Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Ναι εννοείται θα την κάνουμε , απλά δεν ήταν ο άντρας μου μαζί γιατί δεν τον άφησαν να μπει στο ιατρείο κ έπαθα λίγο ένα σοκ μόνη μου..μόλις κατέβηκα κ του τα είπα με κλάματα εννοειται , μου λέει καλά γιατί δεν έκλεισες επιτόπου ραντεβού να τελείωνει το θέμα;;Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω αυτό το άγχος σε όλη την εγκυμοσύνη..

 

Το ξέρω κοριτσάκι μου κ σε ευχαριστώ πολύ!!αυτό λέω και εγώ πίστη στον Θεό , εμπιστοσύνη στους γιατρούς κ στο μπιζελακι μου κ όλα καλά!! Φύλο δεν μου είπε βρε κορίτσια , δεν ρώτησα κ εγώ η αλήθεια είναι από το σοκ, ίσως επειδή ήταν οκλαδόν να μην είδε;;;

Χμμμ οκλαδόν ε?

Μιλάμε για πολύ ζεν μωρό δλδ,τσάμπα αγχώνεσαι  χαχαχαχα :-)

Άσε λοιπόν τα μαύρα κ πες!! Δεν ήταν τελειο να το βλέπεις ξαφνικά σχηματισμένο μωρό ?? Γαμωτο τους είναι τόσο γλυκούλια ακόμη και όταν είναι 6 εκατοστά.. τι παθαίνουμε αργότερα οι άνθρωποι κ στριφνιαζουμε?? :-p

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Χμμμ οκλαδόν ε?

Μιλάμε για πολύ ζεν μωρό δλδ,τσάμπα αγχώνεσαι  χαχαχαχα :-)

Άσε λοιπόν τα μαύρα κ πες!! Δεν ήταν τελειο να το βλέπεις ξαφνικά σχηματισμένο μωρό ?? Γαμωτο τους είναι τόσο γλυκούλια ακόμη και όταν είναι 6 εκατοστά.. τι παθαίνουμε αργότερα οι άνθρωποι κ στριφνιαζουμε?? :-p

Χαχαχα ζεν δεν ήταν , στην τσίτα ήταν όλο γύριζε γύρω γύρω ,σκουνταγε ο γιατρός την κοιλιά μου για να το δει από όλες τις πλευρές κ τσιτωνε τα χέρια... αλλάααα τα πόδια οκλαδον!! απίστευτο δεν το συζητώ!!έλα ντε πως γινόμαστε από τέτοια πλασματακια γλυκά , τερατα???κάπου στην πορεία το χάνουμε χαχαχα

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κοριτσια καλησπερα , τα νέα μου είναι λιγάκι μπερδεμένα, το μωρό είναι καλά από ανατομικής αποψης, καρδούλα, εγκέφαλος , μυτούλα όλα άψογα, κουνιόταν συνέχεια, μας ανησυχεί λιγάκι η μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας η οποία είναι λίγο τσιμπήμενη.Ο γιατρός θεωρεί ότι πιθανότατα δεν είναι κάτι αλλά μου συστήνει να κάνω τροφοβλάστη για να είμαστε σίγουροι..

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, μια χαρά είναι το μπεμπακι σου θα κανείς την εξέταση για να σου φύγει το άγχος κ να είσαι ήρεμη τους υπόλοιπους μήνες... 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι εννοείται θα την κάνουμε , απλά δεν ήταν ο άντρας μου μαζί γιατί δεν τον άφησαν να μπει στο ιατρείο κ έπαθα λίγο ένα σοκ μόνη μου..μόλις κατέβηκα κ του τα είπα με κλάματα εννοειται , μου λέει καλά γιατί δεν έκλεισες επιτόπου ραντεβού να τελείωνει το θέμα;;Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω αυτό το άγχος σε όλη την εγκυμοσύνη..

 

Το ξέρω κοριτσάκι μου κ σε ευχαριστώ πολύ!!αυτό λέω και εγώ πίστη στον Θεό , εμπιστοσύνη στους γιατρούς κ στο μπιζελακι μου κ όλα καλά!! Φύλο δεν μου είπε βρε κορίτσια , δεν ρώτησα κ εγώ η αλήθεια είναι από το σοκ, ίσως επειδή ήταν οκλαδόν να μην είδε;;;

Φυσικά κ θα την κάνεις, αν σε κάνει να ηρεμήσεις κ σου φύγει το αγχος! Κ εμένα στο τηλ αυτό μου είπαν, ότι δεν επιτρέπεται συνοδός. Αλλά θα τους πιέσω.. σε περίπτωση κακών μαντατων δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι μόνη μου..  δεν σκέφτονται την ψυχολογία μας λίγο;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Φυσικά κ θα την κάνεις, αν σε κάνει να ηρεμήσεις κ σου φύγει το αγχος! Κ εμένα στο τηλ αυτό μου είπαν, ότι δεν επιτρέπεται συνοδός. Αλλά θα τους πιέσω.. σε περίπτωση κακών μαντατων δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι μόνη μου..  δεν σκέφτονται την ψυχολογία μας λίγο;;;

Ναι ναι εγώ το σκύλομετανιωσα που το δέχτηκα βγήκα από το ιατρείο με κλάματα κ τον τρόμαξα τον καμομοιρη ακομα παραπάνω! Στη. Τελική πες τους να κάνεις της εξέταση μόνη σου αλλά στο τέλος στα αποτελέσματα να είναι μαζί κ ο άντρας σου.

Παιδιά απίστευτο σοκ , κ μέσα σε όλα να έχω το νου μου να μην ξεχάσω τίποτα από όσα μου είπε να τα μεταφέρω στον άντρα μου...Απαπαπα..

Εντάξει τώρα ηρέμησα το είδα πιο θετικά το θέμα..όλα καλά θα μας πάνε είπαμε είμαστε γουρλιδικος γκρούπ!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσες θα γεννησουμε στο Έλενα?? Νομίζω είμαστε 2-3 ... Ίσως συμπεσουμε κ συναντηθούμε όντως :-)

Just now, Hope89 είπε:

Φυσικά κ θα την κάνεις, αν σε κάνει να ηρεμήσεις κ σου φύγει το αγχος! Κ εμένα στο τηλ αυτό μου είπαν, ότι δεν επιτρέπεται συνοδός. Αλλά θα τους πιέσω.. σε περίπτωση κακών μαντατων δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι μόνη μου..  δεν σκέφτονται την ψυχολογία μας λίγο;;;

Εμένα με είχε αφήσει να είναι ο άντρας μ γ αυτό απορώ..έχει να κάνει μάλλον με την ελαστικότητα του κάθε ιατρού..βέβαια το βρίσκω παράλογο να μην έρχεται γτ ότι φοβούνται πως θα μπορούσε να έχει ο άντρας μας πχ τον ιό,θα τον είχαμε κ εμείς που εξεταζομαστε εφόσον ζούμε κ κοιμόμαστε μαζί τους!! Βλακείες!! Όλα του φαίνεσθαι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πόσες θα γεννησουμε στο Έλενα?? Νομίζω είμαστε 2-3 ... Ίσως συμπεσουμε κ συναντηθούμε όντως :-)

Εμένα με είχε αφήσει να είναι ο άντρας μ γ αυτό απορώ..έχει να κάνει μάλλον με την ελαστικότητα του κάθε ιατρού..βέβαια το βρίσκω παράλογο να μην έρχεται γτ ότι φοβούνται πως θα μπορούσε να έχει ο άντρας μας πχ τον ιό,θα τον είχαμε κ εμείς που εξεταζομαστε εφόσον ζούμε κ κοιμόμαστε μαζί τους!! Βλακείες!! Όλα του φαίνεσθαι!!

Έλα ντε! Κ εμένα να σου πω μου το είπαν 1 ώρα πριν το ραντεβού με πήραν τηλέφωνο ο σύζυγος να μείνει στο αμάξι κ εγώ πριν ανέβω να τους πάρω τηλ για να έχει φύγει η προηγούμενη..ο άντρας μου ήθελε να ανέβει αλλά εγώ η χαζή του λέω μην κάνεις τώρα θέμα,  που να ήξερα!! Αποτι μου είπε η κοπελα αυτήν την εβδομάδα το άλλαξαν να μην συνοδεύει ο σύζυγος! 

  • Λυπημένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

@EugenJenκοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι για τίποτα..θα κάνετε την εξέταση  για να μην έχετε άγχος για την συνέχεια και όλα θα πάνε τέλεια!!!!!! Μια χαρά θα είναι το μικρό μπιζελακι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EugenJen είπε:

Ναι ναι εγώ το σκύλομετανιωσα που το δέχτηκα βγήκα από το ιατρείο με κλάματα κ τον τρόμαξα τον καμομοιρη ακομα παραπάνω! Στη. Τελική πες τους να κάνεις της εξέταση μόνη σου αλλά στο τέλος στα αποτελέσματα να είναι μαζί κ ο άντρας σου.

Παιδιά απίστευτο σοκ , κ μέσα σε όλα να έχω το νου μου να μην ξεχάσω τίποτα από όσα μου είπε να τα μεταφέρω στον άντρα μου...Απαπαπα..

Εντάξει τώρα ηρέμησα το είδα πιο θετικά το θέμα..όλα καλά θα μας πάνε είπαμε είμαστε γουρλιδικος γκρούπ!!

Καλά, ο άντρας μου δεν παίζει να το αφήσει έτσι! Φοβάμαι μην καταλήξω να μην κάνω την αυχενική..χαχα!! 

Εννοείται ότι όλα θα πάνε καλά!! Έτσι σε θέλω, με θετική σκέψη!!:)

πρίν από 44 λεπτά , Renez είπε:

Πόσες θα γεννησουμε στο Έλενα?? Νομίζω είμαστε 2-3 ... Ίσως συμπεσουμε κ συναντηθούμε όντως :-)

Εμένα με είχε αφήσει να είναι ο άντρας μ γ αυτό απορώ..έχει να κάνει μάλλον με την ελαστικότητα του κάθε ιατρού..βέβαια το βρίσκω παράλογο να μην έρχεται γτ ότι φοβούνται πως θα μπορούσε να έχει ο άντρας μας πχ τον ιό,θα τον είχαμε κ εμείς που εξεταζομαστε εφόσον ζούμε κ κοιμόμαστε μαζί τους!! Βλακείες!! Όλα του φαίνεσθαι!!

Όπως τα λες.. κ εγώ το βρίσκω παράλογο κ υπερβολικό. Αν τηρήσουμε τα μέτρα προστασίας τότε δεν υπάρχει θέμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Καλά, ο άντρας μου δεν παίζει να το αφήσει έτσι! Φοβάμαι μην καταλήξω να μην κάνω την αυχενική..χαχα!! 

Εννοείται ότι όλα θα πάνε καλά!! Έτσι σε θέλω, με θετική σκέψη!!:)

Όπως τα λες.. κ εγώ το βρίσκω παράλογο κ υπερβολικό. Αν τηρήσουμε τα μέτρα προστασίας τότε δεν υπάρχει θέμα...

Να τους πεις αν σου πουν πως δε γίνεται γίνεται να ανεβει ο άντρας σου ότι έχεις ζαλάδες κ νιώθεις σιγουριά μαζί του χιχιχι.....μαλαγανιες :-)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κοριτσια καλησπερα , τα νέα μου είναι λιγάκι μπερδεμένα, το μωρό είναι καλά από ανατομικής αποψης, καρδούλα, εγκέφαλος , μυτούλα όλα άψογα, κουνιόταν συνέχεια, μας ανησυχεί λιγάκι η μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας η οποία είναι λίγο τσιμπήμενη.Ο γιατρός θεωρεί ότι πιθανότατα δεν είναι κάτι αλλά μου συστήνει να κάνω τροφοβλάστη για να είμαστε σίγουροι..

Ολα θα ειναι φυσιολογικα.... Κανε οτι σ λεει ο γιατρος σου και να μην αγχώνεσαι ιιιιιιιιιιιιιιι...... Ολα θα ειναι καλα!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααα με το καλό τα μωράκια σας!!! Ήμουν στις μανούλες Οκτωβρίου 2019 και συγκινήθηκα πολύ όταν έπεσα στο θέμα σας.. Να ξεκουράζεστε πολύ και να τρώτεεεε! Χιχι φιλιά από μια χαζομαμά!

  • Μου αρέσει 5

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Στη κοιλιά με πιάνει κάποιες φορές...

Χέρια πόδια πρόσωπο πλάτη παντού εναλλάξ.... θέλω να βγάλω το δέρμα μου! Δεν έχω φαει τίποτα καινούριο ούτε άλλαξα απορρυπαντικό η αφρόλουτρο! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...