Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Χθες η μέρα μου ήταν χάλια εν μέρη .. είχα πάει για υπέρηχο να δω το κοριτσάκι μας όλα καλά δεν σταμάτησε να κουνιέται έφτασε πλέον το 1 κιλό!

Αλλά το αμνιακο έχει ανέβει...μπορει να μην είναι και κάτι που τον ρώτησα.. αλλά στο τέλος που του είπα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι με το μωρακι, μου είπε γι'αυτό το κοιτάμε και θα το ξαναδούμε αλλά εγώ βλέπω ένα φυσιολογικό μωρό..  αλλά υπήρχε μια επιφύλαξη.. όλη μέρα έκλαιγα και ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω..

Ηρέμησε κορίτσι μου! Μήπως είναι κι ένδειξη ζαχαρου? Είναι μεγαλ ο το μωράκι σ? Για αυξημένο αμνιακό έχω ακούσει πολλές φορές αλλά ποτέ δν ήταν κάτι! Σκέψου θετικά κ κανε ευχάριστα πράγματα! Πότε θα ξαναπάς να το δείτε?

@Eva137 περαστικά! Κάτι σε φαγητό σε πείραξε...

@EugenJen τι πάθαμε βρε ? Απαπαπα...

@Anastasia05 μου είχαν κάνει δώρο αυτό με τον παπαγάλο τις Φίσερ, έχει διάφορες μουσικουλες κ ζωάκια που γυρίζουν. Στη κούνια ελάχιστα το χρησιμοποιήσαμε. Αλλά ήταν ασορτί με τη πάντα κα τη προίκα! Μεγάλη επιτυχία!Ευτυχώς τα ζωάκια βγαίνουν κ τα βάζαμε στο καρότσι στις βόλτες κ το παπαγαλάκι στο πάρκο το έπαιρνε στα χεράκια του κι άκουγε. Τώρα μάλλον δν θα πάρω άλλο!

Πάντως και τα mobile παίζουν για δώρο, μην τα βιάζεστε! Ααα και είναι σωτήριο ότι πάρετε να μπαίνει πληντυριο γτ όλα αυτά περνάνε από το στόμα,πάτωμα...παντού,καλό είναι να πλένονται όπως κ το γυμναστήριο. Κάποιοι δν τα πλενουν αλλά εγώ τα έπλενα πολύ στο σύντομο πρόγραμμα. 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Ηρέμησε κορίτσι μου! Μήπως είναι κι ένδειξη ζαχαρου? Είναι μεγαλ ο το μωράκι σ? Για αυξημένο αμνιακό έχω ακούσει πολλές φορές αλλά ποτέ δν ήταν κάτι! Σκέψου θετικά κ κανε ευχάριστα πράγματα! Πότε θα ξαναπάς να το δείτε?

@Eva137 περαστικά! Κάτι σε φαγητό σε πείραξε...

@EugenJen τι πάθαμε βρε ? Απαπαπα...

@Anastasia05 μου είχαν κάνει δώρο αυτό με τον παπαγάλο τις Φίσερ, έχει διάφορες μουσικουλες κ ζωάκια που γυρίζουν. Στη κούνια ελάχιστα το χρησιμοποιήσαμε. Αλλά ήταν ασορτί με τη πάντα κα τη προίκα! Μεγάλη επιτυχία!Ευτυχώς τα ζωάκια βγαίνουν κ τα βάζαμε στο καρότσι στις βόλτες κ το παπαγαλάκι στο πάρκο το έπαιρνε στα χεράκια του κι άκουγε. Τώρα μάλλον δν θα πάρω άλλο!

Πάντως και τα mobile παίζουν για δώρο, μην τα βιάζεστε! Ααα και είναι σωτήριο ότι πάρετε να μπαίνει πληντυριο γτ όλα αυτά περνάνε από το στόμα,πάτωμα...παντού,καλό είναι να πλένονται όπως κ το γυμναστήριο. Κάποιοι δν τα πλενουν αλλά εγώ τα έπλενα πολύ στο σύντομο πρόγραμμα. 

δεν ξέρω βρε πουλάκι μου, να ήταν κανας Ερμής ανάδρομος εψες?? τι στο καλό μας έπιασε ομαδικά??

Εν τω μεταξύ όλη η εβδομάδα με έχει πάει με αυπνία ζήτημα εαν κοιμάμαι 4 ώρες , νομίζω οτι όταν γεννηθεί η μικρή πιο πολύ θα κοιμάμαι!!

για το mobile συμφωνώ οτι παίζει σαν δώρο, απλά κοιτάω ώστε εαν με ρωτήσουν να πω πιο θέλω, αλλά κουκλάκι νανουρίσματος θα πάρω , να το ακουει η μπέμπα απο την κοιλιά , μπας κ κάνει δουλίτσα κ σε εμένα και κοιμηθώ μια στάλα!!:D

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

δεν ξέρω βρε πουλάκι μου, να ήταν κανας Ερμής ανάδρομος εψες?? τι στο καλό μας έπιασε ομαδικά??

Εν τω μεταξύ όλη η εβδομάδα με έχει πάει με αυπνία ζήτημα εαν κοιμάμαι 4 ώρες , νομίζω οτι όταν γεννηθεί η μικρή πιο πολύ θα κοιμάμαι!!

για το mobile συμφωνώ οτι παίζει σαν δώρο, απλά κοιτάω ώστε εαν με ρωτήσουν να πω πιο θέλω, αλλά κουκλάκι νανουρίσματος θα πάρω , να το ακουει η μπέμπα απο την κοιλιά , μπας κ κάνει δουλίτσα κ σε εμένα και κοιμηθώ μια στάλα!!:D

Ναι ρε κ εγώ αυτή την εβδομάδα επανήλθαν οι αϋπνίες! Θέλω κ εγώ να πάρω ένα με λευκούς ήχους αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ηρέμησε κορίτσι μου! Μήπως είναι κι ένδειξη ζαχαρου? Είναι μεγαλ ο το μωράκι σ? Για αυξημένο αμνιακό έχω ακούσει πολλές φορές αλλά ποτέ δν ήταν κάτι! Σκέψου θετικά κ κανε ευχάριστα πράγματα! Πότε θα ξαναπάς να το δείτε?

@Eva137 περαστικά! Κάτι σε φαγητό σε πείραξε...

@EugenJen τι πάθαμε βρε ? Απαπαπα...

@Anastasia05 μου είχαν κάνει δώρο αυτό με τον παπαγάλο τις Φίσερ, έχει διάφορες μουσικουλες κ ζωάκια που γυρίζουν. Στη κούνια ελάχιστα το χρησιμοποιήσαμε. Αλλά ήταν ασορτί με τη πάντα κα τη προίκα! Μεγάλη επιτυχία!Ευτυχώς τα ζωάκια βγαίνουν κ τα βάζαμε στο καρότσι στις βόλτες κ το παπαγαλάκι στο πάρκο το έπαιρνε στα χεράκια του κι άκουγε. Τώρα μάλλον δν θα πάρω άλλο!

Πάντως και τα mobile παίζουν για δώρο, μην τα βιάζεστε! Ααα και είναι σωτήριο ότι πάρετε να μπαίνει πληντυριο γτ όλα αυτά περνάνε από το στόμα,πάτωμα...παντού,καλό είναι να πλένονται όπως κ το γυμναστήριο. Κάποιοι δν τα πλενουν αλλά εγώ τα έπλενα πολύ στο σύντομο πρόγραμμα. 

Δεν το βιάζομαι,μόνο το κουκλάκι θα του πάρω. Επειδή όμως συνέχεια με ρωτάνε τι να μου πάρουν κ δεν ξέρω, να έχω να λέω κατι:mrgreen:

Στον πρώτο δεν είχα πάρει. Μόνο ένα απλό μικρό που έμπαινε κ στο Πορτ μπεμπέ

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να τους τραγουδάτε να ακούν τη φωνή σας! Η μαμα τα ηρεμεί πιο πολύ απ όλα! Εγώ του έλεγα την κουκουβάγια γτ είχα πολυυυ αϋπνία λέμε! Εν τω μεταξύ δν θυμάμαι αν το έχουμε ξανάπει αλλά τα κλασσικά τραγουδάκια όλο άσχημα καταλήγουν πχ το κουνελάκι ξύλο που τα το φας!!! Ε η κουκουβάγια είναι πιο λάιτ κι ας παραμονεύει τι θα φάει κι αυτή!:shock:

  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν το βιάζομαι,μόνο το κουκλάκι θα του πάρω. Επειδή όμως συνέχεια με ρωτάνε τι να μου πάρουν κ δεν ξέρω, να έχω να λέω κατι:mrgreen:

Στον πρώτο δεν είχα πάρει. Μόνο ένα απλό μικρό που έμπαινε κ στο Πορτ μπεμπέ

To ίδιο σκεπτικό έχουμε !να χώσουμε κόσμο για δώρο :-D

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ρε κ εγώ αυτή την εβδομάδα επανήλθαν οι αϋπνίες! Θέλω κ εγώ να πάρω ένα με λευκούς ήχους αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμα!

δες αυτά τα τρία που είπαμε με την Αναστασία, τον ιππόκαμπο, την βίδρα και την κουκουβάγια ,  

Τι πράγμα είναι αυτο με την υπνηλία??υποτίθεται οτι οι έγκυες κοιμόμαστε απειρες ώρες, 

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Άσχημες νύχτες περνάτε βλεπω... Είναι κ αυτή η ζέστη! Τι το θέλαμε καλοκαιριατικα?:grin: όλα καλά και υπομονή...

Αυτόν τον μουσικό ιππόκαμπο τον είχαμε κ εμείς σε ροζ! Πολυ μου άρεσε η μουσικουλα του! Μομπιλε δεν είχα κ δεν θα παρω. Αν μου κάνουν δώρο κανένα καλοδεχούμενο!

Σήμερα πάω γιατρό και έχω το προαίσθημα πως το μωρό θα είναι ισχιακό... Επίσης, έχω κ γενέθλια είμαι πλέον 34:???:

  • Μου αρέσει 6

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Άσχημες νύχτες περνάτε βλεπω... Είναι κ αυτή η ζέστη! Τι το θέλαμε καλοκαιριατικα?:grin: όλα καλά και υπομονή...

Αυτόν τον μουσικό ιππόκαμπο τον είχαμε κ εμείς σε ροζ! Πολυ μου άρεσε η μουσικουλα του! Μομπιλε δεν είχα κ δεν θα παρω. Αν μου κάνουν δώρο κανένα καλοδεχούμενο!

Σήμερα πάω γιατρό και έχω το προαίσθημα πως το μωρό θα είναι ισχιακό... Επίσης, έχω κ γενέθλια είμαι πλέον 34:???:

Γλυκούλα μου συνομίλίκη παρα δύο μήνες!!!να τα εκατοστήσεις να είσαι πάντα ευτυχισμένη και γερή και με το καλό να μεγαλώσεις την οικογένεια σου!!!:wub:

Τέλεια αποτελέσματα θα έχεις σήμερα, θα πάνε όοοοολα καλά!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eva137 είπε:

Πολλοί πλέον το κάνουν το εμβόλιο της γρίπης. Εγώ να πω την αλήθεια ποτέ δεν ήμουν υπέρ... μια φορά το είχα κάνει παλιότερα επειδή δούλευα σε νοσοκομείο/πανεπιστήμιο και ήμουν υποχρεωμένη και εκείνη η χρονιά ήταν η μόνη που είχα αρρωστήσει. Φέτος το έκανε όλη η οικογένειά μου στη Θεσσαλονίκη επειδή είχαν νεογέννητο στο σπίτι για να το προστατέψουν κυρίως, και όλοι την έβγαλαν όλο το χειμώνα άρρωστοι. Δε λέω βέβαια ότι έφταιγε το εμβόλιο για όλα αυτά, αλλά δε πιστεύω κιόλας ότι βοηθάει σε κάτι (ειδικά αν σκεφτείς πόσα διαφορετικά ήδη ιών/γρίπης/μολύνσεων κτλ. κυκλοφορούν εκεί έξω). 

 

Αχ βρε κορίτσια, από τη μια χαίρομαι που σας διαβάζω να λέτε για τις αγορές σας και από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν έχω πάρει τίποτα... και να πάρω δηλαδή δεν έχω σπίτι να τα βάλω! Τουλάχιστον θα μαζέψω ότι μπορώ τον Αύγουστο από το baby shower (αν καταφέρουμε τελικά να το κάνουμε με όλους τους καινούργιους περιορισμούς εδώ) και τα υπόλοιπα θα τα αγοράσω τότε, και απλά θα ελπίζω να μη μας κάνει καμιά έκπληξη το μωρό και έρθει νωρίτερα. 

Ααααχ, σε καταλαβαίνω... κι εγώ ζορίζομαι πολύ με το φαγητό, πόσο μάλλον εσύ που έχεις και δύο μωρά! Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες έχει μεγαλώσει κι άλλο απότομα η κοιλιά μου και έχω πρηστεί γενικά παντού (ειδικά στα πόδια που σας έλεγα). Να φανταστείτε μετά την μετακόμιση ζύγιζα 5 κιλά παραπάνω από ότι τέσσερις μέρες πριν την μετακόμιση που είχα ζυγιστεί. Τώρα που συνήλθα λίγο είμαι στα 2μιση κιλά παραπάνω, αλλά το πρήξιμο πρήξιμο. Από εκεί που κανείς δεν καταλάβαινε ότι ήμουν έγκυος πριν λίγες εβδομάδες, τώρα όλοι μου λένε ότι μοιάζω σαν να είμαι στον μήνα μου!:wacko: Χθες το βράδυ τρόμαξα και λίγο γιατί ξύπνησα στις 3 η ώρα ιδρωμένη με ναυτία/αναγούλα και με έπιασε διάρροια, οπότε την έβγαλα λίγη ώρα στη τουαλέτα... ευτυχώς μου πέρασε μετά από καμιά ώρα. Μου βγήκε και το τεστ για το ζάχαρο που έκανα ακριβώς πάνω στο ανώτερο όριο, οπότε θα πρέπει να προσέχω περισσότερο με γλυκά και υδατάνθρακες από εδώ και πέρα (αν και ήδη δεν τρώω πολλά). Και πάνω που περνάνε όλα αυτά από το μυαλό μου και πάω να ανησυχήσω νιώθω τον μικρό να κουνιέται μέσα στην κοιλιά μου σαν να θέλει να με καθησυχάσει. Θέλω να σκέφτομαι ότι όσο μεγαλώνει εκείνος καλά, όλα θα μας. 

Καλημέρααα!  

Μην αγχώνεσαι αγάπη με το baby shower θα γεμίσεις άπειρα πράγματα! Άσε που θα είναι αξέχαστη εμπειρία. Έχουμε μπροστά μας ακόμα μήνες θα τα προλάβεις όλα ;-) 

Για το εμβόλιο που λες θα συμφωνήσω εν μέρη! Δεν το παίρνεις και σημαίνει ότι δεν κολλάς τίποτα. Εγώ κυρίως έχω δει διαφορά (μέσω παιδικού πάντα) σε συνάχι, βήχα κτλπ. Κατά τα άλλα είναι κυρίως για τις μεγάλες και ευπαθείς ομάδες που ακόμα κ αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο. 

@Jasmine@ Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα ! Και μισό μηλαρακι να φάω πεθαίνω. Σωτηρία καμιά!!!! 

@Ninamc @Christinα @EugenJen Πωπω περαστικά βρε κορίτσια μου! Κουράγιο!!! 

Εμείς πήγαμε χθες στην γιατρό. Αλλάξαμε πάλι το σίδηρο - ο τέταρτος που παίρνω (Μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης θα τους έχω δοκιμάσει όλους Χεχε :cool:) Μου είπε να πάρω και κάποιες βιταμίνες από εδώ και πέρα. Η μικρούλα μας καλά πολύ ενεργεί όλο κλωτσούσε. Τα νεφρακια δυστυχώς στην ίδια κατάσταση αλλά μου είπε θα το δούμε τον Αύγουστο που θα έχει μεγαλώσει κ αναπτυχθεί κ άλλο. Επίσης μου είπε από τις μετρήσεις κτλπ θεωρεί πως θα γεννηθεί μικρούλα 2900-3200. Που να σας πω εμένα νορμάλ μου φαίνεται. Είμαι και 1.55 που να βγάλω μεγάλο μωρό! 

@Anastasia05 Από αυτά τα αρκουδάκια εμένα μ'αρεσει η βίδρα! Είναι τρομερά cute! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Να τους τραγουδάτε να ακούν τη φωνή σας! Η μαμα τα ηρεμεί πιο πολύ απ όλα! Εγώ του έλεγα την κουκουβάγια γτ είχα πολυυυ αϋπνία λέμε! Εν τω μεταξύ δν θυμάμαι αν το έχουμε ξανάπει αλλά τα κλασσικά τραγουδάκια όλο άσχημα καταλήγουν πχ το κουνελάκι ξύλο που τα το φας!!! Ε η κουκουβάγια είναι πιο λάιτ κι ας παραμονεύει τι θα φάει κι αυτή!:shock:

πρέπει να κάνω ένα refresh στα τραγουδάκια γιατί δεν τα πολυ θυμάμαι, ποσο πιθανό είναι το παιδί να μεγαλώσει χωρίς να τα ακούει?δεν γίνεται να του βάζω την μουσική που ακούω εγω??αυτο που πάμε στην βαφτιστήρα μου κ το youtube είναι μόνιμα στα παπακια κ στο babyshark doddodod παραγματικά χαρακίρι!

Στον βαφτιστήρα μου απο την άλλη του είχα μάθει και ακούγαμε στο αμάξι με φωνάζουνε πλέον αλήτη, ξημερώνει και δεν έχω σπίτι!! :P 

  • Χαχα 5

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Άσχημες νύχτες περνάτε βλεπω... Είναι κ αυτή η ζέστη! Τι το θέλαμε καλοκαιριατικα?:grin: όλα καλά και υπομονή...

Αυτόν τον μουσικό ιππόκαμπο τον είχαμε κ εμείς σε ροζ! Πολυ μου άρεσε η μουσικουλα του! Μομπιλε δεν είχα κ δεν θα παρω. Αν μου κάνουν δώρο κανένα καλοδεχούμενο!

Σήμερα πάω γιατρό και έχω το προαίσθημα πως το μωρό θα είναι ισχιακό... Επίσης, έχω κ γενέθλια είμαι πλέον 34:???:

Χρόνια πολλά!!!!! Πολύχρονη :x Και γιατί το λες έτσι;! Οι τριανταρες βάζουν κάτω εικοσαρες :D Με το καλό να πάτε να δείτε και το μωράκι!  

@EugenJen Αχαα από κάτι τέτοιες σαν του λόγου σου μάθαιναν κ τα παιδιά μου αυτά τα τραγούδια :tongue: Τα ξημερώματα είχε γίνει καραμέλα! Από την μια η κουκουβάγια και από την άλλη ο Αργυρός! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

πρέπει να κάνω ένα refresh στα τραγουδάκια γιατί δεν τα πολυ θυμάμαι, ποσο πιθανό είναι το παιδί να μεγαλώσει χωρίς να τα ακούει?δεν γίνεται να του βάζω την μουσική που ακούω εγω??αυτο που πάμε στην βαφτιστήρα μου κ το youtube είναι μόνιμα στα παπακια κ στο babyshark doddodod παραγματικά χαρακίρι!

Στον βαφτιστήρα μου απο την άλλη του είχα μάθει και ακούγαμε στο αμάξι με φωνάζουνε πλέον αλήτη, ξημερώνει και δεν έχω σπίτι!! :P 

Αχαχαχα τρεληηηηη! Δεν είναι υποχρεωτικό καλέ απ όλα θα ακούει το παιδί! Aσε αυτό το baby shark το έχουμε κόλλημα...

@marianna1986 πολύχρονη κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σ κ να σε χαίρεται η οικογένεια σου! Άντε να το δεις κιόλας σήμερα, το πιο ωραίο δωράκι!!

Καλέ εμείς είμαστε συμμαθήτριες... εγώ σας περνάω είμαι Απρίλιο του 86!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!:grin: Καλα δεν έχω πρόβλημα με την ηλικία μου, σημασία έχει ότι νοιωθω 18:D

@elenioz όλα μια χαρά θα πάνε! Κ αν βγει κ λιγο μικρούλα δεν πειράζει! Είναι κ κληρονομικά αυτά! Ρωτά τη μαμά σου να πάρεις μια ιδέα! Εγώ πχ γεννήθηκα 42 εβδ 2.5 κιλά. Κ η κόρη μου 2.200 στις 39 εβδ. Προφανώς και τώρα κανα γατί θα κάνω... Δεν περιμένω κάτι πάνω από 3 κιλά!

@Christinα είναι κ η @Irinoula86 αλλά δεν μας έχει πει μήνα

  • Μου αρέσει 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Άσχημες νύχτες περνάτε βλεπω... Είναι κ αυτή η ζέστη! Τι το θέλαμε καλοκαιριατικα?:grin: όλα καλά και υπομονή...

Αυτόν τον μουσικό ιππόκαμπο τον είχαμε κ εμείς σε ροζ! Πολυ μου άρεσε η μουσικουλα του! Μομπιλε δεν είχα κ δεν θα παρω. Αν μου κάνουν δώρο κανένα καλοδεχούμενο!

Σήμερα πάω γιατρό και έχω το προαίσθημα πως το μωρό θα είναι ισχιακό... Επίσης, έχω κ γενέθλια είμαι πλέον 34:???:

Χρόνια πολλα κι ευτυχισμένα κορίτσι μου!! Καλά αποτελέσματα από την εξέταση!

Just now, marianna1986 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!:grin: Καλα δεν έχω πρόβλημα με την ηλικία μου, σημασία έχει ότι νοιωθω 18:D

@elenioz όλα μια χαρά θα πάνε! Κ αν βγει κ λιγο μικρούλα δεν πειράζει! Είναι κ κληρονομικά αυτά! Ρωτά τη μαμά σου να πάρεις μια ιδέα! Εγώ πχ γεννήθηκα 42 εβδ 2.5 κιλά. Κ η κόρη μου 2.200 στις 39 εβδ. Προφανώς και τώρα κανα γατί θα κάνω... Δεν περιμένω κάτι πάνω από 3 κιλά!

@Christinα είναι κ η @Irinoula86 αλλά δεν μας έχει πει μήνα

Οπότε δεν είναι μικρούλα, σχετικό είναι, αφού όλοι βγήκατε έτσι! :)

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχα τρεληηηηη! Δεν είναι υποχρεωτικό καλέ απ όλα θα ακούει το παιδί! Aσε αυτό το baby shark το έχουμε κόλλημα...

@marianna1986 πολύχρονη κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σ κ να σε χαίρεται η οικογένεια σου! Άντε να το δεις κιόλας σήμερα, το πιο ωραίο δωράκι!!

Καλέ εμείς είμαστε συμμαθήτριες... εγώ σας περνάω είμαι Απρίλιο του 86!

Πόσο πιπινι νιώθω που είμαι τέλος του 88???:lol:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρααα!  

Μην αγχώνεσαι αγάπη με το baby shower θα γεμίσεις άπειρα πράγματα! Άσε που θα είναι αξέχαστη εμπειρία. Έχουμε μπροστά μας ακόμα μήνες θα τα προλάβεις όλα ;-) 

Για το εμβόλιο που λες θα συμφωνήσω εν μέρη! Δεν το παίρνεις και σημαίνει ότι δεν κολλάς τίποτα. Εγώ κυρίως έχω δει διαφορά (μέσω παιδικού πάντα) σε συνάχι, βήχα κτλπ. Κατά τα άλλα είναι κυρίως για τις μεγάλες και ευπαθείς ομάδες που ακόμα κ αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο. 

@Jasmine@ Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα ! Και μισό μηλαρακι να φάω πεθαίνω. Σωτηρία καμιά!!!! 

@Ninamc @Christinα @EugenJen Πωπω περαστικά βρε κορίτσια μου! Κουράγιο!!! 

Εμείς πήγαμε χθες στην γιατρό. Αλλάξαμε πάλι το σίδηρο - ο τέταρτος που παίρνω (Μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης θα τους έχω δοκιμάσει όλους Χεχε :cool:) Μου είπε να πάρω και κάποιες βιταμίνες από εδώ και πέρα. Η μικρούλα μας καλά πολύ ενεργεί όλο κλωτσούσε. Τα νεφρακια δυστυχώς στην ίδια κατάσταση αλλά μου είπε θα το δούμε τον Αύγουστο που θα έχει μεγαλώσει κ αναπτυχθεί κ άλλο. Επίσης μου είπε από τις μετρήσεις κτλπ θεωρεί πως θα γεννηθεί μικρούλα 2900-3200. Που να σας πω εμένα νορμάλ μου φαίνεται. Είμαι και 1.55 που να βγάλω μεγάλο μωρό! 

@Anastasia05 Από αυτά τα αρκουδάκια εμένα μ'αρεσει η βίδρα! Είναι τρομερά cute! 

Δεν πειράζει το βάρος αρκεί να είναι γερό μωράκι! Ξέρει η φύση τι μπορεί να κρατήσει το σώμα σ όποτε μν σε προβληματίζει!Πόσο είναι το βάρος της τώρα? Σε ποια εβδομάδα είσαι?

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...