Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Λαμπαροσκοπικό χειρουργείο αφαίρεση ινομυώματων


Recommended Posts

@Moana

Τον άλλο μήνα θα πάω οπωσδήποτε για εξετάσεις ορμονικές Όλες!!!!

Μην νομίζεις και εμείς τρία χρόνια παλεύουμε με αυτά και με αυτά!

Just now, Τουτουνι said:

Συγνώμη που πετάγομαι!!! Αρχικά έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι λες!!!!! Θύμησε μου αν θες, με δανικά προσπαθείς ή με δικα σου?

Προς το παρόν προσπαθώ με φυσιολογική συλληψη αρα δικά μου 

Just now, Τουτουνι said:

Συγνώμη που πετάγομαι!!! Αρχικά έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι λες!!!!! Θύμησε μου αν θες, με δανικά προσπαθείς ή με δικα σου?

Προς το παρόν προσπαθώ με φυσιολογική συλληψη αρα δικά μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Bellas said:

@Moana

Τον άλλο μήνα θα πάω οπωσδήποτε για εξετάσεις ορμονικές Όλες!!!!

Μην νομίζεις και εμείς τρία χρόνια παλεύουμε με αυτά και με αυτά!

Ειναι απίστευτο πως περνάει ο καιρός, εγω άργησα να παντρευτώ κ δεν είχα ιδέα απο αυτα, νόμιζα οτι ακομη κ ατα 38 η 39 πιάνεις παιδιά στον αέρα (πάντως στις φίλες μου συνέβη), κ ο μαλακας γιατρός που είχα τότε δε μου άνοιξε τα μάτια, να μου πει εεε κοπέλια η γονιμότητα της γυναίκας φθίνει μετα απο καποια ηλικια, βιάσου, μιλά με εξωσωματικό, παρα με έβαλε στο χειρουργειο κ εχασα ενα χρόνο. Καλα θα κανεις να το ψάξεις, κανε τις ορμόνες σου κ συζήτησε το με το γιατρό. Μπορεις να κανεις πρόκληση με φάρμακα κ παρακολούθηση ωορηξιας κ στοχευμένες επαφές, δεν χρειάζεται να βάζεις στο μυαλό σου την εξωσωματικη, υπάρχουν πολλα βήματα πριν. Ωορηξιες κανεις κανονικά; εχεις τσεκάρει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ειναι απίστευτο πως περνάει ο καιρός, εγω άργησα να παντρευτώ κ δεν είχα ιδέα απο αυτα, νόμιζα οτι ακομη κ ατα 38 η 39 πιάνεις παιδιά στον αέρα (πάντως στις φίλες μου συνέβη), κ ο μαλακας γιατρός που είχα τότε δε μου άνοιξε τα μάτια, να μου πει εεε κοπέλια η γονιμότητα της γυναίκας φθίνει μετα απο καποια ηλικια, βιάσου, μιλά με εξωσωματικό, παρα με έβαλε στο χειρουργειο κ εχασα ενα χρόνο. Καλα θα κανεις να το ψάξεις, κανε τις ορμόνες σου κ συζήτησε το με το γιατρό. Μπορεις να κανεις πρόκληση με φάρμακα κ παρακολούθηση ωορηξιας κ στοχευμένες επαφές, δεν χρειάζεται να βάζεις στο μυαλό σου την εξωσωματικη, υπάρχουν πολλα βήματα πριν. Ωορηξιες κανεις κανονικά; εχεις τσεκάρει;

Κανονικά κάνω, το έχει δει και γιατρός στον υπέρηχο, είχα πάρει και τεστακια ωορρηξίας πέρυσι 

Πώς τσεκάρουμε αν κάνουμε ωορρηξία?

Συγγνώμη που ρωτάω!

@Moana

Εμείς να δεις όλες οι φίλες μου!με την πρώτη!ίδια ηλικία με εμένα άντε κανένα χρόνο μικρότερες 

Καμία φορά σκέφτομαι ότι φταίει που ήμουν καπνηστρια τι να πω !

 

Ρε κορίτσια πάντως το φανταζόσασταν ποτέ τόσο δύσκολο καμία φορά με πιάνει το παράπονο και κάθε μήνα που αδιάθετω μαζεύω τα δάκρυα μου και πάμε πάλι από την αρχή!

Just now, Rafaelatarzan said:

Έχω γεννήσει κιολας ...με εξωσωματικη πήγα....

αν σ εδωσε το οκ ο γιατρός σ πάω πάσο αγαπη..η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική ..

Να σου ζήσει το μωράκι σου γλυκιά μου!

 

Οι γιατροί σου λένε μην αγχώνεσαι, μην το σκέφτεσαι και σε πάνε από εξάμηνο σε εξάμηνο 

Έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι ότι όλα λάθος τα κάνουμε!ακόμα και στην επαφη!

Εσάς σας έχει τύχει μετα από επαφή να δείτε λίγο αίμα στο σκούπισμα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε κορίτσια που εδώ μπερδευτεί?

Οταν επισκέφτηκα τον Παντο ήταν η πρώτη φορά που άκουσα ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί η CA μου είναι 25,5 και αυτό δείχνει ενδομητριωση που ναι, μπορεί να ισχύει.

οταν ρώτησα την κόρη του Παντού αν η ενδομητριωση εμποδίζει στην εξωσωματικη μου είπε ναι, στην σύλληψη, όταν ρώτησα τον Παντο μου είπε όχι μόνο για φυσική σύλληψη...

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει αν και γιατι, χρειάζεται η λαπαροσκοπιση στη εξωσωματικη?

Την υστεροσκοπιση και το σκρατσιν το καταλαβαίνω... (έκανα πέρυσι)


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch said:

Να ρωτήσω βρε κορίτσια που εδώ μπερδευτεί?

Οταν επισκέφτηκα τον Παντο ήταν η πρώτη φορά που άκουσα ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί η CA μου είναι 25,5 και αυτό δείχνει ενδομητριωση που ναι, μπορεί να ισχύει.

οταν ρώτησα την κόρη του Παντού αν η ενδομητριωση εμποδίζει στην εξωσωματικη μου είπε ναι, στην σύλληψη, όταν ρώτησα τον Παντο μου είπε όχι μόνο για φυσική σύλληψη...

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει αν και γιατι, χρειάζεται η λαπαροσκοπιση στη εξωσωματικη?

Την υστεροσκοπιση και το σκρατσιν το καταλαβαίνω... (έκανα πέρυσι)

Υποτίθεται ότι η λαμπαρασκοπιση και εφόσον υπάρχουν εστίες ενδομητρίωση θα βοηθήσει γιατί θα τις κάψουν. 

Είχε φίλη μου ενδομητρίωση ,έκανε χειρουργείο και της σταμάτησαν την περίοδο για 6 μήνες,έχει κάνει παιδάκι φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα μετά από το χειρουργείο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bellas said:

Κανονικά κάνω, το έχει δει και γιατρός στον υπέρηχο, είχα πάρει και τεστακια ωορρηξίας πέρυσι 

Πώς τσεκάρουμε αν κάνουμε ωορρηξία?

Συγγνώμη που ρωτάω!

@Moana

Εμείς να δεις όλες οι φίλες μου!με την πρώτη!ίδια ηλικία με εμένα άντε κανένα χρόνο μικρότερες 

Καμία φορά σκέφτομαι ότι φταίει που ήμουν καπνηστρια τι να πω !

 

Ρε κορίτσια πάντως το φανταζόσασταν ποτέ τόσο δύσκολο καμία φορά με πιάνει το παράπονο και κάθε μήνα που αδιάθετω μαζεύω τα δάκρυα μου και πάμε πάλι από την αρχή!

Να σου ζήσει το μωράκι σου γλυκιά μου!

 

Οι γιατροί σου λένε μην αγχώνεσαι, μην το σκέφτεσαι και σε πάνε από εξάμηνο σε εξάμηνο 

Έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι ότι όλα λάθος τα κάνουμε!ακόμα και στην επαφη!

Εσάς σας έχει τύχει μετα από επαφή να δείτε λίγο αίμα στο σκούπισμα ;

Ωορηξια με τεστακια μπορεις να παρακολουθεις η με υπερήχους στο γιατρό. Κάποιες κοπέλες καταλαβαίνουν κιολας γιατί εχουν συμπτώματα, εγω δεν καταλαβαίνω τπτ. Ξέρω πως νιώθεις αλλα πραγματικά να μη στεναχωριέσαι, απλά παρε την κατασταση στα χέρια σου κ πες στο γιατρό οτι θες να δοκιμάσετε πιο στόχευμενα, να σε παρακολουθεί στον υπέρηχο πχ για έναν κυκλο. Το αίμα μετα απο επαφή μπορει να ειναι τραυματισμός στον τράχηλο, αν δεν εχεις    κατι παθολογικό. Ολα αυτα που λες τα σκεφτόμουν κ εγω, μηπως επειδή καπνιζα, επειδή επινα, επειδή ξεσάλωνα, αλλα οι κολλητές μου έκαναν ακριβώς την ίδια ζωή με εμενα κ πέτυχαν απο τον πρώτο μήνα προσπαθειας... μη βασανίζεσαι... ειναι μια δυσκολία που όμως με τον ενα η τον αλλο τρόπο θα ξεπεράσεις

Just now, AndMosch said:

Να ρωτήσω βρε κορίτσια που εδώ μπερδευτεί?

Οταν επισκέφτηκα τον Παντο ήταν η πρώτη φορά που άκουσα ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί η CA μου είναι 25,5 και αυτό δείχνει ενδομητριωση που ναι, μπορεί να ισχύει.

οταν ρώτησα την κόρη του Παντού αν η ενδομητριωση εμποδίζει στην εξωσωματικη μου είπε ναι, στην σύλληψη, όταν ρώτησα τον Παντο μου είπε όχι μόνο για φυσική σύλληψη...

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει αν και γιατι, χρειάζεται η λαπαροσκοπιση στη εξωσωματικη?

Την υστεροσκοπιση και το σκρατσιν το καταλαβαίνω... (έκανα πέρυσι)

Καταρχάς αυτη η τιμη της CA απο μονη της δε λεει κατι, εγω είχα 40 κατι κ πάλι μετα την λαπαροσκοπηση μου είπαν οτι δεν εχω ενδομητριωση... κάποιες πολυ μικρές εστίες που τις καυτηρίασαν. Λαπαροσκοπηση ξέρω οτι κανουν όταν υπαρχει ένδειξη για καποιο προβλημα προκειμένου να στο φτιάξουν, κ απ οσο παλι ξέρω η ενδομητριωση δεν ενοχλεί στην εξωσωματικη. Ο παντός τελικά τι σου ειπε; οτι πρέπει να κανεις λαπαρο; 

Τον Σφακ τον βρηκες τελικά, άσχετο αλλα το θυμήθηκα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ωορηξια με τεστακια μπορεις να παρακολουθεις η με υπερήχους στο γιατρό. Κάποιες κοπέλες καταλαβαίνουν κιολας γιατί εχουν συμπτώματα, εγω δεν καταλαβαίνω τπτ. Ξέρω πως νιώθεις αλλα πραγματικά να μη στεναχωριέσαι, απλά παρε την κατασταση στα χέρια σου κ πες στο γιατρό οτι θες να δοκιμάσετε πιο στόχευμενα, να σε παρακολουθεί στον υπέρηχο πχ για έναν κυκλο. Το αίμα μετα απο επαφή μπορει να ειναι τραυματισμός στον τράχηλο, αν δεν εχεις    κατι παθολογικό. Ολα αυτα που λες τα σκεφτόμουν κ εγω, μηπως επειδή καπνιζα, επειδή επινα, επειδή ξεσάλωνα, αλλα οι κολλητές μου έκαναν ακριβώς την ίδια ζωή με εμενα κ πέτυχαν απο τον πρώτο μήνα προσπαθειας... μη βασανίζεσαι... ειναι μια δυσκολία που όμως με τον ενα η τον αλλο τρόπο θα ξεπεράσεις

Καταρχάς αυτη η τιμη της CA απο μονη της δε λεει κατι, εγω είχα 40 κατι κ πάλι μετα την λαπαροσκοπηση μου είπαν οτι δεν εχω ενδομητριωση... κάποιες πολυ μικρές εστίες που τις καυτηρίασαν. Λαπαροσκοπηση ξέρω οτι κανουν όταν υπαρχει ένδειξη για καποιο προβλημα προκειμένου να στο φτιάξουν, κ απ οσο παλι ξέρω η ενδομητριωση δεν ενοχλεί στην εξωσωματικη. Ο παντός τελικά τι σου ειπε; οτι πρέπει να κανεις λαπαρο; 

Τον Σφακ τον βρηκες τελικά, άσχετο αλλα το θυμήθηκα τωρα

@Moana μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ δεν έχεις ιδέα πόσο κουράγιο μου δίνουν τα λόγια σου !

Με τον γιατρό αυτό θα κάνω μόλις περάσουν οι μέρες καραντινας θα του ζητήσω πιο στοχευμένες λύσεις!

Το αίμα με την επαφη και εγώ αυτό σκέφτηκα τραυματισμός στον τράχηλο 

Να φανταστείς ότι με το λαμπαροσκοπικό χειρουργείο πέρα από την αφαίρεση ινομυώματων έκανε και έλεγχο σάλπιγγες, ωοθήκες και τα βρήκε όλα μια χαρά 

Επειδή έχω έντονους πόνους πριν την περιοδο ,φοβόμουν και εγώ για ενδομητρίωση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

@Moana μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ δεν έχεις ιδέα πόσο κουράγιο μου δίνουν τα λόγια σου !

Με τον γιατρό αυτό θα κάνω μόλις περάσουν οι μέρες καραντινας θα του ζητήσω πιο στοχευμένες λύσεις!

Το αίμα με την επαφη και εγώ αυτό σκέφτηκα τραυματισμός στον τράχηλο 

Να φανταστείς ότι με το λαμπαροσκοπικό χειρουργείο πέρα από την αφαίρεση ινομυώματων έκανε και έλεγχο σάλπιγγες, ωοθήκες και τα βρήκε όλα μια χαρά 

Επειδή έχω έντονους πόνους πριν την περιοδο ,φοβόμουν και εγώ για ενδομητρίωση 

Τίποτα, βρε μη με ευχαριστείς, γι αυτο ειμαστε όλες εδω μεσα, για να μοιραζόμαστε τις ανυσηχιες μας κ τις εμπειρίες μας... 

Κ εγω πονούσα πολυ στην περίοδο κ μου είχαν πει οτι ειναι ένδειξη ενδομητριωσης αλλα ευτυχώς ηταν καθαρή. 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ωορηξια με τεστακια μπορεις να παρακολουθεις η με υπερήχους στο γιατρό. Κάποιες κοπέλες καταλαβαίνουν κιολας γιατί εχουν συμπτώματα, εγω δεν καταλαβαίνω τπτ. Ξέρω πως νιώθεις αλλα πραγματικά να μη στεναχωριέσαι, απλά παρε την κατασταση στα χέρια σου κ πες στο γιατρό οτι θες να δοκιμάσετε πιο στόχευμενα, να σε παρακολουθεί στον υπέρηχο πχ για έναν κυκλο. Το αίμα μετα απο επαφή μπορει να ειναι τραυματισμός στον τράχηλο, αν δεν εχεις    κατι παθολογικό. Ολα αυτα που λες τα σκεφτόμουν κ εγω, μηπως επειδή καπνιζα, επειδή επινα, επειδή ξεσάλωνα, αλλα οι κολλητές μου έκαναν ακριβώς την ίδια ζωή με εμενα κ πέτυχαν απο τον πρώτο μήνα προσπαθειας... μη βασανίζεσαι... ειναι μια δυσκολία που όμως με τον ενα η τον αλλο τρόπο θα ξεπεράσεις

Καταρχάς αυτη η τιμη της CA απο μονη της δε λεει κατι, εγω είχα 40 κατι κ πάλι μετα την λαπαροσκοπηση μου είπαν οτι δεν εχω ενδομητριωση... κάποιες πολυ μικρές εστίες που τις καυτηρίασαν. Λαπαροσκοπηση ξέρω οτι κανουν όταν υπαρχει ένδειξη για καποιο προβλημα προκειμένου να στο φτιάξουν, κ απ οσο παλι ξέρω η ενδομητριωση δεν ενοχλεί στην εξωσωματικη. Ο παντός τελικά τι σου ειπε; οτι πρέπει να κανεις λαπαρο; 

Τον Σφακ τον βρηκες τελικά, άσχετο αλλα το θυμήθηκα τωρα

Ο Παντός μου είπε ότι στην εξωσωματικη δεν παίζει ρόλο η ενδομητριωση μόνο για φυσική σύλληψη...

με Σφακ έχω 18/5 ραντεβού... περιμένω...

ρωτησα για την λαπαροσκοπιση γιατί ακούω πολλές κοπέλες και την κάνουν και ήθελα να ξέρω αν βοηθάει κάπου στην εξωσωματικη ή είναι μόνο για βοήθεια της φυσικής σύλληψης 


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ειναι απίστευτο πως περνάει ο καιρός, εγω άργησα να παντρευτώ κ δεν είχα ιδέα απο αυτα, νόμιζα οτι ακομη κ ατα 38 η 39 πιάνεις παιδιά στον αέρα (πάντως στις φίλες μου συνέβη), κ ο μαλακας γιατρός που είχα τότε δε μου άνοιξε τα μάτια, να μου πει εεε κοπέλια η γονιμότητα της γυναίκας φθίνει μετα απο καποια ηλικια, βιάσου, μιλά με εξωσωματικό, παρα με έβαλε στο χειρουργειο κ εχασα ενα χρόνο. Καλα θα κανεις να το ψάξεις, κανε τις ορμόνες σου κ συζήτησε το με το γιατρό. Μπορεις να κανεις πρόκληση με φάρμακα κ παρακολούθηση ωορηξιας κ στοχευμένες επαφές, δεν χρειάζεται να βάζεις στο μυαλό σου την εξωσωματικη, υπάρχουν πολλα βήματα πριν. Ωορηξιες κανεις κανονικά; εχεις τσεκάρει;

Moana εσύ θα πας και για άλλη εξωσωματική?

Ελεύθερες προσπάθειες κάνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bellas said:

Υποτίθεται ότι η λαμπαρασκοπιση και εφόσον υπάρχουν εστίες ενδομητρίωση θα βοηθήσει γιατί θα τις κάψουν. 

Είχε φίλη μου ενδομητρίωση ,έκανε χειρουργείο και της σταμάτησαν την περίοδο για 6 μήνες,έχει κάνει παιδάκι φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα μετά από το χειρουργείο 

Άρα είναι για την περίπτωση της φυσικής σύλληψης. Οκ κατάλαβα!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch said:

Ο Παντός μου είπε ότι στην εξωσωματικη δεν παίζει ρόλο η ενδομητριωση μόνο για φυσική σύλληψη...

με Σφακ έχω 18/5 ραντεβού... περιμένω...

Τι κουλα ειναι αυτα, αλλα σου έλεγε η κόρη αλλα ο πατέρας; αλήθεια η κόρη τι ειναι, γυνσικολογος η αλλη ειδικότητα; 

Λιγο έμεινε, σε λιγο καιρο θα εχεις κατασταλάξει κ εσυ κ θα κανεις παλι την προσπάθεια σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ωορηξια με τεστακια μπορεις να παρακολουθεις η με υπερήχους στο γιατρό. Κάποιες κοπέλες καταλαβαίνουν κιολας γιατί εχουν συμπτώματα, εγω δεν καταλαβαίνω τπτ. Ξέρω πως νιώθεις αλλα πραγματικά να μη στεναχωριέσαι, απλά παρε την κατασταση στα χέρια σου κ πες στο γιατρό οτι θες να δοκιμάσετε πιο στόχευμενα, να σε παρακολουθεί στον υπέρηχο πχ για έναν κυκλο. Το αίμα μετα απο επαφή μπορει να ειναι τραυματισμός στον τράχηλο, αν δεν εχεις    κατι παθολογικό. Ολα αυτα που λες τα σκεφτόμουν κ εγω, μηπως επειδή καπνιζα, επειδή επινα, επειδή ξεσάλωνα, αλλα οι κολλητές μου έκαναν ακριβώς την ίδια ζωή με εμενα κ πέτυχαν απο τον πρώτο μήνα προσπαθειας... μη βασανίζεσαι... ειναι μια δυσκολία που όμως με τον ενα η τον αλλο τρόπο θα ξεπεράσεις

Καταρχάς αυτη η τιμη της CA απο μονη της δε λεει κατι, εγω είχα 40 κατι κ πάλι μετα την λαπαροσκοπηση μου είπαν οτι δεν εχω ενδομητριωση... κάποιες πολυ μικρές εστίες που τις καυτηρίασαν. Λαπαροσκοπηση ξέρω οτι κανουν όταν υπαρχει ένδειξη για καποιο προβλημα προκειμένου να στο φτιάξουν, κ απ οσο παλι ξέρω η ενδομητριωση δεν ενοχλεί στην εξωσωματικη. Ο παντός τελικά τι σου ειπε; οτι πρέπει να κανεις λαπαρο; 

Τον Σφακ τον βρηκες τελικά, άσχετο αλλα το θυμήθηκα τωρα

Καλησπέρα κορίτσια ! Ούτε ότι καπνίζετε ούτε ότι ξενυχτουσατε και ξεσαλωνατε φταίει !!! Εγώ έκανα το πρώτο μου στα 23 ( περίπου στο εξάμηνο σύλληψη) και προσπαθώ από τα 29 για το δευτερο. Είμαι 31 τώρα με Αμη 1.6 . Πότε δεν κάπνισα ! Ποτέ δεν ήπια καν αλκοόλ ( δεν μου αρέσει η γεύση) ! Και δεν ξενυχτουσα ιδιαίτερα ! Βασικά από την φύση μου ξενερωτη θα με χαρακτήριζα χαχαχαχα ! Κι όμως να μαι στα 31 να παρακαλάω να πετύχει η εξωσωματική! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Τι κουλα ειναι αυτα, αλλα σου έλεγε η κόρη αλλα ο πατέρας; αλήθεια η κόρη τι ειναι, γυνσικολογος η αλλη ειδικότητα; 

Λιγο έμεινε, σε λιγο καιρο θα εχεις κατασταλάξει κ εσυ κ θα κανεις παλι την προσπάθεια σου

Γυναικολόγος δήλωσε η κόρη...ότι κατάλαβες!

Αντε να δούμε τι θα κάνω κι εγώ...

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Moana εσύ θα πας και για άλλη εξωσωματική?

Ελεύθερες προσπάθειες κάνεις?

Θα κανω ναι, Μάιο η Ιούνιο θα κανω την επομενη κ το άγχος μου δε λέγεται! Δεν κανω ελεύθερα γιατί έκανα μια θεραπεία για την ενδομητριτιδα που είχα (φλεγμονή στο ενδομήτριο) κ κανει επαφές μόνο με προφυλακτικό.... δεν ελπίζω πια στη φυσική σύλληψη να σου πω την αλήθεια. Στην ηλικια που ειμαι ειναι σχεδόν αδύνατο, ειδικά για μενα που ειμαι υπογονιμη καθώς φαίνεται (άσχημη λέξη ε;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...