Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eva137 είπε:

Πολλοί πλέον το κάνουν το εμβόλιο της γρίπης. Εγώ να πω την αλήθεια ποτέ δεν ήμουν υπέρ... μια φορά το είχα κάνει παλιότερα επειδή δούλευα σε νοσοκομείο/πανεπιστήμιο και ήμουν υποχρεωμένη και εκείνη η χρονιά ήταν η μόνη που είχα αρρωστήσει. Φέτος το έκανε όλη η οικογένειά μου στη Θεσσαλονίκη επειδή είχαν νεογέννητο στο σπίτι για να το προστατέψουν κυρίως, και όλοι την έβγαλαν όλο το χειμώνα άρρωστοι. Δε λέω βέβαια ότι έφταιγε το εμβόλιο για όλα αυτά, αλλά δε πιστεύω κιόλας ότι βοηθάει σε κάτι (ειδικά αν σκεφτείς πόσα διαφορετικά ήδη ιών/γρίπης/μολύνσεων κτλ. κυκλοφορούν εκεί έξω). 

 

Αχ βρε κορίτσια, από τη μια χαίρομαι που σας διαβάζω να λέτε για τις αγορές σας και από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν έχω πάρει τίποτα... και να πάρω δηλαδή δεν έχω σπίτι να τα βάλω! Τουλάχιστον θα μαζέψω ότι μπορώ τον Αύγουστο από το baby shower (αν καταφέρουμε τελικά να το κάνουμε με όλους τους καινούργιους περιορισμούς εδώ) και τα υπόλοιπα θα τα αγοράσω τότε, και απλά θα ελπίζω να μη μας κάνει καμιά έκπληξη το μωρό και έρθει νωρίτερα. 

 

Αχ, έτσι και χειρότερα ήταν και τα δυο μωρά της αδερφής μου. Ο πρώτος απλά δεν κοιμόταν ποτέ, μόνο κανα-δυο ώρες την ημέρα στον μάρσιππο που τον έβαζε όταν έβγαινε έξω για περπάτημα, και τον δεύτερο θυμάμαι τον είχαμε τώρα τις γιορτές στην καλαθούνα του και πέρναμε όλοι βάρδιες να τον κουνάμε μπροστά από τον απορροφητήρα ή το σεσουάρ μήπως και καταφέρει να κοιμηθεί για λίγο. Πολύ δύσκολη κατάσταση... να δούμε ο δικός μου πώς θα είναι στον ύπνο.:unsure:

 

Ααααχ, σε καταλαβαίνω... κι εγώ ζορίζομαι πολύ με το φαγητό, πόσο μάλλον εσύ που έχεις και δύο μωρά! Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες έχει μεγαλώσει κι άλλο απότομα η κοιλιά μου και έχω πρηστεί γενικά παντού (ειδικά στα πόδια που σας έλεγα). Να φανταστείτε μετά την μετακόμιση ζύγιζα 5 κιλά παραπάνω από ότι τέσσερις μέρες πριν την μετακόμιση που είχα ζυγιστεί. Τώρα που συνήλθα λίγο είμαι στα 2μιση κιλά παραπάνω, αλλά το πρήξιμο πρήξιμο. Από εκεί που κανείς δεν καταλάβαινε ότι ήμουν έγκυος πριν λίγες εβδομάδες, τώρα όλοι μου λένε ότι μοιάζω σαν να είμαι στον μήνα μου!:wacko: Χθες το βράδυ τρόμαξα και λίγο γιατί ξύπνησα στις 3 η ώρα ιδρωμένη με ναυτία/αναγούλα και με έπιασε διάρροια, οπότε την έβγαλα λίγη ώρα στη τουαλέτα... ευτυχώς μου πέρασε μετά από καμιά ώρα. Μου βγήκε και το τεστ για το ζάχαρο που έκανα ακριβώς πάνω στο ανώτερο όριο, οπότε θα πρέπει να προσέχω περισσότερο με γλυκά και υδατάνθρακες από εδώ και πέρα (αν και ήδη δεν τρώω πολλά). Και πάνω που περνάνε όλα αυτά από το μυαλό μου και πάω να ανησυχήσω νιώθω τον μικρό να κουνιέται μέσα στην κοιλιά μου σαν να θέλει να με καθησυχάσει. Θέλω να σκέφτομαι ότι όσο μεγαλώνει εκείνος καλά, όλα θα μας πάνε καλά στο τέλος.

 

Ωχ, τώρα τα διάβασα και τα δικά σας... Τί πάθαμε ρε κορίτσια όλες ταυτόχρονα? Ούτε συνεννοημένες να είμασταν! :unsure:

Τι έπαθες κι εσύ βρε κορίτσι... Περαστικά!

Για τα ψώνια θα τα κάνεις όλα όσα χρειαστείς! Τώρα που θα βρείτε το σπίτι σας, θα ξεκινήσεις .

Να δεις τι θα πάρεις κι από το baby shower. Κάνε μια έρευνα αγορας(αν δεν έχεις κάνει) με τα βασικά που καθε μέρα λέμε κι από λίγα,κι όλα θα γινουν! Είναι πολύ συγκεκριμένα τα πρώτα βασικά 

:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Το βράδυ τρόμαξα.. Έπαθα κωλικο στο νεφρό. 

Πέρασα μαυρο βράδυ 

Τώρα είμαι καλυτερα όμως... 

Είχα πάθει 3 φορές στον 4ο μήνα... είναι της εγκυμοσύνης όπως καταλαβαίνεις! Αλλά αν το πάθεις πάνω από 3 φορές να πας για υπέρηχο... 

@Eva137 μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου για τα ψώνια, έχεις το baby shower που το βλέπω κ το ζηλεύω να ξέρεις!!! 
Μίλησες με την κλινική στο Τέξας που πηγές; Μήπως πρέπει να κανείς ένα ραντεβού κ με αυτό το γιατρό; Να του πεις το ιστορικό σου! Η κατακράτηση είναι πολύ ύπουλη είναι η αλήθεια. Τρως αλάτι; Και μπορείς να πας σε έναν ενδοκρινολόγο να σου πει τι πρέπει να προσεχείς για το ζάχαρο για να απόφυγεις τις ινσουλινες!!

@EugenJen Σε φαντάζομαι σαν ποντικάκι στο γραφείο να μασουλας κριτσίνια κ όλοι από μέσα τους να νευριάζουν!!! Χαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εφιάλτης κ για μένα η βραδιά, θυμήθηκα τα παλιά, με το που ήπια το ασβέστιο έφυγε η ρουκέτα μονομιάς, όλο το βράδυ κομμάτια το στομάχι...

@Renez θύμησες μου πάλι ποιο παίρνεις να μιλήσω με τη γιατρό

@Jasmine@ Αντωνάκι μου κ εγώ τρώω πολλά γεύματα αφού στο γραφείο με κοροϊδεύουν ότι από την μεριά μου ακούγεται συνέχεια ένα χρουτσου χρουτσου από τις σακούλες, παρόλα αυτά κ 1 κεράσι να φάω μετά απο λίγο μου γυρίζει, αλλά τρωω ...

@Ninamc @Christinα περαστικά αγάπες , δεν παλεύεται ο κολικός

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Το Calcioral D3 παίρνω,για δοκίμασε το μαναρακι μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Χθες η μέρα μου ήταν χάλια εν μέρη .. είχα πάει για υπέρηχο να δω το κοριτσάκι μας όλα καλά δεν σταμάτησε να κουνιέται έφτασε πλέον το 1 κιλό!

Αλλά το αμνιακο έχει ανέβει...μπορει να μην είναι και κάτι που τον ρώτησα.. αλλά στο τέλος που του είπα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι με το μωρακι, μου είπε γι'αυτό το κοιτάμε και θα το ξαναδούμε αλλά εγώ βλέπω ένα φυσιολογικό μωρό..  αλλά υπήρχε μια επιφύλαξη.. όλη μέρα έκλαιγα και ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω..

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Χθες η μέρα μου ήταν χάλια εν μέρη .. είχα πάει για υπέρηχο να δω το κοριτσάκι μας όλα καλά δεν σταμάτησε να κουνιέται έφτασε πλέον το 1 κιλό!

Αλλά το αμνιακο έχει ανέβει...μπορει να μην είναι και κάτι που τον ρώτησα.. αλλά στο τέλος που του είπα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι με το μωρακι, μου είπε γι'αυτό το κοιτάμε και θα το ξαναδούμε αλλά εγώ βλέπω ένα φυσιολογικό μωρό..  αλλά υπήρχε μια επιφύλαξη.. όλη μέρα έκλαιγα και ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω..

Τον ρώτησες να σου πει κάτι παραπάνω? Επειδή τον είδες επιφυλακτικό


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Είχα πάθει 3 φορές στον 4ο μήνα... είναι της εγκυμοσύνης όπως καταλαβαίνεις! Αλλά αν το πάθεις πάνω από 3 φορές να πας για υπέρηχο... 

@Eva137 μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου για τα ψώνια, έχεις το baby shower που το βλέπω κ το ζηλεύω να ξέρεις!!! 
Μίλησες με την κλινική στο Τέξας που πηγές; Μήπως πρέπει να κανείς ένα ραντεβού κ με αυτό το γιατρό; Να του πεις το ιστορικό σου! Η κατακράτηση είναι πολύ ύπουλη είναι η αλήθεια. Τρως αλάτι; Και μπορείς να πας σε έναν ενδοκρινολόγο να σου πει τι πρέπει να προσεχείς για το ζάχαρο για να απόφυγεις τις ινσουλινες!!

@EugenJen Σε φαντάζομαι σαν ποντικάκι στο γραφείο να μασουλας κριτσίνια κ όλοι από μέσα τους να νευριάζουν!!! Χαχχαχαχα

xaxaxa όχι εντάξει δεν έχω παράπονο , είναι πολύ ανεκτικοί όλοι τους, ίσα ίσα μου παίρνουν και κουλουράκι Θεσσαλονίκης να τσιμπολογάω και άλλο λες κ τα 3 ταπεράκια που κουβαλάω από το σπίτι δεν φτάνουν!!:P

@Anastasia05 στο μυαλό μου είσαι, αφου χθες δεν κοιμήθηκα χαζευα mobile και κουκλάκια νανουρισματος, έχω ξεχωρίσει από mobile to infantino musical 3 in 1 projector κσι το tiny love synny stroll tiny princess tales  και απο κουκλάκια της fisher price βιδρα  και το zazu grobag ollie the owl και σκέφτομαι να το πάρω απο τώρα να τηε το βάζω να το ακούει για να της είναι γνωριμο..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Χθες η μέρα μου ήταν χάλια εν μέρη .. είχα πάει για υπέρηχο να δω το κοριτσάκι μας όλα καλά δεν σταμάτησε να κουνιέται έφτασε πλέον το 1 κιλό!

Αλλά το αμνιακο έχει ανέβει...μπορει να μην είναι και κάτι που τον ρώτησα.. αλλά στο τέλος που του είπα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι με το μωρακι, μου είπε γι'αυτό το κοιτάμε και θα το ξαναδούμε αλλά εγώ βλέπω ένα φυσιολογικό μωρό..  αλλά υπήρχε μια επιφύλαξη.. όλη μέρα έκλαιγα και ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω..

Αφού θα το παρακολουθείτε μην αγχώνεσαι.... η φίλη μου που γέννησε προχθές είχε αυξημένο αμνιακό από τον 5ο κ πήγαν όλα καλά!

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Χθες η μέρα μου ήταν χάλια εν μέρη .. είχα πάει για υπέρηχο να δω το κοριτσάκι μας όλα καλά δεν σταμάτησε να κουνιέται έφτασε πλέον το 1 κιλό!

Αλλά το αμνιακο έχει ανέβει...μπορει να μην είναι και κάτι που τον ρώτησα.. αλλά στο τέλος που του είπα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι με το μωρακι, μου είπε γι'αυτό το κοιτάμε και θα το ξαναδούμε αλλά εγώ βλέπω ένα φυσιολογικό μωρό..  αλλά υπήρχε μια επιφύλαξη.. όλη μέρα έκλαιγα και ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω..

Καλημέρα κοριτσάκι μου, αχ δεν ήταν καλή ημέρα η χθεσινή, σου ειπε τι μπορεί να σημαίνει αυτό???Να μην κλαις αγάπη μου γιατι το μπεμπάκι σου το νιώθει, να είσαι θετική, ο γιατρός είδε κάτι και πρέπει να το ψάξει, θυμάσαι κ εμένα στην αυχενική που είχαμε μια ένδειξη , το ψάξαμε και πήγαν όλα καλα!!Μην ανησυχείς ο γιατρός οφείλει να εξετάζει για να είναι σίγουρος..

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

xaxaxa όχι εντάξει δεν έχω παράπονο , είναι πολύ ανεκτικοί όλοι τους, ίσα ίσα μου παίρνουν και κουλουράκι Θεσσαλονίκης να τσιμπολογάω και άλλο λες κ τα 3 ταπεράκια που κουβαλάω από το σπίτι δεν φτάνουν!!:P

@Anastasia05 στο μυαλό μου είσαι, αφου χθες δεν κοιμήθηκα χαζευα mobile και κουκλάκια νανουρισματος, έχω ξεχωρίσει από mobile to infantino musical 3 in 1 projector κσι το tiny love synny stroll tiny princess tales  και απο κουκλάκια της fisher price βιδρα  και το zazu grobag ollie the owl και σκέφτομαι να το πάρω απο τώρα να τηε το βάζω να το ακούει για να της είναι γνωριμο..

Mobile είδα τώρα το baby Clementoni sweet cloud και το Mg Μελωδικο Περιστρεφομενο Με Προβολεα. Έχουν πιο έντονα χρώματα κ μου άρεσαν! Και ο προβολέας φυσικά!

Από κουκλάκια έχω δει μια κουκουβάγια της baby Clementoni και την βίδρα κι εγω!:x Στον πρώτο μου έχουμε τον γαλάζιο ιππόκαμπο από Φίσερ το οποίο πιστεύω είναι τοπ... Έχει φως κ παίζει κλασική μουσική. Το αγοράκι μου το λατρεύει ακόμη! Ριξε μια ματιά κ σε αυτό!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και περαστικά στα κορίτσια που πέρασαν δύσκολα το βράδυ τους.. 

Για τον κολικο νεφρού δε ξέρω αλλα για το έντερο που το χω παθει 3 4 φορές και πηγα νοσοκομείο γιατί ο πονος δεν υποφέρεται εκτός από σπασμολυτικα που δε ξερω αν επιτρέπονται και σε τι βαθμό πονου βρίσκεσαι το μονο π κανω εγω σε ήπιες φάσεις ξαπλα σε εμβρυική σταση. Επίσης μην πίνεις γαλα ισως να δει να το αντικατάστησεις με γαλα αμυγδαλου. Εμενα το γάλα με πειραζε. Οχι φυτικές ίνες οσπρια γιαούρτια κλπ. Γενικα στην εξαρση οχι ο. Τι κινεί το έντερο! Και να πίνεις νερο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ασχετο αλλά έχουν πάρει κάποια κορίτσια mobile?? Ποιο πήρατε?

καλημέρα!!!! εγω έχω πάρει απο bebis bebe ενα με φεγγαρι αστερια (γκρι ασπρ[ο γαλαζιο) τέλειο!!! δεν είναι ακριβως μομπιλε για την κουνια αλλα ειναι απο αυτα τα κρεμαστα αλλά πολυ κρεμαστό. θα το χρησιμοποιησω σαν διακοσμητικό. για την κουνια θα είναι πολύ μακρύ!

δεν θα το χρησιμοποιήσω στην κούνια!

είναι τέλειο!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα και περαστικά στα κορίτσια που πέρασαν δύσκολα το βράδυ τους.. 

Για τον κολικο νεφρού δε ξέρω αλλα για το έντερο που το χω παθει 3 4 φορές και πηγα νοσοκομείο γιατί ο πονος δεν υποφέρεται εκτός από σπασμολυτικα που δε ξερω αν επιτρέπονται και σε τι βαθμό πονου βρίσκεσαι το μονο π κανω εγω σε ήπιες φάσεις ξαπλα σε εμβρυική σταση. Επίσης μην πίνεις γαλα ισως να δει να το αντικατάστησεις με γαλα αμυγδαλου. Εμενα το γάλα με πειραζε. Οχι φυτικές ίνες οσπρια γιαούρτια κλπ. Γενικα στην εξαρση οχι ο. Τι κινεί το έντερο! Και να πίνεις νερο! 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό κάνω κι εγώ,τώρα κατά τις εννιά ηρέμησε κ ελπίζω να έληξε το θέμα!!! Δεν τρώω τίποτα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Χθες η μέρα μου ήταν χάλια εν μέρη .. είχα πάει για υπέρηχο να δω το κοριτσάκι μας όλα καλά δεν σταμάτησε να κουνιέται έφτασε πλέον το 1 κιλό!

Αλλά το αμνιακο έχει ανέβει...μπορει να μην είναι και κάτι που τον ρώτησα.. αλλά στο τέλος που του είπα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι με το μωρακι, μου είπε γι'αυτό το κοιτάμε και θα το ξαναδούμε αλλά εγώ βλέπω ένα φυσιολογικό μωρό..  αλλά υπήρχε μια επιφύλαξη.. όλη μέρα έκλαιγα και ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω..

καλημέρα κορίτσι μου!

όλα καλα με την κούκλα σου και να ακούς μονο ότι σ λεει ο γιαττρός σου και να τον εμπιστευεσαι.... τα έχουμε ξαναπεί αυτά!!!! νομιζω και κάποια άλλη κοπέλα το είχε πει για το αμνιακό κάι ήταν όλα εντάξει αν θυμάμαι καλά..... τον είδες να ανησυχεί ιδιαίτερα?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Mobile είδα τώρα το baby Clementoni sweet cloud και το Mg Μελωδικο Περιστρεφομενο Με Προβολεα. Έχουν πιο έντονα χρώματα κ μου άρεσαν! Και ο προβολέας φυσικά!

Από κουκλάκια έχω δει μια κουκουβάγια της baby Clementoni και την βίδρα κι εγω!:x Στον πρώτο μου έχουμε τον γαλάζιο ιππόκαμπο από Φίσερ το οποίο πιστεύω είναι τοπ... Έχει φως κ παίζει κλασική μουσική. Το αγοράκι μου το λατρεύει ακόμη! Ριξε μια ματιά κ σε αυτό!

Τον ιπποκαμπο (σε φούξια εννοείται )τον είχα αρχικά στα υπόψην απλά αποτι κατάλαβα η μουσική του είναι μικρης διάρκειας , ενώ τα άλλα κρατάνε μισή ώρα και βάλε αν το μωρό είναι ανήσυχο , η κουκουβάγια έχει και αισθητήρα εαν γκρινιάξει λίγο αρχίζει μουσική, αλλά δεν μπαίνει πλυντήριο ενώ η βίδρα πλένεται αλλά είναι γαλάζια, είναι βίδρος!:tongue: θα δω και τα δικά σου mobile!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...