Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου με τα μπεμπακια σας!

Καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σας! Εγώ την άλλη εβδομάδα...έχω το παραπεμπτικό στο ψυγείο κ το στραβωκοιταζω, επίσης μου υπενθυμίζει να μην ανοίξω κατάψυξη για παγωτό...

  • Χαχα 7

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz said:

Καλημέραα! 

Καλά αποτέλεσμα κορίτσια μου!!! 

@EugenJen @marianna1986 Μπραβοο! Σας έφυγε και αυτό το βάρος! 

Εγώ πάω την άλλη εβδομάδα..... 

@Eva137 Αχχ έτσι ακριβώς όμως αγάπη! Πραγματικά να δούμε που θα φτάσουμε με όλα αυτά.... Να κάνεις και πολλά ποδόλουτρα, ζορίστηκαν τότε με το ταξίδι και γι'αυτό μάλλον! Λογικά πρέπει να έχετε και πολύ υψηλές θερμοκρασίες στο Τέξας;! Από Μεξικό είστε μακρυά; 

 

Έλα ντε, πού θα φτάσουμε... Ναι τα καλοκαίρια στο Τέξας είναι πολύ ζεστά κ με πολύ ήλιο συνήθως. Το Μεξικό είναι δίπλα μας (νοτιοδυτικά μας για την ακρίβεια) αλλά δεν έχω πάει ποτέ. Κοιτούσαμε μήπως πηγαίναμε καμιά κρουαζιέρα, αλλά ειδικά τώρα με το μωρό κ τον κορονοιό δεν το βλέπω.

 

Just now, Anastasia05 said:

Άμα ξεπρηζονται εντάξει! Να προσέχεις κι αν δεις κάτι διαφορετικό να το πεις στους γιατρούς που θα ξεκινήσουν να σε παρακολουθούν εκεί. Πότε ξεκινάει η ασφάλεια εκεί? Κάτι τέτοιο θυμάμαι είχες πει

Πολλές έχουν πρήξιμο στα πόδια κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. μια από τις ομορφιές της εγκυμοσύνης..

Όπως είπα στον γιατρό μου εχθές στο τηλέφωνο για κάτι που έπαθα παλι: κ τι θα γίνει μεχρι το τέλος? Θα σαραβαλιασω??:tongue:

Μιαααα χαρά είσαι λέει...:lol:

 

 

Ναι, οπωσδήποτε θα τα πω όλα στον γιατρό μου όταν καταφέρω να πάω. Η καινούργια μου ασφάλεια θα ξεκινήσει τον Αύγουστο (απλά ελπίζω το human resources να μην καθυστερήσει παραπάνω την πρόσληψή μου).

Άσε, θα σαραβαλιάσουμε τελείως μέχρι να γεννήσουμε:P... και έχουμε ακόμα 3 μήνες μπροστά μας!

  • Χαχα 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Έλα ντε, πού θα φτάσουμε... Ναι τα καλοκαίρια στο Τέξας είναι πολύ ζεστά κ με πολύ ήλιο συνήθως. Το Μεξικό είναι δίπλα μας (νοτιοδυτικά μας για την ακρίβεια) αλλά δεν έχω πάει ποτέ. Κοιτούσαμε μήπως πηγαίναμε καμιά κρουαζιέρα, αλλά ειδικά τώρα με το μωρό κ τον κορονοιό δεν το βλέπω.

 

Ναι, οπωσδήποτε θα τα πω όλα στον γιατρό μου όταν καταφέρω να πάω. Η καινούργια μου ασφάλεια θα ξεκινήσει τον Αύγουστο (απλά ελπίζω το human resources να μην καθυστερήσει παραπάνω την πρόσληψή μου).

Άσε, θα σαραβαλιάσουμε τελείως μέχρι να γεννήσουμε:P... και έχουμε ακόμα 3 μήνες μπροστά μας!

Θα μπούνε όλα στη θέση τους με το μωρό!!

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137 Τι ωραίαα (Γενικά Λατινική Αμερική θα ήθελα κ εγώ να πάω πολυ :wub:) Δεν πειράζει, σίγουρα θα μπορέσετε κάποια στιγμή στο μέλλον μαζί με τον μικρούλη σας και έτσι θα είναι ακόμα πιο αξέχαστο σαν ταξίδι!!! 

Κορίτσια εσάς τι σας είχε βολεψει περισσότερο, τα κορμάκια που είχαν μακρυ μανίκι ή κοντομάνικο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Αυτό το μπούκωμα που νιώθεις στον ποπό, μήπως προκαλείται από την δυσκοιλιότητα? Γιατί κι εγώ που πάω για νούμερο 2 αραιά και που πλέον (μια φορά τη βδομάδα περίπου) νιώθω αυτήν την πίεση εκεί, αφού δεν μπορώ να αδειάσω.

Όχι δεν είναι από κακακια (άπαξ κι έκανα παιδί την βρίσκω πολύ χαριτωμένη αυτή τη λέξη) γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα δυσκοιλιότητας αφενός και αφετέρου γιατί το νιώθω ότι είναι το παιδί που κατεβαίνει και με πιέζει μόνο όταν είμαι πολλη ώρα όρθια και όταν σηκώνω βάρος. Άπαξ και ξεκουραστώ πάει πέρασε! Εχθές το βράδυ κοιμήθηκα με δυο μαξιλάρια στον ποπο γιατί το ένιωθα να με πιέζει τόσο πολύ που λέω πάει θα γεννήσω! Αλλά ευτυχως μετά από κάποια ώρα έτσι με τα πόδια πάνω πέρασε. 

Κοριτσια να ξέρετε ότι όταν έρθει η ώρα να γεννησετε η αίσθηση του μωρού που κατεβαίνει δεν διαφέρει καθόλου από την αίσθηση του να θες να κανεις κακακια επειγόντως! Η νύφη μου περίμενε ποσες ώρες να γεννήσει συο δωμάτιο οδυνων και κάποια στιγμή άρχισε να νιώθει αυτό το πράγμα και νττεποταν να το πει γιατί σου λέει πάει ρεζίλι θα γίνω εδώ μέσα. Μετά πιάνει και το ψυθιριζει στη μαια και τη βλέπει ξαφνικά να φωνάζει «γεννάμε γεννάμε!» Κι εκείνη της έλεγε «σσσσσσς! Όχι, δεν κατάλαβες καλά, κακακια θέλω!» Κι εκείνη της έλεγε «εσυ δεν κατάλαβες καλά!» Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Όχι δεν είναι από κακακια (άπαξ κι έκανα παιδί την βρίσκω πολύ χαριτωμένη αυτή τη λέξη) γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα δυσκοιλιότητας αφενός και αφετέρου γιατί το νιώθω ότι είναι το παιδί που κατεβαίνει και με πιέζει μόνο όταν είμαι πολλη ώρα όρθια και όταν σηκώνω βάρος. Άπαξ και ξεκουραστώ πάει πέρασε! Εχθές το βράδυ κοιμήθηκα με δυο μαξιλάρια στον ποπο γιατί το ένιωθα να με πιέζει τόσο πολύ που λέω πάει θα γεννήσω! Αλλά ευτυχως μετά από κάποια ώρα έτσι με τα πόδια πάνω πέρασε. 

Κοριτσια να ξέρετε ότι όταν έρθει η ώρα να γεννησετε η αίσθηση του μωρού που κατεβαίνει δεν διαφέρει καθόλου από την αίσθηση του να θες να κανεις κακακια επειγόντως! Η νύφη μου περίμενε ποσες ώρες να γεννήσει συο δωμάτιο οδυνων και κάποια στιγμή άρχισε να νιώθει αυτό το πράγμα και νττεποταν να το πει γιατί σου λέει πάει ρεζίλι θα γίνω εδώ μέσα. Μετά πιάνει και το ψυθιριζει στη μαια και τη βλέπει ξαφνικά να φωνάζει «γεννάμε γεννάμε!» Κι εκείνη της έλεγε «σσσσσσς! Όχι, δεν κατάλαβες καλά, κακακια θέλω!» Κι εκείνη της έλεγε «εσυ δεν κατάλαβες καλά!» Χαχαχαχα 

Χαχαχαχαχαχα γελάω γιατί μου έλεγε η κουμπαρα μου ότι σπρώχνεις λες κ θες να κανείς κακακια:mrgreen: 

οποτε από δω κ πέρα φοβόμαστε όταν θελουμε κακακια που λες κ εσυ! Εμένα από χθες η μια κάτι έχει βάλει στο πλευρό μου χέρι; Πόδι; Πισινό; Κ δε μπορώ να κουνηθώ από τον πονο


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχαχαχα γελάω γιατί μου έλεγε η κουμπαρα μου ότι σπρώχνεις λες κ θες να κανείς κακακια:mrgreen: 

οποτε από δω κ πέρα φοβόμαστε όταν θελουμε κακακια που λες κ εσυ! Εμένα από χθες η μια κάτι έχει βάλει στο πλευρό μου χέρι; Πόδι; Πισινό; Κ δε μπορώ να κουνηθώ από τον πονο

Ναι να το σκέφτεσαι δυο φορές όταν θες να πας τουαλέτα! Χαχαχα 

Λες να μου έχει βάλει κι εμενα κανένα χέρι στον πισινό γι αυτό να πονάω;;; Αλλά έτσι όπως το νιώθω είναι σε να έχει βάλει όλο το κεφάλι του!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι να το σκέφτεσαι δυο φορές όταν θες να πας τουαλέτα! Χαχαχα 

Λες να μου έχει βάλει κι εμενα κανένα χέρι στον πισινό γι αυτό να πονάω;;; Αλλά έτσι όπως το νιώθω είναι σε να έχει βάλει όλο το κεφάλι του!

Όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι στην ανάποδη πλευρά από τη συγκεκριμένη Μπέμπα,που δεν είναι καθόλου φρόνιμη, είμαι καλά. Όταν είμαι καθιστή ή σηκωθώ νομίζω θα μου βγάλει το πλευρό...μπορεί να σε πιέζει κ εσένα!!! 
Ρε προσπαθω όταν πηγαίνω τουαλέτα να μην πιεζομαι καθόλου, φοβάμαι μη μου φύγει κανα μωρο... 2 ακτινίδια τη μέρα τρώω γι αυτό το λόγο!

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκια μου!!!!

Και εμένα βγήκαν καλά τα αποτελέσματα μέσα στα όρια πιο χαμηλά από την προηγούμενη φορά!

Αύριο φυσικά θα πάω στον ενδοκρινολογο να τα δει!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι στην ανάποδη πλευρά από τη συγκεκριμένη Μπέμπα,που δεν είναι καθόλου φρόνιμη, είμαι καλά. Όταν είμαι καθιστή ή σηκωθώ νομίζω θα μου βγάλει το πλευρό...μπορεί να σε πιέζει κ εσένα!!! 
Ρε προσπαθω όταν πηγαίνω τουαλέτα να μην πιεζομαι καθόλου, φοβάμαι μη μου φύγει κανα μωρο... 2 ακτινίδια τη μέρα τρώω γι αυτό το λόγο!

Εντάξει μην ανησυχεις. Αν δεν είναι τα μωρά να βγουν δεν θα βγουν όσο κι αν πιαστείς! Αλλά καλά κανεις με τα ακτινιδιακια σου! 

Αερια έχετε; Εγώ κοντεύω να γίνω ρεζίλι! Καμία μέρα δεν θα κρατηθώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Jasmine@ Μην κοιτάς που σου κάνω χαχα δεν έχει εξαλλο ανθρωπάκι γιαυτό!!είναι χαχα με σφιγμένα δόντια!!:evil:   η μόνη μου παρηγοριά είναι οτι συνεχίζω να μπαίνω σε small (μιλάω πάντα για φορέματα, τα παντελόνια τα έχω στην πυρά!!) ακομα και ένα εφαρμοστό που πήρα από H&M και δεν ήταν εγκυμοσύνης πάλι small είναι κ δεν είναι τσίτα, τώρα πως γίνεται αυτό με +8 κιλά δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλα με βολέυει οπότε δεν το ψάχνω!!!

@marianna1986 το όριο είναι 120 κ βγήκε 120 , ε να μην φταίει η ζαμπονοτυρόπιτα που σκεφτόμουν???

@P.L.L. Αέρια έχω σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά ακόμα και ένα κερασάκι να φάω έχω αυτό το πράγμα που μου ανεβαίνει σαν ρέψιμο σε συνδυασμό λόξυγγα δεν ξέρω την επιστημονική του ονομασία.:P


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ Μην κοιτάς που σου κάνω χαχα δεν έχει εξαλλο ανθρωπάκι γιαυτό!!είναι χαχα με σφιγμένα δόντια!!:evil:   η μόνη μου παρηγοριά είναι οτι συνεχίζω να μπαίνω σε small (μιλάω πάντα για φορέματα, τα παντελόνια τα έχω στην πυρά!!) ακομα και ένα εφαρμοστό που πήρα από H&M και δεν ήταν εγκυμοσύνης πάλι small είναι κ δεν είναι τσίτα, τώρα πως γίνεται αυτό με +8 κιλά δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλα με βολέυει οπότε δεν το ψάχνω!!!

@marianna1986 το όριο είναι 120 κ βγήκε 120 , ε να μην φταίει η ζαμπονοτυρόπιτα που σκεφτόμουν???

@P.L.L. Αέρια έχω σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά ακόμα και ένα κερασάκι να φάω έχω αυτό το πράγμα που μου ανεβαίνει σαν ρέψιμο σε συνδυασμό λόξυγγα δεν ξέρω την επιστημονική του ονομασία.:P

Εμένα το όριο γράφει 155 κ έχω 110... χμμμ μήπως έχεις μπερδευτεί επειδή γράφει 120’;; Δλδ 120 λεπτά μετά; 
Ας πω κ εγώ τον πόνο μου... βάζω τη μασκα μου, κάνω το σκραμπ στο σώμα κ πάω να ξυριστώ! Δεν έβλεπα κορίτσια... το καταλαβαινετε;;;; Δεν έβλεπα! Κάποια στιγμή κόπηκα κιολας, δεν έβρισκα καθρεφτάκι. Πραγματικά δε ξέρω τι καλλιτεχνία έχω φτιάξει εκεί κάτω!

  • Χαχα 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εντάξει μην ανησυχεις. Αν δεν είναι τα μωρά να βγουν δεν θα βγουν όσο κι αν πιαστείς! Αλλά καλά κανεις με τα ακτινιδιακια σου! 

Αερια έχετε; Εγώ κοντεύω να γίνω ρεζίλι! Καμία μέρα δεν θα κρατηθώ! 

Άσε εγώ πάντα ήμουν κλανιαρικο όταν έτρωγα λαχανικα ή όσπρια..κ τώρα με το μωρό προσπαθώ να τρώω μπόλικα οπότε μαντεψτε!! Χαχαχχα

Αλλά θα σας πω ενα μυστικό.....κάνω αυτές τις ύπουλες που δεν ακούγονται χαχαχαχα

Ναι κ είμαι κ καφρος ευχαριστώ^_^

 

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ Μην κοιτάς που σου κάνω χαχα δεν έχει εξαλλο ανθρωπάκι γιαυτό!!είναι χαχα με σφιγμένα δόντια!!:evil:   η μόνη μου παρηγοριά είναι οτι συνεχίζω να μπαίνω σε small (μιλάω πάντα για φορέματα, τα παντελόνια τα έχω στην πυρά!!) ακομα και ένα εφαρμοστό που πήρα από H&M και δεν ήταν εγκυμοσύνης πάλι small είναι κ δεν είναι τσίτα, τώρα πως γίνεται αυτό με +8 κιλά δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλα με βολέυει οπότε δεν το ψάχνω!!!

@marianna1986 το όριο είναι 120 κ βγήκε 120 , ε να μην φταίει η ζαμπονοτυρόπιτα που σκεφτόμουν???

@P.L.L. Αέρια έχω σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά ακόμα και ένα κερασάκι να φάω έχω αυτό το πράγμα που μου ανεβαίνει σαν ρέψιμο σε συνδυασμό λόξυγγα δεν ξέρω την επιστημονική του ονομασία.:P

Α κι εγώ το είχα αυτό με το ρέψιμο αλλά τώρα μεταφέρθηκαν τα αέρια στο κάτω διαμέρισμα!

Just now, Renez είπε:

Άσε εγώ πάντα ήμουν κλανιαρικο όταν έτρωγα λαχανικα ή όσπρια..κ τώρα με το μωρό προσπαθώ να τρώω μπόλικα οπότε μαντεψτε!! Χαχαχχα

Αλλά θα σας πω ενα μυστικό.....κάνω αυτές τις ύπουλες που δεν ακούγονται χαχαχαχα

Ναι κ είμαι κ καφρος ευχαριστώ^_^

 

Κι εγώ αυτές τις ύπουλες έχω!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γυρισα απο γιατρό! Ο μικρός είναι 832gr. Αναποδα προς το παρόν αλλα φωτογενης! Όλα φυσιολογικα ευτυχώς! Προχώραμε φυσιολογικα!!! Κάνουμε πάντα και κολπικο υπέρηχο και από κει ολα καλα.. 

Μου είπε να μην κανω καμπύλη γιατί δεν υπάρχει καμία ένδειξη  εξετασεις, μωρό, ιστορικο και τζάμπα λέει θα φας την ταλαιπωρία. Δεν το χω ξανακούσει αλλα είναι πολύ έμπειρος γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Τώρα θα τον ξαναδω σε 3εβδ.! 

Καλα αποτελέσματα σε ολες! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...