Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μεγαλώνουμε όλες γαμωτο..κ τελικά είναι όμορφο..είναι όμορφο γιατί αλλάζει η ζωή μας κ δε μένουμε στάσιμες..ακόμη δε το έχω συνειδητοποιήσει καλά αλλά ξέρω πως πλέον όλη η υπόλοιπη ζωή μου θα είναι αυτό το παιδί..και μετά όλα τα άλλα..

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κ εγω!!!! Μεχρι τωρα σκεφτομουν αλλα και ειχαν αλλα προτεραιοτητα για εμενα.... Απο εδω και στο εξής..... Μονο το μπεμπακι μου..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κ εγω!!!! Μεχρι τωρα σκεφτομουν αλλα και ειχαν αλλα προτεραιοτητα για εμενα.... Απο εδω και στο εξής..... Μονο το μπεμπακι μου..... 

Σκέψου ρε συ ότι το νιώθουμε από τώρα που είμαστε μόνο 3 μηνών εγκυες..πως θα ναι μόλις τα πάρουμε αγκαλιά..μόλις ακούσουμε το πρώτο τους κλάμα..το πρώτο μαμά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σκέψου ρε συ ότι το νιώθουμε από τώρα που είμαστε μόνο 3 μηνών εγκυες..πως θα ναι μόλις τα πάρουμε αγκαλιά..μόλις ακούσουμε το πρώτο τους κλάμα..το πρώτο μαμά..

Καλα αστο αυτο.... Εγω φοβαμαι μηπως παρατησω ολα τα υπολοιπα και ασχολουμαι μονο με το μωρακι μου!!!! Φοβαμαι μηπως γινω υπερβολικη..... Πρπ να βρουμε τις ισορροπιες..... Αλλα πως???? Θα το βρουμε πιστεύω..... Εν τω μεταξυ καθε μερα κοιταζω φωτο απο υπερηχο τελευταιο.... Αλλα άλλο να το βλέπεις εκει κ αλλο στη φωτο.... 

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

Κοριτσάκι μου μπραβοοοοοοο....... Με το καλο το κοριτσακι σου!!!! Και να σου ζησει κ η κορουλα σου η πρωτη! Ποσο χρονων ειναι??? Θα τα καταφερουμε ολεςςς.... Ειμαστε φτιαγμενες γι αυτο.... Μπραβο σου γτ θελει δυναμη αυτο π εκανες με το πρωτο σου παιδακι..... Το δευτερο θα σ φανει παιχνιδακι...... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

Μπράβο στον άντρα σου που σε έπεισε!! Είναι τέλειο που θα είναι δύο αδερφούλες με μικρή διαφορά!! Ρούχα,καλλυντικά,χαμός στο σπίτι :-)

κ όπως το λες..δεν είναι τυχαίο με τη πρώτη!! Κ εμείς έτσι εδώ κ δύο χρόνια λέγαμε ε κάτσε να φτιάξει η δουλειά,κάτσε να ανοίξουμε ένα μαγαζί ,κάτσε το να κάτσε τ άλλο κ όταν είπαμε από Γενάρη ήρθε η ώρα τσουπ αμέσως!! Λες κ τόσα χρόνια μας περίμενε κ αυτό :-)

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλα αστο αυτο.... Εγω φοβαμαι μηπως παρατησω ολα τα υπολοιπα και ασχολουμαι μονο με το μωρακι μου!!!! Φοβαμαι μηπως γινω υπερβολικη..... Πρπ να βρουμε τις ισορροπιες..... Αλλα πως???? Θα το βρουμε πιστεύω..... Εν τω μεταξυ καθε μερα κοιταζω φωτο απο υπερηχο τελευταιο.... Αλλα άλλο να το βλέπεις εκει κ αλλο στη φωτο.... 

Κοριτσάκι μου μπραβοοοοοοο....... Με το καλο το κοριτσακι σου!!!! Και να σου ζησει κ η κορουλα σου η πρωτη! Ποσο χρονων ειναι??? Θα τα καταφερουμε ολεςςς.... Ειμαστε φτιαγμενες γι αυτο.... Μπραβο σου γτ θελει δυναμη αυτο π εκανες με το πρωτο σου παιδακι..... Το δευτερο θα σ φανει παιχνιδακι...... 

Πφφφ κ εγώ έχω βγάλει δύο φωτό από τον υπέρηχο κ τις έχω στο κινητό μου :-) ε στην αρχή θα είμαστε λογικά αρκετά κτητικές μαζί τους αλλά σιγά σιγά που θα συνειδητοποιούμε ότι θα τα έχουμε μια ζωή θα ηρεμούμε.....μάλλον... Χαχαχα :-) αχχχ σαν τις μανάδες μας θα γίνουμε δε το γλυτώνουμε!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Irinoula σ'ευχαριστώ! Το πρώτο μου είναι σχεδόν 4χρ. 

Όπως ακριβώς τα λες είναι renez! Λες κ τόσα χρόνια μας περίμεναν! Αν και στις περισσότερες περιπτώσεις καλό είναι να μην υπάρχουν αναβολές, τα παιδιά δεν έρχονται οπότε θέλουμε εμείς... Αλλά άμα σε θέλει... 


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι, όπως είπε είμαστε γουρλίδικη ομάδα θα τα καταφέρουμε όλες μαζί!

 

Νόμιζα ότι ο μικρός ήταν 7 μηνών!!! Για συγκοιμηση δε ξέρω ποσό εύκολο θα είναι Με 2 μωρά ... ψάξε να δεις αυτό το μαξιλάρι που είναι για θηλασμό δίδυμων.... μακάρι να τα καταφέρω να θηλάσω κ εγώ! Θέλω πολυ

Θα το ψάξω αυτό το μαξιλάρι! Ίσως δεν έχω την επιλογή της συγκοιμισης αυτή τη φορά... Όσο για εσένα, θα τα καταφέρεις θα δείς! Κ εγώ έτσι αγχωμενη ήμουν, άκουγα τόσα πριν κ έλεγα εγώ γτ να τα καταφέρω.. είχα κ τις δυσκολίες μου όμως όλα πήγαν καλά! 

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Τζα;! Εδώ είμαι κι εγώ! Χαιρομαι που σε βρισκω κι εσένα! 

Εγω την συγκοιμιση την ξεκίνησα όταν η μικρή έγινε τουλάχιστον 6 μηνών γιατί πιο πριν φοβόμουν πολύ μην κοιμηθώ και την σκάσω!  Παναγία μου... Με τα δυο θα κουράζεσαι περισσότερο οποτε καλυτερα μην το κανεις έτσι από την αρχή. Μια φίλη με δίδυμα έβγαζε με το θηλαστρο μέσα στη μέρα και τελευταίο γεύμα (δικό της πάλι) το έδινε με μπιμπερό για να δώσει μπόλικο και να αργήσουν να ξυπνήσουν. 

Μακάρι ναι να πάνε όλα καλά! Για όλες! 

Μακαρι να είστε όντως γουρλιδικη παρέα! 

Τροφοβλαστη είναι μια εξέταση με παρακέντηση. Κάτι σαν την αμνιο αλλά γίνεται πιο πριν, όπως την αυχενική διαφάνεια. 

Κ εγώ το φοβόμουν πριν το κάνω.. αλλά κάνω πολυυυ ελαφρύ ύπνο, δεν κουνιέμαι καν. Επίσης, δεν με έπαιρνε ποτέ ο ύπνος θηλάζοντας.. οπότε απομακρυνομουν όταν σταματούσε να τρώει. Καλά, όταν μεγάλωσε ήταν αλλιώς! Στα διδυμα όντως είναι άλλες οι συνθήκες οπότε δύσκολα..

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Στις 6 Απριλίου.. που έχω και γενέθλια :- ) Ελπίζω να μου φέρει γούρι αυτό! 

Θα σου φέρει κ όλα θα πάνε καλά!!! Το μωράκι σου ήρθε για να μείνει!! 

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

Τι ωραία τα νέα σου!! Έρχεται η αδερφούλα!!! Με το καλο κοπέλα μου!!

Ειδες τελικά, τίποτα δεν είναι τυχαίο κ όλα παίρνουν τον δρόμο τους! Ήθελε να έρθει!! Αληθεια, τι σκέφτεσαι να κάνεις με την μεγάλη που κοιμάται ακόμη μαζί σας; Γτ εγώ έχω αυτό τον προβληματισμό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χθες έκανα την αυχενική μου και όλα είναι μια χαρά. Βέβαια περιμένω και την εξέταση PAPP-A για να σιγουρευτώ! ΠΗΤ έχω 5 Οκτώβρη και περιμένουμε αγοράκι!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

Τέλεια κ το δεύτερο κοριτσάκι μας !! Όλα καλά να πάνε κ με το καλό να το υποδεχθεις!!Σήμερα πάω κ εγώ μια αγωνία την έχω η αλήθεια είναι μόλις επιστρέψω θα σας γράψω κ τα δικά μου!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Hope89 δεν ξέρω ακόμα! Ή θα παραμείνει η μεγαλη στο δωμάτιο και σε καλαθουνα το μωρό κ αργότερα στην κούνια που ήδη υπάρχει στο δωμάτιο μας ή αν κλαίει το μωρο κ ξυπνάει η μεγάλη θα πάρω το μωρό και θα πάμε στο άλλο δωμάτιο και η μεγάλη θα μείνει με το μπαμπά της. Εσύ τι θα κάνεις;

Kristalenia με το καλό το αγοράκι σου! Είναι το πρώτο σου;

Eugenjen περιμένουμε τα νέα σου! Όλα καλά θα πάνε!

Μήπως να φτιάχναμε μια λίστα με τα ονόματά μας, την ΠΗΤ μας και το φύλο που περιμένουμε;

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

 

Just now, marianna1986 είπε:

Hope89 δεν ξέρω ακόμα! Ή θα παραμείνει η μεγαλη στο δωμάτιο και σε καλαθουνα το μωρό κ αργότερα στην κούνια που ήδη υπάρχει στο δωμάτιο μας ή αν κλαίει το μωρο κ ξυπνάει η μεγάλη θα πάρω το μωρό και θα πάμε στο άλλο δωμάτιο και η μεγάλη θα μείνει με το μπαμπά της. Εσύ τι θα κάνεις;

Kristalenia με το καλό το αγοράκι σου! Είναι το πρώτο σου;

Eugenjen περιμένουμε τα νέα σου! Όλα καλά θα πάνε!

Μήπως να φτιάχναμε μια λίστα με τα ονόματά μας, την ΠΗΤ μας και το φύλο που περιμένουμε;

Με το καλό κ η δεύτερη ζουζουνα σου! Τίποτα δεν είναι τυχαιο κορίτσι μου, όλα για κάποιο λόγο γίνονται το πιστεύω πολύ αυτό! Ωραία η ιδέα σου για τη λίστα...

Just now, EugenJen είπε:

Τέλεια κ το δεύτερο κοριτσάκι μας !! Όλα καλά να πάνε κ με το καλό να το υποδεχθεις!!Σήμερα πάω κ εγώ μια αγωνία την έχω η αλήθεια είναι μόλις επιστρέψω θα σας γράψω κ τα δικά μου!!

Αχ να πας κ να έχεις καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε τα νέα....

1 ώρα πρίν, kristalenia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χθες έκανα την αυχενική μου και όλα είναι μια χαρά. Βέβαια περιμένω και την εξέταση PAPP-A για να σιγουρευτώ! ΠΗΤ έχω 5 Οκτώβρη και περιμένουμε αγοράκι!! 

Με το καλό το αγοράκι σου, μια χαρά θα είναι κ η άλλη εξέταση!!! 
νομιζω πια έχουμε ισάριθμα κορίτσια αγόρια;;;;

πως είστε κορίτσια;;;

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kristalenia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χθες έκανα την αυχενική μου και όλα είναι μια χαρά. Βέβαια περιμένω και την εξέταση PAPP-A για να σιγουρευτώ! ΠΗΤ έχω 5 Οκτώβρη και περιμένουμε αγοράκι!! 

Τι ωραία έχουμε και ίδια μέρα ΠΗΤ χαχα!!! Με το καλό το αγοράκι σας!!! 

10 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την εκανα την αυχενικη! Όλα ήταν πολύ καλά! Κ σχεδόν σίγουρα έχω πάλι κορίτσι!!! 

Λοιπόν κοριτσια εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το πρώτο μου. Δεν είχα από πουθενά βοήθεια και λόγω δουλειας (είμαι αναπληρώτρια δασκάλα) είχα φύγει δύο χρονιές σε νησια, μόνη μου με το μωρό. Θήλασα μέχρι 2.5 χρόνων και στο δεύτερο δεν θα το κάνω ίσως με θηλαστρο αν μπορέσω αλλιώς δεν θα σκάσω κιολας! Συγκοιμηση κάνουμε ακόμα και σήμερα σχεδόν 4 χρόνια. Είχα πει πως θα μείνω με ένα παιδι, ούτε να ακούσω για δεύτερο αλλά με εψησε ο άντρας μου να ξεκινησουμε το 2020 προσπάθειες. Έμεινα με τον πρώτο μήνα έγκυος οπότε λέω τίποτα δεν είναι τυχαίο, η μοίρα με θέλει με δύο παιδια τελικά!

 

μπραβοοο!!!!!! Τι ωραία κι άλλο κοριτσάκι να είναι όλα τυχερά!!! Με το Καλό!!

@EugenJen περιμένουμε τα όμορφα νεακια σου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...