Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι!:) 

Εδώ τους τραγουδάμε στην κοιλίτσα κ τη χαϊδεύουμε κ η ζουμπαμε:mrgreen:. είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνουν??

Πες τα παιδι μ.... Χαχαχα

Να σ πω ψάχνω να βρω φαγητό δοχείο θερμός. Για τα φαγητά μας τώρα που κανουμε συχνά ταξίδια.. 

Έχεις καμια ιδέα? 

Εχω της Λάκεν το 1L, με τα ταπεράκια υα στρογγυλά, μα θέλω και ένα παραλληλογραμμο. Εχεισ εικόνα? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc είπε:

Πες τα παιδι μ.... Χαχαχα

Να σ πω ψάχνω να βρω φαγητό δοχείο θερμός. Για τα φαγητά μας τώρα που κανουμε συχνά ταξίδια.. 

Έχεις καμια ιδέα? 

Εχω της Λάκεν το 1L, με τα ταπεράκια υα στρογγυλά, μα θέλω και ένα παραλληλογραμμο. Εχεισ εικόνα? 

Δεν έχω ιδέα! Κάτι απλά ταπερακια έχω  κ δεν τα έχω πολύ χρησιμοποιήσει κιόλας!! 

Δεν έχει χρειαστεί να το ψάξω..έχουμε καιρό να κάνουμε μακρινό ταξιδι.. θα χρειαστεί κάποια στιγμή οπότε αν βρεις κάτι καλό ενημέρωσε!:mrgreen:

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν έχω ιδέα! Κάτι απλά ταπερακια έχω  κ δεν τα έχω πολύ χρησιμοποιήσει κιόλας!! 

Δεν έχει χρειαστεί να το ψάξω..έχουμε καιρό να κάνουμε μακρινό ταξιδι.. θα χρειαστεί κάποια στιγμή οπότε αν βρεις κάτι καλό ενημέρωσε!:mrgreen:

Αχ εννοείται θα σου πω... Είμαι ακόμα σε αναζήτηση.. Ναβάλνι.. Εκολαιφ.. Έχουν διαφορά.. Θα δουμε. Της Λάκεν παντως ειναι καταπληκτικό, βόλευε όταν έτρωγε φρουτόκρεμα και αλεσμενο. Τώρα ψάχνω για κανονικές μερίδες χαχα

Επίσης καταπληκτικό θερμός είναι τα chilly bottles . Εχω 4 παρει. Και ειδικά τώρα το καλοκαίρι που ξεπορυιζουμε τα χρησιμοποιουμε φουλ. Μα και για να χουμε ζεστό νερό για το γάλα του παιδιου. 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ εννοείται θα σου πω... Είμαι ακόμα σε αναζήτηση.. Ναβάλνι.. Εκολαιφ.. Έχουν διαφορά.. Θα δουμε. Της Λάκεν παντως ειναι καταπληκτικό, βόλευε όταν έτρωγε φρουτόκρεμα και αλεσμενο. Τώρα ψάχνω για κανονικές μερίδες χαχα

Επίσης καταπληκτικό θερμός είναι τα chilly bottles . Εχω 4 παρει. Και ειδικά τώρα το καλοκαίρι που ξεπορυιζουμε τα χρησιμοποιουμε φουλ. Μα και για να χουμε ζεστό νερό για το γάλα του παιδιου. 

Τα chilly έχω κι εγώ κ το χρημοποιουσα καθημερινά! Πολύ καλό! Αυτό που έχω για φαγητό είναι σαν κύλινδρος κ χωράει ακριβώς στα ισοθερμικα τσαντακια tommee tippee που είχα πάρει με τα μπιμπερό κλ όλα σετ. Χωράει 250-300gr, μια μερίδα για αυτή την ηλικία. Από το rocksugarbaby. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε υπέροχες και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!! Με το καλό να πάρετε αγκαλίτσα τα μωράκια σας!!! Έχω πεταχτεί από άλλη ομάδα γιατί θέλω τα φώτα σας...!!!! Πρέπει να κλείσω για αυχενική διαφάνεια. Και ηθελα να ρωτήσω αν είχε καμία σας εμπειρία με τον Κο Κασσιμη που είναι στο Γένεσις (εκεί έκανα και την εξωσωματική) ή τον Κο Ανδρέου που κάποιες γνωστές μου μου είπαν ότι είναι κορυφή. Και οι δύο είδα ότι είναι πιστοποιημένοι. Κάθε γνώμη δεκτή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον πρώτο καιρό την είχα σε καλαθουνα με ροδακια και την είχα στο σαλόνι και έκανα δουλειές ή αν δεν κοιμόταν την είχα σε μάρσιπο. Γυμναστήριο δεν είχα και δεν ξέρω πως μου ξέφυγε! Πριν κάνα χρόνο είχα κάνει δώρο το γυμναστήριο με το πιανακι στη νυφη μου και τώρα θα μου το δωσει πίσω. Ριλαξ είχα από 2-3 μηνών μέχρι 6 μετά ήθελε να κάθεται στην καρέκλα φαγητού!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι και μην ντραπεις να το ζητησεις κιολας, αν καποιος σε ρωτησει τι να σου παρει.

Οσο για ερεθισματα, οι αναπτυξιολογοι συστηνουν πολυ ηπιες εικονες για τα νεογεννητα. οπως πχ καρτες με ασπρομαυρα σχηματα. μονοχρωμα αντικειμενα κλπ. Μπορεις να τσεκαρεις στο ιντερνετ διαφορα τετοια, συνηθως ομως ειναι πιο ακριβα. Επισης δεν τα βρισκεις σε πολλα καταστηματα. Αν σε ενδιαφερει πες μου να σου στειλω λινκ. Τα γυμναστηρια συνηθως ειναι λιγο τσιρκολικια :-P οποτε ουτως η αλλιως καλυτερα μετα τον 2ο μηνα που ειναι πιο ετοιμα για πιο συνθετες εικονες κι ηχους. 

Οπως και να χει παντως οχι στο πατωμα πριν τον 3ο. Η φιλη μου παιδιατρικη φυσικοθεραπευτρια μου χει πει το πρωτο τριμηνο μονο σε κρεβατι, καναπε, πορτ μπεμπε, καροτσι, ριλαξ. Στον 3ο μηνα πλεον κουβερτα η στρωματακι και πανω το γυμναστηριο.

Ναι στειλε το λινκ να το δω..για τα ασπρόμαυρα το έχω ξανά διαβάσει είναι αλήθεια..μάλλον γτ τον πρώτο μήνα δεν έχουν ακόμη πλήρη όραση κ βλέπουν μόνο πολύ κοντά απ ότι επίσης έχω διαβάσει..

Just now, Ninamc είπε:

Πες τα παιδι μ.... Χαχαχα

Να σ πω ψάχνω να βρω φαγητό δοχείο θερμός. Για τα φαγητά μας τώρα που κανουμε συχνά ταξίδια.. 

Έχεις καμια ιδέα? 

Εχω της Λάκεν το 1L, με τα ταπεράκια υα στρογγυλά, μα θέλω και ένα παραλληλογραμμο. Εχεισ εικόνα? 

Βρε δεν αντιλέγω στο ότι θα χρειαστεί κ θα είναι ένα έξτρα ερέθισμα για το παιδί αλλά δε θεωρώ πως είναι απαραίτητο από νεογέννητο οπότε είναι κάτι το οποίο μπορώ να πάω 1-2 μήνες μετά..να μη βαρεθεί κιόλας να το έχει από την αρχή..

Ούτως η άλλως κ για λίκνο έχω μομπλιλε και το ριλαξ έχει δικό του που μπαίνω βγαίνει οπότε θεωρώ μπορεί να αρχίσει βλέποντας αυτά...ε?

Just now, marianna1986 είπε:

Εγώ τον πρώτο καιρό την είχα σε καλαθουνα με ροδακια και την είχα στο σαλόνι και έκανα δουλειές ή αν δεν κοιμόταν την είχα σε μάρσιπο. Γυμναστήριο δεν είχα και δεν ξέρω πως μου ξέφυγε! Πριν κάνα χρόνο είχα κάνει δώρο το γυμναστήριο με το πιανακι στη νυφη μου και τώρα θα μου το δωσει πίσω. Ριλαξ είχα από 2-3 μηνών μέχρι 6 μετά ήθελε να κάθεται στην καρέκλα φαγητού!

Τέλεια οπότε μια χαρά θα μου είναι αν κάθεται ως 6μηνων στο ριλαξ κ μετά στο καρέκλακι φαγητού..ακριβώς για αυτό το πήρα 2 σε ένα !! Κ θέλω έτσι που θα είναι ψηλά με το ριλαξ να παρατηρεί τι κάνω κ εγώ εκείνον φυσικά..

Επίσης θα με βολεψει πολύ με τα σκυλιά μην έχω το φόβο ότι θα τον γλείψουν στο προσωπάκι όσο είναι νινι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι στειλε το λινκ να το δω..για τα ασπρόμαυρα το έχω ξανά διαβάσει είναι αλήθεια..μάλλον γτ τον πρώτο μήνα δεν έχουν ακόμη πλήρη όραση κ βλέπουν μόνο πολύ κοντά απ ότι επίσης έχω διαβάσει..

Βρε δεν αντιλέγω στο ότι θα χρειαστεί κ θα είναι ένα έξτρα ερέθισμα για το παιδί αλλά δε θεωρώ πως είναι απαραίτητο από νεογέννητο οπότε είναι κάτι το οποίο μπορώ να πάω 1-2 μήνες μετά..να μη βαρεθεί κιόλας να το έχει από την αρχή..

Ούτως η άλλως κ για λίκνο έχω μομπλιλε και το ριλαξ έχει δικό του που μπαίνω βγαίνει οπότε θεωρώ μπορεί να αρχίσει βλέποντας αυτά...ε?

Τέλεια οπότε μια χαρά θα μου είναι αν κάθεται ως 6μηνων στο ριλαξ κ μετά στο καρέκλακι φαγητού..ακριβώς για αυτό το πήρα 2 σε ένα !! Κ θέλω έτσι που θα είναι ψηλά με το ριλαξ να παρατηρεί τι κάνω κ εγώ εκείνον φυσικά..

Επίσης θα με βολεψει πολύ με τα σκυλιά μην έχω το φόβο ότι θα τον γλείψουν στο προσωπάκι όσο είναι νινι..

Βρε κοριτσάρα άλλα βολεύουν τη μια κι άλλα την άλλη! Κάθε μία λέει τι την βόλεψε κι αποφασίζετε! Όπως εσύ με το σκυλάκι θα σε βολεψει πολύ αυτό το ψηλό ρηλαξ!!

Σε άλλη δε χρειάστηκε το ριλαξ στην αρχή,σε άλλη το γυμναστήριο, άλλο μωρό δε βολευοταν στο καρότσι κλπ

Οπότε δεν υπάρχει κανόνας σε κάτι..

για ασπρόμαυρα θα σου πρότεινα βιβλιαράκια βρεφικά μαλακά που μπαίνουν κ γύρω γύρω στο λίκνο :)  από τη μια ασπρόμαυρο κι από την άλλη με χρώματα κ υφές καθρέφτη..τέλειο!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κοριτσι μου! Το γυμναστήριο επειδή 50€ ειναι το ζητάς κ για δωράκι ή μπορεί κ κάποιος να το σκεφτεί να στο φέρει. Γενικά εμένα όλοι ρούχα μ είχαν φέρει κ τα άλλαζα να φανταστείς σε πιο μεγάλα γτ είχα πάρει. Κάνε κράτει λοιπόν να δεις τι θα μαζέψεις, έχε μια λίστα με το τι θέλεις κ εξάλλου όλα τα παργγελνουμε όποτε ούτε να ξεσηκωθεις χρειάζεται. 

Πριν που λέγαμε για τη βαλίτσα μια χαρά να την έχεις έτοιμη να βρίσκεται, μακριά από μας αλλά ποτέ δν ξέρεις. Μια φίλη που γέννησε πρόωρα δν είχε ούτε νυχτικο,ούτε ρούχα του μωρού κ έτρεχε η μαμα της να πάρει να πλένει αντί να τη βοηθάει η γυναίκα, κ υπέφερε το κορίτσι κιόλας.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Μια χαρα κοριτσι μου! Το γυμναστήριο επειδή 50€ ειναι το ζητάς κ για δωράκι ή μπορεί κ κάποιος να το σκεφτεί να στο φέρει. Γενικά εμένα όλοι ρούχα μ είχαν φέρει κ τα άλλαζα να φανταστείς σε πιο μεγάλα γτ είχα πάρει. Κάνε κράτει λοιπόν να δεις τι θα μαζέψεις, έχε μια λίστα με το τι θέλεις κ εξάλλου όλα τα παργγελνουμε όποτε ούτε να ξεσηκωθεις χρειάζεται. 

Πριν που λέγαμε για τη βαλίτσα μια χαρά να την έχεις έτοιμη να βρίσκεται, μακριά από μας αλλά ποτέ δν ξέρεις. Μια φίλη που γέννησε πρόωρα δν είχε ούτε νυχτικο,ούτε ρούχα του μωρού κ έτρεχε η μαμα της να πάρει να πλένει αντί να τη βοηθάει η γυναίκα, κ υπέφερε το κορίτσι κιόλας.

Συμφωνώ με τη βαλίτσα!! Ας είναι έτοιμη κι ας περιμένει!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρα κοριτσι μου! Το γυμναστήριο επειδή 50€ ειναι το ζητάς κ για δωράκι ή μπορεί κ κάποιος να το σκεφτεί να στο φέρει. Γενικά εμένα όλοι ρούχα μ είχαν φέρει κ τα άλλαζα να φανταστείς σε πιο μεγάλα γτ είχα πάρει. Κάνε κράτει λοιπόν να δεις τι θα μαζέψεις, έχε μια λίστα με το τι θέλεις κ εξάλλου όλα τα παργγελνουμε όποτε ούτε να ξεσηκωθεις χρειάζεται. 

Πριν που λέγαμε για τη βαλίτσα μια χαρά να την έχεις έτοιμη να βρίσκεται, μακριά από μας αλλά ποτέ δν ξέρεις. Μια φίλη που γέννησε πρόωρα δν είχε ούτε νυχτικο,ούτε ρούχα του μωρού κ έτρεχε η μαμα της να πάρει να πλένει αντί να τη βοηθάει η γυναίκα, κ υπέφερε το κορίτσι κιόλας.

Ακριβώς έτσι τη πάτησε κ η μία μου φιλη(με τις 36εβδομαδες) τα είχε αγοράσει όλα αλλά άντε να τους εξηγήσει που τα είχε μέσα στο σπίτι κ της πήγαν τα μισά κ αυτά λάθος..

Άσε που όπως λέει ο γιατρός μου από τη 37η και μετά δεν θεωρείται πρόωρο το μωρό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, πολύ τρέξιμο σήμερα, κ είπατε πολλά ,τι να πρώτο διαβάσω !!! Μου ήρθε το μισό φαρμακείο , ρε παιδιά το ψαλιδακι κ ο νυχοκοπτης είναι τοοοοσο μικρουλικα λες κ είναι για barbie!! 

Eγω ριλαξ έχω βρει ένα της lionelo αλλά δεν βγαίνει από την κούνια να γίνει σκέτο ριλαξ  κ άλλο ένα cangaroo swing star το οποίο βγαίνει κ γίνει κ ριλαξ για να το ακουμπας πάτωμα 

Κάθισμα φαγητού για πιο αργά δεν παίρνουμε;;ποτέ κάθονται;;

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, πολύ τρέξιμο σήμερα, κ είπατε πολλά ,τι να πρώτο διαβάσω !!! Μου ήρθε το μισό φαρμακείο , ρε παιδιά το ψαλιδακι κ ο νυχοκοπτης είναι τοοοοσο μικρουλικα λες κ είναι για barbie!! 

Eγω ριλαξ έχω βρει ένα της lionelo αλλά δεν βγαίνει από την κούνια να γίνει σκέτο ριλαξ  κ άλλο ένα cangaroo swing star το οποίο βγαίνει κ γίνει κ ριλαξ για να το ακουμπας πάτωμα 

Κάθισμα φαγητού για πιο αργά δεν παίρνουμε;;ποτέ κάθονται;;

Γύρω στον 5ο-6ο στηρίζονται στη μέση κ αρχίζουν κ φαγητό..

Εγώ το πήρα γτ με βολεύει σαν ριλαξ κ γτ οχι εφόσον γίνεται μετά κ καρέκλακι κ θα το χει 2-3 χρόνια..

Τι είδες εσύ αυτό που λέω? Κάτσε να δω τα ριλαξ που λες ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, πολύ τρέξιμο σήμερα, κ είπατε πολλά ,τι να πρώτο διαβάσω !!! Μου ήρθε το μισό φαρμακείο , ρε παιδιά το ψαλιδακι κ ο νυχοκοπτης είναι τοοοοσο μικρουλικα λες κ είναι για barbie!! 

Eγω ριλαξ έχω βρει ένα της lionelo αλλά δεν βγαίνει από την κούνια να γίνει σκέτο ριλαξ  κ άλλο ένα cangaroo swing star το οποίο βγαίνει κ γίνει κ ριλαξ για να το ακουμπας πάτωμα 

Κάθισμα φαγητού για πιο αργά δεν παίρνουμε;;ποτέ κάθονται;;

Ξεκινούν στερεες τροφές στους 6 μήνες! Τότε είναι καλή εποχή για κάθισμα φαγητου!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...