Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Blonde είπε:

Κι εγώ δεν έπινα πολύ ποτέ όμως μου προέκυψε ένα θέματακι με το αμνιακό και αναγκάστηκα να πίνω 3 λίτρα τη μέρα!! Να σου πω τι με βοήθησε να το πίνω με ευκολία, πίνω νερό μόνο σε εμφιαλωμένο μπουκαλάκι ,μου είναι πιο εύκολο και να το μετράω και να το πίνω πιο εύκολα και με βοηθάει και περισσότερο να βάζω καλαμακι!!! Ξεκιναω απο το πρωί που ξυπνάω και σιγά σιγά μέσα στη μέρα πίνω και τα υπόλοιπα...δεν περιμένω να διψασω απλά το βάζω δίπλα μου με ένα καλαμάκι και σιγά σιγά το πίνω όλο!!!φυσικά όμως με τόσο νερό είμαι όλη μέρα στην τουαλέτα, φιλενάδες έχουμε γινει:shock:

Αυτό μου έχουν πει οτι μπορει μελλοντικά να έχω θέμα με το αμνιακό απλά επειδή κάνω 3-4 εμετούς της ημέρα δεν μπορώ να κάνω αυτό που λες , έχω κ εγω μπουκαλάκι δίπλα μου αλλά ειναι στιγμές που ούτε γουλια δεν αντέχω να πιω

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!πως είστε?  

Από θερμοκρασία και εγώ λίγο ανεβασμένη..συνήθως 36.9 με 37 πέφτει και ανεβαίνει.. βέβαια καλά εγώ απόγευμα την μετράω. 

Επίσης νερό και εγώ δεν μπορώ να πιω πολύ...ελπίζω να αλλάξει αυτό σιγά σιγά.. 

Και κάτι αλλο βρε κορίτσια νερό δεν πίνω πολύ αλλά τουαλέτα μπορεί να πηγαίνω 10 -15 φορές..θα μετακομίσω στο μπάνιο ..συμβαίνει και σε εσας;

Άστα το πιο εκνευριστικο είναι το βράδυ που ξυπνάω για να πάω τουαλέτα κ άντε μετά να ξανακοιμηθω, που να επινα κ τα 2 -3 λίτρα που μου είπε η γιατρός,μας βλέπω με στρώματακι στην μπανιέρα

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Αυτό μου έχουν πει οτι μπορει μελλοντικά να έχω θέμα με το αμνιακό απλά επειδή κάνω 3-4 εμετούς της ημέρα δεν μπορώ να κάνω αυτό που λες , έχω κ εγω μπουκαλάκι δίπλα μου αλλά ειναι στιγμές που ούτε γουλια δεν αντέχω να πιω

Άστα το πιο εκνευριστικο είναι το βράδυ που ξυπνάω για να πάω τουαλέτα κ άντε μετά να ξανακοιμηθω, που να επινα κ τα 2 -3 λίτρα που μου είπε η γιατρός,μας βλέπω με στρώματακι στην μπανιέρα

Αυτό σκέφτομαι και εγώ αν πίναμε και νερό τι θα γινόταν? σε νιώθω άστα!!! Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε??

@Renez εγώ που μετριεμαι γιατί έχω πολλές κρυαδες προφανώς λόγω εμετών κυμαινομαι μεταξύ 36.5 με 36.7 δεν είμαι σταθερή..

Να σας ρωτήσω με το νερό πως πάτε;;; πίνετε;γιατί εγώ με το ζόρι να πιω 1 λίτρο την ημέρακ πολύ λέω! κ έχω τρομοκρατηθεί λιγάκι η αλήθεια είναι.

 

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!πως είστε?  

Από θερμοκρασία και εγώ λίγο ανεβασμένη..συνήθως 36.9 με 37 πέφτει και ανεβαίνει.. βέβαια καλά εγώ απόγευμα την μετράω. 

Επίσης νερό και εγώ δεν μπορώ να πιω πολύ...ελπίζω να αλλάξει αυτό σιγά σιγά.. 

Και κάτι αλλο βρε κορίτσια νερό δεν πίνω πολύ αλλά τουαλέτα μπορεί να πηγαίνω 10 -15 φορές..θα μετακομίσω στο μπάνιο ..συμβαίνει και σε εσας;

Καλημέρα.... πίνω πολύ νερό, νιώθω συνέχεια ότι διψάω. Καλά μη μιλήσουμε για τουαλέτα προχθές μέτρησα 16 φορές. Ειδικά τη νύχτα δεν υπάρχει πιο σπαστικο...

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αυτό μου έχουν πει οτι μπορει μελλοντικά να έχω θέμα με το αμνιακό απλά επειδή κάνω 3-4 εμετούς της ημέρα δεν μπορώ να κάνω αυτό που λες , έχω κ εγω μπουκαλάκι δίπλα μου αλλά ειναι στιγμές που ούτε γουλια δεν αντέχω να πιω

Άστα το πιο εκνευριστικο είναι το βράδυ που ξυπνάω για να πάω τουαλέτα κ άντε μετά να ξανακοιμηθω, που να επινα κ τα 2 -3 λίτρα που μου είπε η γιατρός,μας βλέπω με στρώματακι στην μπανιέρα

Ωχ αυτό είναι πρόβλημα...δεν είχα καθόλου εμετούς και δεν ξέρω κάτι να πω ότι εμένα με βοήθησε!! Το θέμα μου δημιουργήθηκε κάνα δυο βδομάδες μετά την β επιπέδου εμενα!! Ελπίζω να σταματήσουν γρήγορα οι εμετοι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε??

@Renez εγώ που μετριεμαι γιατί έχω πολλές κρυαδες προφανώς λόγω εμετών κυμαινομαι μεταξύ 36.5 με 36.7 δεν είμαι σταθερή..

Να σας ρωτήσω με το νερό πως πάτε;;; πίνετε;γιατί εγώ με το ζόρι να πιω 1 λίτρο την ημέρακ πολύ λέω! κ έχω τρομοκρατηθεί λιγάκι η αλήθεια είναι.

Εγώ πίνω αρκετό νερό μέσα στην ημέρα! διψάω πολύ! ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα σε αυτό!

πρίν από 12 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!πως είστε?  

Από θερμοκρασία και εγώ λίγο ανεβασμένη..συνήθως 36.9 με 37 πέφτει και ανεβαίνει.. βέβαια καλά εγώ απόγευμα την μετράω. 

Επίσης νερό και εγώ δεν μπορώ να πιω πολύ...ελπίζω να αλλάξει αυτό σιγά σιγά.. 

Και κάτι αλλο βρε κορίτσια νερό δεν πίνω πολύ αλλά τουαλέτα μπορεί να πηγαίνω 10 -15 φορές..θα μετακομίσω στο μπάνιο ..συμβαίνει και σε εσας;

Πάω τουαλέτα πολύ!!!! και το βράδυ 3 φορές σίγουρα!αφήστε και όλη την ημέρα δεν με πειράζει..... το βράδυ όμως είναι βάναυσο!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Το έχω δει αυτό το καρότσι κ γενικως η σκέψη μου είναι πως θα μπαίνω στο ασανσέρ κ τις πόρτες, έχω σκεφτεί μέχρι κ 2 μονα καρότσια τα οποία ενώνουν με ένα μηχανισμό! Ώστε όταν είμαστε δυο στη βόλτα να λειτουργούμε ανεξάρτητα στα πεζοδρόμια πχ. Επίσης όλα τα καρότσια για διδυμα δεν αλλάζει η φορά από Ότι έχω δει, δλδ όταν είναι πολύ μωρά που θες να τα κοιτάς στη βόλτα... δε ξέρω πολύ μπερδεμένη! Επίσης δεν πρόκειται να με βολέψει λίκνο, όποτε σκεφτομουν για αρχή η μια κούνια να μπει στην κρεβατοκάμαρα κ να τα έχω μαζί εκεί.... δε ξέρω! Όλα είναι φτιαγμένα για ένα παιδί! 

Αχ φιλενάδα... Εγώ κάθε φορά που παω να σκεφτώ τι θα χρειαστώ αγχώνομαι! Γτ εγώ τα έχω πάρει ήδη όλα για ένα παιδί, πανάκριβο καρότσι κτλ.. κ τώρα φτου κ από την αρχή! Το κρεβάτι του γιου μου είναι αυτό που προσαρμόζεται κ το έχει μέχρι 5-6 χρόνων, οπότε το χρησιμοποιεί ακόμη! Όσο για το παιδικό δωμάτιο, άλλος πονοκέφαλος.. θα σας πω μόνο ότι ενώ είχαμε φτιάξει ωραιότατο παιδικο. το κρεβάτι του το έχουμε ακόμα στην κρεβατοκάμαρα...χαχα!

Όσο για το νερό, ενώ γενικά έπινα πολύ νερό κ με την εγκυμοσύνη ακόμη περισσότερο.. ένιωθα ότι διψάω συνεχώς.. τώρα με τις αναγουλες με ζοριστει πολύ, μου φέρνει μεγάλη δυσφορία.. Πίνω μόνο φαγωμενη που δεν με ενοχλεί πολύ.. Βέβαια, η τουαλετα τα γνωστά! Εν τω μεταξύ, έχω μόνο στον επάνω όροφο κ κάθε φορά που θέλω να πάω κ είμαι κάτω ξεφυσαω!

Εγώ κοριτσια μου έχω αυχενική 13 Απριλίου! Αργώ ακόμη.. Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εγώ από νερό τίποτε..άντε κάνα λίτρο τη μέρα ενάμιση βαριά όταν με πιάνει κρίση δίψας το βράδυ αλλιώς....βέβαια έτσι ήμουν πάντα ,δε φταίει η εγκυμοσύνη..

#Hope89 βλακεία αυτό με τον πάνω όροφο γτ σκέψου στο τελευταίο 3 μηνο!! Σε βλέπω μόνιμα επάνω :-)

οσο για τη τουαλέτα κορίτσια ναι,μεγάλο θέμα..αφού από το απόγευμα κ μετά πάω κ είναι σαν νερό διάφανα τελείως!! 

το βράδυ επίσης κάποιες φορές βασανιζομαι να κοιμηθώ..λίγο η τουαλέτα..λίγο το άγχος των ημερών ..λίγο ότι δε δουλεύω τώρα κ δε πολύ κουράζομαι δε ξέρω..ώρες ώρες στριφογυρναω κ μια κ δύο ώρες παλεύοντας να κοιμηθώ.. :-(

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Αχ φιλενάδα... Εγώ κάθε φορά που παω να σκεφτώ τι θα χρειαστώ αγχώνομαι! Γτ εγώ τα έχω πάρει ήδη όλα για ένα παιδί, πανάκριβο καρότσι κτλ.. κ τώρα φτου κ από την αρχή! Το κρεβάτι του γιου μου είναι αυτό που προσαρμόζεται κ το έχει μέχρι 5-6 χρόνων, οπότε το χρησιμοποιεί ακόμη! Όσο για το παιδικό δωμάτιο, άλλος πονοκέφαλος.. θα σας πω μόνο ότι ενώ είχαμε φτιάξει ωραιότατο παιδικο. το κρεβάτι του το έχουμε ακόμα στην κρεβατοκάμαρα...χαχα!

Όσο για το νερό, ενώ γενικά έπινα πολύ νερό κ με την εγκυμοσύνη ακόμη περισσότερο.. ένιωθα ότι διψάω συνεχώς.. τώρα με τις αναγουλες με ζοριστει πολύ, μου φέρνει μεγάλη δυσφορία.. Πίνω μόνο φαγωμενη που δεν με ενοχλεί πολύ.. Βέβαια, η τουαλετα τα γνωστά! Εν τω μεταξύ, έχω μόνο στον επάνω όροφο κ κάθε φορά που θέλω να πάω κ είμαι κάτω ξεφυσαω!

Εγώ κοριτσια μου έχω αυχενική 13 Απριλίου! Αργώ ακόμη.. Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια!! 

Α ναι τα ειχες πάρει εσυ.... πω φαντάζομαι και τώρα πρέπει να ξανά πάρεις.Εγώ σήμερα τα συζήτησα λίγο με τον άντρα μου, όχι για να τα πάρουμε απλά λίγο σκεφτήκαμε τι θα χρειαστεί, μας έπιασε πονοκέφαλος.... όλα επι 2! Έχεις σκεφτεί καθόλου το διπλό καρότσι αν θα σε βολέψει; Εγώ αυχενική 8 Απριλίου, θα στα πω νωρίτερα!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!! Όλα πήγαν καλά !! περιμένουμε και τις αιματολογικές αλλά σε καμία βδομάδα τώρα! Και μαλλον κοριτσάκι...Καλά ήταν μαγεία Εντομεταξυ από το άγχος μου δεν κουνιομουν καν χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!! Όλα πήγαν καλά !! περιμένουμε και τις αιματολογικές αλλά σε καμία βδομάδα τώρα! Και μαλλον κοριτσάκι...Καλά ήταν μαγεία Εντομεταξυ από το άγχος μου δεν κουνιομουν καν χαχαχαχα

Μπραβο γλυκουλα μου!!!!! Με το καλοοοο!!!!!!! Δεν ηταν τρομερο που εβλεπες ενα μωρο κανονικο τωρα???? Ολα καλα θα ειναι και με τις αιματολογικες..... Μην ανησυχεις....... Ποτε θα τα ξαναδουμε τωρα????? Με το καλο το κοριτσακιιιι σου!!!! Δεν σ ειπε σιγουρα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!! Όλα πήγαν καλά !! περιμένουμε και τις αιματολογικές αλλά σε καμία βδομάδα τώρα! Και μαλλον κοριτσάκι...Καλά ήταν μαγεία Εντομεταξυ από το άγχος μου δεν κουνιομουν καν χαχαχαχα

Τι ωραία.... το πρώτο κοριτσάκι στην ομάδα!!! Με το καλό!!!!

κοριτσια εσείς που έχετε κάνει ήδη αυχενική χρειάζεται κάποια προετοιμασία πριν;

επισης πήρα εξετάσεις αίματος σήμερα κ είχα σίδηρο 160 με όριο 150 χωρίς να παίρνω χάπι! Περίεργο μου φάνηκε...

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Τι ωραία.... το πρώτο κοριτσάκι στην ομάδα!!! Με το καλό!!!!

κοριτσια εσείς που έχετε κάνει ήδη αυχενική χρειάζεται κάποια προετοιμασία πριν;

επισης πήρα εξετάσεις αίματος σήμερα κ είχα σίδηρο 160 με όριο 150 χωρίς να παίρνω χάπι! Περίεργο μου φάνηκε...

Τυχαίνει..μπορεί να οφείλεται στη διατροφή σου αν τρως σωστά :-)

οχι καμία προετοιμασία,μόνο ψυχολογική :-)

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!! Όλα πήγαν καλά !! περιμένουμε και τις αιματολογικές αλλά σε καμία βδομάδα τώρα! Και μαλλον κοριτσάκι...Καλά ήταν μαγεία Εντομεταξυ από το άγχος μου δεν κουνιομουν καν χαχαχαχα

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!

Εγώ από την άλλη είχα τέτοια χαρά κ νευρικότητα όταν το είδα στην αρχή που με είχε πιάσει σπαστικό γέλιο μαζί με δάκρυα χαράς κ κουναγα τη κοιλίτσα μ κ είχα πρήξει το γιατρό :-) να ναι καλά είχε υπομονή ο άνθρωπος :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τυχαίνει..μπορεί να οφείλεται στη διατροφή σου αν τρως σωστά :-)

οχι καμία προετοιμασία,μόνο ψυχολογική :-)

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!

Εγώ από την άλλη είχα τέτοια χαρά κ νευρικότητα όταν το είδα στην αρχή που με είχε πιάσει σπαστικό γέλιο μαζί με δάκρυα χαράς κ κουναγα τη κοιλίτσα μ κ είχα πρήξει το γιατρό :-) να ναι καλά είχε υπομονή ο άνθρωπος :-)

@Renez κ εγω την ιδια αντιδραση ειχα..... Μ ελεγε ο γιατρος να ηρεμήσω για να μπορεσει να κανει την εξεταση..... Χαχχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Irinoula86 είπε:

Μπραβο γλυκουλα μου!!!!! Με το καλοοοο!!!!!!! Δεν ηταν τρομερο που εβλεπες ενα μωρο κανονικο τωρα???? Ολα καλα θα ειναι και με τις αιματολογικες..... Μην ανησυχεις....... Ποτε θα τα ξαναδουμε τωρα????? Με το καλο το κοριτσακιιιι σου!!!! Δεν σ ειπε σιγουρα? 

Αχ ευχαριστω παρα πολυ!!! Καλά πραγματικά τρομερό!!!! Τόσο μεγάλο και στην πραγματικότητα είναι τόσο δα μικρούλη...αχ τώρα έλα ντε ποτέ θα τα δούμε τα ζουζουνάκι ? Αύριο θα παρω τηλ τον γιατρο μου. 

Όχι δεν μου το είπε με σιγουριά βέβαια είπε 95 % χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Α ναι τα ειχες πάρει εσυ.... πω φαντάζομαι και τώρα πρέπει να ξανά πάρεις.Εγώ σήμερα τα συζήτησα λίγο με τον άντρα μου, όχι για να τα πάρουμε απλά λίγο σκεφτήκαμε τι θα χρειαστεί, μας έπιασε πονοκέφαλος.... όλα επι 2! Έχεις σκεφτεί καθόλου το διπλό καρότσι αν θα σε βολέψει; Εγώ αυχενική 8 Απριλίου, θα στα πω νωρίτερα!

Άστα να πάνε... Μεγάλος πονοκέφαλος!! Φανταζομαι ότι αν κυκλοφορείς μόνη σου το διπλό καρότσι είναι απαραίτητο.. αλλιώς πώς;; Σίγουρα θα είναι δύσκολο στο χειρισμό, αλλά μάλλον απαραίτητο.. Ααα 8 Απρίλιου, κοντά είμαστε! Δεν περνάνε κ οι μέρες βρε παιδί μου...

1 ώρα πρίν, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!! Όλα πήγαν καλά !! περιμένουμε και τις αιματολογικές αλλά σε καμία βδομάδα τώρα! Και μαλλον κοριτσάκι...Καλά ήταν μαγεία Εντομεταξυ από το άγχος μου δεν κουνιομουν καν χαχαχαχα

Τι καλά!!! Να κ η μπουμπούκα της παρέας!! Ολα καλά θα είναι κ με τις αιματολογικές...Με το καλό κοπέλα μου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...