Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 20 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Ναι κάναμε υπάρχει ουρεοπλασμα πήρε vibramicyn 20μερες και θα επαναλάβουμε επανεξετάση σε 3μηνρς να δούνε αν έφυγε 

      Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

On 22/12/2020 at 12:19 ΜΜ, Καντι είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τις ευχές !!! Πιστεύω οτι με τόση αγάπη απο σας  ο σπιρτουλης μου θα ειναι τρισευτυχισμένος. Ζήτω συγνώμη που δεν μπόρεσα καν να απαντήσω ενα ευχαριστω ξεχωριστά στην καθε μια σας.

 Γράφω εδώ για ολες σας που με ρωτάτε για τον τροπο που γέννησα και πως πηγε κλπ.

 Γιατι σε μια τελεια εγκυμοσυνη απλα μπορει να μην πανε  ολα καλα στο τελος και πρεπει και εμεις και ο γιατρος μας να ειμαστε σε εγρήγορση. Στην διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν ειχα καμια ενόχληση , αλλα και μεγαλη ελευθερία απο τον γιατρο μου στις βόλτες , διακοπές , εκανα πιλάτες, πήρα στο σύνολο 11 κιλά , ολα τελεια. Αυχενική , β επιπεδου και ντοπλερ επισης εξαιρετικά, δεν χρειάστηκε να κανω καμια επιπλεον εξέταση.

 Στις 26 Νοεμβρίου ειχα το πρώτο Nst όπου ο μικρός μου ηταν 2.700 kg πολυ καλα δηλαδη , στις επόμενες δυο εβδομάδες που πήγαινα για nst το βάρος παρέμεινε ακριβως το ίδιο, χωρις καμια ομως ένδειξη οτι κατι δεν πάει καλα. Παρ ολα αυτα ο γιατρος μου στο τελευταίο μου ειπε σου κλείνω ραντεβού για σημερα με τον εμβρυομητρικο σου να μου επιβεβαιώσει αυτο που βλέπω ο ίδιος βάρος και οτι ολα ειναι καλα. Ξαναντοπλερ ξανά Nst την ίδια μερα. Τα ίδια μου επιβεβαίωσε και ο εμβρυομητρικος ολα ειναι εξαιρετικά , ισως να ειναι λιγο μικρός ο πλακούντας μου, χωρις αλλα θέματα ομως, παρ ολα αυτα μου ειπε εγω θα σε έβαζα για πρόκληση τοκετού πριν τις 39 εβδομάδες. Μιλάνε μεταξυ τους οι γιατροι κι ενώ εκανα τα Nst καθε τεταρτη, μου ζητάνε να ξαναπάω Δευτέρα για έλεγχο 38w 2d.

 Ξεκινάμε το nst το πρώτο δεκάλεπτο ηταν ολα τελεια, απο κεί και πέρα απλα ήμουν παρατηρητής σε ολα αυτα που συνέβαιναν. Έκανε αλλοιώσεις η μια μαια φώναξε και αλλη , ο γιατρος ηρθε τρέχοντας μεσα και προσπαθούσαν κουνήσουν το μπεμπη για να αντιδράσει. Η μαια με πηρε με το αυτοκίνητο της και φτάσαμε στο μητέρα  οσο πιο γρήγορα γινόταν. Θυμαμαι να πονάω πολυ στην επισκληρίδειο , τα φώτα και το επόμενο που θυμαμαι ειναι να μου βάζουν τον μπεμπη πάνω στο στήθος μου. Ολα τα υπόλοιπα τα εχω διαγράψει, σαν να μην ήμουν εκεί.

 Νιώθω τοσο ευγνώμων στον θεό , στην τύχη μου, στον γιατρο μου , στις μαίες και δεν ξερω σε ποιον αλλο που εχω τον μπεμπουλη μου δίπλα μου. Γεννήθηκε 2.680 κρατώντας στα χέρια του τον αμνιακό σάκο οπως μου ειπαν, ενα πολυ δυνατό μωρο , που έβγαλε τις εισεχουσες θηλες μου έξω απο την πρώτη στιγμή που τον έβαλαν στο στήθος μου.

 Ενα ήσυχο μωρο , που κλαίει μονο τα βραδια 12-3, που τρώει δίχως να υπάρχει αυριο, απο ολα, στήθος κατεύθυαν  , με ψευδοθηλες οταν πονάω,  απο αντλήσεις και σκονογαλα.

 Ειμαι τοσο ευτυχισμένη , νιώθω σαν να ζω σε όνειρο. Σας το ευχομαι ολόψυχα να το ζήσετε ολες σας. 

Η αλήθεια ειναι οτι μου εχει μείνει ενα ΑΝ και λόγω ορμονών συγκινούμαι πολυ οταν το σκέφτομαι. Τι θα γινόταν αν ειχα πάει μισή ώρα νωρίτερα, θα φαινόταν ολα πλασματικά καλα και θα γυρνούσα σπίτι; Αν πήγαινα μια ώρα αργότερα; Οι ορμόνες δεν βοηθάνε το συζήτησα και με τον γιατρο μου μου ειπε δεν μάθουμε ποτε και καλυτερα. Το μονο που βρήκε ο ίδιος ως εύρημα ηταν οτι ειχα βραχύ ομφάλιο λώρο, που και πάλι δεν μπορει να αποδοθεί σ αυτο οτι κόλλησε το βάρος του μικρού, anyway προσπαθώ να επικεντρωθώ σ αυτο που εχω και όχι σ αυτο που θα έχανα.

 P.s. Το ξενύχτι και η αϋπνία ειναι ατελείωτα! Κι έχουν περασει και 20 χρόνια απο τότε που τα εκανα...

Να χιλιάσουν οι μήνες και να είναι γερος και τυχερός! Η ιστορία σου δίνει δύναμη σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anoulious είπε:

Γεια σου κοριτσάκι! Πως είσαι; Οι μικρές σου; Μας έλειψες. 

Τι κάνεις κορίτσι μου;

Οι μικρές είναι σχεδόν 20 μηνών τώρα. Ολόκληρα κοριτσάκια. Πέρασε γρήγορα ο καιρός.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου;

Οι μικρές είναι σχεδόν 20 μηνών τώρα. Ολόκληρα κοριτσάκια. Πέρασε γρήγορα ο καιρός.

Tι καλά!! Να τις χαίρεσαι! Αν κανεις μια βόλτα στο cafe   με τη δωρεα θα διαβάσεις τα δικά μου τα χαΐρια..Απολυτως τίποτα.. Τελοσπαντων.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Τελικά ο αγώνας είχε το πιο τέλειο αποτέλεσμα.

Σ ευχαριστω κοριτσάκι μου ! Κι εσυ να χαίρεσαι τις ζουζουνες σου! Τι κανουν; Ειναι σιφουνες; Βγήκα με την φιλη μου που τα δικά της κοριτσια ειναι 18 μηνών. Respect στις μαμάδες με δίδυμα αυτής της ηλικίας!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Tι καλά!! Να τις χαίρεσαι! Αν κανεις μια βόλτα στο cafe   με τη δωρεα θα διαβάσεις τα δικά μου τα χαΐρια..Απολυτως τίποτα.. Τελοσπαντων.. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Μην απελπίζεσαι, θα έρθει το καλό αποτέλεσμα! Επιμονή!!!

Just now, Καντι είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσάκι μου ! Κι εσυ να χαίρεσαι τις ζουζουνες σου! Τι κανουν; Ειναι σιφουνες; Βγήκα με την φιλη μου που τα δικά της κοριτσια ειναι 18 μηνών. Respect στις μαμάδες με δίδυμα αυτής της ηλικίας!

Μπορώ να πω ότι στη βρεφική ηλικία τα είδα όλα. Τώρα απλά θέλουν λίγο προσοχή γτ κάνουν επικίνδυνες αποστολές.

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Tι καλά!! Να τις χαίρεσαι! Αν κανεις μια βόλτα στο cafe   με τη δωρεα θα διαβάσεις τα δικά μου τα χαΐρια..Απολυτως τίποτα.. Τελοσπαντων.. 

Προσπαθώ να βρω τα νέα σου αλλά μάλλον θα πρέπει να ψάξω αρκετά πίσω.

  • Μου αρέσει 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαρίτσα10 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Μην απελπίζεσαι, θα έρθει το καλό αποτέλεσμα! Επιμονή!!!

Μπορώ να πω ότι στη βρεφική ηλικία τα είδα όλα. Τώρα απλά θέλουν λίγο προσοχή γτ κάνουν επικίνδυνες αποστολές.

Προσπαθώ να βρω τα νέα σου αλλά μάλλον θα πρέπει να ψάξω αρκετά πίσω.

Όχι πολύ. Απέτυχα πάλι  στην πρώτη μου προσπάθεια με δωρεά. Αλλά δε θέλω να γράψω κάτι άλλο γιατί είμαστε στο χαρούμενο θέμα της Καντι... Να της ζητήσω και συγνώμη... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Όχι πολύ. Απέτυχα πάλι  στην πρώτη μου προσπάθεια με δωρεά. Αλλά δε θέλω να γράψω κάτι άλλο γιατί είμαστε στο χαρούμενο θέμα της Καντι... Να της ζητήσω και συγνώμη... 

Ο τίτλος του θέματος τα λέει όλα νομίζω. Η επόμενη θα είναι η τυχερή!

  • Μου αρέσει 7

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2020 at 3:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Δε σε ξέρω, αλλά βούρκωσα...Δυστυχως δεν έχω λεφτά για πάνω από 2 εξωσωματικες και μάλιστα σε δημόσιο νοσοκομείο και φοβάμαι ότι μπορεί να χάσω την ευκαιρία να γίνω μαμά... Τον Ιούνιο θα κάνω την 1η εξωσωματική και τρέμω πώς θα διαχειριστώ ένα αρνητικό αποτέλεσμα μιας κ μετά θα έχω μια τελευταία ευκαιρία... Τα θετικά αποτελέσματα μου δίνουν δύναμη και έγινες ένα από αυτά! Σου εύχομαι να πάνε όλα καταπληκτικά και να χαίρεσαι σε λιγο καιρό το ή τα νινι/νινακια σου!! Είχες κ εσύ ανεξήγητη υπογονιμοτητα κορίτσι μ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ευη 2 είπε:

Δε σε ξέρω, αλλά βούρκωσα...Δυστυχως δεν έχω λεφτά για πάνω από 2 εξωσωματικες και μάλιστα σε δημόσιο νοσοκομείο και φοβάμαι ότι μπορεί να χάσω την ευκαιρία να γίνω μαμά... Τον Ιούνιο θα κάνω την 1η εξωσωματική και τρέμω πώς θα διαχειριστώ ένα αρνητικό αποτέλεσμα μιας κ μετά θα έχω μια τελευταία ευκαιρία... Τα θετικά αποτελέσματα μου δίνουν δύναμη και έγινες ένα από αυτά! Σου εύχομαι να πάνε όλα καταπληκτικά και να χαίρεσαι σε λιγο καιρό το ή τα νινι/νινακια σου!! Είχες κ εσύ ανεξήγητη υπογονιμοτητα κορίτσι μ; 

Ειναι ήδη τριών μηνών ο μπεμπουλης, σου ευχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις με την πρώτη και να μην ταλαιπωρηθείς.

 Μεχρι 4 φορές μπορείς να κανεις δωρεάν στο δημόσιο εφ οσον περάσεις επιτροπή , γιατι εχεις τέτοιους περιορισμούς στον αριθμό.

 Σε ποιο δημόσιο θα πας;

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
On 4/22/2020 at 3:58 PM, Καντι said:

 

Ως προς το επιστημονικό κομμάτι:

 Εκανα υστεροσκοπηση ενα μήνα πριν την μεταφορά, εβαλα δυο έμβρυα που ηταν ελεγμένα απο προεμφυτευτικο και ενα που δεν το ελέγξαμε, αντιβιωσεις και εγχυσεις φουλ(βεβαια αυτο το εκανα και τις προηγουμενες φορές) και τα έμβρυα ηταν έκτης μέρας επειδη τα στείλαμε για προεμφυτευτικο την πεμπτη και δεν πήρα οιστρογόνα απο την αρχη.

ως προς το ψυχολογικό 

έτρωγα  ενα αβοκάντο καθε μερα για τρεις μερες απο την μερα που τα βάλαμε, δεν έφαγα ζάχαρη για μια εβδομαδα δυο μερες πριν την ετ και 5 μετα και εκανα γιόγκα καθημερινα για τρεις εβδομάδες πριν την μεταφορά.

Καλησπέρα, 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και προσπαθώ να ενημερωθώ... Χάρηκα διαβάζοντας το μήνυμά σου... Παιδευομαι κι εγώ με 6 προσπάθειες ήδη και τώρα έκανα 1/12 τη πρώτη μου εμβρυομεταφορά... 2 βλαστοκύστες μια πιο καλή, ελεγμένη για μια πάθηση, και η άλλη όχι τόσο καλή για αυτό και δεν ελέγχθηκε... Η αγωνία μου μεγάλη... Και οι δύο αποψυχθηκαν... Προσπαθουσαμε με τον άντρα μου να βρούμε κέντρο που να δέχεται να μας τα βάλει φρέσκα μετά από βιοψία 5ης μέρας και δε βρήκαμε... Χάρηκα που εσύ τα κατάφερες έτσι... Θα μπορούσες να μου πεις σε ποιον γιατρό τα κατάφερες? Ευχαριστώ πολύ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Turtle Liz είπε:

Καλησπέρα, 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και προσπαθώ να ενημερωθώ... Χάρηκα διαβάζοντας το μήνυμά σου... Παιδευομαι κι εγώ με 6 προσπάθειες ήδη και τώρα έκανα 1/12 τη πρώτη μου εμβρυομεταφορά... 2 βλαστοκύστες μια πιο καλή, ελεγμένη για μια πάθηση, και η άλλη όχι τόσο καλή για αυτό και δεν ελέγχθηκε... Η αγωνία μου μεγάλη... Και οι δύο αποψυχθηκαν... Προσπαθουσαμε με τον άντρα μου να βρούμε κέντρο που να δέχεται να μας τα βάλει φρέσκα μετά από βιοψία 5ης μέρας και δε βρήκαμε... Χάρηκα που εσύ τα κατάφερες έτσι... Θα μπορούσες να μου πεις σε ποιον γιατρό τα κατάφερες? Ευχαριστώ πολύ....

Τι εννοείς έξι προσπαθειες αν τωρα εκανες την πρώτη σου εμβρυομεταφορά;

και δεν καταλαβαινω πως θα σας τα έβαζαν φρέσκα μετα απο βιοψία. Εμενα ολα ηταν κατεψυγμενα. Εννοείς διέγερση μένεις πχ με 5 βλαστοκυστες και στέλνεις για βιοψία και εχεις την επόμενη μερα αποτέλεσμα;

 Με τον Σφακ τα κατάφερα , για βιοψία εςτειλα στον Παγκαλο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 22/4/2020 at 3:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Καντι μου, ειχα δει τη λαχταρα σου να καβεις ενα παιδακι κ ευχομαι να το χαιρεσαι κ να το καναρωνεις παντα! Πολυ σημαντικο που συνεχιζεις να ενθαρρυνεις κ εμας που ακομα βιωνουμε αποτυχιες κ οι γιατροι δινουν λιγες ελπιδες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...