Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Εννοείται να πας αγάπη μου (αν βέβαια μπορείτε κ οικονομικά μη λέμε εμείς τα δικά μας!!) Πάντως θα είναι όμορφο να τα έχεις σαν αναμνηστικό..κ στο λεύκωμα που λέγαμε φωτογραφίες :-)

Πηρε κάποια λεύκωμα??

Εγώ μάλλον έχω καταλήξει κ θα το βάλω στην επόμενη παραγγελία από βιβλιοπωλείο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 said:

Πηρε κάποια λεύκωμα??

Εγώ μάλλον έχω καταλήξει κ θα το βάλω στην επόμενη παραγγελία από βιβλιοπωλείο!

Εγώ πήρα αυτό με το τρισδιάστατο αρκουδάκι στο εξώφυλλο!:) Έχω βέβαια και το λεύκωμα εγκυμοσύνης που συμπληρώνω τώρα!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Εγώ πήρα αυτό με το τρισδιάστατο αρκουδάκι στο εξώφυλλο!:) Έχω βέβαια και το λεύκωμα εγκυμοσύνης που συμπληρώνω τώρα!

Πως σου φάνηκε??? Το ξεκίνησες ?

Λέω στον δεύτερο να πάρω διαφορετικό! Έτσι για αλλαγή!!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πηρε κάποια λεύκωμα??

Εγώ μάλλον έχω καταλήξει κ θα το βάλω στην επόμενη παραγγελία από βιβλιοπωλείο!

Εγώ πήρα του Ψυχογιού το "καλώς ήρθες κοριτσακι μας" που υπάρχει και το αντίστοιχο για αγοράκι!

Και είμαι κατενθουσιασμένη με την αναλυτικοτητα του!!!!!θέλει πολλή δουλειά αλλά το τελικό αποτέλεσμα θα είναι σούπερ ντουπερ!!!Είναι πολύ ομορφο 

Ξεκινάει από το θετικό τεστ και καλύπτει και το πρώτο έτος του μωρου

  • Μου αρέσει 4

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Πως σου φάνηκε??? Το ξεκίνησες ?

Λέω στον δεύτερο να πάρω διαφορετικό! Έτσι για αλλαγή!!:)

Δεν το ξεκίνησα ακόμα γιατί το παρήγγειλα online και έβαλα να το στείλουν στο σπίτι της αδερφής μου για να το βάλει στην επόμενη κούτα με πράγματα να μου στείλει. Μου το έδειξε όμως στο skype, το ξεφυλλίσαμε παρέα και εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα της εκτύπωσης, την γούνα στο εξώφυλλο και όλα τα φακελάκια και τις χάρτινες κατασκευές που ανοίγουν μέσα. Είχε πολλές ερωτήσεις, κενά/διαγράμματα να συμπληρώσεις κτλ... σίγουρα θα μου πάρει χρόνο αλλά θα γίνει πολύ ωραίο!

Η αδερφή μου έψαχνε ένα μικρότερο για τον δεύτερο γιο της (γιατί τώρα δεν έχει χρόνο να συμπληρώσει ένα τόσο μεγάλο αναλυτικά όπως στον πρώτο) και διάλεξε το "Καλως ήρθες μωράκι μου!" με το χρωματιστό εξώφυλλο. Τώρα άρχισε να το συμπληρώνει και τελικά της άρεσε πολύ... έχει κι αυτό πολύ καλή ποιότητα, είναι σκληρόδετο κτλ. απλά λιγότερες σελίδες και περιεχόμενο.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ πήρα του Ψυχογιού το "καλώς ήρθες κοριτσακι μας" που υπάρχει και το αντίστοιχο για αγοράκι!

Και είμαι κατενθουσιασμένη με την αναλυτικοτητα του!!!!!θέλει πολλή δουλειά αλλά το τελικό αποτέλεσμα θα είναι σούπερ ντουπερ!!!Είναι πολύ ομορφο 

Ξεκινάει από το θετικό τεστ και καλύπτει και το πρώτο έτος του μωρου

Φαίνεται ωραίο απ' έξω κ από την περιγραφή αλλά δεν βρίσκω πουθενά φωτό από το εσωτερικό του!

Το ξεκίνησες??

Just now, Eva137 είπε:

Δεν το ξεκίνησα ακόμα γιατί το παρήγγειλα online και έβαλα να το στείλουν στο σπίτι της αδερφής μου για να το βάλει στην επόμενη κούτα με πράγματα να μου στείλει. Μου το έδειξε όμως στο skype, το ξεφυλλίσαμε παρέα και εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα της εκτύπωσης, την γούνα στο εξώφυλλο και όλα τα φακελάκια και τις χάρτινες κατασκευές που ανοίγουν μέσα. Είχε πολλές ερωτήσεις, κενά/διαγράμματα να συμπληρώσεις κτλ... σίγουρα θα μου πάρει χρόνο αλλά θα γίνει πολύ ωραίο!

Ναι είναι πολύ όμορφο! Είναι για όλο τον πρώτο χρόνο,κι εγώ δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Οπότε έχω χρόνο συμπληρώνω κι από λίγο!

Τρελαίνομαι για την κορδέλα που κλείνει!! 

 

Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ πήρα του Ψυχογιού το "καλώς ήρθες κοριτσακι μας" που υπάρχει και το αντίστοιχο για αγοράκι!

Και είμαι κατενθουσιασμένη με την αναλυτικοτητα του!!!!!θέλει πολλή δουλειά αλλά το τελικό αποτέλεσμα θα είναι σούπερ ντουπερ!!!Είναι πολύ ομορφο 

Ξεκινάει από το θετικό τεστ και καλύπτει και το πρώτο έτος του μωρου

Βρήκα σελίδες! Πολύ χαριτωμένο είναι!!!! Θα είναι στις επιλογές μου!  

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Φαίνεται ωραίο απ' έξω κ από την περιγραφή αλλά δεν βρίσκω πουθενά φωτό από το εσωτερικό του!

Το ξεκίνησες??

Ναι είναι πολύ όμορφο! Είναι για όλο τον πρώτο χρόνο,κι εγώ δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Οπότε έχω χρόνο συμπληρώνω κι από λίγο!

Τρελαίνομαι για την κορδέλα που κλείνει!! 

 

Το ξεκίνησα!!!αλλά είμαι στη φάση που μου ζητάει να κολλάω κάθε μηνα κύησης μια φωτό μου και περιμένω να μαζευτουν κι άλλες για να τις τυπώσω όλες μαζί και να τις κολλήσω!

Στην αρχή ζητάει πχ πότε ήταν που βγήκε το τεστ θετικό,πως το είπες στον μπαμπά μου(γενικά εχει αστεία στιχάκια που είναι σαν να μιλάει το μωράκι και το κάνει με πολύ χιούμορ!είναι πραγματικά λες και σου μιλάει το νινι!)

Μετά ξεκινάει ζητάει πρώτο υπέρηχο κλπ...

Μετά τις φωτό της εγκυμοσύνης και μετά αρχίζειγια τοκετό κλπ κλπ!έχει επίσης θήκες να βάζεις μέσα ο,τι αναμνηστικό θέλεις!

Μετά τη γεννηση αφιερώνει σελίδες από το τί δωρακια πήρε από συγγενείς και φίλους,πώς είναι το βρεφικό δωμάτιο μέχρι το πρώτο μου μπανάκι,Πάσχα, Χριστούγεννα κλπ κλπ,φυσικά βαφτιση.Για όλα έχει κενά που σου λέει κόλλησε εδώ την αντίστοιχη φωτό.

Και στο τέλος έχει κάποιες καρτελες που μπορείς να τις κόψεις και να τις βάζεις δίπλα στο μπεμπέ ανάλογα με την περίπτωση και να το φωτογραφίζεις με αυτες!

Πχ μια κάρτα γράφει : κοιμήθηκα όλη νύχτα!

Αυτά θυμάμαι αλλά κάθε φορά που το ξεφυλλιζω παρατηρώ και κάτι άλλο :wub:

(Είναι αυτό με το εξώφυλλο που έχει ένα λουλούδι και μέσα στον ανθό το νινι να κοιμάται με ένα μπιμπερο δίπλα του)

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Το ξεκίνησα!!!αλλά είμαι στη φάση που μου ζητάει να κολλάω κάθε μηνα κύησης μια φωτό μου και περιμένω να μαζευτουν κι άλλες για να τις τυπώσω όλες μαζί και να τις κολλήσω!

Στην αρχή ζητάει πχ πότε ήταν που βγήκε το τεστ θετικό,πως το είπες στον μπαμπά μου(γενικά εχει αστεία στιχάκια που είναι σαν να μιλάει το μωράκι και το κάνει με πολύ χιούμορ!είναι πραγματικά λες και σου μιλάει το νινι!)

Μετά ξεκινάει ζητάει πρώτο υπέρηχο κλπ...

Μετά τις φωτό της εγκυμοσύνης και μετά αρχίζειγια τοκετό κλπ κλπ!έχει επίσης θήκες να βάζεις μέσα ο,τι αναμνηστικό θέλεις!

Μετά τη γεννηση αφιερώνει σελίδες από το τί δωρακια πήρε από συγγενείς και φίλους,πώς είναι το βρεφικό δωμάτιο μέχρι το πρώτο μου μπανάκι,Πάσχα, Χριστούγεννα κλπ κλπ,φυσικά βαφτιση.Για όλα έχει κενά που σου λέει κόλλησε εδώ την αντίστοιχη φωτό.

Και στο τέλος έχει κάποιες καρτελες που μπορείς να τις κόψεις και να τις βάζεις δίπλα στο μπεμπέ ανάλογα με την περίπτωση και να το φωτογραφίζεις με αυτες!

Πχ μια κάρτα γράφει : κοιμήθηκα όλη νύχτα!

Αυτά θυμάμαι αλλά κάθε φορά που το ξεφυλλιζω παρατηρώ και κάτι άλλο :wub:

(Είναι αυτό με το εξώφυλλο που έχει ένα λουλούδι και μέσα στον ανθό το νινι να κοιμάται με ένα μπιμπερο δίπλα του)

 

Φαίνεται πολύ χαριτωμένο με ωραία χρώματα!!!! Βρήκα σελίδες από το εσωτερικό στην ιστοσελίδα του εκδοτικού οίκου!

Έχω ελάχιστες φωτογραφίες μου από αυτή την εγκυμοσύνη! Συνήθως είμαι με τον μπόμπιρα μου κ τυχαία φαίνομαι κ εγώ με τη κοιλουμπα:mrgreen:

Η μαμά μου έχει λευκώματα για εμένα κ τον αδερφό μου...μια ζωή την πείραζα που του αδερφού μου είναι σούπερ συμπληρωμένο κ το δικό μου ζητημα να έχει κ πεντε φωτογραφίες μεσα... Τώρα καταλαβαίνω γιατι:P

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Φαίνεται πολύ χαριτωμένο με ωραία χρώματα!!!! Βρήκα σελίδες από το εσωτερικό στην ιστοσελίδα του εκδοτικού οίκου!

Έχω ελάχιστες φωτογραφίες μου από αυτή την εγκυμοσύνη! Συνήθως είμαι με τον μπόμπιρα μου κ τυχαία φαίνομαι κ εγώ με τη κοιλουμπα:mrgreen:

Η μαμά μου έχει λευκώματα για εμένα κ τον αδερφό μου...μια ζωή την πείραζα που του αδερφού μου είναι σούπερ συμπληρωμένο κ το δικό μου ζητημα να έχει κ πεντε φωτογραφίες μεσα... Τώρα καταλαβαίνω γιατι:P

Πολύ λογικό!!!αλλά είναι και πολύ γλυκό το ότι στο λεύκωμα αυτού του μωρού σου θα εμπεριέχεται κι ο πρώτος σου λεβεντακος!!!!:wub:

Κι εγώ σκέψου τους πρώτους 3 μήνες δεν έχω ολόσωμη φωτό...αλλά θα κάνω καμιά ζαβολιά κάτι θα σκεφτώ! χεχεχε

Όμως ήταν κ ο εγκλεισμός...δεν βγήκα κ κθλ για να φωτογραφηθω...

Από εδώ και στο εξής όμως να βγαίνουμε μωρέ να τα γεμίσουμε τα λευκωματακια μας!

Ξέχασα να σου πω ότι έχει και κορδελιτσα στο πλάι για να το κλείνεις με φιόγκο!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Πολύ λογικό!!!αλλά είναι και πολύ γλυκό το ότι στο λεύκωμα αυτού του μωρού σου θα εμπεριέχεται κι ο πρώτος σου λεβεντακος!!!!:wub:

Κι εγώ σκέψου τους πρώτους 3 μήνες δεν έχω ολόσωμη φωτό...αλλά θα κάνω καμιά ζαβολιά κάτι θα σκεφτώ! χεχεχε

Όμως ήταν κ ο εγκλεισμός...δεν βγήκα κ κθλ για να φωτογραφηθω...

Από εδώ και στο εξής όμως να βγαίνουμε μωρέ να τα γεμίσουμε τα λευκωματακια μας!

Ξέχασα να σου πω ότι έχει και κορδελιτσα στο πλάι για να το κλείνεις με φιόγκο!

Ο μεγάλος αδερφουλης είναι παρον παντού!! Προσέχει τον μικρό κ στη κοιλίτσα! Τον χαζεύω όταν παίζει και τα σκέφτομαι να παίζουν παρέα κ τρελαίνομαι!

Κι εγώ στο λεύκωμα από τον 5 μηνα:)

Βάλε άλλες φωτό σου από εκείνες τις μέρες κι ας μη φαίνεται η κοιλίτσα!

Πολύ σημαντικό αυτό με τη κορδελιτσα , τώρα είναι νο1 στη λίστα μου:D τόσα πράγματα θα έχει μέσα δε γίνεται να μην κλείνει με κάποιο τρόπο!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@EugenJen Συγχαρητήρια για την κουκλίτσα την κορούλα! :x 

Αχχ κορίτσια έχω κτ αϋπνίες σήμερα... Απαπα γυρνάω εδώ κ δύο ώρες στο κρεβάτι. Ήπια πρώτη φορά καφέ μετά από μήνες μάλλον δεν έπρεπε :unsure: 

Από κοντά που είδα και εγώ μερικά λευκώματα ξεχώρισα αυτά που λέτε και ένα με τον μικρό πρίγκιπα (για τα αγοράκια μας κυρίως) και μου άρεσε κ ένα άλλο που έλεγε "καλώς ήρθες μωράκι μας" γιατί είχε και το γενεαλογικό δέντρο να συμπληρώσεις και οι φωτογραφίες να είναι σε μεγάλο μέγεθος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , elenioz είπε:

@EugenJen Συγχαρητήρια για την κουκλίτσα την κορούλα! :x 

Αχχ κορίτσια έχω κτ αϋπνίες σήμερα... Απαπα γυρνάω εδώ κ δύο ώρες στο κρεβάτι. Ήπια πρώτη φορά καφέ μετά από μήνες μάλλον δεν έπρεπε :unsure: 

Από κοντά που είδα και εγώ μερικά λευκώματα ξεχώρισα αυτά που λέτε και ένα με τον μικρό πρίγκιπα (για τα αγοράκια μας κυρίως) και μου άρεσε κ ένα άλλο που έλεγε "καλώς ήρθες μωράκι μας" γιατί είχε και το γενεαλογικό δέντρο να συμπληρώσεις και οι φωτογραφίες να είναι σε μεγάλο μέγεθος. 

Καλημέρα! Ελπιζω να κοιμήθηκες εστω κ λίγο πιο μετά!

Εγώ είμαι ανάμεσα στο 'καλως ήρθες,μωράκι μου' και στο 'καλως ήρθες,αγοράκι μας' κ τα δυο από Ψυχογιό κ τα δυο κλείνουν με κορδελιτσα!

Μόλις είδα κ απόσπασμα από τον μικρό πρίγκιπα κ φαίνεται πολύ τρυφερό ! Έχω κ μια αδυναμία στον μικρό πρίγκιπα.. κλείνει με κορδελιτσα??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 Με πήρε ευτυχώς κατά τις 7 το πρωί λίγο :) 

Και εκείνα τα είδα και ήταν πολύ όμορφα! Ειδικά το κοριτσίστικο του ροζουλι για τις κοριτσομάνες μας :x Γενικά του Ψυχογιού φαίνονταν όλα και πολύ ποιοτικά. 

Όχι δυστυχώς δεν είχε κορδελίτσα αυτό με τον μικρό πρίγκιπα, θυμίζει περισσότερο παραμύθι. Και είχε δύο ένα με λευκό μαλακό εξωφυλλο και ένα γαλάζιο με σκληρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Anastasia05 Με πήρε ευτυχώς κατά τις 7 το πρωί λίγο :) 

Και εκείνα τα είδα και ήταν πολύ όμορφα! Ειδικά το κοριτσίστικο του ροζουλι για τις κοριτσομάνες μας :x Γενικά του Ψυχογιού φαίνονταν όλα και πολύ ποιοτικά. 

Όχι δυστυχώς δεν είχε κορδελίτσα αυτό με τον μικρό πρίγκιπα, θυμίζει περισσότερο παραμύθι. Και είχε δύο ένα με λευκό μαλακό εξωφυλλο και ένα γαλάζιο με σκληρό. 

Το λευκό είναι πιο παλιό κ το βρισκω εξαντλημενο!! Το γαλάζιο βρίσκω διαθέσιμο! Είναι καλύτερα να έχει σκληρό εξώφυλλο πάντως!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...