρωί που ξυπνάω και σιγά σιγά μέσα στη μέρα πίνω και τα υπόλοιπα...δεν περιμένω να διψασω απλά το βάζω δίπλα μου με ένα καλαμάκι και σιγά σιγά το πίνω όλο!!!φυσικά όμως με τόσο νερό είμαι όλη μέρα στην τουαλέτα, φιλενάδες έχουμε γινει:shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!πως είστε?  

Από θερμοκρασία και εγώ λίγο ανεβασμένη..συνήθως 36.9 με 37 πέφτει και ανεβαίνει.. βέβαια καλά εγώ απόγευμα την μετράω. 

Επίσης νερό και εγώ δεν μπορώ να πιω πολύ...ελπίζω να αλλάξει αυτό σιγά σιγά.. 

Και κάτι αλλο βρε κορίτσια νερό δεν πίνω πολύ αλλά τουαλέτα μπορεί να πηγαίνω 10 -15 φορές..θα μετακομίσω στο μπάνιο ..συμβαίνει και σε εσας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...