Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Μόλις φάω λίγο μου κόβεται η ανάσα... μίλησα κ με το γιατρό, μου είπε ότι είναι ψηλά κ μου πιέζουν το διάφραγμα. Προσπαθω να σπάω το φαγητό σε 10 μέρη αλλά δεν αλλάζει κάτι.. 

Όντως θα είναι ψηλά, κανε υπομονή να αλλάξουν κ θέση! Φάε ελαφρά κ υδαρη, κ υπομονή,προσπάθησε να τρως όμως!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 @Ninamc οινόπνευμα, γαζουλες,οροσαμπουάν- αφρόλουτρο κ κρεμουλες για μπέμπα κ μαμα θα πάρω. Πήρα τα σεπτονα τελευταία στο μικρό αλλά στη μπαμπούλα θα βάλω για αρχή weleda λέω.

Καρπούζι απλά δν ξανατρωω βράδυ!!! Δεν με αφήνει σε ησυχία! Ένα βράδυ κατατρομαξαμε,το είπα κ στν γιατρό κ λέει είναι η ζάχαρη. Νόμιζα ότι θα βγει το πόδι της!

Γιαουρτάκι δίνεται από αυτά τα παιδικά τύπου κρικρι κ τζουνιορ? Εγώ πολύ αλλά κ κατσικίσιο εναλλάξ γτ πιο μικρό τν πείραζε στο εντερακι του. Το κατσικίσιο γάλα εγώ ήθελα να δώσω αλλά δν του αρέσει!

Κορίτσια σήμερα με πονάει πολύ το εντερο μου μάλλον, χαμηλά δεξιά! Έχω φάει λίγο όλη μέρα κ ελαφρα, ήπια κ χαμομήλι με μέλη .λιγο με χαλάρωσε. Έχετε κανένα γιατροσοφι?Νομίζω με πειράζει το γάλα με δημητριακά γτ το είχα όλο λιγουρα τις τελευταίες μέρες κ το έτρωγα ή πρωί ή  βράδυ...

 

Κατσικίσιο σε πήλινο με πέτσα του δίνω (βαρβατιλα):P

Ποτέ δε του έχω δώσει επιδόρπιο γιαουρτιού. Αφού καταφέρνει κ το τρώει κ του αρέσει πάλι καλά!

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όχι ρε στην εβδομάδα που είσαι ήταν οι δικές μου 450γρ. Μου είχε πει για διδυμα καλά είναι...  τώρα θα ερχόσουν να παίρνουν γρήγορα! 
τιποτα τίποτα μόνο νερό!!

 

Ασε και με αγχώσει καο μπήκα να ψάξω αν είναι καλό το βάρος χαχαχα

Είδα ότι από τος επόμενες εβδομάδες αρχίζουν να διπλάσια ζουν.. Άρα μια χαρά... 

Κάνε υπομονή και θα αλλάξουν θέση κάποια στιγμή. Ευχομαι συντομα.. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ξαπλωμένη είμαι χειρότερα γιατί θέλω να το κάνω εμετό αυτό που έφαγα... 

επισης είναι 780 η μια κ 760 η άλλη! 

Ολόκληροι κοριτσαροι!! Μπράβο!! Υπομονή να αλλάξουν θέση να πω? Να νιώσεις κ εσύ καλύτερα να φας κ κάτι.

 

Just now, Ninamc είπε:

Ελπιζω να μην είναι κάτι και απλά να ταν εκείνη την ημέρα. 

Η ζέστη ναι είναι ανυπόφορη για την κατάσταση μας.. Υπομονή και αν δεις, συμβουκευσου τον γιατρό η τον φαρμακοποιό σου και παρε έξτρα βιταμίνες. Καλό κάνουν όλα αυτά τα συμπληρώματα... 

Ε ναι να ξελαφρώσεις λίγο και εσυ... Εγώ σήμερα πξγα για ψώνια μετα απο καιρο.. Και ένιωσα άλλος άνθρωπος.. Και σιγά τα ψώνια.. Μικροπραγματα

Ναι θα το δω.. κι εγώ έκανα κάτι δουλίτσες σήμερα μόνη κέντρο κ ένιωσα λες κ πήγα για ποταρες, τόση χαρά κ ανανεωση:P

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ολόκληροι κοριτσαροι!! Μπράβο!! Υπομονή να αλλάξουν θέση να πω? Να νιώσεις κ εσύ καλύτερα να φας κ κάτι.

 

Ναι θα το δω.. κι εγώ έκανα κάτι δουλίτσες σήμερα μόνη κέντρο κ ένιωσα λες κ πήγα για ποταρες, τόση χαρά κ ανανεωση:P

Χαχα που καταντήσαμε .... Γελάω μόνη μου

Χαχα παω να ξαπλώσω για το ξυπνάω και 6 τώρα πια... Χαμουλης.... 

Καληνυχτουδια και κορίτσια να μαστε καλα. Να προσεχετε τον εαυτό σας

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ninamc είπε:

Εγω φρεζυντερμ και στα δυο θα βάλω.. Να χουν τα ίδια.. Μην αγοράζω περιττα.

Ναι το καρπουζι φαίνεται κάνει δουλειά χαχαχαχαχα αλλά είναι τέλειο γαμωτο οοο

Εγώ δίνω το πρωτο βρεφικο γιαουρτι κρίκρι. Χωρίς ζάχαρη και τα λοιπά και τα λοιπά.. Είναι το μοναδικό που υπάρχει με προβιοτοκα και δεν είναι επιδόρπιο γιαουρτιού τυπου αντβανς

Αχ δεν έχω γιατροσόφι κουκλα μου... Περαστικά σου να ναι... 

 

Αχ να αυτό έδινα κι εγώ! Τώρα δίνω κ επιδόρπια  απ όλα γιατί τα βαρέθηκε πια κ κρεμουλα η ρυζογαλο σπιτικά κ από σούπερ! Αυτά τα νειτσουρνες είναι χάλια! 

@Anastasia05 αυτό με τη πέτσα παίρνω το βιολογικό κ βάζω κ λίγο μέλι ή κάτι παιδικά δημητριακά σαν γαριδάκια βιολογικά αν μου κάνει νούμερα. Αλλά πιο μικρό το πείραζε γμτ κ αρχίσαμε τα επιδόρπια! Καλά κι απ το δικό μας το αγελαδινό τύπου Όλυμπος έχω δώσει μια χαρά το πάει. Υπομονή με τα δοντάκια,είναι μαρτύριο! Εμείς τελειώσαμε, τα βγάλαμε κ ησυχασαμε αλλά έπεσε ιδιοτροπία  αρκετη!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχ να αυτό έδινα κι εγώ! Τώρα δίνω κ επιδόρπια  απ όλα γιατί τα βαρέθηκε πια κ κρεμουλα η ρυζογαλο σπιτικά κ από σούπερ! Αυτά τα νειτσουρνες είναι χάλια! 

@Anastasia05 αυτό με τη πέτσα παίρνω το βιολογικό κ βάζω κ λίγο μέλι ή κάτι παιδικά δημητριακά σαν γαριδάκια βιολογικά αν μου κάνει νούμερα. Αλλά πιο μικρό το πείραζε γμτ κ αρχίσαμε τα επιδόρπια! Καλά κι απ το δικό μας το αγελαδινό τύπου Όλυμπος έχω δώσει μια χαρά το πάει. Υπομονή με τα δοντάκια,είναι μαρτύριο! Εμείς τελειώσαμε, τα βγάλαμε κ ησυχασαμε αλλά έπεσε ιδιοτροπία  αρκετη!

ΕμΕμεις είμαστε ακόμα στην αρχή.. 8 μόνο.. Μέχρι τώρα και πολλα είναι λέει ο παιδιατρος.. 

Ασε έχουμε μέλλον ακόμα

Καληνυχτουδια κοριτσάκια και περαστικα να ναι όλα τα συμπτωματα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

ΕμΕμεις είμαστε ακόμα στην αρχή.. 8 μόνο.. Μέχρι τώρα και πολλα είναι λέει ο παιδιατρος.. 

Ασε έχουμε μέλλον ακόμα

Καληνυχτουδια κοριτσάκια και περαστικα να ναι όλα τα συμπτωματα

Όνειρα ροζ!:x

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Το βράδυ τρόμαξα.. Έπαθα κωλικο στο νεφρό. 

Πέρασα μαυρο βράδυ 

Τώρα είμαι καλυτερα όμως... 

Καλημέρα! Περαστικά! Κι εγώ νομίζω έχω κολικο στο εντερο,πονάω ακόμα από χθες! Τι πάθαμε καλέ? Ουφ! 

  • Λυπημένη/-ος 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Το βράδυ τρόμαξα.. Έπαθα κωλικο στο νεφρό. 

Πέρασα μαυρο βράδυ 

Τώρα είμαι καλυτερα όμως... 

Πωπω ρε κορίτσι βραδιάτικα ταλαιπωρία..περαστικά να είναι :(


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εφιάλτης κ για μένα η βραδιά, θυμήθηκα τα παλιά, με το που ήπια το ασβέστιο έφυγε η ρουκέτα μονομιάς, όλο το βράδυ κομμάτια το στομάχι...

@Renez θύμησες μου πάλι ποιο παίρνεις να μιλήσω με τη γιατρό

@Jasmine@ Αντωνάκι μου κ εγώ τρώω πολλά γεύματα αφού στο γραφείο με κοροϊδεύουν ότι από την μεριά μου ακούγεται συνέχεια ένα χρουτσου χρουτσου από τις σακούλες, παρόλα αυτά κ 1 κεράσι να φάω μετά απο λίγο μου γυρίζει, αλλά τρωω ...

@Ninamc @Christinα περαστικά αγάπες , δεν παλεύεται ο κολικός

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2020 at 7:17 AM, Christinα said:

Μπράβο σου κ χαρά στο κουράγιο σ να κοιτάς απ έξω! Ούτε τη ζέστη της παραλίας δν αντέχω αλλά όσο το βλέπεις να παίζει κ να χαίρεται γεμίζει η ψυχή σ!

Βρε κορίτσια πιστεύω ότι τα μπάνια στη θάλασσα κάνουν πολύ καλό σε όλους μας κ από άποψη κρυωματος το χειμώνα! Το πάω από 7 μηνών πρωί κ απόγευμα όλο το καλοκαίρι κ δν έχει αρρωστήσει ποτέ! Λιγο πριν τν χρόνο το χειμώνα βάζαμε κ φισιομερ baby μετά το μπανιο τν χειμώνα προληπτικά να καθαρίζει γτ πιο μικρο φοβομουν κ δν έβαζα τπτ αλλά δν είχε κάνει μυξακια κιόλας. Προσέχουμε γενικά κ δν έχει πάει κ σχολείο. Λέτε να τα κολλήσει όλα μαζεμένα όταν πάει σχολείο? Τι λέτε? Τι ακούτε?

Φέτος είπαν να κάνουμε όλοι το εμβόλιο της γρίπης μικροί κ μεγάλοι, εγώ το κάνω από τότε που γέννησα λόγω δουλειάς αλλά γενικά δν έχω αρρωστήσει ποτέ,από τότε με το εμβόλιο δε, ούτε μπούκωμα ,ούτε λαιμό! Ποια η άποψη σας? Εμένα πχ ο άντρας μ ειναι λίγο δυσταχτικος να το κάνουμε στο παιδί αφού δν θα πάει σχολείο. 

Πολλοί πλέον το κάνουν το εμβόλιο της γρίπης. Εγώ να πω την αλήθεια ποτέ δεν ήμουν υπέρ... μια φορά το είχα κάνει παλιότερα επειδή δούλευα σε νοσοκομείο/πανεπιστήμιο και ήμουν υποχρεωμένη και εκείνη η χρονιά ήταν η μόνη που είχα αρρωστήσει. Φέτος το έκανε όλη η οικογένειά μου στη Θεσσαλονίκη επειδή είχαν νεογέννητο στο σπίτι για να το προστατέψουν κυρίως, και όλοι την έβγαλαν όλο το χειμώνα άρρωστοι. Δε λέω βέβαια ότι έφταιγε το εμβόλιο για όλα αυτά, αλλά δε πιστεύω κιόλας ότι βοηθάει σε κάτι (ειδικά αν σκεφτείς πόσα διαφορετικά ήδη ιών/γρίπης/μολύνσεων κτλ. κυκλοφορούν εκεί έξω). 

 

On 7/1/2020 at 4:11 PM, Jasmine@ said:

Χαχαχαχα γελάω μόνη μου! Εγώ κούνιες θα παραγγείλω αυτό το μήνα, έχω τελειώσει με φαρμακείο, ρούχα έχω πάρει κάποια αλλ θα συμπληρώσω τώρα στις εκπτώσεις, ριλαξ θα μου δώσουν 2, όπως κ καθίσματα αυτοκινήτου. Πανεσ Πήρα, καρότσι παρηγγειλα...Θέλω να πάρω μερικά εσώρουχα αυτές τις μερες κ ένα νυχτικακι Α κ το μπανάκι κ τα λευκά είδη θα πάρω μέσα στο μήνα! Μου έδωσαν κ ένα κάδο για πάνες... δε ξέρω ποσό χρήσιμος είναι!!!0

Αχ βρε κορίτσια, από τη μια χαίρομαι που σας διαβάζω να λέτε για τις αγορές σας και από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν έχω πάρει τίποτα... και να πάρω δηλαδή δεν έχω σπίτι να τα βάλω! Τουλάχιστον θα μαζέψω ότι μπορώ τον Αύγουστο από το baby shower (αν καταφέρουμε τελικά να το κάνουμε με όλους τους καινούργιους περιορισμούς εδώ) και τα υπόλοιπα θα τα αγοράσω τότε, και απλά θα ελπίζω να μη μας κάνει καμιά έκπληξη το μωρό και έρθει νωρίτερα. 

 

On 7/1/2020 at 4:58 PM, Christinα said:

Άσε κούνημα και γύρω γύρω στο σπίτι κ πιο στατικό...πάνω κάτω όχι αριστερά δεξιά! Δεν θες να ξέρεις μη σου τύχει! Ευτυχώς δν είχαμε ηχητικά εφέ!

Αχ, έτσι και χειρότερα ήταν και τα δυο μωρά της αδερφής μου. Ο πρώτος απλά δεν κοιμόταν ποτέ, μόνο κανα-δυο ώρες την ημέρα στον μάρσιππο που τον έβαζε όταν έβγαινε έξω για περπάτημα, και τον δεύτερο θυμάμαι τον είχαμε τώρα τις γιορτές στην καλαθούνα του και πέρναμε όλοι βάρδιες να τον κουνάμε μπροστά από τον απορροφητήρα ή το σεσουάρ μήπως και καταφέρει να κοιμηθεί για λίγο. Πολύ δύσκολη κατάσταση... να δούμε ο δικός μου πώς θα είναι στον ύπνο.:unsure:

 

5 hours ago, Jasmine@ said:

 

Μόλις φάω λίγο μου κόβεται η ανάσα... μίλησα κ με το γιατρό, μου είπε ότι είναι ψηλά κ μου πιέζουν το διάφραγμα. Προσπαθω να σπάω το φαγητό σε 10 μέρη αλλά δεν αλλάζει κάτι.. 

Ααααχ, σε καταλαβαίνω... κι εγώ ζορίζομαι πολύ με το φαγητό, πόσο μάλλον εσύ που έχεις και δύο μωρά! Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες έχει μεγαλώσει κι άλλο απότομα η κοιλιά μου και έχω πρηστεί γενικά παντού (ειδικά στα πόδια που σας έλεγα). Να φανταστείτε μετά την μετακόμιση ζύγιζα 5 κιλά παραπάνω από ότι τέσσερις μέρες πριν την μετακόμιση που είχα ζυγιστεί. Τώρα που συνήλθα λίγο είμαι στα 2μιση κιλά παραπάνω, αλλά το πρήξιμο πρήξιμο. Από εκεί που κανείς δεν καταλάβαινε ότι ήμουν έγκυος πριν λίγες εβδομάδες, τώρα όλοι μου λένε ότι μοιάζω σαν να είμαι στον μήνα μου!:wacko: Χθες το βράδυ τρόμαξα και λίγο γιατί ξύπνησα στις 3 η ώρα ιδρωμένη με ναυτία/αναγούλα και με έπιασε διάρροια, οπότε την έβγαλα λίγη ώρα στη τουαλέτα... ευτυχώς μου πέρασε μετά από καμιά ώρα. Μου βγήκε και το τεστ για το ζάχαρο που έκανα ακριβώς πάνω στο ανώτερο όριο, οπότε θα πρέπει να προσέχω περισσότερο με γλυκά και υδατάνθρακες από εδώ και πέρα (αν και ήδη δεν τρώω πολλά). Και πάνω που περνάνε όλα αυτά από το μυαλό μου και πάω να ανησυχήσω νιώθω τον μικρό να κουνιέται μέσα στην κοιλιά μου σαν να θέλει να με καθησυχάσει. Θέλω να σκέφτομαι ότι όσο μεγαλώνει εκείνος καλά, όλα θα μας πάνε καλά στο τέλος.

 

Just now, Ninamc said:

Καλημερα κορίτσια.. Το βράδυ τρόμαξα.. Έπαθα κωλικο στο νεφρό. 

Πέρασα μαυρο βράδυ 

Τώρα είμαι καλυτερα όμως... 

Just now, Christinα said:

Καλημέρα! Περαστικά! Κι εγώ νομίζω έχω κολικο στο εντερο,πονάω ακόμα από χθες! Τι πάθαμε καλέ? Ουφ! 

Just now, EugenJen said:

Καλημέρα κορίτσια!! Εφιάλτης κ για μένα η βραδιά, θυμήθηκα τα παλιά, με το που ήπια το ασβέστιο έφυγε η ρουκέτα μονομιάς, όλο το βράδυ κομμάτια το στομάχι...

@Renez θύμησες μου πάλι ποιο παίρνεις να μιλήσω με τη γιατρό

@Jasmine@ Αντωνάκι μου κ εγώ τρώω πολλά γεύματα αφού στο γραφείο με κοροϊδεύουν ότι από την μεριά μου ακούγεται συνέχεια ένα χρουτσου χρουτσου από τις σακούλες, παρόλα αυτά κ 1 κεράσι να φάω μετά απο λίγο μου γυρίζει, αλλά τρωω ...

@Ninamc @Christinα περαστικά αγάπες , δεν παλεύεται ο κολικός

Ωχ, τώρα τα διάβασα και τα δικά σας... Τί πάθαμε ρε κορίτσια όλες ταυτόχρονα? Ούτε συνεννοημένες να είμασταν! :unsure:

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...