Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Anastasia05 Ευχαριστούμε αγάπη! Καλέ αγορές να έχουμε όλες! 

@Renez Πήραμε την Grey Stars είναι λευκή με λίγο γκρι στο πλάι! Απλή μέχρι 3 χρονών. Πολύ όμορφη!!! Αχχχ τι ωραια! Άντε με το καλό να σας έρθουν!!! Ριλάξ κοιτάω και εγώ δεν ξέρω σε πιο θα καταλήξω. Εκεί με εντυπωσίασαν αυτά που είναι κ σαν κούνιες αλλά δεν ξέρω πόσο πρακτικά θα είναι. 

@Irinoula86 Ναι ναι αυτό πήραμε! Όπως λες το άλλο μου φάνηκε τεράστιο, όπως και κτ σκέτα που είχε!!! Δεν πήρα να σου πω την αλήθεια γτ έχω βρει κτ παρόμοια στο amazon πολύ οικονομικά και είπα να παραγγείλω από εκεί. Ελπίζω να βγουν καλά :)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz είπε:

@Anastasia05 Ευχαριστούμε αγάπη! Καλέ αγορές να έχουμε όλες! 

@Renez Πήραμε την Grey Stars είναι λευκή με λίγο γκρι στο πλάι! Απλή μέχρι 3 χρονών. Πολύ όμορφη!!! Αχχχ τι ωραια! Άντε με το καλό να σας έρθουν!!! Ριλάξ κοιτάω και εγώ δεν ξέρω σε πιο θα καταλήξω. Εκεί με εντυπωσίασαν αυτά που είναι κ σαν κούνιες αλλά δεν ξέρω πόσο πρακτικά θα είναι. 

@Irinoula86 Ναι ναι αυτό πήραμε! Όπως λες το άλλο μου φάνηκε τεράστιο, όπως και κτ σκέτα που είχε!!! Δεν πήρα να σου πω την αλήθεια γτ έχω βρει κτ παρόμοια στο amazon πολύ οικονομικά και είπα να παραγγείλω από εκεί. Ελπίζω να βγουν καλά :)

 

Κούνια -ρηλαξ από τις καλύτερες αγορές που κάναμε! Το βλέπεις κ στην πορεία,δεν είναι απαραίτητο από την αρχή να το έχεις!

Οπωσδήποτε γυμναστήριο για να κάθεται εκεί από τις πρώτες μέρες!:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κούνια -ρηλαξ από τις καλύτερες αγορές που κάναμε! Το βλέπεις κ στην πορεία,δεν είναι απαραίτητο από την αρχή να το έχεις!

Οπωσδήποτε γυμναστήριο για να κάθεται εκεί από τις πρώτες μέρες!:)

Χαίρομαι που το ακούω! Όποτε εκεί με βλέπω να καταλήγω και εγώ :x . Και ο άνδρας μου εντυπωσιάστηκε αφού αν τον άφηνα μπορεί να έπαιρνε και το μισό μαγαζί. Πολύ πλάκα είχε! Αυτό σκέφτηκα και εγώ ότι μπορούμε να το πάρουμε κ αργότερα γι'αυτό το άφησα για την ώρα... 

Για γυμναστήριο σκέφτομαι το κλασσικό της fisher price με το πιάνο. Το έχει καμία; Της άρεσε; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ξέρεις τι χαρά είναι κ αυτή???:mrgreen:

Πόσο χαίρομαι κ για τα ρουχακια που θα βάλω κ στον δεύτερο, γιατί δε τα πρόλαβα όλα τα ρούχα να τα βάλουμε (τόσα που ηταν )όσο ήταν μωράκι!:wub:

Να τα χαρειτε τα 'μεγάλα' ψώνια γιατί είναι πολύ όμορφες οι στιγμές αυτές κ όσο μπορείτε να πηγαίνετε μαζί με τον άντρα σας!!

Ναιιι εγω παλεύω να τον βάζω στο κλίμα κ του δείχνω κ ότι βλέπω κτλ αλλά σε όλα μου λέει "δε ξέρω τι είναι αυτό ή πως πρέπει να είναι κτλ" κ δεν έχει γνώμη σε ότι αφορά τα έπιπλα.. αλλά (!) Ομολογώ 2 φορές που πήγαμε για ρουχαλακια εκείνος τα διάλεξε κ μάλιστα πολύ τυπιστικα,δε πήρε φορμακια σκέτα αλλά φόρμες με φουτερακια χαχαχχα κ κάτι τύπου πόλο μπλουζάκια σαν αυτά που φοράει εκείνος χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Χαίρομαι που το ακούω! Όποτε εκεί με βλέπω να καταλήγω και εγώ :x . Και ο άνδρας μου εντυπωσιάστηκε αφού αν τον άφηνα μπορεί να έπαιρνε και το μισό μαγαζί. Πολύ πλάκα είχε! Αυτό σκέφτηκα και εγώ ότι μπορούμε να το πάρουμε κ αργότερα γι'αυτό το άφησα για την ώρα... 

Για γυμναστήριο σκέφτομαι το κλασσικό της fisher price με το πιάνο. Το έχει καμία; Της άρεσε; 

το ρηλαξ εγω βρε κοριτσια δεν το εχω στη λιστα μ ..... γιατι αραγε?

να το κοιταξω οπωσδηποτε???

 

Just now, Irinoula86 είπε:

το ρηλαξ εγω βρε κοριτσια δεν το εχω στη λιστα μ ..... γιατι αραγε? 

να το κοιταξω οπωσδηποτε???

 

και το γυμναστηριο από ποτε το χρειαζομαστε?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου κ εγω μετά τη συμβουλή της Αναστασίας που το λέγαμε τις προάλλες έλεγα για κούνια ριλαξ κ όπως έψαχνα βρήκα για εμένα την τέλεια που είναι ρελαξ κ καρέκλακι φαγητού μετά κ το έχεις ως 3χρονων..αυτήν παρήγγειλα. 

Είναι αγγλική εταιρία λέγεται Hauk sit'n relax μπείτε κ στο YouTube να δείτε πως χρησιμοποιείται.. μ αρέσει κυρίως ότι έχει 5 διαφορετικά ύψη να την προσαρμόσεις είτε είσαι πχ στον καναπέ είτε στο τραπέζι είτε όπου θες κ δε θα φεύγει η μέση όπως με ένα απλό ρελαξ..

Πείτε μου κ γνώμες..

Α! Κ το γυμναστήριο από ποτέ το βάζουμε το μπεμπέ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Χαίρομαι που το ακούω! Όποτε εκεί με βλέπω να καταλήγω και εγώ :x . Και ο άνδρας μου εντυπωσιάστηκε αφού αν τον άφηνα μπορεί να έπαιρνε και το μισό μαγαζί. Πολύ πλάκα είχε! Αυτό σκέφτηκα και εγώ ότι μπορούμε να το πάρουμε κ αργότερα γι'αυτό το άφησα για την ώρα... 

Για γυμναστήριο σκέφτομαι το κλασσικό της fisher price με το πιάνο. Το έχει καμία; Της άρεσε; 

Ναι αυτό έχουμε εμείς!! Ο μικρός το λάτρεψε από την πρώτη στιγμή!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

το ρηλαξ εγω βρε κοριτσια δεν το εχω στη λιστα μ ..... γιατι αραγε?

να το κοιταξω οπωσδηποτε???

 

και το γυμναστηριο από ποτε το χρειαζομαστε?

 

Γυμναστηρίου ούτε εγώ ξέρω από ποτέ θα μας πει η Αναστασία..κ οι άλλες ήδη μανουλες..

Ριλαξ όμως αγάπη θα βολεψει νομίζω..πχ όταν μαγειρεύεις ή κάνεις κάποια δουλειά ή κάνεις ενα ντουζ που θα έχεις το παιδί..? Έτσι το σκέφτομαι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναιιι εγω παλεύω να τον βάζω στο κλίμα κ του δείχνω κ ότι βλέπω κτλ αλλά σε όλα μου λέει "δε ξέρω τι είναι αυτό ή πως πρέπει να είναι κτλ" κ δεν έχει γνώμη σε ότι αφορά τα έπιπλα.. αλλά (!) Ομολογώ 2 φορές που πήγαμε για ρουχαλακια εκείνος τα διάλεξε κ μάλιστα πολύ τυπιστικα,δε πήρε φορμακια σκέτα αλλά φόρμες με φουτερακια χαχαχχα κ κάτι τύπου πόλο μπλουζάκια σαν αυτά που φοράει εκείνος χαχαχαχα 

εμενα συμμετεχει σε ολα παρολο που δεν το περίμενα..... ρουχαλακια εμεις δεν εχουμε παρει ακομα τπτ.... θελουμε να πάρουμε το φορμακι πρωτα που θα βγουμε απο το μαιευτηριο.... για πειτε καμια ιδεα......εν τω μεταξυ το σαββατο κανονισαμε να βαψουμε το δωματιο και ο αντρας μου δεν θα ειναι γτ δουλευει.... τα εχει βαψει μαυρα και κοιταζει πως να αλλαξει το προγραμμα του.....στην αρχη ελεγα στην αδερφη μου οτι μαζι θα πηγαιναμε για ολα τα ψωνια γτ ο αντρας μ δεν θα ειχε ορεξη.... τωρα δεν την εχω παρει καθολου μαζι μ γτ θελει να πηγαινουμε για ολα μαζι....φορμες με φουτερακια για πόσο μηνων και απο που? ακουω ιδεες.....φαντάζομαι όχι για νεογεννητο.....υπαρχουν?>

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

εμενα συμμετεχει σε ολα παρολο που δεν το περίμενα..... ρουχαλακια εμεις δεν εχουμε παρει ακομα τπτ.... θελουμε να πάρουμε το φορμακι πρωτα που θα βγουμε απο το μαιευτηριο.... για πειτε καμια ιδεα......εν τω μεταξυ το σαββατο κανονισαμε να βαψουμε το δωματιο και ο αντρας μου δεν θα ειναι γτ δουλευει.... τα εχει βαψει μαυρα και κοιταζει πως να αλλαξει το προγραμμα του.....στην αρχη ελεγα στην αδερφη μου οτι μαζι θα πηγαιναμε για ολα τα ψωνια γτ ο αντρας μ δεν θα ειχε ορεξη.... τωρα δεν την εχω παρει καθολου μαζι μ γτ θελει να πηγαινουμε για ολα μαζι....φορμες με φουτερακια για πόσο μηνων και απο που? ακουω ιδεες.....φαντάζομαι όχι για νεογεννητο.....υπαρχουν?>

 

Ναι ρε συ από νεογέννητο!! Από τα prenatal τα πήραμε κ τα πόλο μπλουζάκια κ επίσης έχει φόρμες κ φούτερ για νεογέννητα κ στο hnm, αρκεί να πετύχεις νούμερο φυσικά..το 62 του παίρνω από hnm και από prenatal 1-3 μηνών που λέει όχι το 0 που είναι για νεογέννητο γτ δε θα τα βάλει ούτε 2 φορές τόσο μικρά που είναι..

Επίσης είναι σούπερ που τα κάνετε μαζί κ εμείς το δωμάτιο μαζί το φτιάξαμε κ το στολίσαμε ήδη με τα αυτοκόλλητακια τοίχου κ τα καδρακια του..μένει να βάλουμε το κουρτινόξυλο για τη κουρτίνα κ η κούνια φυσικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου κ εγω μετά τη συμβουλή της Αναστασίας που το λέγαμε τις προάλλες έλεγα για κούνια ριλαξ κ όπως έψαχνα βρήκα για εμένα την τέλεια που είναι ρελαξ κ καρέκλακι φαγητού μετά κ το έχεις ως 3χρονων..αυτήν παρήγγειλα. 

Είναι αγγλική εταιρία λέγεται Hauk sit'n relax μπείτε κ στο YouTube να δείτε πως χρησιμοποιείται.. μ αρέσει κυρίως ότι έχει 5 διαφορετικά ύψη να την προσαρμόσεις είτε είσαι πχ στον καναπέ είτε στο τραπέζι είτε όπου θες κ δε θα φεύγει η μέση όπως με ένα απλό ρελαξ..

Πείτε μου κ γνώμες..

Α! Κ το γυμναστήριο από ποτέ το βάζουμε το μπεμπέ??

Από τη πρώτη στιγμή!! Εγώ το είχα στρώσει στον καναπέ κ ήταν μια χαρά! Με προσοχή πάντα βέβαια και επίβλεψη!

Όταν κάνεις δουλειές το έχεις στο λικνο-πορτμπεμπε-καλαθουνα! Όσο θα μπορείς να κάνεις δουλειές:tongue:

Όταν λίγο μεγαλώσουν κάθονται κ ριλαξ!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου κ εγω μετά τη συμβουλή της Αναστασίας που το λέγαμε τις προάλλες έλεγα για κούνια ριλαξ κ όπως έψαχνα βρήκα για εμένα την τέλεια που είναι ρελαξ κ καρέκλακι φαγητού μετά κ το έχεις ως 3χρονων..αυτήν παρήγγειλα. 

Είναι αγγλική εταιρία λέγεται Hauk sit'n relax μπείτε κ στο YouTube να δείτε πως χρησιμοποιείται.. μ αρέσει κυρίως ότι έχει 5 διαφορετικά ύψη να την προσαρμόσεις είτε είσαι πχ στον καναπέ είτε στο τραπέζι είτε όπου θες κ δε θα φεύγει η μέση όπως με ένα απλό ρελαξ..

Πείτε μου κ γνώμες..

Α! Κ το γυμναστήριο από ποτέ το βάζουμε το μπεμπέ??

τελειο φαινεται!!!!! αλλά ειναι ακριβουτσικο ε????? να το βαλω στα δωρα......

Just now, Renez είπε:

Γυμναστηρίου ούτε εγώ ξέρω από ποτέ θα μας πει η Αναστασία..κ οι άλλες ήδη μανουλες..

Ριλαξ όμως αγάπη θα βολεψει νομίζω..πχ όταν μαγειρεύεις ή κάνεις κάποια δουλειά ή κάνεις ενα ντουζ που θα έχεις το παιδί..? Έτσι το σκέφτομαι εγώ...

σωστό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Από τη πρώτη στιγμή!! Εγώ το είχα στρώσει στον καναπέ κ ήταν μια χαρά! Με προσοχή πάντα βέβαια και επίβλεψη!

Όταν κάνεις δουλειές το έχεις στο λικνο-πορτμπεμπε-καλαθουνα! Όσο θα μπορείς να κάνεις δουλειές:tongue:

Όταν λίγο μεγαλώσουν κάθονται κ ριλαξ!

Το λίκνο θα το έχω στο δωμάτιο γτ θα είναι μόνιμα ενωμένο με το κρεβάτι δεν θέλω να το πηγαινοφερνω είναι κ μεγάλο το άτιμο..ενώ το ριλαξ που πήρα είναι ψηλό για να έχω άμεσα επαφή οπτική με το μωρό κ εκείνο μαζί μου κ έχει κ τα ροδάκια να τον έχω μαζί σε κάθε δωμάτιο..

Επίσης αν μου βγει πολύ βυζοτσιμπουρης έχω σκεφτεί κ την εναλλακτική του μάρσιπου του ελαστικού για μέσα στο σπίτι..θα δείξει τι θα θέλει ο μπέμπης μου..εγώ πχ κ ο αδερφός μου όπως είχα πει από ημερών ήμασταν στο ριλαξ με τις ωωωρεες...

Just now, Irinoula86 είπε:

τελειο φαινεται!!!!! αλλά ειναι ακριβουτσικο ε????? να το βαλω στα δωρα......

Είναι λίγο το άτιμο αλλά τουλάχιστον σου μένει κ δεν αγοράζεις μετά καρέκλακι κτλ..κ μένα η αλήθεια είναι τα λεφτα μου τα έδωσαν οι παππούδες μου,είναι το δώρο τους ουσιαστικά για τον μπέμπη..κάτσε να το παραλάβω την άλλη εβδομάδα με το καλό να σου πω κ από κοντά εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

@Renez Τώρα μπήκα να το δω! Εντάξει νομίζω έκανες τρομερή επιλογή! Εντυπωσιακό και value for money μιας και θα το έχεις για πολλές χρήσεις! 

@Irinoula86 Έχει πολλά ωραία σετάκια που είναι για το μαιευτήριο. Με το ζιμπουνάκι, το φορμάκι από πανω, σκουφάκι κτλπ. Εμένα κτ τέτοια μ'αρεσουν για εκεί :) 

@Anastasia05 Τέλεια όποτε μπαίνει στην λίστα επίσημα κ αυτό ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το λίκνο θα το έχω στο δωμάτιο γτ θα είναι μόνιμα ενωμένο με το κρεβάτι δεν θέλω να το πηγαινοφερνω είναι κ μεγάλο το άτιμο..ενώ το ριλαξ που πήρα είναι ψηλό για να έχω άμεσα επαφή οπτική με το μωρό κ εκείνο μαζί μου κ έχει κ τα ροδάκια να τον έχω μαζί σε κάθε δωμάτιο..

Επίσης αν μου βγει πολύ βυζοτσιμπουρης έχω σκεφτεί κ την εναλλακτική του μάρσιπου του ελαστικού για μέσα στο σπίτι..θα δείξει τι θα θέλει ο μπέμπης μου..εγώ πχ κ ο αδερφός μου όπως είχα πει από ημερών ήμασταν στο ριλαξ με τις ωωωρεες...

Είναι λίγο το άτιμο αλλά τουλάχιστον σου μένει κ δεν αγοράζεις μετά καρέκλακι κτλ..κ μένα η αλήθεια είναι τα λεφτα μου τα έδωσαν οι παππούδες μου,είναι το δώρο τους ουσιαστικά για τον μπέμπη..κάτσε να το παραλάβω την άλλη εβδομάδα με το καλό να σου πω κ από κοντά εντυπώσεις!!!

Εγώ τη καλαθουνα την είχα σε βάση με ροδάκια κ παντού μέσα στο σπίτι!

Το κλασικό ριλαξ δεν τον βόλεψε.

Το ριλαξ κούνια που είναι κ πιο φαρδυ,του άρεσε!

Αυτό που πήρες φαίνεται πολύ ωραίο,θα τα βγάλει τα λεφτά του, μην ανησυχείς!!!:)

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...