Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα octobermom!!! Με το καλό το μωράκι σου! Και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

PLL τι καφέ πίνεις; Επιτρέπεται; Θελω τόσο πολύ να πιω έναν νες με γάλα... Τα υπόλοιπα κορίτσια πίνετε;

Mono galliko decaf!! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα octobermom!!! Με το καλό το μωράκι σου! Και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

PLL τι καφέ πίνεις; Επιτρέπεται; Θελω τόσο πολύ να πιω έναν νες με γάλα... Τα υπόλοιπα κορίτσια πίνετε;

Έναν ντεκαφ φρένο πήρα αλλά τζίφος. Δυο ρουφηξιές και μετά αρρώστια ήταν..! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα octobermom!!! Με το καλό το μωράκι σου! Και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

PLL τι καφέ πίνεις; Επιτρέπεται; Θελω τόσο πολύ να πιω έναν νες με γάλα... Τα υπόλοιπα κορίτσια πίνετε;

Εγώ πίνω έναν εσπρέσσο την ημέρα αρκετά ελαφρύ κ τον πίνω γύρω στις 2 ώρες .. δεν με έχει ενοχλήσει μέχρι τώρα !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, EugenJen said:

Γεια σου νεα μανούλα!!

Πες μας λίγα πράγματα για σένα !! Είναι το πρώτο σου παιδάκι;;

Πες μας και Πητ κ μαιευτήριο για να σε βάλει η @Renez στο πινακακι μας!!!

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμααα!

Ναι, είναι το πρώτο μου, είχαμε προσπαθήσει και το καλοκαίρι αλλά τελικά ήταν πολύ πιεσμένη περίοδος και το αφήσαμε αφού είδαμε ότι δε μας έβγαινε... Κι ήρθε τυχαία εκεί μετά τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές που τα πράγματα ήταν πολύ πιο ήρεμα!

Είμαι 31, μένω Αθήνα (αλλά έχω επιστρέψει πρόσφατα απ΄το εξωτερικό) κι έχω δική μου δουλειά. Τώρα πάλι καλά δουλεύω απ'το σπίτι με skype, λουκούμι μου έκατσε η καραντίνα γιατί είχα φοβερή εξάντληση μέχρι προσφάτως!

Με παρακολουθεί μαία και με την ταλαίπα που έφαγα μέχρι τώρα στο Δημόσιο (γιατί για κεί έλεγα...), μας βλέπω στο Λητώ!

26/10 έχουν πει για ΠΗΤ, αλλά αυτό μπορεί κ ν'αλλάξει με την αυχενική...

Αυτάααα!

 

 

 


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Καλημέρα κι απο μένα!! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα... 11+6 εγώ, κι εμένα το πρώτο μου :)

Έφτιαξε ο καιρός, έχουν ψιλοφύγει τα δικά μου συμπτώματα, άλλος άνθρωπος!

 

Τρίτη του Πάσχα έχω αυχενική κι 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σας και με μια τέλεια αυχενικη!!!

Εγω μπορούσα μόνο ελληνικό να πιω και αυτό με πείραξε και έχω να πιω 1 εβδομάδα καφέ... τωρα espresso εχω πιει 2 μέσα στους 3 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Κανένα καφέ δεν έχω πιει, μου βρωμανε όλοι δυστυχώς! Πριν έπινα 3 τη μέρα ....

Μια από τα ίδια καπουτσίνο έπινα κααααποτε...τον έχω σταματήσει από τις πρώτες αναγουλες!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , OctoberMom είπε:

Καλημέρα κι απο μένα!! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα... 11+6 εγώ, κι εμένα το πρώτο μου :)

Έφτιαξε ο καιρός, έχουν ψιλοφύγει τα δικά μου συμπτώματα, άλλος άνθρωπος!

 

Τρίτη του Πάσχα έχω αυχενική κι ανυπομονώ!

 

 

Καλώς την!!!!Με το καλό η αυχενική σου,όλα να πάνε υπέροχα εύχομαι!!!!!

 

Εγώ πίνω κάθε πρωί σχεδόν ,νες ντεκαφεινε...βάζω στο γάλα μου μια κοφτή κουταλιά ίσα για τη μυρωδιά!!!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμααα!

Ναι, είναι το πρώτο μου, είχαμε προσπαθήσει και το καλοκαίρι αλλά τελικά ήταν πολύ πιεσμένη περίοδος και το αφήσαμε αφού είδαμε ότι δε μας έβγαινε... Κι ήρθε τυχαία εκεί μετά τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές που τα πράγματα ήταν πολύ πιο ήρεμα!

Είμαι 31, μένω Αθήνα (αλλά έχω επιστρέψει πρόσφατα απ΄το εξωτερικό) κι έχω δική μου δουλειά. Τώρα πάλι καλά δουλεύω απ'το σπίτι με skype, λουκούμι μου έκατσε η καραντίνα γιατί είχα φοβερή εξάντληση μέχρι προσφάτως!

Με παρακολουθεί μαία από το Ευ Οικογένεια  :wub: και με την ταλαίπα που έφαγα μέχρι τώρα στο Δημόσιο (γιατί για κεί έλεγα...), μας βλέπω στο Λητώ!

26/10 έχουν πει για ΠΗΤ, αλλά αυτό μπορεί κ ν'αλλάξει με την αυχενική...

Αυτάααα!

  • Μου αρέσει 4

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμααα!

Ναι, είναι το πρώτο μου, είχαμε προσπαθήσει και το καλοκαίρι αλλά τελικά ήταν πολύ πιεσμένη περίοδος και το αφήσαμε αφού είδαμε ότι δε μας έβγαινε... Κι ήρθε τυχαία εκεί μετά τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές που τα πράγματα ήταν πολύ πιο ήρεμα!

Είμαι 31, μένω Αθήνα (αλλά έχω επιστρέψει πρόσφατα απ΄το εξωτερικό) κι έχω δική μου δουλειά. Τώρα πάλι καλά δουλεύω απ'το σπίτι με skype, λουκούμι μου έκατσε η καραντίνα γιατί είχα φοβερή εξάντληση μέχρι προσφάτως!

Με παρακολουθεί μαία από το Ευ Οικογένεια  :wub: και με την ταλαίπα που έφαγα μέχρι τώρα στο Δημόσιο (γιατί για κεί έλεγα...), μας βλέπω στο Λητώ!

26/10 έχουν πει για ΠΗΤ, αλλά αυτό μπορεί κ ν'αλλάξει με την αυχενική...

Αυτάααα!

Καλησπέρα κι από μένα!! Τι έγινε με το δημόσιο??

Τη πρώτη γέννα την έκανα στο Λητώ,ίσως η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσα να είχα κάνει. Τώρα στη δεύτερη σκέφτηκα κι εγώ για δημόσιο αλλά λόγω της κατάστασης μάλλον πάλι Λητώ θα πάω πάλι .

26/10 γέννησα τον πρώτο μου:x

Έχεις άλλες ενοχλήσεις? Τι ευχάριστο να μπορείς να δουλέψεις κι από το σπίτι!

Εγώ βγήκα τη βολτιτσα μου...κ ο μικρός το χάρηκε,κ το αεράκι μας πήραμε και έχει καλοκαιριασει τελείως έξω!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από πού να ξεκινήσω για το δημόσιο μέχρι τώρα...

1. Γενικά άθλια συμπεριφορά στα πρωινά στο Έλενα (απογεύματα δουλεύω και δε θα βόλευε να πηγαίνω), ήταν πολύ επιθετικές χωρίς κανένα λόγο, κάναμε 4 ώρες για ένα ραντεβού 15 λεπτών κι έναν υπέρηχο αρχόμενης κύησης (όπου την ώρα που άκουγα καρδιά μπαίνει μέσα μία άσχετη απ το προσωπικό και πιάνει δυνατά κουβέντα με τους άλλους, με αποτέλεσμα να  μην ακούω πλέον τίποτα και να διαρκέσει ελάχιστα δευτερόλεπτα αυτή η μαγική αίσθηση...)

2. Μου έγραψαν να κάνω τον προγεννητικό στο Αλεξάνδρα όπου εκτός του ότι ξέχασαν να μου κάνουν μια εξέταση, οι εξετάσεις μείναν εκεί 3 εβδομάδες λόγω κορονωιού μέχρι να μας αφήσουν να πάμε να τις πάρουμε (κι αυτό λαθραία, μετά από συνεννόηση με υπάλληλο μετά από 2 τηλεφωνήματα, η οποία δε μου είπε καν ότι είχαν ευρήματα οι εξετάσεις και έλεγε ότι "δεν έχουν τα μέσα" να μου τις στείλουν με μέιλ).

3. Μου ακύρωσαν την αυχενική που είχα κλείσει στο Αρεταίειο λόγω της κατάστασης (το Αττικό που έχει υποτίθεται το καλύτερο μηχάνημα "έκλεινε για Πάσχα" στις δικές μου ημερομηνίες επειδή είναι Πανεπιστημιακό) και θα την κάνω τελικά ιδιωτικά. ΟΚ, αυτό το τελευταίο πες το έσωσα, αλλά δεν μου χρειαζόταν όλο αυτό το άγχος!

4. Ο τελευταίος παράγοντας ήταν ότι κάνουν ολόκληρο θέμα για να παραστεί ο σύζυγος στον τοκετό και αυτό για μας είναι αδιαπραγμάτευτο...

Και να φανταστείτε ότι ήμουν φουλ υπέρμαχος του Δημοσίου, καθότι δούλευα σε δημόσιο νοσοκομείο στο εξωτερικό και συνεργάζομαι και στην Ελλάδα με ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο.... :( 

  • Λυπημένη/-ος 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Από πού να ξεκινήσω για το δημόσιο μέχρι τώρα...

1. Γενικά άθλια συμπεριφορά στα πρωινά στο Έλενα (απογεύματα δουλεύω και δε θα βόλευε να πηγαίνω), ήταν πολύ επιθετικές χωρίς κανένα λόγο, κάναμε 4 ώρες για ένα ραντεβού 15 λεπτών κι έναν υπέρηχο αρχόμενης κύησης (όπου την ώρα που άκουγα καρδιά μπαίνει μέσα μία άσχετη απ το προσωπικό και πιάνει δυνατά κουβέντα με τους άλλους, με αποτέλεσμα να  μην ακούω πλέον τίποτα και να διαρκέσει ελάχιστα δευτερόλεπτα αυτή η μαγική αίσθηση...)

2. Μου έγραψαν να κάνω τον προγεννητικό στο Αλεξάνδρα όπου εκτός του ότι ξέχασαν να μου κάνουν μια εξέταση, οι εξετάσεις μείναν εκεί 3 εβδομάδες λόγω κορονωιού μέχρι να μας αφήσουν να πάμε να τις πάρουμε (κι αυτό λαθραία, μετά από συνεννόηση με υπάλληλο μετά από 2 τηλεφωνήματα, η οποία δε μου είπε καν ότι είχαν ευρήματα οι εξετάσεις και έλεγε ότι "δεν έχουν τα μέσα" να μου τις στείλουν με μέιλ).

3. Μου ακύρωσαν την αυχενική που είχα κλείσει στο Αρεταίειο λόγω της κατάστασης (το Αττικό που έχει υποτίθεται το καλύτερο μηχάνημα "έκλεινε για Πάσχα" στις δικές μου ημερομηνίες επειδή είναι Πανεπιστημιακό) και θα την κάνω τελικά ιδιωτικά. ΟΚ, αυτό το τελευταίο πες το έσωσα, αλλά δεν μου χρειαζόταν όλο αυτό το άγχος!

4. Ο τελευταίος παράγοντας ήταν ότι κάνουν ολόκληρο θέμα για να παραστεί ο σύζυγος στον τοκετό και αυτό για μας είναι αδιαπραγμάτευτο...

Και να φανταστείτε ότι ήμουν φουλ υπέρμαχος του Δημοσίου, καθότι δούλευα σε δημόσιο νοσοκομείο στο εξωτερικό και συνεργάζομαι και στην Ελλάδα με ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο.... :( 

Πωπω ρε κορίτσι πολύ ταλαιπωρία.. είχα ακούσει καλά σχόλια για το Έλενα κι εγώ εκεί ήθελα αλλά φοβόμουν την κατάσταση με τα πρωινά ραντεβού

ήλπιζα όμως ότι επειδή έχουν να κάνουν με εγκύους θα υπήρχε άλλη αντιμετώπιση αλλά εδώ άκου τη κλασική εικόνα πρωινών ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο..

Από εδώ κ πέρα σου εύχομαι να πάνε όλα πιο ήρεμα και να απολαύσεις όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!!Στο Λητώ μπορείς να έχεις όλη την ώρα μαζί σου άντρα σου! Οι μαίες καταπληκτικες,ησυχία όλες τις ώρες, πεντακάθαρα,τέλειο φαγητο και βοήθεια σε ότι έχει να κάνει με θηλασμό και περιποίηση μωρού!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Από πού να ξεκινήσω για το δημόσιο μέχρι τώρα...

1. Γενικά άθλια συμπεριφορά στα πρωινά στο Έλενα (απογεύματα δουλεύω και δε θα βόλευε να πηγαίνω), ήταν πολύ επιθετικές χωρίς κανένα λόγο, κάναμε 4 ώρες για ένα ραντεβού 15 λεπτών κι έναν υπέρηχο αρχόμενης κύησης (όπου την ώρα που άκουγα καρδιά μπαίνει μέσα μία άσχετη απ το προσωπικό και πιάνει δυνατά κουβέντα με τους άλλους, με αποτέλεσμα να  μην ακούω πλέον τίποτα και να διαρκέσει ελάχιστα δευτερόλεπτα αυτή η μαγική αίσθηση...)

2. Μου έγραψαν να κάνω τον προγεννητικό στο Αλεξάνδρα όπου εκτός του ότι ξέχασαν να μου κάνουν μια εξέταση, οι εξετάσεις μείναν εκεί 3 εβδομάδες λόγω κορονωιού μέχρι να μας αφήσουν να πάμε να τις πάρουμε (κι αυτό λαθραία, μετά από συνεννόηση με υπάλληλο μετά από 2 τηλεφωνήματα, η οποία δε μου είπε καν ότι είχαν ευρήματα οι εξετάσεις και έλεγε ότι "δεν έχουν τα μέσα" να μου τις στείλουν με μέιλ).

3. Μου ακύρωσαν την αυχενική που είχα κλείσει στο Αρεταίειο λόγω της κατάστασης (το Αττικό που έχει υποτίθεται το καλύτερο μηχάνημα "έκλεινε για Πάσχα" στις δικές μου ημερομηνίες επειδή είναι Πανεπιστημιακό) και θα την κάνω τελικά ιδιωτικά. ΟΚ, αυτό το τελευταίο πες το έσωσα, αλλά δεν μου χρειαζόταν όλο αυτό το άγχος!

4. Ο τελευταίος παράγοντας ήταν ότι κάνουν ολόκληρο θέμα για να παραστεί ο σύζυγος στον τοκετό και αυτό για μας είναι αδιαπραγμάτευτο...

Και να φανταστείτε ότι ήμουν φουλ υπέρμαχος του Δημοσίου, καθότι δούλευα σε δημόσιο νοσοκομείο στο εξωτερικό και συνεργάζομαι και στην Ελλάδα με ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο.... :( 

Εγώ πάλι είχα την αντίθετη εμπειρία από εσένα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν σε ιδιωτικό, στο Ρέα. Χρειάστηκε να κάνω απόξεση και το κόστος ήταν 1200 €! Αλλά ο γιατρός μου λέει αν είναι μαύρα πάει 550.  Από όλες τις φίλες μου που είχαν κάνει απόξυση κάπου τόσα ήξερα και όλες μαύρα τα χαν δώσει. Αλλά για να τον πληρώσει ο άντρας μου τον έβαλε μέσα στις τουαλέτες ο γιατρός. Και λέω καλά δίνουμε 550 € και συμπεριφερόμαστε σαν να κλέβουμε; Επίσης εγώ το προηγούμενο ακριβώς βράδυ είχα δει ότι πια δε χτυπούσε η καρδιά του μωρού. Οπότε δεν το περίμενα ότι την επόμενη μέρα θα έκανε απόξεση και είχα πάει με τα νύχια με τζελ. Ήμουν χάλια και όλο έκλαιγα.  Και έρχεται ο αναισθησιολόγος μου πιάνει το χέρι κοιτάει τα νύχια, μου παρατάει το χέρι κάτω και με ένα πολύ ειρωνικό ύφος λέει μου έρχεστε όλες με αυτά τα τζελ! Ένιωσα απαίσια! Τελείωσε αυτή η εγκυμοσύνη και λέω στον άντρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχίσω σε ιδιωτικό. Να βρούμε έναν καλό γιατρό να πάμε σε δημόσιο. Και η αλήθεια είναι ότι τώρα είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη με αυτόν το γιατρό. Είχα πάντα άψογη αντιμετώπιση. Όταν πάλι απέβαλα από μόνος του αποφάσισε να στείλουμε το έμβρυο για καρυότυπο πράγμα που θα μου κόστιζε 700 € αν το έκανε ιδιωτικά. Και ευτυχώς που το έκανα γιατί πίστευα ότι είχα κάνει εγώ κάτι που έφταιξε και έχασα το παιδί και είδαμε ότι τελικά ήτανε χρωμοσωμική ανωμαλία. Και όταν ξανά έμεινα έγκυος αμέσως μου κλείσανε ραντεβού για τροφοβλάστη και για ότι άλλο χρειαζόμουν και με έπαιρνε τηλέφωνο ίδιος ο γενετιστής να με ενημερώνει. Και φυσικά ούτε για το τροφοβλάστη πλήρωσα ούτε για τίποτα άλλο. Το μόνο που έχω πληρώσει για την ώρα είναι οι επισκέψεις στα απογευματινά του Αλεξάνδρα και το «πακετάκι» που έδωσα στον γιατρό όταν γέννησα. Τώρα με τον κορονοϊό έχουν δυσκολέψει τα πράγματα και βρήκα έναν γιατρό να με κοιτάει ιδιωτικά μέχρι να φτιάξουν τα πράγματα και να μπορέσω να συνεχίσω πάλι στο Αλεξάνδρα.

Α, επίσης κάποια στιγμή πήγα να δώσω ένα δωράκι στον γενετιστή. Χρήματα εννοώ. Και μου λέει αν ήθελα να «πληρώνομαι» θα πήγαινα σε ιδιωτικό!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ πάλι είχα την αντίθετη εμπειρία από εσένα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν σε ιδιωτικό, στο Ρέα. Χρειάστηκε να κάνω απόξεση και το κόστος ήταν 1200 €! Αλλά ο γιατρός μου λέει αν είναι μαύρα πάει 550.  Από όλες τις φίλες μου που είχαν κάνει απόξυση κάπου τόσα ήξερα και όλες μαύρα τα χαν δώσει. Αλλά για να τον πληρώσει ο άντρας μου τον έβαλε μέσα στις τουαλέτες ο γιατρός. Και λέω καλά δίνουμε 550 € και συμπεριφερόμαστε σαν να κλέβουμε; Επίσης εγώ το προηγούμενο ακριβώς βράδυ είχα δει ότι πια δε χτυπούσε η καρδιά του μωρού. Οπότε δεν το περίμενα ότι την επόμενη μέρα θα έκανε απόξεση και είχα πάει με τα νύχια με τζελ. Ήμουν χάλια και όλο έκλαιγα.  Και έρχεται ο αναισθησιολόγος μου πιάνει το χέρι κοιτάει τα νύχια, μου παρατάει το χέρι κάτω και με ένα πολύ ειρωνικό ύφος λέει μου έρχεστε όλες με αυτά τα τζελ! Ένιωσα απαίσια! Τελείωσε αυτή η εγκυμοσύνη και λέω στον άντρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχίσω σε ιδιωτικό. Να βρούμε έναν καλό γιατρό να πάμε σε δημόσιο. Και η αλήθεια είναι ότι τώρα είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη με αυτόν το γιατρό. Είχα πάντα άψογη αντιμετώπιση. Όταν πάλι απέβαλα από μόνος του αποφάσισε να στείλουμε το έμβρυο για καρυότυπο πράγμα που θα μου κόστιζε 700 € αν το έκανε ιδιωτικά. Και ευτυχώς που το έκανα γιατί πίστευα ότι είχα κάνει εγώ κάτι που έφταιξε και έχασα το παιδί και είδαμε ότι τελικά ήτανε χρωμοσωμική ανωμαλία. Και όταν ξανά έμεινα έγκυος αμέσως μου κλείσανε ραντεβού για τροφοβλάστη και για ότι άλλο χρειαζόμουν και με έπαιρνε τηλέφωνο ίδιος ο γενετιστής να με ενημερώνει. Και φυσικά ούτε για το τροφοβλάστη πλήρωσα ούτε για τίποτα άλλο. Το μόνο που έχω πληρώσει για την ώρα είναι οι επισκέψεις στα απογευματινά του Αλεξάνδρα και το «πακετάκι» που έδωσα στον γιατρό όταν γέννησα. Τώρα με τον κορονοϊό έχουν δυσκολέψει τα πράγματα και βρήκα έναν γιατρό να με κοιτάει ιδιωτικά μέχρι να φτιάξουν τα πράγματα και να μπορέσω να συνεχίσω πάλι στο Αλεξάνδρα.

Α, επίσης κάποια στιγμή πήγα να δώσω ένα δωράκι στον γενετιστή. Χρήματα εννοώ. Και μου λέει αν ήθελα να «πληρώνομαι» θα πήγαινα σε ιδιωτικό!

Όλα.καλα.να σου πάνε κορίτσι μου να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις βρει γιατρους που θα σε βοηθήσουν σε αυτό.

Η κάθε κοπέλα.εχεις διαφορετικές εμπειρίες από δημόσιο και ιδιωτικό μακάρι όμως όλες μας όπου καταληξουμε, να είναι για το καλό μας!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όλα.καλα.να σου πάνε κορίτσι μου να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις βρει γιατρους που θα σε βοηθήσουν σε αυτό.

Η κάθε κοπέλα.εχεις διαφορετικές εμπειρίες από δημόσιο και ιδιωτικό μακάρι όμως όλες μας όπου καταληξουμε, να είναι για το καλό μας!

Ναι η αλήθεια είναι ότι ο γιατρος είναι το σημαντικότερο. Και να έχουμε και την τυχη με το μέρος μας! Και σε εσένα τα καλυτερα εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...