Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ μόνο σε γιατρούς(πάω σε αρκετούς) αλλά θα βγω σουκου!:)

Ααααα το έχεις αποφασίσει;;;θα κάνω μια προσπάθεια μήπως κάνω κ εγώ την μεγάλη έξοδο να πάω να περπατήσω δύο βήματα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Irinoula86 είπε:

αχ κορίτσια..... αυτό με την παραλία ήθελα να ρωτήσω πολύ καιρό τώρα...... τι γνωρίζετε? τι σας έχουν πεί???? θα κάνουμε κανένα μπάνιο φέτος?λόγω της εγκυμοσύνης ρωτάω αν επιτρέπεται.... δεν τον εχω ρώτησει τον δικό μου ακομα....λογικά δεν θα με αφήσει αλλά ήθελα να ξέρω τι περίπου γίνεται....

 

Εμένα με άφηνε κανονικά όταν είχαν περάσει οι αιμορραγίες! Βέβαια σε καθαρή θάλασσα, ζεστή γτ το κρύο κάνει συσπάσεις κ μετα πρέπει να αλλάζεις μαγιό! Εγώ φοβόμουν η αλήθεια είναι κ δεν έκανα πολλά..

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ την ξεχνάω την παραλία για φέτος.... θα έχω κοιλιά τεράστια! Κ δε νομίζω ότι κάνει κιολας. Δε ξέρω.... αχ τι έπαθα είπα αφού είχε ωραία μέρα να βγάλω μαζί με τον άντρα μου το σκύλο βόλτα! Μη φανταστείτε μακριά εδώ γύρω γύρω.... λαχάνιασα από τα πρώτα 100μετρα, σερνόμουν ξωπισω τους σαν αδέσποτο! Κάθομαι τόσο καιρο σπίτι έχω το θυρεοειδή έχω κ την εγκυμοσύνη, γολγοθας ήταν! Εσείς φουσκώνετε στο περπατημα;

Κ εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα! Έχω κ τις σκάλες πάνω κάτω όλη μέρα με μια γλώσσα έξω είμαι!! Φαντάσου, διαβάζω βιβλία στον μικρό κ πρέπει να σταματάω να παίρνω ανάσα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Γιατί καλέ να μην κάνουμε;;;αρκεί να είναι καθαρή η θάλασσα!! Έδω ο άντρας μου μέχρι πριν την καραντίνα με ρωτάνε που θα πάμε διακοπές!!

και πως ξέρεις σίγουρα ότι η θάλασσα είναι καθαρή? και με τα παγωμένα νερά τι γίνεται?με πιάνει ένα άγχος.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ααααα το έχεις αποφασίσει;;;θα κάνω μια προσπάθεια μήπως κάνω κ εγώ την μεγάλη έξοδο να πάω να περπατήσω δύο βήματα...

Ναι μαζί με τον μικρό να πάρουμε το θαλασσινό μας αερακι;-)

Just now, Irinoula86 είπε:

και πως ξέρεις σίγουρα ότι η θάλασσα είναι καθαρή? και με τα παγωμένα νερά τι γίνεται?με πιάνει ένα άγχος.....

 

 

Και να μην ξέρεις ρωτάς κ μαθαίνεις!! Εγώ ξέρω όλες τις παραλίες εδώ της περιοχής κι όλου του νησιού μη σου πω, ποιες είναι καλές κ ποιες όχι.

Άμα είναι παγωμένο δεν μπαίνεις!!! Κι γιατρός μου είπε να έχουν ζεστάνει τα νερά!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

και πως ξέρεις σίγουρα ότι η θάλασσα είναι καθαρή? και με τα παγωμένα νερά τι γίνεται?με πιάνει ένα άγχος.....

 

Νομίζω κάθε καλοκαίρι αναρτώνται στο ίντερνετ ανάλυση με τα νερά των παραλίων!! Εγώ ξέρω ότι στο εξοχικό μου πχ έχει γαλάζια σημαία...τώρα για το παγωμένο δεν το ήξερα ομολογώ!! Αλλά έτσι κ αλλιώς είμαι τοσο κρυουλιαρα που δεν θα έμπαινα,!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Νομίζω κάθε καλοκαίρι αναρτώνται στο ίντερνετ ανάλυση με τα νερά των παραλίων!! Εγώ ξέρω ότι στο εξοχικό μου πχ έχει γαλάζια σημαία...τώρα για το παγωμένο δεν το ήξερα ομολογώ!! Αλλά έτσι κ αλλιώς είμαι τοσο κρυουλιαρα που δεν θα έμπαινα,!!

 Και γαλάζια να έχει αν τον Αύγουστο γίνεται χαμουλης  και έχει γύρω γύρω μπιτσομπαρα,καλύτερα να μην μπεις (έχουμε εδώ που μένω τρανταχτό παράδειγμα )

Με λίγη προσοχή μπορείς να χαρείς το καλοκαιρακι στη θάλασσα! Έχει πολύ πλάκα με τη κοιλιτσα που θα έχουμε Ιούλιο Αύγουστο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

καλα δεν μιλω για τις παραλίες της Αθήνας.... έτσι κ αλλιώς δεν παώ για μπάνιο εδώ.....αλλά αν πάω στους γονείς μου ή κπ αλλού θα ήθελα να κάνω ένα μπανακι........

Ούτε εγώ μιλάω για παραλίες της Αθήνας.... Δεν γνωρίζω εκεί παραλίες καλες..κι όσο εμένα Αθήνα και πάλι Εύβοια ερχομασταν για μπάνιο.:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κ εγώ φοράω αυτά τα μικρά σερβιετακια λόγο προγεστερονης.... πιστεύω να σταματήσουμε να βάζουμε αυτό το μήνα! Κ εγώ φίλη δισταζω να τους παίρνω τηλέφωνο...

 

Τα σερβιετακια νομίζω κάνουν εύκολα μύκητες! Εγώ δεν παίρνω σίδηρο κ δεν ξέρω ποτέ κ εάν θα πάρω είχα πολύ ψηλό! 
καταλαβες ότι δεν θα μας μείνει το στήθος;;;;

Άσε με @Jasmine@ μου,άσε με!!κ είχα μια ελπίδα κ εγώ η γυναίκα μπας και...!! Το πολύ πολύ να το θηλάζω μέχρι τα 18:tongue:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

αχ κορίτσια..... αυτό με την παραλία ήθελα να ρωτήσω πολύ καιρό τώρα...... τι γνωρίζετε? τι σας έχουν πεί???? θα κάνουμε κανένα μπάνιο φέτος?λόγω της εγκυμοσύνης ρωτάω αν επιτρέπεται.... δεν τον εχω ρώτησει τον δικό μου ακομα....λογικά δεν θα με αφήσει αλλά ήθελα να ξέρω τι περίπου γίνεται....

 

Giati na min kanei?H thalassa mas kanei k polu kalo!!Apla tha prosexeis me antiliako k oxi katw apo ilio pou kaiei.

Just now, Annou είπε:

Giati na min kanei?H thalassa mas kanei k polu kalo!!Apla tha prosexeis me antiliako k oxi katw apo ilio pou kaiei.

Egw pantws sigoura tha pigainw.Tin exw k apo katw mou.Den ginetai na sai notios k na min pas gia bania:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ την ξεχνάω την παραλία για φέτος.... θα έχω κοιλιά τεράστια! Κ δε νομίζω ότι κάνει κιολας. Δε ξέρω.... αχ τι έπαθα είπα αφού είχε ωραία μέρα να βγάλω μαζί με τον άντρα μου το σκύλο βόλτα! Μη φανταστείτε μακριά εδώ γύρω γύρω.... λαχάνιασα από τα πρώτα 100μετρα, σερνόμουν ξωπισω τους σαν αδέσποτο! Κάθομαι τόσο καιρο σπίτι έχω το θυρεοειδή έχω κ την εγκυμοσύνη, γολγοθας ήταν! Εσείς φουσκώνετε στο περπατημα;

Άσε φίλη μου μια από τα ίδια κ εγώ!! Δεν ήμουν κ πότε το αθλητικό νιατο αλλά τώρα με το καθησιο τόσες εβδομάδες κ την εγκυμοσύνη κάνουμε κάνα δυο τετράγωνο τα σκυλιά κ καταρρέω!!

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ δεν βγαίνω ρε κορίτσια καθόλου ,μόνο στον γιατρό άμα πάω...δεν πάω ούτε για περπάτημα...δεν έχω καθόλου όρεξη, ενέργεια τπτ!! Δεν ξέρω αν μου φταίει η Κλεισούρα αλλά δεν!!

Τουλάχιστον ρε αγάπη μου πας κ στη δουλειά κάποιες ώρες ξεφεύγεις λίγο..ε..?

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ μόνο σε γιατρούς(πάω σε αρκετούς) αλλά θα βγω σουκου!:)

Γιατί αρκετούς..?

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι μαζί με τον μικρό να πάρουμε το θαλασσινό μας αερακι;-)

Και να μην ξέρεις ρωτάς κ μαθαίνεις!! Εγώ ξέρω όλες τις παραλίες εδώ της περιοχής κι όλου του νησιού μη σου πω, ποιες είναι καλές κ ποιες όχι.

Άμα είναι παγωμένο δεν μπαίνεις!!! Κι γιατρός μου είπε να έχουν ζεστάνει τα νερά!

Ποιο νησί..?

Just now, Annou είπε:

Giati na min kanei?H thalassa mas kanei k polu kalo!!Apla tha prosexeis me antiliako k oxi katw apo ilio pou kaiei.

Egw pantws sigoura tha pigainw.Tin exw k apo katw mou.Den ginetai na sai notios k na min pas gia bania:wink:

Σωστηηηη!! Κ εγώ το περιμενω πως κ πως αν κ είμαι πλάσμα της ηλιοθεραπείας (τη θεραπεία δλδ ήλιο λιώσιμο) αλλά αυτό μου είπε ο γιατρός πως απαγορεύεται για να μην ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία στη κοιλίτσα,να μην υπάρχει κίνδυνος ηλιασης κ στο αισθητικό κομμάτι γτ κάνουμε εύκολα παναδες στην εγκυμοσύνη!!

Άσε κ έχω κ κληρονομικότητα γτ κ η μάνα Μ έκανε στην εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άσε φίλη μου μια από τα ίδια κ εγώ!! Δεν ήμουν κ πότε το αθλητικό νιατο αλλά τώρα με το καθησιο τόσες εβδομάδες κ την εγκυμοσύνη κάνουμε κάνα δυο τετράγωνο τα σκυλιά κ καταρρέω!!

Τουλάχιστον ρε αγάπη μου πας κ στη δουλειά κάποιες ώρες ξεφεύγεις λίγο..ε..?

Γιατί αρκετούς..?

Ποιο νησί..?

Σωστηηηη!! Κ εγώ το περιμενω πως κ πως αν κ είμαι πλάσμα της ηλιοθεραπείας (τη θεραπεία δλδ ήλιο λιώσιμο) αλλά αυτό μου είπε ο γιατρός πως απαγορεύεται για να μην ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία στη κοιλίτσα,να μην υπάρχει κίνδυνος ηλιασης κ στο αισθητικό κομμάτι γτ κάνουμε εύκολα παναδες στην εγκυμοσύνη!!

Άσε κ έχω κ κληρονομικότητα γτ κ η μάνα Μ έκανε στην εγκυμοσύνη..

Δεν πάω στην δουλειά, στο σπίτι δουλεύω με τηλεργασια από τον υπολογιστή...

Γι'αυτό σας λέω μέσα κλειδωμένη!!! 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άσε φίλη μου μια από τα ίδια κ εγώ!! Δεν ήμουν κ πότε το αθλητικό νιατο αλλά τώρα με το καθησιο τόσες εβδομάδες κ την εγκυμοσύνη κάνουμε κάνα δυο τετράγωνο τα σκυλιά κ καταρρέω!!

Τουλάχιστον ρε αγάπη μου πας κ στη δουλειά κάποιες ώρες ξεφεύγεις λίγο..ε..?

Γιατί αρκετούς..?

Ποιο νησί..?

Σωστηηηη!! Κ εγώ το περιμενω πως κ πως αν κ είμαι πλάσμα της ηλιοθεραπείας (τη θεραπεία δλδ ήλιο λιώσιμο) αλλά αυτό μου είπε ο γιατρός πως απαγορεύεται για να μην ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία στη κοιλίτσα,να μην υπάρχει κίνδυνος ηλιασης κ στο αισθητικό κομμάτι γτ κάνουμε εύκολα παναδες στην εγκυμοσύνη!!

Άσε κ έχω κ κληρονομικότητα γτ κ η μάνα Μ έκανε στην εγκυμοσύνη..

Εκτός από γυναικολόγους και εξετάσεις, πηγαίνω σε αιματολογο και ρευματολόγο για να κάνω επιπλέον εξετάσεις και να μου συνταγογραφησουν ότι χρειαστώ. Ειδικά τώρα που είναι ακόμη αρχή έχει τρέξιμο..

Στην Εύβοια μένουμε!

Θέλει πολύ προσοχή ο ήλιος στην εγκυμοσύνη! Ηλιοθεραπεία του χρόνου πάλι!! :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σας πω την αλήθεια ειμαι βουνίσια! Τρελαίνομαι για το βουνό, τα δάση και τις καταπράσινες πεδιάδες. Η θάλασσα δε μου αρέσει καθόλου, με κουράζει πολύ, δε μ αρέσει η αλμύρα της θάλασσας ο ήλιος που σε καίει, η αίσθηση ότι κολλάς μετά το αντηλιακό και το μπάνιο!!! Οπότε και να μου πει ο γιατρός να μη πάω το ίδιο και το αυτό. Τώρα θα με νομίζετε για εξωγήινη ε, μετά την εξομολόγηση μου!!!

Πάντως άσχετο, αλλά μετά από πόσες εβδομάδες κλεισουρας επιτέλους βγήκα για περπάτημα να με δει ο ήλιος. Άλλο πράγμα σας λέω!!! Άλλος άνθρωπος γύρισα σπίτι. Να πηγαίνετε κι εσείς μια φορά την εβδομάδα έστω με προσοχή. Το χουμε αναγκη, κι εμείς και το μωλακι μας!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...