Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

On 1/5/2020 at 3:18 ΜΜ, island1 είπε:

Σπορακι που γονιμοποιηθηκε,πάγωσε,ξεπαγωσε πήγε για προεμφυτευτικο ήρθε πίσω υγιές καταρρίπτοντας τα χαχοπρογνωστικα τους,εμφυτεύτηκε,έδωσε τέτοια χοριακτλ μόνο θηλυκό μπορεί να είναι....χαχαχα ( γερό να ναι κι ο,τι να ναι.. εννοείται αστειεύομαι απλά ο γυναικολόγος μου πριν την αυχαινικη με τόσα που περασα μου λέγε αυτό...μόνο τα θηλυκά αντέχουν τόσο χαχα)

Δαγκωτο κόρη λοιπόν σου λέω εγω

Ισχύει οι κόρες είναι θηρία κ αντέχουν πολλααααααααα


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκιά μου Κάντι , συγχαρητήρια!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου!!!

Σου εύχομαι μία χαρούμενη ,ανέμελη εγκυμοσύνη!!!

Να είσαι πάντα καλά!!!

*Έχω την αίσθηση ότι θα κάνεις αγοράκι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2020 at 6:33 ΜΜ, Egina mama είπε:

Καντι μου αν θες να το πιστέψεις το ήξερα, έχω βγει από το φορουμ πάρα πολύ καιρό , δεν το επισκέπτομαι συχνά πλεον αλλά πριν ένα μήνα μπήκα να διαβάσω τα νέα σου μήπως είδες κάνα ευχάριστο. Δεν είδα τίποτα και απογοητεύτηκα να σου πω. Σήμερα μπήκα πάλι για σένα και ναι ρε συ , ΝΑΙΙΙΙ ΕΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, και εγώ πολύ χαρούμενη λες και σε ξέρω χρόνια.

Τα χρυσά χέρια του σφακ συντέλεσαν σε ένα ακόμα θαύμα. 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και όσο δύσκολο ήταν να φωλιάσει στην κοιλίτσα τόσο περίπατος να πάει η εγκυμοσύνη σου και να την απολαύσεις στο έπακρο. 

Καλή δύναμη και καλό κουράγιο σε όλες τις εν δύναμη μανουλες.

Ποιο εισαι εσυ χρυσό μου, που βγήκες αλλα με σκέφτεσαι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Που να θυμάσαι και εσύ?

Δεν θυμάμαι αν ειχαμε μιλήσει από εδώ ή από το παρεντσ αλλά αν σου λέει κάτι είμαι από τις πρώτες που εμεινα έγκυος μετά από την εξέταση του Νίκα. Είμαι από τις πρώτες που εφάρμοσε ο σφακ αυτή την πειραματική θεραπεία με τις αντιβιωσεις και έμεινα έγκυος φυσιολογικά, μετά από αρκετές εξωσωματικες. Έχω δυο παιδάκια τώρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Γλυκιά μου Κάντι , συγχαρητήρια!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου!!!

Σου εύχομαι μία χαρούμενη ,ανέμελη εγκυμοσύνη!!!

Να είσαι πάντα καλά!!!

*Έχω την αίσθηση ότι θα κάνεις αγοράκι!!

Είπαμε θα το βάλουμε στοίχημα, οταν έρθει η ώρα!

 Σε ευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου και σε σένα ευχομαι τα καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Egina mama είπε:

Χαχαχαχα. Που να θυμάσαι και εσύ?

Δεν θυμάμαι αν ειχαμε μιλήσει από εδώ ή από το παρεντσ αλλά αν σου λέει κάτι είμαι από τις πρώτες που εμεινα έγκυος μετά από την εξέταση του Νίκα. Είμαι από τις πρώτες που εφάρμοσε ο σφακ αυτή την πειραματική θεραπεία με τις αντιβιωσεις και έμεινα έγκυος φυσιολογικά, μετά από αρκετές εξωσωματικες. Έχω δυο παιδάκια τώρα.

Καλησπέρα! Έχουμε πολυ καιρό να ακούσουμε νέα σου.. Αχ αυτές οι αντιβιωσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Ρε συ κορίτσι ακόμα παλεύεις? Γιατί νόμιζα ότι εσύ τα είχες καταφέρει.?

Καλησπέρα! Δυστυχώς όχι ακόμη. Μακάρι να φανείς προφητική..Ειμαι τόσο παλιά που δεν ξέρω τι θέμα θα πρέπει να ανοίξω εγώ αν  γίνει το θαύμα. Όλοι οι γνωστοί μου κλπ αναρωτιουνται γιατί δεν τα έχω παρατήσει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα! Δυστυχώς όχι ακόμη. Μακάρι να φανείς προφητική..Ειμαι τόσο παλιά που δεν ξέρω τι θέμα θα πρέπει να ανοίξω εγώ αν  γίνει το θαύμα. Όλοι οι γνωστοί μου κλπ αναρωτιουνται γιατί δεν τα έχω παρατήσει.. 

Δλδ πόσο καιρό προσπαθεις κοπέλα μου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα! Δυστυχώς όχι ακόμη. Μακάρι να φανείς προφητική..Ειμαι τόσο παλιά που δεν ξέρω τι θέμα θα πρέπει να ανοίξω εγώ αν  γίνει το θαύμα. Όλοι οι γνωστοί μου κλπ αναρωτιουνται γιατί δεν τα έχω παρατήσει.. 

Δεν τα εχεις παρατήσει γιατι ακομα δεν πέτυχες!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Καντι είπε:

Δεν τα εχεις παρατήσει γιατι ακομα δεν πέτυχες!

Ελπιζω για αυτό και προσπαθώ αλλά πάντα μέσα μας πρέπει να σκεφτόμαστε ότι μπορεί και να μην πετύχουμε.Δυστυχως υπάρχει πάντα αυτό το ενδεχόμενο... Αλλά στο θέμα σου δε θα γράφουμε δυσάρεστα.. Τέλος αυτή η συζήτηση εδώ.. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα! Δυστυχώς όχι ακόμη. Μακάρι να φανείς προφητική..Ειμαι τόσο παλιά που δεν ξέρω τι θέμα θα πρέπει να ανοίξω εγώ αν  γίνει το θαύμα. Όλοι οι γνωστοί μου κλπ αναρωτιουνται γιατί δεν τα έχω παρατήσει.. 

Ναι στο θέμα της Κάντι δεν θα πούμε αρνητικά. Δεν ξέρω πόσα χρόνια προσπαθείς, ξέρω ότι είσαι παλιά γιατί εμείς οι δυο έχουμε ξανασυζητήσει αλλά θα σου πω αυτό που λεμε με τον άντρα μου κάθε φορά που κοιτάζουμε  τα δύο μας  παιδιά. "Υπήρχε λόγος που αργήσαμε τόσο, το καλό πράγμα αργεί να γίνει". Ίσως το λέμε για να ξορκίσουμε την τόση ταλαιπωρία και τόση πίκρα που περάσαμε, αλήθεια δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω και θα πεις από μέσα σου " τι μου λέει και αυτή τώρα εκ τους ασφαλους?" ( Και μεταξύ μας δίκιο θα έχεις) είναι ότι θα τα ξεχάσεις όλα όταν με το καλό πάρεις το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου και ότι δεν τα καταφέρνουν μόνο αυτοί που τα παράτησαν. Το επόμενο ευχάριστο λοιπόν που θα μπω να διαβάσω εδώ μέσα θέλω να είναι το δικό σου θαύμα 

Κάντι μου πότε θα πας για υπέρηχο πάλι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!Το αξίζεις!! Πολλές φορές σκέφτομαι ότι μετά απο 6 χρόνια δύσκολα θα έρθει αλλά παίρνω δύναμη απο τέτοια νέα!!!!

Τελειόμηνη και καλότυχο το παιδάκι!!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο;Θυμάμαι κάποια στιγμή είχες και θέμα με σάκχαρο, έκανες κάτι γι αυτό; Εγω κανω υπογλυκαιμίες έπαιρνa gluco αλλά μετά μου είπαν μονο ινοσιτόλη..


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο;Θυμάμαι κάποια στιγμή είχες και θέμα με σάκχαρο, έκανες κάτι γι αυτό; Εγω κανω υπογλυκαιμίες έπαιρνa gluco αλλά μετά μου είπαν μονο ινοσιτόλη..

Εμενα ρωτάς φαντάζομαι. Εκανα καμπύλες που έβγαιναν οριακα καλές. Οποτε το άφησα αυτο το θεμα.

 Τωρα μετριεμαι 4 φορές την μερα, το πρωινό μου ειναι στο όριο ποτε πάνω, ποτε κάτω. Μετα το φαγητό αν φάω ψωμί , υδατάνθρακα πάνω απο το όριο. Ο γιατρος ενδοκρινολόγος λοιπόν μου ειπε οτι εύχεται αυτο να μου συμβαίνει λόγω των utrogestan που παίρνω, οταν λοιπόν τα κόψω 12η εβδομαδα περιπου να πέσουν πολυ οι μετρήσεις μου. Αν όχι μιλάμε για διαβήτη κύησης και ινσουλινες. Το σπανακορυζο με έστειλε αδιάβαστη!

Just now, mominthemaking είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!Το αξίζεις!! Πολλές φορές σκέφτομαι ότι μετά απο 6 χρόνια δύσκολα θα έρθει αλλά παίρνω δύναμη απο τέτοια νέα!!!!

Τελειόμηνη και καλότυχο το παιδάκι!!!!

Στο ευχομαι ολόψυχα να σου έρθει σύντομα και να μην μπορείς να το πιστέψεις οπως κι εγω!!!

πρίν από 31 λεπτά , Egina mama είπε:

Ναι στο θέμα της Κάντι δεν θα πούμε αρνητικά. Δεν ξέρω πόσα χρόνια προσπαθείς, ξέρω ότι είσαι παλιά γιατί εμείς οι δυο έχουμε ξανασυζητήσει αλλά θα σου πω αυτό που λεμε με τον άντρα μου κάθε φορά που κοιτάζουμε  τα δύο μας  παιδιά. "Υπήρχε λόγος που αργήσαμε τόσο, το καλό πράγμα αργεί να γίνει". Ίσως το λέμε για να ξορκίσουμε την τόση ταλαιπωρία και τόση πίκρα που περάσαμε, αλήθεια δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω και θα πεις από μέσα σου " τι μου λέει και αυτή τώρα εκ τους ασφαλους?" ( Και μεταξύ μας δίκιο θα έχεις) είναι ότι θα τα ξεχάσεις όλα όταν με το καλό πάρεις το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου και ότι δεν τα καταφέρνουν μόνο αυτοί που τα παράτησαν. Το επόμενο ευχάριστο λοιπόν που θα μπω να διαβάσω εδώ μέσα θέλω να είναι το δικό σου θαύμα 

Κάντι μου πότε θα πας για υπέρηχο πάλι?

Αυριο εχω πολλή μεγαλη αγωνία και εκανα μια μεγαλη βλακεία σημερα , συγχύστηκα παρά πολυ, με έπιασε ταχυπαλμία κι ολα τα κακά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...