Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Εγω ουτε κνησμο ουτε πονους..... Μονο αυτες τις μερες αρχισε να γινεται λιγο πιο εντονη η ζαλάδα καθως και η απεχθεια προς τα φαγητα.... Ενω ειχε σταματησει για λιγο...... Λετε να εχω τα συμπτωματα στο 2 ο τριμηνο εγω???? 

Link to comment
Share on other sites

Φαγούρα δεν έχω, πονακια χαμηλά έχω λίγα, απέχθεια για φαγητά ξαφνικά απέκτησα. Μόνο φρούτα μπορώ να τρώω ευχάριστα, αρκετά κρέατα μου κάθονται σα μπετο στο στομάχι κ με ανακατεύουν. Που είμαι κρεατοφαγος γενικά. 


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jasmine@ είπε:

Χέρια πόδια πρόσωπο πλάτη παντού εναλλάξ.... θέλω να βγάλω το δέρμα μου! Δεν έχω φαει τίποτα καινούριο ούτε άλλαξα απορρυπαντικό η αφρόλουτρο! 

Κοίταξες αν είναι κάποιο από τα κουλά συμπτώματα της εγκυμοσύνης?? :-)

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια πονακια έχετε χαμηλα στην κοιλιά και λίγο στα μπούτια?  Σαν της περιόδου τα νιωθω αλλά πιο ήπια..σημερα ολη μερα το νιωθω 

Κοιλιά ναι πονακια έχω ,ειδικά μάλλον όπως λένε τις μέρες που θα περιμέναμε κανονικά περίοδο κ πιο πολύ το βράδυ που  ξαπλώνω.. όσο για τα μπούτια σήμερα ακριβώς μόνο το δεξί σαν πιάσιμο,σαν τράβηγμα ένα μυς από πίσω προς τους προσαγωγούς..δε σκέφτηκα να το πω γτ λέω δε θα ναι από την εγκυμοσύνη αλλά κάνα πιάσιμο....

δε ξέρω πρώτη φορά το νιώθω γτ στη περίοδο δεν είχα τέτοιο πόνο στα πόδια μόνο στη κοιλιά κ στήθος..

Just now, Irinoula86 είπε:

Εγω ουτε κνησμο ουτε πονους..... Μονο αυτες τις μερες αρχισε να γινεται λιγο πιο εντονη η ζαλάδα καθως και η απεχθεια προς τα φαγητα.... Ενω ειχε σταματησει για λιγο...... Λετε να εχω τα συμπτωματα στο 2 ο τριμηνο εγω???? 

Όχι κορίτσι μου,ας ελπίσουμε να είσαι από τις τυχερές που είναι ήπια τα συμπτώματα..γενικά όλες ήπια τα περνάμε στην ομάδα μας μόνο η Ευγενία μας έχει ταλαιπωρηθεί περισσότερο νομίζω... :-/

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι αυτό που διάβασα renez!!! Θα μιλήσω από Δευτέρα με το γυναικολόγο.... είμαι άυπνη από τη φαγούρα δε μπορώ να ηρεμήσω.

Πονακια δεν έχω ίσως επειδή παίρνω προγεστερονη κ μαγνήσιο...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Ελπίζω να μην είναι αυτό που διάβασα renez!!! Θα μιλήσω από Δευτέρα με το γυναικολόγο.... είμαι άυπνη από τη φαγούρα δε μπορώ να ηρεμήσω.

Πονακια δεν έχω ίσως επειδή παίρνω προγεστερονη κ μαγνήσιο...

Εγώ άυπνη από τη καραντίνα!! Έχω χαλάσει τελείως το ρολόι ύπνου μου..πφφφ..

Τι διάβασες???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Renez είπε:

Εγώ άυπνη από τη καραντίνα!! Έχω χαλάσει τελείως το ρολόι ύπνου μου..πφφφ..

Τι διάβασες???

Χολοσταση κύησης αλλά λέει ότι παρουσιάζεται 2-3ο τρίμηνο! Ελπίζω να μην είναι...

  • Μπερδεμένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Φαγούρα στις πατούσες και κυρίως στην καμαρα έχω κι εγώ και είχα και στην κόρη μου. Δεν είναι βέβαια τόσο υπερβολική που να με κρατάει ξάγρυπνη. 

Επισης χαιρομαι που έχετε όλες ήπια συμπτώματα γιατί εγώ υποφέρω από τους εμετούς και τη ναυτία. Στην κόρη μου μου πέρασαν στον 6ο μήνα. Ελπίζω τώρα να είναι πιο ηπια. Αλλά πάλι οτι είναι για καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Jasmine@ φαγούρα εχω αρκετή στο στήθος , ενυδατωνεις καλά το σωματακι σου;;έχω διαβάσει ότι το σώμα μας στην εγκυμοσύνη θέλει πολύ καλή ενυδάτωση εκτός του νερού να βαζεις κρεμουλα παντού!

@Mariamaraki πόνους περιόδου ναι ,στο μπούτι όχι αλλά έχω στο ισχίο πλάι το οποίο είναι φυσιολογικό πολλές εγκυουλες τις πιάνει!

@P.L.L. μην μου λες τέτοια !! Θα φουνταρω από το μπαλκόνι! Περιμένω πως κ πως να περάσουν οι 14 εβδομάδες που λένε ότι σταματάνε οι εμετοί!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κοίταξες αν είναι κάποιο από τα κουλά συμπτώματα της εγκυμοσύνης?? :-)

Κοιλιά ναι πονακια έχω ,ειδικά μάλλον όπως λένε τις μέρες που θα περιμέναμε κανονικά περίοδο κ πιο πολύ το βράδυ που  ξαπλώνω.. όσο για τα μπούτια σήμερα ακριβώς μόνο το δεξί σαν πιάσιμο,σαν τράβηγμα ένα μυς από πίσω προς τους προσαγωγούς..δε σκέφτηκα να το πω γτ λέω δε θα ναι από την εγκυμοσύνη αλλά κάνα πιάσιμο....

δε ξέρω πρώτη φορά το νιώθω γτ στη περίοδο δεν είχα τέτοιο πόνο στα πόδια μόνο στη κοιλιά κ στήθος..

Όχι κορίτσι μου,ας ελπίσουμε να είσαι από τις τυχερές που είναι ήπια τα συμπτώματα..γενικά όλες ήπια τα περνάμε στην ομάδα μας μόνο η Ευγενία μας έχει ταλαιπωρηθεί περισσότερο νομίζω... :-/

Η αλήθεια είναι ότι είναι οι μέρες που περίμενα περίοδο ..άρα μάλλον αυτό θα είναι!!! Σήμερα ξύπνησα καλύτερα ευτυχώς! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Jasmine@ φαγούρα εχω αρκετή στο στήθος , ενυδατωνεις καλά το σωματακι σου;;έχω διαβάσει ότι το σώμα μας στην εγκυμοσύνη θέλει πολύ καλή ενυδάτωση εκτός του νερού να βαζεις κρεμουλα παντού!

@Mariamaraki πόνους περιόδου ναι ,στο μπούτι όχι αλλά έχω στο ισχίο πλάι το οποίο είναι φυσιολογικό πολλές εγκυουλες τις πιάνει!

@P.L.L. μην μου λες τέτοια !! Θα φουνταρω από το μπαλκόνι! Περιμένω πως κ πως να περάσουν οι 14 εβδομάδες που λένε ότι σταματάνε οι εμετοί!

Καλημέρα!!! Ναι ναι φουλ στις κρέμες είμαι, τώρα είμαι καλύτερα το βράδυ υποφέρω. 5 το πρωί έκανα μπάνιο κλαίγοντας.

πριν 8 χρόνια είχα περάσει χρόνια κνίδωση για 8 μήνες ( ούτε στον εχθρό μου) κ μου θύμιζε τη φαγούρα που είχα τότε, απλά τώρα δεν έχω σημάδια.

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα!!! Ναι ναι φουλ στις κρέμες είμαι, τώρα είμαι καλύτερα το βράδυ υποφέρω. 5 το πρωί έκανα μπάνιο κλαίγοντας.

πριν 8 χρόνια είχα περάσει χρόνια κνίδωση για 8 μήνες ( ούτε στον εχθρό μου) κ μου θύμιζε τη φαγούρα που είχα τότε, απλά τώρα δεν έχω σημάδια.

Πω πω αυτό πρέπει να ηταν πολύ δύσκολο.. 

 

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Jasmine@ φαγούρα εχω αρκετή στο στήθος , ενυδατωνεις καλά το σωματακι σου;;έχω διαβάσει ότι το σώμα μας στην εγκυμοσύνη θέλει πολύ καλή ενυδάτωση εκτός του νερού να βαζεις κρεμουλα παντού!

@Mariamaraki πόνους περιόδου ναι ,στο μπούτι όχι αλλά έχω στο ισχίο πλάι το οποίο είναι φυσιολογικό πολλές εγκυουλες τις πιάνει!

@P.L.L. μην μου λες τέτοια !! Θα φουνταρω από το μπαλκόνι! Περιμένω πως κ πως να περάσουν οι 14 εβδομάδες που λένε ότι σταματάνε οι εμετοί!

Κι εγώ αυτό περιμένω κι ελπίζω πως αυτή τη φορά θα σταματήσουν στην ώρα τους. Μην φοβάσαι παντως. Δεν συνηθίζεται να πηγαίνει πάνω από τις 14 εβδομαδες. Ποτε έκλεισες για τροφοβλαστη και που; Εγώ στις 6 Απρίλη στο Αλεξάνδρα. Μην φοβάσαι παντως. Το 3 που είχες δεν είναι και τόσο ανησυχητικός αριθμός! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Πω πω αυτό πρέπει να ηταν πολύ δύσκολο.. 

 

Κι εγώ αυτό περιμένω κι ελπίζω πως αυτή τη φορά θα σταματήσουν στην ώρα τους. Μην φοβάσαι παντως. Δεν συνηθίζεται να πηγαίνει πάνω από τις 14 εβδομαδες. Ποτε έκλεισες για τροφοβλαστη και που; Εγώ στις 6 Απρίλη στο Αλεξάνδρα. Μην φοβάσαι παντως. Το 3 που είχες δεν είναι και τόσο ανησυχητικός αριθμός! 

Δεν έκλεισα ακόμα Δευτέρα θα μιλήσω με τον γιατρό που θα βγουν κ τα αποτελέσματα αίματος..ο ιδιος εμβρυολογος θα το κάνει , εν τω μεταξύ δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τον γιατρό αν το ότι κάνω εμετούς μπορεί να μου δημιουργησει προβλήμα μετά τη λήψη τροφοβλάστη, από τις συσπάσεις που κάνει η κοιλιά..δεν ξέρω έχω αρχίσει κ φοβάμαι για το ρισκο της αποβολής...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Δεν έκλεισα ακόμα Δευτέρα θα μιλήσω με τον γιατρό που θα βγουν κ τα αποτελέσματα αίματος..ο ιδιος εμβρυολογος θα το κάνει , εν τω μεταξύ δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τον γιατρό αν το ότι κάνω εμετούς μπορεί να μου δημιουργησει προβλήμα μετά τη λήψη τροφοβλάστη, από τις συσπάσεις που κάνει η κοιλιά..δεν ξέρω έχω αρχίσει κ φοβάμαι για το ρισκο της αποβολής...

Σε ποια εβδομάδα έκανες την αυχενικη; Υπάρχει περιπτώσει να βγουν οι αιματολογικές κ να μη χρειαστεί να κανείς λήψη τροφοβλαστη;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σε ποια εβδομάδα έκανες την αυχενικη; Υπάρχει περιπτώσει να βγουν οι αιματολογικές κ να μη χρειαστεί να κανείς λήψη τροφοβλαστη;

Χθες που την έκανα ημουν11+ 6 Γενικά ο εμβρυολογος μου είπε ότι συστήνει να κάνω την τροφοβλάστη δεν μου το είπε σαν κάτι που πρέπει να γίνει αλλά επειδή έχουμε αυτή την ένδειξη καλο ήταν να την κάνουμε για να αποκλειστεί κάθε ενδεχόμενο..Για την ακρίβεια μου είπε ότι κ να μην την κάνω την εξέταση δεν θα το θεωρήσει τρελο, γιατί είναι μικρες οι πιθανότηυες να έχει κάτι το μωρό.Ο άντρας μου είναι καθετος ότι θέλει να το κάνουμε αλλά εγώ έχω αρχίσει κ φοβάμαι.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...