Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Σωστό κ αυτό..χαχαχα

Όσες έχετε άλλες ερωτήσεις τις ακούω εεε?!

Αουτς κ μετά όμως θα νιώθω να με ράβουν???ιιιιιι

Χαχαχαχαχαχαχα αυτό κι εγώ το ένιωθα κανονικά κι έκανα τσαλιμακια κ ο γιατρός δε το πίστευε πως μετά από όλο αυτό που περάσαμε παραπονεθηκα στο ραψιμο:mrgreen:

Κρατάς το νινακι όμως κ δε σε πολυνοιαζει τι γίνεται τριγύρω! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε χαζό το τυρί κ η κρέμα γάλακτος αν τα φάω με πατάτες δε με πειράζουν! Κ δεν είχα βάλει κρέμα.... μακαρόνια κ σκέτα να φάω τα βγάζω!

Άστα αυτά σαβουριαζεις εκεί τα άλα κρεμ σου κ σου φταίει το μακαρονακι μετά!!!:D

Τότε πέρα τη πλάκα άστα τα τιμημένα,έτσι κ αλλιώς τον πρώτο μήνα τόσο που θα μας τρέχουν τα μωρά (ειδικά τα δύο εσένα) μας βλέπω να τρώμε πολυυυ συχνά μακαρόνια χαχαχα

Just now, Anastasia05 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα αυτό κι εγώ το ένιωθα κανονικά κι έκανα τσαλιμακια κ ο γιατρός δε το πίστευε πως μετά από όλο αυτό που περάσαμε παραπονεθηκα στο ραψιμο:mrgreen:

Κρατάς το νινακι όμως κ δε σε πολυνοιαζει τι γίνεται τριγύρω! 

Αααααα τι έτσι χύμα?? ούτε ξυλοκαινη ούτε τπτ απαπαπα γμτ μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

@Renez ένα κοριτσάκι περιμένω και επρεπε να κάνω περιδεση γιατί μου βρήκαν τον τράχηλο στην β επιπέδου 25mm. Τώρα ξάπλα, προγεστερονη, μαγνήσιο και πολλές πολλές σκέψεις. :!:

Όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου! Με προσοχή κ υπομονή!:)

Συγγενικό μου πρόσωπο με σοβαρό πρόβλημα στον τράχηλο(είχε υπολείμματα σκέψου..) κι έχει δυο υγιέστατα μωράκια! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

@Renez ένα κοριτσάκι περιμένω και επρεπε να κάνω περιδεση γιατί μου βρήκαν τον τράχηλο στην β επιπέδου 25mm. Τώρα ξάπλα, προγεστερονη, μαγνήσιο και πολλές πολλές σκέψεις. :!:

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!! Πέρασε ο καιρός, λίγο ακόμα υπομονή θα κάνεις! Ξεκουράσου, Διάβασε, δες σειρουλες, ότι δν θα προλαβαίνεις μετά! 

1ο σου παιδάκι Ε?

Από που είσαι και που γεννας? Και βλέπω κι εσύ συμμαθήτρια το 86,καλέ είμαστε πολλές !


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Τυχερηηηη αυτό που θα ήθελα κ εγώ από μια μαία αλλά δεν ..έχω εναποθέσει λοιπόν εγώ τις ελπίδες μου στις μαίες του νοσοκομείου να πέσω σε κάποιον καλό άνθρωπο να με βοηθήσει...

Θύμισε μου που θα γεννήσεις..

Κ πες καμία ιδέα για ερώτηση στο γιατρό..

εγώ έχω τις εξής:

1.Αν δεν κάνω επισκληριδιο κ χρειαστεί να κάνω περινεοτομη θα μου κάνουν εκεί κάποια τοπική αναισθησία?

2.θα μπορεί ο άντρας μου να είναι στη γέννα μαζί ακόμη κ χωρίς τα μαθήματα που χρειάζονται για να μπει?

3.θα μου δώσουν τον μπέμπη μου να τον θηλάσω κατευθείαν?

4.με ποιον θα κανονίσουμε σε τι δωμάτιο θα είμαστε?

5.μπορω να αποφασίσω τελευταία στιγμή αν θέλω επισκληριδιο ανάλογα με τον πόνο που θα νιώθω ως τότε?

Είμασταν μεταξύ αρεταίειο, μητέρα & ιασώ. Ειπαμε μετά μάλλον προς μητερα η ιασώ ( το αρεταίειο είναι σούπερ, απλά είναι λίγο μακριά) και τώρα τελευταία με τις αναφάλειές μου λέμε για ιασώ γιατι εκεί κάναμε και την εξωσωματική. οποτε θα είναι και ο εξωσωματικός μας εκει και θέλω να τους έχω ολους κάπου κοντά χαχαχαχα... επισης μπηκαμε και βγήκαμε τόσες φορές εκεί, που είναι πολυ γνώριμο το περιβάλλον και είναι σημαντικο για μένα. Γιατί λες τυχερή? Οποια μαία σε αναλαβει εκείνη τη μέρα θα είναι πολυ καλά. Εγώ έχω στο μυαλό μου όλες τις μαίες πολυ γλυκές και υπομονετικές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Άστα αυτά σαβουριαζεις εκεί τα άλα κρεμ σου κ σου φταίει το μακαρονακι μετά!!!:D

Τότε πέρα τη πλάκα άστα τα τιμημένα,έτσι κ αλλιώς τον πρώτο μήνα τόσο που θα μας τρέχουν τα μωρά (ειδικά τα δύο εσένα) μας βλέπω να τρώμε πολυυυ συχνά μακαρόνια χαχαχα

Αααααα τι έτσι χύμα?? ούτε ξυλοκαινη ούτε τπτ απαπαπα γμτ μου!!!!

Είχα επισκληριδιο καλέ!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Είμασταν μεταξύ αρεταίειο, μητέρα & ιασώ. Ειπαμε μετά μάλλον προς μητερα η ιασώ ( το αρεταίειο είναι σούπερ, απλά είναι λίγο μακριά) και τώρα τελευταία με τις αναφάλειές μου λέμε για ιασώ γιατι εκεί κάναμε και την εξωσωματική. οποτε θα είναι και ο εξωσωματικός μας εκει και θέλω να τους έχω ολους κάπου κοντά χαχαχαχα... επισης μπηκαμε και βγήκαμε τόσες φορές εκεί, που είναι πολυ γνώριμο το περιβάλλον και είναι σημαντικο για μένα. Γιατί λες τυχερή? Οποια μαία σε αναλαβει εκείνη τη μέρα θα είναι πολυ καλά. Εγώ έχω στο μυαλό μου όλες τις μαίες πολυ γλυκές και υπομονετικές.

Μετά από λίγο καιρό δν θα μπορείς να κυκλοφορησεις αφού έκανες τν περιδεση? @Barbouni86


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Είμασταν μεταξύ αρεταίειο, μητέρα & ιασώ. Ειπαμε μετά μάλλον προς μητερα η ιασώ ( το αρεταίειο είναι σούπερ, απλά είναι λίγο μακριά) και τώρα τελευταία με τις αναφάλειές μου λέμε για ιασώ γιατι εκεί κάναμε και την εξωσωματική. οποτε θα είναι και ο εξωσωματικός μας εκει και θέλω να τους έχω ολους κάπου κοντά χαχαχαχα... επισης μπηκαμε και βγήκαμε τόσες φορές εκεί, που είναι πολυ γνώριμο το περιβάλλον και είναι σημαντικο για μένα. Γιατί λες τυχερή? Οποια μαία σε αναλαβει εκείνη τη μέρα θα είναι πολυ καλά. Εγώ έχω στο μυαλό μου όλες τις μαίες πολυ γλυκές και υπομονετικές.

Αλήθεια?? Εγώ έχω ακούσει/διαβάσει κ τραγικές ιστορίες από μαιες κ τις έχω πάρει λίγο από φόβο..

Τότε αγαπημένη να πας εκεί που νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια κ σιγουριά,νομίζω είναι το βασικότερο για τη μέρα της γέννας μας!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα said:

Μετά από λίγο καιρό δν θα μπορείς να κυκλοφορησεις αφού έκανες τν περιδεση?

Κατά λάθος έκανες εμένα quote :) η ερωτηαη είναι για @Barbouni86 καταλαβαίνω. Btw @Barbouni86 υπομονή κοριτσι :) ευχομαι να σου έρθουν όλα πιο εύκολα από εδω και περα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Είχα επισκληριδιο καλέ!

Ααααα ναι καλέ αφού κ πριν μου το πες!! Ε με μπέρδεψε ότι άρχισες να αισθάνεσαι ενώ σε έραβε που είπες αλλά μάλλον έφευγε απλά η επήρεια της ε? 

Έχεις δίκιο πάντως με το μωρό μας αγκαλιά εκείνη την ώρα δε νομίζω να μας απασχολούν πολλά πολλά..:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ααααα ναι καλέ αφού κ πριν μου το πες!! Ε με μπέρδεψε ότι άρχισες να αισθάνεσαι ενώ σε έραβε που είπες αλλά μάλλον έφευγε απλά η επήρεια της ε? 

Έχεις δίκιο πάντως με το μωρό μας αγκαλιά εκείνη την ώρα δε νομίζω να μας απασχολούν πολλά πολλά..:x

Και στη γέννα ένιωθα! Τα πάντα ! Είχα μικρή δόση 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Και στη γέννα ένιωθα! Τα πάντα ! Είχα μικρή δόση 

Αυτό βέβαια λένε πως είναι καλό γτ μπορεί να συμμετέχει κ πιο ενεργά η γυναίκα κ να νιώθει τις συσπάσεις για να σπρώχνει..

Τι να πω..εύχομαι σε όλες εκείνη η μέρα να είναι ανώδυνη κ ρόδινη (να και η ρήμα!!)

Πωωω αύριο εγώ πάω εν τέλη για τη καμπύλη Πουρνο Πουρνο στις 7:30.. κ πριν λίγο τσάκισα σχεδόν μισό καρπούζι (ναι χωρίς υπερβολή κ το άλλο μισό σχεδόν τα σκυλιά μου!!) 2 μπισκοτάκια βρώμης κ είχα φάει κ το μεσημέρι μια κόμματα παστίτσιο..λαλαλαλα να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλες! Δε μου έχουν πει οι γιατροί πως μπορώ να σηκώνομαι για κάτι άλλο πέρα από τουαλέτα και μπάνιο και καθιστή φαγητό. Ελπιζω καθώς θα περνάνε οι βδομαδες να με αφήσουν να κάνω κάτι παραπάνω. Είμαι από Κομοτηνή και είναι το πρώτο μου! Σε κάθε κίνηση της και κλωτσιά χαμηλά σφίγγεται η ψυχή μου μήπως και πάθει κάτι ο τράχηλος...γενικα ότι και αν συμβεί αμέσως στο κακό το μυαλό μου...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!:wub:

Η μπέμπα είναι 1.030 ,είπε πως είναι οκ στα κιλά,λίγο μπαμπατσικια αλλά από την αρχή ήταν έτσι!τώρα θα δούμε αύριο που θα κάνω την καμπύλη πώς είναι το θέμα του σακχάρου γιατί το έχω μια ανεξήγητη έννοια κι αυτό...αλλά μάλλον είναι λογικο

Είναι ισχιακό το νινι ακόμα αλλά μου είπε πως έχουμε ακόμα περιθώριο και καιρο...Και μάλλον για Διαβαλκανικό με κόβω!εκτός απροόπτου...

Just now, Barbouni86 είπε:

Σας ευχαριστω όλες! Δε μου έχουν πει οι γιατροί πως μπορώ να σηκώνομαι για κάτι άλλο πέρα από τουαλέτα και μπάνιο και καθιστή φαγητό. Ελπιζω καθώς θα περνάνε οι βδομαδες να με αφήσουν να κάνω κάτι παραπάνω. Είμαι από Κομοτηνή και είναι το πρώτο μου! Σε κάθε κίνηση της και κλωτσιά χαμηλά σφίγγεται η ψυχή μου μήπως και πάθει κάτι ο τράχηλος...γενικα ότι και αν συμβεί αμέσως στο κακό το μυαλό μου...:roll:

Σου εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου όλα να σου πάνε κατ'ευχην και η εγκυμοσύνη σου πέρα από τελειομηνη,να γίνει στην πορεία και πιο ανάλαφρη!!!

Προς το παρόν απόλαυσε σειρές βιβλια, ντοκιμαντέρ,γιουτιουμπ και την γουρλοομαδα μας η οποία πέρα από παρέα φέρνει πολύ καλοτυχία σε όλες μας!

Με το καλό όλα σου εύχομαι!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...