Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Πρέπει να κινείται απλά για να δει ο γιατρός αυτα που θέλει όχι ότι άμα κοιμάται έχει πρόβλημα απλά δεν μπορει να δει όσα θέλει!!

Καλέ εννοειται πλάκα κάνω για την ηλικία απλά έχω συνηθίσει στην οικογένεια που είμαι η μικρότερη από όλα τα ξαδέρφια κ  ήμουν πάντα το μικρό κ τώρα έφτασα τα 34 κ θα γίνω μανούλα !! 

Μεγαλώνουμε όλες γαμωτο..κ τελικά είναι όμορφο..είναι όμορφο γιατί αλλάζει η ζωή μας κ δε μένουμε στάσιμες..ακόμη δε το έχω συνειδητοποιήσει καλά αλλά ξέρω πως πλέον όλη η υπόλοιπη ζωή μου θα είναι αυτό το παιδί..και μετά όλα τα άλλα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Μεγαλώνουμε όλες γαμωτο..κ τελικά είναι όμορφο..είναι όμορφο γιατί αλλάζει η ζωή μας κ δε μένουμε στάσιμες..ακόμη δε το έχω συνειδητοποιήσει καλά αλλά ξέρω πως πλέον όλη η υπόλοιπη ζωή μου θα είναι αυτό το παιδί..και μετά όλα τα άλλα..

Όπως τα λες είναι... Εγώ δεν θυμάμαι πως ήμουν πριν το παιδί! Αλλάζει πολύ η ζωή αλλά είναι τόσο όμορφο...

Εγώ κορίτσια κλείνω τα 31 τον επόμενο μήνα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Οοοχι αγάπη λάθος κάνεις..το 13.6 cm που γράφει ο υπέρηχος είναι οοοολος ο σάκος σου όχι το μωρό.. κάπου θα λέει μήπως κεφαλογλουτιαιο δλδ από το κεφαλάκι ως τα ποδαράκια του..εμένα είναι 5.6cm σκέψου κ το φυσιολογικό είναι λένε για τη 12η εβδομάδα από 4.5cm μέχρι 7.6cm με κάποιες αποκλείσεις βέβαια.. άρα κάπου εκεί θα παίζει κ εσένα..τσεκαρε μια ξανά τα χαρτιά σου να δεις.. και θύμησε μου κοριτσάκι έχεις ε??

Να κουνιέται καλέ να δεις τα χεράκια του κ πως κάνει τούμπες μεσα σου κ θα τρελαθείς!! :-)

επισης κοπελουθκια μου πήρα μόλις τον γιατρό μου κ βγήκαν κ οι αιματολογικές όλα καλά δόξα τω Θεώ!! :-)

εν τέλη μου έκλεισε ραντεβού 10/4 πριν το Πάσχα δλδ για να μου γράψει λέει και κάτι εξετάσεις κ να μου ξανά γράψει κάποια συμπληρώματα αν χρειάζομαι πχ φολικό οξύ,σίδηρο κτλ.. αυταααα...

Αχχααχαχαχχα την έκανα γιγαντουλα την μικρή!!! Τελικά το γράφει αλλού είναι 7.48cm.. Δεν ρώτησα και τον γιατρο από το άγχος μου 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσια έχω άλλη ερώτηση τώρα.. 

Έχει κάποια σας κατοικίδιο το οποίο θα μεγαλώσει με το μωρό της? 

Έχω εγώ ένα σκυλάκι 3 χρόνων είναι μικρόσωμο. Θέλω να το έχω κοντά με τα μωρά για να μη ζηλεύει, όχι από τις πρώτες μερες βέβαια....

τελικα θα τη φάω τη σοκολάτα μου!!!χεχεχχε

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Μεγαλώνουμε όλες γαμωτο..κ τελικά είναι όμορφο..είναι όμορφο γιατί αλλάζει η ζωή μας κ δε μένουμε στάσιμες..ακόμη δε το έχω συνειδητοποιήσει καλά αλλά ξέρω πως πλέον όλη η υπόλοιπη ζωή μου θα είναι αυτό το παιδί..και μετά όλα τα άλλα..

Όπως το λες είναι, εγώ το έχω ήδη ζήσει με το παιδί της αδερφής μου που τον έχω βάφτισει κιόλας κ είναι για μένα τρελή μου αδυναμία , έχουμε πολύ στενη σχέση, φαντάζομαι πόσο μάλλον ένα πλάσματακι που θα το γεννησουμε κιόλας!

Εγώ κάτοικιδιο δεν έχω , η αδερφή μου έχει γάτα κ παρότι εγώ δεν τρελαίνομαι με τις γάτες είμαι πιο πολύ του σκύλου ομολογώ ότι η γάτα της όταν ήταν μωρό ο μικρός παρότι την πείραζε συνέχεια της τράβαγε την ουρά ,για να παίξουν εκείνη δεν τον πειράζε καθόλου ..και μου έκανε απίστευτη εντύπωση γιατί οι γάτες γενικά είναι ψιλό εκδικητικά ζώα!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Αχχααχαχαχχα την έκανα γιγαντουλα την μικρή!!! Τελικά το γράφει αλλού είναι 7.48cm.. Δεν ρώτησα και τον γιατρο από το άγχος μου 

Δε πειράζει,για αυτό είμαστε όλες εδώ :-) μαθαίνουμε η μία από την άλλη :-)

Εγώ έχω ένα τσιουάουα (2kg- 6.5 χρονών) και ένα μπάσταρδακι το Ρενιο μου μοιάζει με Τζακ Ράσελ (3.5kg - 5 χρονων) είναι έννοειται εμβολιασμενα κ γενικά του σπιτιού κυριολεκτική κ εννοείται θέλω να μεγαλώσει μαζί του το παιδί μου όπως κ εγώ μεγάλωσα με σκύλο από μωρό..

Απλά επειδή μέχρι τώρα ήταν αυτά οι "κυρίαρχοι" του σπιτιού από όταν έμαθα έγκυος ήδη προσπαθώ κ τους αλλάζω κάποιες συνήθεις ώστε να είναι προσαρμοσμένα όταν έρθει το μωρό.. πχ από κει που κοιμόντουσαν μαζί μας τώρα τους έχω πάρει αυτό το σιδερένιο πάρκο με δικό τους κρεβάτι μέσα κ τα έχω εκεί το βράδυ.. 

Έτσι ήθελα να δω πως προσαρμόζεται κ εσείς τα δικά σας ζωομωρα για τη νέα σας ζωη..να παίρνω ιδέες :-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσια έχω άλλη ερώτηση τώρα.. 

Έχει κάποια σας κατοικίδιο το οποίο θα μεγαλώσει με το μωρό της? 

Γεια σας κορίτσια. Δεν έχω ξαναγράψει αν και ανηκω στην ομάδα. Ειμαι εγκυος 11+4 εβδομάδων. Πετάχτηκα να πω για το κατοικίδιο. Έχω ένα σκυλάκι εδώ και 14 χρόνια και είναι το πρώτο μου παιδί. Επισης έχω ένα κοριτσάκι 16 μηνών. Από όταν γεννήθηκε η μικρή το σκυλάκι κοιμάται κάτω η δίπλα από την κούνια της. Όχι απλώς κακό δεν κανει αλλά το αντίθετο της κανει και παρα πολύ καλό! Και το ανοσοποιητικό της ισχυροποιείται και ψυχοκοινωνικά την εξελίσσει και την βοηθάει να μάθει να συμπεριφέρεται. Και μην φανταστείτε πως έχω κανένα σκυλί που αγαπούσε τα παιδάκια. Τα έβλεπε και έστριβε. Και η μικρή κατά καιρούς το βασάνιζε  το καημένο. Αλλά το σκυλάκι μου κυρία (κι αυτό θηλυκό). Το παιδί μου είναι το μόνο παιδί που θέλει και που ανέχεται. Στα αλλά γαυγίζει. Αφού παίζουν κιολας μαζί. Τραβάνε τα κουκλάκια κυνηγάνε μπάλες κτλ. Μην ανησυχεις καθόλου γι αυτό. Θέλουν και τα δυο εκπαίδευση κι όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν έχω ξαναγράψει αν και ανηκω στην ομάδα. Ειμαι εγκυος 11+4 εβδομάδων. Πετάχτηκα να πω για το κατοικίδιο. Έχω ένα σκυλάκι εδώ και 14 χρόνια και είναι το πρώτο μου παιδί. Επισης έχω ένα κοριτσάκι 16 μηνών. Από όταν γεννήθηκε η μικρή το σκυλάκι κοιμάται κάτω η δίπλα από την κούνια της. Όχι απλώς κακό δεν κανει αλλά το αντίθετο της κανει και παρα πολύ καλό! Και το ανοσοποιητικό της ισχυροποιείται και ψυχοκοινωνικά την εξελίσσει και την βοηθάει να μάθει να συμπεριφέρεται. Και μην φανταστείτε πως έχω κανένα σκυλί που αγαπούσε τα παιδάκια. Τα έβλεπε και έστριβε. Και η μικρή κατά καιρούς το βασάνιζε  το καημένο. Αλλά το σκυλάκι μου κυρία (κι αυτό θηλυκό). Το παιδί μου είναι το μόνο παιδί που θέλει και που ανέχεται. Στα αλλά γαυγίζει. Αφού παίζουν κιολας μαζί. Τραβάνε τα κουκλάκια κυνηγάνε μπάλες κτλ. Μην ανησυχεις καθόλου γι αυτό. Θέλουν και τα δυο εκπαίδευση κι όλα θα πάνε καλά! 

Πολύ χαίρομαι για αυτό που περιγράφεις διότι κ εμένα δεν έχουν κ τις καλύτερες σχέσεις με τα παιδιά καθώς πάνε πάνω τους τρεχαλα κ τα φοβίζουν κ αυτά γαβγίζουν κ αγριευουν.. αλλά ποντάρω κ εγώ σε αυτό που είπες,θα είναι αλλιώς έστω μόνο με το δικό μας νινι..γτ δεν υπάρχει κ πιθανότητα να τα έδινα ή δε ξέρω κ γω τι κάνουν..είμαστε όλοι μαζί οικογένεια :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πολύ χαίρομαι για αυτό που περιγράφεις διότι κ εμένα δεν έχουν κ τις καλύτερες σχέσεις με τα παιδιά καθώς πάνε πάνω τους τρεχαλα κ τα φοβίζουν κ αυτά γαβγίζουν κ αγριευουν.. αλλά ποντάρω κ εγώ σε αυτό που είπες,θα είναι αλλιώς έστω μόνο με το δικό μας νινι..γτ δεν υπάρχει κ πιθανότητα να τα έδινα ή δε ξέρω κ γω τι κάνουν..είμαστε όλοι μαζί οικογένεια :-)

Καλά εννοείται δεν θα τα δώσεις! Μα είναι τα παιδιά σου! Τι σκυλάκια έχεις; Μικρά μεγάλα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Καλά εννοείται δεν θα τα δώσεις! Μα είναι τα παιδιά σου! Τι σκυλάκια έχεις; Μικρά μεγάλα; 

Εγώ έχω ένα τσιουάουα (2kg- 6.5 χρονών) και ένα μπάσταρδακι το Ρενιο μου μοιάζει με Τζακ Ράσελ (3.5kg - 5 χρονων) είναι έννοειται εμβολιασμενα κ γενικά του σπιτιού κυριολεκτική κ εννοείται θέλω να μεγαλώσει μαζί του το παιδί μου όπως κ εγώ μεγάλωσα με σκύλο από μωρό.. 

εσυ??

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα τα πηγαίνουν τα σκυλακια με το παιδάκι σου! Θα χρειαστεί ένα χρονικό διάστημα προσαρμογής κι όλα καλά. 

Εγω έχω ένα κανίς, 4,5κιλα. Ονειρευομουν από  την αρχή να μεγαλώσουν τα παιδιά μου μαζί της. Ελπίζω να πάνε καλά και με το δεύτερο όπως με το πρώτο. Διάλεξα παιδίατρο με βάσει την άποψη της περί σχέση βρέφους σκύλου. Δεν θα δεχόμουν κανεναν άσχετο να μου πει μακριά το παιδί από το σκυλί. Μάλιστα, πριν λίγους μήνες περάσαμε μια ολόκληρη μέρα στο σπίτι του αδερφού μου όπου η μικρή μου έπαιζε με την ανιψια μου. Και όταν φυγαμε η ανιψια ανέβασε πυρετό και τελικά πήγε και στο νοσοκομείο γιατί είχε την Η1Ν1. Και η δικια μου η κόρη δεν κόλλησε ποτε ευτυχως παρόλο που έπαιζαν μαζί όλη μέρα. Η γιατρος είπε ότι έχει κανει δόξα τω Θεω ανοσοποιητικό σουπερ και αυτό είναι και χάρη στο σκυλί. Μην ακούσεις κανέναν τρελό που θα σου πει κάποια παράλογη ιστορία. Πριν γεννήσω δεν ξέρεις τι είχα ακούσει. Κάτι απίστευτες και φυσικά μη αληθείς ιστορίες της κάθε ασχετης ότι πχ της τάδε φιλης της μιας ξαφερφης της το παιδί είχε πεθάνει 10 ετών από το σκυλί γιατί κοιμόντουσαν μαζί και    είχε μπουκώσει το στόμα του από τις τρίχες (!!!) κα τέτοια παρόμοια. Ποτε δεν άκουσα μια ιστορία από υπαρκτό πρόσωπο Ή κάτι τελος πάντων λογικό. Μόνο στις ειδήσεις αλλά για περιπτωσεις επίθεσης σκύλου σε παιδί και αυτό είμαι σίγουρη ότι ήταν ανευθυνότητα  των γονιων που είχαν ενα άγριο σκυλί δίπλα στο παιδί τους. Αντιθέτως αν ενημερωθείς από μελέτες ιατρών κυρίως του εξωτερικού η συμβίωση των βρεφών με κατοικίδια χίλια καλά μπορεί να φέρει. Ψάξε και θα δεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας @P.L.L. εύχομαι με το καλό το παιδάκι σου!

εγω έχω ένα westie κ δυστυχώς έχει μάθει στο κρεβάτι στο μαξιλάρι μαζί μου, λέω δυστυχώς γιατί δε θέλω μετά να νομίζει ότι την παραμελώ. Η επαφή του μωρού με σκυλί εμβολιασμένο πάντα, προσφέρει μόνο αντισώματα και σε έρευνες που έχω διαβάσει προστατεύει κ από αλλεργίες!  
και να γαυγίζουν στα ξένα παιδάκια, όταν το παιδί μεγαλώνει μέσα στο σπίτι μαζί τους το θεωρούν μέλος της αγέλης! 
Εγώ δεν το έχω απομακρύνει από το κρεβάτι, καθώς σκέφτομαι ότι έχω διδυμα κ δε θα έχω λίκνο ώστε να τα ενοχλεί ο σκύλος, θα βάλω τη μια κούνια στο δωμάτιο κ θα τα έχω κ τα δυο μέσα. Αν κ πιστεύω ότι θα πηγαίνει κ θα κοιμάται κάτω από την κούνια...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας @P.L.L. εύχομαι με το καλό το παιδάκι σου!

εγω έχω ένα westie κ δυστυχώς έχει μάθει στο κρεβάτι στο μαξιλάρι μαζί μου, λέω δυστυχώς γιατί δε θέλω μετά να νομίζει ότι την παραμελώ. Η επαφή του μωρού με σκυλί εμβολιασμένο πάντα, προσφέρει μόνο αντισώματα και σε έρευνες που έχω διαβάσει προστατεύει κ από αλλεργίες!  
και να γαυγίζουν στα ξένα παιδάκια, όταν το παιδί μεγαλώνει μέσα στο σπίτι μαζί τους το θεωρούν μέλος της αγέλης! 
Εγώ δεν το έχω απομακρύνει από το κρεβάτι, καθώς σκέφτομαι ότι έχω διδυμα κ δε θα έχω λίκνο ώστε να τα ενοχλεί ο σκύλος, θα βάλω τη μια κούνια στο δωμάτιο κ θα τα έχω κ τα δυο μέσα. Αν κ πιστεύω ότι θα πηγαίνει κ θα κοιμάται κάτω από την κούνια...

Καλως σας βρήκα! 

Κι εμένα στο κρεβάτι κοιμόταν μέχρι να γεννηθεί η μικρή! Κι αν δεν είχαν φοβίσει τον άντρα μου η μαμα και η Αδερφη του που δεν μπορούσαν να μην ανακατευτούν δεν θα έφευγε από το κρεβάτι ποτε. Τις πρώτες μέρες έκλαιγα πολύ. Φαντάσου για 13 χρόνια την είχα εκεί. Της έφτιαξα ένα ωραίο κρεβάτι και ευτυχως της άρεσε. Τώρα μπορούσα να την πάρω πάλι στο κρεβάτι και καποιες φορες το έχω κανει. Με τον καιρό  όμως συνηθισε κι  αυτή κάτω και επειδή είναι και μεγάλη πια δεν μπορεί να ανεβοκατεβαίνει οποτε θέλει οποτε το προτιμά.

Με το καλό να σου έρθουν τα διδυμάκια σου! Είναι μεγάλη ευλογία για να παιδί να έχει δίδυμο αδερφή ή αδερφό! Σου μιλάω εκ πείρας γιατί κι εγώ δίδυμη είμαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλως σας βρήκα! 

Κι εμένα στο κρεβάτι κοιμόταν μέχρι να γεννηθεί η μικρή! Κι αν δεν είχαν φοβίσει τον άντρα μου η μαμα και η Αδερφη του που δεν μπορούσαν να μην ανακατευτούν δεν θα έφευγε από το κρεβάτι ποτε. Τις πρώτες μέρες έκλαιγα πολύ. Φαντάσου για 13 χρόνια την είχα εκεί. Της έφτιαξα ένα ωραίο κρεβάτι και ευτυχως της άρεσε. Τώρα μπορούσα να την πάρω πάλι στο κρεβάτι και καποιες φορες το έχω κανει. Με τον καιρό  όμως συνηθισε κι  αυτή κάτω και επειδή είναι και μεγάλη πια δεν μπορεί να ανεβοκατεβαίνει οποτε θέλει οποτε το προτιμά.

Με το καλό να σου έρθουν τα διδυμάκια σου! Είναι μεγάλη ευλογία για να παιδί να έχει δίδυμο αδερφή ή αδερφό! Σου μιλάω εκ πείρας γιατί κι εγώ δίδυμη είμαι! 

Αχ είσαι δίδυμη;;;μονοζυγωτικά; Εμένα ήταν η γιαγιά μου δίδυμη κ μάλλον κληρονόμησα το γονίδιο καθώς είναι σε διαφορετικούς σακους!  Κ εγώ πιστεύω ότι είναι μεγάλη ευλογία τα διδυμα αν κ ξέρω ποσό θα δυσκολευτώ το θέλω πολύ! Καλά ότι κ να μου λένε για το σκυλί δε με επηρεάζει κανείς! Δε μπορώ να το αποχωριστω.


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...