Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Άντε ρε μαναρακι μου με το καλό να μας έρθουν..τώρα διανύεις κ εσύ την 31;) θυμάσαι τι λέγαμε..? Κάθε εβδομάδα κ μια νίκη!! 

Να δεις πως θα περάσει ο καιρός με το 15 Αυγουστο στη μέση κ ούτε θα καταλάβουμε ποτέ θα έρθει ο Σεπτέμβρης να μπούμε στον μήνα μας σιγά σιγά..αχχχχχ

 

Ρε κορίτσια όσες έχετε γεννήσει σε δημόσιο ή θα γεννησετε κ ξέρετε τι χρειάζεται,δε μας κάνετε μια ανακεφαλαίωση του τι χρειαζόμαστε στη βαλίτσα?? Κ δικά μας κ του παιδιού..

Θα πας καθόλου από το μαιευτήριο πριν γεννήσεις ξανά? Εκεί νομίζω είναι το πιο σίγουρο να ρωτήσεις..

Κάνεις από τώρα βαλίτσα?!

Εγώ δεν έχω κάνει τιιιιιιποτα ούτε μια ετοιμασία για το νινι! Ακόμη κ το πρώτο κρεβατάκι είναι στην αποθήκη! Μου φαίνεται πως το σουκου που θα γυρίσω πρέπει λιιιιιγο να μαζευτω!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Καλά εντάξει φυσικά κ δεν άντεξα ν περιμένω το αύριο!! Το έφτιαξα στη σωστή θέση το λίκνο παρακαλώ κ αφού το χαζεψα για κάνα 10' το έστρωσα όλο με ένα σεντονακι μη σκονιζεται..κ ρε κοριτσιααα αχχχ εκεί που το ετοίμασα κ το χαζευα ανοίγει τα μάτια του ο άντρας μου(προφανώς ξύπνησε από το σουρσιμο..:mrgreen:) το κοιτάει ,χαμογελάει κ μου λέει "εδώ θα είναι το μωρό μας" τόσο απλά κ γλυκά κ ξανά κοιμήθηκε..μα μωρεεε..εγώ έλιωσα...:x

Βέβαια τώρα ροχαλιζει ενοχλητικά δίπλα μου κ αρχίζω να ξελιωνω αλλά τεσπα!!

Έχει καμία το λίκνο μπεμπέ σταρ side to side plus??

Εγώ το έχω αυτό το λίκνο αλλά ακόμα δεν το έχω στήσει.... Στο κουτί του όπως το πηρα... Την επόμενη εβδομάδα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άντε ρε μαναρακι μου με το καλό να μας έρθουν..τώρα διανύεις κ εσύ την 31;) θυμάσαι τι λέγαμε..? Κάθε εβδομάδα κ μια νίκη!! 

Να δεις πως θα περάσει ο καιρός με το 15 Αυγουστο στη μέση κ ούτε θα καταλάβουμε ποτέ θα έρθει ο Σεπτέμβρης να μπούμε στον μήνα μας σιγά σιγά..αχχχχχ

 

Ρε κορίτσια όσες έχετε γεννήσει σε δημόσιο ή θα γεννησετε κ ξέρετε τι χρειάζεται,δε μας κάνετε μια ανακεφαλαίωση του τι χρειαζόμαστε στη βαλίτσα?? Κ δικά μας κ του παιδιού..

Κοίτα εγώ δεν ξέρω για δημόσιο αλλά κ εκεί που θα γεννήσω εγώ δεν απέχει κ πολύ από αυτά που ζητάνε! Να σου πω!

3-4 Σεντονακια για τη γυάλα του νοσοκομείου 

Κουβερτακι για το μωρό 

3-4αλλαξιες του μωρου(ζιπουνακι,φορμακι,σκουφάκι,καλτσακι αν χρειάζεται)

Πετσέτες 1 για κάθε μέρα μάλλον κ μια που θα το ακουμπήσουν όταν γεννηθεί 

Πάνες αγκαλιάς κ πετσετάκια για γουλιτσες να τα έχεις εσύ αν σου χρειάζονται στο δωμάτιο 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα πας καθόλου από το μαιευτήριο πριν γεννήσεις ξανά? Εκεί νομίζω είναι το πιο σίγουρο να ρωτήσεις..

Κάνεις από τώρα βαλίτσα?!

Εγώ δεν έχω κάνει τιιιιιιποτα ούτε μια ετοιμασία για το νινι! Ακόμη κ το πρώτο κρεβατάκι είναι στην αποθήκη! Μου φαίνεται πως το σουκου που θα γυρίσω πρέπει λιιιιιγο να μαζευτω!!

Όχι δε θα τη κάνω από τώρα..έχω σκοπό με το καλό μετά το ντοπλερ δλδ μετά τις 18 του μηνός..απλά θέλω να δω αν τα έχω όλα ή χρειάζεται κάτι να παραγγείλω..

Just now, Irinoula86 είπε:

Εγώ το έχω αυτό το λίκνο αλλά ακόμα δεν το έχω στήσει.... Στο κουτί του όπως το πηρα... Την επόμενη εβδομάδα! 

Ααα θα σου πω γτ ρώτησα!!

Ενώ εφάπτεται πολύ καλά στο κρεβάτι κ το δέσαμε με τους ιμάντες κτλ το στρωματακι είναι λίγο πιο κάτω από το στρώμα του κρεβατιού μου..δλδ εφάπτεται το γύρω γύρω του λικνου αλλά το στρώμα είναι πιο κάτω κ ήθελα να δω αν γενικά είναι έτσι..:|

Τα θετικά τού: όντως μεγάλο κ ευρύχωρο φουλ ,εύκολη συναρμολόγηση κ φαίνεται στιβαρό!!

Αρνητικά: εκεί που ανοίγει για να κολλήσει με το κρεβάτι έχει μια σκληρή ξύλινη τάβλα (όταν το στήσεις θα καταλάβεις!) Κ αυτό με το χαμηλό στρώμα..

Για τη μαμά? @Christinα

Εγώ έχω γράψει αυτά..

Δικά μου:

Σερβιετες
Βρακάκια μιας χρήσης
Βρακάκια δικά μου (6)
3 νυχτικιές
Ρούχα εξόδου
Σεντονια (3) πάνω/κατω/συζύγου+ μαξιλαροθήκη
Οδοντόκρεμα+οδοντόβουρτσα
Αφρολουτρο χωρίς αρωμα+για κουτι
Σαπούνι προσώπου
Χτένα/λαστιχακι μαλλιών
Αποσμητικο
Κοχύλια θηλασμού+Επιθέματα
Κρέμα θηλών
2 μπουστακια θηλασμού
Σαγιονάρες
Κεραλοιφη
Φορτιστής κινητού
Αντισηπτικό
Χαρτί υγείας
Ξυραφακι
Πετσέτες (3)+ 2 προσώπου
Σακούλα για απλυτα
Φάκελος με τις εξετάσεις μου
Φάκελος για ληξιαρχείο
Βιβλιο
Ζακέτα


Μπέμπη:
Πάνες
Μωρομαντηλα
Οινόπνευμα+ γάζες
Αφρολουτρο
Σεντόνια κούνιας(2)
Πάνες αγκαλιας (4)
Φορμακια+ζιπουνακια από (5)
Κουβερτουλα πικέ
Πετσέτες (4)
Πετσετακι για γουλιες
Κουβέρτα Φλις
 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όχι δε θα τη κάνω από τώρα..έχω σκοπό με το καλό μετά το ντοπλερ δλδ μετά τις 18 του μηνός..απλά θέλω να δω αν τα έχω όλα ή χρειάζεται κάτι να παραγγείλω..

Ααα θα σου πω γτ ρώτησα!!

Ενώ εφάπτεται πολύ καλά στο κρεβάτι κ το δέσαμε με τους ιμάντες κτλ το στρωματακι είναι λίγο πιο κάτω από το στρώμα του κρεβατιού μου..δλδ εφάπτεται το γύρω γύρω του λικνου αλλά το στρώμα είναι πιο κάτω κ ήθελα να δω αν γενικά είναι έτσι..:|

Τα θετικά τού: όντως μεγάλο κ ευρύχωρο φουλ ,εύκολη συναρμολόγηση κ φαίνεται στιβαρό!!

Αρνητικά: εκεί που ανοίγει για να κολλήσει με το κρεβάτι έχει μια σκληρή ξύλινη τάβλα (όταν το στήσεις θα καταλάβεις!) Κ αυτό με το χαμηλό στρώμα..

Για τη μαμά? @Christinα

Εγώ έχω γράψει αυτά..

Δικά μου:

Σερβιετες
Βρακάκια μιας χρήσης
Βρακάκια δικά μου (6)
3 νυχτικιές
Ρούχα εξόδου
Σεντονια (3) πάνω/κατω/συζύγου+ μαξιλαροθήκη
Οδοντόκρεμα+οδοντόβουρτσα
Αφρολουτρο χωρίς αρωμα+για κουτι
Σαπούνι προσώπου
Χτένα/λαστιχακι μαλλιών
Αποσμητικο
Κοχύλια θηλασμού+Επιθέματα
Κρέμα θηλών
2 μπουστακια θηλασμού
Σαγιονάρες
Κεραλοιφη
Φορτιστής κινητού
Αντισηπτικό
Χαρτί υγείας
Ξυραφακι
Πετσέτες (3)+ 2 προσώπου
Σακούλα για απλυτα
Φάκελος με τις εξετάσεις μου
Φάκελος για ληξιαρχείο
Βιβλιο
Ζακέτα


Μπέμπη:
Πάνες
Μωρομαντηλα
Οινόπνευμα+ γάζες
Αφρολουτρο
Σεντόνια κούνιας(2)
Πάνες αγκαλιας (4)
Φορμακια+ζιπουνακια από (5)
Κουβερτουλα πικέ
Πετσέτες (4)
Πετσετακι για γουλιες
Κουβέρτα Φλις
 

Νομίζω είσαι κομπλέ !

Πάρε ένα τηλέφωνο μήπως σου πουν! Εγώ θα πάρω αργότερα, τέλη του μήνα να δω κ τα μέτρα για σύνοδο κλ,να δούμε πως θα είμαστε...

Κάποια στιγμή μετά τν 15αυγουστο θα φτιάξω κ βαλίτσα. Και στο 1ο στον 8ο τα είχα έτοιμα κ όλο τα έβγαζα κ τα ξαναεβαζα! Χαζομάρα αλλά δεν μπορώ να ησυχάσω, το έχω έννοια!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Νομίζω είσαι κομπλέ !

Πάρε ένα τηλέφωνο μήπως σου πουν! Εγώ θα πάρω αργότερα, τέλη του μήνα να δω κ τα μέτρα για σύνοδο κλ,να δούμε πως θα είμαστε...

Κάποια στιγμή μετά τν 15αυγουστο θα φτιάξω κ βαλίτσα. Και στο 1ο στον 8ο τα είχα έτοιμα κ όλο τα έβγαζα κ τα ξαναεβαζα! Χαζομάρα αλλά δεν μπορώ να ησυχάσω, το έχω έννοια!

Βρε καλύτερα έτοιμες παρά να τρέχουμε τελευταία στιγμή!! Κ άντε να εξηγήσουμε στους συζύγους ότι το κοχύλι στήθους όχι δεν είναι σαν θαλάσσιο κοχύλι!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Χθες το βράδυ που είδα τις κούνιες  με έπιασε ένα άγχος τι θα κάνω με δυο μωρά στο σπίτι, δε μπορούσα να κοιμηθώ!

Θα το βρείτε,ειμαι σίγουρη!! Σίγουρα θα έχει δυσκολίες αλλά θα έχει κ πολλές χαρούμενες στιγμές!

Κ θα έχουν η μία την άλλη! Ασχολούνται πολύ μεταξύ τους !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα το βρείτε,ειμαι σίγουρη!! Σίγουρα θα έχει δυσκολίες αλλά θα έχει κ πολλές χαρούμενες στιγμές!

Κ θα έχουν η μία την άλλη! Ασχολούνται πολύ μεταξύ τους !

Αααα μπήκαμε 8ο!!! Μια μέρα διαφορά έχουμε....

μωρε μετά από λίγο θα ασχολούνται μεταξύ τους, τώρα που θα είναι μικρούλια κ θα θέλουν κανάκεμα όλη μέρα σκέφτομαι...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αααα μπήκαμε 8ο!!! Μια μέρα διαφορά έχουμε....

μωρε μετά από λίγο θα ασχολούνται μεταξύ τους, τώρα που θα είναι μικρούλια κ θα θέλουν κανάκεμα όλη μέρα σκέφτομαι...

Δε θέλουν κανακεμα,μανούλα θελουν:) δεν είναι εύκολη η ζωή έξω από τη κοιλίτσα..πονάνε πεινάνε κρυώνουν..

Θα έχεις από κάποιον βοηθεια στην αρχή?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Δε θέλουν κανακεμα,μανούλα θελουν:) δεν είναι εύκολη η ζωή έξω από τη κοιλίτσα..πονάνε πεινάνε κρυώνουν..

Θα έχεις από κάποιον βοηθεια στην αρχή?

Ίσως μείνει η μάνα μου κάποιες μερες... αυτό! 
τώρα δε ξέρω τι θα γίνει κ με τα σχολεία, αν δεν ανοίξουν Σεπτέμβρη θα έχω τον άντρα μου. Αν ανοίξουν θα έχω τα μικρόβια του άντρα μου...

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ίσως μείνει η μάνα μου κάποιες μερες... αυτό! 
τώρα δε ξέρω τι θα γίνει κ με τα σχολεία, αν δεν ανοίξουν Σεπτέμβρη θα έχω τον άντρα μου. Αν ανοίξουν θα έχω τα μικρόβια του άντρα μου...

Κοίτα σίγουρα θα ζοριστεις...εδώ ζοριζομαστε με ένα μωρό,πόσο μάλλον εσύ με δύο.

Μετά από κάποιο σημείο όμως θα βρείτε τους ρυθμούς σας . Πως να μην αγχωθεις ? Κι εγώ προχθές τα σκεφτόμουν κ δεν έκλεισα μάτι όλη νύχτα!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κοίτα σίγουρα θα ζοριστεις...εδώ ζοριζομαστε με ένα μωρό,πόσο μάλλον εσύ με δύο.

Μετά από κάποιο σημείο όμως θα βρείτε τους ρυθμούς σας . Πως να μην αγχωθεις ? Κι εγώ προχθές τα σκεφτόμουν κ δεν έκλεισα μάτι όλη νύχτα!

Απλά ξέρεις όσο βλέπω κ ετοιμάζονται τα πράγματα λέω ποτέ πέρασε ο καιρός κ ποτέ θα γεννήσω, κ τι θα κάνω κλπ κλπ

εσυ θα έχεις βοηθεία;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Απλά ξέρεις όσο βλέπω κ ετοιμάζονται τα πράγματα λέω ποτέ πέρασε ο καιρός κ ποτέ θα γεννήσω, κ τι θα κάνω κλπ κλπ

εσυ θα έχεις βοηθεία;

Εγω θα έχω βοήθεια τη μαμά μου.. κ τον άντρα μου όταν θα γυρίζει από δουλειά,ευτυχώς δουλεύει πενθήμερο πρωινά 

Κ σκέφτομαι πως για το δεύτερο δεν θα είναι όπως στο πρώτο.. που ειμασταν οι δύο μας όλη μέρα...

Τωρα θα πάω δουλειά στους 2 μήνες(λογικά) κ θα είμαι με βαρδιες κ σκέφτομαι τι θα γίνεται τα βράδυα.. αυτη είναι η βασική μου έννοια..

Και για τα δύο παιδιά,γιατί κ ο πρώτος μεγάλωσε αλλά είναι ακόμη μικρος κ δεν έχει μάθει χωρίς εμένα.

 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγω θα έχω βοήθεια τη μαμά μου.. κ τον άντρα μου όταν θα γυρίζει από δουλειά,ευτυχώς δουλεύει πενθήμερο πρωινά 

Κ σκέφτομαι πως για το δεύτερο δεν θα είναι όπως στο πρώτο.. που ειμασταν οι δύο μας όλη μέρα...

Τωρα θα πάω δουλειά στους 2 μήνες(λογικά) κ θα είμαι με βαρδιες κ σκέφτομαι τι θα γίνεται τα βράδυα.. αυτη είναι η βασική μου έννοια..

Και για τα δύο παιδιά,γιατί κ ο πρώτος μεγάλωσε αλλά είναι ακόμη μικρος κ δεν έχει μάθει χωρίς εμένα.

 

 

Θυμησε μου είσαι σε νοσοκομείο;;; Δε μπορείς να πάρεις το 6μηνο;

καλα σίγουρα κ ο πρώτος μικρούλης είναι ακόμα... ευτυχώς που έχεις τη μαμά σου κοντά!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...