Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

Σημαίνει πως αν δεν γυρίσει με το κεφάλι κάτω πως θα πάω για καισαρική.

Όχι ρε στην καισαρική στο βγάζουν όπως κ να είναι... με φτ δε μπορεί να βγει, κ είναι κ πολύ νωρίς ακόμα για να παίρνουν θέση! Εμένα χθες η μια έκανε 2 τούμπες από τα πόδια κάτω γύρισε με το κεφάλι κ μετά ξαναγύρισε.! Μην αγχώνεσαι...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημερούδια! 

@EugenJen Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου! 

@Annou Καλορίζικο αγάπη! Να το χαρείτε! Είναι μεγάλη ανακούφιση να μην χρειαστεί να τα αγοράσετε όλα! 

Λευκά ήδη και εγώ δεν έχω πάρει ακόμα. Αλλά νμζ θα μας φέρουν και αρκετά τέτοια. Ειδικά κουβερτούλες. 

@Jasmine@ Νομίζω στα H&M είναι μεγάλη η γραμμή τους. Πάρε και πιο μικρά νούμερα από εκεί! 

@marianna1986 Μην αγχώνεσαι κοριτισι μου! Σίγουρα θα γυρίσει ακόμα είναι κ νωρίς! Έχει χρόνο να κάνει την τούμπα του ;-)

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Τώρα ας πούμε κοιτάω hmm... να πάρω 56 κ 62; Η θα χρειαστώ και το50;;;

Εγώ κοίταγα λίγα κονομανικα56 κ μακρυμάνικα 62 κ 68! Εσένα βέβαια θα είναι πιο κουτσικα τα μωρα

Just now, Anastasia05 είπε:

Οτι εσύ τώρα αγχωθηκες????

Ζιπουνακια 3 σετ των 5, φορμακια 3 σετ των 2 κ οι περισσότεροι θα φέρουν φορμακια!

Χαχαχαχα το ότι κοιτάω βίδρες , κ μομπιλε αλλά για ρουχαλακια ούτε καν πρέπει να λέει πολλά για εμένα!! Χαχαχ εν τω μεταξύ ο άντρας μου πήγε κ πήρε να καλύψει τις πρίζες κ αυτό το μαλακό που βάζουν στις γωνιές!! Είμαστε λίγο ότι να ναι στην διαχείριση των αγορών!!:lol:

Just now, marianna1986 είπε:

Σημαίνει πως αν δεν γυρίσει με το κεφάλι κάτω πως θα πάω για καισαρική.

Μα πως το καταλαβαίνουν απο τώρα;αφού τα μωρά όλο γυρίζουν η δικιά μου είχε τα πόδια στο κεφάλι της στον τελευταίο υπέρηχο που να βγάλεις άκρη;;;

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Τώρα ας πούμε κοιτάω hmm... να πάρω 56 κ 62; Η θα χρειαστώ και το50;;;

Ανάλογα κ τα δικά σας κυβικά! Εμένα ο πρωτος γεννήθηκε 54, αλλά εσένα είναι κ δίδυμες οπότε ίσως χρειαστείς κ κάποια 50? Κ τα συγκεκριμένα εχουν καλά νούμερα οπότε ίσως να χρειαστούν !

Ζιπουνακια πιο πολύ με βολεψαν με κοντό μανίκι, αυτά με το μακρύ τα φορούσα από πάνω, με κολάν!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ κοίταγα λίγα κονομανικα56 κ μακρυμάνικα 62 κ 68! Εσένα βέβαια θα είναι πιο κουτσικα τα μωρα

Χαχαχαχα το ότι κοιτάω βίδρες , κ μομπιλε αλλά για ρουχαλακια ούτε καν πρέπει να λέει πολλά για εμένα!! Χαχαχ εν τω μεταξύ ο άντρας μου πήγε κ πήρε να καλύψει τις πρίζες κ αυτό το μαλακό που βάζουν στις γωνιές!! Είμαστε λίγο ότι να ναι στην διαχείριση των αγορών!!:lol:

Μα πως το καταλαβαίνουν απο τώρα;αφού τα μωρά όλο γυρίζουν η δικιά μου είχε τα πόδια στο κεφάλι της στον τελευταίο υπέρηχο που να βγάλεις άκρη;;;

Ρε πάρτε με στο σπίτι σας να γελάω.... σε παρακαλώ! Δε θα κάνω φασαρία κ δεν τρώω πολύ!

Κοιτά εγώ κοντομάνικα θα πάρω προς το παρόν, τα μακρυμανικα είναι για πολύ χειμώνα!

Just now, Anastasia05 είπε:

Ανάλογα κ τα δικά σας κυβικά! Εμένα ο πρωτος γεννήθηκε 54, αλλά εσένα είναι κ δίδυμες οπότε ίσως χρειαστείς κ κάποια 50? Κ τα συγκεκριμένα εχουν καλά νούμερα οπότε ίσως να χρειαστούν !

Ζιπουνακια πιο πολύ με βολεψαν με κοντό μανίκι, αυτά με το μακρύ τα φορούσα από πάνω, με κολάν!

Θα πάρω κ μερικά 50αρια! Πρέπει να τα σημειώνω... κ να δω κ ποσά έχω από την κουμπαρα μου!

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε πάρτε με στο σπίτι σας να γελάω.... σε παρακαλώ! Δε θα κάνω φασαρία κ δεν τρώω πολύ!

Κοιτά εγώ κοντομάνικα θα πάρω προς το παρόν, τα μακρυμανικα είναι για πολύ χειμώνα!

Θα πάρω κ μερικά 50αρια! Πρέπει να τα σημειώνω... κ να δω κ ποσά έχω από την κουμπαρα μου!

Ναι να σημειωνεις κι εγώ το έκανα! Αλλιώς χάνεις τη μπάλα! Και τα λευκά είδη,σεντονακια ,πετσέτες,σελτεδακια!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@marianna1986 το πρώτο σου παιδάκι πως το γεννησες??

Αλλά πράγματικα κ εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε απασχολεί από τώρα η θέση αγάπη μου ,εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι από την 31η αρχίζουν κ παίρνουν θέση..κ το ίδιο λέω κ όπου διαβάζω για αυτό..

Σε έχει αγχωσει ο γιατρός σου μήπως??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ με έπιασε νοσταλγία κ έκατσα κ βρήκα το πρώτο μου ποστ στην ομάδα του 2018 μετά την γεννα...

Σαν να ξαναεζησα τη στιγμή που το έγραφα. Τι ωραίες στιγμές!

Περιμένω πως κ πως το δεύτερο αντρακι μου όλο χαρά!:wub:

Just now, Renez είπε:

@marianna1986 το πρώτο σου παιδάκι πως το γεννησες??

Αλλά πράγματικα κ εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε απασχολεί από τώρα η θέση αγάπη μου ,εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι από την 31η αρχίζουν κ παίρνουν θέση..κ το ίδιο λέω κ όπου διαβάζω για αυτό..

Σε έχει αγχωσει ο γιατρός σου μήπως??

Επίσης μπορεί να γυρίσουν με κεφάλι κάτω κ να ξαναγυρίσουν με κεφάλι πανω!

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αχ με έπιασε νοσταλγία κ έκατσα κ βρήκα το πρώτο μου ποστ στην ομάδα του 2018 μετά την γεννα...

Σαν να ξαναεζησα τη στιγμή που το έγραφα. Τι ωραίες στιγμές!

Περιμένω πως κ πως το δεύτερο αντρακι μου όλο χαρά!:wub:

Επίσης μπορεί να γυρίσουν με κεφάλι κάτω κ να ξαναγυρίσουν με κεφάλι πανω!

Τι ωραιες αναμνήσεις Ε? Αχ...

Λοιπόν να σας πω κι εγώ τη γνώμη μ? Αυτός ο κάδος είναι πεταμένα λεφτά! Ακριβές κ οι κασέτες κ αυτό το κουτάκι! Κ στο κάτω κάτω πόσες χεσμ...ες πάνες να κρατάς? Θα τα κατεβάζεις κάθε μέρα! Εγώ είχα τσακωθεί με τν άντρα μ τον καταναλωτή για αυτό κ τελικά δεν το πήραμε. Μια χαρά έχω τα έχω τα σκουπίδια έξω κ πετάμε κάθε πρωί.

Τα φορμάκια κοιτάτε τι σας έχουν δώσει κ για τα δυδιμακια άσε τον Αύγουστο να δεις βάρος κ παίρνεις 2-3 νο50 στη κάθε μία για το μαιευτήριο κ κα να μήνα ίσως σε κρατήσουν. Γενικά από 56 πάρτε τα γτ από 52 + γεννιούνται τα περισσότερα μωράκια! Υπολογίστε 1 για κάθε μέρα και ας είναι κ κα να μεγαλουτσικα δν θα μας παρεξηγησουν!

Btw έχω μπερδευτεί με την εποχή! Θα γεννήσω γύρω στις 6 Οκτώβρη μ είπαμε, έχω πάρει κοντομανικα ζιπουνακια κ λέω να πάρω μακρυμανικα λεπτά φορμάκια! Να πάρω κ κοντομάνικο φορμακι??? Ο σο να Ναι θέλουν ζεστασιά τις πρώτες μέρες! Και τι κουβερτακι να πάρω? Πικέ? Βελουτέ? Φλις? Εμείς τα παίρνουμε όλα τα ρούχα κλ του παιδιού,δν βάζουν του μαιευτηρίου δν έχουν.

πρίν από 4 λεπτά , marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Blossombaby καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Καλά ψώνια!!!

@EugenJen ελπίζω να τελείωσε το μαρτύριο σου και τώρα να τσακίζεις κάποια σφολιάτα!

Εγώ χτες πήγα γιατρό! Όλα καλά μου είπε,  έφτασε το 1kg και για ακόμα μια φορά ούτε το πόδι του δεν κούνησε, μεγάλο τεμπελοσκυλο. Επισης, είναι με τα πόδια προς τα κάτω ακομα:unsure:. Κατά τ' αλλα τη Δευτέρα πρωί πρωί θα πάω για εξετάσεις αίματος και για την αγαπημένη σε όλες καμπύλη σακχάρου!

 

Καλέ ολόκληρο παιδακι! Θα ξαναγυρίσει μην σκας! Έχουμε καιρό ακόμα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τι ωραιες αναμνήσεις Ε? Αχ...

Λοιπόν να σας πω κι εγώ τη γνώμη μ? Αυτός ο κάδος είναι πεταμένα λεφτά! Ακριβές κ οι κασέτες κ αυτό το κουτάκι! Κ στο κάτω κάτω πόσες χεσμ...ες πάνες να κρατάς? Θα τα κατεβάζεις κάθε μέρα! Εγώ είχα τσακωθεί με τν άντρα μ τον καταναλωτή για αυτό κ τελικά δεν το πήραμε. Μια χαρά έχω τα έχω τα σκουπίδια έξω κ πετάμε κάθε πρωί.

Τα φορμάκια κοιτάτε τι σας έχουν δώσει κ για τα δυδιμακια άσε τον Αύγουστο να δεις βάρος κ παίρνεις 2-3 νο50 στη κάθε μία για το μαιευτήριο κ κα να μήνα ίσως σε κρατήσουν. Γενικά από 56 πάρτε τα γτ από 52 + γεννιούνται τα περισσότερα μωράκια! Υπολογίστε 1 για κάθε μέρα και ας είναι κ κα να μεγαλουτσικα δν θα μας παρεξηγησουν!

Btw έχω μπερδευτεί με την εποχή! Θα γεννήσω γύρω στις 6 Οκτώβρη μ είπαμε, έχω πάρει κοντομανικα ζιπουνακια κ λέω να πάρω μακρυμανικα λεπτά φορμάκια! Να πάρω κ κοντομάνικο φορμακι??? Ο σο να Ναι θέλουν ζεστασιά τις πρώτες μέρες! Και τι κουβερτακι να πάρω? Πικέ? Βελουτέ? Φλις? Εμείς τα παίρνουμε όλα τα ρούχα κλ του παιδιού,δν βάζουν του μαιευτηρίου δν έχουν.

Αχ εμενα με βόλεψε αυτος ο κάδος. Ήταν πολύ ακριβές οι σακούλες αλλά μπυ έδινε την δυνατότητα να μην αλλάζω τα σκουπίδια της μικρής κάθε μέρα. Χωρούσε μέχρι και 80 πάνες νομίζω! Και δεν μύριζε τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε πάρτε με στο σπίτι σας να γελάω.... σε παρακαλώ! Δε θα κάνω φασαρία κ δεν τρώω πολύ!

Κοιτά εγώ κοντομάνικα θα πάρω προς το παρόν, τα μακρυμανικα είναι για πολύ χειμώνα!

Θα πάρω κ μερικά 50αρια! Πρέπει να τα σημειώνω... κ να δω κ ποσά έχω από την κουμπαρα μου!

Πολύ ευχαρίστως, να σε πάρουμε στο σπίτι μας ,ααααα να σου πω, δεν τρώω πολύ δεν υπάρχει ,εδώ μας τα χάλας, ναι γενικά είμαστε ζευγάρι ανέκδοτο, :lol: 

Just now, P.L.L. είπε:

Αχ εμενα με βόλεψε αυτος ο κάδος. Ήταν πολύ ακριβές οι σακούλες αλλά μπυ έδινε την δυνατότητα να μην αλλάζω τα σκουπίδια της μικρής κάθε μέρα. Χωρούσε μέχρι και 80 πάνες νομίζω! Και δεν μύριζε τίποτα. 

Υποθετω λες το tomme κάτι έχω βρει κ ένα άλλον που είναι μεν πιο ακριβός αλλά παίρνει απλές σακούλες που έτσι κ αλλιώς θα καταναλώνω, γιατί όσο σκέφτομαι το πετά σκουπιδια δύο φορές την ημέρα λέω καλά θα βρωμισει το μπαλκόνι! 

Just now, Christinα είπε:

Βλέπετε το τικερακι μ?Εγώ βλέπω μόνο το λινκ και τα δικά σας καθόλου?

Άκυρο τα δικά σας βλέπω αλλά όχι το δικό μ..

Όχι το λινκ σου βλέπω

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τι ωραιες αναμνήσεις Ε? Αχ...

Λοιπόν να σας πω κι εγώ τη γνώμη μ? Αυτός ο κάδος είναι πεταμένα λεφτά! Ακριβές κ οι κασέτες κ αυτό το κουτάκι! Κ στο κάτω κάτω πόσες χεσμ...ες πάνες να κρατάς? Θα τα κατεβάζεις κάθε μέρα! Εγώ είχα τσακωθεί με τν άντρα μ τον καταναλωτή για αυτό κ τελικά δεν το πήραμε. Μια χαρά έχω τα έχω τα σκουπίδια έξω κ πετάμε κάθε πρωί.

Τα φορμάκια κοιτάτε τι σας έχουν δώσει κ για τα δυδιμακια άσε τον Αύγουστο να δεις βάρος κ παίρνεις 2-3 νο50 στη κάθε μία για το μαιευτήριο κ κα να μήνα ίσως σε κρατήσουν. Γενικά από 56 πάρτε τα γτ από 52 + γεννιούνται τα περισσότερα μωράκια! Υπολογίστε 1 για κάθε μέρα και ας είναι κ κα να μεγαλουτσικα δν θα μας παρεξηγησουν!

Btw έχω μπερδευτεί με την εποχή! Θα γεννήσω γύρω στις 6 Οκτώβρη μ είπαμε, έχω πάρει κοντομανικα ζιπουνακια κ λέω να πάρω μακρυμανικα λεπτά φορμάκια! Να πάρω κ κοντομάνικο φορμακι??? Ο σο να Ναι θέλουν ζεστασιά τις πρώτες μέρες! Και τι κουβερτακι να πάρω? Πικέ? Βελουτέ? Φλις? Εμείς τα παίρνουμε όλα τα ρούχα κλ του παιδιού,δν βάζουν του μαιευτηρίου δν έχουν.

Καλέ ολόκληρο παιδακι! Θα ξαναγυρίσει μην σκας! Έχουμε καιρό ακόμα!

Τι απορίες είναι αυτές μάνα!!!! :tongue: Ίσως κάποιο μακρυμάνικο λεπτό φορμακι κι αν εχεις από τον μεγαλο κάποιο κοντομανικο φορμακι να υπάρχει, μη το πάρεις κ δεν το βάλεις(αν κ πιστεύω θα έχει αρκετή ζέστη)

Το πολύ πολύ δύο ζιπουνακια μαζί! Εμένα με βολεύουν τα κοντομανικα ζιπουνακια !

 

@Jasmine@ δες στο mysunshine τα καλύμματα καροτσιου !! Πολύ όμορφα κ διπλής όψης!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι απορίες είναι αυτές μάνα!!!! :tongue: Ίσως κάποιο μακρυμάνικο λεπτό φορμακι κι αν εχεις από τον μεγαλο κάποιο κοντομανικο φορμακι να υπάρχει, μη το πάρεις κ δεν το βάλεις(αν κ πιστεύω θα έχει αρκετή ζέστη)

Το πολύ πολύ δύο ζιπουνακια μαζί! Εμένα με βολεύουν τα κοντομανικα ζιπουνακια !

 Έλα ντε ο πανικός κ ανησυχία της μάνας, σαν πρώτα ρα νοιώθω ώρες ώρες. Με τη κουβέρτα έχω προβληματιστεί για να μν κουβαλάω πολλά.

Είχα γεννήσει 8 Νοέμβρη κ έβαλε μακρυμανικα μόνο, με κοντομανικο ζιπουνακι κ μετά όλα μακρυμανικα. Ρε συ είναι όλα μπλε!!! Θα πάρω μακρυμανικα κ ίσως έχω κάνα κοντομάνικο απ αυτά που μ έδωσαν. Νούμερα εν τω μεταξύ βρίσκω μόνο 62...ζιπουνακια έχω πάρει μικρά, 3 φορμάκια για το μαιευτήριο θέλω καινούργια. Και κουβερτακια είναι όλα γαλάζια κ θέλω να πάρω ροζ...1 τουλάχιστον γτ θα μ φέρουν αν μου κάνουν τα ίδια δώρα που μ έκαναν στο 1ο,φορμάκια κ κουβερτακια κ μπουρνούζια θα μου φέρουν. Εν τω μεταξύ στο 1ο τα είχα πάρει όλα μόνη μ γτ δν έχω μεγαλ ο κύκλο κ τελικά γέμισα από δώρα συγγενών κ φίλων των γονιών μας ...εεεε δν τη ξαναπαταω!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πολύ ευχαρίστως, να σε πάρουμε στο σπίτι μας ,ααααα να σου πω, δεν τρώω πολύ δεν υπάρχει ,εδώ μας τα χάλας, ναι γενικά είμαστε ζευγάρι ανέκδοτο, :lol: 

Υποθετω λες το tomme κάτι έχω βρει κ ένα άλλον που είναι μεν πιο ακριβός αλλά παίρνει απλές σακούλες που έτσι κ αλλιώς θα καταναλώνω, γιατί όσο σκέφτομαι το πετά σκουπιδια δύο φορές την ημέρα λέω καλά θα βρωμισει το μπαλκόνι! 

Όχι το λινκ σου βλέπω

Ναι αυτό λέω. Εσυ ποιον λες;; Δεν έχω δει κάτι παρόμοιο με αυτό που περιγράφεις πουθενά. Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...