Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα μανούλες!!!

Λευκωματακι δν έχω κοιτάξει καθόλου! Έχω του μικρού αλλά δν έχω βάλει ακόμα φωτο,μόνο τα λογάκια έχω συμπληρώσει!

Πάνες παίρνω από το σούπερ όταν βάζει 40%+ κάνω στοκ. Από τα online φν έχει διαφορά από ότι έχω παρατηρήσει. Αν κάποια ξέρει site που να συμφέρει ας μας κατατοπισει!

Τις Pampers premium έπαιρνα στην αρχή,μετά τις απλές.

babylino μου φαινονταν πιο χοντρές ενώ οι Pampers λεπτουλες. Τώρα όμως παίρνω  babylino γιατί δν βρίσκω άλλο no7.

Έχω δοκιμάσει κ αγνοτις είναι στο στυλ babylino κ έχουν τη γραμμή όπως τα premium, δεν είχα διαρροές αλλά κάπως μυρίζουν με τα πιπι.

Και φέτος δοκίμασα κ του lidl γτ με είχαν ζαλίσει ότι είναι καλές. Τελικά καλές είναι, σε στυλ babylino αλλά κι αυτές μπορεί να μυρίζουν με τά πιπι. Θα τις πρότεινα για πιο μεγάλη ηλικία κι όχι στο ευαίσθητο δερματακι του μωρού γτ διατηρώ αμφιβολίες για την ποιότητα!( Εμένα δν τν πείραξαν σε τπτ κ εξακολουθώ να τις παίρνω αν βρεθώ εκεί αλλά πάντα διατηρώ επιφυλάξεις )

Δεν δοκιμάσει libero γτ δεν τις βρίσκω εύκολα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!

Λευκωματακι δν έχω κοιτάξει καθόλου! Έχω του μικρού αλλά δν έχω βάλει ακόμα φωτο,μόνο τα λογάκια έχω συμπληρώσει!

Πάνες παίρνω από το σούπερ όταν βάζει 40%+ κάνω στοκ. Από τα online φν έχει διαφορά από ότι έχω παρατηρήσει. Αν κάποια ξέρει site που να συμφέρει ας μας κατατοπισει!

Τις Pampers premium έπαιρνα στην αρχή,μετά τις απλές.

babylino μου φαινονταν πιο χοντρές ενώ οι Pampers λεπτουλες. Τώρα όμως παίρνω  babylino γιατί δν βρίσκω άλλο no7.

Έχω δοκιμάσει κ αγνοτις είναι στο στυλ babylino κ έχουν τη γραμμή όπως τα premium, δεν είχα διαρροές αλλά κάπως μυρίζουν με τα πιπι.

Και φέτος δοκίμασα κ του lidl γτ με είχαν ζαλίσει ότι είναι καλές. Τελικά καλές είναι, σε στυλ babylino αλλά κι αυτές μπορεί να μυρίζουν με τά πιπι. Θα τις πρότεινα για πιο μεγάλη ηλικία κι όχι στο ευαίσθητο δερματακι του μωρού γτ διατηρώ αμφιβολίες για την ποιότητα!( Εμένα δν τν πείραξαν σε τπτ κ εξακολουθώ να τις παίρνω αν βρεθώ εκεί αλλά πάντα διατηρώ επιφυλάξεις )

Δεν δοκιμάσει libero γτ δεν τις βρίσκω εύκολα!

Εγώ λίγο που έχω χαζέψει για τις pampers premium care έχω ψηθεί....πχ στο σουπερ με προσφορά τις έχει 10€ στο Ίντερνετ τις βρίσκω κ με 7.5€καταλαβαίνετε πόσες πάνες θα χρειάζομαι έτσι;;;; :blink:


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ λίγο που έχω χαζέψει για τις pampers premium care έχω ψηθεί....πχ στο σουπερ με προσφορά τις έχει 10€ στο Ίντερνετ τις βρίσκω κ με 7.5€καταλαβαίνετε πόσες πάνες θα χρειάζομαι έτσι;;;; :blink:

Πωωωω τώρα σκέφτηκα ότι θες ×2 εσύ φίλη..

Δλδ αν χαλάνε 7 τη μέρα πάνω κάτω εσύ θες 14..πωωω..

Θα πρότεινα πάντως να το ψάξεις όπως ήδη κάνεις κ να αρχίσεις από τώρα σιγά σιγά ένα στοκ όταν βρίσκεις καλές προσφορές..δε χαλάνε ούτως ή άλλως..;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πωωωω τώρα σκέφτηκα ότι θες ×2 εσύ φίλη..

Δλδ αν χαλάνε 7 τη μέρα πάνω κάτω εσύ θες 14..πωωω..

Θα πρότεινα πάντως να το ψάξεις όπως ήδη κάνεις κ να αρχίσεις από τώρα σιγά σιγά ένα στοκ όταν βρίσκεις καλές προσφορές..δε χαλάνε ούτως ή άλλως..;)

Αστα να πάνε...  ελπίζω να μη θέλω να αγοράζω γάλα γιατί θα πουληθώ!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Αστα να πάνε...  ελπίζω να μη θέλω να αγοράζω γάλα γιατί θα πουληθώ!

Μακάρι να θηλάζουν εύκολα κ θα δυο ρε αγάπη μου..

Να θυμάσαι αυτό που λένε πως η αρχή είναι δύσκολη αλλά να επιμείνεις κ όλα θα πάνε σούπερ!!

Αλλιώς... Μπορείς όντως να πουληθείς με κωδικό όνομα Jasmine χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάνες στην αρχή έπαιρνα της pampers premium και μετά το γύρισα στις απλές pampers αλλά και στα babylino και μου άρεσαν εξίσου. Μια φορά δοκιμαστικά πήρα και libero και δεν μου άρεσαν καθόλου, όταν φόρτωναν λίγο κατουρλιο κρέμονταν προς τα κάτω. Και λιντλ είχα δοκιμάσει μια φορά και δεν μου άρεσαν κ αυτές γιατί μύριζαν με τα πιπι. Όλα τα σούπερ μάρκετ βάζουν προσφορές αλλά τελικά κατέληξα πως ο Σκλαβενίτης και το lidl είχαν τις καλύτερες τιμές στις μεγάλες συσκευασίες όταν έβαζαν προσφορά.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Εσείς που έχετε ήδη παιδιά ποιες πάνες τους φοράτε κ από που παίρνετε από Ίντερνετ η σουπερμάρκετ;

Παμπερς! Στο ίντερνετ άμα βρω καλή προσφορά παίρνω!! Αλλιώς από σούπερ,μας τις φέρνει ο παππούς!:x και στα 3α έχει συνέχεια προσφορές !

Και τα μπειμπιλινο είναι καλά,έχω πάρει κάποιες φορές!

πρίν από 27 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Εγώ λίγο που έχω χαζέψει για τις pampers premium care έχω ψηθεί....πχ στο σουπερ με προσφορά τις έχει 10€ στο Ίντερνετ τις βρίσκω κ με 7.5€καταλαβαίνετε πόσες πάνες θα χρειάζομαι έτσι;;;; :blink:

Να πάρεις από σάιτ λίγες λίγες (πολλά πακέτα αυξάνονται τα μεταφορικά κ δεν συμφέρει)

Δες κ τα monthly packs και σε κάθε προσφορά να κοιτάς πόσο βγαίνει η τιμή της Πάνας. Έχω δει να έχουν όλα τα πακέτα μιας εταιρείας -60% αλλά να βγαίνει χαμηλοτερη η τιμή Πάνας στο απλό πακέτο απ' ότι στο μηνιαίο.

Εσύ που έχεις κ δύο νινακια θα χρειάζεσαι κ περισσότερες οπότε να τα προσέχεις αυτά 

Στις αρχές κιόλας χρησιμοποιούμε πιο πολλές μέχρι να μάθουμε να το κλείνουμε κ καλά, κατουράνε καμιά φορά κ πάνω στην αλλαγή γίνονται όλα μαντάρα ,υπάρχουν συχνά ατυχήματα!

Εγώ από τον Αύγουστο θα ξεκινήσω σιγα σιγά να παίρνω και για το μωρό όταν βρίσκω προσφορες

Just now, Jasmine@ είπε:

Αστα να πάνε...  ελπίζω να μη θέλω να αγοράζω γάλα γιατί θα πουληθώ!

Έχεις δει το μαξιλάρι θηλασμού για δίδυμα? Ίσως σε βοηθήσει!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elenioz είπε:

@Anastasia05 Με πήρε ευτυχώς κατά τις 7 το πρωί λίγο :) 

Και εκείνα τα είδα και ήταν πολύ όμορφα! Ειδικά το κοριτσίστικο του ροζουλι για τις κοριτσομάνες μας :x Γενικά του Ψυχογιού φαίνονταν όλα και πολύ ποιοτικά. 

Όχι δυστυχώς δεν είχε κορδελίτσα αυτό με τον μικρό πρίγκιπα, θυμίζει περισσότερο παραμύθι. Και είχε δύο ένα με λευκό μαλακό εξωφυλλο και ένα γαλάζιο με σκληρό. 

Ξέχασα να σε ρωτήσω! Αυτό με τον μικρό πρίγκιπα έχει τσεπακια ή φακελάκια ή θηκουλες ή κάτι τέτοιο που βάζεις μέσα αναμνηστικά??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Παμπερς! Στο ίντερνετ άμα βρω καλή προσφορά παίρνω!! Αλλιώς από σούπερ,μας τις φέρνει ο παππούς!:x και στα 3α έχει συνέχεια προσφορές !

Και τα μπειμπιλινο είναι καλά,έχω πάρει κάποιες φορές!

Να πάρεις από σάιτ λίγες λίγες (πολλά πακέτα αυξάνονται τα μεταφορικά κ δεν συμφέρει)

Δες κ τα monthly packs και σε κάθε προσφορά να κοιτάς πόσο βγαίνει η τιμή της Πάνας. Έχω δει να έχουν όλα τα πακέτα μιας εταιρείας -60% αλλά να βγαίνει χαμηλοτερη η τιμή Πάνας στο απλό πακέτο απ' ότι στο μηνιαίο.

Εσύ που έχεις κ δύο νινακια θα χρειάζεσαι κ περισσότερες οπότε να τα προσέχεις αυτά 

Στις αρχές κιόλας χρησιμοποιούμε πιο πολλές μέχρι να μάθουμε να το κλείνουμε κ καλά, κατουράνε καμιά φορά κ πάνω στην αλλαγή γίνονται όλα μαντάρα ,υπάρχουν συχνά ατυχήματα!

Εγώ από τον Αύγουστο θα ξεκινήσω σιγα σιγά να παίρνω και για το μωρό όταν βρίσκω προσφορες

Έχεις δει το μαξιλάρι θηλασμού για δίδυμα? Ίσως σε βοηθήσει!

Ναι ναι το παρατήρησα ότι σε κάποια βγαίνει πιο φθηνά να πάρεις ένα πακέτο παρα το μηνιαίο.... το μαξιλάρι που δένει λες πίσω από την πλάτη; Δεβ υπάρχει Ελλάδα, το σκέφτομαι μήπως το πάρω από εξωτερικό....


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι το παρατήρησα ότι σε κάποια βγαίνει πιο φθηνά να πάρεις ένα πακέτο παρα το μηνιαίο.... το μαξιλάρι που δένει λες πίσω από την πλάτη; Δεβ υπάρχει Ελλάδα, το σκέφτομαι μήπως το πάρω από εξωτερικό....

Δοκίμασε για αρχη με ένα από τα μεγάλα ,νομίζω θα την κάνει τη δουλειά του! Κ να το βάζεις γύρω γύρω! Κι αν δε βολεύει πάρε από εξωτερικό!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσουδια τι κάνετε?? 

Ήσυχες όλες σήμερα οπότε πιστεύω να σημαίνει πως όλες περάσαμε όμορφα με τις οικογένειές μας!!

Εμείς πήγαμε στο βουνό να συνδυάσουμε φυση-περπατημα κ να ξελυσσαξουν τα σκυλουθκια μας!!(είναι η μέρα τους κάθε Κυριακή χαχα)

Ρε αγάπες εδώ κ καμιά ώρα νιώθω τον μπέμπη σαν να έχει κάτσει πολύ χαμηλά στη κοιλιά μου κ παρότι δεν τη νιώθω να σκληραίνει ώστε να ανησυχω, νιώθω σαν να με πιέζει κ να με πονάει ελαφρά εκεί χαμηλά..το έχει πάθει κάποια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσουδια τι κάνετε?? 

Ήσυχες όλες σήμερα οπότε πιστεύω να σημαίνει πως όλες περάσαμε όμορφα με τις οικογένειές μας!!

Εμείς πήγαμε στο βουνό να συνδυάσουμε φυση-περπατημα κ να ξελυσσαξουν τα σκυλουθκια μας!!(είναι η μέρα τους κάθε Κυριακή χαχα)

Ρε αγάπες εδώ κ καμιά ώρα νιώθω τον μπέμπη σαν να έχει κάτσει πολύ χαμηλά στη κοιλιά μου κ παρότι δεν τη νιώθω να σκληραίνει ώστε να ανησυχω, νιώθω σαν να με πιέζει κ να με πονάει ελαφρά εκεί χαμηλά..το έχει πάθει κάποια?

Εχθές το βράδυ αγάπη το έπαθα εγώ!ήταν λες και όλο το μωρό έπεσε στα βαθιά και ήθελα να κατουραω συνέχεια ενώ δεν κατουρουσα στην ουσία!Πήγαινα,άφηνα μια σταγόνα και μόλις σηκώνουν ξαναενιωθα πως κατουριεμαι!Μιλάμε για πολύ βάρος!και σημερα απτο πρωί όλα καλά αλλα παρατήρησα πως η κοιλιά μεγάλωσε!δε ξέρω αν παίζει ρόλο...

Πάντως χθες πήγαμε για ένα μεγάλο σούπερ και ίσως κουράστηκα λιιιιγο παραπάνω!όσο μπορεί πχ κι εσύ με τη βολτουλα σας!όμως μην ανησυχείς πιστεύω αύριο πρωί θα είσαι μια χαρά! ειδάλλως ξες ....τηλ στο γιατρό να σου πει ότι όλα είναι οκ και τέλος :P

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εχθές το βράδυ αγάπη το έπαθα εγώ!ήταν λες και όλο το μωρό έπεσε στα βαθιά και ήθελα να κατουραω συνέχεια ενώ δεν κατουρουσα στην ουσία!Πήγαινα,άφηνα μια σταγόνα και μόλις σηκώνουν ξαναενιωθα πως κατουριεμαι!Μιλάμε για πολύ βάρος!και σημερα απτο πρωί όλα καλά αλλα παρατήρησα πως η κοιλιά μεγάλωσε!δε ξέρω αν παίζει ρόλο...

Πάντως χθες πήγαμε για ένα μεγάλο σούπερ και ίσως κουράστηκα λιιιιγο παραπάνω!όσο μπορεί πχ κι εσύ με τη βολτουλα σας!όμως μην ανησυχείς πιστεύω αύριο πρωί θα είσαι μια χαρά! ειδάλλως ξες ....τηλ στο γιατρό να σου πει ότι όλα είναι οκ και τέλος :P

Χαχχαχα ναι κ άντρας μου με το που του το λέω μου λέει "πως κ δεν έχεις πάρει ακόμη τον γιατρό?" -"θα τον πάρω αύριο αν συνεχιστεί" του λέω -"ααα είπα κ εγώ..."

Χαχχαχα

Ελπίζω ωστόσο μέχρι να ξυπνήσω να έχει περάσει :-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχχαχα ναι κ άντρας μου με το που του το λέω μου λέει "πως κ δεν έχεις πάρει ακόμη τον γιατρό?" -"θα τον πάρω αύριο αν συνεχιστεί" του λέω -"ααα είπα κ εγώ..."

Χαχχαχα

Ελπίζω ωστόσο μέχρι να ξυπνήσω να έχει περάσει :-)

Κάτσε τώρα να χαλαρώσεις,άπλωσε ποδαράκια,μην κάνεις τίποτα από συμμαζεματα κλπ και πέσε στο κρεβάτι νωρουτσικα..

Εγώ χθες ξάπλωσα από νωρις κι ας μην κοιμόμουν,μόνο και μόνο για να είμαι χαλαρή...

Φαίνεται τα ατιμουτσικα τα νινια μας είχαν διάθεση για καταδύσεις αυτές τις μέρες;)


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...