Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Αν μπορείς να ασχοληθείς τόσο με τις πάνες,μπράβο!!!:lol:

Ειδικά στην αρχή είναι πολυυυυυυ το αλλαγμα κ το τσισοσκατο!! Οπότε καλά κάνουμε κ προτείνουμε διάφορα για να βρει η καθεμία ότι τη βολεψει καλύτερα, όσο πιο γρήγορα γίνεται!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Αν μπορείς να ασχοληθείς τόσο με τις πάνες,μπράβο!!!:lol:

Ειδικά στην αρχή είναι πολυυυυυυ το αλλαγμα κ το τσισοσκατο!! Οπότε καλά κάνουμε κ προτείνουμε διάφορα για να βρει η καθεμία ότι τη βολεψει καλύτερα, όσο πιο γρήγορα γίνεται!!

Βρε καλά τα λέμε αλλά κ πάλι στη πράξη θα τα δουμε..

Αμ δε ξέρω κ εγω αν θα μπορώ όπως το λεω..θα δείξει..αλλά δε με αγχωνει..έχω συνηθίσει έχοντας πάντα σκυλιά στη ζωή μου κ τώρα 2 να μαζεύω αααπειρο σκατό κ τσισο είτε από το μπαλκόνι είτε από τις βόλτες τους είτε όταν είναι κρυωμενα κ μαζεύω ευκοιλιες μες το σπίτι οπότε είμαι φουλ εξοικειωμένη..

Τώρα όντως είναι λίγο έξτρα διαδικασία να βάζω κ τη κάθε μία σε σακούλα κ άντε το κάνω το πρωί..τα βράδυα που θα είμαι πτώμα?! Πφφφ δε ξέρω.. ειδομεν!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε καλά τα λέμε αλλά κ πάλι στη πράξη θα τα δουμε..

Αμ δε ξέρω κ εγω αν θα μπορώ όπως το λεω..θα δείξει..αλλά δε με αγχωνει..έχω συνηθίσει έχοντας πάντα σκυλιά στη ζωή μου κ τώρα 2 να μαζεύω αααπειρο σκατό κ τσισο είτε από το μπαλκόνι είτε από τις βόλτες τους είτε όταν είναι κρυωμενα κ μαζεύω ευκοιλιες μες το σπίτι οπότε είμαι φουλ εξοικειωμένη..

Τώρα όντως είναι λίγο έξτρα διαδικασία να βάζω κ τη κάθε μία σε σακούλα κ άντε το κάνω το πρωί..τα βράδυα που θα είμαι πτώμα?! Πφφφ δε ξέρω.. ειδομεν!!

Παραγωγη κανονική δηλαδή!!:P

Όλα καλά, για όλα θα βρεθεί τρόπος,είναι το μόνο σίγουρο!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Παραγωγη κανονική δηλαδή!!:P

Όλα καλά, για όλα θα βρεθεί τρόπος,είναι το μόνο σίγουρο!:)

Ναι τα γλυκά μου δεν έχω παράπονο!! Την εκπαίδευση μου την έχω ολοκληρώσει:P

Εγώ σας έχω πει αλλά είναι που δεν αντέχω..πληγές ,αφαλός μωρού,αίμα κτλ..

Βέβαια πιστεύω η δύναμη της μάνας θα μιλήσει μέσα μου κ θα τα ξεπεράσω αν αφορά το παιδί μου αλλά προς το παρόν τα σκέφτομαι κ ανατριχιαζω γμτ μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γιατί έτσι ρε φίλη??? Δε φαντάζομαι επειδή σε πήρα από τα μούτρα το πρωί ε...??:ph34r:

Όσο για τις κρέμες εγώ επειδή βάζω εξ αρχής κεραλοιφη που σας έλεγα θέλει λιγότερη ποσότητα από μια κρέμα λόγω της υφής της..οπότε έχω τελειώσει από τον 2ο μήνα που άρχισα ως τώρα ένα κουτάκι 350γρ περίπου κ πριν μια εβδομάδα έφτιαξα καινούριο..

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Επειδή εγώ βαριέμαι να βάζω συνεχεια, θα πω οχι:tongue: Βάζω 3 φορές την ημέρα περίπου ,λαδακι στην κοιλιά.

Τι θες να συζητήσουμε να σου φτιάξουμε τη διάθεση λιγάκι??

 

Just now, elenioz είπε:

Ωχ γιατί έτσι βρε κορίτσι; Έγινε κάτι; Η αλλά είναι πεσμένη η διάθεσή σου; 

Εγώ μέχρι τώρα την φορούσα μόνο μετά το μπάνιο όποτε μου πήγε ένα τρίμηνο+. Αλλά από εδώ και πέρα που αρχίζουμε να ανοίγουμε για τα καλά θέλω κάθε μέρα όποτε βλέπω να τελειώνει στο πιτς  φιτίλι! 

Με είχε πιάσει ένα παράπονο σήμερα δε ξέρω γιατί.... μαγείρευα το μεσημέρι κ έκλαιγα επειδή είχε ζέστη! Αλλά κλάμα κανονικό όμως όχι αστεία κ δε μπορούσα να ηρεμησω.... κοιμήθηκα ένα δίωρο στο αιρ-κοντίσιον κ στανιάρα. Βέβαια δεν έφαγα... τσίμπησα λίγο. Τώρα έφαγα κάτι φρούτα... τα προτιμώ που είναι παγωμένα. 
λοιπον έχω τελειώσει ένα bio oil κ ένα anaplasis των 100ml έκαστο! Κ τώρα έχω ξεκινήσει να βάζω 2 φορές τη μέρα... δε ξέρω τι να ξαναπάρω από τα 2! Λέτε επειδή έχει μεγαλώσει τόσο η κοιλιά μου να χαλάω περισσότερη ποσότητα; 

Just now, Renez είπε:

Βρε καλά τα λέμε αλλά κ πάλι στη πράξη θα τα δουμε..

Αμ δε ξέρω κ εγω αν θα μπορώ όπως το λεω..θα δείξει..αλλά δε με αγχωνει..έχω συνηθίσει έχοντας πάντα σκυλιά στη ζωή μου κ τώρα 2 να μαζεύω αααπειρο σκατό κ τσισο είτε από το μπαλκόνι είτε από τις βόλτες τους είτε όταν είναι κρυωμενα κ μαζεύω ευκοιλιες μες το σπίτι οπότε είμαι φουλ εξοικειωμένη..

Τώρα όντως είναι λίγο έξτρα διαδικασία να βάζω κ τη κάθε μία σε σακούλα κ άντε το κάνω το πρωί..τα βράδυα που θα είμαι πτώμα?! Πφφφ δε ξέρω.. ειδομεν!!

Έχουμε συνηθίσει από τα σκυλάκια μας... ευτυχώς η δικιά μου πάει μόνο στην πάνα της! Αλλά κ πάλι μυρίζουν κ τα μαζεύω... έχω σκεφτεί εκείνα τα σακουλάκια σε ρόλο από το μετρό κ δέσιμο την καθεμία.... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

 

 

Με είχε πιάσει ένα παράπονο σήμερα δε ξέρω γιατί.... μαγείρευα το μεσημέρι κ έκλαιγα επειδή είχε ζέστη! Αλλά κλάμα κανονικό όμως όχι αστεία κ δε μπορούσα να ηρεμησω.... κοιμήθηκα ένα δίωρο στο αιρ-κοντίσιον κ στανιάρα. Βέβαια δεν έφαγα... τσίμπησα λίγο. Τώρα έφαγα κάτι φρούτα... τα προτιμώ που είναι παγωμένα. 
λοιπον έχω τελειώσει ένα bio oil κ ένα anaplasis των 100ml έκαστο! Κ τώρα έχω ξεκινήσει να βάζω 2 φορές τη μέρα... δε ξέρω τι να ξαναπάρω από τα 2! Λέτε επειδή έχει μεγαλώσει τόσο η κοιλιά μου να χαλάω περισσότερη ποσότητα; 

Έχουμε συνηθίσει από τα σκυλάκια μας... ευτυχώς η δικιά μου πάει μόνο στην πάνα της! Αλλά κ πάλι μυρίζουν κ τα μαζεύω... έχω σκεφτεί εκείνα τα σακουλάκια σε ρόλο από το μετρό κ δέσιμο την καθεμία.... 

Να βάζεις λίγη μουσική που σου αρέσει ή κάτι που ξέρεις ότι σε ηρεμεί! Εμένα Μ αρέσει να βλέπω κουτάβια ή πάντα ας πουμε:tongue:

Αχ το παιδάκι μου .. είχε γκρίνια όταν είδε ότι πάμε για ύπνο κ του είπα απ' έξω ένα από τα αγαπημένα του βιβλία που είναι κι από τα πρώτα που διαβάζουμε κ ηρέμησε αμέσως.. το είπα γύρω στις 15 φορές (είναι μικρό) κ αποκοιμήθηκε (με ιπποκαμπο να παίζει από πίσω) . Το βιβλίο λέγεται 'τι υπέροχο πλάσμα θα γίνεις':x 

 

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να βάζεις λίγη μουσική που σου αρέσει ή κάτι που ξέρεις ότι σε ηρεμεί! Εμένα Μ αρέσει να βλέπω κουτάβια ή πάντα ας πουμε:tongue:

Αχ το παιδάκι μου .. είχε γκρίνια όταν είδε ότι πάμε για ύπνο κ του είπα απ' έξω ένα από τα αγαπημένα του βιβλία που είναι κι από τα πρώτα που διαβάζουμε κ ηρέμησε αμέσως.. το είπα γύρω στις 15 φορές (είναι μικρό) κ αποκοιμήθηκε (με ιπποκαμπο να παίζει από πίσω) . Το βιβλίο λέγεται 'τι υπέροχο πλάσμα θα γίνεις':x 

 

Έτσι υπέροχο πλασμα θα γίνει το αντράκι σου... Τι ωραία.. Μας εφτιαξες τη διάθεση.. 

@Jasmine@ είναι οι ορμόνες.. Και η ζέστη.. Που είναι αποπνικτική.. 

Κάνε υπομονή. Μια μέρα είναι θα περασει.. Κάτσε να χαλαρώσεις και μην αγχώνεσαι. Όλα θα πανε καλα.. Ήρεμα.. Σκέψου θετικά και όμορφα πραγματα... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ Η ζέστη δεν παλεύεται είναι η αλήθεια....κ εμένα με έχει κάνει περισσότερο γκρινιάρα από το ζόρι.... Να μην στεναχωριέσαι! Χαλάρωσε όσο περισσότερο μπορείς. Έτσι άνοιγε κλιματιστικό και κάτσε διάβασε ένα βιβλιαράκι , βάλε να δεις καμιά ωραία ταινία ή σειρά! Φτιάξε και ένα παγωμένο τσαγάκι με μπόλικα παγάκια κάνε διαδικτιακα ψώνια :D:P Μην το αφήνεις να σε καταβάλει! 

@Anastasia05 Έλα ο γλύκας :x Αα με ένα παιδάκι που είναι από έξω; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Jasmine@ Η ζέστη δεν παλεύεται είναι η αλήθεια....κ εμένα με έχει κάνει περισσότερο γκρινιάρα από το ζόρι.... Να μην στεναχωριέσαι! Χαλάρωσε όσο περισσότερο μπορείς. Έτσι άνοιγε κλιματιστικό και κάτσε διάβασε ένα βιβλιαράκι , βάλε να δεις καμιά ωραία ταινία ή σειρά! Φτιάξε και ένα παγωμένο τσαγάκι με μπόλικα παγάκια κάνε διαδικτιακα ψώνια :D:P Μην το αφήνεις να σε καταβάλει! 

@Anastasia05 Έλα ο γλύκας :x Αα με ένα παιδάκι που είναι από έξω; 

Με ένα παιδάκι που πετάει με μπαλόνια!:wub:

 

Just now, Ninamc είπε:

Έτσι υπέροχο πλασμα θα γίνει το αντράκι σου... Τι ωραία.. Μας εφτιαξες τη διάθεση.. 

@Jasmine@ είναι οι ορμόνες.. Και η ζέστη.. Που είναι αποπνικτική.. 

Κάνε υπομονή. Μια μέρα είναι θα περασει.. Κάτσε να χαλαρώσεις και μην αγχώνεσαι. Όλα θα πανε καλα.. Ήρεμα.. Σκέψου θετικά και όμορφα πραγματα... 

Ναι τα υπέροχα παιδάκια μας!

Με τη ζέστη κ εγω είμαι σαν παραζαλισμενο κοτόπουλο τη μισή μέρα.. περιμένω πως κ πως να δροσίσει λιγάκι.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

 

Με είχε πιάσει ένα παράπονο σήμερα δε ξέρω γιατί.... μαγείρευα το μεσημέρι κ έκλαιγα επειδή είχε ζέστη! Αλλά κλάμα κανονικό όμως όχι αστεία κ δε μπορούσα να ηρεμησω.... κοιμήθηκα ένα δίωρο στο αιρ-κοντίσιον κ στανιάρα. Βέβαια δεν έφαγα... τσίμπησα λίγο. Τώρα έφαγα κάτι φρούτα... τα προτιμώ που είναι παγωμένα. 
λοιπον έχω τελειώσει ένα bio oil κ ένα anaplasis των 100ml έκαστο! Κ τώρα έχω ξεκινήσει να βάζω 2 φορές τη μέρα... δε ξέρω τι να ξαναπάρω από τα 2! Λέτε επειδή έχει μεγαλώσει τόσο η κοιλιά μου να χαλάω περισσότερη ποσότητα; 

Έχουμε συνηθίσει από τα σκυλάκια μας... ευτυχώς η δικιά μου πάει μόνο στην πάνα της! Αλλά κ πάλι μυρίζουν κ τα μαζεύω... έχω σκεφτεί εκείνα τα σακουλάκια σε ρόλο από το μετρό κ δέσιμο την καθεμία.... 

Ακριβώς αυτές τις τσάντες λέω κ εγώ φίλη μου..!! Κ όσο αντέξουμε..

Ο χειμώνας ούτως ή άλλως είναι υπέρ μας σε αυτό γτ με τη ζέστη θεωρώ θα μύριζαν χειρότερα έξω οι πάνες ενώ το χειμώνα όχι τόσο..

Κ οκ για το παράπονο σου σήμερα..ήταν μια φάση που την πέρασες κ ήταν απόλυτα φυσιολογική για τις ορμόνες κ τι κατάσταση μας..εγώ έχω γίνει αρκετά πιο νευρική κ γενικά λίγο πιο κόφτη στον τρόπο μου..

Όπως κ να χει αύριο θα είναι μια νέα όμορφη μέρα για όλες μας!! Κυριακαρα με φαγηταρες κ αραλικιααααα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Jasmine@ said:

 

 

Με είχε πιάσει ένα παράπονο σήμερα δε ξέρω γιατί.... μαγείρευα το μεσημέρι κ έκλαιγα επειδή είχε ζέστη! Αλλά κλάμα κανονικό όμως όχι αστεία κ δε μπορούσα να ηρεμησω.... κοιμήθηκα ένα δίωρο στο αιρ-κοντίσιον κ στανιάρα. Βέβαια δεν έφαγα... τσίμπησα λίγο. Τώρα έφαγα κάτι φρούτα... τα προτιμώ που είναι παγωμένα. 
λοιπον έχω τελειώσει ένα bio oil κ ένα anaplasis των 100ml έκαστο! Κ τώρα έχω ξεκινήσει να βάζω 2 φορές τη μέρα... δε ξέρω τι να ξαναπάρω από τα 2! Λέτε επειδή έχει μεγαλώσει τόσο η κοιλιά μου να χαλάω περισσότερη ποσότητα; 

Έχουμε συνηθίσει από τα σκυλάκια μας... ευτυχώς η δικιά μου πάει μόνο στην πάνα της! Αλλά κ πάλι μυρίζουν κ τα μαζεύω... έχω σκεφτεί εκείνα τα σακουλάκια σε ρόλο από το μετρό κ δέσιμο την καθεμία.... 

Είναι απίστευτο πώς μερικές φορές απλά από νεύρα, κούραση, ζέστη κτλ. μας πιάνουν τα κλάματα, ενώ άλλες φορές όταν πραγματικά συμβαίνει κάτι κακό ή σοβαρό το αντιμετωπίζουμε με ψυχραιμία και υπομονή!

Κορίτσια εγώ σήμερα πήρα μεγάλη λαχτάρα. Είχαμε πάει σε κάτι φίλους μας για τραπέζι (γιορτάζουν 4th of July σήμερα εδώ) και μετά πήραμε τα πράγματά μας και τα γατιά μας από το σπίτι της φίλης μας που μας φιλοξενούσε για να έρθουμε να μείνουμε στο διαμερισματάκι ενός άλλου φίλου που μας το νοικιάζει τώρα μέχρι να βρούμε σπίτι. Όπως ανοίξαμε την πόρτα κάποια στιγμή που κουβαλούσαμε πράγματα μέσα, πετάχτηκε ο μικρός γατούλης μας έξω, αστραπιαία όμως, έτρεχε πανικόβλητος, τον κυνηγούσαμε σε όλο το τετράγωνο (ευτυχώς δεν πετάχτηκε στο δρόμο) και με τα χίλια ζόρια τον πιάσαμε κάτω από ένα αυτοκίνητο που χωθήκαμε κι εγώ και ο άντρας μου... γεμίσαμε βρωμιές και γρατζουνιές! Τώρα έχει κρυφτεί κάτω από το κρεβάτι, βρώμικος με χώματα και κολλιτσίδες στην γούνα του. Με την τρομάρα που πήρα δε ξέρω πώς θα ηρεμήσω σήμερα, νόμιζα ότι θα τον χάναμε. Τί να πω πια... άλλο κακό να μη μας βρει.

  • Λυπημένη/-ος 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μια όμορφη χαλαρή Κυριακή με δροσουλα!

Καλοκαιριάτικα να αποζηταμε τη βροχή κι όχι αραλικι σε ξαπλώστρα κάτω από τν ηλιο...

Αχ αυτές οι ορμόνες μας έχουν τρελάνει:shock:... @Jasmine@ σήμερα να ξυπνήσεις ήρεμη κ κεφάτη! Κι αυτό που λέει η @Eva137 πόσο αλήθεια!!! Μερικές φορές ψύχραιμη, σχεδόν απαθής θα έλεγα για σοβαρά πράγματα κι άλλες φάσεις με κλάματα χωρίς κανένα λόγο. Εγώ έκλαιγα όταν είδα ένα στιγμιότυπο από τν τελευταία εκπομπή της Μενεγάκη...ακου τώρα...που ούτε τν έβλεπα, ούτε τν είδα...τι να πω αλλοφροσύνη!

Εσύ Ευακι καλα με το γατάκι? Ηρέμησε:sad:? Πανικοβληθηκε στο νέο περιβάλλον? Τα γλυκά μου θέλουν κι αυτά χρόνο να προσαρμοστούν!

@Anastasia05 μα και πόσο σπουδαίος θα γίνει κ θα τους καμαρώνεις με τν μικρό τ αδερφό! Φαντάσου τι ωραία θα παίζουν από του χρόνου τα χρυσά μου!!!:x 

Εγώ αποκοιμήθηκα κλασσικά με τν μικρό...κ τώρα ξύπνησα πρωί πρωί...γμτ ένα Σάββατο έχω με τν άντρα κ πέφτω ξερή...

Ακούστε τώρα με τη πάνα τι έπαθα πάλι...Τν αλλάζω πριν κοιμηθεί, διαβάζουμε τα παραμύθια μας κ ήθελε αγκαλίτσα να κοιμηθούμε...Τν πιάνω κι εγώ...μούσκεμα...οοοοολος!!! Κ πανα σχεδόν γεμάτη! Νομίζω ότι κρατιέται που τν έχω με βρακάκι για να μάθουμε κ δν κάνει όσο θέλει ενώ το βράδυ που χαλαρώνει του φεύγουν! Καταλαβαίνετε ότι σηκώσαμε όλο το κρεββάτι αλλά πάλι καλά είχα βάλει σελτεδακι με χοντρό μουσαμά κ κάλυμμα κρεβατιού. Κι αυτά τα τσουνακια των αγοριών είναι ύπουλα κάπου θα ξετρυπωσουν κ θα βρεξουν να ξέρετε...

Αυτά το ολίγα 8)

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα και μια όμορφη χαλαρή Κυριακή με δροσουλα!

Καλοκαιριάτικα να αποζηταμε τη βροχή κι όχι αραλικι σε ξαπλώστρα κάτω από τν ηλιο...

Αχ αυτές οι ορμόνες μας έχουν τρελάνει:shock:... @Jasmine@ σήμερα να ξυπνήσεις ήρεμη κ κεφάτη! Κι αυτό που λέει η @Eva137 πόσο αλήθεια!!! Μερικές φορές ψύχραιμη, σχεδόν απαθής θα έλεγα για σοβαρά πράγματα κι άλλες φάσεις με κλάματα χωρίς κανένα λόγο. Εγώ έκλαιγα όταν είδα ένα στιγμιότυπο από τν τελευταία εκπομπή της Μενεγάκη...ακου τώρα...που ούτε τν έβλεπα, ούτε τν είδα...τι να πω αλλοφροσύνη!

Εσύ Ευακι καλα με το γατάκι? Ηρέμησε:sad:? Πανικοβληθηκε στο νέο περιβάλλον? Τα γλυκά μου θέλουν κι αυτά χρόνο να προσαρμοστούν!

@Anastasia05 μα και πόσο σπουδαίος θα γίνει κ θα τους καμαρώνεις με τν μικρό τ αδερφό! Φαντάσου τι ωραία θα παίζουν από του χρόνου τα χρυσά μου!!!:x 

Εγώ αποκοιμήθηκα κλασσικά με τν μικρό...κ τώρα ξύπνησα πρωί πρωί...γμτ ένα Σάββατο έχω με τν άντρα κ πέφτω ξερή...

Ακούστε τώρα με τη πάνα τι έπαθα πάλι...Τν αλλάζω πριν κοιμηθεί, διαβάζουμε τα παραμύθια μας κ ήθελε αγκαλίτσα να κοιμηθούμε...Τν πιάνω κι εγώ...μούσκεμα...οοοοολος!!! Κ πανα σχεδόν γεμάτη! Νομίζω ότι κρατιέται που τν έχω με βρακάκι για να μάθουμε κ δν κάνει όσο θέλει ενώ το βράδυ που χαλαρώνει του φεύγουν! Καταλαβαίνετε ότι σηκώσαμε όλο το κρεββάτι αλλά πάλι καλά είχα βάλει σελτεδακι με χοντρό μουσαμά κ κάλυμμα κρεβατιού. Κι αυτά τα τσουνακια των αγοριών είναι ύπουλα κάπου θα ξετρυπωσουν κ θα βρεξουν να ξέρετε...

Αυτά το ολίγα 8)

Το παλεύει όλη μέρα ο γλυκουλης! Το βράδυ του ξεφυγανε! Τι τραβάνε κι αυτά ε? Τα πάτε όμως καλά? Ατυχήματα θα συμβαίνουν κ καλά να είναι τα αδιάβροχα καλύμματα κ τα σελτεδακια!

Ευτυχώς δρόσισε λίγο σήμερα επιτέλους δεν αντέχω καθόλου τη ζέστη! Κ ο μικρός στη κοιλιά εχθές χοροπηδούσε ολη μέρα!!

Καλημέρα σε όλες!

Βρε Εύα κι εσύ με τον γατούλη..τι έπαθε? Φοβήθηκε με κάτι κ άρχισε να τρεχει?

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva137 είπε:

Είναι απίστευτο πώς μερικές φορές απλά από νεύρα, κούραση, ζέστη κτλ. μας πιάνουν τα κλάματα, ενώ άλλες φορές όταν πραγματικά συμβαίνει κάτι κακό ή σοβαρό το αντιμετωπίζουμε με ψυχραιμία και υπομονή!

Κορίτσια εγώ σήμερα πήρα μεγάλη λαχτάρα. Είχαμε πάει σε κάτι φίλους μας για τραπέζι (γιορτάζουν 4th of July σήμερα εδώ) και μετά πήραμε τα πράγματά μας και τα γατιά μας από το σπίτι της φίλης μας που μας φιλοξενούσε για να έρθουμε να μείνουμε στο διαμερισματάκι ενός άλλου φίλου που μας το νοικιάζει τώρα μέχρι να βρούμε σπίτι. Όπως ανοίξαμε την πόρτα κάποια στιγμή που κουβαλούσαμε πράγματα μέσα, πετάχτηκε ο μικρός γατούλης μας έξω, αστραπιαία όμως, έτρεχε πανικόβλητος, τον κυνηγούσαμε σε όλο το τετράγωνο (ευτυχώς δεν πετάχτηκε στο δρόμο) και με τα χίλια ζόρια τον πιάσαμε κάτω από ένα αυτοκίνητο που χωθήκαμε κι εγώ και ο άντρας μου... γεμίσαμε βρωμιές και γρατζουνιές! Τώρα έχει κρυφτεί κάτω από το κρεβάτι, βρώμικος με χώματα και κολλιτσίδες στην γούνα του. Με την τρομάρα που πήρα δε ξέρω πώς θα ηρεμήσω σήμερα, νόμιζα ότι θα τον χάναμε. Τί να πω πια... άλλο κακό να μη μας βρει.

Αχ κοπέλα μου να ξερες πόσο σε κατάλαβαινω!! Έχω ζήσει κ εγώ παρόμοιες λαχταρες με τα σκυλιά μου κ σε νιώθω απόλυτα..

Ο γατουλης σου προφανώς εχει αναστατωθεί από τα πήγαινε έλα κ από τα διαφορετικά σπίτια που αλλάζει κ αυτό ήταν η επανάσταση του..ξερεις ότι κ εκείνα δε πολύ γουσταρουν αλλαγές στο περιβάλλον τους ειδικά αν νιώθουν πως δεν έχουν ένα σταθερό σπιτι αλλά με υπομονή θα στρώσει μόλις πάτε σπιτάκι σας!!!

μπορεί τα σκυλιά να μην φεύγουν βέβαια έτσι από το σπίτι ή από κοντά μας αλλά μου χει τύχει μια φορά στο πάρκο τα είχα ελεύθερα κ όπως έπαιζαν με κάτι αλλά μανουριασε η δικιά μου με ένα κουτάβι μποξερ κ εκεινο για παιχνίδι τη πήρε κυνήγι!! Κ βγήκαν από το πάρκο τρέχοντας,πέρασαν τον κεντρικό παρακαλώ (ευτυχώς ήταν Κυριακή πρωί κ είχε ελάχιστη κίνηση) εγω ειχα μείνει πίσω να μαζέψω τον αλλοας σκύλο κ ο άντρας μ με το αφεντικό του μποξέρ έτρεχαν πανηκοβλητοι.. εν τέλη το μποξέρ εκείνος το έπιασε σε ενα στενό που είχε χαθεί κ η δικιά μας η σουπιά είχε πάει στην είσοδο της πολυκατοικίας κ περιμενε.. κ αλλά σκηνικά απείρου κάλους..

Τέλος καλού όλα καλά αγαπημένη,,,οπότε αγχώνεσαι να ξαπλώνεις κ να χαϊδεύεις τη κοιλίτσα σου κ να μιλάς στο παιδάκι σου κ όλα τα άλλα θα σου μοιάζουν μηδαμινά..

Καλημεραααα;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Girls καλημέρα! @Renez @Eva137 διαβάζω για τις γατούλες και τα σκυλάκια σας.. τα αγαπώ τόσο πολύ, εμείς δεν έχουμε αλλά θα το ήθελα πολύ να μεγαλώσει το παιδάκι μας με ένα κατοικίδιο νομίζω προσφέρει πολλά στην ανάπτυξή τους και πώς αντιλαμβάνονται το περιβάλλον τους. Λοιπόν έβαλα χθες στο utube να δω μωράκια 25 εβδομάδων, αχ Θεέ μου είναι ολόκληρα πλασματάκια μέσα μας. Μα δεν είναι ένα θαύμα? Μερικές φορές δυσκολεύομαι να το πιστέψω...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...