Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Άντε κοριτσάκι κι εσυ με το καλο μια σούπερ χοριακη και γρήγορα!

Αλήθεια ειναι αυτο που λες μετα απο τόση αναμονη τι διαφορα σου κανουν οι τρεις μερες; Ειναι που δεν δουλεύω κι ολας και ειναι κολλημένος ο εγκέφαλος δεν μπορώ να βγω για εναν καφε , μια βόλτα στα μαγαζιά να τσουλήσει καμια μερα! Τελος παντως κάλλιο αργά παρά ποτε!

Λες; Και δεν θα έλεγε τιποτα;

θελω κι εγω να κανω ενα τεστ για το ενθύμιο και δεν εχω αξιωθεί να παρω. Εχω και τέτοια φοβία γιατι εχω πάρει τόσα πολλα αρνητικα, αμέτρητα.

Εννοω οτι δεν ειμαι τοςο διαβασμένη για τις εγκυμοσύνες οσο για τις εξωςωματικες στο τι να περιμενω.

αααα ελα η εγκυμοσυvη ευκολακι βρε παιδι μου για εσεvα . Απλα τα πραγματα!!! το μοvο που θελει ειvαι ξεκουραση κ το μωρο μεγαλωvει!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι said:

Αλήθεια ειναι αυτο που λες μετα απο τόση αναμονη τι διαφορα σου κανουν οι τρεις μερες; Ειναι που δεν δουλεύω κι ολας και ειναι κολλημένος ο εγκέφαλος δεν μπορώ να βγω για εναν καφε , μια βόλτα στα μαγαζιά να τσουλήσει καμια μερα! Τελος παντως κάλλιο αργά παρά ποτε!

Τωρα με καραντινα ολοι στην ιδια μοιρα.. παζλ, σουντοκου, playstation, netflix, ταινιες, σειρες, ξεκινα χαζευε και μωρουδιακα σιγα σιγα... B) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

καvτι μου τελεια τα vεα σου!!! καλα παιδι μου απο τοσο vωρις τι καρδουλα vα ακουσεις? το μωρο ειvαι εvα κ καλο σαv κ εμεvα εδιvε πολυ μεγαλες χοριακες ο μπεμπης μου αφου σκεψου με χοριακη 9000 κ εμεις μια τελιτσα ειδαμε κ τοv σακο. Καρδουλα σκεψου οτι ακουσα οταv η χοριακη ηταv 80.000 μπορει κ παραπαvω. κ ειχα καvει πολλες χοριακες γιατι κατι εξεταζε ο γιατρος τελως παvτωv μεγαλη ιστορια αλλα ολα καλα. 

Μέχρι κ στις τιμές μοιάζει πολύ η περίπτωση μου με την μεγαλη μου με την δική σου:shock:

Καντι ασε 10μερουλες κ θα την ακούσεις κ.την καρδιά, φυσικά δ υπαρχει λογος ανησυχιας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , playbunny είπε:

Τωρα με καραντινα ολοι στην ιδια μοιρα.. παζλ, σουντοκου, playstation, netflix, ταινιες, σειρες, ξεκινα χαζευε και μωρουδιακα σιγα σιγα... B) 

 

πρίν από 28 λεπτά , playbunny είπε:

Τωρα με καραντινα ολοι στην ιδια μοιρα.. παζλ, σουντοκου, playstation, netflix, ταινιες, σειρες, ξεκινα χαζευε και μωρουδιακα σιγα σιγα... B) 

Ιιιι μαρη σενάριο επιστημονικής φαντασίας ! Τοσο μα τοσο μακρινό! Απο την αλλη αισιοδοξώ σκέφτομαι δυσκολεύτηκα να το πιάσω θα δυσκολευτώ και να το κρατήσω;;;;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Καντι συγχαρητηρια για το πιο μαχιμο μωρο που φωλιασε εν μεσω κορονοιου!!! Μαχιμο γτ η μαμα του ειναι μια μεγαλη μαχητρια!! Φυσικα και ολα θα πανε καλα και θα γεννηθει το αστερι σου!!! Ηταν απο τα πιο φωτεινα νεα που ακουσα σημερα!! Ο γιατρος μας ειναι αξιος,και ολα μα ολα θα πανε καλα :wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχω σκεφτεί οτι κακό σενάριο μπορείς να φανταστείς. Αλλα θελω τοςο πολυ να περάσω μια χαρούμενη εγκυμοσύνη. Χτες κοιμήθηκα 12-2 και 2-6 απλα περίμενα να ξημερώσει...

Μπραβο! Πολύ καλά τα νέα σου! Είδες που ήρθε η στιγμή και είδες τον μπεμπέ σου και εσύ στον υπερηχο? Όλα θα πάνε καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

 

Ιιιι μαρη σενάριο επιστημονικής φαντασίας ! Τοσο μα τοσο μακρινό! Απο την αλλη αισιοδοξώ σκέφτομαι δυσκολεύτηκα να το πιάσω θα δυσκολευτώ και να το κρατήσω;;;;

με πρωτη χοριακη χιλιαρα και δευτερη τριχιλιαρη εχει γαντζωθει για τα καλα το σπορακι!! οποτε δεν ειναι και τοσο επιστημονικη φαντασια πια... δεν ειπα αγορες, αλλα μπορεις να κανεις χαζεμα και pinterest :wub: 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

με πρωτη χοριακη χιλιαρα και δευτερη τριχιλιαρη εχει γαντζωθει για τα καλα το σπορακι!! οποτε δεν ειναι και τοσο επιστημονικη φαντασια πια... δεν ειπα αγορες, αλλα μπορεις να κανεις χαζεμα και pinterest :wub: 

 

Ξέρεις τι ; πάντα έριχνα κλέφτες ματιές και μετα ήμουν σε φαση συγκεντρώσου!

 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Κοπέλα μου αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!εύκολη κ τελειομηνη σου εύχομαι να είναι! Να μην στεναχωριέσαι καθόλου για την καρδούλα,εγώ πέρσι στον γιο μου άκουσα 6+5 κ σκέψου από την 5η εβδομάδα πήγαινα μέρα παρά μέρα στον γυναικολόγο από το άγχος μου (psycho εγώ,του τα επρηξα του ανθρώπου αλλά είχα πριν 2 παλινδρομες κ έτρεμα κ την σκιά μου) φέτος άκουσα καρδιά στην κόρη μου 6+3 αρχόμενη λειτουργία κ μάλιστα ο γιατρός μου είπε αν ερχόσουν χθες πολύ πιθανόν να μην ακούγαμε κ τίποτα.οποτε καταλαβαίνεις ότι 5+4 είναι ακραία νωρίς!θα πας σε δέκα μέρες κ θα ακούσεις έναν δυνατό χτύπο,είμαι σίγουρη,σαν καλπασμό αλόγου!!! Οι χοριακες σου είναι σούπερ,γραπωθηκε για τα καλά το μπεμπέ,το είδατε άλλωστε!!εγώ δεν είμαι από εξωσωματική αλλά διαβάζω ιστορίες από κορίτσια κ σας θαυμάζω πολύ,για την υπομονή κ την επιμονή σας!!φέτος τα Χριστούγεννα θα είναι μαγικά για σένα,θα έχεις αγκαλιά το μωρό σου,το καλύτερο δώρο!!στο εύχομαι από καρδιάς!:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Σε υπερευχαριστω! Και ειναι ετσι ακριβως! Βασικα ήμουν εκεί αλλα σαν να μην ήμουν εγω αυτη η ξαπλωμένη που έβλεπε σάκο και έμβρυο. Και απο συμπτώματα δεν θα ψάξω γιατι την εμφυτευση δεν την κατάλαβα καθόλου. Οπως καθε φορα που μου ερχόταν περίοδος.

Καντι μου τι υπέροχα νέα!!

Είχα να μπω καιρό, μπηκα σήμερα στο φόρουμ και είδα νεο θέμα... παραξενεύτηκα, το  άνοιξα  και είδα το πανηγύρι που έχει στηθεί!!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!!

Με το καλό κορίτσι μου!!

Μια εύκολη, όμορφη, τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Να πάνε όλα καθ' ευχήν και να σε έχει η Παναγία υπό την σκέπη Της!!

Δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις!!

Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!

Χαλάρωσε κι απόλαυσε το!!

Φιλιά πολλά, θα τα ξαναπούμε!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Μέχρι κ στις τιμές μοιάζει πολύ η περίπτωση μου με την μεγαλη μου με την δική σου:shock:

Καντι ασε 10μερουλες κ θα την ακούσεις κ.την καρδιά, φυσικά δ υπαρχει λογος ανησυχιας

ελααα ειχες κ εσυ μεγαλα vουμερα? ηταv πολυ δυvατα σπορακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ελααα ειχες κ εσυ μεγαλα vουμερα? ηταv πολυ δυvατα σπορακια!!!

Ναι κάνω μεγάλες χοριακες, κ στον γιο μου είχα. Αλλα η σκατουλα άργησε να χτυπήσει καρδιά, διανυωντας την 8η την ακουσαμε, η γιατρος μου είχε πει ότι μπορεί να παλινδρομησει, κ είχα κάνει ενδιαμεσα κ αλλες χοριακες. Οποτε στο δεύτερο έκανα μια κ πήγα κατευθείαν 7+

Δυσκολη εγκυμοσυνη, αλλα το αποτέλεσμα σε δικαιωνει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, playbunny είπε:

 Ήγγικεν η ώρα... απλα μεχρι να δουμε το φυλο κοιτα κατι σε ουδετερο. B)

Έχουν οι φίλες μου ολες παιδακια οποτε νομιζω θα καλυφθώ αρκετά!:)

4 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!εύκολη κ τελειομηνη σου εύχομαι να είναι! Να μην στεναχωριέσαι καθόλου για την καρδούλα,εγώ πέρσι στον γιο μου άκουσα 6+5 κ σκέψου από την 5η εβδομάδα πήγαινα μέρα παρά μέρα στον γυναικολόγο από το άγχος μου (psycho εγώ,του τα επρηξα του ανθρώπου αλλά είχα πριν 2 παλινδρομες κ έτρεμα κ την σκιά μου) φέτος άκουσα καρδιά στην κόρη μου 6+3 αρχόμενη λειτουργία κ μάλιστα ο γιατρός μου είπε αν ερχόσουν χθες πολύ πιθανόν να μην ακούγαμε κ τίποτα.οποτε καταλαβαίνεις ότι 5+4 είναι ακραία νωρίς!θα πας σε δέκα μέρες κ θα ακούσεις έναν δυνατό χτύπο,είμαι σίγουρη,σαν καλπασμό αλόγου!!! Οι χοριακες σου είναι σούπερ,γραπωθηκε για τα καλά το μπεμπέ,το είδατε άλλωστε!!εγώ δεν είμαι από εξωσωματική αλλά διαβάζω ιστορίες από κορίτσια κ σας θαυμάζω πολύ,για την υπομονή κ την επιμονή σας!!φέτος τα Χριστούγεννα θα είναι μαγικά για σένα,θα έχεις αγκαλιά το μωρό σου,το καλύτερο δώρο!!στο εύχομαι από καρδιάς!:x

Ευχαριστω κορίτσι μου , Αχ θα εχεις δυο νινακια στο σπίτι με μικρή διαφορα, καλο κουράγια! Καλα έκανες και μου έγραψες και τις μερες που άκουσες, μάλλον για Δευτέρα με κόβω που θα ειμαι 7w 1d

4 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καντι μου τι υπέροχα νέα!!

Είχα να μπω καιρό, μπηκα σήμερα στο φόρουμ και είδα νεο θέμα... παραξενεύτηκα, το  άνοιξα  και είδα το πανηγύρι που έχει στηθεί!!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!!

Με το καλό κορίτσι μου!!

Μια εύκολη, όμορφη, τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Να πάνε όλα καθ' ευχήν και να σε έχει η Παναγία υπό την σκέπη Της!!

Δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις!!

Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!

Χαλάρωσε κι απόλαυσε το!!

Φιλιά πολλά, θα τα ξαναπούμε!!

Το ξερω κορίτσι μου άντε και στα δικά σου τωρα!!! Να συνεχίσεις με δυναμη και ψυχραιμία κι ολα θα γίνουν!

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ναι κάνω μεγάλες χοριακες, κ στον γιο μου είχα. Αλλα η σκατουλα άργησε να χτυπήσει καρδιά, διανυωντας την 8η την ακουσαμε, η γιατρος μου είχε πει ότι μπορεί να παλινδρομησει, κ είχα κάνει ενδιαμεσα κ αλλες χοριακες. Οποτε στο δεύτερο έκανα μια κ πήγα κατευθείαν 7+

Δυσκολη εγκυμοσυνη, αλλα το αποτέλεσμα σε δικαιωνει

Και της ανηψιάς μου χτύπησε 7+ αλλα νομιζω οτι ειχε να κανει και η συλληψη ή αν εγινε καθυστερημένη εμφυτευση.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Εγώ λόγω γυναικολόγου που ξ χαλαρότητα έσπαγε νεύρα άκουσα 7 βδομάδα γιατί 6 δε μου έβαζε ραντεβού( είχα όμως αίμα κ δεν ήθελε μετακινήσεις) 

Ένα και καλό καλά είπε ο Σφακ!! Συγχαρητήρια κ πάλι κ ναι τώρα είναι σίγουρη ότι είναι κόρη!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...