Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Ναι πολύ όμορφα κ τα δυο το ένα το ΧΑ σταμπαρει κ εγώ...το lionelo..

Νομίζω πως έχει λίγο πιο καλό καθισματακι..φαίνεται πιο ανατομικο..

Ναι κ εμένα αυτό μου αρέσει πιο πολύ απλά με προβληματίζει που δεν βγαίνει από την κούνια.

Το είδα κ το δικό σου πολύ  ωραίο,αν κ τι χρώματα είναι αυτά βρε αγάπη μου??:P

Απλά ο συζυξ έχει μια κομπλα με τα πολυμορφίκα ,μου τα έχει κάνει τα νευρακια τσουρέκια, ήδη διαφωνούμε για την κούνια, θεωρεί ότι τα πολυμορφικα δεν είναι καλής ποιότητας οπότε ας μείνω στην κούνια την πολύμορφικη κ ριλαξ ας πάρω απλό!!

@Anastasia05 σαν εμπειρη μανούλα τι λες;;το ριλαξ εκτός κούνιας θα το χρειαστώ;;

Άρα για καθίσματακι όχι ακόμα..σε κάποιον θα βρω να το φορτώσω για δώρο!! Χιχι


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι κ εμένα αυτό μου αρέσει πιο πολύ απλά με προβληματίζει που δεν βγαίνει από την κούνια.

Το είδα κ το δικό σου πολύ  ωραίο,αν κ τι χρώματα είναι αυτά βρε αγάπη μου??:P

Απλά ο συζυξ έχει μια κομπλα με τα πολυμορφίκα ,μου τα έχει κάνει τα νευρακια τσουρέκια, ήδη διαφωνούμε για την κούνια, θεωρεί ότι τα πολυμορφικα δεν είναι καλής ποιότητας οπότε ας μείνω στην κούνια την πολύμορφικη κ ριλαξ ας πάρω απλό!!

@Anastasia05 σαν εμπειρη μανούλα τι λες;;το ριλαξ εκτός κούνιας θα το χρειαστώ;;

Άρα για καθίσματακι όχι ακόμα..σε κάποιον θα βρω να το φορτώσω για δώρο!! Χιχι

Πιο χρώμα είδες?? Έχει πολλά..εγώ πήρα ένα μοεζ-ασπρο με τα αρκουδάκια λευκά να κρέμονται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πιο χρώμα είδες?? Έχει πολλά..εγώ πήρα ένα μοεζ-ασπρο με τα αρκουδάκια λευκά να κρέμονται..

Ααααα όχι ένα γκριζωπό μου έβγαλε...εντάξει ροζ δεν είναι !!! :lol: σε πειράζω μωρεεε !! Το πήρες κιόλας;;ρε τι είσαι εσύ;; καλορίζικο να το χαρεί ο μπεμπακος σου!!:x

Το δωμάτιο δλδ το έχεις το έτοιμο ;;να αγχωθω;;; Εμένα σήμερα ήρθε ο ηλεκτρολόγος κ μου έβαλε τις πρίζες...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ααααα όχι ένα γκριζωπό μου έβγαλε...εντάξει ροζ δεν είναι !!! :lol: σε πειράζω μωρεεε !! Το πήρες κιόλας;;ρε τι είσαι εσύ;; καλορίζικο να το χαρεί ο μπεμπακος σου!!:x

Το δωμάτιο δλδ το έχεις το έτοιμο ;;να αγχωθω;;; Εμένα σήμερα ήρθε ο ηλεκτρολόγος κ μου έβαλε τις πρίζες...

Κοίτα οι τοίχοι-καδρα-  κουρτίνα είναι κομπλέ στη θέση τους.. η κούνια σου είπα αρχές Σεπτέμβρη θα την έχω άσχετα ότι τη παρήγγειλα από τωρα..κ ακόμη περιμένω να μου στείλει η πεθερά μου κ η κουνιαδα μου τα ρουχαλακια κ τα λευκά είδη που μου έχουν αγορασει-φτιαξει κ μαζέψει από τα ανήψια μας για να δω τι άλλο κ αν λείπει από λευκά είδη..

Ριλαξ κ λίκνο παρήγγειλα σήμερα θα τα έχω σε περίπου 1 εβδομα..

Φαρμακευτικά είδη έχω.. καρότσι θα μου πάρει η κουνιάδα λέει τώρα τον Ιούλη και....

Ετοιμη:P

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Κοίτα οι τοίχοι-καδρα-  κουρτίνα είναι κομπλέ στη θέση τους.. η κούνια σου είπα αρχές Σεπτέμβρη θα την έχω άσχετα ότι τη παρήγγειλα από τωρα..κ ακόμη περιμένω να μου στείλει η πεθερά μου κ η κουνιαδα μου τα ρουχαλακια κ τα λευκά είδη που μου έχουν αγορασει-φτιαξει κ μαζέψει από τα ανήψια μας για να δω τι άλλο κ αν λείπει από λευκά είδη..

Ριλαξ κ λίκνο παρήγγειλα σήμερα θα τα έχω σε περίπου 1 εβδομα..

Φαρμακευτικά είδη έχω.. καρότσι θα μου πάρει η κουνιάδα λέει τώρα τον Ιούλη και....

Ετοιμη:P

 

Πωπω θα πάθω κατάθλιψη, εγώ έχω τις πρίζες, το Ρομάν ,η κουρτίνα δεν είναι ακόμα έτοιμα κ τα πράγματα του φαρμακείου....πφφφ πρέπει να κανονίσω άμεσα να πάρουμε τα πράγματα από τον κουνιάδο μου...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πωπω θα πάθω κατάθλιψη, εγώ έχω τις πρίζες, το Ρομάν ,η κουρτίνα δεν είναι ακόμα έτοιμα κ τα πράγματα του φαρμακείου....πφφφ πρέπει να κανονίσω άμεσα να πάρουμε τα πράγματα από τον κουνιάδο μου...

Ένταξει όμως τα περισσότερα τα έχετε πάρει κ εσείς σωστά?

Έχουμε ακόμη σχεδόν 3 μήνες απλά εγώ θέλω όσο μπορώ να τα έχω έτοιμα να φύγει από το μυαλό μου κ το κομμάτι αυτό..έχω που έχω τη γέννα,τη δουλειά κτλ μην έχω κ τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πωπω θα πάθω κατάθλιψη, εγώ έχω τις πρίζες, το Ρομάν ,η κουρτίνα δεν είναι ακόμα έτοιμα κ τα πράγματα του φαρμακείου....πφφφ πρέπει να κανονίσω άμεσα να πάρουμε τα πράγματα από τον κουνιάδο μου...

Χαχχαχαχαχα μπορεί να μην έχει κούνια αλλαααα θα έχει Ρομάν!

  • Χαχα 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλο μηνα!!! 

Σήμερα το πρόγραμμα ειχε θάλασσα μιας και η ζεστη δε παλεύεται! Η θάλασσα ηταν βραστη και το ευχαριστηθηκα! 

Το δωμάτιο του μωρού θαωτο βαψουμε την αλλη εβδ. Μετά θα έρθει η ντουλάπα και η κουνια π πήρα. Ρηλαξ κλπ δεν πήρα γιατί είπα κάποιος από τους δικούς μου θα μου το πάρει είναι πάντως μεσα στη λίστα.. Ούτε φαρμακείο έκανα ακόμα.. Λεω να συμβουλευτελω κανα μηνα πριν και τον παιδίατρο. 

Οσο για τα συμπληρώματα.. Εγω παιρνω ενα χαπι σιδηρο με φυλλικο εννοειται πριν 2 και μετα 2 ωρες καθόλου γακακτομικα και το παιρνω με χυμο πορτοκαλι για καλύτερη απορρόφηση. Το παιρνω το πρωί ένα 2ωρο μετα το πρωινο.. Μου κανε θέματα με την τουαλέτα αλλα επειδη δεν ημουν πάντα τακτική δε πολύ παραπονιέμαι το χω συνηθίσει.. Ενα ασβέστιο των 500 το οποίο πρέπει να το παιρνουμε με γεμάτο στομάχι γιατί πέφτει λίγο βαρύ και έτσι το παίρνω μεταωτο μεσημεριανό! 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχχαχαχαχα μπορεί να μην έχει κούνια αλλαααα θα έχει Ρομάν!

Χαχαχαχα παιδί μου εδώ το παιδί δεν έχεις πάνες για ποια κούνια μιλάς;;;αλλά το Ρομάν κουκλί!!

@Renez θεωρητικά μου λείπει το ριλαξ, το μπανάκι ,κούνια, σεντονακια κ ρουχαλακια, βέβαια τα ρούχα επίτηδες τα αφήνω για να δω πόσο θα είναι η χοντρούλα μου..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Ναι κ εμένα αυτό μου αρέσει πιο πολύ απλά με προβληματίζει που δεν βγαίνει από την κούνια.

Το είδα κ το δικό σου πολύ  ωραίο,αν κ τι χρώματα είναι αυτά βρε αγάπη μου??:P

Απλά ο συζυξ έχει μια κομπλα με τα πολυμορφίκα ,μου τα έχει κάνει τα νευρακια τσουρέκια, ήδη διαφωνούμε για την κούνια, θεωρεί ότι τα πολυμορφικα δεν είναι καλής ποιότητας οπότε ας μείνω στην κούνια την πολύμορφικη κ ριλαξ ας πάρω απλό!!

@Anastasia05 σαν εμπειρη μανούλα τι λες;;το ριλαξ εκτός κούνιας θα το χρειαστώ;;

Άρα για καθίσματακι όχι ακόμα..σε κάποιον θα βρω να το φορτώσω για δώρο!! Χιχι

Να σου πω την κούνια με το ριλαξ τα χρησιμοποιούσαμε συνέχεια! Το ριλαξ σκέτο το έπαιρνα όταν πηγαίναμε στη μαμά μου για να κάθεται κάπου το μωρό! 

Αυτό βέβαια επειδή δεν καθόταν στο απλό ριλαξ(μας το είχανε δώσει) οπότε παίρναμε αυτό που έχει αρκετό όγκο .

Όταν είχε περάσει τα κιλά για την κούνια, καθόταν κ στο ριλαξ να τον νανουρισω μέχρι να κοιμηθεί :)

Σε γενικές γραμμές όμως από τις καλύτερες αγορές που κάναμε !

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Χαχαχαχα παιδί μου εδώ το παιδί δεν έχεις πάνες για ποια κούνια μιλάς;;;αλλά το Ρομάν κουκλί!!

@Renez θεωρητικά μου λείπει το ριλαξ, το μπανάκι ,κούνια, σεντονακια κ ρουχαλακια, βέβαια τα ρούχα επίτηδες τα αφήνω για να δω πόσο θα είναι η χοντρούλα μου..

Χαχαχαχα γελάω μόνη μου! Εγώ κούνιες θα παραγγείλω αυτό το μήνα, έχω τελειώσει με φαρμακείο, ρούχα έχω πάρει κάποια αλλ θα συμπληρώσω τώρα στις εκπτώσεις, ριλαξ θα μου δώσουν 2, όπως κ καθίσματα αυτοκινήτου. Πανεσ Πήρα, καρότσι παρηγγειλα...Θέλω να πάρω μερικά εσώρουχα αυτές τις μερες κ ένα νυχτικακι Α κ το μπανάκι κ τα λευκά είδη θα πάρω μέσα στο μήνα! Μου έδωσαν κ ένα κάδο για πάνες... δε ξέρω ποσό χρήσιμος είναι!!!0

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να σου πω την κούνια με το ριλαξ τα χρησιμοποιούσαμε συνέχεια! Το ριλαξ σκέτο το έπαιρνα όταν πηγαίναμε στη μαμά μου για να κάθεται κάπου το μωρό! 

Αυτό βέβαια επειδή δεν καθόταν στο απλό ριλαξ(μας το είχανε δώσει) οπότε παίρναμε αυτό που έχει αρκετό όγκο .

Όταν είχε περάσει τα κιλά για την κούνια, καθόταν κ στο ριλαξ να τον νανουρισω μέχρι να κοιμηθεί :)

Σε γενικές γραμμές όμως από τις καλύτερες αγορές που κάναμε !

Θα συμφωνήσω μαζί σου.. Εγώ είχα ένα ρηλαξ κουνια που έβγαινε το ρηλαξ και γενικά το ειχαμε παντου μαζί μας.. Ακόμα και σε νησί.. 

Τα του φαρμακείου τα πηρα και εγώ, μα ήδη έχω αρκετά από το πρωτο... Όποτε θα παρω πολυ λιγότερα αυτή τη φορά. Τις πηρα και ροζ πιπιλες... Δεν ξέρω αν κάνει να χρησιμοποιήσει τις πρωτες του γιου.. Τι λες? Ξέρεις? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχα γελάω μόνη μου! Εγώ κούνιες θα παραγγείλω αυτό το μήνα, έχω τελειώσει με φαρμακείο, ρούχα έχω πάρει κάποια αλλ θα συμπληρώσω τώρα στις εκπτώσεις, ριλαξ θα μου δώσουν 2, όπως κ καθίσματα αυτοκινήτου. Πανεσ Πήρα, καρότσι παρηγγειλα...Θέλω να πάρω μερικά εσώρουχα αυτές τις μερες κ ένα νυχτικακι ακόμα!

Τελικά τι καρότσι πήρες κορίτσι??

Just now, Ninamc είπε:

Θα συμφωνήσω μαζί σου.. Εγώ είχα ένα δηλαδή κουνια που έβγαινε το δηλαδή και γενικά το ειχαμε παντου μαζί μας.. Ακόμα και σε νησί.. 

Τα του φαρμακείου τα πηρα και εγώ, μα ήδη έχω αρκετά από το πρωτο... Όποτε θα παρω πολυ λιγότερα αυτή τη φορά. Τις πηρα και ροζ πιπιλες... Δεν ξέρω αν κάνει να χρησιμοποιήσει τις πρωτες του γιου.. Τι λες? Ξέρεις? 

Δεν έχω ιδέα για πιπίλες...δεν του δοκίμασα καν. Την έχω στη συσκευασία ακόμη φαντάσου!!!

Νομίζω όμως πως δεν θα έβαζα ίδια πιπίλα κ στο δεύτερο. Σίγουρα θα έχει φθαρεί κ( όπως όλα )έχουν ημερομηνία λήξης!:wink:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι στειλε το λινκ να το δω..για τα ασπρόμαυρα το έχω ξανά διαβάσει είναι αλήθεια..μάλλον γτ τον πρώτο μήνα δεν έχουν ακόμη πλήρη όραση κ βλέπουν μόνο πολύ κοντά απ ότι επίσης έχω διαβάσει..

Βρε δεν αντιλέγω στο ότι θα χρειαστεί κ θα είναι ένα έξτρα ερέθισμα για το παιδί αλλά δε θεωρώ πως είναι απαραίτητο από νεογέννητο οπότε είναι κάτι το οποίο μπορώ να πάω 1-2 μήνες μετά..να μη βαρεθεί κιόλας να το έχει από την αρχή..

Ούτως η άλλως κ για λίκνο έχω μομπλιλε και το ριλαξ έχει δικό του που μπαίνω βγαίνει οπότε θεωρώ μπορεί να αρχίσει βλέποντας αυτά...ε?

Τέλεια οπότε μια χαρά θα μου είναι αν κάθεται ως 6μηνων στο ριλαξ κ μετά στο καρέκλακι φαγητού..ακριβώς για αυτό το πήρα 2 σε ένα !! Κ θέλω έτσι που θα είναι ψηλά με το ριλαξ να παρατηρεί τι κάνω κ εγώ εκείνον φυσικά..

Επίσης θα με βολεψει πολύ με τα σκυλιά μην έχω το φόβο ότι θα τον γλείψουν στο προσωπάκι όσο είναι νινι..

Εσυ ξέρεις κουκλα μου.. Εμένα περνουσε πολλες ώρες στο γυμναστήριο με μένα δίπλα φυσικά.. Και τεντονοταν κιόλας που είναι απαραίτητο για την ανάπτυξη.. 

Εγώ ας πουμε ποτε δεν πηρα μομπιλε. Όλα τα κρεμαστά του γυμναστηρίου έμπαιναν σε καλαθοσφαίρισης και Λικ ο και επίσης δεν το αφηνα πολυ ώρα στη κουνια ξαπλώνουμε. Ήθελα να ναι με ανάκληση στη καλαθουνα  να βλέπει τον έξω κοσμο

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...