Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Ναι μεγάλη διαφορά! Στο αγοράκι μου ειχα μικρή και στητη κοιλίτσα μόνο προς τα μπροστά! Τώρα είναι απλωτη κ μεγάλη!

Ρούχα εγκυμοσύνης αγόρασα μετα τη Β επιπέδου  τότε κ τώρα τα φοράω εδώ κι 1 μήνα.

Τότε φορούσα κανονικά όλα τα καλοκαιρινα αερατα φορέματα ή παντελόνια με λάστιχο και τώρα με ενοχλούν κ φοβάμαι μη κάνουν κρατσ!

Έχω ένα φόρεμα καλό και ριχτο τύπου αρχαιοελληνικό σε ροζουλι για τν γάμο αλλά μέχρι τότε δν ξέρω αν θα μπαίνει κ πως θα νιώθω  εγώ εκεί μέσα! 

@EugenJen τακουνακι θα βάλεις ετσι?

Μέσα σε λίγες μέρες μου πεχτηκε κοιλουμπιτσα ,μπαίνω άνετα στα φόρεματα κ παντελόνια με λάστιχο αλλά πόσο θα φτάσει αυτή τη φορά???

Τέλη Σεπτέμβρη,λογικά, μόνο με σεντόνι θα κυκλοφορω

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!

Μόλις γυρίσαμε από την εκδρομή!

Είμαι φανερά κουρασμένη αλλά αναζωογονημενη!!!!Με έχει ταράξει βέβαια ένας σφαχτης στο στέρνο δεξιά,με κάθε αναπνοή μου δίνει σουβλιά,αλλά φαντάζομαι πως θα είναι από τα παράθυρα στο αμάξι ή από κανένα αεράκι και θα περάσει...

Έχω κι εγώ να πάω σε γάμο τον Αύγουστο! Τέλη κιόλας!Αλλά επειδή λατρεύω τα μάξι φορέματα ούτως ή άλλως σε τέτοιο θα καταλήξω και από παπούτσι σε κανένα χρυσό κομψά διακοσμημένο δερμάτινο παντόφλακι φλατ...ούτως ή άλλως δε θα πολύ φαίνεται...

Όσο για τη διακόσμηση του δωματίου,εγώ σκέφτομαι να κάνω τη μια γωνιά πιο ρομαντική με μια κουνουπιέρα από ωραίο γεμάτο ύφασμα να πέφτει έως κάτω...Και εκεί κάτω θα βάλω όμορφες μαξιλαρες και παιχνιδια...κανενα παραμυθακι...κλπ.Το θέμα μας μάλλον θα είναι τα ροζ λουλούδια τύπου τριαντάφυλλα... ανεμώνες...ο τοιχος θα βαφτεί μάλλον σε ένα πολύ παστέλ ροζ με έπιπλα λευκά,κουρτίνα δαντέλα λευκή και χαλακι κάτι σε αυτές τις αποχρώσεις...

Αυτοκόλλητα επίσης θα κολληθούν σίγουρα!Αχ ανυπομονώ να ξεκινήσω!!!!

  • Μου αρέσει 6

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!

Μόλις γυρίσαμε από την εκδρομή!

Είμαι φανερά κουρασμένη αλλά αναζωογονημενη!!!!Με έχει ταράξει βέβαια ένας σφαχτης στο στέρνο δεξιά,με κάθε αναπνοή μου δίνει σουβλιά,αλλά φαντάζομαι πως θα είναι από τα παράθυρα στο αμάξι ή από κανένα αεράκι και θα περάσει...

Έχω κι εγώ να πάω σε γάμο τον Αύγουστο! Τέλη κιόλας!Αλλά επειδή λατρεύω τα μάξι φορέματα ούτως ή άλλως σε τέτοιο θα καταλήξω και από παπούτσι σε κανένα χρυσό κομψά διακοσμημένο δερμάτινο παντόφλακι φλατ...ούτως ή άλλως δε θα πολύ φαίνεται...

Όσο για τη διακόσμηση του δωματίου,εγώ σκέφτομαι να κάνω τη μια γωνιά πιο ρομαντική με μια κουνουπιέρα από ωραίο γεμάτο ύφασμα να πέφτει έως κάτω...Και εκεί κάτω θα βάλω όμορφες μαξιλαρες και παιχνιδια...κανενα παραμυθακι...κλπ.Το θέμα μας μάλλον θα είναι τα ροζ λουλούδια τύπου τριαντάφυλλα... ανεμώνες...ο τοιχος θα βαφτεί μάλλον σε ένα πολύ παστέλ ροζ με έπιπλα λευκά,κουρτίνα δαντέλα λευκή και χαλακι κάτι σε αυτές τις αποχρώσεις...

Αυτοκόλλητα επίσης θα κολληθούν σίγουρα!Αχ ανυπομονώ να ξεκινήσω!!!!

Υπέροχη γωνιτσα για αγκαλιές και διάβασμα! Βάλε κι ένα χαμηλό σαν καλαθάκι με βιβλιαράκια κ θα γίνει το αγαπημένο σας σημείο!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!

Μόλις γυρίσαμε από την εκδρομή!

Είμαι φανερά κουρασμένη αλλά αναζωογονημενη!!!!Με έχει ταράξει βέβαια ένας σφαχτης στο στέρνο δεξιά,με κάθε αναπνοή μου δίνει σουβλιά,αλλά φαντάζομαι πως θα είναι από τα παράθυρα στο αμάξι ή από κανένα αεράκι και θα περάσει...

Έχω κι εγώ να πάω σε γάμο τον Αύγουστο! Τέλη κιόλας!Αλλά επειδή λατρεύω τα μάξι φορέματα ούτως ή άλλως σε τέτοιο θα καταλήξω και από παπούτσι σε κανένα χρυσό κομψά διακοσμημένο δερμάτινο παντόφλακι φλατ...ούτως ή άλλως δε θα πολύ φαίνεται...

Όσο για τη διακόσμηση του δωματίου,εγώ σκέφτομαι να κάνω τη μια γωνιά πιο ρομαντική με μια κουνουπιέρα από ωραίο γεμάτο ύφασμα να πέφτει έως κάτω...Και εκεί κάτω θα βάλω όμορφες μαξιλαρες και παιχνιδια...κανενα παραμυθακι...κλπ.Το θέμα μας μάλλον θα είναι τα ροζ λουλούδια τύπου τριαντάφυλλα... ανεμώνες...ο τοιχος θα βαφτεί μάλλον σε ένα πολύ παστέλ ροζ με έπιπλα λευκά,κουρτίνα δαντέλα λευκή και χαλακι κάτι σε αυτές τις αποχρώσεις...

Αυτοκόλλητα επίσης θα κολληθούν σίγουρα!Αχ ανυπομονώ να ξεκινήσω!!!!

Άντε με το καλό τσουκου τσουκου να ξεκινήσετε το δωματιακι της μπέμπας σας..πολύ όμορφο το έχεις σκεφτεί..

Κουρτίνες παιδικές που έχεις βρει;;;εγώ βρήκα πολύ ωραία ροζ πουά αλλά δεν ξέρω αν το ύφασμα είναι καλό...

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Hliolousti said:

Καλημέρα σε όλες κοριτσουδια!Και χρόνια πολλά!

Κι εμείς πρέπει να το βάψουμε!Τώρα είμαστε στη φάση που μόλις το αδειασαμε τελείως και το αφήνουμε λίγο να αναπνεύσει και από το άλλο σκ πρώτα ο Θεός θα αρχίσουμε τις διαδικασίες του βαψιματος!

Ήδη που το έχουμε καθαρίσει όμως και είναι άδειο,το βλέπω και χαίρομαι!!!

Αχ αυτό το πράγμα με τον ύπνο βρε κορίτσι μου!Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εμένα η γιατρός μου είπε να κόψω και το ανάσκελα και μόνο ανάσκελα θέλω πλέον να κοιμάμαι...όλη τη νύχτα ο άντρας μου έχει το νου του να μη γυρισω ανάσκελα κι άμα γυρίσω ακούω μια φωνουλα "μωρό μουυυυ γύρισες πάλι!":lol:

Καμιά φορά όμως τυχαίνει να ξυπνήσω ανάσκελα και έχω τρελές τύψεις...

Σε συνδυασμό με το συχνό κατούρημα,τη δίψα,το μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι ε είναι μαρτύριο!

Στη Χαλκιδική όταν πάμε μονοήμερες συνήθως οι επιλογες μας είναι Χανιώτη,Μαρμαράς, Πευκοχώρι,Τορώνη, Νικήτη...σε όλα τα μέρη αυτά έχουμε στάνταρ παραλιες που αγαπάμε...

Για μπουγατσουλα βρείτε καμία εύκολη συνταγή στο ίντερνετ να την κάνετε με τον αντρουλη σου βρε να σου φύγει!Νομίζω τελευταία είδα η Μπαρμπαρίγου έκανε μια ωραια

Όταν κουραζόμαστε εμείς κουράζονται κι αυτές οι ψυχουλες!!!Δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα...απλά χαλαρώνει!το παθαίνω πολύ συχνά!Είμαι σίγουρη πως μετά από τόσες ώρες κάτι θα έφαγε και θα το ένιωσες!

Πάντως κι αυτή η μέση δε θέλει πολύ!Λίγο να κάνουμε κάτι παραπάνω και τσουπ πονάει η άτιμη!

Μην έχεις τύψεις μωρέ για την στάση του ύπνου... ήδη ζοριζόμαστε αρκετά και χωρίς αυτό. Η γιατρός σου σου το είπε κατηγορηματικά το όχι ανάσκελα? Γιατί εγώ που την ρώτησα μου είπε γενικά να ξαπλώνω όπως βολεύομαι, απλά αργότερα που θα βαρύνει κι άλλο η κοιλιά μου λογικά θα πονάω ανάσκελα οπότε θα με βολεύει καλύτερα στο πλάι. Και αν ξυπνήσω στον ύπνο μου ανάσκελα να μην ανησυχήσω, απλά να ξαναγυρίσω στο πλάι τότε. 

Τί ωραία η Χαλκιδική μας... εγώ συνήθως με τις φίλες μου πήγαινα Καλλικράτεια ή Φλογητά που είναι πιο κοντά στην πόλη (ειδικά όταν παίρναμε το λεωφορείο), αλλά παραπέρα έχει πολύ ωραία μέρη και παραλίες! Όπου και να πας είναι υπέροχα!

Η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου φτιάχνει που και που μπουγάτσα (όχι βέβαια με το παραδοσιακό φύλλο, αλλά με πολλές στρώσεις από αυτό το λεπτό που είναι σαν χαρτί). Απλά παίρνει πολλές ώρες να ετοιμάσεις την κρέμα από πριν, να την αφήσεις να κρυώσει και να πήξει, μετά να συναρμολογήσεις την μπουγάτσα και να την ψήσεις... είναι λίγο διαδικασία και δεν είναι βέβαια και ίδια με την Ελληνική. Μας βλέπω σε λίγους μήνες, αφού μετακομίσουμε και τακτοποιηθούμε, να ξανατρώμε πια! Ο μικρός μάλλον θα την πάρει τη γεύση τότε από το γάλα μου μια και καλή!:P

 

4 hours ago, marianna1986 said:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα ξύπνησα με πόνο στην πλάτη! Τα μουδιάσματα στα πόδια και οι κράμπες συνεχίζονται κατά τη διάρκεια της νύχτας...

Εμένα η κοιλιά επανήλθε μετά τη γέννα αρκετά γρήγορα, το στήθος δεν επανήλθε ποτέ και μάλιστα έχασε κ την πυκνότητά του δλδ έπεσε κ ήταν σαν άδειο... Προς τον τελευταίο χρόνο είχε αρχίσει καααπως να επανέρχεται.

Από όσο έχω διαβάσει/ακούσει η κοιλιά επανέρχεται σε κάνα χρόνο, ειδικά αν είσαι νέα και δεν είχες και πολύ τεράστιο μωρό. Αν είσαι πάνω από 34-35 και οι μυες της κοιλιάς ανοίξουν πολύ (λόγω μεγάλου μωρού/βάρους), τότε χαλαρώνει φαινομενικά το δέρμα και είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. 

Κορίτσια, άσχετο, αλλά εγώ τις τελευταίες μέρες νιώθω την κοιλιά μου λίγο μουδιασμένη γύρω από τον αφαλό. Από ότι διάβασα αυτό συμβαίνει κάποιες φορές λόγω του ότι τεντώνεται το δέρμα. Το έχει παρατηρήσει καμία άλλη?

 

3 hours ago, Christinα said:

 

Ρώτησε τον! Κι εγώ το άρχισα πριν 3 βδομάδες κ μ είπε να παίρνω κ πρωί κ απόγευμα το max κιολας! Το πρωί όμως το παίρνω μόνο τις μέρες που πάω δουλειά κ ξέρω ότι θα τσιτωσω...

Θηλασες πολυυυ!! Μπράβο σου!!! Παίζει κι αυτό τν ρόλο του στο ζιζι.  Θα βρούμε καμμία ασκήσουλα  να κάνουμε μετά ααααν προλαβαίνουμε κ θα μαζέψουν κάπως,τι να κάνουμε! 

Βρε κορίτσια εδω που τα λέμε όλα τα γυναικεία μας! Σουτιέν εγώ δν πολυφοραω μέσα στο σπίτι κ τώρα κ γενικά. Έχω ακούσει ότι πρέπει να φοράμε κ προσπαθώ να βάζω μαλακά αθλητικά ή αυτά του θηλασμού που είναι χαλαρά αλλά νιώθω φυλακισμένη κ ζεσταίνομαι... Εσείς τι κάνετε? Τι άποψη έχετε?

Το στήθος με προβληματίζει και μένα αρκετά... παίζει να έχω βάλει εκεί πιο πολύ βάρος από ότι στην κοιλιά. Πάντα είχα μεγάλο αλλά αρκετά στητό στήθος, τώρα που έχει βαρύνει ακόμα περισσότερο άρχισε να κρέμεται και ζορίζομαι χωρίς σουτιέν, αλλά ό,τι σουτιέν και να φορέσω (ακόμα και εγκυμοσύνης/θηλασμού) με σφίγγει κάτω από το στήθος και μου πιέζει το στομάχι ψηλά. Γενικά ό,τι και να κάνω ζορίζομαι.

Πάντως όλες οι φίλες μου με παιδιά μου έχουν πει ότι μετά τον θηλασμό (ακόμα και μετά τις πρώτες εβδομάδες που ρυθμίζεται η παραγωγή γάλακτος) το στήθος επανέρχεται στο κανονικό του μέγεθος, οπότε ανυπομονώ να έρθει αυτή η ώρα. Τί να πω... ελπίζω να μην κρεμάσει μετά! Μας βλέπω όλες με ασκήσεις στήθους και κάμψεις μετά την γέννα!:)

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Υπέροχη γωνιτσα για αγκαλιές και διάβασμα! Βάλε κι ένα χαμηλό σαν καλαθάκι με βιβλιαράκια κ θα γίνει το αγαπημένο σας σημείο!

Ναιιι τρελαίνομαι! θα γίνει η φωλιτσα μαμας-κορης :wub:

Ωραία ιδέα και το καλαθάκι!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Υπέροχη γωνιτσα για αγκαλιές και διάβασμα! Βάλε κι ένα χαμηλό σαν καλαθάκι με βιβλιαράκια κ θα γίνει το αγαπημένο σας σημείο!

Ναιιι τρελαίνομαι! θα γίνει η φωλιτσα μαμας-κορης :wub:

Ωραία ιδέα και το καλαθάκι!!!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Μην έχεις τύψεις μωρέ για την στάση του ύπνου... ήδη ζοριζόμαστε αρκετά και χωρίς αυτό. Η γιατρός σου σου το είπε κατηγορηματικά το όχι ανάσκελα? Γιατί εγώ που την ρώτησα μου είπε γενικά να ξαπλώνω όπως βολεύομαι, απλά αργότερα που θα βαρύνει κι άλλο η κοιλιά μου λογικά θα πονάω ανάσκελα οπότε θα με βολεύει καλύτερα στο πλάι. Και αν ξυπνήσω στον ύπνο μου ανάσκελα να μην ανησυχήσω, απλά να ξαναγυρίσω στο πλάι τότε. 

Τί ωραία η Χαλκιδική μας... εγώ συνήθως με τις φίλες μου πήγαινα Καλλικράτεια ή Φλογητά που είναι πιο κοντά στην πόλη (ειδικά όταν παίρναμε το λεωφορείο), αλλά παραπέρα έχει πολύ ωραία μέρη και παραλίες! Όπου και να πας είναι υπέροχα!

Η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου φτιάχνει που και που μπουγάτσα (όχι βέβαια με το παραδοσιακό φύλλο, αλλά με πολλές στρώσεις από αυτό το λεπτό που είναι σαν χαρτί). Απλά παίρνει πολλές ώρες να ετοιμάσεις την κρέμα από πριν, να την αφήσεις να κρυώσει και να πήξει, μετά να συναρμολογήσεις την μπουγάτσα και να την ψήσεις... είναι λίγο διαδικασία και δεν είναι βέβαια και ίδια με την Ελληνική. Μας βλέπω σε λίγους μήνες, αφού μετακομίσουμε και τακτοποιηθούμε, να ξανατρώμε πια! Ο μικρός μάλλον θα την πάρει τη γεύση τότε από το γάλα μου μια και καλή!:P

 

Από όσο έχω διαβάσει/ακούσει η κοιλιά επανέρχεται σε κάνα χρόνο, ειδικά αν είσαι νέα και δεν είχες και πολύ τεράστιο μωρό. Αν είσαι πάνω από 34-35 και οι μυες της κοιλιάς ανοίξουν πολύ (λόγω μεγάλου μωρού/βάρους), τότε χαλαρώνει φαινομενικά το δέρμα και είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. 

Κορίτσια, άσχετο, αλλά εγώ τις τελευταίες μέρες νιώθω την κοιλιά μου λίγο μουδιασμένη γύρω από τον αφαλό. Από ότι διάβασα αυτό συμβαίνει κάποιες φορές λόγω του ότι τεντώνεται το δέρμα. Το έχει παρατηρήσει καμία άλλη?

 

Το στήθος με προβληματίζει και μένα αρκετά... παίζει να έχω βάλει εκεί πιο πολύ βάρος από ότι στην κοιλιά. Πάντα είχα μεγάλο αλλά αρκετά στητό στήθος, τώρα που έχει βαρύνει ακόμα περισσότερο άρχισε να κρέμεται και ζορίζομαι χωρίς σουτιέν, αλλά ό,τι σουτιέν και να φορέσω (ακόμα και εγκυμοσύνης/θηλασμού) με σφίγγει κάτω από το στήθος και μου πιέζει το στομάχι ψηλά. Γενικά ό,τι και να κάνω ζορίζομαι.

Πάντως όλες οι φίλες μου με παιδιά μου έχουν πει ότι μετά τον θηλασμό (ακόμα και μετά τις πρώτες εβδομάδες που ρυθμίζεται η παραγωγή γάλακτος) το στήθος επανέρχεται στο κανονικό του μέγεθος, οπότε ανυπομονώ να έρθει αυτή η ώρα. Τί να πω... ελπίζω να μην κρεμάσει μετά! Μας βλέπω όλες με ασκήσεις στήθους και κάμψεις μετά την γέννα!:)

Αχ μην μου λες για την κοιλιά κ έχω κομπλααααα...τσάμπα δλδ πάνε όλα αυτά τα λαδάκια που βάζουμε;;

Άμα πάμε όοοιολες μαζί σε ένα πλαστικό μια καλύτερη τιμή δεν θα μας κάνει??:D

  • Χαχα 6

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Άντε με το καλό τσουκου τσουκου να ξεκινήσετε το δωματιακι της μπέμπας σας..πολύ όμορφο το έχεις σκεφτεί..

Κουρτίνες παιδικές που έχεις βρει;;;εγώ βρήκα πολύ ωραία ροζ πουά αλλά δεν ξέρω αν το ύφασμα είναι καλό...

Εγώ λέω να πάρω μια ολόλευκη όλο δαντέλα!όχι παιδική δλδ...να είναι πιο ατμοσφαιρική,ρομαντική και βιντατζ..

Ο άντρας μου θέλει μια που είδαμε σε ένα συνοικιακό μαγαζί με μεγάλη γκάμα από κουρτίνες ,όπου έχει και παιδικές...Αυτή είναι ιβουαρ και έχει ροζ καρδιές από κάτω ξεκινώντας πιο πυκνές και αραιώνουν ανεβαίνοντας ώσπου από τη μέση και πάνω μέχρι το κουρτινόξυλο είναι σκέτο ιβουαρ...

Ωραία κι αυτή αλλά θα το δούμε στο τέλος..Ας βολεψουμε μια όλα τα άλλα :mrgreen:

Γιατί έχεις ενδοιασμό για το ύφασμα;είναι χοντρό;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αχ μην μου λες για την κοιλιά κ έχω κομπλααααα...τσάμπα δλδ πάνε όλα αυτά τα λαδάκια που βάζουμε;;

Άμα πάμε όοοιολες μαζί σε ένα πλαστικό μια καλύτερη τιμή δεν θα μας κάνει??:D

Η κοιλιά μαζεύει....τα βυζγια πιο δύσκολα!:P

 

  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ λέω να πάρω μια ολόλευκη όλο δαντέλα!όχι παιδική δλδ...να είναι πιο ατμοσφαιρική,ρομαντική και βιντατζ..

Ο άντρας μου θέλει μια που είδαμε σε ένα συνοικιακό μαγαζί με μεγάλη γκάμα από κουρτίνες ,όπου έχει και παιδικές...Αυτή είναι ιβουαρ και έχει ροζ καρδιές από κάτω ξεκινώντας πιο πυκνές και αραιώνουν ανεβαίνοντας ώσπου από τη μέση και πάνω μέχρι το κουρτινόξυλο είναι σκέτο ιβουαρ...

Ωραία κι αυτή αλλά θα το δούμε στο τέλος..Ας βολεψουμε μια όλα τα άλλα :mrgreen:

Γιατί έχεις ενδοιασμό για το ύφασμα;είναι χοντρό;

Όχι όχι απλά επειδή την έχω βρει στο ίντερνετ δεν ξέρω τι ύφασμα θα είναι, θα πρέπει να την βρω κάπου σε φυσικό κατάστημα να την δω!!

@Anastasia05 θέλετε να πάθω κατάθλιψη σήμερα?? Μια τα πεπόνια ,μια η κοιλιά, να επανέλθουμε στα αρχικά μας δεν παίζει ε;;ειδικά εμείς οι άνω των 30..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva137 είπε:

Μην έχεις τύψεις μωρέ για την στάση του ύπνου... ήδη ζοριζόμαστε αρκετά και χωρίς αυτό. Η γιατρός σου σου το είπε κατηγορηματικά το όχι ανάσκελα? Γιατί εγώ που την ρώτησα μου είπε γενικά να ξαπλώνω όπως βολεύομαι, απλά αργότερα που θα βαρύνει κι άλλο η κοιλιά μου λογικά θα πονάω ανάσκελα οπότε θα με βολεύει καλύτερα στο πλάι. Και αν ξυπνήσω στον ύπνο μου ανάσκελα να μην ανησυχήσω, απλά να ξαναγυρίσω στο πλάι τότε. 

Τί ωραία η Χαλκιδική μας... εγώ συνήθως με τις φίλες μου πήγαινα Καλλικράτεια ή Φλογητά που είναι πιο κοντά στην πόλη (ειδικά όταν παίρναμε το λεωφορείο), αλλά παραπέρα έχει πολύ ωραία μέρη και παραλίες! Όπου και να πας είναι υπέροχα!

Η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου φτιάχνει που και που μπουγάτσα (όχι βέβαια με το παραδοσιακό φύλλο, αλλά με πολλές στρώσεις από αυτό το λεπτό που είναι σαν χαρτί). Απλά παίρνει πολλές ώρες να ετοιμάσεις την κρέμα από πριν, να την αφήσεις να κρυώσει και να πήξει, μετά να συναρμολογήσεις την μπουγάτσα και να την ψήσεις... είναι λίγο διαδικασία και δεν είναι βέβαια και ίδια με την Ελληνική. Μας βλέπω σε λίγους μήνες, αφού μετακομίσουμε και τακτοποιηθούμε, να ξανατρώμε πια! Ο μικρός μάλλον θα την πάρει τη γεύση τότε από το γάλα μου μια και καλή!:P

 

Από όσο έχω διαβάσει/ακούσει η κοιλιά επανέρχεται σε κάνα χρόνο, ειδικά αν είσαι νέα και δεν είχες και πολύ τεράστιο μωρό. Αν είσαι πάνω από 34-35 και οι μυες της κοιλιάς ανοίξουν πολύ (λόγω μεγάλου μωρού/βάρους), τότε χαλαρώνει φαινομενικά το δέρμα και είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. 

Κορίτσια, άσχετο, αλλά εγώ τις τελευταίες μέρες νιώθω την κοιλιά μου λίγο μουδιασμένη γύρω από τον αφαλό. Από ότι διάβασα αυτό συμβαίνει κάποιες φορές λόγω του ότι τεντώνεται το δέρμα. Το έχει παρατηρήσει καμία άλλη?

 

Το στήθος με προβληματίζει και μένα αρκετά... παίζει να έχω βάλει εκεί πιο πολύ βάρος από ότι στην κοιλιά. Πάντα είχα μεγάλο αλλά αρκετά στητό στήθος, τώρα που έχει βαρύνει ακόμα περισσότερο άρχισε να κρέμεται και ζορίζομαι χωρίς σουτιέν, αλλά ό,τι σουτιέν και να φορέσω (ακόμα και εγκυμοσύνης/θηλασμού) με σφίγγει κάτω από το στήθος και μου πιέζει το στομάχι ψηλά. Γενικά ό,τι και να κάνω ζορίζομαι.

Πάντως όλες οι φίλες μου με παιδιά μου έχουν πει ότι μετά τον θηλασμό (ακόμα και μετά τις πρώτες εβδομάδες που ρυθμίζεται η παραγωγή γάλακτος) το στήθος επανέρχεται στο κανονικό του μέγεθος, οπότε ανυπομονώ να έρθει αυτή η ώρα. Τί να πω... ελπίζω να μην κρεμάσει μετά! Μας βλέπω όλες με ασκήσεις στήθους και κάμψεις μετά την γέννα!:)

Η γιατρός μου είπε μετά τη β επιπέδου να το κόψω τελείως το ανάσκελα!

Κι εγώ ξεκίνησα από τώρα για να συνηθίζω σιγά σιγά και μετά τη β επιπέδου που κοντεύει,να το κόψω τελείως!Εσύ είσαι που το λες;;;δεν μπορώ να μην γυρνάω ανάσκελα ένα περίεργο πράγμα!Μα πιανομαι όλο πλάι και το πιο εύκολο από το να γυρίσω στο αααλλοο πλευρό είναι να κάνω ένα τσακ και ανάσκελα!

Όσο για τον αφαλό,με πονούσε η περιοχή γύρω γύρω για κάποιες μέρες και κυρίως μετά το φαγητό και τις βραδινές ώρες που η κοιλιά ήταν πιο τσίτα από το πρωί!τότε έβαζα φουλ κρέμες λάδια με έμφαση στον αφαλό και μαλάκωνε και περνούσε κάπως...

Τώρα φαντάζομαι ξεχειλωσε και δεν πονάει ώσπου να ξαναχρειαστει να μεγαλώσει...λογικό μου φαίνεται!βάζε φουλ ενυδάτωση

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Όχι όχι απλά επειδή την έχω βρει στο ίντερνετ δεν ξέρω τι ύφασμα θα είναι, θα πρέπει να την βρω κάπου σε φυσικό κατάστημα να την δω!!

@Anastasia05 θέλετε να πάθω κατάθλιψη σήμερα?? Μια τα πεπόνια ,μια η κοιλιά, να επανέλθουμε στα αρχικά μας δεν παίζει ε;;ειδικά εμείς οι άνω των 30..

Θα επανέλθουμε απλά κάποια σημεία ίσως θέλουν παραπάνω δουλίτσα! Ολόκληρους ανθρώπους δημιουργούμε, δεν είναι κ λίγο!!

Εγώ πάντως πάνω που πήγαινε να μαζέψει κ το βυζί (έχω μειώσει πολύ θηλασμους τώρα είμαι στον ενα τη μέρα!!) Έμεινα έγκυος! 

Κ έκανε ενα μπρααααφ η κοιλιά από το πουθενά!!πολύ πιο γρήγορα από την πρώτη φορά! Έχει να πέσει γυμναστικουλα όμως μετά το δεύτερο νινι και όλα καλά! Ότι μαζέψει,μαζεψε:D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Άντε με το καλό τσουκου τσουκου να ξεκινήσετε το δωματιακι της μπέμπας σας..πολύ όμορφο το έχεις σκεφτεί..

Κουρτίνες παιδικές που έχεις βρει;;;εγώ βρήκα πολύ ωραία ροζ πουά αλλά δεν ξέρω αν το ύφασμα είναι καλό...

Τι μας νοιάζει το ύφασμα καλέ?? Αφού είναι ροζ κ μάλιστα πουά πάρτο!!:mrgreen:

Just now, EugenJen είπε:

Όχι όχι απλά επειδή την έχω βρει στο ίντερνετ δεν ξέρω τι ύφασμα θα είναι, θα πρέπει να την βρω κάπου σε φυσικό κατάστημα να την δω!!

@Anastasia05 θέλετε να πάθω κατάθλιψη σήμερα?? Μια τα πεπόνια ,μια η κοιλιά, να επανέλθουμε στα αρχικά μας δεν παίζει ε;;ειδικά εμείς οι άνω των 30..

Πες άνω των 34 αγαπημένη..πες άνω των 34...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τι μας νοιάζει το ύφασμα καλέ?? Αφού είναι ροζ κ μάλιστα πουά πάρτο!!:mrgreen:

Πες άνω των 34 αγαπημένη..πες άνω των 34...

Κακούργα, έχω 2 μήνες ακόμα , προς το παρών άνω των 30 κ σους!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κακούργα, έχω 2 μήνες ακόμα , προς το παρών άνω των 30 κ σους!!!

Καλααααα καλααααα σ αφήνω να το χαρείς λοιπόν!! Αρκετά μας πλήγωσαν σήμερα με τις κοιλουμπες κ τους βυζους μας!!

Εγώ για γωνιτσα στο δωμάτιο του έχω σταμπαρει αυτές τις σκηνές αλλά είναι πανάκριβες οι ατιμες για αυτό που είναι...πολύ καλή η ιδέα της κουνουπιέρας...αλλά πως θα στέκεται ανοιχτή να χωράει πχ να κάτσετε από κάτω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...