Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Καλααααα καλααααα σ αφήνω να το χαρείς λοιπόν!! Αρκετά μας πλήγωσαν σήμερα με τις κοιλουμπες κ τους βυζους μας!!

Εγώ για γωνιτσα στο δωμάτιο του έχω σταμπαρει αυτές τις σκηνές αλλά είναι πανάκριβες οι ατιμες για αυτό που είναι...πολύ καλή η ιδέα της κουνουπιέρας...αλλά πως θα στέκεται ανοιχτή να χωράει πχ να κάτσετε από κάτω?

Έχει κουνουπιερες που στερεώνονται στο τοιχο!!έχω δει γύρω στα 130-140€ αν θυμάμαι καλά!είναι πολύ κιουτ και πολύ χαλαρωτικές σαν εικονα


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Βρε κορίτσια μην στεναχωριέστε! Μανουλες θα γίνουμε και να χαλάσει λίγο το σώμα μας δεν πειράζει! Με λίγη προσπάθεια θα επανελθει. Προσοχή τώρα να μην ξεπεράσουμε τα 12-15 κιλά και όλα μετά είναι πολύ εύκολα με λίγη θέληση!

  • Μου αρέσει 5

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Βρε κορίτσια μην στεναχωριέστε! Μανουλες θα γίνουμε και να χαλάσει λίγο το σώμα μας δεν πειράζει! Με λίγη προσπάθεια θα επανελθει. Προσοχή τώρα να μην ξεπεράσουμε τα 12-15 κιλά και όλα μετά είναι πολύ εύκολα με λίγη θέληση!

Έτσι όπως τα λες!!! Οι νέες μανουλες το έχουν πολύ έννοια αλλά θα τους περάσει όταν δουν τα νινακια τους :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Θα επανέλθουμε απλά κάποια σημεία ίσως θέλουν παραπάνω δουλίτσα! Ολόκληρους ανθρώπους δημιουργούμε, δεν είναι κ λίγο!!

Εγώ πάντως πάνω που πήγαινε να μαζέψει κ το βυζί (έχω μειώσει πολύ θηλασμους τώρα είμαι στον ενα τη μέρα!!) Έμεινα έγκυος! 

Κ έκανε ενα μπρααααφ η κοιλιά από το πουθενά!!πολύ πιο γρήγορα από την πρώτη φορά! Έχει να πέσει γυμναστικουλα όμως μετά το δεύτερο νινι και όλα καλά! Ότι μαζέψει,μαζεψε:D

Ε ναι, δεν είναι και λίγο να δημιουργείς έναν ολόκληρο άνθρωπο μέσα σου... πόσο μάλλον εσείς οι μανούλες που πάτε για το 2ο! 

Πάντως έχω διαβάσει στο ίντερνετ κάποια πράγματα και έχει και χρήσιμα βιντεάκια στο youtube για το πώς να βοηθήσεις να ξαναέρθουν οι μυες στην θέση τους και να επανέλθει η κοιλιά σου μετά. Αν θέλετε να το ψάξετε σιγά σιγά από τώρα, diastasis recti λέγεται το πρόβλημα που προκαλεί την χαλάρωση και μπορείτε να βρείτε οδηγίες για μασάζ, συγκεκριμένες ασκήσεις και διατροφή που βοηθάνε. 

Και μια και μιλάμε για σώμα/διατροφή και βίντεο, μόλις έβλεπα το καινούργιο βιντεάκι της Μουτίδου στο youtube για διατροφή και δίαιτες και γελούσα μόνη μου!:D 

 

Just now, Renez said:

Καλααααα καλααααα σ αφήνω να το χαρείς λοιπόν!! Αρκετά μας πλήγωσαν σήμερα με τις κοιλουμπες κ τους βυζους μας!!

Εγώ για γωνιτσα στο δωμάτιο του έχω σταμπαρει αυτές τις σκηνές αλλά είναι πανάκριβες οι ατιμες για αυτό που είναι...πολύ καλή η ιδέα της κουνουπιέρας...αλλά πως θα στέκεται ανοιχτή να χωράει πχ να κάτσετε από κάτω?

Τα teepee tent τα Ινδιάνικα λες, ε? Και μένα μου αρέσουν πάρα πολύ αυτά! Θα το έχω στο νου μου για μετά, μάλλον θα το βάλω εκεί που θα έχω στην αρχή την κουνιστή πολυθρόνα για θηλασμό. Και οι κουνουπιέρες μου αρέσουν πολύ, ειδικά για κοριτσάκια, αλλά επειδή βλέπω από άλλα παιδάκια ότι την τραβάνε με μανία (αχ αυτά τα χεράκια) δε την βλέπω να στέκεται στη θέση της. Καλύτερα η σκηνή!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ε ναι, δεν είναι και λίγο να δημιουργείς έναν ολόκληρο άνθρωπο μέσα σου... πόσο μάλλον εσείς οι μανούλες που πάτε για το 2ο! 

Πάντως έχω διαβάσει στο ίντερνετ κάποια πράγματα και έχει και χρήσιμα βιντεάκια στο youtube για το πώς να βοηθήσεις να ξαναέρθουν οι μυες στην θέση τους και να επανέλθει η κοιλιά σου μετά. Αν θέλετε να το ψάξετε σιγά σιγά από τώρα, diastasis recti λέγεται το πρόβλημα που προκαλεί την χαλάρωση και μπορείτε να βρείτε οδηγίες για μασάζ, συγκεκριμένες ασκήσεις και διατροφή που βοηθάνε. 

Και μια και μιλάμε για σώμα/διατροφή και βίντεο, μόλις έβλεπα το καινούργιο βιντεάκι της Μουτίδου στο youtube για διατροφή και δίαιτες και γελούσα μόνη μου!:D 

 

Τα teepee tent τα Ινδιάνικα λες, ε? Και μένα μου αρέσουν πάρα πολύ αυτά! Θα το έχω στο νου μου για μετά, μάλλον θα το βάλω εκεί που θα έχω στην αρχή την κουνιστή πολυθρόνα για θηλασμό. Και οι κουνουπιέρες μου αρέσουν πολύ, ειδικά για κοριτσάκια, αλλά επειδή βλέπω από άλλα παιδάκια ότι την τραβάνε με μανία (αχ αυτά τα χεράκια) δε την βλέπω να στέκεται στη θέση της. Καλύτερα η σκηνή!

Ναι αυτά ακριβώς λέω!! Είναι τέλειες αλλά ακριβές οι ατιμες!!

Έκανα υπολογισμό σήμερα κ μόνο με τα φορμακια που του έχω ήδη πάρει,τα φαρμακευτικά ,5 σεντονακια και τα αυτοκόλλητα έχω δώσει ένα 350€ τσακ μπαμ!! Κ ακόμη δεν έχω πάρει τα "ακριβά" κ δεν έχουμε βάψει κ το δωμάτιο μπογιές κτλ...

Βέβαια δε λέω,δόξα τω Θεώ πολλά θα μας τα πάρουν οι συγγενείς για τον εγγονο οπότε μας ξελαφρωνουν πολύ.. απλά λέω πόσο εύκολα φεύγουν κ ακόμη δεν έχω πάρει ουσιαστικά σχεδόν τπτ:ph34r:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα λένε τα κορίτσια, μν κολλάτε με το σώμα,είστε μικρές και θα επανέλθει! Μέχρι 15 κιλά θα είμαστε καλά με εξαίρεση τις διδυμομανουλες που δικαιολογούν λίγο παραπάνω!

Οι σκηνουλες είναι πολύ ωραίες! Εγώ δν έχω αυτή τν ινδιανικη αλλά μία απλή στο σαλονι και βάζω μέσα τα κουτιά με τα παιχνίδια κ μπαίνει κ μέσα και παίζει (σαλονι=παιδοτοπος). Η κουνουπιέρα κ έτσι όπως το περιγράφεις @Hliolousti φαίνεται όνειρο!  Σημασία έχει πως το έχεις ονειρευτεί εσύ!!! Ίσως δν είναι βολικό όμως, μήπως να έπαιρνες μια καρέκλα κουνιστη ή και μια παιδική με τραπεζάκι? 

Καλα λένε τα κορίτσια, μν κολλάτε με το σώμα,είστε μικρές και θα επανέλθει! Μέχρι 15 κιλά θα είμαστε καλά με εξαίρεση τις διδυμομανουλες που δικαιολογούν λίγο παραπάνω!

Οι σκηνουλες είναι πολύ ωραίες! Εγώ δν έχω αυτή τν ινδιανικη αλλά μία απλή στο σαλονι και βάζω μέσα τα κουτιά με τα παιχνίδια κ μπαίνει κ μέσα και παίζει (σαλονι=παιδοτοπος). Η κουνουπιέρα κ έτσι όπως το περιγράφεις @Hliolousti φαίνεται όνειρο!  Σημασία έχει πως το έχεις ονειρευτεί εσύ!!! Ίσως δν είναι βολικό όμως, μήπως να έπαιρνες μια καρέκλα κουνιστη ή και μια παιδική με τραπεζάκι? 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Ναι αυτά ακριβώς λέω!! Είναι τέλειες αλλά ακριβές οι ατιμες!!

Έκανα υπολογισμό σήμερα κ μόνο με τα φορμακια που του έχω ήδη πάρει,τα φαρμακευτικά ,5 σεντονακια και τα αυτοκόλλητα έχω δώσει ένα 350€ τσακ μπαμ!! Κ ακόμη δεν έχω πάρει τα "ακριβά" κ δεν έχουμε βάψει κ το δωμάτιο μπογιές κτλ...

Βέβαια δε λέω,δόξα τω Θεώ πολλά θα μας τα πάρουν οι συγγενείς για τον εγγονο οπότε μας ξελαφρωνουν πολύ.. απλά λέω πόσο εύκολα φεύγουν κ ακόμη δεν έχω πάρει ουσιαστικά σχεδόν τπτ:ph34r:

Ναι, τα έξοδα μαζεύονται, δε το συζητάω! Ευτυχώς που υπάρχουν και συγγενείς και φίλοι να μας δωρίσουν κάποια ή να μας δώσουν να ανακυκλώσουμε παλιά δικά τους πράγματα, και γλιτώνουμε κάτι έτσι. Άσε που κάποια μπορείς να τα αφήσεις για μετά... εγώ ας πούμε, κούνια, καρεκλάκι φαγητού και άλλα έπιπλα (όπως την σκηνή), διακοσμητικά, βιβλιαράκια/παιχνίδια κτλ. θα τα πάρω 4-5 μήνες μετά την γέννηση του παιδιού, οπότε θα έχουμε χρόνο ελπίζω να ορθοποδήσουμε οικονομικά μέχρι τότε.

Α, βρήκα τέτοιες σκηνές στο amazon με 40 δολάρια πάντως!:wink:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ναι, τα έξοδα μαζεύονται, δε το συζητάω! Ευτυχώς που υπάρχουν και συγγενείς και φίλοι να μας δωρίσουν κάποια ή να μας δώσουν να ανακυκλώσουμε παλιά δικά τους πράγματα, και γλιτώνουμε κάτι έτσι. Άσε που κάποια μπορείς να τα αφήσεις για μετά... εγώ ας πούμε, κούνια, καρεκλάκι φαγητού και άλλα έπιπλα (όπως την σκηνή), διακοσμητικά, βιβλιαράκια/παιχνίδια κτλ. θα τα πάρω 4-5 μήνες μετά την γέννηση του παιδιού, οπότε θα έχουμε χρόνο ελπίζω να ορθοποδήσουμε οικονομικά μέχρι τότε.

Α, βρήκα τέτοιες σκηνές στο amazon με 40 δολάρια πάντως!:wink:

Καλά κ εγώ όσα δεν επειγουν τύπου καρέκλακι φαγητού που είπες δε θα τα πάρω ακόμη εννοείται αφού δε χρειάζονται κιόλας..όπως κ χάλι ενώ θέλω θα το πάρω πολύ αργότερα αφού όλο το χειμώνα θα τη βγάλει στο δωμάτιο μας σίγουρα ..

Με 40€ ε? Θα μπω να τσεκαρω!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά κ εγώ όσα δεν επειγουν τύπου καρέκλακι φαγητού που είπες δε θα τα πάρω ακόμη εννοείται αφού δε χρειάζονται κιόλας..όπως κ χάλι ενώ θέλω θα το πάρω πολύ αργότερα αφού όλο το χειμώνα θα τη βγάλει στο δωμάτιο μας σίγουρα ..

Με 40€ ε? Θα μπω να τσεκαρω!! ;-)

Κι εμένα μ αρέσουν αυτές οι σκηνές, πάρα πολύ!!! 

Έχει κ στο motherbaby, οχι πολλά σχέδια όμως κ οικονομική!

Αν χωράει στο παιδικό δωμάτιο η σκηνη, είναι τέλεια κ πιστεύω αρέσει σε όλα τα παιδάκια!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλα λένε τα κορίτσια, μν κολλάτε με το σώμα,είστε μικρές και θα επανέλθει! Μέχρι 15 κιλά θα είμαστε καλά με εξαίρεση τις διδυμομανουλες που δικαιολογούν λίγο παραπάνω!

Οι σκηνουλες είναι πολύ ωραίες! Εγώ δν έχω αυτή τν ινδιανικη αλλά μία απλή στο σαλονι και βάζω μέσα τα κουτιά με τα παιχνίδια κ μπαίνει κ μέσα και παίζει (σαλονι=παιδοτοπος). Η κουνουπιέρα κ έτσι όπως το περιγράφεις @Hliolousti φαίνεται όνειρο!  Σημασία έχει πως το έχεις ονειρευτεί εσύ!!! Ίσως δν είναι βολικό όμως, μήπως να έπαιρνες μια καρέκλα κουνιστη ή και μια παιδική με τραπεζάκι? 

Καλα λένε τα κορίτσια, μν κολλάτε με το σώμα,είστε μικρές και θα επανέλθει! Μέχρι 15 κιλά θα είμαστε καλά με εξαίρεση τις διδυμομανουλες που δικαιολογούν λίγο παραπάνω!

Οι σκηνουλες είναι πολύ ωραίες! Εγώ δν έχω αυτή τν ινδιανικη αλλά μία απλή στο σαλονι και βάζω μέσα τα κουτιά με τα παιχνίδια κ μπαίνει κ μέσα και παίζει (σαλονι=παιδοτοπος). Η κουνουπιέρα κ έτσι όπως το περιγράφεις @Hliolousti φαίνεται όνειρο!  Σημασία έχει πως το έχεις ονειρευτεί εσύ!!! Ίσως δν είναι βολικό όμως, μήπως να έπαιρνες μια καρέκλα κουνιστη ή και μια παιδική με τραπεζάκι? 

Καλημέρα σε όλες κοριτσουδια!

Θα πάρω καρέκλα θηλασμού ούτως ή άλλως απλά αυτό θα το κάνω για αρχή πιο πολύ να το βλέπω να το χαίρομαι και μετά όταν αρχίζει να ξεπετάγεται η μπουμπού μου,θα την ξαπλώνω πάνω στις μαξιλαρες και θα την αρχίζω στα φιλιά και τα ζουληγματα και τα παιχνίδια και και και και :tongue:

  • Μου αρέσει 5

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να περάσατε όμορφο τριήμερο! Πως είστε;

Καλημέρα Ισμηνακιιιι ,εσύ πως πέρασες???

Εγώ μόνο Κυριακή έκατσα βέβαια όπως πάντα αλλά πέρασα όμορφα στο βουνό με τα σκυλάκια κ τον άντρα μου,μετά κρεπαλες με πίτσες κ παγωτά παρακαλώ κ ξεκουυυυυραση!!!

Λέγε λέγε εσύ με τα δίδυμα τι δωμάτιο έχεις φανταστεί?? Μη μου πεις ροζαλενιο κ τις κόψω πρωί πρωί......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Έφαγα ένα εξαφανιζόλ γιατί πέσανε πολλά και μαζεμένα αλλά σήμερα που μου ακυρώσανε ένα ραντεβού απ'τη δουλειά, βρήκα χρόνο!!

Το λοιπόν, εμείς είμεθα σε μια διαδικασία τύπου "όλα μαζί" καθώς ψάχνουμε σπίτι ν'αγοράσουμε (όσοι έχετε γνωστούς στη Νέα Ελβετία ήρθε η ώρα να το ομολογήσετε :P ), φτιάχνουμε το τωρινό μας για να υποδεχτούμε την Κυρία εδώ (έχω κάνει τα πένθη μου ότι ΟΧΙ, μέχρι τον Οκτώβρη δε θα έχουμε αγοράσει ΚΑΙ ετοιμάσει για να μπει νεογέννητο, σ'αυτό μας πήγε πίσω ο COVID.....), κάνουμε μεταφράσεις (εγώ για το σύζυγο) και μερεμέτια (ο σύζυγος για τη δική μου!) στις επίσης νεογέννητες επιχειρήσεις μας που έχουν αρχίσει να μπουσουλάνε και πασχίζουν να περπατήσουν στη μετα-COVID κατάσταση (ελπίζω να μη μας ξανακλείσουν μέσα με τα καινούρια κρούσματα!) και μέσα σ'όλα, βοηθάμε τον πατέρα μου να φτιάξει το σπίτι του (επιτέλους αυτό ψιλοτελειώνει), ψάχνουμε rooms to let Μονεμβασιά/ Νεάπολη και βλέπουμε καναν άνθρωπο/ πάμε για κανα μπάνιο...

Εν τω μεταξύ, έχω μπει σε κάτι ομάδες και προσπαθώ να πουλήσω τα παλιά μου βιβλία που πιάνουν χώρο (και να μου πληρώσω τα πανακρίβ σουτιέν μου έτσι!) γιατί το σπίτι που μένουμε τώρα είναι ένα λιλιπούτειο δυάρι και μετά βίας χώρεσε ο μπουφές της θείας (πλέον σιφινιέρα με ωραιότατα επενδυμένα συρτάρια με χαρτί με κοριτσίστικο pattern!). Το μωρό θα κοιμάται στο Next to Me της Chicco next to us παρεούλα μέχρι να μή χωράει ή να πάμε στο καινούριο σπίτι και να χει επιτέλους το δωματιάκι του...

Το πιο αστείο είναι βέβαια ο άντρας μου : Μας φέραν 3 σακούλες jumbo με μωρουδιακά και ξεδιάλεγα, είχε γεμίσει το σπίτι στοίβες" νεογέννητο", στοίβες "πιο μεγάλο", στοίβες "μου πληγώνουν την αισθητική, δωστα σε άλλον" και δε χωράγαμε να κάτσουμε/ περάσουμε στο σαλόνι του δυαριού αλλά το καρεκλάκι φαγητού που μας φέρανε δεν ήθελε να το μαζέψουμε και είναι ακόμα ανοιχτό με το φανταστικό βρέφος να μας κοιτάζει! Μάζεψε μάλιστα και 2 καρέκλες απ'το σαλόνι για να κάνει χώρο για το καρεκλάκι γιατί διαμαρτυρήθηκα ("μα βρε αγάπη μου, καταλαβαίνεις ότι το μωρό θ'αργήσει να το χρησιμοποιήσει")...... πού να γεννηθεί όντως κιόλας η κόρη του ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!

(Στην ψυχοθεραπεία υπάρχει πάντως η "τεχνική της άδειας καρέκλας" θα την έχω υπόψιν μπας και μας χρειαστεί στο μέλλον....)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 9

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα Ισμηνακιιιι ,εσύ πως πέρασες???

Εγώ μόνο Κυριακή έκατσα βέβαια όπως πάντα αλλά πέρασα όμορφα στο βουνό με τα σκυλάκια κ τον άντρα μου,μετά κρεπαλες με πίτσες κ παγωτά παρακαλώ κ ξεκουυυυυραση!!!

Λέγε λέγε εσύ με τα δίδυμα τι δωμάτιο έχεις φανταστεί?? Μη μου πεις ροζαλενιο κ τις κόψω πρωί πρωί......

Χαχαχχαχαχα ακόμα περιμένω να μου πεις αν έχουν καταλάβει κάτι τα σκυλάκια σου, μάλλον δεν το είχες δει που σε είχα ρωτήσει! 
λοιπον εγώ το δωμάτιο το θέλω μπεζ με λευκά επιπλα, γενικως πολύ γηινο! Και θα βάλουμε αυτοκόλλητα στους τοίχους! Δλδ ροζ θα είναι τα σεντονακια κλπ δε θέλω τοίχους κουρτίνες επιπλα.... 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τώρα που βρήκα λίγο χρόνο θέλω να κάνω κι ένα review για τα apps (τα αππλικέσια!) που χρησιμοποιώ σ'αυτήν την ευτυχή περίοδο γκαστρώματος (μόνο τζάμπα αφ κόρς!):

Νομίζω το αγαπημένο μου είναι το Pregnancy (πράσινο εικονίδιο με 2 πατουσάκια) γιατί έχει μέσα κάτι σούπερ πρακτικό, το πινακάκι με τις εβδομάδες και τους μήνες, καθώς κι ένα ημερολόγιο που σου γράφει σε κάθε ημερομηνία που θες να κοιτάξεις σε ποιά εβδομάδα θα σαι. Επίσης, έχει κάθε μέρα διάφορα tips και κάθε βδομάδα μήκος, βάρος και ένα φρούτο με το οποίο μοιάζει τώρα το μωράκι σε μέγεθος! Έχει κι άλλες λειτουργίες για να καταγράφεις το βάρος σου, τις κλωτσιές και τις ασκήσεις kegel που υποτίθεται ότι κάνεις :P αλλά δεν τα χρησιμοποιώ γτ βαριέμαι... Έχει και μετρητή συσπάσεων για κείνη την ώρα που θα κοιλοπονάμε... Επίσης δίνει κάθε βδομάδα διάφορες πληροφορίες για σένα και το μωρό, κάποιες μ'έχουν βοηθήσει!

Έχω επίσης το Pregnancy+ που έχει για εικονίδιο τη φάτσα ενός εμβρύου! Νομίζω το πιο γουάου σ'αυτό το application είναι ότι κάθε βδομάδα σου βγάζει animation με τί μοιάζει το μωρό σου! Και φυσικά μήκος, πληροφορίες κλπ... Επίσης σου λέει κάθε βδομάδα με τί γλυκό, φρούτο ή ζωάκι μοιάζει σε μέγεθος <3 Έχει κι αυτό να εισάγεις το βάρος σου, φωτό απ'την κοιλιά σου, το επόμενο ραντεβού με το γιατρό σου, to do list, υπερηχογραφήματα από το πως θα είναι περίπου το μωρό κάθε βδομάδα, λίστα να γράφεις ονόματα που σ'αρέσουν... απλά μου τη σπάει που ενώ είναι τζάμπα, ο μετρητής συσπάσεων και κλωτσιών είναι επι πληρωμή (ενώ στο αποπάνω app είναι όλα τζάμπα!)

Τέλος, έβαλα τώρα τελευταία το Ovia Pregnancy το οποίο δεν πολυκοιτάω, αλλά έχει ωραίες πληροφορίες ομολογουμένως! Έχει κι αυτό ημερολόγιο με τις εβδομάδες, απλά δεν ξέρω, δεν μου πολυαρέσει το πολύπλοκο design του... έχει κι ενα community που μπορείς να κάνεις ερωτήσεις ή να απαντήσεις εκείνες άλλων εγκύων!

 

Για πείτεεε, χρησιμοποιείτε καμία απ'αυτές? Έχετε κάποια άλλη που αξίζει τον κόπο??

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...