Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Χθες που την έκανα ημουν11+ 6 Γενικά ο εμβρυολογος μου είπε ότι συστήνει να κάνω την τροφοβλάστη δεν μου το είπε σαν κάτι που πρέπει να γίνει αλλά επειδή έχουμε αυτή την ένδειξη καλο ήταν να την κάνουμε για να αποκλειστεί κάθε ενδεχόμενο..Για την ακρίβεια μου είπε ότι κ να μην την κάνω την εξέταση δεν θα το θεωρήσει τρελο, γιατί είναι μικρες οι πιθανότηυες να έχει κάτι το μωρό.Ο άντρας μου είναι καθετος ότι θέλει να το κάνουμε αλλά εγώ έχω αρχίσει κ φοβάμαι.

Μήπως επειδή την έκανες οριακά; Εννοώ ότι αυχενική κανείς 11+6 έως 13+6, μήπως ήταν πολύ αρχή;
εξηγησε κ στον άντρα σου τους κινδύνους, μιλα κ με το γιατρό για τους εμετούς που κανείς αν πρέπει να περιμένετε λίγο να περάσουν οι εμετοί, η να ξανακάνεις το υπέρηχο. 

Just now, Renez είπε:

Όχι καλέ!! Ακούς εκεί?! Μια χαρά είσαι!!

Μακάρι μακάρι, θα πάρω πρωί πρωί το γυναικολόγο να του πω τι έχω, δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ σε δερματολόγο αλλά δεν έχω εξανθήματα καθόλου!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Δεν έκλεισα ακόμα Δευτέρα θα μιλήσω με τον γιατρό που θα βγουν κ τα αποτελέσματα αίματος..ο ιδιος εμβρυολογος θα το κάνει , εν τω μεταξύ δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τον γιατρό αν το ότι κάνω εμετούς μπορεί να μου δημιουργησει προβλήμα μετά τη λήψη τροφοβλάστη, από τις συσπάσεις που κάνει η κοιλιά..δεν ξέρω έχω αρχίσει κ φοβάμαι για το ρισκο της αποβολής...

Ευγενακι μου καλημέρα!! Τι χαζές σκέψεις είναι τώρα αυτές πρωί πρωί μου λες???? Χθες δεν είπαμε ότι ένιωσες πιο αισιόδοξη Με το παιδί γκουρού μέσα σου? Ζεν?

Σταμάτα!! 

Άκου!Θα πάρεις ξανά τον γιατρό σου κ τον εμβρυολογο,θα πεις ξανά κ στους δύο όλες σου τις φοβίες κ θα ρωτήσεις πόσες πιθανότητες έχεις να μην πάει καλά η τροφοβλάστηση και πόσες πιθανότητες αν δεν την κάνεις να έχει πρόβλημα το παιδί. Θα τα βάλεις κάτω καθαρά μαθηματικά λ θα πάρεις τη τελική σου απόφαση. Κ άσε τον άντρα σου,τη μάνα σ' κ εμάς να σου λέμε να τη κάνεις κ τα δικά μας. Αν πάει κάτι στραβά εσύ κ μόνο θα νιώσεις τοσο το πόνο της απώλειας οι υπόλοιποι απλά θα σου πούμε "κρίμα ,δεν ήταν τυχερό,θα κάνεις άλλο νέα είσαι" που θα ναι αλήθεια κ πάλι αλλά δε θα γεμίσει την απώλεια σου σύντομα. Για αυτό πάρε τους γιατρούς σου,μείνει ήρεμη κ ψύχραιμη λ αφού σου πουν αριθμους το ξανά συζητάμε, ως τότε άσε τις αρνητικές σκέψεις,συνέχισε κανονικά την εγκυμοσύνη με το μόνο στο μυαλό σου την εικόνα του παιδιού σου από τον υπέρηχο.

Τέλος ,μπορείς ακόμη να πας κ σε ένα. Ακόμη εμβρυολογο για μια δεύτερη άποψη. Καλύτερα να δώσετε αλλά 100 τόσα ευρώ (αν σας είναι βέβαια εύκολο) παρά να έχεις έστω 0,1% πιθανότητα αποβολής μόνο κ μόνο επειδή αυτός είναι πολύ ψείρας!!

κατανοητό?

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ευγενακι μου καλημέρα!! Τι χαζές σκέψεις είναι τώρα αυτές πρωί πρωί μου λες???? Χθες δεν είπαμε ότι ένιωσες πιο αισιόδοξη Με το παιδί γκουρού μέσα σου? Ζεν?

Σταμάτα!! 

Άκου!Θα πάρεις ξανά τον γιατρό σου κ τον εμβρυολογο,θα πεις ξανά κ στους δύο όλες σου τις φοβίες κ θα ρωτήσεις πόσες πιθανότητες έχεις να μην πάει καλά η τροφοβλάστηση και πόσες πιθανότητες αν δεν την κάνεις να έχει πρόβλημα το παιδί. Θα τα βάλεις κάτω καθαρά μαθηματικά λ θα πάρεις τη τελική σου απόφαση. Κ άσε τον άντρα σου,τη μάνα σ' κ εμάς να σου λέμε να τη κάνεις κ τα δικά μας. Αν πάει κάτι στραβά εσύ κ μόνο θα νιώσεις τοσο το πόνο της απώλειας οι υπόλοιποι απλά θα σου πούμε "κρίμα ,δεν ήταν τυχερό,θα κάνεις άλλο νέα είσαι" που θα ναι αλήθεια κ πάλι αλλά δε θα γεμίσει την απώλεια σου σύντομα. Για αυτό πάρε τους γιατρούς σου,μείνει ήρεμη κ ψύχραιμη λ αφού σου πουν αριθμους το ξανά συζητάμε, ως τότε άσε τις αρνητικές σκέψεις,συνέχισε κανονικά την εγκυμοσύνη με το μόνο στο μυαλό σου την εικόνα του παιδιού σου από τον υπέρηχο.

Τέλος ,μπορείς ακόμη να πας κ σε ένα. Ακόμη εμβρυολογο για μια δεύτερη άποψη. Καλύτερα να δώσετε αλλά 100 τόσα ευρώ (αν σας είναι βέβαια εύκολο) παρά να έχεις έστω 0,1% πιθανότητα αποβολής μόνο κ μόνο επειδή αυτός είναι πολύ ψείρας!!

κατανοητό?

 

Σωστή!!!! Συμφωνώ!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μήπως επειδή την έκανες οριακά; Εννοώ ότι αυχενική κανείς 11+6 έως 13+6, μήπως ήταν πολύ αρχή;
εξηγησε κ στον άντρα σου τους κινδύνους, μιλα κ με το γιατρό για τους εμετούς που κανείς αν πρέπει να περιμένετε λίγο να περάσουν οι εμετοί, η να ξανακάνεις το υπέρηχο. 

Μακάρι μακάρι, θα πάρω πρωί πρωί το γυναικολόγο να του πω τι έχω, δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ σε δερματολόγο αλλά δεν έχω εξανθήματα καθόλου!

Όσο είμαστε εγκυουλες ο,τι πρόβλημα έχουμε πρώτα στο γυναικολόγο μας και ανάλογα θα σε κατευθύνει εκείνος σε πιο γιατρό να πας αν χρειαστεί! Ανέφερε του πάντως κ για τη χρονιά κνίδωση σου αγάπη ..

Α! Κ δεν καταλαβαίνω τον λόγο να περιμένεις να πάει Δευτέρα κ ως τότε να τρωγεσαι( κυριολεκτικά και μεταφορικά!!!!) Γιατρός σου είναι κ ο λόγος που θα τους δώσουμε κ τα λεφτά είναι για έχουμε και καθ'ολη την εγκυμοσύνη μας την ευκαιρία να νιώθουμε ασφάλεια να τους παίρνουμε οπότε θέλουμε τηλ ακόμη κ για κάτι που θεωρούμε κ ίσως είναι βλακεία!! Άσε λοιπόν κ εσύ τώρα τα καθώς πρέπει κ τις ευγένειες και πάρε το απόγευμα κιόλας τηλ τον άνθρωπο να ηρεμήσεις κ από τις υπερβολές του ίντερνετ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια έχει καμία σας φαγούρα;;;; Από χθες έχω κνησμό σε διαφορά σημεία του σώματος...

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ενημέρωσε τον γιατρό σου θα σου πει να κάνεις εξετάσεις αίματος τρανσαμινασες κλπ..κνησμος σε χέρια και πόδια ίσως να οφείλεται σε χολοσταση εγκυμοσύνης μη φοβασαι ομως ρυθμιζεται αν το έχεις και μόλις γεννήσεις σταματάει.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όσο είμαστε εγκυουλες ο,τι πρόβλημα έχουμε πρώτα στο γυναικολόγο μας και ανάλογα θα σε κατευθύνει εκείνος σε πιο γιατρό να πας αν χρειαστεί! Ανέφερε του πάντως κ για τη χρονιά κνίδωση σου αγάπη ..

Α! Κ δεν καταλαβαίνω τον λόγο να περιμένεις να πάει Δευτέρα κ ως τότε να τρωγεσαι( κυριολεκτικά και μεταφορικά!!!!) Γιατρός σου είναι κ ο λόγος που θα τους δώσουμε κ τα λεφτά είναι για έχουμε και καθ'ολη την εγκυμοσύνη μας την ευκαιρία να νιώθουμε ασφάλεια να τους παίρνουμε οπότε θέλουμε τηλ ακόμη κ για κάτι που θεωρούμε κ ίσως είναι βλακεία!! Άσε λοιπόν κ εσύ τώρα τα καθώς πρέπει κ τις ευγένειες και πάρε το απόγευμα κιόλας τηλ τον άνθρωπο να ηρεμήσεις κ από τις υπερβολές του ίντερνετ!!

 

Χαχαχαχ καλε δεν ντρέπομαι να τον πάρω ίσα ίσα που μου έχει δώσει πολύ θάρρος , έτσι κ αλλιώς θα τον έπαιρνα αύριο μα μου γράψει κάτι φάρμακα που μου τελείωσαν κ θα του πω κ αυτό, θέλω να δω πως θα είμαι κ σήμερα το βράδυ γιατί προς το παρόν δεν έχω τίποτα! 
Τότε που είχα την κνίδωση ο Δερματολογος μου είχε πει ότι σε μεγάλα σοκ του οργανισμού έχω πολλές πιθανότητες να παρουσιάζω δερματικά...

νιωθω ότι είσαι η μαμά μας κ μας βάζεις σε τάξη εμένα κ την @EugenJen.χαχαχχα

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ενημέρωσε τον γιατρό σου θα σου πει να κάνεις εξετάσεις αίματος τρανσαμινασες κλπ..κνησμος σε χέρια και πόδια ίσως να οφείλεται σε χολοσταση εγκυμοσύνης μη φοβασαι ομως ρυθμιζεται αν το έχεις και μόλις γεννήσεις σταματάει.

Ναι ναι θα τον πάρω αύριο κ θα του πω να μου τις γράψει έτσι κ αλλιώς να μπυ φύγει από το μυαλό! Το είχες στην εγκυμοσύνη σου;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχ καλε δεν ντρέπομαι να τον πάρω ίσα ίσα που μου έχει δώσει πολύ θάρρος , έτσι κ αλλιώς θα τον έπαιρνα αύριο μα μου γράψει κάτι φάρμακα που μου τελείωσαν κ θα του πω κ αυτό, θέλω να δω πως θα είμαι κ σήμερα το βράδυ γιατί προς το παρόν δεν έχω τίποτα! 
Τότε που είχα την κνίδωση ο Δερματολογος μου είχε πει ότι σε μεγάλα σοκ του οργανισμού έχω πολλές πιθανότητες να παρουσιάζω δερματικά...

νιωθω ότι είσαι η μαμά μας κ μας βάζεις σε τάξη εμένα κ την @EugenJen.χαχαχχα

Ναι ναι θα τον πάρω αύριο κ θα του πω να μου τις γράψει έτσι κ αλλιώς να μπυ φύγει από το μυαλό! Το είχες στην εγκυμοσύνη σου;

Είστε η συνεγκυμονουσες μου από την αρχή μας,σας έχω στη καρδιά μου γ αυτό γτ κ χωρίς να γνωριζομαστε μαζί μοιραζόμαστε καλά κ κακά της εγκυμοσύνης μας κ απλά είμαι απ' έξω κ τα βλέπω πιο καθαρα κ θέλω το καλύτερο για όλες μας!!

ΧΑ! Ακόμη κ με φωνές :-) ή.......μπορεί να είστε τα πειράματα μου κ να προπονουμε για τη μητρότητα χαχαχαχα :-):-):-)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μήπως επειδή την έκανες οριακά; Εννοώ ότι αυχενική κανείς 11+6 έως 13+6, μήπως ήταν πολύ αρχή;
εξηγησε κ στον άντρα σου τους κινδύνους, μιλα κ με το γιατρό για τους εμετούς που κανείς αν πρέπει να περιμένετε λίγο να περάσουν οι εμετοί, η να ξανακάνεις το υπέρηχο. 

Μακάρι μακάρι, θα πάρω πρωί πρωί το γυναικολόγο να του πω τι έχω, δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ σε δερματολόγο αλλά δεν έχω εξανθήματα καθόλου!

Η τροφοβλάστη αποτι μου είπαν γίνεται τώρα στην 12 εβδομάδα κ η γυναικολόγος που μίλησα μετά  τον εμβρυολογο μου είπε ότι αν το αποφασίσω πρέπει να γίνει άμεσα..οπότε δεν μπορώ να περιμένω για δεύτερη αυχενική.

@Renez ακριβώς έτσι μαθηματικά το ψιλό έβαλα κάτω κ λέω δεν μπορεί από μια οριακή ένδειξη να βάλω σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη που ειναι ακόμα στο 1ο τρίμηνο!!θα μιλήσω εννοειται αύριο κ με τους δύο,τώρα για δεύτερη γνώμη το σκεφτήκαμε , δεν είναι τόσο θέμα τα χρήματα εδώ θα δώσουμε 400-500 για την τροφοβλάστη , απλά θεωρώ ότι δεν θα μου πει κάτι διαφορετικό γιατί η μέτρηση δεν θα αλλάξει.. ίσα ίσα έχω πολύ θετική σκέψη για το μικρό μου μπιζέλακι γι'αυτό έχω αρχίσει κ σκέφτομαι μήπως είναι ρίσκο χωρίς λόγο!!!

@Jasmine@ έτσι ακριβώς η @Renezκαι όλα τα κορίτσια είναι η φωνή της λογικής που χρειαζόμαστε, γι'αυτό ειμαστε εδώ η μία για την άλλη..κ θα συμφωνήσω μαζί της για τον γιατρό κ εγώ νιώθω άσχημα οπότε την ενοχλώ αλλά δεν θα πάρει κ λίγα οπότε ας μας ανεχτεί!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Η τροφοβλάστη αποτι μου είπαν γίνεται τώρα στην 12 εβδομάδα κ η γυναικολόγος που μίλησα μετά  τον εμβρυολογο μου είπε ότι αν το αποφασίσω πρέπει να γίνει άμεσα..οπότε δεν μπορώ να περιμένω για δεύτερη αυχενική.

@Renez ακριβώς έτσι μαθηματικά το ψιλό έβαλα κάτω κ λέω δεν μπορεί από μια οριακή ένδειξη να βάλω σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη που ειναι ακόμα στο 1ο τρίμηνο!!θα μιλήσω εννοειται αύριο κ με τους δύο,τώρα για δεύτερη γνώμη το σκεφτήκαμε , δεν είναι τόσο θέμα τα χρήματα εδώ θα δώσουμε 400-500 για την τροφοβλάστη , απλά θεωρώ ότι δεν θα μου πει κάτι διαφορετικό γιατί η μέτρηση δεν θα αλλάξει.. ίσα ίσα έχω πολύ θετική σκέψη για το μικρό μου μπιζέλακι γι'αυτό έχω αρχίσει κ σκέφτομαι μήπως είναι ρίσκο χωρίς λόγο!!!

@Jasmine@ έτσι ακριβώς η @Renezκαι όλα τα κορίτσια είναι η φωνή της λογικής που χρειαζόμαστε, γι'αυτό ειμαστε εδώ η μία για την άλλη..κ θα συμφωνήσω μαζί της για τον γιατρό κ εγώ νιώθω άσχημα οπότε την ενοχλώ αλλά δεν θα πάρει κ λίγα οπότε ας μας ανεχτεί!!!

Ο,τι κ να αποφασίσεις θα είναι το σωστό,αρκεί να ακούσεις το μέσα σου κ μόνο αυτό :-)

Πωωω ρε κορίτσια έχει πιαστεί μη πω τι από την απραγια κ το καθησιο!! Δουλειές πλέον δεν έχω πολλές αφού είμαι όλη μέρα εδώ..δε ξέρω τι να κανω!! Μωρέ λέτε να αρχίσουμε καμία γιόγκα εγκυμοσυνης από βιντεάκια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Η τροφοβλάστη αποτι μου είπαν γίνεται τώρα στην 12 εβδομάδα κ η γυναικολόγος που μίλησα μετά  τον εμβρυολογο μου είπε ότι αν το αποφασίσω πρέπει να γίνει άμεσα..οπότε δεν μπορώ να περιμένω για δεύτερη αυχενική.

@Renez ακριβώς έτσι μαθηματικά το ψιλό έβαλα κάτω κ λέω δεν μπορεί από μια οριακή ένδειξη να βάλω σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη που ειναι ακόμα στο 1ο τρίμηνο!!θα μιλήσω εννοειται αύριο κ με τους δύο,τώρα για δεύτερη γνώμη το σκεφτήκαμε , δεν είναι τόσο θέμα τα χρήματα εδώ θα δώσουμε 400-500 για την τροφοβλάστη , απλά θεωρώ ότι δεν θα μου πει κάτι διαφορετικό γιατί η μέτρηση δεν θα αλλάξει.. ίσα ίσα έχω πολύ θετική σκέψη για το μικρό μου μπιζέλακι γι'αυτό έχω αρχίσει κ σκέφτομαι μήπως είναι ρίσκο χωρίς λόγο!!!

@Jasmine@ έτσι ακριβώς η @Renezκαι όλα τα κορίτσια είναι η φωνή της λογικής που χρειαζόμαστε, γι'αυτό ειμαστε εδώ η μία για την άλλη..κ θα συμφωνήσω μαζί της για τον γιατρό κ εγώ νιώθω άσχημα οπότε την ενοχλώ αλλά δεν θα πάρει κ λίγα οπότε ας μας ανεχτεί!!!

Νομίζω ότι γίνεται από 11η έως 14η εβδομάδα! Ψαξτο λίγο πολλές φορές όλοι θέλουν να πάρουν περισσότερα χρήματα κ πατάνε πάνω στον καημό μας για τη μητρότητα. Καλύτερα να κανείς αυχενική κ σε άλλο εμβρυολογο αποκλείεται να δείξει το ίδιο πάχος στον αυχένα καθώς όσο μεγαλώνει το έμβρυο αυτό μικραίνει... 

όλες μιλάμε από την έξω πλευρά, όπως νιώθεις εσυ! Να εμπιστεύεσαι το ένστικτο σου κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , EugenJen είπε:

Δεν έκλεισα ακόμα Δευτέρα θα μιλήσω με τον γιατρό που θα βγουν κ τα αποτελέσματα αίματος..ο ιδιος εμβρυολογος θα το κάνει , εν τω μεταξύ δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τον γιατρό αν το ότι κάνω εμετούς μπορεί να μου δημιουργησει προβλήμα μετά τη λήψη τροφοβλάστη, από τις συσπάσεις που κάνει η κοιλιά..δεν ξέρω έχω αρχίσει κ φοβάμαι για το ρισκο της αποβολής...

Περίμενε πρώτα να δεις τα αποτελέσματα και τι ποσοστό θα σου δώσουν. Κι εγώ φοβάμαι πολύ την αποβολή. Αν είχα επιλογή μάλλον δεν θα το έκανα χωρίς να δω αποτελέσματα αυχενικης. Ενημέρωσε μας την Δευτέρα όταν τα παρεις! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχουμε κ καινούρια κοπέλα στη παρέα μας τη @Tsampika98 :-)

με το καλό η εγκυμοσύνη σου κορίτσι :-) για πες λοιπόν..καρδούλα έχεις ακούσει? Αυχενική διαφάνεια έκανες? 

εμεις είμαστε όλες στη φάση που μοοολις κάναμε τις αυχενικες μας :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα καρδούλα ναι στις 8 εμδομαδες. Στις 13 του μηνός έχω αυχενική διαφάνεια!!! Νιώθω υπέροχα απλώς κ αγχωμενη... 

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια έχουμε κ καινούρια κοπέλα στη παρέα μας τη @Tsampika98 :-)

με το καλό η εγκυμοσύνη σου κορίτσι :-) για πες λοιπόν..καρδούλα έχεις ακούσει? Αυχενική διαφάνεια έκανες? 

εμεις είμαστε όλες στη φάση που μοοολις κάναμε τις αυχενικες μας :-)

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Σας χιιιιιλιο ευχαριστω όλες για τις συμβουλές κ την υποστήριξη!! είστε οι καλύτερες συνοδοιπόροι στο ταξίδι της εγκυμοσύνης που θα μπορούσα να έχω!!

@Jasmine@ Σκέφτομαι πολλά κ εννοείται σκέφτομαι κ το ότι κάποιοι γιατροί κοιτούν το πορτοφόλι τους ...

@P.L.L. εννοειται θα σας ενημερώσω!! Θυμάμαι ότι μου είχες πει λόγω ιστορικού αποβολής θα την κάνεις αλλά γιατί πριν την αυχενική;;;

@Tsampika98 καλώς ήρθες κορίτσι μου να έχειςμια ρόδινη εγκυμοσύνη!! Πρέπει να είσαι η πιο μικρή μας, στην εγκυμοσύνη εννοω.

Βρε κορίτσια μιας κ φύλο δεν έμαθα δεν μου λέτε εσείς που ξέρετε τους παλμούς της καρδιάς να δούμε αν ισχύει αυτό που λενε για τα 140 πάνω κάτω;;;

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...