Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Λαμπαροσκοπικό χειρουργείο αφαίρεση ινομυώματων


Recommended Posts

Just now, Moana said:

Θα κανω ναι, Μάιο η Ιούνιο θα κανω την επομενη κ το άγχος μου δε λέγεται! Δεν κανω ελεύθερα γιατί έκανα μια θεραπεία για την ενδομητριτιδα που είχα (φλεγμονή στο ενδομήτριο) κ κανει επαφές μόνο με προφυλακτικό.... δεν ελπίζω πια στη φυσική σύλληψη να σου πω την αλήθεια. Στην ηλικια που ειμαι ειναι σχεδόν αδύνατο, ειδικά για μενα που ειμαι υπογονιμη καθώς φαίνεται (άσχημη λέξη ε;)

Με δικά σου ωάρια δεν θα κάνεις εξωσωματικη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Anna Ts said:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ούτε ότι καπνίζετε ούτε ότι ξενυχτουσατε και ξεσαλωνατε φταίει !!! Εγώ έκανα το πρώτο μου στα 23 ( περίπου στο εξάμηνο σύλληψη) και προσπαθώ από τα 29 για το δευτερο. Είμαι 31 τώρα με Αμη 1.6 . Πότε δεν κάπνισα ! Ποτέ δεν ήπια καν αλκοόλ ( δεν μου αρέσει η γεύση) ! Και δεν ξενυχτουσα ιδιαίτερα ! Βασικά από την φύση μου ξενερωτη θα με χαρακτήριζα χαχαχαχα ! Κι όμως να μαι στα 31 να παρακαλάω να πετύχει η εξωσωματική! 

χαχαχα..  θα πετύχει, αφου γέννησες μια θα ξαναγεννησεις, απλά πρέπει να ταλαιπωρηθείς λιγο πριν συμβεί, εισαι τοσο μικρη σκομη, εχεις ολο το χρόνο μπροστά σου κ να εισαι σιγουρη οτι θα συμβεί! Καλη επιτυχία !!!

Just now, Bellas said:

Με δικά σου ωάρια δεν θα κάνεις εξωσωματικη?

με δικα μου, ναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Με δικά σου ωάρια δεν θα κάνεις εξωσωματικη?

Μια χαρά γονιμη είσαι!Απλά δεν μας κάθετε εύκολα!

Πάντως βρήκα σε ένα φόρουμ αμερικανικό για ένα λιπαντικο γονιμότητας το pre seed και έχει πολύ καλές αναφορές!

Κοπέλα που προσπαθούσε δύο χρόνια και όταν το χρησιμοποίησαν έγινε συλληψη ,αυτό λέει βοηθάει το σπέρμα να κολυμπήσει, μιμητε τα υγρά της γυναίκας.

Εγώ το παράγγειλα και αυτό το μήνα θα είναι ο δεύτερος μήνας  που θα το χρησιμοποιήσω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Μια χαρά γονιμη είσαι!Απλά δεν μας κάθετε εύκολα!

Πάντως βρήκα σε ένα φόρουμ αμερικανικό για ένα λιπαντικο γονιμότητας το pre seed και έχει πολύ καλές αναφορές!

Κοπέλα που προσπαθούσε δύο χρόνια και όταν το χρησιμοποίησαν έγινε συλληψη ,αυτό λέει βοηθάει το σπέρμα να κολυμπήσει, μιμητε τα υγρά της γυναίκας.

Εγώ το παράγγειλα και αυτό το μήνα θα είναι ο δεύτερος μήνας  που θα το χρησιμοποιήσω 

Άντε να κάτσει ομως γιατί η υπομονή εξαντλείται!

Δε χάνεις τπτ με αυτα, καλα κανεις κ τα δοκιμάζεις, 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

χαχαχα..  θα πετύχει, αφου γέννησες μια θα ξαναγεννησεις, απλά πρέπει να ταλαιπωρηθείς λιγο πριν συμβεί, εισαι τοσο μικρη σκομη, εχεις ολο το χρόνο μπροστά σου κ να εισαι σιγουρη οτι θα συμβεί! Καλη επιτυχία !!!

με δικα μου, ναι 

Μακάρι να συμβεί για όλες μας ! Μακάρι κορίτσι μου !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Bellas είπε:

@Τουτουνι τα ινομυώματα ήταν στον πυθμένα της μήτρας και ένα πίσω από την σάλπιγγα (Όχι μέσα στην μήτρα) γι'αυτό υποθέτω ότι μας έδωσε το οκ μετά από δύο μήνες, θεωρητικά δεν θα ενοχλούσαν στην συλληψη αλλά επειδή μεγάλωσαν και επειδή προσπαθούσαμε 2,5 Χρόνια χωρίς επιτυχία αποφασίσαμε να τα αφαιρέσουμε. 

Εσείς θα πάτε με υποβοηθούμενη μεθοδο;

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Θα ήθελα πολύ να ελπίζω σε μια φυσικη συλληψη αλλα με φοβιζει η ηλικια μου ,μόλις μπήκα στα 37 

Το δικο μου ιστορικο το χω γραψει κ αλλου..αλλα θα προσπαθησω να ειμαι συντομη..

Ηξερα πωσ εχω ινομυωμςτα κ τα παρακολουθουσα ανα 6μηνο.μου χε πει ο τοτε γιατροσ μου πωσ ςφου δεν μου φερνουν αιμορραφιεσ κ δεν ενοχλουν δεν τα πειραζουμε..

Τελικα μενω εγκυοσ κ ηταβ εξωμητριο..στο νοσοκομειο που με παρακολουθουσαν επι 12 μερςσ οι μισοι γιατροι κου ειπανε να τα αφαιρεσω..κ οι αλλοι μισοι πωσ δεν χρειαζεται( ειχα μια ντουζινα σε διαφορα σημεια).

Μετα απο την αφαιρεση του εξωμητριου κ τησ σαλπιγγασ μαζι( εκει ειχε γινει η εμφυτευση) αλλαξα γυναικ κ συνεχισα με τον διευθυντη τησ κλινικησ που μου κανανε την αφαιρεση..

Η γνωμη η δικη του ηταν πωσ μποτει τα ινομυωματα να προκαλεσαν το εξωνητριο κ πωσ επειδη ευθυνονται για υπογονιμοτητα κ αλλα προβληματα στην εγκυμοσυνη να τα αφαιρεσω..

Αυτο εκανα..( δεν ηθελα να ρισκαρω αλλη εγκυμοσυνη κ ημουν ηδη στα 35 οποτε δεν το ρισκαρα)

Μετα απο 3 μηνεσ απο την αφαιρεση των ινομυωματων θα μπορουσα να προσπαθησω για ςγκυμοσυνη..εμεινα εγκυοσ στουσ 7 μηνεσ απο την επεμβαση για τα ινομυωματα..κ σε λιγοτετο απο χρονο απο το εξωμητδιο..

Αυτα γινανε ιουνιο του 16..

Τωρα εχω 2 παιδακια..ενα 29 μηνων..κ ενα 6 μηνων..

Για μενα καλα εκανεσ κ τα αφαιρεσεσ..θελει λιγη υπομονη..θα ρθει κ το μωρο..ξερω απο 1ο χερι πωσ ειναι να περιμενεισ..η 2η εγκυνοσυνη ηρθε πολυ πιο ευκολα απο την 1η..δωσε λιγο χρονο..

Τισ σαλοιγγεσ τισ τσεκαρς ο γιατροσ κατα την λαπαροακοπηση?? Εμενα μου αφαιρεσε κ τισ συμφησεισ..μου διορθωσε κ το αχημα τησ μητρασ με υστςροσκοπηση..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@MoanaΣτο εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου γιατί μπορώ να νιώσω πως αισθάνεσαι!

Για όλες μας το εύχομαι!

Εγώ ακόμα προσπαθώ με φυσιολογική συλληψη αλλά φαντάζομαι πόσο δυσκολο μπορεί να είναι να παλεύεις με εξωσωματική 

Να δεις που με το καλό η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!

Just now, tzeni82 said:

Το δικο μου ιστορικο το χω γραψει κ αλλου..αλλα θα προσπαθησω να ειμαι συντομη..

Ηξερα πωσ εχω ινομυωμςτα κ τα παρακολουθουσα ανα 6μηνο.μου χε πει ο τοτε γιατροσ μου πωσ ςφου δεν μου φερνουν αιμορραφιεσ κ δεν ενοχλουν δεν τα πειραζουμε..

Τελικα μενω εγκυοσ κ ηταβ εξωμητριο..στο νοσοκομειο που με παρακολουθουσαν επι 12 μερςσ οι μισοι γιατροι κου ειπανε να τα αφαιρεσω..κ οι αλλοι μισοι πωσ δεν χρειαζεται( ειχα μια ντουζινα σε διαφορα σημεια).

Μετα απο την αφαιρεση του εξωμητριου κ τησ σαλπιγγασ μαζι( εκει ειχε γινει η εμφυτευση) αλλαξα γυναικ κ συνεχισα με τον διευθυντη τησ κλινικησ που μου κανανε την αφαιρεση..

Η γνωμη η δικη του ηταν πωσ μποτει τα ινομυωματα να προκαλεσαν το εξωνητριο κ πωσ επειδη ευθυνονται για υπογονιμοτητα κ αλλα προβληματα στην εγκυμοσυνη να τα αφαιρεσω..

Αυτο εκανα..( δεν ηθελα να ρισκαρω αλλη εγκυμοσυνη κ ημουν ηδη στα 35 οποτε δεν το ρισκαρα)

Μετα απο 3 μηνεσ απο την αφαιρεση των ινομυωματων θα μπορουσα να προσπαθησω για ςγκυμοσυνη..εμεινα εγκυοσ στουσ 7 μηνεσ απο την επεμβαση για τα ινομυωματα..κ σε λιγοτετο απο χρονο απο το εξωμητδιο..

Αυτα γινανε ιουνιο του 16..

Τωρα εχω 2 παιδακια..ενα 29 μηνων..κ ενα 6 μηνων..

Για μενα καλα εκανεσ κ τα αφαιρεσεσ..θελει λιγη υπομονη..θα ρθει κ το μωρο..ξερω απο 1ο χερι πωσ ειναι να περιμενεισ..η 2η εγκυνοσυνη ηρθε πολυ πιο ευκολα απο την 1η..δωσε λιγο χρονο..

Τισ σαλοιγγεσ τισ τσεκαρς ο γιατροσ κατα την λαπαροακοπηση?? Εμενα μου αφαιρεσε κ τισ συμφησεισ..μου διορθωσε κ το αχημα τησ μητρασ με υστςροσκοπηση..

 

Αχ!σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο!

Ναι τις σάλπιγγες τις κοίταξε ο γιατρός, τους έριξε λέει και υγρό, μια χαρά τις βρήκε!

Δηλαδή εσύ μετά το οκ να ξεκινήσεις προσπάθειες σου πήρε 7 μήνες?

Εγώ δεν έχω μείνει εγκυος ποτέ στην ζωή μου και είμαι 37 ούτε στα νιάτα μου που λέει ο λόγος από ατύχημα 

Μ'αρέσει που πιτσιρικά πρόσεχα σαν τρελή μην τυχόν!που να ήξερα!!!

@tzeni82 Συγγνώμη αν επιτρέπεται επαφές είχες μόνο στις γονιμες μερες?και πόσο συχνά?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

@MoanaΣτο εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου γιατί μπορώ να νιώσω πως αισθάνεσαι!

Για όλες μας το εύχομαι!

Εγώ ακόμα προσπαθώ με φυσιολογική συλληψη αλλά φαντάζομαι πόσο δυσκολο μπορεί να είναι να παλεύεις με εξωσωματική 

Να δεις που με το καλό η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!

Αχ!σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο!

Ναι τις σάλπιγγες τις κοίταξε ο γιατρός, τους έριξε λέει και υγρό, μια χαρά τις βρήκε!

Δηλαδή εσύ μετά το οκ να ξεκινήσεις προσπάθειες σου πήρε 7 μήνες?

Εγώ δεν έχω μείνει εγκυος ποτέ στην ζωή μου και είμαι 37 ούτε στα νιάτα μου που λέει ο λόγος από ατύχημα 

Μ'αρέσει που πιτσιρικά πρόσεχα σαν τρελή μην τυχόν!που να ήξερα!!!

@tzeni82 Συγγνώμη αν επιτρέπεται επαφές είχες μόνο στις γονιμες μερες?και πόσο συχνά?

Ειχα παρει τεστ ωορρηξιασ στην αρχη..για να σιγουρευτω πωσ μετραω σωστα την ωορρηξια..κ παροτι μετα απο αυτο ηξερα πανω κστω ποτε κανω ωορρηξια με το που τελειωνε η περιοδοσ αρχιζαν οι προσπαθεισ ανα 2 μερςσ..οταν εφτανα κοντα στισ γονιμεσ μερεσ προσπαθουσαμε κ καθε μερα..κ οταν περνουσαν κ οι γονιμεσ παλι μερα παρα μερα..δεν ηθελα να χασω ουτε μια μερα..

γενικα επειδη ειχα χασςι κ τη 1 σαλπιγγα οποτε θα ημουν μονο τουσ μισουσ μηνεσ  γονιμη ,ειχα μεγαλο αγχοσ..

Καθε μηνα πριν ερθει η περιοδοσ κλασσικα ειχα ολα τα συμπτωματα μιασ εγκυμοσυνησ..μιλαμε παρανοια μ ειχε πιασει..κ φυσικα καθε μηνα που αδιαθετουσα εκλαιγα με μαυρο δακρυ. .μ

Ολα αυτα κρυφα βεβαια..δςν ηθελα να αγχωσω κ τον αντρα μου..μετα δςν θα πιαναμε παιδι στα σιγουρα.. 

Ναι περιπου 7 μηνεσ μασ πηρε..7 μαρτυρικουσ μηνεσ..τι να πουν κ αλλοι που προσπαθουν χρονια..αλλα αυτο υο συναισθημα δεν ξεχνιεται...κ ξερεισ ε? Εκεινο το διαστημα ολεσ οι γνωστεσ μεναν εγκυεσ..οχι πωσ ζηλευα..για μενα σταναχωριομουν..κ δωστου κλαμμα..

Τωρα στα 37 εμεινα εγκυοσ απο μια επαφη στισ γονιμεσ μερεσ..ουτε που το πιστευα..δεν ειχε σταθεροποιηθει κ εντελωσ η περιοδοα γιατι θηλαζα την μεγαλη μου κορη..οποτε μου φανηκε απιστευτο..

Κ σου μιλαω για την ηλικια μου..γιατι ειμαστε κοντα..

Μην απογοητευεσαι..καμμια να μην απογοητευεται κοριτσια..αρκει να εχουμε γιατρουσ που εμπιστευομαστε κ νς μασ κατευθυνουν σωστα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 said:

Ειχα παρει τεστ ωορρηξιασ στην αρχη..για να σιγουρευτω πωσ μετραω σωστα την ωορρηξια..κ παροτι μετα απο αυτο ηξερα πανω κστω ποτε κανω ωορρηξια με το που τελειωνε η περιοδοσ αρχιζαν οι προσπαθεισ ανα 2 μερςσ..οταν εφτανα κοντα στισ γονιμεσ μερεσ προσπαθουσαμε κ καθε μερα..κ οταν περνουσαν κ οι γονιμεσ παλι μερα παρα μερα..δεν ηθελα να χασω ουτε μια μερα..

γενικα επειδη ειχα χασςι κ τη 1 σαλπιγγα οποτε θα ημουν μονο τουσ μισουσ μηνεσ  γονιμη ,ειχα μεγαλο αγχοσ..

Καθε μηνα πριν ερθει η περιοδοσ κλασσικα ειχα ολα τα συμπτωματα μιασ εγκυμοσυνησ..μιλαμε παρανοια μ ειχε πιασει..κ φυσικα καθε μηνα που αδιαθετουσα εκλαιγα με μαυρο δακρυ. .μ

Ολα αυτα κρυφα βεβαια..δςν ηθελα να αγχωσω κ τον αντρα μου..μετα δςν θα πιαναμε παιδι στα σιγουρα.. 

Ναι περιπου 7 μηνεσ μασ πηρε..7 μαρτυρικουσ μηνεσ..τι να πουν κ αλλοι που προσπαθουν χρονια..αλλα αυτο υο συναισθημα δεν ξεχνιεται...κ ξερεισ ε? Εκεινο το διαστημα ολεσ οι γνωστεσ μεναν εγκυεσ..οχι πωσ ζηλευα..για μενα σταναχωριομουν..κ δωστου κλαμμα..

Τωρα στα 37 εμεινα εγκυοσ απο μια επαφη στισ γονιμεσ μερεσ..ουτε που το πιστευα..δεν ειχε σταθεροποιηθει κ εντελωσ η περιοδοα γιατι θηλαζα την μεγαλη μου κορη..οποτε μου φανηκε απιστευτο..

Κ σου μιλαω για την ηλικια μου..γιατι ειμαστε κοντα..

Μην απογοητευεσαι..καμμια να μην απογοητευεται κοριτσια..αρκει να εχουμε γιατρουσ που εμπιστευομαστε κ νς μασ κατευθυνουν σωστα...

Εμείς μόλις τελειώσει η περίοδος ξεκινάμε και ακριβώς όπως και εσύ στις γονιμες κάθε μέρα αλλά μετά περίπου την 16 μερα εμένα με πιάνουν πονοι (τις περιοδου ας πούμε) και δεν έχω καθόλου όρεξη 

Πονοι περιοδου μπορεί να με πιάνουν και 12 μερες πριν την περιοδο (κάτι που δεν είχα όταν δεν έκανα ~ελεύθερο σεξ!αυτό είναι ένα μύστηριο που δεν έχω λύσει ακομα)

Τώρα έχω περιοδο μόλις μου τελειώσει θα ξεκινήσω λέω δυναμικά όλο τον μήνα προσπάθειες και ας πονάω τις ημέρες πριν την περιοδο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , AndMosch είπε:

Να ρωτήσω βρε κορίτσια που εδώ μπερδευτεί?

Οταν επισκέφτηκα τον Παντο ήταν η πρώτη φορά που άκουσα ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί η CA μου είναι 25,5 και αυτό δείχνει ενδομητριωση που ναι, μπορεί να ισχύει.

οταν ρώτησα την κόρη του Παντού αν η ενδομητριωση εμποδίζει στην εξωσωματικη μου είπε ναι, στην σύλληψη, όταν ρώτησα τον Παντο μου είπε όχι μόνο για φυσική σύλληψη...

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει αν και γιατι, χρειάζεται η λαπαροσκοπιση στη εξωσωματικη?

Την υστεροσκοπιση και το σκρατσιν το καταλαβαίνω... (έκανα πέρυσι)

Η λαπαροσκοπηση γινεται για να διαγνωστει η ενδομητριωση.αν εχουμε ενδομητριωση εμποδιζει την εξωσωματική να πετυχει.σιγουρο αυτο! γιατί εχω αδυναμια εμφυτευσης και μου ελεγε ο Παντος τι λυσεις εχουμε και πρεπει να δουμε..του ειπα προς το παρων εγω λαπαροσκοπηση ΔΕΝ κανω με τιποτα! Και μονο στην ιδεα της τομης φρικαρω ενω γενικως δε φοβαμαι τιποτΑ.οποτε εκανα  ca125 και βγηκε 11,2 με τιμες 0-35 ..μου ειπε οκ ας το αφησουμε αν και δεν ειναι απολυτο οτι αν δειξει παραπανω εχεις και σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Bellas είπε:

Κανονικά κάνω, το έχει δει και γιατρός στον υπέρηχο, είχα πάρει και τεστακια ωορρηξίας πέρυσι 

Πώς τσεκάρουμε αν κάνουμε ωορρηξία?

Συγγνώμη που ρωτάω!

@Moana

Εμείς να δεις όλες οι φίλες μου!με την πρώτη!ίδια ηλικία με εμένα άντε κανένα χρόνο μικρότερες 

Καμία φορά σκέφτομαι ότι φταίει που ήμουν καπνηστρια τι να πω !

 

Ρε κορίτσια πάντως το φανταζόσασταν ποτέ τόσο δύσκολο καμία φορά με πιάνει το παράπονο και κάθε μήνα που αδιάθετω μαζεύω τα δάκρυα μου και πάμε πάλι από την αρχή!

Να σου ζήσει το μωράκι σου γλυκιά μου!

 

Οι γιατροί σου λένε μην αγχώνεσαι, μην το σκέφτεσαι και σε πάνε από εξάμηνο σε εξάμηνο 

Έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι ότι όλα λάθος τα κάνουμε!ακόμα και στην επαφη!

Εσάς σας έχει τύχει μετα από επαφή να δείτε λίγο αίμα στο σκούπισμα ;

Εχω κανει κατακόρυφα ..... πάνω απο χρόνο, στην δίκη μας περιπτωση ήμουν σιγουρη οτι μετα την επαφή έβγαινε όλο το υλικό έξω!

 Μην σκέφτεσαι το κάπνισμα, είπαμε πιάνουν  τα πρεζακια μωρά.

 Ειναι μια συνθέτη διαδικασία και η καθε γυναίκα εχει τα όρια της. Οταν δεις οτι δεν μπορείς αλλο να προσπαθείτε μόνοι σας ;πάτε σε ενα ειδικό υπογονιμότητας.

πρίν από 28 λεπτά , AndMosch είπε:

Γυναικολόγος δήλωσε η κόρη...ότι κατάλαβες!

Αντε να δούμε τι θα κάνω κι εγώ...

Γενετιστρια μηπως;;;

Just now, Nephelie είπε:

Η λαπαροσκοπηση γινεται για να διαγνωστει η ενδομητριωση.αν εχουμε ενδομητριωση εμποδιζει την εξωσωματική να πετυχει.σιγουρο αυτο! γιατί εχω αδυναμια εμφυτευσης και μου ελεγε ο Παντος τι λυσεις εχουμε και πρεπει να δουμε..του ειπα προς το παρων εγω λαπαροσκοπηση ΔΕΝ κανω με τιποτα! Και μονο στην ιδεα της τομης φρικαρω ενω γενικως δε φοβαμαι τιποτΑ.οποτε εκανα  ca125 και βγηκε 11,2 με τιμες 0-35 ..μου ειπε οκ ας το αφησουμε αν και δεν ειναι απολυτο οτι αν δειξει παραπανω εχεις και σιγουρα..

Καλα οι τομές ειναι το λιγότερο, εχω κανει δυο λαπαροσκόπησεις και έχουν εξαφανιστεί οι τομές , τις ψάχνω για να τις δείξω!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εχω κανει κατακόρυφα ..... πάνω απο χρόνο, στην δίκη μας περιπτωση ήμουν σιγουρη οτι μετα την επαφή έβγαινε όλο το υλικό έξω!

 Μην σκέφτεσαι το κάπνισμα, είπαμε πιάνουν  τα πρεζακια μωρά.

 Ειναι μια συνθέτη διαδικασία και η καθε γυναίκα εχει τα όρια της. Οταν δεις οτι δεν μπορείς αλλο να προσπαθείτε μόνοι σας ;πάτε σε ενα ειδικό υπογονιμότητας.

Γενετιστρια μηπως;;;

Καλα οι τομές ειναι το λιγότερο, εχω κανει δυο λαπαροσκόπησεις και έχουν εξαφανιστεί οι τομές , τις ψάχνω για να τις δείξω!

@Καντι εσύ τα έχεις καταφερει;

Έχεις δίκιο και εγώ μετά την επαφη και ενώ κάθομαι ξαπλωμένη όταν σηκωθώ βγαίνει πολύ θέμα έξω!

Έχω ακούσει πάντως ότι είναι φυσιολογικό και ότι αυτό που πρέπει να πάει μέσα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εχω κανει κατακόρυφα ..... πάνω απο χρόνο, στην δίκη μας περιπτωση ήμουν σιγουρη οτι μετα την επαφή έβγαινε όλο το υλικό έξω!

 Μην σκέφτεσαι το κάπνισμα, είπαμε πιάνουν  τα πρεζακια μωρά.

 Ειναι μια συνθέτη διαδικασία και η καθε γυναίκα εχει τα όρια της. Οταν δεις οτι δεν μπορείς αλλο να προσπαθείτε μόνοι σας ;πάτε σε ενα ειδικό υπογονιμότητας.

Γενετιστρια μηπως;;;

Καλα οι τομές ειναι το λιγότερο, εχω κανει δυο λαπαροσκόπησεις και έχουν εξαφανιστεί οι τομές , τις ψάχνω για να τις δείξω!

Λοιπόν έχεις δίκιο!

Το πιστεύεις ότι τώρα είδα το βιογραφικό της?

Μου συστήθηκε με το όνομα της αλλά δεν μου είπε ειδικότητα.

Μου είπε ότι η ενδομητριωση μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην σύλληψη ή να προκαλέσει και αποβολή.

ισχυει άραγε? Γιατί ο Παντός μου είπε ότι δεν επηρεάζει... τι να πω?


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch said:

Λοιπόν έχεις δίκιο!

Το πιστεύεις ότι τώρα είδα το βιογραφικό της?

Μου συστήθηκε με το όνομα της αλλά δεν μου είπε ειδικότητα.

Μου είπε ότι η ενδομητριωση μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην σύλληψη ή να προκαλέσει και αποβολή.

ισχυει άραγε? Γιατί ο Παντός μου είπε ότι δεν επηρεάζει... τι να πω?

Αγάπη σόρρυ που πετάγομαι αλλά να επηρεάσει η ενδομητρίωση στην φυσική σύλληψη το καταλαβαίνω αλλά για να προκαλέσει αποβολή δεν το καταλαβαίνω!Η γιατρειά της ενδομητρίωσης  είναι η αποχη από την περιοδο! Άλλες κοπέλες παίρνουν αντισυλληπτικά όταν έχουν ενδομητρίωση βοηθάει λένε! Πρέπει να δεις γιατρό που ειδικεύεται στην ενδομητρίωση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

@Καντι εσύ τα έχεις καταφερει;

Έχεις δίκιο και εγώ μετά την επαφη και ενώ κάθομαι ξαπλωμένη όταν σηκωθώ βγαίνει πολύ θέμα έξω!

Έχω ακούσει πάντως ότι είναι φυσιολογικό και ότι αυτό που πρέπει να πάει μέσα πάει!

Ετσι λένε όντως! Μετα απο 7 χρόνια προσπάθειας ξεκόλλησα απο τα αρνητικα αλλα ειναι πολυ νωρίς ακομα,

Just now, AndMosch είπε:

Λοιπόν έχεις δίκιο!

Το πιστεύεις ότι τώρα είδα το βιογραφικό της?

Μου συστήθηκε με το όνομα της αλλά δεν μου είπε ειδικότητα.

Μου είπε ότι η ενδομητριωση μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην σύλληψη ή να προκαλέσει και αποβολή.

ισχυει άραγε? Γιατί ο Παντός μου είπε ότι δεν επηρεάζει... τι να πω?

Το ξερω οτι εχω δίκιο εκανα ραντεβού μαζι της με αυτην την ιδιότητα!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...