Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, OctoberMom είπε:

Από πού να ξεκινήσω για το δημόσιο μέχρι τώρα...

1. Γενικά άθλια συμπεριφορά στα πρωινά στο Έλενα (απογεύματα δουλεύω και δε θα βόλευε να πηγαίνω), ήταν πολύ επιθετικές χωρίς κανένα λόγο, κάναμε 4 ώρες για ένα ραντεβού 15 λεπτών κι έναν υπέρηχο αρχόμενης κύησης (όπου την ώρα που άκουγα καρδιά μπαίνει μέσα μία άσχετη απ το προσωπικό και πιάνει δυνατά κουβέντα με τους άλλους, με αποτέλεσμα να  μην ακούω πλέον τίποτα και να διαρκέσει ελάχιστα δευτερόλεπτα αυτή η μαγική αίσθηση...)

2. Μου έγραψαν να κάνω τον προγεννητικό στο Αλεξάνδρα όπου εκτός του ότι ξέχασαν να μου κάνουν μια εξέταση, οι εξετάσεις μείναν εκεί 3 εβδομάδες λόγω κορονωιού μέχρι να μας αφήσουν να πάμε να τις πάρουμε (κι αυτό λαθραία, μετά από συνεννόηση με υπάλληλο μετά από 2 τηλεφωνήματα, η οποία δε μου είπε καν ότι είχαν ευρήματα οι εξετάσεις και έλεγε ότι "δεν έχουν τα μέσα" να μου τις στείλουν με μέιλ).

3. Μου ακύρωσαν την αυχενική που είχα κλείσει στο Αρεταίειο λόγω της κατάστασης (το Αττικό που έχει υποτίθεται το καλύτερο μηχάνημα "έκλεινε για Πάσχα" στις δικές μου ημερομηνίες επειδή είναι Πανεπιστημιακό) και θα την κάνω τελικά ιδιωτικά. ΟΚ, αυτό το τελευταίο πες το έσωσα, αλλά δεν μου χρειαζόταν όλο αυτό το άγχος!

4. Ο τελευταίος παράγοντας ήταν ότι κάνουν ολόκληρο θέμα για να παραστεί ο σύζυγος στον τοκετό και αυτό για μας είναι αδιαπραγμάτευτο...

Και να φανταστείτε ότι ήμουν φουλ υπέρμαχος του Δημοσίου, καθότι δούλευα σε δημόσιο νοσοκομείο στο εξωτερικό και συνεργάζομαι και στην Ελλάδα με ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο.... :( 

Ela panagia mou!!!Kala leei o antras mou!!To dimosio stin Ellada einai na min pw ti!!
Krima na ta perases ola auta!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Όλα.καλα.να σου πάνε κορίτσι μου να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις βρει γιατρους που θα σε βοηθήσουν σε αυτό.

Η κάθε κοπέλα.εχεις διαφορετικές εμπειρίες από δημόσιο και ιδιωτικό μακάρι όμως όλες μας όπου καταληξουμε, να είναι για το καλό μας!

Akrivws auto pou eipes @Anastasia05 

Ekana k egw apoxesi se idiwtiko k mou piran 300€ k auta oi nosokomes.O giatros mou den ithele.

Kai edwsa k egw gia Viopsia na doume an exoume kati k emeis k dwsame 150€.

Ola auta se idiwtiko.

Einai i kathe ebeiria pou exeis.Egw px den tha pigaina pote se dimosio apo ola auta pou akouw..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Εγώ πάντως εχω άλλη άποψη μέχρι τώρα με το δημόσιο στο Έλενα! Αν και εχω πάει σε απογευματινά ραντεβού όλα ήταν πολύ καλά.. Μπορεί να παίζει ρόλο και κ ο γιατρός. Απλά στον υπέρηχο βλέπουν ότι όλα είναι καλά ακούς καρδούλα και φεύγεις. Δεν κάθεσαι πολύ ώρα... πράγμα που δεν με νοιάζει.. το προτιμώ να είναι όλα καλά και να είναι λίγο παρά να εχω πάλι μια παλινδρομη κύηση και να μου φύγει μια περιουσία στο ιδιωτικό για αποξεση υπέρηχους και εξετασεις..

Αλλά σίγουρα κάθε κοπέλα το βλέπει και το βιώνει διαφορετικά !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Ela panagia mou!!!Kala leei o antras mou!!To dimosio stin Ellada einai na min pw ti!!
Krima na ta perases ola auta!!!

Akrivws auto pou eipes @Anastasia05 

Ekana k egw apoxesi se idiwtiko k mou piran 300€ k auta oi nosokomes.O giatros mou den ithele.

Kai edwsa k egw gia Viopsia na doume an exoume kati k emeis k dwsame 150€.

Ola auta se idiwtiko.

Einai i kathe ebeiria pou exeis.Egw px den tha pigaina pote se dimosio apo ola auta pou akouw..

Για βιοψία τόσο είναι. Για καρυοτυπο να σου πουν ακριβώς τι πρόβλημα είχε το παιδί είναι 700. Εμενα είχε σύνδρομο νταουν. Παντως μπράβο στον γιατρό σου που δεν σου πήρε χρήματα. Εμενα όχι μόνο μου πήρε τότε αλλά μου πήρε και το προηγούμενο βράδυ στο ιατρείο του αφου μου έδωσε τα άσχημα νεα! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Για βιοψία τόσο είναι. Για καρυοτυπο να σου πουν ακριβώς τι πρόβλημα είχε το παιδί είναι 700. Εμενα είχε σύνδρομο νταουν. Παντως μπράβο στον γιατρό σου που δεν σου πήρε χρήματα. Εμενα όχι μόνο μου πήρε τότε αλλά μου πήρε και το προηγούμενο βράδυ στο ιατρείο του αφου μου έδωσε τα άσχημα νεα! 

Elaaa.Polu krima..Oxi emas tote otan to xasame den mas eixe parei lefta se kanena apo ta 3 rantevou pou kaname.

Oute twra se autin tin egkumosuni.

Mas piran mono 25€ gia na mas grapsei tis exetaseis ourologikes k aimatologikes..

Exw akousei apo allous giatrous pou pairnoun 100-150€ tin episkepsi gia 5’ upothesi...

Fanika tuxeri m’auton ton giatro.Makari na eimai etsi tyxeri k me to mwro stin auxeniki:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Elaaa.Polu krima..Oxi emas tote otan to xasame den mas eixe parei lefta se kanena apo ta 3 rantevou pou kaname.

Oute twra se autin tin egkumosuni.

Mas piran mono 25€ gia na mas grapsei tis exetaseis ourologikes k aimatologikes..

Exw akousei apo allous giatrous pou pairnoun 100-150€ tin episkepsi gia 5’ upothesi...

Fanika tuxeri m’auton ton giatro.Makari na eimai etsi tyxeri k me to mwro stin auxeniki:)

Όχι μόνο με την αυχενική, γενικά να έχεις την τυχη και τον Θεό με το μέρος σου! Όπως κι όλες μας! Πολύ καλός ακούγεται ο γιατρος σου! Στην αθηνα είναι; Που ξεγενναει; Σε ρωτάω γιατί την Τρίτη θα πάω σε έναν γιατρό που θα με αναλάβει μέχρι να λήξει η καραντίνα και να μπορώ να πάω πάλι στο Αλεξάνδρα. Αλλά δεν τον ξέρω ακόμα. Θα δείξει πως θα πάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Όχι μόνο με την αυχενική, γενικά να έχεις την τυχη και τον Θεό με το μέρος σου! Όπως κι όλες μας! Πολύ καλός ακούγεται ο γιατρος σου! Στην αθηνα είναι; Που ξεγενναει; Σε ρωτάω γιατί την Τρίτη θα πάω σε έναν γιατρό που θα με αναλάβει μέχρι να λήξει η καραντίνα και να μπορώ να πάω πάλι στο Αλεξάνδρα. Αλλά δεν τον ξέρω ακόμα. Θα δείξει πως θα πάει. 

Euxaristw para para polu k egw euxomai ta kalutera se oles mas.

Xegennaei sto Gaia sto Iatriko k nai einai Athina.

Giannikos Legetai!Einai korufi ap oti exw mathei kai san giatros alla k polu kalos anthrwpos mou fainetai!!:)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Από πού να ξεκινήσω για το δημόσιο μέχρι τώρα...

1. Γενικά άθλια συμπεριφορά στα πρωινά στο Έλενα (απογεύματα δουλεύω και δε θα βόλευε να πηγαίνω), ήταν πολύ επιθετικές χωρίς κανένα λόγο, κάναμε 4 ώρες για ένα ραντεβού 15 λεπτών κι έναν υπέρηχο αρχόμενης κύησης (όπου την ώρα που άκουγα καρδιά μπαίνει μέσα μία άσχετη απ το προσωπικό και πιάνει δυνατά κουβέντα με τους άλλους, με αποτέλεσμα να  μην ακούω πλέον τίποτα και να διαρκέσει ελάχιστα δευτερόλεπτα αυτή η μαγική αίσθηση...)

2. Μου έγραψαν να κάνω τον προγεννητικό στο Αλεξάνδρα όπου εκτός του ότι ξέχασαν να μου κάνουν μια εξέταση, οι εξετάσεις μείναν εκεί 3 εβδομάδες λόγω κορονωιού μέχρι να μας αφήσουν να πάμε να τις πάρουμε (κι αυτό λαθραία, μετά από συνεννόηση με υπάλληλο μετά από 2 τηλεφωνήματα, η οποία δε μου είπε καν ότι είχαν ευρήματα οι εξετάσεις και έλεγε ότι "δεν έχουν τα μέσα" να μου τις στείλουν με μέιλ).

3. Μου ακύρωσαν την αυχενική που είχα κλείσει στο Αρεταίειο λόγω της κατάστασης (το Αττικό που έχει υποτίθεται το καλύτερο μηχάνημα "έκλεινε για Πάσχα" στις δικές μου ημερομηνίες επειδή είναι Πανεπιστημιακό) και θα την κάνω τελικά ιδιωτικά. ΟΚ, αυτό το τελευταίο πες το έσωσα, αλλά δεν μου χρειαζόταν όλο αυτό το άγχος!

4. Ο τελευταίος παράγοντας ήταν ότι κάνουν ολόκληρο θέμα για να παραστεί ο σύζυγος στον τοκετό και αυτό για μας είναι αδιαπραγμάτευτο...

Και να φανταστείτε ότι ήμουν φουλ υπέρμαχος του Δημοσίου, καθότι δούλευα σε δημόσιο νοσοκομείο στο εξωτερικό και συνεργάζομαι και στην Ελλάδα με ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο.... :( 

Αγάπη μου καλώς ήρθες στην ομαδαρα μας!! Εύχομαι μια τέλεια αυχενική!!!

Λυπάμαι που είχες τέτοια αντιμετώπιση κ μάλιστα από το Έλενα που οι περισσότεροι λένε τα καλύτερα..βέβαια έτσι όπως τα περιγράφεις καταλαβαίνω πως δεν είχες δικό σου γιατρό κ πήγαινες με όποιον έχει εφημερία..δε το  έχω ζήσει έτσι είναι η αλήθεια κ πιθανόν να είναι όντως ταλαιπωρία..

Εγώ κ το Μαράκι μας από εδώ που θα πάμε στο Έλενα αλλά κ όσες έχω μιλήσει κ έχουμε δικό μας γιατρό εχουμε τελείως διαφορετική εμπειρία ίσως γτ μας προσέχει ο γιατρός μας . Ο οποίος αν θες ειναι εκείνος μαζί σ στον υπέρηχο κ όχι οποία τύχη,σου γράφει τις σημαντικές εξετάσεις (αυχενικη-β επιπέδου κτλ) σε ιδιώτη κατευθείαν για αξιόπιστα κ χωρίς ταλαιπωρία αποτέλεσματα κ γνκ πολύ διαφορετική αντιμετώπιση..

Και να προσθέσω ότι όλοι οι άντρες επιτρέπονται στο τοκετό απλά προϋποθέτει να έχουν παρακολουθήσει 2 σεμινάρια τοκετού μαζί σου δωρεά βέβαια το οποίο μάλλον δε σας οενημερωσαν ακριβώς γτ δεν είχες δικό σου γιατρό να ασχοληθεί..

Εύχομαι στο Λητω να μείνεις ικανοποιημένη!!

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

 @P.L.L. αγορακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  2(!) κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας) ισως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 13/10 ( Μαιευτήριο Λητώ)

 @OctoberMom      ?? --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτήριο Λητώ)

Άντε μωρέ κορίτσια λίγες ώρες λειπω κ πιανετε σταναγχωρες συζητησεις,γυρνάω τα βλέπω κ μου μαυρίζει η καρδούλα Μ!! Δεν αναπολούμε παλιές κακες εμπειρίες αφ' εξής!!

Άντε να έρθει η βδομάδα κ περιμένουμε 3 αυχενικες και 1 απλό υπέρηχο το δικό μου!! Να ακούσουμε ξανά νινακια κ φύλλα ώστε να συνεχίσουμε τη κουβέντα των δωματίων κ τι χρειάζονται χεχε :D

Εύχομαι να μου είστε όλες καλά, καληνυχτουδια :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγάπη μου καλώς ήρθες στην ομαδαρα μας!! Εύχομαι μια τέλεια αυχενική!!!

Λυπάμαι που είχες τέτοια αντιμετώπιση κ μάλιστα από το Έλενα που οι περισσότεροι λένε τα καλύτερα..βέβαια έτσι όπως τα περιγράφεις καταλαβαίνω πως δεν είχες δικό σου γιατρό κ πήγαινες με όποιον έχει εφημερία..δε το  έχω ζήσει έτσι είναι η αλήθεια κ πιθανόν να είναι όντως ταλαιπωρία..

Εγώ κ το Μαράκι μας από εδώ που θα πάμε στο Έλενα αλλά κ όσες έχω μιλήσει κ έχουμε δικό μας γιατρό εχουμε τελείως διαφορετική εμπειρία ίσως γτ μας προσέχει ο γιατρός μας . Ο οποίος αν θες ειναι εκείνος μαζί σ στον υπέρηχο κ όχι οποία τύχη,σου γράφει τις σημαντικές εξετάσεις (αυχενικη-β επιπέδου κτλ) σε ιδιώτη κατευθείαν για αξιόπιστα κ χωρίς ταλαιπωρία αποτέλεσματα κ γνκ πολύ διαφορετική αντιμετώπιση..

Και να προσθέσω ότι όλοι οι άντρες επιτρέπονται στο τοκετό απλά προϋποθέτει να έχουν παρακολουθήσει 2 σεμινάρια τοκετού μαζί σου δωρεά βέβαια το οποίο μάλλον δε σας οενημερωσαν ακριβώς γτ δεν είχες δικό σου γιατρό να ασχοληθεί..

Εύχομαι στο Λητω να μείνεις ικανοποιημένη!!

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

 @P.L.L. αγορακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  2(!) κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας) ισως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 13/10 ( Μαιευτήριο Λητώ)

 @OctoberMom      ?? --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτήριο Λητώ)

Άντε μωρέ κορίτσια λίγες ώρες λειπω κ πιανετε σταναγχωρες συζητησεις,γυρνάω τα βλέπω κ μου μαυρίζει η καρδούλα Μ!! Δεν αναπολούμε παλιές κακες εμπειρίες αφ' εξής!!

Άντε να έρθει η βδομάδα κ περιμένουμε 3 αυχενικες και 1 απλό υπέρηχο το δικό μου!! Να ακούσουμε ξανά νινακια κ φύλλα ώστε να συνεχίσουμε τη κουβέντα των δωματίων κ τι χρειάζονται χεχε :D

Εύχομαι να μου είστε όλες καλά, καληνυχτουδια :)

3 αυχενικής κ ενας απλός υπέρηχος! Καλα αποτελέσματα σε όλες κ τη θετική μου ενέργεια! Να είναι καλά τα νινιακια όλα να τα χαρείτε! Κ να πάρετε κ κάποια φωτογραφία αν μπορέσετε!!:x

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Την τελευταία εβδομάδα εδώ δει τρεις φορές στο όνειρο μου ότι πιάνω την κοιλιά μου και νιώθω το παιδί που κανει τούμπες μέσα! Κάθε φορά λέω α αυτή τη φορά δεν είναι όνειρο, το νιώθω! Αλλά πάλι την πατάω! Στο τέλος θα το νιώθω και θα νομίζω πως είναι όνειρο. Αν και θέλει καποιες εβδομαδες ακόμα για να κανει εμφάνιση  

 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγάπη μου καλώς ήρθες στην ομαδαρα μας!! Εύχομαι μια τέλεια αυχενική!!!

Λυπάμαι που είχες τέτοια αντιμετώπιση κ μάλιστα από το Έλενα που οι περισσότεροι λένε τα καλύτερα..βέβαια έτσι όπως τα περιγράφεις καταλαβαίνω πως δεν είχες δικό σου γιατρό κ πήγαινες με όποιον έχει εφημερία..δε το  έχω ζήσει έτσι είναι η αλήθεια κ πιθανόν να είναι όντως ταλαιπωρία..

Εγώ κ το Μαράκι μας από εδώ που θα πάμε στο Έλενα αλλά κ όσες έχω μιλήσει κ έχουμε δικό μας γιατρό εχουμε τελείως διαφορετική εμπειρία ίσως γτ μας προσέχει ο γιατρός μας . Ο οποίος αν θες ειναι εκείνος μαζί σ στον υπέρηχο κ όχι οποία τύχη,σου γράφει τις σημαντικές εξετάσεις (αυχενικη-β επιπέδου κτλ) σε ιδιώτη κατευθείαν για αξιόπιστα κ χωρίς ταλαιπωρία αποτέλεσματα κ γνκ πολύ διαφορετική αντιμετώπιση..

Και να προσθέσω ότι όλοι οι άντρες επιτρέπονται στο τοκετό απλά προϋποθέτει να έχουν παρακολουθήσει 2 σεμινάρια τοκετού μαζί σου δωρεά βέβαια το οποίο μάλλον δε σας οενημερωσαν ακριβώς γτ δεν είχες δικό σου γιατρό να ασχοληθεί..

Εύχομαι στο Λητω να μείνεις ικανοποιημένη!!

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

 @P.L.L. αγορακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  2(!) κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας) ισως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 13/10 ( Μαιευτήριο Λητώ)

 @OctoberMom      ?? --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτήριο Λητώ)

Άντε μωρέ κορίτσια λίγες ώρες λειπω κ πιανετε σταναγχωρες συζητησεις,γυρνάω τα βλέπω κ μου μαυρίζει η καρδούλα Μ!! Δεν αναπολούμε παλιές κακες εμπειρίες αφ' εξής!!

Άντε να έρθει η βδομάδα κ περιμένουμε 3 αυχενικες και 1 απλό υπέρηχο το δικό μου!! Να ακούσουμε ξανά νινακια κ φύλλα ώστε να συνεχίσουμε τη κουβέντα των δωματίων κ τι χρειάζονται χεχε :D

Εύχομαι να μου είστε όλες καλά, καληνυχτουδια :)

Kαλε που πήγα εγώ και η κορακλα μου(????) από το πινακακι;;;;; :lol:

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Την τελευταία εβδομάδα εδώ δει τρεις φορές στο όνειρο μου ότι πιάνω την κοιλιά μου και νιώθω το παιδί που κανει τούμπες μέσα! Κάθε φορά λέω α αυτή τη φορά δεν είναι όνειρο, το νιώθω! Αλλά πάλι την πατάω! Στο τέλος θα το νιώθω και θα νομίζω πως είναι όνειρο. Αν και θέλει καποιες εβδομαδες ακόμα για να κανει εμφάνιση  

 

Αχχχχχ κάτι μου λέει πως όταν έρθει η στιγμή και τα νιώσουμε τα παιδάκια μας,θα είναι σαν ένα όνειρο!!!!!:x

Υπομονηηηη!!!!!Και κοντεύει ο καιρός για όλες μας!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Την τελευταία εβδομάδα εδώ δει τρεις φορές στο όνειρο μου ότι πιάνω την κοιλιά μου και νιώθω το παιδί που κανει τούμπες μέσα! Κάθε φορά λέω α αυτή τη φορά δεν είναι όνειρο, το νιώθω! Αλλά πάλι την πατάω! Στο τέλος θα το νιώθω και θα νομίζω πως είναι όνειρο. Αν και θέλει καποιες εβδομαδες ακόμα για να κανει εμφάνιση  

 

Θα έρθει κι αυτό κοριτσι μου!! Είναι λογικό να ανυπομονεις, είναι υπέροχο συναίσθημα!!

Κι εγώ κάποιες φορές νομίζω ότι το νιώθω, αλλά δεν!! Είναι μικρουλια ακόμη κ δεν τα νιώθουμε,δεν αργεί όμως!!!

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Την τελευταία εβδομάδα εδώ δει τρεις φορές στο όνειρο μου ότι πιάνω την κοιλιά μου και νιώθω το παιδί που κανει τούμπες μέσα! Κάθε φορά λέω α αυτή τη φορά δεν είναι όνειρο, το νιώθω! Αλλά πάλι την πατάω! Στο τέλος θα το νιώθω και θα νομίζω πως είναι όνειρο. Αν και θέλει καποιες εβδομαδες ακόμα για να κανει εμφάνιση  

 

Όλες το ίδιο περιμένουμε κ όλες νομίζουμε ότι κουνιούνται τελικά δεν είμαι μόνο εγώ η τρελή!!εγω σήμερα που ξύπνησα νομίζω ότι έχω κοιλιά... ιδέα μου θα είναι κ θα ξεφουσκώσω σε λιγο

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα κοιμήθηκα 11ωρες!! Με συνεχόμενους εφιάλτες!κ ξύπνησα με ένα κεφάλι καζάνι!!

Κάποιες φορές νιώθω σαν να σκάει μια φούσκα στην κοιλια μου χαμηλά,κ λέω μωρέ λες;;;αλλά το ρίχνω στο έντερο!!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραία η αίσθηση όντως! Τις πρώτες φορές είναι σα να έχεις μια πεταλούδα φυλακισμένη χαμηλά και για λίγο φτερουγίζει. Ανεπαίσθητο σχεδόν. Αλλά γαργαλιστο κι ωραίο! Μετά ρίχνει κάτι μικρά χτυπηματακια, όχι κάθε μέρα. Και τελικά μεγαλώνει τόσο που βλέπεις ξαφνικά ένα εξόγκωμα από εδώ κι ένα από εκεί και λες τώρα να είναι κεφάλι πόδι..; Και η κοιλιά παίρνει διαφορα σχήματα και είναι τοοοοοσο ωραίο!!! 

8 ώρες πρίν, Annou είπε:

Euxaristw para para polu k egw euxomai ta kalutera se oles mas.

Xegennaei sto Gaia sto Iatriko k nai einai Athina.

Giannikos Legetai!Einai korufi ap oti exw mathei kai san giatros alla k polu kalos anthrwpos mou fainetai!!:)

Α τώρα το είδα!! Θα δω τον γιατρό που έχω ραντεβου την Τρίτη και αν δε μου κανει ίσως πάω στον δικό σου! Ευχαριστώ πολυ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...