Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

      έφαγα λίγο πιροσκί με πατάτα που ειχα γιατί νηστεύω και μπυ φάνηκε τρομερά αλμυρό ! ενώ εχω φάει πάλι και μ ήταν μια χαρά , τώρα δεν μπόρεσα να το φάω!

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ε όχι να μη στο αλλάζουν κιόλας!!

Οπότε καλά τις εκανες

Δείχνω κατανόηση στους συναδέλφους αλλά όχι άμα δεν κάνουν τη δουλειά τους!γίνομαι σκύλα

Ελπίζω τη δεύτερη φορά να μην σου κάνουν τα ίδια!!

 

 

Δευτερη φορα δεν θα επιτρέψω να υπάρξει σε πολλα πραγματα εκεί μέσα... Πάω εκεί λόγω του γιατροθ μου και διευθυντή του μαιευτήριου .Όποτε καταλαβαίνεις.. Το μπάχαλο που είναι εκεί μέσα δεν μπορώ να μην το πω.. 

Αλλά ας όψεται που ήταν πρωτη φορα τότε.. Τώρα δεν θα επαναληφθούν κάποια πραγματα.. 

Ναι ναι πολυ σωστά τα λες.  Ρουμινγκ ιν και ξερό ψωμί.. Έτυχε να μπω στο θάλαμο που τα έχουν όλα μαζί. Απροστάτευτα αβοήθητα και όλα τσιρίζαν γιατί ήθελαν τη μαμά τους.. Και ο καδος με τα σκουπίδια ξεχειλισμενος δίπλα στα μωρά.. Οι πανες δηλαδή.. Έλεος... 

Στο δωμάτιο και ας μη μπορώ να παρω τα ποδιαμου... 

Ναι Αθήνα @Renez

  • Λυπημένη/-ος 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς)

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Αρεταίειο)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρας)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 22/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 26!!

Αγοράκια 11!!

Κοριτσάκια 17!!

Αρα είμαστε μαζί στο

ΡΕΑ @Ninamc @marianna1986 @EugenJen 

ΕΛΕΝΑ @DemiMom @Mariamaraki @Renez @elenioz 

ΛΗΤΩ @Thalia30 @OctoberMom @Anastasia05 

ΓΈΝΕΣΙΣ @demifilol @Hope89 @Eval

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Κι οι δυσκολίες πολλές φορές είναι το τέλειο "δυναμωτικο" των σχέσεων!!!

Υπέροχη η ιστορία σας και πολύ τυχερά τα παιδάκια σας!!!το καλύτερο δώρο για τα παιδιά είναι δύο δεμένοι και αγαπημένοι γονείς!

Αχχχχ ανυπομονώ για αυτό τον πανικό!!!!άντε να φύγει το καλοκαίρι βρε κορίτσια!!!!πρώτη φορά παρακαλάω τέτοιο πράγμα!:)

Κορίτσι μου αν σου μένει μόνο το αυγό και το καρότσι από τα χοντρά κι εσύ είσαι φουλ οργανωμένη και έτοιμη!!!!με το καλό όλα και να τα χαρείς με το λουλούδι σου!!!:wub:

Να ρθουν τα Χριστουγεννα να λες που θα ναι σχεδόν 2 μηνών κάποια... Ασε θα ναι τρεεελα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Δευτερη φορα δεν θα επιτρέψω να υπάρξει σε πολλα πραγματα εκεί μέσα... Πάω εκεί λόγω του γιατροθ μου και διευθυντή του μαιευτήριου .Όποτε καταλαβαίνεις.. Το μπάχαλο που είναι εκεί μέσα δεν μπορώ να μην το πω.. 

Αλλά ας όψεται που ήταν πρωτη φορα τότε.. Τώρα δεν θα επαναληφθούν κάποια πραγματα.. 

Ναι ναι πολυ σωστά τα λες.  Ρουμινγκ ιν και ξερό ψωμί.. Έτυχε να μπω στο θάλαμο που τα έχουν όλα μαζί. Απροστάτευτα αβοήθητα και όλα τσιρίζαν γιατί ήθελαν τη μαμά τους.. Και ο καδος με τα σκουπίδια ξεχειλισμενος δίπλα στα μωρά.. Οι πανες δηλαδή.. Έλεος... 

Στο δωμάτιο και ας μη μπορώ να παρω τα ποδιαμου... 

Ναι Αθήνα @Renez

Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι κ εγώ!! Όσο χάλια κ να είμαι σίγουρα θα είναι καλύτερα μαζί μου το παιδί μου παρά μόνο του ή με οποιοδήποτε ξένο..

Συμφωνώ απόλυτα!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι κορίτσι ,νοσηλεύτρια!δουλεύουμε κ σε μαιευτήρια κ έχω περασει κ από μαιευτικη κλινική κατά τη διάρκεια σπουδών! Έχω συμφοιτητές που δουλεύουν σε μαιευτική κλινική χροοονια! 

Για λίγο δεν με προλάβατε αθηνα!! Ήμουν κάποια χρόνια αλλά για χάρη του γιου γυρίσαμε αγαπημένη επαρχία:)

Που μένατε στην Αθήνα? Δε το συζητάω για τα παιδάκια είναι σαφώς καλύτερα πιστεύω η έξοχη..πόσο μάλλον που είστε κ κοντά στη θάλασσα..ότι πιο όμορφο..

Άλλος αέρας κυριολεκτικά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς)

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Αρεταίειο)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρας)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 22/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 26!!

Αγοράκια 11!!

Κοριτσάκια 17!!

Αρα είμαστε μαζί στο

ΡΕΑ @Ninamc @marianna1986 @EugenJen 

ΕΛΕΝΑ @DemiMom @Mariamaraki @Renez @elenioz 

ΛΗΤΩ @Thalia30 @OctoberMom @Anastasia05 

ΓΈΝΕΣΙΣ @demifilol @Hope89 @Eval

Αχ... Αντε αντε με το καλό όλα τα παιδακια και το νου σας στις μαίες.. Μην αφήνετε να κάνουν τα δικά τους... 

Και ένα τελευταίο. Κορίτσια απαγορευεται να εξετάσει κάποιος το παιδι σας Χωρίς τη παρουσιασας. Το λέω για όταν θα βγείτε εκτός μαιευτήριου. Ως τα 18 έτη των παιδιων μας απαγορευεται να μείνουν μόνα με κάποιον γιατρό.. Πάντα πρεπει να είναι ένας από τους δυο κηδεμόνες παρων. Σας το λέω καθώς δεν το γνώριζα. Και έτυχε να νοσηλευτεί ο μικρός και μας το είπαν και στο παιδων και σε ένα ιδιωτικό ποθ παμε.. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ninamc είπε:

Δευτερη φορα δεν θα επιτρέψω να υπάρξει σε πολλα πραγματα εκεί μέσα... Πάω εκεί λόγω του γιατροθ μου και διευθυντή του μαιευτήριου .Όποτε καταλαβαίνεις.. Το μπάχαλο που είναι εκεί μέσα δεν μπορώ να μην το πω.. 

Αλλά ας όψεται που ήταν πρωτη φορα τότε.. Τώρα δεν θα επαναληφθούν κάποια πραγματα.. 

Ναι ναι πολυ σωστά τα λες.  Ρουμινγκ ιν και ξερό ψωμί.. Έτυχε να μπω στο θάλαμο που τα έχουν όλα μαζί. Απροστάτευτα αβοήθητα και όλα τσιρίζαν γιατί ήθελαν τη μαμά τους.. Και ο καδος με τα σκουπίδια ξεχειλισμενος δίπλα στα μωρά.. Οι πανες δηλαδή.. Έλεος... 

Στο δωμάτιο και ας μη μπορώ να παρω τα ποδιαμου... 

Ναι Αθήνα @Renez

Εννοείται μαζί το μωρακι! Όσο πιο πολύ γίνεται!:)

Ειδικά πρώτες ώρες δεν γίνεται μακριά από την μαμα είναι πολύ σκληρο. 

Just now, Ninamc είπε:

Αχ... Αντε αντε με το καλό όλα τα παιδακια και το νου σας στις μαίες.. Μην αφήνετε να κάνουν τα δικά τους... 

Και ένα τελευταίο. Κορίτσια απαγορευεται να εξετάσει κάποιος το παιδι σας Χωρίς τη παρουσιασας. Το λέω για όταν θα βγείτε εκτός μαιευτήριου. Ως τα 18 έτη των παιδιων μας απαγορευεται να μείνουν μόνα με κάποιον γιατρό.. Πάντα πρεπει να είναι ένας από τους δυο κηδεμόνες παρων. Σας το λέω καθώς δεν το γνώριζα. Και έτυχε να νοσηλευτεί ο μικρός και μας το είπαν και στο παιδων και σε ένα ιδιωτικό ποθ παμε.. 

Υπάρχει κ σχετική επίσημη απόφαση,την έχω στο κινητο αποθηκευμένη ,καλού κακου!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι κ εγώ!! Όσο χάλια κ να είμαι σίγουρα θα είναι καλύτερα μαζί μου το παιδί μου παρά μόνο του ή με οποιοδήποτε ξένο..

Συμφωνώ απόλυτα!!

Που μένατε στην Αθήνα? Δε το συζητάω για τα παιδάκια είναι σαφώς καλύτερα πιστεύω η έξοχη..πόσο μάλλον που είστε κ κοντά στη θάλασσα..ότι πιο όμορφο..

Άλλος αέρας κυριολεκτικά..

Στο Περιστέρι για 5 χρόνια! Γυρίσαμε στη γειτονιά πού μεγαλώσαμε κι εμείς με τον άντρα μου!:wub:

Εξοχή δε το λες! Αλλά είμαστε δίπλα στη θαλασσα κ ένα τέταρτο με τα πόδια από το κέντρο:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι παιζει με το καρπουζι και τα μωρά μας? Κάθε φορά που τρώω γίνεται πολεμος... Και σε σας το ίδιο συμβαίνει??? 

@Anastasia05 @Christinα τι θα παρουμε εμείς οι δευτερομαμαδες από φαρμακείο? 

Πήρα αφρολουτρα σαμπουάν και λαδάκια, ,πιπιλες σε ροζ, Λίλα, κίτρινο, αυτά τα σεπτονα τα βαμβακια,

γάζες και όρους έχω παντα στο σπίτι, όπως και οινοπνευμα, θερμομετρο έχω(να παρω και ένα ακομα?)

Αυτό για την μυτη δεν το χρησιμοποίησα ποτε καθώς οι παιδιατροι είναι κατά.. Και λοιπόν τι άλλο να παρω? Εσείς τι θα παρετε? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Κορίτσια τι παιζει με το καρπουζι και τα μωρά μας? Κάθε φορά που τρώω γίνεται πολεμος... Και σε σας το ίδιο συμβαίνει??? 

@Anastasia05 @Christinα τι θα παρουμε εμείς οι δευτερομαμαδες από φαρμακείο? 

Πήρα αφρολουτρα σαμπουάν και λαδάκια, ,πιπιλες σε ροζ, Λίλα, κίτρινο, αυτά τα σεπτονα τα βαμβακια,

γάζες και όρους έχω παντα στο σπίτι, όπως και οινοπνευμα, θερμομετρο έχω(να παρω και ένα ακομα?)

Αυτό για την μυτη δεν το χρησιμοποίησα ποτε καθώς οι παιδιατροι είναι κατά.. Και λοιπόν τι άλλο να παρω? Εσείς τι θα παρετε? 

Θα πάρω κάνα οινόπνευμα κ γάζες έτσι κι αλλιώς επειδή τελειώνουν. Κατά τα άλλα ήδη έχω πάρει αφρολουτρο σαμπουάν κ κρεμα κ για τον μεγάλο μου και θα αγοράσω κ την κρέμα για την κοιλίτσα για μένα. Δεν έχω κάτι άλλο που να χρειάζομαι.

Σχεδόν μήνα πάρα μηνα κάνω μια παραγγελία από φαρμακείο,οπότε στην επόμενη θα βάλω κι αυτά!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα πάρω κάνα οινόπνευμα κ γάζες έτσι κι αλλιώς επειδή τελειώνουν. Κατά τα άλλα ήδη έχω πάρει αφρολουτρο σαμπουάν κ κρεμα κ για τον μεγάλο μου και θα αγοράσω κ την κρέμα για την κοιλίτσα για μένα. Δεν έχω κάτι άλλο που να χρειάζομαι.

Σχεδόν μήνα πάρα μηνα κάνω μια παραγγελία από φαρμακείο,οπότε στην επόμενη θα βάλω κι αυτά!

Αρα δεν υπάρχει κάτι που να ξεχνάω.. Εμείς τα έχουμε σχεδόν όλα σωστά? Εκτός από πανες... Που δεν έχω παρει ακόμα... 

Θα τις παρω σε προσφορα κάποια στιγμή. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Κορίτσια τι παιζει με το καρπουζι και τα μωρά μας? Κάθε φορά που τρώω γίνεται πολεμος... Και σε σας το ίδιο συμβαίνει??? 

@Anastasia05 @Christinα τι θα παρουμε εμείς οι δευτερομαμαδες από φαρμακείο? 

Πήρα αφρολουτρα σαμπουάν και λαδάκια, ,πιπιλες σε ροζ, Λίλα, κίτρινο, αυτά τα σεπτονα τα βαμβακια,

γάζες και όρους έχω παντα στο σπίτι, όπως και οινοπνευμα, θερμομετρο έχω(να παρω και ένα ακομα?)

Αυτό για την μυτη δεν το χρησιμοποίησα ποτε καθώς οι παιδιατροι είναι κατά.. Και λοιπόν τι άλλο να παρω? Εσείς τι θα παρετε? 

Αυτό με το καρπούζι το έχει κ εμένα φουλ!! Ίσως επειδή είναι κάτι δροσερό κ γλυκό ταυτόχρονα;)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αρα δεν υπάρχει κάτι που να ξεχνάω.. Εμείς τα έχουμε σχεδόν όλα σωστά? Εκτός από πανες... Που δεν έχω παρει ακόμα... 

Θα τις παρω σε προσφορα κάποια στιγμή. 

Ναι πάνες! αν όχι αυτό το μήνα,σίγουρα τον επόμενο.;)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτό με το καρπούζι το έχει κ εμένα φουλ!! Ίσως επειδή είναι κάτι δροσερό κ γλυκό ταυτόχρονα;)

Ποπο μεγάλη μάχη σου λέω... Καλά η δικιά μου όλη μέρα κλωτσάει.. Ακουει τον μικρό φαίνεται και τσαντίζεται που με ταλαιπωρεί τη δόλια μάνα... Σήμερα περασαμε με πολλη γκρίνια όλη μέρα.. Έχουμε 8 δοντάκια.. Μάλλον θα ρχεται;ι κι άλλο... 

Να πω κι εγώ τον πονο μου.. 

Λέω να ετοιμάζω βαλίτσα σιγά σιγά καθώς έχω ένα προαισθημα ότι θα ρθει νωρίτερα η μπεμπα.. 

Επειδή κουράζομαι πολυ φαντάζομαι δεν θα παρω και την 41η όπως στον γιο. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι πάνες! αν όχι αυτό το μήνα,σίγουρα τον επόμενο.;)

Ναι ναι εννοείται.. Νομίζω είναι νωρίς για πανες.. Έχουμε ακόμα

Απλά θέλω να ετοιμασω βαλίτσα να ναι έτοιμη γιατί την πεοηγ φορά έτρεξα αμέσως μαιευτήριο με σπασμένα νερά, και τα χα όλα έτοιμα.. Όποτε και τώρα με βλέπω να την ατοιμαζω από νωρις


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Ποπο μεγάλη μάχη σου λέω... Καλά η δικιά μου όλη μέρα κλωτσάει.. Ακουει τον μικρό φαίνεται και τσαντίζεται που με ταλαιπωρεί τη δόλια μάνα... Σήμερα περασαμε με πολλη γκρίνια όλη μέρα.. Έχουμε 8 δοντάκια.. Μάλλον θα ρχεται;ι κι άλλο... 

Να πω κι εγώ τον πονο μου.. 

Λέω να ετοιμάζω βαλίτσα σιγά σιγά καθώς έχω ένα προαισθημα ότι θα ρθει νωρίτερα η μπεμπα.. 

Επειδή κουράζομαι πολυ φαντάζομαι δεν θα παρω και την 41η όπως στον γιο. 

Αχ δόντια! Ευτυχώς έχουν βγει τα περισσότερα σε εμάς κι έχουν μείνει ελάχιστα που εντάξει,τον ενοχλούν άλλο όχι τόσο πια...όταν βγαίνουν 3-4... Πρέπει να πονάνε πολύ για να κάνουν έτσι.. αλλάζει το παιδί από τον πονο

Υπομονή μανα,θα περάσει..

κ μένα γκρίνια σήμερα,τώρα κοιμήθηκε. Ήθελε ντε κ καλά τον μπαμπά του να χαλαρωσει κ στο τελος για να κοιμηθεί καλά εμένα.. είναι η 4 νύχτα συνεχόμενη χωρίς θηλασμό κ το ψάχνουμε ακόμη! Τώρα ήσυχος στη κούνια του κυριος:tongue:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αχ δόντια! Ευτυχώς έχουν βγει τα περισσότερα σε εμάς κι έχουν μείνει ελάχιστα που εντάξει,τον ενοχλούν άλλο όχι τόσο πια...όταν βγαίνουν 3-4... Πρέπει να πονάνε πολύ για να κάνουν έτσι.. αλλάζει το παιδί από τον πονο

Υπομονή μανα,θα περάσει..

κ μένα γκρίνια σήμερα,τώρα κοιμήθηκε. Ήθελε ντε κ καλά τον μπαμπά του να χαλαρωσει κ στο τελος για να κοιμηθεί καλά εμένα.. είναι η 4 νύχτα συνεχόμενη χωρίς θηλασμό κ το ψάχνουμε ακόμη! Τώρα ήσυχος στη κούνια του κυριος:tongue:

Ξεκινησατε γάλα φρέσκο? Πάει ο θηλασμός ε? Τι του δίνεις αντί θηλασμόυ τώρα? Θα σου ξυπνησει λες το βράδυ;

Κουράγιο μανουλα μας... 

Αχ υπομονή.. Μα σήμερα εξαντλήθηκα... Βέβαια το απογευμα ήταν κυριος.. Και μαιξαμε πολυ ωραια... 

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...