Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχαχαχ τα γαντακια δεν του έκαναν ποτε! Αχρείαστα θεωρώ! Αν κ έχουν νυχακια κ γρατζουνιωνται όλο τα κουνάνε  κ δεν στέκεται τίποτα!!! Ααααα! Είχα πάρει τα φορμάκια για το μαιευτήριο από mothercare κ κάπως γυρίζει το μανίκι κα γίνεται γαντακι!!! Αυτό ήταν βολικό!!! Αυτά θα ξαναπάρω, τα 3 στα 30€. Βέβαια είχα πάρει το 0 νούμερο για να ειναι ίσα ίσα να είναι όμορφος , τώρα θα πάρω το πιο μεγάλο μάλλον γτ τα φορεσαμε 2 εβδομάδες εκείνα!

Αυτά ήταν που πήρα κ εγώ από τα Mothercare κ όντως φαίνεται πολύ πρακτικό το γύρισμα στο μανικακι!! Εγώ πήρα αυτά που λέει 1-3 μηνών..πιστεύω θα το φορέσει κάνα 2 μηνο τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρααα! 

Ένα όμορφο τριήμερο να έχουμε όλες!!! 

@Jasmine@ @marianna1986 Τέλεια νέα κορίτσια :x

@Renez Νομίζω η λίστα είναι πολύ καλή κ εγώ πάνω κάτω τα ίδια θα βάλω! Από το να τρέχουμε να ψάχνουμε τελευταία στιγμή καλύτερα να έχουμε κ κτ πάρα πάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρααα! 

Ένα όμορφο τριήμερο να έχουμε όλες!!! 

@Jasmine@ @marianna1986 Τέλεια νέα κορίτσια :x

@Renez Νομίζω η λίστα είναι πολύ καλή κ εγώ πάνω κάτω τα ίδια θα βάλω! Από το να τρέχουμε να ψάχνουμε τελευταία στιγμή καλύτερα να έχουμε κ κτ πάρα πάνω. 

Αυτο..

Γενικά θέλω κορίτσια μέχρι Σεπτεμβρη πρώτα ο Θεός να έχω ξεμπερδεψει με όλα..οπότε έχω ξεκινήσει σιγά σιγά να μη μου φανούν κ μαζεμενα τα χρήματα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτά ήταν που πήρα κ εγώ από τα Mothercare κ όντως φαίνεται πολύ πρακτικό το γύρισμα στο μανικακι!! Εγώ πήρα αυτά που λέει 1-3 μηνών..πιστεύω θα το φορέσει κάνα 2 μηνο τουλάχιστον..

Ανάλογα τη φόρμα που έχουν κ τον μπέμπη!! Εγώ από την αρχή του φοράω αρκετά μεγαλύτερα γιατί είναι ψηλος


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ανάλογα τη φόρμα που έχουν κ τον μπέμπη!! Εγώ από την αρχή του φοράω αρκετά μεγαλύτερα γιατί είναι ψηλος

Αυτό δε ξέρω..κ εμένα προς το παρόν δείχνει ψηλός κ όντως έχει να πάρει οπότε βλέπουμε..

Σκέψου το μόνο που ήταν πάνω από το μέσο όρο ήταν το μήκος στα πόδια του χαχχα ο γίγαντας!! Βέβαια ήταν ίσα μεταξύ τους οπότε μοθ λέει ο γιατρός ότι όλα τέλεια κ θα φάω πολύ κλοτσιά μάλλον.. χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Αυτό δε ξέρω..κ εμένα προς το παρόν δείχνει ψηλός κ όντως έχει να πάρει οπότε βλέπουμε..

Σκέψου το μόνο που ήταν πάνω από το μέσο όρο ήταν το μήκος στα πόδια του χαχχα ο γίγαντας!! Βέβαια ήταν ίσα μεταξύ τους οπότε μοθ λέει ο γιατρός ότι όλα τέλεια κ θα φάω πολύ κλοτσιά μάλλον.. χαχαχα

Μην πάρεις πολλά μικρά τότε!! Καλύτερα λίγο μεγαλύτερα παρά να τον περιορίζουν κ να νευριάζει :tongue:

Ο γιος μου είναι 19 μηνών κ του φοράω για 3 χρόνων γιατί αυτά για δύο χρόνων του είναι κοντά! Τα μπλουζάκια είναι οκ αλλά τα παντελόνια με τίποτα!

Θα το δεις κι όσο μεγαλώνει. Στην αρχή παιρνεις λίγα απ' όλα για να έχεις γιατί λερώνονται αμέσως κ το βλέπεις πως πάει!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μην πάρεις πολλά μικρά τότε!! Καλύτερα λίγο μεγαλύτερα παρά να τον περιορίζουν κ να νευριάζει :tongue:

Ο γιος μου είναι 19 μηνών κ του φοράω για 3 χρόνων γιατί αυτά για δύο χρόνων του είναι κοντά! Τα μπλουζάκια είναι οκ αλλά τα παντελόνια με τίποτα!

Θα το δεις κι όσο μεγαλώνει. Στην αρχή παιρνεις λίγα απ' όλα για να έχεις γιατί λερώνονται αμέσως κ το βλέπεις πως πάει!

Αυτό το λίγα από όλα είναι που με διχάζει κορίτσια!

Δηλαδή να πόσα να πάρουμε 0-3 πόσα 3-6 και πόσα 6-9?

Εγώ το έχω στο μυαλό μου (για φορμακια ολόσωμα θα πω μόνο) 7-8τμχ , 5-6τμχ και 3-4τμχ αντίστοιχα;Μετά λέω μήπως είναι λίγα;οκ θα φέρουν και δώρα αλλά δε μπορούμε να βασιστούμε εκει


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Αυτό το λίγα από όλα είναι που με διχάζει κορίτσια!

Δηλαδή να πόσα να πάρουμε 0-3 πόσα 3-6 και πόσα 6-9?

Εγώ το έχω στο μυαλό μου (για φορμακια ολόσωμα θα πω μόνο) 7-8τμχ , 5-6τμχ και 3-4τμχ αντίστοιχα;Μετά λέω μήπως είναι λίγα;οκ θα φέρουν και δώρα αλλά δε μπορούμε να βασιστούμε εκει

Μην πάρεις τόσα 0-3.. προς το τέλος που θα ξέρεις πάνω κάτω πόσο ειναι θα αποφασίσεις καλύτερα.

Τώρα για ακριβή αριθμό δεν ξέρω να σου πω.. είχα πάρει κ μου είχανε φέρει κ πολλά,ευτυχώς λίγο μεγαλύτερα νούμερα γιατί δεν προλαβαινα τόσο γρήγορα που μεγαλώνουν στην αρχή!!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 ποια λες ανοιχτά από κάτω?που είναι σαν υπνοσακος χωρίς μπατζάκια???

Κ ζιπουνακια για από μέσα ειναι βολικά αυτά που έχουν σουστιτσα στο πλάι Όχι μόνο από κάτω! Πολύ βολικό να του τα φορέσεις όσο ειναι μωρούλι. Στα h&m  τα έχει σίγουρα. 

Καλό είναι να έχεις 1 φορμακι για κάθε μέρα. Αλλά το 0-3 είναι  για πολυ λιγο,όποτε πάρτε 3με 5 το 0-3 και 3-5 το 3-6 και ας τα φορέσει κ λίγο μεγάλα στην αρχή. Τα 3-6 θα έλεγα μακρυμανικα. 

@Renez Όντως μεγαλώνουν παααρα πολύ γρήγορα όποτε μν ελπίζεις να τα φορέσει τόσο πολύ! Θα δεις την ανάπτυξη γτ κι εμένα ακριβώς όπως λέει η @Anastasia05 είναι. Ιούλιο Αυγούστο στις εκπτώσεις θα τα πάρω τα πολλά αν βρω online νούμερα. Όπως λες μέχρι τέλη Αυγούστου πρέπει να είναι όλα έτοιμα κ η βαλιτσα, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο για παν ενδεχόμενο! Μν ευχεστε να έρθει νωρίς το μωρό! Τελιωμηνο και γερό, έχουν διάφορα συνήθως τα τελιωμηνα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 ποια λες ανοιχτά από κάτω?που είναι σαν υπνοσακος χωρίς μπατζάκια???

Κ ζιπουνακια για από μέσα ειναι βολικά αυτά που έχουν σουστιτσα στο πλάι Όχι μόνο από κάτω! Πολύ βολικό να του τα φορέσεις όσο ειναι μωρούλι. Στα h&m  τα έχει σίγουρα. 

Καλό είναι να έχεις 1 φορμακι για κάθε μέρα. Αλλά το 0-3 είναι  για πολυ λιγο,όποτε πάρτε 3με 5 το 0-3 και 3-5 το 0-6 και ας τα φορέσει κ λίγο μεγάλα στην αρχή. Τα 3-6 θα έλεγα μακρυμανικα. 

@Renez Όντως μεγαλώνουν παααρα πολύ γρήγορα όποτε μν ελπίζεις να τα φορέσει τόσο πολύ! Θα δεις την ανάπτυξη γτ κι εμένα ακριβώς όπως λέει η @Anastasia05 είναι. Ιούλιο Αυγούστο στις εκπτώσεις θα τα πάρω τα πολλά αν βρω online νούμερα. Όπως λες μέχρι τέλη Αυγούστου πρέπει να είναι όλα έτοιμα κ η βαλιτσα, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο για παν ενδεχόμενο! Μν ευχεστε να έρθει νωρίς το μωρό! Τελιωμηνο και γερό, έχουν διάφορα συνήθως τα τελιωμηνα!

Ναι αυτά λέω!! Μακρυμάνικα ανοιχτά από κάτω που έχουν κ σαν λάστιχο κάποια! Είχα δει στο σπιτισοπ!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 ποια λες ανοιχτά από κάτω?που είναι σαν υπνοσακος χωρίς μπατζάκια???

Κ ζιπουνακια για από μέσα ειναι βολικά αυτά που έχουν σουστιτσα στο πλάι Όχι μόνο από κάτω! Πολύ βολικό να του τα φορέσεις όσο ειναι μωρούλι. Στα h&m  τα έχει σίγουρα. 

Καλό είναι να έχεις 1 φορμακι για κάθε μέρα. Αλλά το 0-3 είναι  για πολυ λιγο,όποτε πάρτε 3με 5 το 0-3 και 3-5 το 3-6 και ας τα φορέσει κ λίγο μεγάλα στην αρχή. Τα 3-6 θα έλεγα μακρυμανικα. 

@Renez Όντως μεγαλώνουν παααρα πολύ γρήγορα όποτε μν ελπίζεις να τα φορέσει τόσο πολύ! Θα δεις την ανάπτυξη γτ κι εμένα ακριβώς όπως λέει η @Anastasia05 είναι. Ιούλιο Αυγούστο στις εκπτώσεις θα τα πάρω τα πολλά αν βρω online νούμερα. Όπως λες μέχρι τέλη Αυγούστου πρέπει να είναι όλα έτοιμα κ η βαλιτσα, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο για παν ενδεχόμενο! Μν ευχεστε να έρθει νωρίς το μωρό! Τελιωμηνο και γερό, έχουν διάφορα συνήθως τα τελιωμηνα!

Δε ξέρω ρε γμτ..από hnm και Mothercare έχω πάρει αυτά που λένε μέχρι 62 εκτλαστοστα ύψος..πόσο γρήγορα να το φτάσει? :-/ τεσπα εγώ σκεφτόμουν να του έχω καμία 20αρια ζιπουνακια κ αλλά τόσα ολόσωμα φορμακια να βγάλουμε σίγουρα το 40ημερο με αυτά κ μετά βλέποντας..

Όπως ειπα δε θα είμαστε κ έγκλειστες μωρέ..εμένα έχει δίπλα μου κ τα orchestra κ θέλω να βγάλω καρτουλα να πετάγομαι εκεί ή ο άντρας μου αν χρειαστουμε το οτιδήποτε..

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 ποια λες ανοιχτά από κάτω?που είναι σαν υπνοσακος χωρίς μπατζάκια???

Κ ζιπουνακια για από μέσα ειναι βολικά αυτά που έχουν σουστιτσα στο πλάι Όχι μόνο από κάτω! Πολύ βολικό να του τα φορέσεις όσο ειναι μωρούλι. Στα h&m  τα έχει σίγουρα. 

Καλό είναι να έχεις 1 φορμακι για κάθε μέρα. Αλλά το 0-3 είναι  για πολυ λιγο,όποτε πάρτε 3με 5 το 0-3 και 3-5 το 3-6 και ας τα φορέσει κ λίγο μεγάλα στην αρχή. Τα 3-6 θα έλεγα μακρυμανικα. 

@Renez Όντως μεγαλώνουν παααρα πολύ γρήγορα όποτε μν ελπίζεις να τα φορέσει τόσο πολύ! Θα δεις την ανάπτυξη γτ κι εμένα ακριβώς όπως λέει η @Anastasia05 είναι. Ιούλιο Αυγούστο στις εκπτώσεις θα τα πάρω τα πολλά αν βρω online νούμερα. Όπως λες μέχρι τέλη Αυγούστου πρέπει να είναι όλα έτοιμα κ η βαλιτσα, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο για παν ενδεχόμενο! Μν ευχεστε να έρθει νωρίς το μωρό! Τελιωμηνο και γερό, έχουν διάφορα συνήθως τα τελιωμηνα!

Δε ξέρω..δεν είπα βέβαια να βγει πρόωρα εννοείται αλλά αν είναι στο μήνα τους πιστεύω μια χαρά είναι..

Τις καισαρικές εγώ δεν έχω καταλάβει γτ τις κάνουν τόσο νωρίς? 38η εβδομαδα.. μάλλον για να προλάβουν να μην έρθει ο φυσιολογικος τοκετός ε?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχεις πάρει!Να έχεις αρκετά βρε παιδάκι μου αλλά θα βάζεις πληντυριο 1 φορά την εβδομάδα τα ρούχα του παιδιού όλα όποτε ας έχεις 10 για ασφάλεια απ όλα.20 είναι πολλά άσε που μπορεί να πλένεις κ πιο συχνά γτ τα λερωμένα με κ@k θα πλένονται κατευθείαν. Από orchestra αν είναι μεγαλο το παιδί θα παίρνει 1 νούμερο μεγαλύτερο κ η κάρτα συμφέρει παρά πολύ. Να κοιτάς τους πόντους-ύψος κ όχι size.

Μάλλον η καισαρική η σίγουρη για να προλάβουν νερά κ σημαδια τοκετού γίνεται. Εγώ αν δεν εχω θεμα θα του πω να το αφήσουμε λιγάκι!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά έχεις πάρει!Να έχεις αρκετά βρε παιδάκι μου αλλά θα βάζεις πληντυριο 1 φορά την εβδομάδα τα ρούχα του παιδιού όλα όποτε ας έχεις 10 για ασφάλεια απ όλα.20 είναι πολλά άσε που μπορεί να πλένεις κ πιο συχνά γτ τα λερωμένα με κ@k θα πλένονται κατευθείαν. Από orchestra αν είναι μεγαλο το παιδί θα παίρνει 1 νούμερο μεγαλύτερο κ η κάρτα συμφέρει παρά πολύ. Να κοιτάς τους πόντους-ύψος κ όχι size.

Μάλλον η καισαρική η σίγουρη για να προλάβουν νερά κ σημαδια τοκετού γίνεται. Εγώ αν δεν εχω θεμα θα του πω να το αφήσουμε λιγάκι!

Ναι μάλλον για αυτό..

Ναι στα πιο πολλά από το ίντερνετ με ύψος τα βρίσκω..έχω αγοράσει τα 62εκ τώρα έχω διαβάσει ότι ένας μέσος όρος για 62εκ είναι 2.5-3 μηνών οπότε για αυτό σου λέω το 40ημερο το έχουμε πιστεύω!!

Κοίτα προτιμώ να έχω περισσότερα να μην έχω μες τη κούραση μου τις πρώτες μέρες κ το άγχος να βάλω πλυντήριο για να έχω καθαρά φορμακια..να ξέρω πως θα βάζω πχ του παιδιού κάθε Σάββατο..γιατί θα είμαι κ μόνη τις περισσότερες μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι μάλλον για αυτό..

Ναι στα πιο πολλά από το ίντερνετ με ύψος τα βρίσκω..έχω αγοράσει τα 62εκ τώρα έχω διαβάσει ότι ένας μέσος όρος για 62εκ είναι 2.5-3 μηνών οπότε για αυτό σου λέω το 40ημερο το έχουμε πιστεύω!!

Κοίτα προτιμώ να έχω περισσότερα να μην έχω μες τη κούραση μου τις πρώτες μέρες κ το άγχος να βάλω πλυντήριο για να έχω καθαρά φορμακια..να ξέρω πως θα βάζω πχ του παιδιού κάθε Σάββατο..γιατί θα είμαι κ μόνη τις περισσότερες μέρες..

Πολύ σωστή σε βρίσκω κ εγώ αυτό έκανα ακριβώς! Είδα έχει bazaar στο nimahome για kids και home,Ρίξτε μια ματιά για σεντονοειδη! Είναι πολύ καλή ποιότητα μου είχαν φέρει δώρα από αυτά.

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε ξέρω ρε γμτ..από hnm και Mothercare έχω πάρει αυτά που λένε μέχρι 62 εκτλαστοστα ύψος..πόσο γρήγορα να το φτάσει? :-/ τεσπα εγώ σκεφτόμουν να του έχω καμία 20αρια ζιπουνακια κ αλλά τόσα ολόσωμα φορμακια να βγάλουμε σίγουρα το 40ημερο με αυτά κ μετά βλέποντας..

Όπως ειπα δε θα είμαστε κ έγκλειστες μωρέ..εμένα έχει δίπλα μου κ τα orchestra κ θέλω να βγάλω καρτουλα να πετάγομαι εκεί ή ο άντρας μου αν χρειαστουμε το οτιδήποτε..

Δε ξέρω..δεν είπα βέβαια να βγει πρόωρα εννοείται αλλά αν είναι στο μήνα τους πιστεύω μια χαρά είναι..

Τις καισαρικές εγώ δεν έχω καταλάβει γτ τις κάνουν τόσο νωρίς? 38η εβδομαδα.. μάλλον για να προλάβουν να μην έρθει ο φυσιολογικος τοκετός ε?

Κ να μη προλαβαίνεις παραγγέλνεις ονλαιν κ περνάς κ τα παίρνεις(από ορκεστρα)

Κατά καιρούς την έχει προσφορά την κάρτα δύο χρόνια μισή τιμή αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς. Κι εγώ έτσι την είχα πάρει!

Τα λευκά είδη που λέει η Χριστίνα όντως είναι καλής ποιότητας κ ωραία σχέδια!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...