Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Βρε κορίτσια άσχετο θα πετάξω! Πίνω ένα εσπρεσακι το πρωί αλλά τώρα με τη ζέστη λιγουρευομαι να πιω κ ένα φρεντο το απογευματάκι, πειράζει λέτε 2 καφεδάκια??? Γενικά νιώθω λίγο τυψεις γτ στη 1η μ εγκυμοσύνη έπινα έναν ελληνικό κ αν κ έτρωγα μόνο βιολογικά,πολύ φρούτο κ λαχανικό κ απ έξω ή γλυκά πολύ ελάχιστα...την έριξα την μπέμπα μου όλο να σαβουριαζω θέλω ενώ τν γιο τν πάσα στα όπα όπα...

Πιες παιδάκι μου το φρέντο σου να στρώσεις!!! Που μένεις να σου στέλνω εγώ καφεδαρες??Απλά μην το συνηθίσεις καθε μέρα δύο καφέδες..

Είπαμε παν μέτρον άριστον όχι να μην ευχαριστιομαστε κ τπτ..

Κ όπως λέει κ μια ψυχή εδώ @Ninamc χαρούμενη μαμά,χαρούμενα παιδιά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Ε μα τι χαζός είναι?? Βλέπει τόσους "γίγαντες" γύρω του να λιώνουν για πάρτη του κ δε θα χαίρεται???

Αχχχ αυτές οι οικογενειακές στιγμές οι ατιμες...:wub:

Για αυτό όσο σκέφτομαι κ τα Χριστούγεννα με το καλό λιώνω!!!

Άσχετο αλλά τώρα μιλάω με μανουλες από την ομάδα του μαιευτηριου Ελενα που θα γεννήσω με το καλό κ μου είπαν πως δεν τον κάνω εγώ μπάνιο αλλά έρχονται κ τον παίρνουν λέει κάθε πρωί κ μετά τον γυρνάνε...Ε κάπως έτσι αποφάσισα να πηγαίνω ξοπισω τους κ να στέκω μέχρι να τον πάρω πισωωω:evil:

Ναι ναι 0 κτητικοτητα..!!!!

Ναι βρε λογικά ειδικά την 1η μέρα και να στον αλλάζουν μπορεί ανάλογα πως θα νιώθεις κι εσυ! Δν νομίζω να σε αφήσουν να χωθεις παντού καλε...αλλα να τους πεις να σου δείξουν ! Αχ τα αγορακια μας κ κάπως έτσι γινομαστε πεθερες από αυτές της Καινούργιου...αχαχαχα

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ναι βρε λογικά ειδικά την 1η μέρα και να στον αλλάζουν μπορεί ανάλογα πως θα νιώθεις κι εσυ! Δν νομίζω να σε αφήσουν να χωθεις παντού καλε...αλλα να τους πεις να σου δείξουν ! Αχ τα αγορακια μας κ κάπως έτσι γινομαστε πεθερες από αυτές της Καινούργιου...αχαχαχα

Ε εντάξει το πολύ πολύ να τους πω να μου δείξουν κ τις 3 μέρες μου θα είμαι εκεί..άρα να τη βγάζω μαζί του στο μπάνιο χεχεχε:twisted:

Ναι ναι , ευελπιστώ να υπάρχει τότε η Καινούργιου να παίρνω να λέω το πόνο μου για τις ακαματες νύφες χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annou είπε:

@Ninamc ax agpimeni mou ti omorfa logia einai auta pou les gia ton antra sou!!Xilia bravo.Etsi aisthanomai k egw me ton diko mou.Tuxeri kai evlogimeni.♥️

 

@Anastasia05 Mallon egw eimai pou den exw kanei katholou polla pragmata kai agxwthika twra pou sas diavasa.Mou leipoun oouuuu para polla!!Tha xekinisw siga siga.

Είναι η αλήθεια κορίτσι μου.. Γιατί του χρωστάω πολλα, μα πανω απ ολα τα παιδακια μας Χαχαχα

Τυχερες να μαστε παντα και να έχουμε όλη την οικογένεια πλαι μας.. Υγεία και με το καλό τα μωράκια να ομορφυνει το σπιτικό σας! 

Just now, Renez είπε:

Ε εντάξει το πολύ πολύ να τους πω να μου δείξουν κ τις 3 μέρες μου θα είμαι εκεί..άρα να τη βγάζω μαζί του στο μπάνιο χεχεχε:twisted:

Ναι ναι , ευελπιστώ να υπάρχει τότε η Καινούργιου να παίρνω να λέω το πόνο μου για τις ακαματες νύφες χαχαχαχα

Χαχαχα παρτους τον αέρα κορίτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Είναι η αλήθεια κορίτσι μου.. Γιατί του χρωστάω πολλα, μα πανω απ ολα τα παιδακια μας Χαχαχα

Τυχερες να μαστε παντα και να έχουμε όλη την οικογένεια πλαι μας.. Υγεία και με το καλό τα μωράκια να ομορφυνει το σπιτικό σας! 

Χαχαχα παρτους τον αέρα κορίτσι μου!!! 

Ε μααα δλδ!!!

Δε νομίζω να τις χαλάσει κιόλας..ένα μωρό λιγότερο για πλύσιμο θα το δουν εκείνες λογικά..

Αλλιώς θα του πω εγώ τι σημαίνουν ορμόνες λεχωνας:twisted:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ έχουμε έτοιμα επεισόδια για τις θανάσιμες πεθερές τώρα που άνοιξε κ το mega: η τελιομανης πεθερά, η πυργιωτισσα πεθερά (εμ τι? Τσάμπα το έχουμε το όνομα?) κ λοιπές για φτιάξτε τν τίτλο σας!!??

Επίσης πως μας κόβεις για γκρουπ θεραπι??? Ειμαι η Χριστίνα κ έχω ψύχωση με τν γιο, καμμία σαν τη μανούλα!

  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε μααα δλδ!!!

Δε νομίζω να τις χαλάσει κιόλας..ένα μωρό λιγότερο για πλύσιμο θα το δουν εκείνες λογικά..

Αλλιώς θα του πω εγώ τι σημαίνουν ορμόνες λεχωνας:twisted:

Τα βλέπει κ ο γιατρός κάθε πρωί! Κ μετά μας εκανε κ ενημέρωση! 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται επειδή έχουν όλα τα μωράκια εκεί, αλλά δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις! 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πιες παιδάκι μου το φρέντο σου να στρώσεις!!! Που μένεις να σου στέλνω εγώ καφεδαρες??Απλά μην το συνηθίσεις καθε μέρα δύο καφέδες..

Είπαμε παν μέτρον άριστον όχι να μην ευχαριστιομαστε κ τπτ..

Κ όπως λέει κ μια ψυχή εδώ @Ninamc χαρούμενη μαμά,χαρούμενα παιδιά!!

Η ψυχή τα λέει γιατί είναι παθουσα.. Παραλίγο να χάσω το μυαλό μου μ για να καταλάβω οτι αυτό που λέει η καρδιά μας είναι το σωστό, όσον αφορά τα βρεφακια. Λογική και κάλουπια δεν χωράνε.. Άλλο η θεωρία και οι συμβουλές.. Και άλλο η πραξη... 

 

Επεξεργάστηκαν by Ninamc
  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλέ έχουμε έτοιμα επεισόδια για τις θανάσιμες πεθερές τώρα που άνοιξε κ το mega: η τελιομανης πεθερά, η πυργιωτισσα πεθερά (εμ τι? Τσάμπα το έχουμε το όνομα?) κ λοιπές για φτιάξτε τν τίτλο σας!!??

Επίσης πως μας κόβεις για γκρουπ θεραπι??? Ειμαι η Χριστίνα κ έχω ψύχωση με τν γιο, καμμία σαν τη μανούλα!

Τέτοια είσαι εεε?? Κάπως σε είχα καταλάβει!!:P

Εγώ δεν είμαι τόσο(νομίζω) αλλά είναι μικρούλης ακομη, έχω καιρό να ξεδιπλώσω ταλεντα:)

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε μααα δλδ!!!

Δε νομίζω να τις χαλάσει κιόλας..ένα μωρό λιγότερο για πλύσιμο θα το δουν εκείνες λογικά..

Αλλιώς θα του πω εγώ τι σημαίνουν ορμόνες λεχωνας:twisted:

Δείξε τι σημαίνει μάνα παιδι μου.. Εγώ τις είχα σήκω σήκω κάτσε κάτσε στο Ρέα.. Και το ίδιο σκοπεύω να κάνω. Το μωρό είναι δικό μου.. Και το θέλω όλη μέρα δίπλα μου... Χαχαχαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Δείξε τι σημαίνει μάνα παιδι μου.. Εγώ τις είχα σήκω σήκω κάτσε κάτσε στο Ρέα.. Και το ίδιο σκοπεύω να κάνω. Το μωρό είναι δικό μου.. Και το θέλω όλη μέρα δίπλα μου... Χαχαχαχα

Δεν ξέρω αν φταίει το ότι έπεσα σε καλές μαίες ή κάτι άλλο στη λειτουργία του μαιευτηρίου, δεν έλειπε πολύ το μωρό.. Στον παίρνανε πολύ??? Γιατί???


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν ξέρω αν φταίει το ότι έπεσα σε καλές μαίες ή κάτι άλλο στη λειτουργία του μαιευτηρίου, δεν έλειπε πολύ το μωρό.. Στον παίρνανε πολύ??? Γιατί???

Οχι καλε.. Για τα τυπικά, μα μου κακό φαινόταν γιατί είχα Ρουμινγκ ιν. 

Και τα περνα κρανίο... Όλες από το παραθυρο μπαίνουν εκεί μέσα.. Χωρίς παρεξηγηση, οχι ότι κι εγώ δεν θα μπαίνεις αν είχα ευκαιρία.. Απλά να τη μαθαίνουν τη δουλειά.. Δεν μπορεί το παμπερ να ζει γραμμή μπλε, ότι είναι κατουρημενο και να μου λένε ότι δεν έχει κατουρήσει το μωρό.. Απλά για να μην αλλάξουν πάλι πανα.. Και το μωρό να τσιριζει για δυο ωρες... Ε οχι... Η είσαι μαία.. Η να κάτσεις σπίτι σου. Γιατί αυτό είναι κάτι σαν λειτουργημα. Η λεχώνας έχει ανάγκη από αλήθειες εκείνες τισ στιγμές.. 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Οχι καλε.. Για τα τυπικά, μα μου κακό φαινόταν γιατί είχα Ρουμινγκ ιν. 

Και τα περνα κρανίο... Όλες από το παραθυρο μπαίνουν εκεί μέσα.. Χωρίς παρεξηγηση, οχι ότι κι εγώ δεν θα μπαίνεις αν είχα ευκαιρία.. Απλά να τη μαθαίνουν τη δουλειά.. Δεν μπορεί το παμπερ να ζει γραμμή μπλε, ότι είναι κατουρημενο και να μου λένε ότι δεν έχει κατουρήσει το μωρό.. Απλά για να μην αλλάξουν πάλι πανα.. Και το μωρό να τσιριζει για δυο ωρες... Ε οχι... Η είσαι μαία.. Η να κάτσεις σπίτι σου. Γιατί αυτό είναι κάτι σαν λειτουργημα. Η λεχώνας έχει ανάγκη από αλήθειες εκείνες τισ στιγμές.. 

Ε όχι να μη στο αλλάζουν κιόλας!!

Οπότε καλά τις εκανες

Δείχνω κατανόηση στους συναδέλφους αλλά όχι άμα δεν κάνουν τη δουλειά τους!γίνομαι σκύλα

Ελπίζω τη δεύτερη φορά να μην σου κάνουν τα ίδια!!

 

 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ ο βασικός λόγος που θα πάρω μονοκλινο είναι για να είμαι ήρεμη με τον μπέμπη μου κ τον άντρα μου ώστε να βρούμε μαζί το πρόγραμμα μας σιγαααα σιγααα μέχρι να πάμε σπίτι μας..

Να τον θηλάζω άνετα,να τον κοιμιζω όλα..

Ε όχι τώρα λοιπον να μου τον παίρνουν για μπάνιο μέσα από την αγκαλιά μου κάτι ξένες κυριες... οοοοχι μαζί κ εγώ να μου δείξουν όντως κιόλας να έχω πάρει κ το κολλάει μέχρι να γυρίσω σπίτι να νιώθει κ ασφάλεια ο μπέμπης μου ότι είναι η μανούλα εκεί.οριστε μας!!

Πραγματικά αν δεν υπήρχε το rooming in θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να γεννήσω σπίτι!!!.δε μπορώ να διανοηθω πως μόλις θα έχω γεννήσει κ θα είναι οπουδήποτε αλλού το παιδί μου εκτός από δίπλα μου!! Ακόμη το καημένο δε θα έχει συνειδητοποιησει πως δεν είμαστε πια ένα κ θα απομακρύνθει κ από κοντά μου??? Οοοοχι!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Ε όχι να μη στο αλλάζουν κιόλας!!

Οπότε καλά τις εκανες

Δείχνω κατανόηση στους συναδέλφους αλλά όχι άμα δεν κάνουν τη δουλειά τους!γίνομαι σκύλα

Ελπίζω τη δεύτερη φορά να μην σου κάνουν τα ίδια!!

 

 

Μαία είσαι??? Όχι,νομίζω νοσηλεύτρια σωστά?? Γαμωτο κ δε σε έχουμε κ εδώ στην Αθήνα..

@Ninamc θύμισε μου,εσύ Αθήνα μένεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ εγώ ο βασικός λόγος που θα πάρω μονοκλινο είναι για να είμαι ήρεμη με τον μπέμπη μου κ τον άντρα μου ώστε να βρούμε μαζί το πρόγραμμα μας σιγαααα σιγααα μέχρι να πάμε σπίτι μας..

Να τον θηλάζω άνετα,να τον κοιμιζω όλα..

Ε όχι τώρα λοιπον να μου τον παίρνουν για μπάνιο μέσα από την αγκαλιά μου κάτι ξένες κυριες... οοοοχι μαζί κ εγώ να μου δείξουν όντως κιόλας να έχω πάρει κ το κολλάει μέχρι να γυρίσω σπίτι να νιώθει κ ασφάλεια ο μπέμπης μου ότι είναι η μανούλα εκεί.οριστε μας!!

Πραγματικά αν δεν υπήρχε το rooming in θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να γεννήσω σπίτι!!!.δε μπορώ να διανοηθω πως μόλις θα έχω γεννήσει κ θα είναι οπουδήποτε αλλού το παιδί μου εκτός από δίπλα μου!! Ακόμη το καημένο δε θα έχει συνειδητοποιησει πως δεν είμαστε πια ένα κ θα απομακρύνθει κ από κοντά μου??? Οοοοχι!!!

Μαία είσαι??? Όχι,νομίζω νοσηλεύτρια σωστά?? Γαμωτο κ δε σε έχουμε κ εδώ στην Αθήνα..

@Ninamc θύμισε μου,εσύ Αθήνα μένεις?

Ναι κορίτσι ,νοσηλεύτρια!δουλεύουμε κ σε μαιευτήρια κ έχω περασει κ από μαιευτικη κλινική κατά τη διάρκεια σπουδών! Έχω συμφοιτητές που δουλεύουν σε μαιευτική κλινική χροοονια! 

Για λίγο δεν με προλάβατε αθηνα!! Ήμουν κάποια χρόνια αλλά για χάρη του γιου γυρίσαμε αγαπημένη επαρχία:)

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...