Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα!

@Annou μου δεν νομίζω να υπάρχει θέμα,άρκει να είσαι νηστικη με το σίδηρο! Ότι βολεύει. 

Βρε κορίτσια μόνο εγώ θέλω να πάω με τη μαμά μου να γεννήσω? Δν ειμαι μαμακιας αλλά ξέρει τι να κάνει, είναι η καλύτερη νταντά που θα μπορούσα να έχω! Φυσικά θέλω κ τν άντρα μ κ μου είπε ο γιατρος ότι θα μπορεί να έρθει κανονικά. Κόσμο άλλο δεν θέλω,νταξ γονείς, πεθερικά,αδερφή θα ήθελα αλλά δν πειράζει να τα πούμε 3 μέρες μετά.κ στο 1ο μόνο αυτούς άφησα να έρθουν! Οι υπόλοιποι τα Χριστούγεννα για επίσκεψη!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

@Annou μου δεν νομίζω να υπάρχει θέμα,άρκει να είσαι νηστικη με το σίδηρο! Ότι βολεύει. 

Βρε κορίτσια μόνο εγώ θέλω να πάω με τη μαμά μου να γεννήσω? Δν ειμαι μαμακιας αλλά ξέρει τι να κάνει, είναι η καλύτερη νταντά που θα μπορούσα να έχω! Φυσικά θέλω κ τν άντρα μ κ μου είπε ο γιατρος ότι θα μπορεί να έρθει κανονικά. Κόσμο άλλο δεν θέλω,νταξ γονείς, πεθερικά,αδερφή θα ήθελα αλλά δν πειράζει να τα πούμε 3 μέρες μετά.κ στο 1ο μόνο αυτούς άφησα να έρθουν! Οι υπόλοιποι τα Χριστούγεννα για επίσκεψη!

Κι εγώ μαμακιας είμαι μην ανησυχείς!:D κι εμένα θα μου λείψει η μαμά μου! Θα είναι όμως με τον μεγάλο μου οπότε είναι αδύνατο να έρθει!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα!!!

@Annou να πίνεις τα χάπια σου όπως βολεύεσαι αλλά με σωστές αποστάσεις νομίζω αρκεί, εμένα ήθελε να είναι πρωί ο σίδηρος ώστε να είμαι τελείως νηστική , κ έτσι αναγκαστικά το έχω ρίξει στο γάλα αμυγδάλου κ καρύδας για πρωινό!!

Βρε κορίτσια το έχω ξαναπεί, δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι το πρώτο μου, αλλά εγώ θα ήθελα κόσμο στο μαιευτήριο, επίσης μπορείς κάπως να περιορίσεις κ το σε ποιον θα το ανακοινώσεις κατέυθειαν ώστε να αποφύγεις τους άσχετους, από την άλλη το ότι για 3 μέρες μένει μόνο ο μπαμπάς μέσα νομίζω είναι καλό για τον μπαμπά να δεθεί με τον μωρό καθώς είναι κ η μόνη βοήθεια της μαμας εκείνες τις στιγμές, ενώ πριν τι κάνανε;;την βγάζανε στην καφετέρια να κερνάνε!!

καλημέρα!!! χαχαχα σωστά τα λές!!!

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

@Annou μου δεν νομίζω να υπάρχει θέμα,άρκει να είσαι νηστικη με το σίδηρο! Ότι βολεύει. 

Βρε κορίτσια μόνο εγώ θέλω να πάω με τη μαμά μου να γεννήσω? Δν ειμαι μαμακιας αλλά ξέρει τι να κάνει, είναι η καλύτερη νταντά που θα μπορούσα να έχω! Φυσικά θέλω κ τν άντρα μ κ μου είπε ο γιατρος ότι θα μπορεί να έρθει κανονικά. Κόσμο άλλο δεν θέλω,νταξ γονείς, πεθερικά,αδερφή θα ήθελα αλλά δν πειράζει να τα πούμε 3 μέρες μετά.κ στο 1ο μόνο αυτούς άφησα να έρθουν! Οι υπόλοιποι τα Χριστούγεννα για επίσκεψη!

κ εγω κ εγω  στο club των μαμακηδων.....

να φανταστείς η μαμα μου λεει στον αντρα μ ότι μαλλον δεν θα μπορεί να λείψει από τη δουλειά του και ότι καλό θα ήταν να είναι εκείνη στο νοσοκομείο μαζί μου....

προσπαθεί να τον πείσει....

χαχαχαχα

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα 

@Christinα Και εμένα μόνο αυτό με στεναχωρεί Χεχε ότι θέλω και την μανούλα μου και τον άνδρα μου εκεί. Είναι οι μόνοι που ξέρω πως μπορούν ουσιαστικά να με βοηθήσουν και πρακτικά και ψυχολογικά. Τώρα για όλους τους άλλους επισκέπτες δεν έχω κανένα θέμα που δεν θα μπορούν να έρθουν (έτσι κ αλλιώς τα αδέρφια μου είναι μακρυά) τα σόγια μετά τις 40 μέρες.... 

Πάντως το κάθε μαιευτήριο έχει τα δικά του από ότι ακούω. Σε μερικά δεν αφήνουν καν όλοι μέρα ούτε τον άνδρα. Ελπίζω σε μας βρε κορίτσια να είναι λίγο πιο φυσιολογικά τα πράγματα (Αν κ κτ μου λέει ότι τον Οκτώβριο θα είναι χειρότερα :mrgreen: ) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

καλημέρα!!! χαχαχα σωστά τα λές!!!

κ εγω κ εγω  στο club των μαμακηδων.....

να φανταστείς η μαμα μου λεει στον αντρα μ ότι μαλλον δεν θα μπορεί να λείψει από τη δουλειά του και ότι καλό θα ήταν να είναι εκείνη στο νοσοκομείο μαζί μου....

προσπαθεί να τον πείσει....

χαχαχαχα

 

Ελα τν καημένο! Βέβαια δν μπορώ να διανοηθώ ότι δν θα δει το παιδί αμέσως ο μπαμπάς! Ήταν πολύ όμορφο όταν με πήγαν κ τους είδα μαζί,λιωμενος ο μπαμπάς... Αν δν του επιτρέψουν μπορει να αναθεωρησω! Μου είπε ο ντοκ ότι ακόμα κ να έχουμε τύπου καραντίνα πάλι, οριακά εμείςπρολαβαίνουμενα γεννησουμε! Τι στο καλό??? 

@Anastasia05 μου εγώ θα τον αφήσω στη πεθερά μ αλλά έχουμε ξαναπεί τα βράδια θα είναι δύσκολα...κ θέλω τουλάχιστον να πηγαινοέρχεται ο άντρας μ κ ίσως να τν παίρνει να κοιμούνται σπίτι μας!3-4 μέρες συνεχομενα χωρίς να μας δει θα έχει θέμα το παιδί...

Απαπαπα!!! Δεν είπαμε καλό μήνα! Ο μήνας της γλυκόζης!! Αχαχαχα γλυκούλης θα είναι!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Ελα τν καημένο! Βέβαια δν μπορώ να διανοηθώ ότι δν θα δει το παιδί αμέσως ο μπαμπάς! Ήταν πολύ όμορφο όταν με πήγαν κ τους είδα μαζί,λιωμενος ο μπαμπάς... Αν δν του επιτρέψουν μπορει να αναθεωρησω! Μου είπε ο ντοκ ότι ακόμα κ να έχουμε τύπου καραντίνα πάλι, οριακά εμείςπρολαβαίνουμενα γεννησουμε! Τι στο καλό??? 

@Anastasia05 μου εγώ θα τον αφήσω στη πεθερά μ αλλά έχουμε ξαναπεί τα βράδια θα είναι δύσκολα...κ θέλω τουλάχιστον να πηγαινοέρχεται ο άντρας μ κ ίσως να τν παίρνει να κοιμούνται σπίτι μας!3-4 μέρες συνεχομενα χωρίς να μας δει θα έχει θέμα το παιδί...

Απαπαπα!!! Δεν είπαμε καλό μήνα! Ο μήνας της γλυκόζης!! Αχαχαχα γλυκούλης θα είναι!

χαχχαχαχα ναι κ εγω τον αντροπυλη μου θέλω εκεί να τον δει πρώτος.....αλλά θα ήθελα και τη μαμα μου εκεί........

 

καλό μήνα κορίτσιααα σε όλεςςςςς....... γλυκό μήνα όπως τα λές!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ελα τν καημένο! Βέβαια δν μπορώ να διανοηθώ ότι δν θα δει το παιδί αμέσως ο μπαμπάς! Ήταν πολύ όμορφο όταν με πήγαν κ τους είδα μαζί,λιωμενος ο μπαμπάς... Αν δν του επιτρέψουν μπορει να αναθεωρησω! Μου είπε ο ντοκ ότι ακόμα κ να έχουμε τύπου καραντίνα πάλι, οριακά εμείςπρολαβαίνουμενα γεννησουμε! Τι στο καλό??? 

@Anastasia05 μου εγώ θα τον αφήσω στη πεθερά μ αλλά έχουμε ξαναπεί τα βράδια θα είναι δύσκολα...κ θέλω τουλάχιστον να πηγαινοέρχεται ο άντρας μ κ ίσως να τν παίρνει να κοιμούνται σπίτι μας!3-4 μέρες συνεχομενα χωρίς να μας δει θα έχει θέμα το παιδί...

Απαπαπα!!! Δεν είπαμε καλό μήνα! Ο μήνας της γλυκόζης!! Αχαχαχα γλυκούλης θα είναι!

Εγώ δεν έχω πεθερα,μακάρι να τον είχε προλάβει! Κ το παιδί μόνο τη μαμά μου έχει μετά από εμένα κ τον μπαμπά του! Οπότε είναι η μοναδική λύση! 

Εμένα ο γιατρός μου είπε πως έτσι θα συνεχιστεί μέχρι να βγει το εμβόλιο..

Καλό μήνα κ καλά αποτελέσματα!!:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια! 

Πως είστε; Ελπίζω να μην σας έχει πιάσει η ζεστη:grin:

Εμένα μου αρέσει αν συνεχιστεί αυτό με τα επισκεπτηρια! Την πρώτη φορα είχα μια σχετική παρέλαση και εγώ ήθελα να ηρεμήσω κ αυτοί είχαν όρεξη για κουβεντουλες! Μόνο τον άντρα μου θέλω μιας κ η μαμά μου θα κάτσει με τη μικρή...

  • Μου αρέσει 5

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια! 

Πως είστε; Ελπίζω να μην σας έχει πιάσει η ζεστη:grin:

Εμένα μου αρέσει αν συνεχιστεί αυτό με τα επισκεπτηρια! Την πρώτη φορα είχα μια σχετική παρέλαση και εγώ ήθελα να ηρεμήσω κ αυτοί είχαν όρεξη για κουβεντουλες! Μόνο τον άντρα μου θέλω μιας κ η μαμά μου θα κάτσει με τη μικρή...

Κι εγώ τα ίδια κορίτσι!

Πήγαμε για πρωινό μπανάκι κ γυρίσαμε πριν λίγο,οπότε είμαστε ακόμη δροσεροί! Μου φαίνεται όμως ότι θα είναι όπως εχθές..

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ τα ίδια κορίτσι!

Πήγαμε για πρωινό μπανάκι κ γυρίσαμε πριν λίγο,οπότε είμαστε ακόμη δροσεροί! Μου φαίνεται όμως ότι θα είναι όπως εχθές..

 

Είναι ζέστη η θάλασσα? Εγώ φοβάμαι να πάω ακόμα γτ μου λένε ότι είναι κρύα! Στέλνω τν μικρό με τους γονείς μ όμως! Έχω κι ένα σωρό δουλειές που πρέπει να κάνω τώρα που σταμάτησα τη δουλειά κ κάθε πρωί ξεκινάω νωρίς για να προλάβω τη ζέστη. Τώρα γυρίσαμε κι από σούπερ κ νιώθω τοοοση κούραση!

Just now, marianna1986 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια! 

Πως είστε; Ελπίζω να μην σας έχει πιάσει η ζεστη:grin:

Εμένα μου αρέσει αν συνεχιστεί αυτό με τα επισκεπτηρια! Την πρώτη φορα είχα μια σχετική παρέλαση και εγώ ήθελα να ηρεμήσω κ αυτοί είχαν όρεξη για κουβεντουλες! Μόνο τον άντρα μου θέλω μιας κ η μαμά μου θα κάτσει με τη μικρή...

Συμφωνώ, καλό είναι γτ εγώ το μωρό το έχω στο δωμάτιο, δν θέλω πολλά πολλά! 

Έτσι θα είναι όπως τώρα κι ελπίζω όχι χειρότερα! Μόνο τν άντρα κ τη μαμά μου θέλω...μπουχουχου 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Είναι ζέστη η θάλασσα? Εγώ φοβάμαι να πάω ακόμα γτ μου λένε ότι είναι κρύα! Στέλνω τν μικρό με τους γονείς μ όμως! Έχω κι ένα σωρό δουλειές που πρέπει να κάνω τώρα που σταμάτησα τη δουλειά κ κάθε πρωί ξεκινάω νωρίς για να προλάβω τη ζέστη. Τώρα γυρίσαμε κι από σούπερ κ νιώθω τοοοση κούραση!

Συμφωνώ, καλό είναι γτ εγώ το μωρό το έχω στο δωμάτιο, δν θέλω πολλά πολλά! 

Έτσι θα είναι όπως τώρα κι ελπίζω όχι χειρότερα! Μόνο τν άντρα κ τη μαμά μου θέλω...μπουχουχου 

Ανάλογα που θα πας!! Εδώ έχουμε 4 παραλίες στην γειτονιά. Εγώ πάω στις 2 που είναι πιο καθαρές. Σήμερα που ήταν ζέστη μπήκα κ κολύμπησα κ λίγο! Άλλη μια φορά έχω μπει ολόκληρη,τις άλλες φορές ήταν κρύα κ απλά πλατσουρισα κ έπαιξα με τον μικρό!

Κι εγώ για τον μικρό πηγαίνω για να συνηθίσει κ άμα είναι κ ζεστά τον αφήνω με τη γιαγιά κ βουτάω!

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε όλες!!!!

Νιώθω την ανάγκη να σας πω οτι το "Ηλιόλουστη" είναι μεταφορικό καθώς θέλω φως στη ζωή μου!!!

Κατά τ'αλλα έχω ανάψει δύο ερκοντοσιον στο φουλ και σιδερωνω στα δροσερά!

Σε λίγο να με δω όμως που θα πρέπει να βγω έξω μέσα στη ντάλα για δουλειές!!!!

Με κόβω να αγοράζω από κανέναν πλανόδιο από εκείνα τα καπελινο που στο γείσο έχουν ανεμιστηρακι!χαχαχαχχ

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε όλες!!!!

Νιώθω την ανάγκη να σας πω οτι το "Ηλιόλουστη" είναι μεταφορικό καθώς θέλω φως στη ζωή μου!!!

Κατά τ'αλλα έχω ανάψει δύο ερκοντοσιον στο φουλ και σιδερωνω στα δροσερά!

Σε λίγο να με δω όμως που θα πρέπει να βγω έξω μέσα στη ντάλα για δουλειές!!!!

Με κόβω να αγοράζω από κανέναν πλανόδιο από εκείνα τα καπελινο που στο γείσο έχουν ανεμιστηρακι!χαχαχαχχ

@Annou κι εγώ το πρωί παίρνω το ασβέστιο καθώς πάντα πίνω γάλα και τρώω κασερακι!!!

Φυλλικό με το μεσημεριανό,μετά από δύο ώρες τουλάχιστον πινω 2 μπουκαλακια σίδηρο,και μετά από δύο ώρες τουλάχιστον τρώω το βραδινό μετά το οποίο παίρνω και το μαγνήσιο!

  • Χαχα 4

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ανάλογα που θα πας!! Εδώ έχουμε 4 παραλίες στην γειτονιά. Εγώ πάω στις 2 που είναι πιο καθαρές. Σήμερα που ήταν ζέστη μπήκα κ κολύμπησα κ λίγο! Άλλη μια φορά έχω μπει ολόκληρη,τις άλλες φορές ήταν κρύα κ απλά πλατσουρισα κ έπαιξα με τον μικρό!

Κι εγώ για τον μικρό πηγαίνω για να συνηθίσει κ άμα είναι κ ζεστά τον αφήνω με τη γιαγιά κ βουτάω!

 

Μπράβο σου κ χαρά στο κουράγιο σ να κοιτάς απ έξω! Ούτε τη ζέστη της παραλίας δν αντέχω αλλά όσο το βλέπεις να παίζει κ να χαίρεται γεμίζει η ψυχή σ!

Βρε κορίτσια πιστεύω ότι τα μπάνια στη θάλασσα κάνουν πολύ καλό σε όλους μας κ από άποψη κρυωματος το χειμώνα! Το πάω από 7 μηνών πρωί κ απόγευμα όλο το καλοκαίρι κ δν έχει αρρωστήσει ποτέ! Λιγο πριν τν χρόνο το χειμώνα βάζαμε κ φισιομερ baby μετά το μπανιο τν χειμώνα προληπτικά να καθαρίζει γτ πιο μικρο φοβομουν κ δν έβαζα τπτ αλλά δν είχε κάνει μυξακια κιόλας. Προσέχουμε γενικά κ δν έχει πάει κ σχολείο. Λέτε να τα κολλήσει όλα μαζεμένα όταν πάει σχολείο? Τι λέτε? Τι ακούτε?

Φέτος είπαν να κάνουμε όλοι το εμβόλιο της γρίπης μικροί κ μεγάλοι, εγώ το κάνω από τότε που γέννησα λόγω δουλειάς αλλά γενικά δν έχω αρρωστήσει ποτέ,από τότε με το εμβόλιο δε, ούτε μπούκωμα ,ούτε λαιμό! Ποια η άποψη σας? Εμένα πχ ο άντρας μ ειναι λίγο δυσταχτικος να το κάνουμε στο παιδί αφού δν θα πάει σχολείο. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπράβο σου κ χαρά στο κουράγιο σ να κοιτάς απ έξω! Ούτε τη ζέστη της παραλίας δν αντέχω αλλά όσο το βλέπεις να παίζει κ να χαίρεται γεμίζει η ψυχή σ!

Βρε κορίτσια πιστεύω ότι τα μπάνια στη θάλασσα κάνουν πολύ καλό σε όλους μας κ από άποψη κρυωματος το χειμώνα! Το πάω από 7 μηνών πρωί κ απόγευμα όλο το καλοκαίρι κ δν έχει αρρωστήσει ποτέ! Λιγο πριν τν χρόνο το χειμώνα βάζαμε κ φισιομερ baby μετά το μπανιο τν χειμώνα προληπτικά να καθαρίζει γτ ποιο μικρο φοβομουν κ δν έβαζα τπτ αλλά δν είχε κάνει μυξακια κιόλας. Προσέχουμε γενικά κ δν έχει πάει κ σχολείο. Λέτε να τα κολλήσει όλα μαζεμένα όταν πάει σχολείο? Τι λέτε? Τι ακούτε?

Φέτος είπαν να κάνουμε όλοι το εμβόλιο της γρίπης μικροί κ μεγάλοι, εγώ το κάνω από τότε που γέννησα λόγω δουλειάς αλλά γενικά δν έχω αρρωστήσει ποτέ,από τότε με το εμβόλιο δε, ούτε μπούκωμα ,ούτε λαιμό! Ποια η άποψη σας? Εμένα πχ ο άντρας μ ειναι λίγο δυσταχτικος να το κάνουμε στο παιδί αφού δν θα πάει σχολείο. 

Εγώ θα το κάνω πριν γεννήσω, όπως είχα κάνει κ το 2018. Το ίδιο κ ο άντρας μου κ οι γονείς μας.

Στο παιδί μάλλον θα το κάνω φέτος..αλλά δεν είναι σίγουρο επειδή ούτε εμένα θα πάει σχολείο 

Με τη μυτουλα δεν είχαμε όλο το χειμώνα θέμα,ούτε είχε αρρωστήσει. Μόνο μυξουλες είχε για 5 μέρες κ τοτε του έκανα πλύσεις με φυσιολογικό ορό. Γενικά όχι .

Για τη θάλασσα κι εγώ πιστεύω ότι κάνει πολύ καλό κ στα μικρα κ σε εμας, έκανα κ γυμναστική μέσα σημερα!:mrgreen:όπως κ το περπάτημα στη θάλασσα τον χειμώνα,να σε παίρνει το θαλασσινό αεράκι!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...