Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκια μου!!!!

Και εμένα βγήκαν καλά τα αποτελέσματα μέσα στα όρια πιο χαμηλά από την προηγούμενη φορά!

Αύριο φυσικά θα πάω στον ενδοκρινολογο να τα δει!!

Μπραβο σου Μαράκι μου!!!!!με το καλό το doppler τωρα!Κάθε φορά ένα βήμα πιο κοντά στα μωρά μας :wub:

Just now, Marti είπε:

Κορίτσια μόλις γυρισα απο γιατρό! Ο μικρός είναι 832gr. Αναποδα προς το παρόν αλλα φωτογενης! Όλα φυσιολογικα ευτυχώς! Προχώραμε φυσιολογικα!!! Κάνουμε πάντα και κολπικο υπέρηχο και από κει ολα καλα.. 

Μου είπε να μην κανω καμπύλη γιατί δεν υπάρχει καμία ένδειξη  εξετασεις, μωρό, ιστορικο και τζάμπα λέει θα φας την ταλαιπωρία. Δεν το χω ξανακούσει αλλα είναι πολύ έμπειρος γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Τώρα θα τον ξαναδω σε 3εβδ.! 

Καλα αποτελέσματα σε ολες! 

Μπραβο το παλικαρακι σου!!!Με το καλό να τον ξαναδείς σε 3 βδομαδουλες!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Marti είπε:

Κορίτσια μόλις γυρισα απο γιατρό! Ο μικρός είναι 832gr. Αναποδα προς το παρόν αλλα φωτογενης! Όλα φυσιολογικα ευτυχώς! Προχώραμε φυσιολογικα!!! Κάνουμε πάντα και κολπικο υπέρηχο και από κει ολα καλα.. 

Μου είπε να μην κανω καμπύλη γιατί δεν υπάρχει καμία ένδειξη  εξετασεις, μωρό, ιστορικο και τζάμπα λέει θα φας την ταλαιπωρία. Δεν το χω ξανακούσει αλλα είναι πολύ έμπειρος γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Τώρα θα τον ξαναδω σε 3εβδ.! 

Καλα αποτελέσματα σε ολες

Εφόσον στο είπε ο γιατρός οκκκκ ,ειδικά όταν είναι κάτι που συμφέρει λέμε ναι Χαχαχα 

Εμένα δε ξέρω παρότι έχω χαμηλότερο ζάχαρο στις μηνιαίες αιματολογικές μου ,μου είπε να την κάνω για να ακολουθήσουμε κ καλά όλο το "πρωτόκολλο".. σαμπως εκείνος πίνει την αηδία??:P

Σε ποια εβδομάδα είσαι Μάρτη μου?? Ρωτάω για τα κιλά που ειπες στο νινακι σου..εμένα ήταν 800γρ στην 24&4..

Just now, Hliolousti είπε:

Μπραβο σου Μαράκι μου!!!!!με το καλό το doppler τωρα!Κάθε φορά ένα βήμα πιο κοντά στα μωρά μας :wub:

Πως πήγε η εξέταση Ηλιόλουστη μου?? Όλα καλά? Δεν είχες καμία παρενέργεια ε??

Μααααα θύμισε μου αν θες ξανά το όνομα σου γμτ όλο το ξεχνάω..:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Κορίτσια μόλις γυρισα απο γιατρό! Ο μικρός είναι 832gr. Αναποδα προς το παρόν αλλα φωτογενης! Όλα φυσιολογικα ευτυχώς! Προχώραμε φυσιολογικα!!! Κάνουμε πάντα και κολπικο υπέρηχο και από κει ολα καλα.. 

Μου είπε να μην κανω καμπύλη γιατί δεν υπάρχει καμία ένδειξη  εξετασεις, μωρό, ιστορικο και τζάμπα λέει θα φας την ταλαιπωρία. Δεν το χω ξανακούσει αλλα είναι πολύ έμπειρος γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Τώρα θα τον ξαναδω σε 3εβδ.! 

Καλα αποτελέσματα σε ολες! 

Μπράβο σου κορίτσι μου! Το χάρηκες το μωράκι σου Ε??? Αφού σ είπε ο ντοκ όχι καμπύλη κάτι ξέρει! Εξάλλου σε βλέπει κ κορμάρα κ καλές εξετάσεις κ φυσιολογικό μωρό κ αμνιακό κ δν ανησυχεί. Οι περισσότεροι για σιγουριά τη κάνουν λόγω πρωτοκόλλου μη τυχόν βρούμε κάνα μπελά! Εεεε όταν παίρνουμε κ τα κιλακια μας ,που να μας δικαιολογήσουν οι άνθρωποι?

Κορίτσια κι εγώ αερια φουλ τη τύχη μου...κ στο 1ο είχα πολλά αφού με τν άντρα μου γίναμε κολληταρια...δν κρατούσα τύπους...φοβόμουν...αλλά κάνω κ το κόλπο της Αρετής ;) Αχαχαχαχα γελάμε με τα χαλια μας!

Just now, elenioz είπε:

@Eva137 Τι ωραίαα (Γενικά Λατινική Αμερική θα ήθελα κ εγώ να πάω πολυ :wub:) Δεν πειράζει, σίγουρα θα μπορέσετε κάποια στιγμή στο μέλλον μαζί με τον μικρούλη σας και έτσι θα είναι ακόμα πιο αξέχαστο σαν ταξίδι!!! 

Κορίτσια εσάς τι σας είχε βολεψει περισσότερο, τα κορμάκια που είχαν μακρυ μανίκι ή κοντομάνικο; 

Για αρχή επειδή θα έχει λίγο ζέστη ακόμα πάρε κοντομάνικο το μικρό νούμερο κ τα επόμενα παρτα μακρυμανικο που θα βάλει Δεκέμβρη &μετά! Πολύ βολικά είναι αυτά που έχουν σουστιτσες από το πλαι μέχρι κάτω κ όχι μονο τις 3 κάτω στο πιπι τους. Βολεύουν στο ντύσιμο, το απλώνεις στο σελτεδακι, ακουμπάς επάνω το μωρό κ κουμπωνεις, δν το χώνεις από το κεφαλάκι του το ευαισθητουλικο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι άσχετο. Ξέρετε κάποια κοπέλα να καθαρίζει σπίτια ή στον Πειραιά ή να έρχεται Πειραιά; Δίνω 6€/ώρα. Είχα για χρόνια μια καταπληκτική που ήταν μανιακή με την καθαριότητα και της είχα και εμπιστοσύνη. Αλλά με τον κορονοιο φοβάται να μπει σε μέσα (γιατι είναι αρρωστος ο αντρας της) και πάει μόνο όπου είναι απόσταση κοντινή στο σπίτι της. Έχω δοκιμάσει τους τελευταίους μήνες δυο κύριες αλλά καμία σχέση. Γίνεται αρκετά τσαπατσούλικη δουλειά κι εγώ θέλω κάποια που να καθαρίζει και να ξέρω ότι είναι τα πάντα καθαρά σαν καινουρια μετά. Όχι να τα ξαναπερνάω εγω από πάνω. 

Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα να μπυ προτείνει μια κυρία θα το εκτιμούσα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εφόσον στο είπε ο γιατρός οκκκκ ,ειδικά όταν είναι κάτι που συμφέρει λέμε ναι Χαχαχα 

Εμένα δε ξέρω παρότι έχω χαμηλότερο ζάχαρο στις μηνιαίες αιματολογικές μου ,μου είπε να την κάνω για να ακολουθήσουμε κ καλά όλο το "πρωτόκολλο".. σαμπως εκείνος πίνει την αηδία??:P

Σε ποια εβδομάδα είσαι Μάρτη μου?? Ρωτάω για τα κιλά που ειπες στο νινακι σου..εμένα ήταν 800γρ στην 24&4..

Πως πήγε η εξέταση Ηλιόλουστη μου?? Όλα καλά? Δεν είχες καμία παρενέργεια ε??

Μααααα θύμισε μου αν θες ξανά το όνομα σου γμτ όλο το ξεχνάω..:rolleyes:

Δέσποινα λεν την Παναγιά,Δέσποινα λεν κι εμένα:lol:

Καλά είμαι δόξα τω Θεώ,τσάκισα τα σφολιατακια μου,και μετά έριξα έναν ύπνο τρικουβερτο!

Το στομάχι μου είναι λίγο ανακατωμενο ακόμα όμως σε ανεκτά επίπεδα θα ελεγα!

Μια χαρά όμως νιώθω,εσύ;είσαι οκ;μετά θα πήγαινες στη δουλειά;

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Jasmine@ εμένα στα 120' γράφει όριο 70-120 

@Renez μικρό μου κλανιάρικο  με έκανες και έλιωσα και με έχουν πρήξει στην δούλεια, κορίτσια σήμερα σκοτώνω ανθρωπο πάλι καλά που έχω κ εσάς και με κάνετε να γελάω!!

@P.L.L. θα ρωτήσω αν θες την δικιά μου αν έρχεται, είναι πολύ καλή και πολύ γρήγορη, δεν κάνει καθόλου διάλειμμα σκέψου την παρακαλάω να κάτσει να πιει νερό, αλλά παίρνει 7/ώρα.εγώ δεν την παίρνω σταθερά , την φωνάζω μια στο τόσο όποτε θέλω γενική, αν την θες σταθερά μπορεί να σου κάνει καλύτερη τιμή. 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ εμένα στα 120' γράφει όριο 70-120 

@Renez μικρό μου κλανιάρικο  με έκανες και έλιωσα και με έχουν πρήξει στην δούλεια, κορίτσια σήμερα σκοτώνω ανθρωπο πάλι καλά που έχω κ εσάς και με κάνετε να γελάω!!

@P.L.L. θα ρωτήσω αν θες την δικιά μου αν έρχεται, είναι πολύ καλή και πολύ γρήγορη, δεν κάνει καθόλου διάλειμμα σκέψου την παρακαλάω να κάτσει να πιει νερό, αλλά παίρνει 7/ώρα.εγώ δεν την παίρνω σταθερά , την φωνάζω μια στο τόσο όποτε θέλω γενική, αν την θες σταθερά μπορεί να σου κάνει καλύτερη τιμή. 

Εγώ τη θέλω για δυο φορές τον μήνα! Μένω σε σπίτι που είναι σαν μονοκατοικία μεζονέτα. Θέλω δηλαδή να κανει και εξωτερικούς χώρους σκαλες και ασανσέρ. Όχι μόνο μέσα στο σπίτι. Αλλά αν είναι καλή και γρήγορη και την εμπιστεύεσαι δίνω και 7€/ώρα. Από που θα έρχεται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εφόσον στο είπε ο γιατρός οκκκκ ,ειδικά όταν είναι κάτι που συμφέρει λέμε ναι Χαχαχα 

Εμένα δε ξέρω παρότι έχω χαμηλότερο ζάχαρο στις μηνιαίες αιματολογικές μου ,μου είπε να την κάνω για να ακολουθήσουμε κ καλά όλο το "πρωτόκολλο".. σαμπως εκείνος πίνει την αηδία??:P

Σε ποια εβδομάδα είσαι Μάρτη μου?? Ρωτάω για τα κιλά που ειπες στο νινακι σου..εμένα ήταν 800γρ στην 24&4..

Πως πήγε η εξέταση Ηλιόλουστη μου?? Όλα καλά? Δεν είχες καμία παρενέργεια ε??

Μααααα θύμισε μου αν θες ξανά το όνομα σου γμτ όλο το ξεχνάω..:rolleyes:

24 και 4 ακριβώς χαχχα

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ και @EugenJen στο δικό μου χαρτί έχει όρια στο 0' το 110 στα 60' το 170 και στα 120' το 110. Ξέρω σίγουρα πως στο 0' δεν ισχύει το 110 για την εγκυμοσύνη αλλά το θέλουν στο 92.

@Marti μια χαρά! Αφού σε βλέπει κορμάρα τι να την κάνεις την καμπύλη; Σίγουρα δεν θα πλακωνεσαι στα γλυκά οπότε όλα κουλ.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου! Το χάρηκες το μωράκι σου Ε??? Αφού σ είπε ο ντοκ όχι καμπύλη κάτι ξέρει! Εξάλλου σε βλέπει κ κορμάρα κ καλές εξετάσεις κ φυσιολογικό μωρό κ αμνιακό κ δν ανησυχεί. Οι περισσότεροι για σιγουριά τη κάνουν λόγω πρωτοκόλλου μη τυχόν βρούμε κάνα μπελά! Εεεε όταν παίρνουμε κ τα κιλακια μας ,που να μας δικαιολογήσουν οι άνθρωποι?

Κορίτσια κι εγώ αερια φουλ τη τύχη μου...κ στο 1ο είχα πολλά αφού με τν άντρα μου γίναμε κολληταρια...δν κρατούσα τύπους...φοβόμουν...αλλά κάνω κ το κόλπο της Αρετής ;) Αχαχαχαχα γελάμε με τα χαλια μας!

Για αρχή επειδή θα έχει λίγο ζέστη ακόμα πάρε κοντομάνικο το μικρό νούμερο κ τα επόμενα παρτα μακρυμανικο που θα βάλει Δεκέμβρη &μετά! Πολύ βολικά είναι αυτά που έχουν σουστιτσες από το πλαι μέχρι κάτω κ όχι μονο τις 3 κάτω στο πιπι τους. Βολεύουν στο ντύσιμο, το απλώνεις στο σελτεδακι, ακουμπάς επάνω το μωρό κ κουμπωνεις, δν το χώνεις από το κεφαλάκι του το ευαισθητουλικο. 

Το χαρηκα ναι! Μεγαλωσε φοβερά! Είναι πολυ πιο σχηματισμενος από οτι στη β επιπέδου και διπλάσιος! Και εμενα η λογικη μ ειναι να τηρείται το πρωτόκολλο, έτσι και αλλιως εγω την κανω την εξέταση τωρα τι να σας πω! Δε θα πρόβληματιστω και για αυτό! 

Just now, marianna1986 είπε:

@Jasmine@ και @EugenJen στο δικό μου χαρτί έχει όρια στο 0' το 110 στα 60' το 170 και στα 120' το 110. Ξέρω σίγουρα πως στο 0' δεν ισχύει το 110 για την εγκυμοσύνη αλλά το θέλουν στο 92.

@Marti μια χαρά! Αφού σε βλέπει κορμάρα τι να την κάνεις την καμπύλη; Σίγουρα δεν θα πλακωνεσαι στα γλυκά οπότε όλα κουλ.

Κορίτσια η κοιλια αυτή ειναι λαστ γιαρ! Φούσκωσε και μενα αποτομα. Τρωω καθε μερα λιγο γλυκάκι αλλα παντα το έκανα.. Τωρα εύχομαι να μη γίνει τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elenioz είπε:

@Eva137 Τι ωραίαα (Γενικά Λατινική Αμερική θα ήθελα κ εγώ να πάω πολυ :wub:) Δεν πειράζει, σίγουρα θα μπορέσετε κάποια στιγμή στο μέλλον μαζί με τον μικρούλη σας και έτσι θα είναι ακόμα πιο αξέχαστο σαν ταξίδι!!! 

Κορίτσια εσάς τι σας είχε βολεψει περισσότερο, τα κορμάκια που είχαν μακρυ μανίκι ή κοντομάνικο; 

Σε ζιπουνακια πιο πολύτ το κοντό ! Τα μακρυά τα φοράω καμία φορά σαν μπλουζα πάνω από κοντομανικο μαζί με φόρμουλα από κάτω,για το σπιτι

Just now, Renez είπε:

Άσε εγώ πάντα ήμουν κλανιαρικο όταν έτρωγα λαχανικα ή όσπρια..κ τώρα με το μωρό προσπαθώ να τρώω μπόλικα οπότε μαντεψτε!! Χαχαχχα

Αλλά θα σας πω ενα μυστικό.....κάνω αυτές τις ύπουλες που δεν ακούγονται χαχαχαχα

Ναι κ είμαι κ καφρος ευχαριστώ^_^

 

Ιου!!! Αυτές (φορ γιορ ινφορμεϊσον) λέγονται αθορυβες βρωμουσες :mrgreen:

Just now, Marti είπε:

Κορίτσια μόλις γυρισα απο γιατρό! Ο μικρός είναι 832gr. Αναποδα προς το παρόν αλλα φωτογενης! Όλα φυσιολογικα ευτυχώς! Προχώραμε φυσιολογικα!!! Κάνουμε πάντα και κολπικο υπέρηχο και από κει ολα καλα.. 

Μου είπε να μην κανω καμπύλη γιατί δεν υπάρχει καμία ένδειξη  εξετασεις, μωρό, ιστορικο και τζάμπα λέει θα φας την ταλαιπωρία. Δεν το χω ξανακούσει αλλα είναι πολύ έμπειρος γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Τώρα θα τον ξαναδω σε 3εβδ.! 

Καλα αποτελέσματα σε ολες! 

Μπραβο κορίτσι!!! Πάντα καλά αποτελέσματα εύχομαι! Ότι πει ο γιατρός που έχει όλο το ιστορικό!:)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σε ζιπουνακια πιο πολύτ το κοντό ! Τα μακρυά τα φοράω καμία φορά σαν μπλουζα πάνω από κοντομανικο μαζί με φόρμουλα από κάτω,για το σπιτι

Ιου!!! Αυτές (φορ γιορ ινφορμεϊσον) λέγονται αθορυβες βρωμουσες :mrgreen:

Μπραβο κορίτσι!!! Πάντα καλά αποτελέσματα εύχομαι! Ότι πει ο γιατρός που έχει όλο το ιστορικό!:)

Ευχαριστώωω!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ εμένα στα 120' γράφει όριο 70-120 

@Renez μικρό μου κλανιάρικο  με έκανες και έλιωσα και με έχουν πρήξει στην δούλεια, κορίτσια σήμερα σκοτώνω ανθρωπο πάλι καλά που έχω κ εσάς και με κάνετε να γελάω!!

@P.L.L. θα ρωτήσω αν θες την δικιά μου αν έρχεται, είναι πολύ καλή και πολύ γρήγορη, δεν κάνει καθόλου διάλειμμα σκέψου την παρακαλάω να κάτσει να πιει νερό, αλλά παίρνει 7/ώρα.εγώ δεν την παίρνω σταθερά , την φωνάζω μια στο τόσο όποτε θέλω γενική, αν την θες σταθερά μπορεί να σου κάνει καλύτερη τιμή. 

Χμμμμ 75 γρ γλυκόζης πήρες;;; 
@Renez εγώ αυτές τις ξέρω κούφιες κλανιτσες! 
 

Just now, marianna1986 είπε:

@Jasmine@ και @EugenJen στο δικό μου χαρτί έχει όρια στο 0' το 110 στα 60' το 170 και στα 120' το 110. Ξέρω σίγουρα πως στο 0' δεν ισχύει το 110 για την εγκυμοσύνη αλλά το θέλουν στο 92.

@Marti μια χαρά! Αφού σε βλέπει κορμάρα τι να την κάνεις την καμπύλη; Σίγουρα δεν θα πλακωνεσαι στα γλυκά οπότε όλα κουλ.

Εμένα έχει στο 0´ <95

60’ < 180 

120’ <155 

με 75γρ γλυκόζης 

 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ τη θέλω για δυο φορές τον μήνα! Μένω σε σπίτι που είναι σαν μονοκατοικία μεζονέτα. Θέλω δηλαδή να κανει και εξωτερικούς χώρους σκαλες και ασανσέρ. Όχι μόνο μέσα στο σπίτι. Αλλά αν είναι καλή και γρήγορη και την εμπιστεύεσαι δίνω και 7€/ώρα. Από που θα έρχεται;

Aπό Περιστέρι έρχεται,αλλά έχει ένα μηχανάκι οποτε μπορεί να ερχεται... να σου πω εγώ την πήρα από γνωστό μου που της δίνει κλειδιά και πάει και μόνη της σπίτι και καθαρίζει, εντάξει εγώ δεν την αφήνω μόνη της αλλά αν δεν την εμπιστευόμουν δεν θα την έβαζα καν στο σπιτι.

@marianna1986 εμένα έχει στο 0'  115  στα 60' 170 και στα 120'  120 στα δύο πρώτα ήμουν κάτω κ από την μέση...

@Jasmine@ 75gr ναι

Πάντως με πήρε η γιατρός και μου λεει όλα οκ , μου έδωσε και έγκριση να τρωω γλυκάκι(ναι γιατί τώρα δεν έτρωγα!! :lol:

@Marti μπράβο σου μωρέ το μπεμπάκι σου!! ακόμα πιο μπράβο που δεν θα περάσεις την διαδικασία της καμπύλης, τώρα το οτι μιλάς και εσυ για κοιλιά θα με τρελάνει αλλά είπαμε δεν έχει angry να σας κάνω σε εσάς κ στην κυρία @Jasmine@ με τα δίδυμα που έχει πάρει το τίποτα σε κιλα!!

 

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...