Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Ninamc είπε:

Ποπο μεγάλη μάχη σου λέω... Καλά η δικιά μου όλη μέρα κλωτσάει.. Ακουει τον μικρό φαίνεται και τσαντίζεται που με ταλαιπωρεί τη δόλια μάνα... Σήμερα περασαμε με πολλη γκρίνια όλη μέρα.. Έχουμε 8 δοντάκια.. Μάλλον θα ρχεται;ι κι άλλο... 

Να πω κι εγώ τον πονο μου.. 

Λέω να ετοιμάζω βαλίτσα σιγά σιγά καθώς έχω ένα προαισθημα ότι θα ρθει νωρίτερα η μπεμπα.. 

Επειδή κουράζομαι πολυ φαντάζομαι δεν θα παρω και την 41η όπως στον γιο. 

Ναι ναι εννοείται.. Νομίζω είναι νωρίς για πανες.. Έχουμε ακόμα

Απλά θέλω να ετοιμασω βαλίτσα να ναι έτοιμη γιατί την πεοηγ φορά έτρεξα αμέσως μαιευτήριο με σπασμένα νερά, και τα χα όλα έτοιμα.. Όποτε και τώρα με βλέπω να την ατοιμαζω από νωρις

Να την ετοιμάσεις τότε σιγά σιγά εφόσον θα νιώθεις πιο ασφαλής..εγώ έλεγα κατά τον Αύγουστο να την φτιάξω να είναι έτοιμη από 9/9 που μπαίνω στον μήνα μου με το καλό..

Αχχ μωρε αυτά τα δοντακια γαμωτο τους..υπομονή κ κουράγιο μανουλες!!

Αν ισχύει αυτό που λες για τη κούραση κ ότι θα έρθει πιο γρήγορα το μωρό τότε είμαι βέβαιη κ εγώ πως θα τον έχω στην αγκαλιά μου μέσα στον Σεπτέμβρη κ όχι τον Οκτώβρη..εγώ φταίω που δε μπορώ να βάλω πισινό κάτω???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc είπε:

Ξεκινησατε γάλα φρέσκο? Πάει ο θηλασμός ε? Τι του δίνεις αντί θηλασμόυ τώρα? Θα σου ξυπνησει λες το βράδυ;

Κουράγιο μανουλα μας... 

Αχ υπομονή.. Μα σήμερα εξαντλήθηκα... Βέβαια το απογευμα ήταν κυριος.. Και μαιξαμε πολυ ωραια... 

 

Όχι δεν του αρέσει το φρέσκο..μόνο.λιγο με δημητριακά. Τρώει όμως κάθε μέσα κατσικίσιο γιαουρτι αντί για γάλα.

Το βράδυ κ να ξύπνησει ,ξανακοιμαται. Είχαμε κόψει από πιο πριν τον θηλασμό όταν ξυπνούσε νύχτα. Μας είχε μείνει τελευταίος ο θηλασμός για να κοιμηθεί τη νύχτα. Το καταφέραμε κι αυτό(μάλλον). Δεν το ζητάει πια ούτε τραβάει μπλουζες:tongue: μόνο κουρνιάζει καμιά φορά εκεί, στην αγκαλιτσα

Όσο πάμε πέφτουν κ οι αντοχές..εγώ σκέφτομαι να πάρω κ καμία βιταμίνη παραπάνω μετά το χθεσινό. Εσύ παίρνεις κάτι?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Να την ετοιμάσεις τότε σιγά σιγά εφόσον θα νιώθεις πιο ασφαλής..εγώ έλεγα κατά τον Αύγουστο να την φτιάξω να είναι έτοιμη από 9/9 που μπαίνω στον μήνα μου με το καλό..

Αχχ μωρε αυτά τα δοντακια γαμωτο τους..υπομονή κ κουράγιο μανουλες!!

Αν ισχύει αυτό που λες για τη κούραση κ ότι θα έρθει πιο γρήγορα το μωρό τότε είμαι βέβαιη κ εγώ πως θα τον έχω στην αγκαλιά μου μέσα στον Σεπτέμβρη κ όχι τον Οκτώβρη..εγώ φταίω που δε μπορώ να βάλω πισινό κάτω???

 

Ναι ναι να μαστε έτοιμες.. Δεν Μ αρέσουν καθόλου οι εκπληξεις. Το χω ξαναπεί χαχα.. Ελπίζω να μην ισχυει.. Μα έχω ένα προαισθημα ότι θα μου χρειαστεί πιο συντομα.. Όποτε θα κάνω το σταυρό μου και θα περιμενω να φθάσει στον 9ο..

Ο εμβρθολογος είπε ότι θα πανε ολα καλα και ότι θα αργήσω και σ αυτη τη γεννά.. Μα δεν ξέρω.. 

Ευχομαι να παρουμε όλες τις βδομάδες που χρειάζονται τα μωράκια μας

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Ναι ναι να μαστε έτοιμες.. Δεν Μ αρέσουν καθόλου οι εκπληξεις. Το χω ξαναπεί χαχα.. Ελπίζω να μην ισχυει.. Μα έχω ένα προαισθημα ότι θα μου χρειαστεί πιο συντομα.. Όποτε θα κάνω το σταυρό μου και θα περιμενω να φθάσει στον 9ο..

Ο εμβρθολογος είπε ότι θα πανε ολα καλα και ότι θα αργήσω και σ αυτη τη γεννά.. Μα δεν ξέρω.. 

Ευχομαι να παρουμε όλες τις βδομάδες που χρειάζονται τα μωράκια μας

Να είσαι έτοιμη, μην αγχώνεσαι όμως! Όσο μπορείς! Έχουμε ακόμη λίγους μήνες!:)

Just now, Jasmine@ είπε:

Συγνώμη δλδ εσείς τρώτε;;;; Εγώ μόλις πάω να φάω λίγο σταματάω να αναπνέω! Δε μιλαω για φαγητό ούτε φρούτα τίποτα ούτε μισό τοστ 

Τέλος το φαγητό????


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι δεν του αρέσει το φρέσκο..μόνο.λιγο με δημητριακά. Τρώει όμως κάθε μέσα κατσικίσιο γιαουρτι αντί για γάλα.

Το βράδυ κ να ξύπνησει ,ξανακοιμαται. Είχαμε κόψει από πιο πριν τον θηλασμό όταν ξυπνούσε νύχτα. Μας είχε μείνει τελευταίος ο θηλασμός για να κοιμηθεί τη νύχτα. Το καταφέραμε κι αυτό(μάλλον). Δεν το ζητάει πια ούτε τραβάει μπλουζες:tongue: μόνο κουρνιάζει καμιά φορά εκεί, στην αγκαλιτσα

Όσο πάμε πέφτουν κ οι αντοχές..εγώ σκέφτομαι να πάρω κ καμία βιταμίνη παραπάνω μετά το χθεσινό. Εσύ παίρνεις κάτι?

Αχ και μεις πηγαμε να αλλάξουμε μήπως πιει νου λακ ΝΟΥΝΟΥ .. Μα δεν ήθελε με τίποτα και τώρα παλι Νοβάλακ. Θα του δώσω όσο πινει ως τα δυο. Και μετά βλέπουμε.. 

Ασε το παιδι να κουρνιάζει.. Θέλει μαμά

Εγώ το κοιμάσαι κάθε βράδυ. Τώρα παει κι αυτό. Το κάνει ο συζυγος. Το ταιζω και μετά το κοιμίζει εκείνος. 

Τι έπαθες χθες? Δεν παιρνω τιπιτα γιατί είμαι από σίδερα χαχαχαχα

Νιώθω κουραση και εξάντληση μα υπομονη ακόμα... 

Just now, Jasmine@ είπε:

Συγνώμη δλδ εσείς τρώτε;;;; Εγώ μόλις πάω να φάω λίγο σταματάω να αναπνέω! Δε μιλαω για φαγητό ούτε φρούτα τίποτα ούτε μισό τοστ 

Γιατί κορίτσι μου??? Εγώ παρατρωω θα έλεγα. Μα κιλό δεν βάζω. Αφου ειναι όμως ήδη μισό κιλό η μπεμπα κάτι είναι κ αυτό... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ και μεις πηγαμε να αλλάξουμε μήπως πιει νου λακ ΝΟΥΝΟΥ .. Μα δεν ήθελε με τίποτα και τώρα παλι Νοβάλακ. Θα του δώσω όσο πινει ως τα δυο. Και μετά βλέπουμε.. 

Ασε το παιδι να κουρνιάζει.. Θέλει μαμά

Εγώ το κοιμάσαι κάθε βράδυ. Τώρα παει κι αυτό. Το κάνει ο συζυγος. Το ταιζω και μετά το κοιμίζει εκείνος. 

Τι έπαθες χθες? Δεν παιρνω τιπιτα γιατί είμαι από σίδερα χαχαχαχα

Νιώθω κουραση και εξάντληση μα υπομονη ακόμα... 

Ήμουν κομμάτια όλη μέρα(δεν έκανα κάτι περισσότερο ίσα ίσα τα βασικά) κ κοιμήθηκα πάρα πολύ νωρίς κ το πήγα σερί μέχρι σήμερα το πρωί.

Είχε κ απίστευτη ζέστη χθες. Σήμερα σαν να ζωντάνεψα λιγάκι:grin:

Κουρνιάζει όσο θέλει ο κύριος, κ μετά με αφήνει.. γενικά είναι σε μια φάση που θέλει κ τον μπαμπά περισσότερο κ πολύ χαίρομαι γιατί έρχεται κ ο δεύτερος!!

Θα δω πως θα είμαι μέχρι την Κυριακή κ θα αποφασίσω Δευτέρα!

Just now, Ninamc είπε:

Αχ και μεις πηγαμε να αλλάξουμε μήπως πιει νου λακ ΝΟΥΝΟΥ .. Μα δεν ήθελε με τίποτα και τώρα παλι Νοβάλακ. Θα του δώσω όσο πινει ως τα δυο. Και μετά βλέπουμε.. 

 

Γιαούρτι τρωει καθόλου? Δεν αρέσει σε όλα τα παιδάκια το γάλα..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ήμουν κομμάτια όλη μέρα(δεν έκανα κάτι περισσότερο ίσα ίσα τα βασικά) κ κοιμήθηκα πάρα πολύ νωρίς κ το πήγα σερί μέχρι σήμερα το πρωί.

Είχε κ απίστευτη ζέστη χθες. Σήμερα σαν να ζωντάνεψα λιγάκι:grin:

Κουρνιάζει όσο θέλει ο κύριος, κ μετά με αφήνει.. γενικά είναι σε μια φάση που θέλει κ τον μπαμπά περισσότερο κ πολύ χαίρομαι γιατί έρχεται κ ο δεύτερος!!

Θα δω πως θα είμαι μέχρι την Κυριακή κ θα αποφασίσω Δευτέρα!

Ελπιζω να μην είναι κάτι και απλά να ταν εκείνη την ημέρα. 

Η ζέστη ναι είναι ανυπόφορη για την κατάσταση μας.. Υπομονή και αν δεις, συμβουκευσου τον γιατρό η τον φαρμακοποιό σου και παρε έξτρα βιταμίνες. Καλό κάνουν όλα αυτά τα συμπληρώματα... 

Ε ναι να ξελαφρώσεις λίγο και εσυ... Εγώ σήμερα πξγα για ψώνια μετα απο καιρο.. Και ένιωσα άλλος άνθρωπος.. Και σιγά τα ψώνια.. Μικροπραγματα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να είσαι έτοιμη, μην αγχώνεσαι όμως! Όσο μπορείς! Έχουμε ακόμη λίγους μήνες!:)

Τέλος το φαγητό????

 

Just now, Ninamc είπε:

Αχ και μεις πηγαμε να αλλάξουμε μήπως πιει νου λακ ΝΟΥΝΟΥ .. Μα δεν ήθελε με τίποτα και τώρα παλι Νοβάλακ. Θα του δώσω όσο πινει ως τα δυο. Και μετά βλέπουμε.. 

Ασε το παιδι να κουρνιάζει.. Θέλει μαμά

Εγώ το κοιμάσαι κάθε βράδυ. Τώρα παει κι αυτό. Το κάνει ο συζυγος. Το ταιζω και μετά το κοιμίζει εκείνος. 

Τι έπαθες χθες? Δεν παιρνω τιπιτα γιατί είμαι από σίδερα χαχαχαχα

Νιώθω κουραση και εξάντληση μα υπομονη ακόμα... 

Γιατί κορίτσι μου??? Εγώ παρατρωω θα έλεγα. Μα κιλό δεν βάζω. Αφου ειναι όμως ήδη μισό κιλό η μπεμπα κάτι είναι κ αυτό... 

Μόλις φάω λίγο μου κόβεται η ανάσα... μίλησα κ με το γιατρό, μου είπε ότι είναι ψηλά κ μου πιέζουν το διάφραγμα. Προσπαθω να σπάω το φαγητό σε 10 μέρη αλλά δεν αλλάζει κάτι.. 

  • Λυπημένη/-ος 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Μόλις φάω λίγο μου κόβεται η ανάσα... μίλησα κ με το γιατρό, μου είπε ότι είναι ψηλά κ μου πιέζουν το διάφραγμα. Προσπαθω να σπάω το φαγητό σε 10 μέρη αλλά δεν αλλάζει κάτι.. 

Ωχ υπομονή.. Αν φας γιαουρτακι για λίγες μέρες? Το χα παθει κ εγώ στις αρχές μα μετά φαίνεται θα άλλαξε θέση... Και τώρα τρώω κανονικά. Εγώ αυτό που έκανα είναι να κάθομαι ξαπλωτές στον καναπέ και να τρώω σιγά σιγά κομματάκια κομματάκια. Και συχνά γευματα. Δεν το τελείωνα όλο το φαγητό ας πουμε .. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Ωχ υπομονή.. Αν φας γιαουρτακι για λίγες μέρες? Το χα παθει κ εγώ στις αρχές μα μετά φαίνεται θα άλλαξε θέση... Και τώρα τρώω κανονικά. Εγώ αυτό που έκανα είναι να κάθομαι ξαπλωτές στον καναπέ και να τρώω σιγά σιγά κομματάκια κομματάκια. Και συχνά γευματα. Δεν το τελείωνα όλο το φαγητό ας πουμε .. 

Ξαπλωμένη είμαι χειρότερα γιατί θέλω να το κάνω εμετό αυτό που έφαγα... 

επισης είναι 780 η μια κ 760 η άλλη! 

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ξαπλωμένη είμαι χειρότερα γιατί θέλω να το κάνω εμετό αυτό που έφαγα... 

επισης είναι 780 η μια κ 760 η άλλη! 

Καλε είναι μεγάλα μωράκια φτου φτου... Κάνε υπομονή μανουλα και εσυ!! Θα ναι μεγάλα μωρά αααα 

Κάνε υπομονή και ίσως αν έτρωγες κάτι βελουτέ? Πουρέ? Κ αυτό θα σε πειραζε Ε? 

Εμένα είναι και πετιτ και μια... Αλλά για τη βδομάδα που είμαι.. Είναι μια χαρά μου είπε. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 @Ninamc οινόπνευμα, γαζουλες,ορο,σαμπουάν- αφρόλουτρο κ κρεμουλες για μπέμπα κ μαμα θα πάρω. Πήρα τα σεπτονα τελευταία στο μικρό αλλά στη μπεμπούλα θα βάλω για αρχή weleda λέω.

Καρπούζι απλά δν ξανατρωω βράδυ!!! Δεν με αφήνει σε ησυχία! Ένα βράδυ κατατρομαξαμε,το είπα κ στν γιατρό κ λέει είναι η ζάχαρη. Νόμιζα ότι θα βγει το πόδι της!

Γιαουρτάκι δίνεται από αυτά τα παιδικά τύπου κρικρι κ τζουνιορ? Εγώ πολύ αλλά κ κατσικίσιο εναλλάξ γτ πιο μικρό τν πείραζε στο εντερακι του. Το κατσικίσιο γάλα εγώ ήθελα να δώσω αλλά δν του αρέσει!

Κορίτσια σήμερα με πονάει πολύ το εντερο μου μάλλον, χαμηλά αριστερά! Έχω φάει λίγο όλη μέρα κ ελαφρα, ήπια κ χαμομήλι με μελι .λιγο με χαλάρωσε. Έχετε κανένα γιατροσοφι?Νομίζω με πειράζει το γάλα με δημητριακά γτ το είχα όλο λιγουρα τις τελευταίες μέρες κ το έτρωγα ή πρωί ή  βράδυ...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλε είναι μεγάλα μωράκια φτου φτου... Κάνε υπομονή μανουλα και εσυ!! Θα ναι μεγάλα μωρά αααα 

Κάνε υπομονή και ίσως αν έτρωγες κάτι βελουτέ? Πουρέ? Κ αυτό θα σε πειραζε Ε? 

Εμένα είναι και πετιτ και μια... Αλλά για τη βδομάδα που είμαι.. Είναι μια χαρά μου είπε. 

Όχι ρε στην εβδομάδα που είσαι ήταν οι δικές μου 450γρ. Μου είχε πει για διδυμα καλά είναι...  τώρα θα αρχισουν να παίρνουν γρήγορα! 
τιποτα τίποτα μόνο νερό!!

 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 @Ninamc οινόπνευμα, γαζουλες,οροσαμπουάν- αφρόλουτρο κ κρεμουλες για μπέμπα κ μαμα θα πάρω. Πήρα τα σεπτονα τελευταία στο μικρό αλλά στη μπαμπούλα θα βάλω για αρχή weleda λέω.

Καρπούζι απλά δν ξανατρωω βράδυ!!! Δεν με αφήνει σε ησυχία! Ένα βράδυ κατατρομαξαμε,το είπα κ στν γιατρό κ λέει είναι η ζάχαρη. Νόμιζα ότι θα βγει το πόδι της!

Γιαουρτάκι δίνεται από αυτά τα παιδικά τύπου κρικρι κ τζουνιορ? Εγώ πολύ αλλά κ κατσικίσιο εναλλάξ γτ πιο μικρό τν πείραζε στο εντερακι του. Το κατσικίσιο γάλα εγώ ήθελα να δώσω αλλά δν του αρέσει!

Κορίτσια σήμερα με πονάει πολύ το εντερο μου μάλλον, χαμηλά δεξιά! Έχω φάει λίγο όλη μέρα κ ελαφρα, ήπια κ χαμομήλι με μέλη .λιγο με χαλάρωσε. Έχετε κανένα γιατροσοφι?Νομίζω με πειράζει το γάλα με δημητριακά γτ το είχα όλο λιγουρα τις τελευταίες μέρες κ το έτρωγα ή πρωί ή  βράδυ...

 

Εγω φρεζυντερμ και στα δυο θα βάλω.. Να χουν τα ίδια.. Μην αγοράζω περιττα.

Ναι το καρπουζι φαίνεται κάνει δουλειά χαχαχαχαχα αλλά είναι τέλειο γαμωτο οοο

Εγώ δίνω το πρωτο βρεφικο γιαουρτι κρίκρι. Χωρίς ζάχαρη και τα λοιπά και τα λοιπά.. Είναι το μοναδικό που υπάρχει με προβιοτοκα και δεν είναι επιδόρπιο γιαουρτιού τυπου αντβανς

Αχ δεν έχω γιατροσόφι κουκλα μου... Περαστικά σου να ναι... 

 

Επεξεργάστηκαν by Ninamc
  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...