Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Α κατάλαβα τα ίδια κι εσείς.το ταυτοχρονο πάντως κλάμα δεν υπάρχει.εκει ένα άτομο ειναι αδύνατον να τα καταφέρει. Έχω τη μαμά μου προς το παρόν.με βοηθάει και το βράδυ γιατί είπαμε να κοιμάται ο άντρας μου για να πηγαίνει ξεκούραστα στη δουλειά ..Αλλά και η μαμά μου προφανώς δεν θα είναι για πολύ ακόμα θα γυρίσει στη δουλειά της.

Με θηλαστρο εννοείται πως τέλικα δεν τα καταφέρνω το βράδυ με τίποτα.ειπαμε να μην κατάρρευσω.μπραβο σου που συνεχίζεις.

Για τους άντρες είναι πιο δύσκολα...Κ μένα βοηθάει αλλά κοιμάται κ λίγο όρθιος κατά τη διάρκεια του ταΐσματος.Το πρωί που πάει για δουλειά είναι πολύ κουρασμένος...

Επειδη έχω γαλατάκι δε γίνεται να μην κάνω καθόλου άντληση το βράδυ.Πετρωνει κ μετά υποφέρω με ζεστες κομπρεσες κ λάχανο για να το ξεμπλοκαρω κ να φύγει το οίδημα...Δεν πειράζει που δεν τα καταφέρνεις!Σημασια έχει να είμαστε καλά κ μέσα από εμάς θα είναι κ τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα διδυμομανούλες ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να βαστάτε γερά..♡♡

Βρε κορίτσια τώρα που πιάνει η ζέστη πως ντύνεται τα μωρά σας; μου φαίνεται νωρίς για κοντομάνικο και αργά για μακριά φορμάκια..


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη said:

Καλησπέρα διδυμομανούλες ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να βαστάτε γερά..♡♡

Βρε κορίτσια τώρα που πιάνει η ζέστη πως ντύνεται τα μωρά σας; μου φαίνεται νωρίς για κοντομάνικο και αργά για μακριά φορμάκια..

Εγω τους βαζω κοντομανικο εσωρουχο και μακρυ φορμακι. Και παλι είναι ζεστουλικα αλλα δεν μπορω να τα εχω με μπουτακια εξω, εχει ψυχρα ειδικα το βραδυ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@playbunny Εμένα η γιατρός μου είχε πει όχι εσώρουχο μόνο μακρύ φορμάκια.. Αλλά τώρα εγώ είμαι με ραντακια κ σορτς και βλέπω τα μωρά με τα φορμάκια κ λέω λες να ζεσταίνονται;


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

@playbunny Εμένα η γιατρός μου είχε πει όχι εσώρουχο μόνο μακρύ φορμάκια.. Αλλά τώρα εγώ είμαι με ραντακια κ σορτς και βλέπω τα μωρά με τα φορμάκια κ λέω λες να ζεσταίνονται;

Καλημέρα!!!Εγω τα είχα με  εσωρουχακι - ζιπουνακι κ μακρύ φορμάκι αλλά τώρα έχει πολύ ζέστη επομένως τα έχω μόνο με το ζιπουνακι τους.Μπουτακια κ χεράκια έξω δηλαδή...Τα σκεπάζω με σεντονάκι κ πικε κουβερτούλα κ είναι μια χαρά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

Καλησπέρα διδυμομανούλες ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να βαστάτε γερά..♡♡

Βρε κορίτσια τώρα που πιάνει η ζέστη πως ντύνεται τα μωρά σας; μου φαίνεται νωρίς για κοντομάνικο και αργά για μακριά φορμάκια..

Όπως είσαι εσύ ντυμένη έτσι τα ντυνεις.κοντομανικο μονο Τώρα που έχει ζεστή και σκεπασμενες με σεντονακι η το βράδυ και με πικε αν χρειαστεί..αν τα ντύσέίς πάράπάνώ ζέστάίνόντάί

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μας ειπε ο παιδίατρος για τα μωρα, οτι θελουν οσα ρουχα φοραμε εμεις συν ενα επιπεδο. Δηλαδη αν εμεις φοραμε ενα νυχτικο ή ενα μπλουζακι, τα μωρακια θελουν 2 επιπεδα ρουχαλακια. Χωρις σκέπασμα ομως. Δηλαδη εσωρουχακι, φορμακι και στην κουνια. Αλλιως μονο εσωρουχακι ή μονο φορμακι και σκεπασμα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Μας ειπε ο παιδίατρος για τα μωρα, οτι θελουν οσα ρουχα φοραμε εμεις συν ενα επιπεδο. Δηλαδη αν εμεις φοραμε ενα νυχτικο ή ενα μπλουζακι, τα μωρακια θελουν 2 επιπεδα ρουχαλακια. Χωρις σκέπασμα ομως. Δηλαδη εσωρουχακι, φορμακι και στην κουνια. Αλλιως μονο εσωρουχακι ή μονο φορμακι και σκεπασμα. 

Ο καθένας λέει τα δικά του μου φαίνεται τελικά..εμας μας είπε όπως νιώθουμε εμείς και αν κάνει π.χ ζεστή αυτά ζεσταίνονται περισσότερο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/6/2020 at 3:05 ΠΜ, Φούφη είπε:

@playbunny Εμένα η γιατρός μου είχε πει όχι εσώρουχο μόνο μακρύ φορμάκια.. Αλλά τώρα εγώ είμαι με ραντακια κ σορτς και βλέπω τα μωρά με τα φορμάκια κ λέω λες να ζεσταίνονται;

Φουφη μου τσεκάρεις τα άκρα τους; Στο έχει πει η παιδίατρος; Έχει ζέστη στην πόλη που μένεις; Βασικός παραγοντας. Αν εχετε 35 βαθμούς θέλει ζιπουνακι. Αν όχι τότε μακρύ. Εγω πάντως είχα θερμόμετρο στο δωμάτιο κ έβλεπα θερμοκρασία. Είχα γεννήσει 7 Ιούνη όποτε δεν είχαν αρχίσει οι ζεστές κ τον έντονα καλά δηλ αρχικά κ με τα δυο κ μετά αφαιρουσα.

πολλες φορές φορούσα Καλτσάκια αν ήταν δροσερά τα πόδια του. Θα το βρεις μην αγχ

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Almiron 2 δίνω τώρα! Όταν ήταν πιο μικρουλια τους έδινα nan Ar γιατί είχαν παλινδρόμηση.

Τα ντύνω ελαφριά! Ή με ένα εσώρουχο ή φόρεμα. 

 

Μαρίτσα καλώς ήρθες στην ενότητα! περίμενα να μας γράψεις! Πως είναι οι κουκλίτσες σου; Εμένα με βοηθήσαν οι συμβουλές σου. περιμένω και τη Γεωργία αλλά επέστρεψε στη δουλειά και μάλλον δεν έχει χρόνο. Εμείς ξεκινήσαμε στερεές τροφές. ευτυχώς δόξα το θεό τρώνε. Μόνο μια μέρα 1η  φορά κοτόπουλο και είχα τη φαεινή ιδέα να βάλω ταυτόχρονα και 1η φορά σπανάκι .... δεν τρελάθηκαν ... απλώς έφαγαν λίγο. εδώ με τις δικές μου (αδερφές, ξαδέρφες κ.λ.π.) έχουμε μια διαφωνία σχετικά με τη χρησιμότητα του ατμομάγειρα- μπλέντερ της Philips Avent 4 in 1. Μου έχουν πει ότι είναι πολύ χρήσιμος και θα με βολέψει να τον πάρω αλλά οι δικές μου μου λένε "κατσαρόλα δεν έχεις" και πως θα φτιάχνεις φαγητό χωρίς ζουμάκι και άλλα τέτοια και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί έχει και ένα σχετικό κόστος. Είπα να ρωτήσω παλαιότερες εδώ στο φόρουμ να μου πουν.

Φιλιά σε όλες και στα μωρά σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Μαρίτσα καλώς ήρθες στην ενότητα! περίμενα να μας γράψεις! Πως είναι οι κουκλίτσες σου; Εμένα με βοηθήσαν οι συμβουλές σου. περιμένω και τη Γεωργία αλλά επέστρεψε στη δουλειά και μάλλον δεν έχει χρόνο. Εμείς ξεκινήσαμε στερεές τροφές. ευτυχώς δόξα το θεό τρώνε. Μόνο μια μέρα 1η  φορά κοτόπουλο και είχα τη φαεινή ιδέα να βάλω ταυτόχρονα και 1η φορά σπανάκι .... δεν τρελάθηκαν ... απλώς έφαγαν λίγο. εδώ με τις δικές μου (αδερφές, ξαδέρφες κ.λ.π.) έχουμε μια διαφωνία σχετικά με τη χρησιμότητα του ατμομάγειρα- μπλέντερ της Philips Avent 4 in 1. Μου έχουν πει ότι είναι πολύ χρήσιμος και θα με βολέψει να τον πάρω αλλά οι δικές μου μου λένε "κατσαρόλα δεν έχεις" και πως θα φτιάχνεις φαγητό χωρίς ζουμάκι και άλλα τέτοια και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί έχει και ένα σχετικό κόστος. Είπα να ρωτήσω παλαιότερες εδώ στο φόρουμ να μου πουν.

Φιλιά σε όλες και στα μωρά σας

Καλημέρα. Έχουν δίκιο φίλη μου. Χωρίς ζουμί πως θα αλέθεις ; Δεν είχα ποτέ ατμό μάγειρα παρόλα αυτά απλά έχω ακούσει ότι το φαγητό είναι πολύ υγιεινό καθώς δεν χάνονται τα συστατικά του.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Μαρίτσα καλώς ήρθες στην ενότητα! περίμενα να μας γράψεις! Πως είναι οι κουκλίτσες σου; Εμένα με βοηθήσαν οι συμβουλές σου. περιμένω και τη Γεωργία αλλά επέστρεψε στη δουλειά και μάλλον δεν έχει χρόνο. Εμείς ξεκινήσαμε στερεές τροφές. ευτυχώς δόξα το θεό τρώνε. Μόνο μια μέρα 1η  φορά κοτόπουλο και είχα τη φαεινή ιδέα να βάλω ταυτόχρονα και 1η φορά σπανάκι .... δεν τρελάθηκαν ... απλώς έφαγαν λίγο. εδώ με τις δικές μου (αδερφές, ξαδέρφες κ.λ.π.) έχουμε μια διαφωνία σχετικά με τη χρησιμότητα του ατμομάγειρα- μπλέντερ της Philips Avent 4 in 1. Μου έχουν πει ότι είναι πολύ χρήσιμος και θα με βολέψει να τον πάρω αλλά οι δικές μου μου λένε "κατσαρόλα δεν έχεις" και πως θα φτιάχνεις φαγητό χωρίς ζουμάκι και άλλα τέτοια και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί έχει και ένα σχετικό κόστος. Είπα να ρωτήσω παλαιότερες εδώ στο φόρουμ να μου πουν.

Φιλιά σε όλες και στα μωρά σας

Καλήμερα! Εμένα μου έδωσαν τον ατμομαγειρα της Avent και χρησιμοποιώ μονο το μουλτι για να αλεθω καθώς είναι πολύ δυνατό... Έχει πολύ μικρή χωρητικότητα για εμας που έχουμε δίδυμα και δεν φτάνει για φαγητό δύο ημερών. Επίσης κάνει περίπου μισή ώρα να τα βράσει. Εμένα δεν με βόλεψε καθόλου αλλά θα το πάρω μαζί μου στις διακοπές για να μην κουβαλάω κατσαρόλες μουλτι ...

Εμένα με έχει βολεψει πολύ η χύτρα. Μου το είπε και η παιδίατρος. Με λίγο νεράκι δεν χάνονται καθόλου βιταμίνες και γίνονται μέσα σε 10 λεπτα. Όταν βάζω κρέας βάζω λίγο πριν το κρέας και έπειτα προσθετω τα λαχανικά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...