Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρααα!  

Μην αγχώνεσαι αγάπη με το baby shower θα γεμίσεις άπειρα πράγματα! Άσε που θα είναι αξέχαστη εμπειρία. Έχουμε μπροστά μας ακόμα μήνες θα τα προλάβεις όλα ;-) 

Για το εμβόλιο που λες θα συμφωνήσω εν μέρη! Δεν το παίρνεις και σημαίνει ότι δεν κολλάς τίποτα. Εγώ κυρίως έχω δει διαφορά (μέσω παιδικού πάντα) σε συνάχι, βήχα κτλπ. Κατά τα άλλα είναι κυρίως για τις μεγάλες και ευπαθείς ομάδες που ακόμα κ αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο. 

@Jasmine@ Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα ! Και μισό μηλαρακι να φάω πεθαίνω. Σωτηρία καμιά!!!! 

@Ninamc @Christinα @EugenJen Πωπω περαστικά βρε κορίτσια μου! Κουράγιο!!! 

Εμείς πήγαμε χθες στην γιατρό. Αλλάξαμε πάλι το σίδηρο - ο τέταρτος που παίρνω (Μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης θα τους έχω δοκιμάσει όλους Χεχε :cool:) Μου είπε να πάρω και κάποιες βιταμίνες από εδώ και πέρα. Η μικρούλα μας καλά πολύ ενεργεί όλο κλωτσούσε. Τα νεφρακια δυστυχώς στην ίδια κατάσταση αλλά μου είπε θα το δούμε τον Αύγουστο που θα έχει μεγαλώσει κ αναπτυχθεί κ άλλο. Επίσης μου είπε από τις μετρήσεις κτλπ θεωρεί πως θα γεννηθεί μικρούλα 2900-3200. Που να σας πω εμένα νορμάλ μου φαίνεται. Είμαι και 1.55 που να βγάλω μεγάλο μωρό! 

@Anastasia05 Από αυτά τα αρκουδάκια εμένα μ'αρεσει η βίδρα! Είναι τρομερά cute! 

Η βίδρα είναι γλυκά κ έχω διαβάσει τα καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz είπε:

Χρόνια πολλά!!!!! Πολύχρονη :x Και γιατί το λες έτσι;! Οι τριανταρες βάζουν κάτω εικοσαρες :D Με το καλό να πάτε να δείτε και το μωράκι!  

@EugenJen Αχαα από κάτι τέτοιες σαν του λόγου σου μάθαιναν κ τα παιδιά μου αυτά τα τραγούδια :tongue: Τα ξημερώματα είχε γίνει καραμέλα! Από την μια η κουκουβάγια και από την άλλη ο Αργυρός! 

είχε πάθει ψύχωση με αυτό το τραγούδι , κάθε φορά που μπαίναμε στο αμαξι μου με κοίταζε με νόημα , ΄τωρα συγγνώμη τι προτιμάς την γκαμηλα που μασάει φύλλα? 

μην μου βγάλετε το όνομα όμως του έβαζα και έντεχνα,.αλλά το παιδί είχε προτιμήσεις!!

@Christinα @marianna1986 στον γάμο που είχα πάει μου έλεγε μια κοπελα που μπηκα μικρή στα βάσανα της εγκυμοσύνης, μου λεει δεν παίζει να είσαι πάνω από 25, λέω νταξει ένα χρόνο έπεσες έξω :tongue:  τα παιδιά του 1986 είμαστε ιδιαίτερα παιδιά, παιδιά του Τσέρνομπιλ!!:wub:

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

είχε πάθει ψύχωση με αυτό το τραγούδι , κάθε φορά που μπαίναμε στο αμαξι μου με κοίταζε με νόημα , ΄τωρα συγγνώμη τι προτιμάς την γκαμηλα που μασάει φύλλα? 

μην μου βγάλετε το όνομα όμως του έβαζα και έντεχνα,.αλλά το παιδί είχε προτιμήσεις!!

@Christinα @marianna1986 στον γάμο που είχα πάει μου έλεγε μια κοπελα που μπηκα μικρή στα βάσανα της εγκυμοσύνης, μου λεει δεν παίζει να είσαι πάνω από 25, λέω νταξει ένα χρόνο έπεσες έξω :tongue:  τα παιδιά του 1986 είμαστε ιδιαίτερα παιδιά, παιδιά του Τσέρνομπιλ!!:wub:

Εντάξει είχα ακουσει τον Αργυρό λάιβ στη Σαλόνικα κ δεν πίστευα πόσο χάλια ήταν :lol:

Είχα πιει κιόλας!

Μαζου εν δε Ζου με χίλια!!!:P

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez Πινακοκτήτορά μας αγαπημένη! Βγάλε μου το ερωτηματικό (δε θα φυτρώσει κάτι μετά τη Β'επιπέδου) και βάλε με στο Ιασώ, τα μίλησα με τη μαία (σάλα σάλα μες τη σάλα...) κι αφού έχει εκεί τα περισσότερα κονέ να γεννήσω, θα πάω κατα κει! Έχουμε βέβαια κι εναλλακτική το Μητέρα άμα παίξει κανα περίεργο μέτρο με τον COVID αλλά προς το παρόν εκεί!

@Anastasia05 Δε θα μαστε μαζί στο Λητώωω....! Κι εγώ τέλος 88, Οκτώβρη όπως έχουμε καταλάβει όλεςςςς :D Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω theme party γενεθλίων "Θαλάσσια Θηλαστικά" και να ντυθώ Όρκα.

@EugenJen τη δόλια την καμήλα που μασάει φύλλα την έχει κατηγορήσει μαμά σε μαμαδογκρούπ για παραίνεση προς χρήση ουσιών.... Ναι Ναι Ναι!!

Έχει έρθει μπόλικη δουλίτσα (κλασσικά Ιούλιος) οπότε σας διαβάζω όποτε προλαβαίνω!

 

 

  • Χαχα 6

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@Renez Πινακοκτήτορά μας αγαπημένη! Βγάλε μου το ερωτηματικό (δε θα φυτρώσει κάτι μετά τη Β'επιπέδου) και βάλε με στο Ιασώ, τα μίλησα με τη μαία (σάλα σάλα μες τη σάλα...) κι αφού έχει εκεί τα περισσότερα κονέ να γεννήσω, θα πάω κατα κει! Έχουμε βέβαια κι εναλλακτική το Μητέρα άμα παίξει κανα περίεργο μέτρο με τον COVID αλλά προς το παρόν εκεί!

@Anastasia05 Δε θα μαστε μαζί στο Λητώωω....! Κι εγώ τέλος 88, Οκτώβρη όπως έχουμε καταλάβει όλεςςςς :D Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω theme party γενεθλίων "Θαλάσσια Θηλαστικά" και να ντυθώ Όρκα.

@EugenJen τη δόλια την καμήλα που μασάει φύλλα την έχει κατηγορήσει μαμά σε μαμαδογκρούπ για παραίνεση προς χρήση ουσιών.... Ναι Ναι Ναι!!

Έχει έρθει μπόλικη δουλίτσα (κλασσικά Ιούλιος) οπότε σας διαβάζω όποτε προλαβαίνω!

 

 

Δεν πειράζει!!! Βγάλε την σκορπίνα εσύ κι ας μην είμαστε παρέα στο Λητώ!:wub:

Έκλαψα με το θεματικό πάρτυ! Αρχές Νοεμβρίου εγώ,λίγες μέρες έχουμε διαφορά

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!:grin: Καλα δεν έχω πρόβλημα με την ηλικία μου, σημασία έχει ότι νοιωθω 18:D

@elenioz όλα μια χαρά θα πάνε! Κ αν βγει κ λιγο μικρούλα δεν πειράζει! Είναι κ κληρονομικά αυτά! Ρωτά τη μαμά σου να πάρεις μια ιδέα! Εγώ πχ γεννήθηκα 42 εβδ 2.5 κιλά. Κ η κόρη μου 2.200 στις 39 εβδ. Προφανώς και τώρα κανα γατί θα κάνω... Δεν περιμένω κάτι πάνω από 3 κιλά!

@Christinα είναι κ η @Irinoula86 αλλά δεν μας έχει πει μήνα

εγω κορίτσια ειμαι μικρόύλαααααααα!!!!! είμαι το Νοέμβριο του 86!!!! χιχιχιιχ:twisted:

Just now, marianna1986 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!:grin: Καλα δεν έχω πρόβλημα με την ηλικία μου, σημασία έχει ότι νοιωθω 18:D

@elenioz όλα μια χαρά θα πάνε! Κ αν βγει κ λιγο μικρούλα δεν πειράζει! Είναι κ κληρονομικά αυτά! Ρωτά τη μαμά σου να πάρεις μια ιδέα! Εγώ πχ γεννήθηκα 42 εβδ 2.5 κιλά. Κ η κόρη μου 2.200 στις 39 εβδ. Προφανώς και τώρα κανα γατί θα κάνω... Δεν περιμένω κάτι πάνω από 3 κιλά!

@Christinα είναι κ η @Irinoula86 αλλά δεν μας έχει πει μήνα

χρονια πολλα!!!! να εισαι παντα ευτυχισμενη!!!!!!!του χρόνου τετοια μερα να σβήνεις τα κεράκια με το παιδάκι σου!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@Renez Πινακοκτήτορά μας αγαπημένη! Βγάλε μου το ερωτηματικό (δε θα φυτρώσει κάτι μετά τη Β'επιπέδου) και βάλε με στο Ιασώ, τα μίλησα με τη μαία (σάλα σάλα μες τη σάλα...) κι αφού έχει εκεί τα περισσότερα κονέ να γεννήσω, θα πάω κατα κει! Έχουμε βέβαια κι εναλλακτική το Μητέρα άμα παίξει κανα περίεργο μέτρο με τον COVID αλλά προς το παρόν εκεί!

@Anastasia05 Δε θα μαστε μαζί στο Λητώωω....! Κι εγώ τέλος 88, Οκτώβρη όπως έχουμε καταλάβει όλεςςςς :D Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω theme party γενεθλίων "Θαλάσσια Θηλαστικά" και να ντυθώ Όρκα.

@EugenJen τη δόλια την καμήλα που μασάει φύλλα την έχει κατηγορήσει μαμά σε μαμαδογκρούπ για παραίνεση προς χρήση ουσιών.... Ναι Ναι Ναι!!

Έχει έρθει μπόλικη δουλίτσα (κλασσικά Ιούλιος) οπότε σας διαβάζω όποτε προλαβαίνω!

 

 

Κλαίω με το theme party,

κλαίω από απελπισία και με την μάνα που σχολιάζει τα αμφιβόλου προέλευσης φύλλα της γκαμήλας!!το έλεος δηλαδή!!

@Irinoula86 μου την χάλασες και έλεγα οτι είμαι εγώ το πιπινάκι...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Δεν πειράζει το βάρος αρκεί να είναι γερό μωράκι! Ξέρει η φύση τι μπορεί να κρατήσει το σώμα σ όποτε μν σε προβληματίζει!Πόσο είναι το βάρος της τώρα? Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Είναι καλά στα κιλά της 640. Με τους τελευταίους υπερήχους ήμαστε 24 εβδ & 4 ημερ. Με βάση την τελευταία περίοδο θα έπρεπε 2 εβδομάδες μεγαλύτερο αλλά εντάξει δεν είχα σταθερό ποτέ κύκλο όποτε δικαιολογείται :mrgreen: 

@marianna1986 Ναι τώρα που το λες η αδερφή μου είχε βγει τοσο 2.700! 

@EugenJen Αχχ κανένα από τα δύο αλλά τι να κάνω η δόλια :P 

@OctoberMom Χαχαχαχα έλιωσα με το πάρτι ! Όσο για το άλλο πέρσι στην χριστουγεννιάτικη γιορτούλα είχαμε από τους Κατσιμίχας ένα κομμάτι της Αγέλαστης πολιτείας. Μια μαμά δεν ήθελε να πάρει μέρος το παιδάκι της γτ λέει προωθεί τα ναρκωτικά με τις παπαρούνες :rolleyes: 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva137 είπε:

Πολλοί πλέον το κάνουν το εμβόλιο της γρίπης. Εγώ να πω την αλήθεια ποτέ δεν ήμουν υπέρ... μια φορά το είχα κάνει παλιότερα επειδή δούλευα σε νοσοκομείο/πανεπιστήμιο και ήμουν υποχρεωμένη και εκείνη η χρονιά ήταν η μόνη που είχα αρρωστήσει. Φέτος το έκανε όλη η οικογένειά μου στη Θεσσαλονίκη επειδή είχαν νεογέννητο στο σπίτι για να το προστατέψουν κυρίως, και όλοι την έβγαλαν όλο το χειμώνα άρρωστοι. Δε λέω βέβαια ότι έφταιγε το εμβόλιο για όλα αυτά, αλλά δε πιστεύω κιόλας ότι βοηθάει σε κάτι (ειδικά αν σκεφτείς πόσα διαφορετικά ήδη ιών/γρίπης/μολύνσεων κτλ. κυκλοφορούν εκεί έξω). 

 

Αχ βρε κορίτσια, από τη μια χαίρομαι που σας διαβάζω να λέτε για τις αγορές σας και από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν έχω πάρει τίποτα... και να πάρω δηλαδή δεν έχω σπίτι να τα βάλω! Τουλάχιστον θα μαζέψω ότι μπορώ τον Αύγουστο από το baby shower (αν καταφέρουμε τελικά να το κάνουμε με όλους τους καινούργιους περιορισμούς εδώ) και τα υπόλοιπα θα τα αγοράσω τότε, και απλά θα ελπίζω να μη μας κάνει καμιά έκπληξη το μωρό και έρθει νωρίτερα. 

 

Αχ, έτσι και χειρότερα ήταν και τα δυο μωρά της αδερφής μου. Ο πρώτος απλά δεν κοιμόταν ποτέ, μόνο κανα-δυο ώρες την ημέρα στον μάρσιππο που τον έβαζε όταν έβγαινε έξω για περπάτημα, και τον δεύτερο θυμάμαι τον είχαμε τώρα τις γιορτές στην καλαθούνα του και πέρναμε όλοι βάρδιες να τον κουνάμε μπροστά από τον απορροφητήρα ή το σεσουάρ μήπως και καταφέρει να κοιμηθεί για λίγο. Πολύ δύσκολη κατάσταση... να δούμε ο δικός μου πώς θα είναι στον ύπνο.:unsure:

 

Ααααχ, σε καταλαβαίνω... κι εγώ ζορίζομαι πολύ με το φαγητό, πόσο μάλλον εσύ που έχεις και δύο μωρά! Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες έχει μεγαλώσει κι άλλο απότομα η κοιλιά μου και έχω πρηστεί γενικά παντού (ειδικά στα πόδια που σας έλεγα). Να φανταστείτε μετά την μετακόμιση ζύγιζα 5 κιλά παραπάνω από ότι τέσσερις μέρες πριν την μετακόμιση που είχα ζυγιστεί. Τώρα που συνήλθα λίγο είμαι στα 2μιση κιλά παραπάνω, αλλά το πρήξιμο πρήξιμο. Από εκεί που κανείς δεν καταλάβαινε ότι ήμουν έγκυος πριν λίγες εβδομάδες, τώρα όλοι μου λένε ότι μοιάζω σαν να είμαι στον μήνα μου!:wacko: Χθες το βράδυ τρόμαξα και λίγο γιατί ξύπνησα στις 3 η ώρα ιδρωμένη με ναυτία/αναγούλα και με έπιασε διάρροια, οπότε την έβγαλα λίγη ώρα στη τουαλέτα... ευτυχώς μου πέρασε μετά από καμιά ώρα. Μου βγήκε και το τεστ για το ζάχαρο που έκανα ακριβώς πάνω στο ανώτερο όριο, οπότε θα πρέπει να προσέχω περισσότερο με γλυκά και υδατάνθρακες από εδώ και πέρα (αν και ήδη δεν τρώω πολλά). Και πάνω που περνάνε όλα αυτά από το μυαλό μου και πάω να ανησυχήσω νιώθω τον μικρό να κουνιέται μέσα στην κοιλιά μου σαν να θέλει να με καθησυχάσει. Θέλω να σκέφτομαι ότι όσο μεγαλώνει εκείνος καλά, όλα θα μας πάνε καλά στο τέλος.

 

Ωχ, τώρα τα διάβασα και τα δικά σας... Τί πάθαμε ρε κορίτσια όλες ταυτόχρονα? Ούτε συνεννοημένες να είμασταν! :unsure:

Kαλα έχω πάθει πλάκα τώρα έτσι?? Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ χθες το απόγευμα! Γενικά όλη μέρα δεν ήταν καλά το στομάχι μου και δεν έφαγα σχεδόν καθόλου αλλά μόλις πήρα το ασβέστιο το έβγαλα κατευθείαν!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!

Είμαστε κι εμείς εδωωωω του 92' γεννημένες και ο ορισμός του πιπινιου!!!νομίζω και η @Renez είναι επίσης πιπινακι!

Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου να χαίρεσαι τα γενεθλιακια σου και με το καλό το μωράκι σου!

Όσο για τα κορίτσια με τους κολικούς και τις αϋπνίες εύχομαι να ήταν η τελευταία φορά που σας ταλαιπώρησε!έχω παθει κι εγώ!εντέρου!στο πρώτο τριμηνο!για αϋπνίες δε το συζητώ γτ υποφέρω!

Πέρα από τις αϋπνίες έχω και έναν έντονο πόνο στο δεξί πέλμα!Μάλλον θα είναι από κατακράτηση τί να πω...γτ η αλήθεια είναι πως έχουν πρηστει κάπως τα ποδαράκια μου αλλά όχι τίποτα εξωπραγματικό...σαν να περπάτησα ένα 3ωρο για σοπινγκ ένα πράγμα!ειδικά με τη ζέστη χειροτερεύουν!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/7/2020 at 3:31 ΠΜ, Efi@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας.. Γενικά σας έχω διαβάσει.. Αγοράκι έχω με ημερομηνία 10/10..οσες δεν έχετε πάρει ακόμα κάθισμα αυτοκινήτου εγώ μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο recaro salia το οποίο είναι και το μοναδικό που βγαίνει το αυγό είναι μοντέλο 2020. Το προηγούμενο μοντελο που αντικατεστησε είχε βγει από τα καλύτερα σε ασφάλεια κ άνεση.. Και οι παραδόσεις σε Ευρώπη ξεκινάνε την άλλη εβδομάδα.. 

 

κορίτσι μου εσυ με το καλο το αγοράκι σου!!!!! στην αρχή μας είχες πει για κοριτσακι αλλα αλλαξε μαλλον ε???? @Renez το αγοράκι να μπει στο πινακακι παρακαλώωωω.... ενας φίλος μας ακόμη!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα! Περαστικά! Κι εγώ νομίζω έχω κολικο στο εντερο,πονάω ακόμα από χθες! Τι πάθαμε καλέ? Ουφ! 

Τι έγινε ρε κοριτσάκια? Όλες χάλια? Εγώ έχω και την μέση μου σήμερα.. Μας ματιάσατε μου φαίνεται... Φτου φτου σκορδαλια

Ευχαριστώ κοριτσιααα

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Πωπω ρε κορίτσι βραδιάτικα ταλαιπωρία..περαστικά να είναι :(

Ευχαριστώ κουκλααα

1 hour ago, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εφιάλτης κ για μένα η βραδιά, θυμήθηκα τα παλιά, με το που ήπια το ασβέστιο έφυγε η ρουκέτα μονομιάς, όλο το βράδυ κομμάτια το στομάχι...

@Renez θύμησες μου πάλι ποιο παίρνεις να μιλήσω με τη γιατρό

@Jasmine@ Αντωνάκι μου κ εγώ τρώω πολλά γεύματα αφού στο γραφείο με κοροϊδεύουν ότι από την μεριά μου ακούγεται συνέχεια ένα χρουτσου χρουτσου από τις σακούλες, παρόλα αυτά κ 1 κεράσι να φάω μετά απο λίγο μου γυρίζει, αλλά τρωω ...

@Ninamc @Christinα περαστικά αγάπες , δεν παλεύεται ο κολικός

Ευχαριστωωωω και σε σενα ευχομαι να περασει συντομα η αναγουλα... 

1 hour ago, Eva137 είπε:

Πολλοί πλέον το κάνουν το εμβόλιο της γρίπης. Εγώ να πω την αλήθεια ποτέ δεν ήμουν υπέρ... μια φορά το είχα κάνει παλιότερα επειδή δούλευα σε νοσοκομείο/πανεπιστήμιο και ήμουν υποχρεωμένη και εκείνη η χρονιά ήταν η μόνη που είχα αρρωστήσει. Φέτος το έκανε όλη η οικογένειά μου στη Θεσσαλονίκη επειδή είχαν νεογέννητο στο σπίτι για να το προστατέψουν κυρίως, και όλοι την έβγαλαν όλο το χειμώνα άρρωστοι. Δε λέω βέβαια ότι έφταιγε το εμβόλιο για όλα αυτά, αλλά δε πιστεύω κιόλας ότι βοηθάει σε κάτι (ειδικά αν σκεφτείς πόσα διαφορετικά ήδη ιών/γρίπης/μολύνσεων κτλ. κυκλοφορούν εκεί έξω). 

 

Αχ βρε κορίτσια, από τη μια χαίρομαι που σας διαβάζω να λέτε για τις αγορές σας και από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν έχω πάρει τίποτα... και να πάρω δηλαδή δεν έχω σπίτι να τα βάλω! Τουλάχιστον θα μαζέψω ότι μπορώ τον Αύγουστο από το baby shower (αν καταφέρουμε τελικά να το κάνουμε με όλους τους καινούργιους περιορισμούς εδώ) και τα υπόλοιπα θα τα αγοράσω τότε, και απλά θα ελπίζω να μη μας κάνει καμιά έκπληξη το μωρό και έρθει νωρίτερα. 

 

Αχ, έτσι και χειρότερα ήταν και τα δυο μωρά της αδερφής μου. Ο πρώτος απλά δεν κοιμόταν ποτέ, μόνο κανα-δυο ώρες την ημέρα στον μάρσιππο που τον έβαζε όταν έβγαινε έξω για περπάτημα, και τον δεύτερο θυμάμαι τον είχαμε τώρα τις γιορτές στην καλαθούνα του και πέρναμε όλοι βάρδιες να τον κουνάμε μπροστά από τον απορροφητήρα ή το σεσουάρ μήπως και καταφέρει να κοιμηθεί για λίγο. Πολύ δύσκολη κατάσταση... να δούμε ο δικός μου πώς θα είναι στον ύπνο.:unsure:

 

Ααααχ, σε καταλαβαίνω... κι εγώ ζορίζομαι πολύ με το φαγητό, πόσο μάλλον εσύ που έχεις και δύο μωρά! Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες έχει μεγαλώσει κι άλλο απότομα η κοιλιά μου και έχω πρηστεί γενικά παντού (ειδικά στα πόδια που σας έλεγα). Να φανταστείτε μετά την μετακόμιση ζύγιζα 5 κιλά παραπάνω από ότι τέσσερις μέρες πριν την μετακόμιση που είχα ζυγιστεί. Τώρα που συνήλθα λίγο είμαι στα 2μιση κιλά παραπάνω, αλλά το πρήξιμο πρήξιμο. Από εκεί που κανείς δεν καταλάβαινε ότι ήμουν έγκυος πριν λίγες εβδομάδες, τώρα όλοι μου λένε ότι μοιάζω σαν να είμαι στον μήνα μου!:wacko: Χθες το βράδυ τρόμαξα και λίγο γιατί ξύπνησα στις 3 η ώρα ιδρωμένη με ναυτία/αναγούλα και με έπιασε διάρροια, οπότε την έβγαλα λίγη ώρα στη τουαλέτα... ευτυχώς μου πέρασε μετά από καμιά ώρα. Μου βγήκε και το τεστ για το ζάχαρο που έκανα ακριβώς πάνω στο ανώτερο όριο, οπότε θα πρέπει να προσέχω περισσότερο με γλυκά και υδατάνθρακες από εδώ και πέρα (αν και ήδη δεν τρώω πολλά). Και πάνω που περνάνε όλα αυτά από το μυαλό μου και πάω να ανησυχήσω νιώθω τον μικρό να κουνιέται μέσα στην κοιλιά μου σαν να θέλει να με καθησυχάσει. Θέλω να σκέφτομαι ότι όσο μεγαλώνει εκείνος καλά, όλα θα μας πάνε καλά στο τέλος.

 

Ωχ, τώρα τα διάβασα και τα δικά σας... Τί πάθαμε ρε κορίτσια όλες ταυτόχρονα? Ούτε συνεννοημένες να είμασταν! :unsure:

Περαστικα μας γυναικαρες. Μασάμε ρε εμείς? Οοοχιιιι

πρίν από 55 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Είχα πάθει 3 φορές στον 4ο μήνα... είναι της εγκυμοσύνης όπως καταλαβαίνεις! Αλλά αν το πάθεις πάνω από 3 φορές να πας για υπέρηχο... 

@Eva137 μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου για τα ψώνια, έχεις το baby shower που το βλέπω κ το ζηλεύω να ξέρεις!!! 
Μίλησες με την κλινική στο Τέξας που πηγές; Μήπως πρέπει να κανείς ένα ραντεβού κ με αυτό το γιατρό; Να του πεις το ιστορικό σου! Η κατακράτηση είναι πολύ ύπουλη είναι η αλήθεια. Τρως αλάτι; Και μπορείς να πας σε έναν ενδοκρινολόγο να σου πει τι πρέπει να προσεχείς για το ζάχαρο για να απόφυγεις τις ινσουλινες!!

@EugenJen Σε φαντάζομαι σαν ποντικάκι στο γραφείο να μασουλας κριτσίνια κ όλοι από μέσα τους να νευριάζουν!!! Χαχχαχαχα

Δεν είναι απλά της εγκυμοσυνης.. Έχω θέμα γενικά με τα νεφρά μου.. Θα δουμε ποσο συντομα και αν ξανά πάθω και βλέποντας και κάνοντας.. Ευχαριστωωωω

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Άσχημες νύχτες περνάτε βλεπω... Είναι κ αυτή η ζέστη! Τι το θέλαμε καλοκαιριατικα?:grin: όλα καλά και υπομονή...

Αυτόν τον μουσικό ιππόκαμπο τον είχαμε κ εμείς σε ροζ! Πολυ μου άρεσε η μουσικουλα του! Μομπιλε δεν είχα κ δεν θα παρω. Αν μου κάνουν δώρο κανένα καλοδεχούμενο!

Σήμερα πάω γιατρό και έχω το προαίσθημα πως το μωρό θα είναι ισχιακό... Επίσης, έχω κ γενέθλια είμαι πλέον 34:???:

Χρονια πολλα χαρουμενα και ευτυχισμένα

Με το καλό το μωράκι και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!! Να πανε ολα καλα ευχομαι

Θα παω να πατω και εγώ τον ιπποκαμπο Σεν ροζ για την μπεμπα... Το ειχα στον γιο, δανειστεί από τη νυφη μου για τουσ κολικοθς και πάντα έπιανε.. Τώρα θα αγοράσω ενα.. 

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!

Είμαστε κι εμείς εδωωωω του 92' γεννημένες και ο ορισμός του πιπινιου!!!νομίζω και η @Renez είναι επίσης πιπινακι!

Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου να χαίρεσαι τα γενεθλιακια σου και με το καλό το μωράκι σου!

Όσο για τα κορίτσια με τους κολικούς και τις αϋπνίες εύχομαι να ήταν η τελευταία φορά που σας ταλαιπώρησε!έχω παθει κι εγώ!εντέρου!στο πρώτο τριμηνο!για αϋπνίες δε το συζητώ γτ υποφέρω!

Πέρα από τις αϋπνίες έχω και έναν έντονο πόνο στο δεξί πέλμα!Μάλλον θα είναι από κατακράτηση τί να πω...γτ η αλήθεια είναι πως έχουν πρηστει κάπως τα ποδαράκια μου αλλά όχι τίποτα εξωπραγματικό...σαν να περπάτησα ένα 3ωρο για σοπινγκ ένα πράγμα!ειδικά με τη ζέστη χειροτερεύουν!

 

Ειμαι και εγώ εδώ... Με τους κολικοθς μα γενιά του 91 παρακαλω και με 2 παιδακια... Τι μικρές λένε μωρε? Τα βασανα είναι για όσους αντέχουν και όχι για ευθυνόφοβοι... Σωστά? Τέτοια βασανα ας είχα 100,μα δεν μπορώ να τα ζήσω χαχαχαχ

 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Renez είπε:

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς)

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Αρεταίειο)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρας)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 22/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 26!!

Αγοράκια 11!!

Κοριτσάκια 17!!

Αρα είμαστε μαζί στο

ΡΕΑ @Ninamc @marianna1986 @EugenJen 

ΕΛΕΝΑ @DemiMom @Mariamaraki @Renez @elenioz 

ΛΗΤΩ @Thalia30 @OctoberMom @Anastasia05 

ΓΈΝΕΣΙΣ @demifilol @Hope89 @Eval

Κι εγώ στο τώρα είμαι πλέον! Αν δεν βρεθεί φάρμακο για τον κορονοιο δεν θα πάω στο Αλεξάνδρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Τι έγινε ρε κοριτσάκια? Όλες χάλια? Εγώ έχω και την μέση μου σήμερα.. Μας ματιάσατε μου φαίνεται... Φτου φτου σκορδαλια

Ευχαριστώ κοριτσιααα

Ευχαριστώ κουκλααα

Ευχαριστωωωω και σε σενα ευχομαι να περασει συντομα η αναγουλα... 

Περαστικα μας γυναικαρες. Μασάμε ρε εμείς? Οοοχιιιι

Δεν είναι απλά της εγκυμοσυνης.. Έχω θέμα γενικά με τα νεφρά μου.. Θα δουμε ποσο συντομα και αν ξανά πάθω και βλέποντας και κάνοντας.. Ευχαριστωωωω

Χρονια πολλα χαρουμενα και ευτυχισμένα

Με το καλό το μωράκι και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!! Να πανε ολα καλα ευχομαι

Θα παω να πατω και εγώ τον ιπποκαμπο Σεν ροζ για την μπεμπα... Το ειχα στον γιο, δανειστεί από τη νυφη μου για τουσ κολικοθς και πάντα έπιανε.. Τώρα θα αγοράσω ενα.. 

Ειμαι και εγώ εδώ... Με τους κολικοθς μα γενιά του 91 παρακαλω και με 2 παιδακια... Τι μικρές λένε μωρε? Τα βασανα είναι για όσους αντέχουν και όχι για ευθυνόφοβοι... Σωστά? Τέτοια βασανα ας είχα 100,μα δεν μπορώ να τα ζήσω χαχαχαχ

 

Πολύ σωστά τα λες κι εσύ μικρό μου πιπινακι!!!:mrgreen:

η ευθυνοφοβια είναι πολύ συχνό φαινόμενο!κι ένας γνωστός μου που συνάντησα τις προάλλες,φρεσκοπατερουλης και τρελαμενος με την κόρη του μου είπε :μετανιωνω τα χρόνια που άφησα να περάσουν και δεν έφτιαχνα παιδιά!τώρα λέει βλέπω την κόρη μου και λέω αχ μακάρι να την είχα κάνει νωρίτερα!!και είναι 35 χρόνων το παιδί!

Απλά είναι τέτοια η ευτυχία που αν δε τη ζήσεις οι υπόλοιποι δεν την αντιλαμβάνονται

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Είναι καλά στα κιλά της 640. Με τους τελευταίους υπερήχους ήμαστε 24 εβδ & 4 ημερ. Με βάση την τελευταία περίοδο θα έπρεπε 2 εβδομάδες μεγαλύτερο αλλά εντάξει δεν είχα σταθερό ποτέ κύκλο όποτε δικαιολογείται :mrgreen: 

@marianna1986 Ναι τώρα που το λες η αδερφή μου είχε βγει τοσο 2.700! 

@EugenJen Αχχ κανένα από τα δύο αλλά τι να κάνω η δόλια :P 

@OctoberMom Χαχαχαχα έλιωσα με το πάρτι ! Όσο για το άλλο πέρσι στην χριστουγεννιάτικη γιορτούλα είχαμε από τους Κατσιμίχας ένα κομμάτι της Αγέλαστης πολιτείας. Μια μαμά δεν ήθελε να πάρει μέρος το παιδάκι της γτ λέει προωθεί τα ναρκωτικά με τις παπαρούνες :rolleyes: 

 

τι τραβάτε και εσείς ρε παιδί μου με τις αυτες τις μανάδες...υπομονή!!ε τώρα πες μου δεν θα προτιμούσες να έχεις εμένα για μανα μαθητή?με τα τσαχπινικα τσιφτετελάκια μου??Τραγικό ώρες ώρες για τι πράγματα βρίσκουν να διαμαρτυρηθούν κάποιοι άνθρωποι!!

έχει πολύ πέραση ο ιππόκαμπος βλέπω βρε κορίτσια...δεν ξέρω όμως με ψήνει η βρίδα γιατί την βλέπω και μαλακούλα και μαρέσει που ανασαίνει κιόλας μωρεεεεεεε

 

@Hliolousti ξέρεις οτι σε αγαπω, είσαι κ από τις πρώτες κοπέλες που μιλούσαμε πριν μείνουμε εγκυούλες , γιατί θες να χαλάσεις αυτή την όμορφη σχέση και μας τρίβεις στην μουρίτσα την ηλικια σου???:P

  • Χαχα 5

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...